Setari Cookie-uri

Ce faci daca te indragostesti de amant?

E prima data cand scriu despre o problema personala intr-un forum...insa ma simt terminata psihic. Am inselat...nu din dorinta de a cauta ceva nou, ci pt ca relatia cu iubitul meu incepuse sa se degradeze...si s-a intamplat. Problema este ca am inceput sa am niste sentimente fff puternice pt "amant". E un barbat extraordinar din toate punctele de vedere, insa mi-a zis clar ca nu vrea sa se implice intr-o relatoe care sa presupuna obligatii si fidelitate pt ca nu se simte in stare acum de asemenea angajamente. A...trebuie sa specific faptul ca eu am 23 de ani (acushi 24) iar el 37...deci o diferenta de varsta destul demare. Poate si diferenta asta m-a atras la el. Insa acum nu e vba doar de atractie...ci incep sa existe niste sentimente care ma macina. Adica se lasa cu stare de greata, de ameteala, nu mai mananc si ma gandesc in continuu doar la el si la situatia asta. Am vorbit cu el si i-am zis absolut tot si mi-a raspuns ca sunt o fata extraordinara, finuta, inte;igenta, frumoasa, ca il atrag, ca ii place sa vbeasca cu mi e, ii place prezenta mea...insa ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului. Offf..iar eu ma macin ca graul inauntrul meu. Nu stiu cum sa gestionez aceste sentimente !!! Sincer am nevoie de niste sfaturi de dinafara!!!!
irina_nd
Postat pe 22 Septembrie 2011 09:58
Paraseste si iubitul si amantul!
broscoiu
Postat pe 22 Septembrie 2011 09:59
... asa e cand incurci borcanele ... iese ghiveci ... de nu mai poti manca ...oricum tot ce e '' frumos '' pe lumea asta se termina repede ... mai suferi o vreme dupa ... da trece ... succes !!!
Schatt
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:05
proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:22
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:22:26 proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!

bine ca sti tu la 60 de ani!
PICCKARD
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:24
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:24:10
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:22:26 proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!

bine ca sti tu la 60 de ani!


te-a bagat cineva in zeama?!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:27
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:27:57
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:24:10
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:22:26 proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!

bine ca sti tu la 60 de ani!


te-a bagat cineva in zeama?!

suntem aici!? daca nu suporti replici pleaca!ma bag singur in seama ca sa intelegi si tu
PICCKARD
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:35
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 09:58:25E prima data cand scriu despre o problema personala intr-un forum...insa ma simt terminata psihic. Am inselat...nu din dorinta de a cauta ceva nou, ci pt ca relatia cu iubitul meu incepuse sa se degradeze...si s-a intamplat. Problema este ca am inceput sa am niste sentimente fff puternice pt "amant". E un barbat extraordinar din toate punctele de vedere, insa mi-a zis clar ca nu vrea sa se implice intr-o relatoe care sa presupuna obligatii si fidelitate pt ca nu se simte in stare acum de asemenea angajamente. A...trebuie sa specific faptul ca eu am 23 de ani (acushi 24) iar el 37...deci o diferenta de varsta destul demare. Poate si diferenta asta m-a atras la el. Insa acum nu e vba doar de atractie...ci incep sa existe niste sentimente care ma macina. Adica se lasa cu stare de greata, de ameteala, nu mai mananc si ma gandesc in continuu doar la el si la situatia asta. Am vorbit cu el si i-am zis absolut tot si mi-a raspuns ca sunt o fata extraordinara, finuta, inte;igenta, frumoasa, ca il atrag, ca ii place sa vbeasca cu mi e, ii place prezenta mea...insa ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului. Offf..iar eu ma macin ca graul inauntrul meu. Nu stiu cum sa gestionez aceste sentimente !!! Sincer am nevoie de niste sfaturi de dinafara!!!!



Vrei un raspuns sincer ,impartial,obiectiv,sau vrei o incurajare tardiva?Eu una,optez pentru prima varianta de raspuns! Ita-l:
Da-ti doua palme zdravene,sau da-te cu capul de pereti,pana ai sa te dezmeticesti si o sa poti iesi din situatia dezagreabila in care te afli si pana cand o sa poti schimba statutul de amanta,ce il detii cu infatuare in acest moment!
Nu ai inteles pana acum,ce reprezinti pentru iubitul tau?Esti doar o amanta,incadrarea fiind veridica in cazul in care domnul este casatorit,in caz contrar,esti doar inca una din multitudinea de disponibilitati existente pe piata romaneasca!Ai toate calitatile pe care ar trebui sa le aiba o femeie ,exceptand una si anume;nu esti constienta de atuurile tale si ti le-ai "vandut" mult prea repede si fara discernamant,unui oarecare venit in viata ta!Si ca el, sunt multi,deci ...decizi singura mai departe!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:36
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:35:40
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:27:57
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:24:10
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:22:26 proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!

bine ca sti tu la 60 de ani!


te-a bagat cineva in zeama?!

suntem aici!? daca nu suporti replici pleaca!ma bag singur in seama ca sa intelegi si tu



ma scuzati ca v-am intrerupt monologul! continuati, dar va rog s-o faceti in liniste!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Septembrie 2011 10:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:43:05
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:35:40
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:27:57
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:24:10
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:22:26 proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!

bine ca sti tu la 60 de ani!


te-a bagat cineva in zeama?!

suntem aici!? daca nu suporti replici pleaca!ma bag singur in seama ca sa intelegi si tu



ma scuzati ca v-am intrerupt monologul! continuati, dar va rog s-o faceti in liniste!

bine!
fi fata serioasa!
PICCKARD
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:00
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 11:00:42
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:43:05
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:35:40
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:27:57
De la: PICCKARD, la data 2011-09-22 10:24:10
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-22 10:22:26 proas te mai sunteti, manca-ti-as!la 24 de ani amant?! habar n-aveti ce inseamna sa iubiti!

bine ca sti tu la 60 de ani!


te-a bagat cineva in zeama?!

suntem aici!? daca nu suporti replici pleaca!ma bag singur in seama ca sa intelegi si tu



ma scuzati ca v-am intrerupt monologul! continuati, dar va rog s-o faceti in liniste!

bine!
fi fata serioasa!


mda! viseaza in continuare!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:02
Multumesc celor care chiar mi-au dat un raspuns. A...si inca ceva, nu e casatorit. Tocmai de aceea mi-a zis ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului pt ca are o relatie cu burlacia - un statut care probabil ii convine mai mult decat pot intelege eu. Si nu am zis ca sunt mandra de ce fac...am zis doar ca ma simt rau, ca sufar si ca nu stiu cum sa abordez problema! Cel mai bine cred ca ar fi sa imi vad de viata mea asa cum era ea inainte: simpla si frumoasa!
Va multumesc din nou celor care mi-au raspuns cu seriozitate!
irina_nd
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:16
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 11:16:38Multumesc celor care chiar mi-au dat un raspuns. A...si inca ceva, nu e casatorit. Tocmai de aceea mi-a zis ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului pt ca are o relatie cu burlacia - un statut care probabil ii convine mai mult decat pot intelege eu. Si nu am zis ca sunt mandra de ce fac...am zis doar ca ma simt rau, ca sufar si ca nu stiu cum sa abordez problema! Cel mai bine cred ca ar fi sa imi vad de viata mea asa cum era ea inainte: simpla si frumoasa!
Va multumesc din nou celor care mi-au raspuns cu seriozitate!
poate mai are si el o "amanta"...de vreo 57...nu o fi ma-sa prietenului lu' Brosco,care vine seara tarziu acasa?...ia uite de ce...
Indiana_Jones
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:26
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 11:16:38. A...si inca ceva, nu e casatorit. Tocmai de aceea mi-a zis ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului pt ca are o relatie cu burlacia - un statut care probabil ii convine mai mult decat pot intelege eu. Si nu am zis ca sunt mandra de ce fac...am zis doar ca ma simt rau, ca sufar si ca nu stiu cum sa abordez problema! Cel mai bine cred ca ar fi sa imi vad de viata mea asa cum era ea inainte: simpla si frumoasa!

sa inteleg ca ai realizat totusi, ca duplicitatea dauneaza grav sanatatii???
miss_darine
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:37
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 11:16:38Multumesc celor care chiar mi-au dat un raspuns. A...si inca ceva, nu e casatorit. Tocmai de aceea mi-a zis ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului pt ca are o relatie cu burlacia - un statut care probabil ii convine mai mult decat pot intelege eu. Si nu am zis ca sunt mandra de ce fac...am zis doar ca ma simt rau, ca sufar si ca nu stiu cum sa abordez problema! Cel mai bine cred ca ar fi sa imi vad de viata mea asa cum era ea inainte: simpla si frumoasa!
Va multumesc din nou celor care mi-au raspuns cu seriozitate!



Nu mai suferi si abordeaza problema transant si nu iti mai regreta felul de viata anterior,caci,numai tu esti responsabila de complicarea si uratirea ei,nimeni altcineva!Barbatii carora le place celibatul,burlacia,sunt comozi din fire,fug de sarcini familiale,nu vor sa-si asume responsabilitatea ,ce o implica viata de cuplu,as spune ,ca sunt de un egoim exarcebat,nu stiu sa daruiasca,le place sa stea doar la primire, practic ei,doar exista ca persoane si nicidecum nu traiesc!Opteaza pentru un alt stil de viata si un alt partener,cu alt mod de apreciere a calitatilor tale!Si invata arta de a le dobandi pe cele care iti lipsesc in acest moment!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:39
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 09:58:25E prima data cand scriu despre o problema personala intr-un forum...insa ma simt terminata psihic. Am inselat...nu din dorinta de a cauta ceva nou, ci pt ca relatia cu iubitul meu incepuse sa se degradeze...si s-a intamplat. Problema este ca am inceput sa am niste sentimente fff puternice pt "amant". E un barbat extraordinar din toate punctele de vedere, insa mi-a zis clar ca nu vrea sa se implice intr-o relatoe care sa presupuna obligatii si fidelitate pt ca nu se simte in stare acum de asemenea angajamente. A...trebuie sa specific faptul ca eu am 23 de ani (acushi 24) iar el 37...deci o diferenta de varsta destul demare. Poate si diferenta asta m-a atras la el. Insa acum nu e vba doar de atractie...ci incep sa existe niste sentimente care ma macina. Adica se lasa cu stare de greata, de ameteala, nu mai mananc si ma gandesc in continuu doar la el si la situatia asta. Am vorbit cu el si i-am zis absolut tot si mi-a raspuns ca sunt o fata extraordinara, finuta, inte;igenta, frumoasa, ca il atrag, ca ii place sa vbeasca cu mi e, ii place prezenta mea...insa ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului. Offf..iar eu ma macin ca graul inauntrul meu. Nu stiu cum sa gestionez aceste sentimente !!! Sincer am nevoie de niste sfaturi de dinafara!!!!


Asa si...?Omul ti-a zis destul de clar ce vrea.Cine te-a pus sa ridici coada, ca apoi sa regreti?
doi_ochi_caprui
Postat pe 22 Septembrie 2011 11:42
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 11:16:38Multumesc celor care chiar mi-au dat un raspuns. A...si inca ceva, nu e casatorit. Tocmai de aceea mi-a zis ca nu vrea o relatie in adev sens al cuvantului pt ca are o relatie cu burlacia - un statut care probabil ii convine mai mult decat pot intelege eu. Si nu am zis ca sunt mandra de ce fac...am zis doar ca ma simt rau, ca sufar si ca nu stiu cum sa abordez problema! Cel mai bine cred ca ar fi sa imi vad de viata mea asa cum era ea inainte: simpla si frumoasa!
Va multumesc din nou celor care mi-au raspuns cu seriozitate!



scuze, dar n-am înþeles un lucru : cu iubitul tãu ce ai fãcut ???
the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 15:26
In primul rand vreau sa spun ca nu regret ce am facut ci ca au aparut niste sentimente pe care nu stiu cum sa le gestionez. In al doilea rand...cu iubitul meu...of...e complicat tare. La el sunt ff multe prob in familie care au ajuns sa ma afecteze si pe mine in mod direct dar si relatia noastra. Lucrurile s-au racit de ceva vreme incoace si nu ne mai intelegem ca inainte. Stiu insa ca ma iubeste. E foarte aiurea toata situatia, incalcita...iar eu nu sunt obisnuita si nu sunt facuta pt astfel de experiente. Ma macin mult prea mult si incepe sa imi afecteze si sanatatea
irina_nd
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:01
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:01:10In primul rand vreau sa spun ca nu regret ce am facut ci ca au aparut niste sentimente pe care nu stiu cum sa le gestionez. In al doilea rand...cu iubitul meu...of...e complicat tare. La el sunt ff multe prob in familie care au ajuns sa ma afecteze si pe mine in mod direct dar si relatia noastra. Lucrurile s-au racit de ceva vreme incoace si nu ne mai intelegem ca inainte. Stiu insa ca ma iubeste. E foarte aiurea toata situatia, incalcita...iar eu nu sunt obisnuita si nu sunt facuta pt astfel de experiente. Ma macin mult prea mult si incepe sa imi afecteze si sanatatea



Nu ar trebui sa lasi problemele altora sa te afecteze foarte mult!Fii impartiala,detaseaza-te de ele,caci nu fac parte din viata ta,el ar trebui sa te protejeze de efectele aceastei situatii neplacute!Daca vrei sa-ti distrugi sanatatea,mergi pe acelasi traseu ambiguu!Nimeni nu te poate ajuta,daca tu nu vrei sa schimbi ceea ce este nesigur in viata ta!Vietile voastre sunt independente,tu ai preluat si incarcatura emotionala negativa,a vietii lui si ele se intalnesc doar intr-un singur punct si acela este un amarat de loc destinat practicarii sexului de comun acord.Te iubeste?Cam in cate nopti de amor nebun,se traduce acest sentiment si consistenta lui din ce comuniune fizica si spirituala deriva,caci,oricat as diseca relatia voastra,nu-i gasesc miezul!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:19
Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....
irina_nd
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:33
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:01:10In primul rand vreau sa spun ca nu regret ce am facut ci ca au aparut niste sentimente pe care nu stiu cum sa le gestionez. In al doilea rand...cu iubitul meu...of...e complicat tare. La el sunt ff multe prob in familie care au ajuns sa ma afecteze si pe mine in mod direct dar si relatia noastra. Lucrurile s-au racit de ceva vreme incoace si nu ne mai intelegem ca inainte. Stiu insa ca ma iubeste. E foarte aiurea toata situatia, incalcita...iar eu nu sunt obisnuita si nu sunt facuta pt astfel de experiente. Ma macin mult prea mult si incepe sa imi afecteze si sanatatea



ºi dupã ce cã are probleme în familie, te iubeºte, l-ai mai ºi înºelat....of !
poate cã ar trebui sã începi prin a elimina minciuna ºi înºelãtoria din viaþa ta....normal cã totul a devenit apãsãtor.... mai ales eºecul cu cel de-al doilea bãrbat....

the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:37
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:33:07Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....





faptul cã-þi spune în faþã cã nu-ºi doreºte o relaþie cu tine este , sau ar trebui sã fie, mai mult decât clarificator... tu te-ai îndrãgostit, el nici pomenealã.... restul vorbelor sunt.... doar vrãjeli....
iþi doreºti sã fii doar o amantã ? serveºte-te ! þi-ai gãsit omul....dar sã nu te miri mai târziu....
dar te întreb, este corect ce-i faci prietenului tau ?
nu te judec, însã justificarea cã nu mã mai înþelegeam cu iubitul ºi de aia am cãlcat strâmb ºi nu am rezolvat de fapt problemele cu el, nu te scuzã.... nici nu te acuzã....
the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:40
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 16:40:24
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:33:07Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....





faptul cã-þi spune în faþã cã nu-ºi doreºte o relaþie cu tine este , sau ar trebui sã fie, mai mult decât clarificator... tu te-ai îndrãgostit, el nici pomenealã.... restul vorbelor sunt.... doar vrãjeli....
iþi doreºti sã fii doar o amantã ? serveºte-te ! þi-ai gãsit omul....dar sã nu te miri mai târziu....
dar te întreb, este corect ce-i faci prietenului tau ?
nu te judec, însã justificarea cã nu mã mai înþelegeam cu iubitul ºi de aia am cãlcat strâmb ºi nu am rezolvat de fapt problemele cu el, nu te scuzã.... nici nu te acuzã....

de unde atata corectitudine in ziua de azi rar mai gasesti o fata care sa fie cat de cat cinstita...se duc sa si faca amanti de parca asta le-ar face cu ceva mai interesante...
steffy91
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:42
De la: steffy91, la data 2011-09-22 16:42:22
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 16:40:24
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:33:07Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....





faptul cã-þi spune în faþã cã nu-ºi doreºte o relaþie cu tine este , sau ar trebui sã fie, mai mult decât clarificator... tu te-ai îndrãgostit, el nici pomenealã.... restul vorbelor sunt.... doar vrãjeli....
iþi doreºti sã fii doar o amantã ? serveºte-te ! þi-ai gãsit omul....dar sã nu te miri mai târziu....
dar te întreb, este corect ce-i faci prietenului tau ?
nu te judec, însã justificarea cã nu mã mai înþelegeam cu iubitul ºi de aia am cãlcat strâmb ºi nu am rezolvat de fapt problemele cu el, nu te scuzã.... nici nu te acuzã....

de unde atata corectitudine in ziua de azi rar mai gasesti o fata care sa fie cat de cat cinstita...se duc sa si faca amanti de parca asta le-ar face cu ceva mai interesante...





toþi greºim, toþi fãrã nici o excepþie..... important este cât de laºi suntem ºi pânã când amânãm sã luãm mãsurile corecte; cu cât sunt mai mult amânate, cu atât se adâncesc ºi complicã problemele.... nu ar trebui sã ne fie teamã sã fim drepþi ºi corecþi ! este esenþial !

the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:45
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 16:45:32
De la: steffy91, la data 2011-09-22 16:42:22
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 16:40:24
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:33:07Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....





faptul cã-þi spune în faþã cã nu-ºi doreºte o relaþie cu tine este , sau ar trebui sã fie, mai mult decât clarificator... tu te-ai îndrãgostit, el nici pomenealã.... restul vorbelor sunt.... doar vrãjeli....
iþi doreºti sã fii doar o amantã ? serveºte-te ! þi-ai gãsit omul....dar sã nu te miri mai târziu....
dar te întreb, este corect ce-i faci prietenului tau ?
nu te judec, însã justificarea cã nu mã mai înþelegeam cu iubitul ºi de aia am cãlcat strâmb ºi nu am rezolvat de fapt problemele cu el, nu te scuzã.... nici nu te acuzã....

de unde atata corectitudine in ziua de azi rar mai gasesti o fata care sa fie cat de cat cinstita...se duc sa si faca amanti de parca asta le-ar face cu ceva mai interesante...





toþi greºim, toþi fãrã nici o excepþie..... important este cât de laºi suntem ºi pânã când amânãm sã luãm mãsurile corecte; cu cât sunt mai mult amânate, cu atât se adâncesc ºi complicã problemele.... nu ar trebui sã ne fie teamã sã fim drepþi ºi corecþi ! este esenþial !


nu e chiar asa...uite eu nu am inselat niciodata un baiat si crede-ma ca aveam n ocazii..insa nu am vrut....nu m-am dat niciodata ceea ce nu sunt,nu am inselat insa da,am facut alte greseli...
steffy91
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:47
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:33:07Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....




eu cred cã în adâncul inimii tale ºtii foarte bine ce ai de fãcut.... sml-love0049: :sml-love0049

hai, curaj....
the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:48
De la: steffy91, la data 2011-09-22 16:47:29
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 16:45:32
De la: steffy91, la data 2011-09-22 16:42:22
De la: the_same_contesina, la data 2011-09-22 16:40:24
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 16:33:07Daca ma crezi...nu a mai fost o noapte de amor/sex/dragoste etc. de ceva vreme...insemnand aproape doua luni....





faptul cã-þi spune în faþã cã nu-ºi doreºte o relaþie cu tine este , sau ar trebui sã fie, mai mult decât clarificator... tu te-ai îndrãgostit, el nici pomenealã.... restul vorbelor sunt.... doar vrãjeli....
iþi doreºti sã fii doar o amantã ? serveºte-te ! þi-ai gãsit omul....dar sã nu te miri mai târziu....
dar te întreb, este corect ce-i faci prietenului tau ?
nu te judec, însã justificarea cã nu mã mai înþelegeam cu iubitul ºi de aia am cãlcat strâmb ºi nu am rezolvat de fapt problemele cu el, nu te scuzã.... nici nu te acuzã....

de unde atata corectitudine in ziua de azi rar mai gasesti o fata care sa fie cat de cat cinstita...se duc sa si faca amanti de parca asta le-ar face cu ceva mai interesante...





toþi greºim, toþi fãrã nici o excepþie..... important este cât de laºi suntem ºi pânã când amânãm sã luãm mãsurile corecte; cu cât sunt mai mult amânate, cu atât se adâncesc ºi complicã problemele.... nu ar trebui sã ne fie teamã sã fim drepþi ºi corecþi ! este esenþial !


nu e chiar asa...uite eu nu am inselat niciodata un baiat si crede-ma ca aveam n ocazii..insa nu am vrut....nu m-am dat niciodata ceea ce nu sunt,nu am inselat insa da,am facut alte greseli...



de aceea mã feresc sã judec pe alþii ....
the_same_contesina
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:52
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 09:58:25Am inselat...nu din dorinta de a cauta ceva nou, ci pt ca relatia cu iubitul meu incepuse sa se degradeze...

Si ce-ai mai cautat cu iubitul atunci?!? Nu era mai corect sa te desparti de el?
Asa ca din toata ciorba asta, uite ce a iesit. Cel mai corect ar fi acum, sa spui stop relatiei in care esti daca nu mai merge, sa spui stop si relatiei cu amantul pentru ca el nu te vrea si sa inveti ce este iubirea...
kudika_pudika
Postat pe 22 Septembrie 2011 17:29
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-22 17:29:30
De la: irina_nd, la data 2011-09-22 09:58:25Am inselat...nu din dorinta de a cauta ceva nou, ci pt ca relatia cu iubitul meu incepuse sa se degradeze...

Si ce-ai mai cautat cu iubitul atunci?!? Nu era mai corect sa te desparti de el?
Asa ca din toata ciorba asta, uite ce a iesit. Cel mai corect ar fi acum, sa spui stop relatiei in care esti daca nu mai merge, sa spui stop si relatiei cu amantul pentru ca el nu te vrea si sa inveti ce este iubirea...


sa ma sinucida cineva!!!!!!!!
PICCKARD
Postat pe 22 Septembrie 2011 19:40
the_same_contesina, Iti multumesc din suflet pt toate cuvintele si vreau sa incerc sa rezolv prob cu iubitul meu. Nu vreau sa dau cu piciorul u ei relatii de 4 ani pt ... pt ce de fapt? Practic pt nimic. Si eu ziceam la fel: ca eu nu as face asa ceva niciodata si le judecam ff tare pe cele care calcau stramb... Insa din povestea asta a invatat ceva ff important: noi incercam sa ii cunoastem pe altii, insa nu reusim sa ne intelegem si sa ne cunoastem pe noi insine pe deplin...asta pe de o parte. Pe de alta parte am invatat sa nu mai judec niciodata si, de asemenea, niciodata sa nu spun "niciodata"...pt ca nu stii ce iti pregateste viata.
Stiu ca nu ne cunoastem, insa ma bucur ca nu ma judeci si ca ai avut un sfat si o vorba buna pt mine. Rar gasesti asa ceva. Cuvintele tale m-au mai linistit!
irina_nd
Postat pe 22 Septembrie 2011 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu nevoie de un sfat 14 De la: alfredodecurtofreco 10 Noiembrie 2010 15:21
am ajuns la capatul rabdarii 53 De la: extravagant 12 Decembrie 2010 21:33
dragoste 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 16:40
cunoaste cineva ceva? 9 De la: freakyyy 4 Decembrie 2010 17:50
iubitul afla trecutul tau dar simte ca mai este ceva 34 De la: trueLove 29 August 2013 11:20