Setari Cookie-uri

M-a inselat dar nu stiu ce sa ma fac cu el...

Buna, nu de mult am inceput sa vizitez si eu acest site si chiar mi-a atras atentia foarte mult. Am si eu o mica problema la care nu pot sa ii gasesc nici cum o rezolvare. Am 21 de ani, si am fost intro relatia aproape 2 ani dar dupa 1 an a trebuit sa plec din tara, l-am luat cu mine, chiar daca nimeni nu era de acord cu relatia noastra, dar dupa 2 luni a trebuit sa plece deoarcece nu si-a gasit de lucru, dar am continuat sa tine legatura, chiar daca de multe ori erau tot felu de dispute. Nu de curand am fost acasa pentru o luna, moment pe care il asteptam foarte mult amndoi, dar mare mi-a fost surpriza sa aflu ca ma inselat, dar ce a fost mai surprinzator ca sa intamplat inante sa plecam din tara. Speram sa nu fie adevarat dar mi-a recunoscut, iar faptul ce ma doare este ca s-a intamplat cu o fata pe care o cunosc,pt k lucrasem toti 3 intrun restaurant, si care el stia destul de bine ca imi e antipatica, iar din cauza careia am avut si cateva certuri, si a reusit sa imi dea si o infectie. Dupa ce mi-a recunoscut am inceput sa devin destul de rece chiar daca pt cateva zile am incercat sa fiu k si cum nu s-a intamplat nimic, la fel cum eram de obicei cand ne certam, dar de data asta nu am reusit si i-am spus k vreau sa ne despartim... a fost foarte socat sa auda pt k nu ar fi crezut sa am puterea asta fiind obisnuit k mereu il iert pt orice face. Mi-a plans zi si noapte, imi trimitea mesaje, era complet schimbat, chiar ne-am mai intalnit in putinul timp cat il mai aveam de stat, ma lua mereu de mana, incerca sa ma sarute dar mereu refuzam. Continuam sa vorbim, iar el tot puiu imi zice si mesaje si tot felul de cuvinte ca niciodata, imi spune intruna k ma iubeste si regreta si k nu vrea sa ma piarda, si k aveam atatea planuri impreuna... iar eu nu stiu ce sa fac si il iubesc si il urasc... sa las o prostie sa strice totul sau sa imi vad de treaba mea si sa sper k voi gasi un baiat care ma va iubi cu adevarat pt ceea ce sunt si nu dupa ce realizeaza ca ce a pierdut?...
DyScorpio
Postat pe 21 Septembrie 2011 23:25
RASPUNS: CENTURA DE CASTITATE
Indiana_Jones
Postat pe 21 Septembrie 2011 23:30
Lasa-l in ma-sa sa boceasca pana nu mai poate,sa se duca sa si-o traga cu nespalata aia infectata cu SIDA.
broscoiu
Postat pe 21 Septembrie 2011 23:49
De la: DyScorpio, la data 2011-09-21 23:25:37

" si a reusit sa imi dea si o infectie"

Draga si numai pentru faptul ca te-a imbolnavit,nu merita sa continui relatia actuala!Tu esti inconstienta?Iti dai seama de urmarile unui act sexual fara protectie?Sau credeai ,ca prietenul tau este ingenuu si credincios dogmatic si te-a asteptat sa vii din pelegrinari,pastrand doar pentru tine dulceata iubirii?Nimic mai fals!Ca dovada este faptul ,ca ai contractat infectia respectiva!Si el,deasemenmea,a fost total iresponsabil cand s-a culcat cu alta femeie,fara a se proteja in vreun fel!Raspanditi bolile cu o nonsalanta ,ce nu poate decat sa dea de gandit tuturor celor ,ce iti citesc randurile!Nu mai conteaza cu cine te-a inselat si de cate ori a facut-o,este mai important caracterul pe care il detine iubitul tau,daca mai merita aceasta incadrare!Joaca teatru de anvergura,astfel de oameni ,ce se remarca prin prefactoria de care dau dovada in relatiile respective,sunt demni de mila!De ce vrei sa continui aceasta relatie?Sau vrei sa iei cunostinta si de alte boli pe care ti le va transmite "iubitul" tau?Te-a "citit" ca fiind o femeie care se "inmoaie" repede la rugamintile celui de langa ea si procedeaza in consecinta!Ii accepti linguseala si falsul regret,este problema ta ,dar vei regreta cat de curand,caci el nu isi va schimba felul de a se comporta in relatiile cu femeile!Stau si ma intreb;nu mai exista si barbati adevarati,constienti,responsabili,pe fata pamantului?Nu vreau sa cred asa ceva,cred mai degraba ,ca superficialitatea,inconstienta,au luat amploare mai mult decat s-ar fi dorit! Si voi,fetelor,fiti cu picioarele adanc infipte in pamant , cu capul pe umeri,nu in cer,si nu mai lasati loc de bataie de joc din partea barbatilor,in viata voastra!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Septembrie 2011 08:40
De la: DyScorpio, la data 2011-09-21 23:25:37Buna, nu de mult am inceput sa vizitez si eu acest site si chiar mi-a atras atentia foarte mult. Am si eu o mica problema la care nu pot sa ii gasesc nici cum o rezolvare. Am 21 de ani, si am fost intro relatia aproape 2 ani dar dupa 1 an a trebuit sa plec din tara, l-am luat cu mine, chiar daca nimeni nu era de acord cu relatia noastra, dar dupa 2 luni a trebuit sa plece deoarcece nu si-a gasit de lucru, dar am continuat sa tine legatura, chiar daca de multe ori erau tot felu de dispute. Nu de curand am fost acasa pentru o luna, moment pe care il asteptam foarte mult amndoi, dar mare mi-a fost surpriza sa aflu ca ma inselat, dar ce a fost mai surprinzator ca sa intamplat inante sa plecam din tara. Speram sa nu fie adevarat dar mi-a recunoscut, iar faptul ce ma doare este ca s-a intamplat cu o fata pe care o cunosc,pt k lucrasem toti 3 intrun restaurant, si care el stia destul de bine ca imi e antipatica, iar din cauza careia am avut si cateva certuri, si a reusit sa imi dea si o infectie. Dupa ce mi-a recunoscut am inceput sa devin destul de rece chiar daca pt cateva zile am incercat sa fiu k si cum nu s-a intamplat nimic, la fel cum eram de obicei cand ne certam, dar de data asta nu am reusit si i-am spus k vreau sa ne despartim... a fost foarte socat sa auda pt k nu ar fi crezut sa am puterea asta fiind obisnuit k mereu il iert pt orice face. Mi-a plans zi si noapte, imi trimitea mesaje, era complet schimbat, chiar ne-am mai intalnit in putinul timp cat il mai aveam de stat, ma lua mereu de mana, incerca sa ma sarute dar mereu refuzam. Continuam sa vorbim, iar el tot puiu imi zice si mesaje si tot felul de cuvinte ca niciodata, imi spune intruna k ma iubeste si regreta si k nu vrea sa ma piarda, si k aveam atatea planuri impreuna... iar eu nu stiu ce sa fac si il iubesc si il urasc... sa las o prostie sa strice totul sau sa imi vad de treaba mea si sa sper k voi gasi un baiat care ma va iubi cu adevarat pt ceea ce sunt si nu dupa ce realizeaza ca ce a pierdut?...

parerea mea personala este ca ar trebui sa il parasesti...faptul ca te-a inselat (si in timpul in care erati in tara) nu denota decat lipsa de afectiune ce ti-o poarta...cu atat mai mult ca ti-a transmis si o boala de la respectiva...baieti sunt destui in lumea asta,iar tu ai 21 de ani...viata merge inainte,nu se merita chiar daca este sincer si regreta,nu te mai intoarce inapoi...doreste-ti ceva mai bun pt tine!!
steffy91
Postat pe 22 Septembrie 2011 09:12
De la: steffy91, la data 2011-09-22 09:12:24
De la: DyScorpio, la data 2011-09-21 23:25:37Buna, nu de mult am inceput sa vizitez si eu acest site si chiar mi-a atras atentia foarte mult. Am si eu o mica problema la care nu pot sa ii gasesc nici cum o rezolvare. Am 21 de ani, si am fost intro relatia aproape 2 ani dar dupa 1 an a trebuit sa plec din tara, l-am luat cu mine, chiar daca nimeni nu era de acord cu relatia noastra, dar dupa 2 luni a trebuit sa plece deoarcece nu si-a gasit de lucru, dar am continuat sa tine legatura, chiar daca de multe ori erau tot felu de dispute. Nu de curand am fost acasa pentru o luna, moment pe care il asteptam foarte mult amndoi, dar mare mi-a fost surpriza sa aflu ca ma inselat, dar ce a fost mai surprinzator ca sa intamplat inante sa plecam din tara. Speram sa nu fie adevarat dar mi-a recunoscut, iar faptul ce ma doare este ca s-a intamplat cu o fata pe care o cunosc,pt k lucrasem toti 3 intrun restaurant, si care el stia destul de bine ca imi e antipatica, iar din cauza careia am avut si cateva certuri, si a reusit sa imi dea si o infectie. Dupa ce mi-a recunoscut am inceput sa devin destul de rece chiar daca pt cateva zile am incercat sa fiu k si cum nu s-a intamplat nimic, la fel cum eram de obicei cand ne certam, dar de data asta nu am reusit si i-am spus k vreau sa ne despartim... a fost foarte socat sa auda pt k nu ar fi crezut sa am puterea asta fiind obisnuit k mereu il iert pt orice face. Mi-a plans zi si noapte, imi trimitea mesaje, era complet schimbat, chiar ne-am mai intalnit in putinul timp cat il mai aveam de stat, ma lua mereu de mana, incerca sa ma sarute dar mereu refuzam. Continuam sa vorbim, iar el tot puiu imi zice si mesaje si tot felul de cuvinte ca niciodata, imi spune intruna k ma iubeste si regreta si k nu vrea sa ma piarda, si k aveam atatea planuri impreuna... iar eu nu stiu ce sa fac si il iubesc si il urasc... sa las o prostie sa strice totul sau sa imi vad de treaba mea si sa sper k voi gasi un baiat care ma va iubi cu adevarat pt ceea ce sunt si nu dupa ce realizeaza ca ce a pierdut?...

parerea mea personala este ca ar trebui sa il parasesti...faptul ca te-a inselat (si in timpul in care erati in tara) nu denota decat lipsa de afectiune ce ti-o poarta...cu atat mai mult ca ti-a transmis si o boala de la respectiva...baieti sunt destui in lumea asta,iar tu ai 21 de ani...viata merge inainte,nu se merita chiar daca este sincer si regreta,nu te mai intoarce inapoi...doreste-ti ceva mai bun pt tine!!



serios acum, chiar crezi cã el este sincer ºi cã regretã ?
the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 15:29
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 15:29:25
De la: steffy91, la data 2011-09-22 09:12:24
De la: DyScorpio, la data 2011-09-21 23:25:37Buna, nu de mult am inceput sa vizitez si eu acest site si chiar mi-a atras atentia foarte mult. Am si eu o mica problema la care nu pot sa ii gasesc nici cum o rezolvare. Am 21 de ani, si am fost intro relatia aproape 2 ani dar dupa 1 an a trebuit sa plec din tara, l-am luat cu mine, chiar daca nimeni nu era de acord cu relatia noastra, dar dupa 2 luni a trebuit sa plece deoarcece nu si-a gasit de lucru, dar am continuat sa tine legatura, chiar daca de multe ori erau tot felu de dispute. Nu de curand am fost acasa pentru o luna, moment pe care il asteptam foarte mult amndoi, dar mare mi-a fost surpriza sa aflu ca ma inselat, dar ce a fost mai surprinzator ca sa intamplat inante sa plecam din tara. Speram sa nu fie adevarat dar mi-a recunoscut, iar faptul ce ma doare este ca s-a intamplat cu o fata pe care o cunosc,pt k lucrasem toti 3 intrun restaurant, si care el stia destul de bine ca imi e antipatica, iar din cauza careia am avut si cateva certuri, si a reusit sa imi dea si o infectie. Dupa ce mi-a recunoscut am inceput sa devin destul de rece chiar daca pt cateva zile am incercat sa fiu k si cum nu s-a intamplat nimic, la fel cum eram de obicei cand ne certam, dar de data asta nu am reusit si i-am spus k vreau sa ne despartim... a fost foarte socat sa auda pt k nu ar fi crezut sa am puterea asta fiind obisnuit k mereu il iert pt orice face. Mi-a plans zi si noapte, imi trimitea mesaje, era complet schimbat, chiar ne-am mai intalnit in putinul timp cat il mai aveam de stat, ma lua mereu de mana, incerca sa ma sarute dar mereu refuzam. Continuam sa vorbim, iar el tot puiu imi zice si mesaje si tot felul de cuvinte ca niciodata, imi spune intruna k ma iubeste si regreta si k nu vrea sa ma piarda, si k aveam atatea planuri impreuna... iar eu nu stiu ce sa fac si il iubesc si il urasc... sa las o prostie sa strice totul sau sa imi vad de treaba mea si sa sper k voi gasi un baiat care ma va iubi cu adevarat pt ceea ce sunt si nu dupa ce realizeaza ca ce a pierdut?...

parerea mea personala este ca ar trebui sa il parasesti...faptul ca te-a inselat (si in timpul in care erati in tara) nu denota decat lipsa de afectiune ce ti-o poarta...cu atat mai mult ca ti-a transmis si o boala de la respectiva...baieti sunt destui in lumea asta,iar tu ai 21 de ani...viata merge inainte,nu se merita chiar daca este sincer si regreta,nu te mai intoarce inapoi...doreste-ti ceva mai bun pt tine!!



serios acum, chiar crezi cã el este sincer ºi cã regretã ?

nu.. eu ziceam in cazul in care ar fi
steffy91
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:21
Buna. Eu prefer ultima ta varianta... Daca a gresit asa ii trebuie.Si daca a facut-o o data fii sigura ca o va mai face. Vezi de viata ta in continuare...Nu are rost sa te chinui sa repari ceeea ce el a stricat :| Sigur exista o persoana care va te va aprecia in cu adevarat. Plus ca esti foarte tanara :D
MimiMihaela
Postat pe 25 Septembrie 2011 17:35
De la: kudika421339, la data 2011-09-22 08:40:05
De la: DyScorpio, la data 2011-09-21 23:25:37

" si a reusit sa imi dea si o infectie"

Draga si numai pentru faptul ca te-a imbolnavit,nu merita sa continui relatia actuala!Tu esti inconstienta?Iti dai seama de urmarile unui act sexual fara protectie?Sau credeai ,ca prietenul tau este ingenuu si credincios dogmatic si te-a asteptat sa vii din pelegrinari,pastrand doar pentru tine dulceata iubirii?Nimic mai fals!Ca dovada este faptul ,ca ai contractat infectia respectiva!Si el,deasemenmea,a fost total iresponsabil cand s-a culcat cu alta femeie,fara a se proteja in vreun fel!Raspanditi bolile cu o nonsalanta ,ce nu poate decat sa dea de gandit tuturor celor ,ce iti citesc randurile!Nu mai conteaza cu cine te-a inselat si de cate ori a facut-o,este mai important caracterul pe care il detine iubitul tau,daca mai merita aceasta incadrare!Joaca teatru de anvergura,astfel de oameni ,ce se remarca prin prefactoria de care dau dovada in relatiile respective,sunt demni de mila!De ce vrei sa continui aceasta relatie?Sau vrei sa iei cunostinta si de alte boli pe care ti le va transmite "iubitul" tau?Te-a "citit" ca fiind o femeie care se "inmoaie" repede la rugamintile celui de langa ea si procedeaza in consecinta!Ii accepti linguseala si falsul regret,este problema ta ,dar vei regreta cat de curand,caci el nu isi va schimba felul de a se comporta in relatiile cu femeile!Stau si ma intreb;nu mai exista si barbati adevarati,constienti,responsabili,pe fata pamantului?Nu vreau sa cred asa ceva,cred mai degraba ,ca superficialitatea,inconstienta,au luat amploare mai mult decat s-ar fi dorit! Si voi,fetelor,fiti cu picioarele adanc infipte in pamant , cu capul pe umeri,nu in cer,si nu mai lasati loc de bataie de joc din partea barbatilor,in viata voastra!
DyScorpio
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:31
Eu ca norocu am fost imediat la medic ce am vazut primele semne ciudate, si nu am avut ceva foarte grav, sau poate nu era inca cine stie dak nu m`as fi tratat! Iar in legatura cu el... i`am spus din moemntu in care mi`a recunoscut k vreau sa ne despratim, iar de atunci se tine de capul meu mai rau decat un scai, si mi`a jurat k nu scap asa usor de el si va face orice sa ma "recucereasca"... doar k totul ce imi este confuz e faptul k destinul a vrut sa se intample asa pt a realiza intr`un final ce aveam langa mine sau doar pt a`i deschide lui ochii si a se schimba?!
DyScorpio
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:39
De la: DyScorpio, la data 2011-09-25 23:39:40Eu ca norocu am fost imediat la medic ce am vazut primele semne ciudate, si nu am avut ceva foarte grav, sau poate nu era inca cine stie dak nu m`as fi tratat! Iar in legatura cu el... i`am spus din moemntu in care mi`a recunoscut k vreau sa ne despratim, iar de atunci se tine de capul meu mai rau decat un scai, si mi`a jurat k nu scap asa usor de el si va face orice sa ma "recucereasca"... doar k totul ce imi este confuz e faptul k destinul a vrut sa se intample asa pt a realiza intr`un final ce aveam langa mine sau doar pt a`i deschide lui ochii si a se schimba?!



poate cã lucrurile s-au întâmplat pentru ambele motive spuse de tine, poate mai sunt ºi altele pe care acum nu le vezi....
el ºtie cã ai ajuns la doctor din cauza lui ? poate ºi el are nevoie sã facã un control...
acum alt aspect : tu eºti pe deplin hotãrâtã s-o termini cu el, sau .... o scalzi ? îþi ºi gâdilã un pic orgoliul faptul cã-l vezi pus pe jar ºi rugându-te ? poate ceva din atitudinea ta îl incurajeazã ºi îi dã speranþe.... oricât de mãgulitoare ar fi situaþia acum, nu te juca ºi n-o întinde prea mult .... trebuie sã iei o hotãrâre : ori pe cal, ori pe jos ! altfel nici tu nu o sã mai ºtii care-i statutul tãu, ce ai de fãcut ºi încotro sã te îndrepþi....
the_same_contesina
Postat pe 26 Septembrie 2011 09:21
Da i-am spus, dar abia acuma cand s-a aflat totul, si mi-a promis k se va duce si el doar k nu sunt foarte sigura ca o sa ajunga. Eu cred k sunt destul de convinsa de faptul k nu il mai vreau, pur si simplu nu il mai pot accepta in calitate de iubit, doar k i-am spus k putem ramane prieten, si probabil asta il face sa spere si sa continue cu toate gesturile astea, mi s-a zis k nu ar fi trebuit sa vreau nici prieteni sa fim dupa ceea ce mi-a facut nu ar merita nimic, doar k asta e problema mea nu pot fi niciodata prea rautacioasa...
DyScorpio
Postat pe 5 Octombrie 2011 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
negi genitali 2 De la: botez 4 Iulie 2010 13:01
Babilonie in familie 37 De la: kudika034292 7 August 2011 18:46
pt VERISOARA cretinei!! 21 De la: Alexandr_a 8 Martie 2011 16:03
ce sa fac?........mai are rost sa sufar? 31 De la: kudika320585 9 Septembrie 2010 01:31
UN SFAT 7 De la: mimi_ca29 17 Martie 2011 16:34