Setari Cookie-uri

Va salut

Un mic sfat va rog...
M`am despartit de prietena mea din cauza ca ea punea pret mare pe plimbarile in 2 si tot ce este in 2 dar nu chesti amri ci minore pt mine.. Dc sunt minore pt mine? pt ca am avut o relatie de 4 ani si nu a fost chiar roz intervenise monotonia obijnuinta.Nu ieseam nu faceam nimic impreuna cu ea.. si din cauza asta am eu de suferit acuma. Bun... revenim, ea punand pret mare pe aceste chestii la un momentdat s`a cam saturat si ne`am despartit ne`am impacat dupa lungi discutii. Acum iar ne`am despartit tot din aceste motive.. dar aici intervine ca o iubesc enorm de mult si ca acuma stiu exact ce am de facut o stiu pe ea.. stiu cand sa o ascult si cand sa o inteleg.. Dar nu mai vrea .. sentimentele sunt.. si nu stiu ce sa fac.. E mai ambitioasa si mai capoasa ea de fel E taur...
Warchild30
Postat pe 6 Septembrie 2011 16:05
O iei de manuta si va plimbati in parc, la gradina botanica, la cinema, la teatru.
anageo25
Postat pe 6 Septembrie 2011 16:06
De la: Warchild30, la data 2011-09-06 16:05:14Un mic sfat va rog...
M`am despartit de prietena mea din cauza ca ea punea pret mare pe plimbarile in 2 si tot ce este in 2 dar nu chesti amri ci minore pt mine.. Dc sunt minore pt mine? pt ca am avut o relatie de 4 ani si nu a fost chiar roz intervenise monotonia obijnuinta.Nu ieseam nu faceam nimic impreuna cu ea.. si din cauza asta am eu de suferit acuma. Bun... revenim, ea punand pret mare pe aceste chestii la un momentdat s`a cam saturat si ne`am despartit ne`am impacat dupa lungi discutii. Acum iar ne`am despartit tot din aceste motive.. dar aici intervine ca o iubesc enorm de mult si ca acuma stiu exact ce am de facut o stiu pe ea.. stiu cand sa o ascult si cand sa o inteleg.. Dar nu mai vrea .. sentimentele sunt.. si nu stiu ce sa fac.. E mai ambitioasa si mai capoasa ea de fel E taur...


Daca o iubesti atat de mult precum declari in stilul,de acum dezastruos,de scris,poti incerca sa te remodelezi in comportamentul fata de ea!Sunt femei carora le place sa fie plimbate,sa discute tete-a-tete,fara alti participanti in jur si tu,in aceasta directie ar trebui sa actionezi,daca o iubesti si vrei sa o recastigi!Stai de vorba cu ea,poate reusesti sa-i schimbi refuzul in acceptare.Nu este mai ambitioasa,este satula de modul vostru,al acelor barbati care nu sunteti sensibili si receptivi la ceea ce doresc iubitele voastre!Ia-o cu diplomatie,cu dragoste,sunt femei care renunta la inversunare ,atunci cand vad iubirea in chipul celui ce a gresit!Succes!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 16:23
Am tot incercat si am impresia ca ar fi mai bine sa`i acord putin timp .. ca nu vreau nici sa o sufoc cu telefoanele , mesajele...
Warchild30
Postat pe 8 Septembrie 2011 09:50
De la: Warchild30, la data 2011-09-08 09:50:47Am tot incercat si am impresia ca ar fi mai bine sa`i acord putin timp .. ca nu vreau nici sa o sufoc cu telefoanele , mesajele...



Asa sa faci!Timpul este cel mai vestit "vraci",magician,in materie de conflicte amoroase!El este singurul in masura sa reimprospateze o relatie,ce a cunoscut,la un moment dat,esecul si sa infloreasca pentru a doua oara.Nu fi presant,obsesiv si ai rabdare cu ea,dac o iubesti!Si ea iti va raspunde la momentul potrivit,daca iti mai imparteaseste sentimentele!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Septembrie 2011 10:05
De la: Warchild30, la data 2011-09-08 09:50:47Am tot incercat si am impresia ca ar fi mai bine sa`i acord putin timp .. ca nu vreau nici sa o sufoc cu telefoanele , mesajele...


eventual asa din cand in cand mai poti sa-i trimiti cate o floare .
cand sunt suparata pe sotul meu eu de obicei tin ranchiura(asa mi-s eu)si nu vorbesc cu el cu saptamanile ,el ca sa mai scape de tensiune imi trimite la servici cu curierul cate un buchetel de flori si ciocolatele.Evident ca ma face sa ma simt foarte bine si imi dau seama ca intentiile lui sunt bune .Eventual poti incerca si asa ceva dar depinde si de ea era o idee
piscolino
Postat pe 8 Septembrie 2011 10:12
De la: Warchild30, la data 2011-09-08 09:50:47Am tot incercat si am impresia ca ar fi mai bine sa`i acord putin timp .. ca nu vreau nici sa o sufoc cu telefoanele , mesajele...


Eu vad altfel problema..ai ales sa nu o sufoci pt ca ti-e lene..fii sincer...ce naiba,era asa de greu sa mai mergi cu ea la o plimbare,la un film? Pariez ca tot din motive de genul asta ti s-au destramat legaturile anterioare....in loc sa stai pe net mai bine o duceai la un suc
_oktober_
Postat pe 8 Septembrie 2011 10:18
De la: Warchild30, la data 2011-09-06 16:05:14Un mic sfat va rog...
M`am despartit de prietena mea din cauza ca ea punea pret mare pe plimbarile in 2 si tot ce este in 2 dar nu chesti amri ci minore pt mine.. Dc sunt minore pt mine? pt ca am avut o relatie de 4 ani si nu a fost chiar roz intervenise monotonia obijnuinta.Nu ieseam nu faceam nimic impreuna cu ea.. si din cauza asta am eu de suferit acuma. Bun... revenim, ea punand pret mare pe aceste chestii la un momentdat s`a cam saturat si ne`am despartit ne`am impacat dupa lungi discutii. Acum iar ne`am despartit tot din aceste motive.. dar aici intervine ca o iubesc enorm de mult si ca acuma stiu exact ce am de facut o stiu pe ea.. stiu cand sa o ascult si cand sa o inteleg.. Dar nu mai vrea .. sentimentele sunt.. si nu stiu ce sa fac.. E mai ambitioasa si mai capoasa ea de fel E taur...


Daca o iubesti, nu te purta cu ea cum erai obisnuit sa te porti in relatia incheiata... poarta-te in acord cu nevoile ei, nu cu ale fostei iubite! Daca o iubesti si vrei sa fii cu ea, trebuie sa iti placa si tie sa petreceti timpul liber impreuna, sa comunicati, sa iestiti in doi...la disco, la film ori la spectacol. Din cand in cand sa luati cina in doi la restaurant... E o fata romantica, adora frumosul, confortul... Tu stii bine, caci o iubesti tocmai pentru cum este ea.
Cumpara doua bilete la film si trimite-i invitatia impreuna cu biletele in plic, chiar daca mergi chiar tu sa pui plicul in cutia postala... Spune-i ca ti-ai dori sa te aleaga pe tine sa vedeti filmul impreuna. Iar daca accepta, dupa film du-o la cina, apoi la plimbare... Cere-ti iertare in timpul cinei si fa-i promisiuni... Sa fie impreuna cu persoana iubita, in locurile in care amandoi se simtit bine e tot ce isi doresc indragostitzii.
maimai_no1
Postat pe 11 Septembrie 2011 01:56
"M`am despartit de prietena mea din cauza ca ea punea pret mare pe plimbarile in 2 si tot ce este in 2"

Ce te-ai fi facut daca nu punea deloc pret pe plimbarile cu tine?
Barbie30_
Postat pe 11 Septembrie 2011 08:25
vroia sa se afiseze si ea cu tine,sa se mandreasca...si i-ai rapit si bucuria asta...rushinika...
Pudika416607
Postat pe 11 Septembrie 2011 09:07
Ai facut cac*tul praf!
broscoiu
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:51
E taur...[/quote]poate vaca...sau esti homo ???
Pudika416607
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:55
De la: Pudika416607, la data 2011-09-11 11:55:34E taur...
poate vaca...sau esti homo ??? [/quote]
Nu-i plac plimbarile,e pasiv...
broscoiu
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:57
De la: Broscoiu, la data 2011-09-11 11:57:00
De la: Pudika416607, la data 2011-09-11 11:55:34E taur...
poate vaca...sau esti homo ???

Nu-i plac plimbarile,e pasiv... [/quote]2 vaci...
Pudika416607
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:59
De la: Pudika416607, la data 2011-09-11 11:59:14
De la: Broscoiu, la data 2011-09-11 11:57:00
De la: Pudika416607, la data 2011-09-11 11:55:34E taur...
poate vaca...sau esti homo ???

Nu-i plac plimbarile,e pasiv...
2 vaci...[/quote]
Sau doi tauri.
broscoiu
Postat pe 11 Septembrie 2011 12:01
Problema asta cu plimbarile am avut-o si eu,nu-i usoara,la mine era problema ca eu lucram de noapte iar ziua numai de plimbari nu-mi ardea.ieseam la cafea in oras dar binenteles cu masina,pana cand problema cu plimbarile a fost capitala.din cauza plimbarilor suntem in pauza de vreo luna.da stii ce frate:si eu o iubesc dar daca pt o plimbare ea vrea sa ne despartim atunci eu tot cu masina merg in oras.asta sa fie clar.eu zic sa iei atitudine sau DUTE FRATE LA PLIMBARE
unu_din_oradea
Postat pe 16 Septembrie 2011 10:42
Asta e, pe viitor vei fi mai atent cu alta femeie. Pe asta ai pierdut-o.
Eva32
Postat pe 26 Septembrie 2011 01:09
eu nu înþeleg dacã iubeºti pe cineva cum sã nu-þi facã plãcere sã-þi petreci timpul cu acea persoanã, sã-i faci cãte o micã plãcere, câte un mic hatâr ???
nu ar trebui sã fie un sentiment de mulþumire ºi nicidecum o corvoadã ?
the_same_contesina
Postat pe 26 Septembrie 2011 09:59
De la: piscolino, la data 2011-09-08 10:12:08
De la: Warchild30, la data 2011-09-08 09:50:47Am tot incercat si am impresia ca ar fi mai bine sa`i acord putin timp .. ca nu vreau nici sa o sufoc cu telefoanele , mesajele...


eventual asa din cand in cand mai poti sa-i trimiti cate o floare .
cand sunt suparata pe sotul meu eu de obicei tin ranchiura(asa mi-s eu)si nu vorbesc cu el cu saptamanile ,el ca sa mai scape de tensiune imi trimite la servici cu curierul cate un buchetel de flori si ciocolatele.Evident ca ma face sa ma simt foarte bine si imi dau seama ca intentiile lui sunt bune .Eventual poti incerca si asa ceva dar depinde si de ea era o idee


saptamani?! pfff...si nu faceti nimic in timpul asta?
Alvin
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma santajeaza pt a ramane impreuna 14 De la: puyaroxy 14 Iulie 2009 00:44
Mama ei ma uraste! 21 De la: Micaell 5 Decembrie 2011 12:01
Ne am certat dintr o prostie si nu ma mai cauta..ce sa fac? 15 De la: kudika_1019583 7 Decembrie 2016 11:16
un sfat 17 De la: Diavolyta_ 6 Mai 2009 10:42
De ce se despart atat de des oamenii in ziua de azi? 60 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:18