Setari Cookie-uri

parintii mei sau tatal copilului

Eu nu ti-am scris ce ai vrut tu sa citesti dar scriu ceva frumos acum: LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si fericita!
ilumax_76
Postat pe 28 Septembrie 2011 17:46
Callybra da-mi voie sa te felicit in primul rand pentru sarbatorirea zilei de nastere ( banuiesc ca nu e sarbatoare religioasa azi , deci nu e ziua de nume ).Iti doresc sa ai puterea sa cresti minunea de copil , cu sau ajutorul tatalui lui.Faptul ca Dumnezeu iti e aproape , pot spune ca restul va veni de la sine.
De parinti ce sa zic , mai sunt parinti care cred ca e bine sa-l iei pe x ca e inginer/doctor etc sau ca are bani.Cum apare unul mai amarat la orizont , gata nu e bun !
De sotia fostului tau iubit , dece a plecat ..daca s-a rzabunat sau nu asta nu intra in povestirea noastra.Nici faptul ca barbatul inseala pentru ca aia de acasa nu e buna.Asta e o placa invechita si cu atat mai mult , gresita.Asa sunt unii barbati , poa sa fie ciorba de acasa cat de buna ca ei oricum vor cauta si altceva.Si care sa fie gaselnita cea mai buna? Ca e nevasta de vina.Astea sunt scuze de doi lei pentru nemerniciile lor.Tu intrebi daca ai procedat bine ca ai plecat de acasa ?! Daca tu simti ca poti face fatza situatiei fara ajutorul parintilor atunci e ok , pentru ca la urma urmei tu vei fi cea care va simti greul.Ca vrei sa fi in acelasi oras cu tatal copilului , aici depinde dece anume vrei tu sa obtii.Ca el sa-si vada si cunoasca copilul e foarte bine dar el fostul vrea asta?
Mayyyyana
Postat pe 28 Septembrie 2011 20:39
De la: ilumax_76, la data 2011-09-28 17:46:35Eu nu ti-am scris ce ai vrut tu sa citesti dar scriu ceva frumos acum: LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si fericita!
Multumesc din suflet!!!
callybra
Postat pe 29 Septembrie 2011 00:26
De la: MayanMistica, la data 2011-09-28 20:39:23Callybra da-mi voie sa te felicit in primul rand pentru sarbatorirea zilei de nastere ( banuiesc ca nu e sarbatoare religioasa azi , deci nu e ziua de nume ).Iti doresc sa ai puterea sa cresti minunea de copil , cu sau ajutorul tatalui lui.Faptul ca Dumnezeu iti e aproape , pot spune ca restul va veni de la sine.
De parinti ce sa zic , mai sunt parinti care cred ca e bine sa-l iei pe x ca e inginer/doctor etc sau ca are bani.Cum apare unul mai amarat la orizont , gata nu e bun !
De sotia fostului tau iubit , dece a plecat ..daca s-a rzabunat sau nu asta nu intra in povestirea noastra.Nici faptul ca barbatul inseala pentru ca aia de acasa nu e buna.Asta e o placa invechita si cu atat mai mult , gresita.Asa sunt unii barbati , poa sa fie ciorba de acasa cat de buna ca ei oricum vor cauta si altceva.Si care sa fie gaselnita cea mai buna? Ca e nevasta de vina.Astea sunt scuze de doi lei pentru nemerniciile lor.Tu intrebi daca ai procedat bine ca ai plecat de acasa ?! Daca tu simti ca poti face fatza situatiei fara ajutorul parintilor atunci e ok , pentru ca la urma urmei tu vei fi cea care va simti greul.Ca vrei sa fi in acelasi oras cu tatal copilului , aici depinde dece anume vrei tu sa obtii.Ca el sa-si vada si cunoasca copilul e foarte bine dar el fostul vrea asta?
Multumesc pt urari si vreau sa iti spun ca ,...da,intr-adevar el vrea sa fie aproape de copilul lui...pt ca daca nu vroia...inca din primele luni...mupa ce l-am nascut am venit in caras de la iasi,la rugamintile lui,sa isi cunoasca copilul...si de atunci am venit lunar...aproape...de fiecare data cand imi spune...mi-e dor de copil ...vreau sa il vad...Acum spune tu...ce mama ar bate atatea mii de km ...pt ca fiul si tatal sa stea cate 3-4 ore pe zi...3-4 zile pe luna?Nu cred ca sunt prea multe;)Pe langa faptul ca imi platea drumul dus intors...mi-a inchiriat o garsoniera...asta pt ca nu am vrut sa merg sa stau la el acasa...desi de 2 ani sta singur...si plateste cheltuielile lunare(chirie,apa.curent...cablu internet si toate alea),doar ca sa am unde sta eu si copilulcand venim aici...acum ca a intervenit problema cu ai mei parinti...mai exact mama ca ea a fost cea care mi-a zis ce mi-a zis...am avut unde sa plec...si nu mai sunt nevoita...sau el nevoit sa imi plateasca cheltuielile la 2 case practic...nu?
callybra
Postat pe 29 Septembrie 2011 00:48
Ca vorbim de parinti "binevoitori" si cazul in care iti doresti cu ardoare un copil cunosc si eu un caz.Al meu. Cand am ramas ultima oara insarcinata am fost pusa sa aleg practic ca intre viata si moarte, daca pot sa zic asa.La ultima intrerupere de sarcina , un medic destul de bine pregatit mi-a spus urmatoarele cuvinte: ai grija ca urmatoarea sarcina va fi ultima. Ori acel copil , ori niciunul. Nu vei mai avea alta sansa. Nu stiu cum de a stiut lucrul asta , ca doar nu era mama Omida cu bolul de cristal si nici ghioc fermecat n-avea
Cert este ca a avut dreptate.De aceea in 1999 cand am primit vestea a trebuit sa iau decizia cea mare.Pe de o parte parintii mei si ai lui plus rubedeniile din dotare( impotriva copilului ) ..pe de alta parte situatia materiala de rahat. Dar am zis ca banii daca vor fi sa vina intr-o zi ..vor veni.Dar alta sansa , nu.
Si nu-mi pare rau nici-un moment ca am ales sa o am . Chiar daca am trecut prin extrem de multe greutati pana sa fim impreuna.Este un copil minunat si cel mai frumos dar primit de la viata.Pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.Si pentru faptul ca suntem sanatosi .
Mayyyyana
Postat pe 29 Septembrie 2011 15:35
De la: MayanMistica, la data 2011-09-29 15:35:05Ca vorbim de parinti "binevoitori" si cazul in care iti doresti cu ardoare un copil cunosc si eu un caz.Al meu. Cand am ramas ultima oara insarcinata am fost pusa sa aleg practic ca intre viata si moarte, daca pot sa zic asa.La ultima intrerupere de sarcina , un medic destul de bine pregatit mi-a spus urmatoarele cuvinte: ai grija ca urmatoarea sarcina va fi ultima. Ori acel copil , ori niciunul. Nu vei mai avea alta sansa. Nu stiu cum de a stiut lucrul asta , ca doar nu era mama Omida cu bolul de cristal si nici ghioc fermecat n-avea
Cert este ca a avut dreptate.De aceea in 1999 cand am primit vestea a trebuit sa iau decizia cea mare.Pe de o parte parintii mei si ai lui plus rubedeniile din dotare( impotriva copilului ) ..pe de alta parte situatia materiala de rahat. Dar am zis ca banii daca vor fi sa vina intr-o zi ..vor veni.Dar alta sansa , nu.
Si nu-mi pare rau nici-un moment ca am ales sa o am . Chiar daca am trecut prin extrem de multe greutati pana sa fim impreuna.Este un copil minunat si cel mai frumos dar primit de la viata.Pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.Si pentru faptul ca suntem sanatosi .
Copilul meu este cel mai scump dar pe care mi l-a dat D-zeu si la fel ca si tine ii multumesc lui D-zeu ca mi-a dat sansa sa devin mama...pt ca cu 11 ani in urma am ramas insarcinata si am pierdut sarcina la 6 luni...iar de atunci panna in 2007 nu am mai ramas niciodata gravida...cu toate ca nu m-am protejat in nici un fel....cu sarcina a doua am avut probleme inca din luna a 4-a...dar am trecut peste ele cu ajutorul lui D-zeu .Azi am un baietel minunat,frumos si sanatos,iar asta e tot ce conteaza...
callybra
Postat pe 30 Septembrie 2011 01:08
Nu mai posteaza nimeni nimic? MAI BN SCRIU EU ...POATE SUNTETI CURIOSI aAstazi am vorbit cu mama la telefon...era curioasa cum sunt eu si copilul...i-am zis ca suntem ok...si a inceput iar cu morala desigur...lucru pe care l-am urat intotdeauna..."ca dc nu vin inapoi acasa...ca dc am ales calea asta...ca nu e bn ce fac...sa ma mai gandesc...ca e si Edy la mijloc...(copilul)...bla...bla...bla...replica mea a fost ca nu ma intorc acasa...ca vreau sa ma descurc singura pt ca in cazul in care m-as intoarce...dupa un timp(probabil nici o luna)va trebui iar sa plec...iar vor aparea discutii...etc...cred ca asa e mai bn De luni incep serviciul...asa ca o sa ne mai auzim seara...
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 00:49
E bine ca pe tine tot te-au cautat sa te intrebe de sanatate.Eu cand am fost insarcinata in opt luni m-am trezit cu anuntul ca in trei zile sa ma mut.Sa-mi iau sotul de mana si sa plecam , daca nu ne arunca ea bagajele pe geam .Vorbesc de maica mea , of course.
Am plecat , ca nu era nimic de facut ..ea era de neclintit cand era vorba de mine .Cand era vorba de fratemiu se topea ca lumanarea .N-am murit , multumesc lui Dumnezeu dar chestiile astea nu se uita .De iertat s-o ierte Dumnezeu ca asa i-am zis si atunci : sa te ierte al de sus mama , ca nu stii ce faci!
Si situatii de genul asta au fost nenumarate in viata mea , cred ca n-am degete sa le numar. Daca parintele tau iti face una ca asta , atunci fetelor ce va mai vaitati ca sotul/iubi sau mai stiu eu cine se poarta urat cu voi?
Mayyyyana
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:01
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 01:01:45E bine ca pe tine tot te-au cautat sa te intrebe de sanatate.Eu cand am fost insarcinata in opt luni m-am trezit cu anuntul ca in trei zile sa ma mut.Sa-mi iau sotul de mana si sa plecam , daca nu ne arunca ea bagajele pe geam .Vorbesc de maica mea , of course.
Am plecat , ca nu era nimic de facut ..ea era de neclintit cand era vorba de mine .Cand era vorba de fratemiu se topea ca lumanarea .N-am murit , multumesc lui Dumnezeu dar chestiile astea nu se uita .De iertat s-o ierte Dumnezeu ca asa i-am zis si atunci : sa te ierte al de sus mama , ca nu stii ce faci!
Si situatii de genul asta au fost nenumarate in viata mea , cred ca n-am degete sa le numar. Daca parintele tau iti face una ca asta , atunci fetelor ce va mai vaitati ca sotul/iubi sau mai stiu eu cine se poarta urat cu voi?
la fel a fost si la mine desigur...care da mai multi bani in casa e cel mai bn privit...a venit sora-mea din franta...a fost buna ca i-a cumparat nu stiu ce...a venit frate-miu i-a luat si ala cv ...a fost bun si el...dar nu s-a mai gandit la perioada in care eu ii tineam pe toti in spate...astfel de lucruri se intampla destul de des in lumea asta...noi trebuie insa sa trecem cu vederea doar pt ca "paintii sunt cei care ne dau viatza".???? ..
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:13
De la: steffy91, la data 2011-09-26 14:18:37
De la: callybra, la data 2011-09-26 00:29:34Buna seara...As vrea sa aflu si eu parerile voastre cu privire la situatia in care ma aflu eu...ce sa aleg...parintii sau pe tatal copilului meu...Sunt intr-o situatie destul de delicata si nu stiu cum sa ies din ea...am un copil de aproape 4 ani cu un barbat casatorit care pana nu demult imi dadea tot ce vroiam atat pt mine cat si pt copil...asta pt ca isi permitea...de cateva luni s-a imbolnavit...la serviciu nu mai poate merge...iar cu banii sta cam prost ...de aceea nu ma mai poate ajuta financiar asa cum o facea candva....parintii mei mi-au spus sa intrerup legatura cu el..."ca si asa nu imi mai da bani"ori sa caut pe altul care sa ma intretina...ori sa imi iau copilul de mana sa plec la el...eu momentan locuind in iasi la parinti...el in caras-severin....ce sa fac...cum sa ma impart...nu vreau nici sa stau pe capul lor...nici sa rup legatura cu el...pt ca pt ei...a fost bun cat mi-a dat sa ii intretin si pe cei din familie...iar acum nu mai este...Deocamdata am venit in orasul lui...mi-am gasit o chirie...si in curand voi merge si eu la servici(asta dupa ce voi gasi si o dadaca pt copil)...Am procedat bine ca am plecat sau nu?Astept opiniile voastre Multumesc!!!

parintii tai te-au sfatuit sa iti gasesti un finantator??????? halal oameni... acum ca el nu mai este in putere sa te ajute nu inseamna ca trebuie sa te desparti de el...dar poate aici depinde si de sentimentele ce le detii pt el... insa pacat ca asta te invata proprii parintii...e strigator la cer ce lume exista in lumea asta...uneori imi vine greata....
NU TE LUA DUPA RAUTACIOASA ASTA,ASA E EA...AJUTA-L SA SE PUNA PE PICIOARE SA-TI ADUCA DIN NOU BANI SI ASA ITI RECUPEREZI INVESTITIA SI IESI SI PE PROFIT
Indiana_Jones
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:34
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 01:01:45E bine ca pe tine tot te-au cautat sa te intrebe de sanatate.Eu cand am fost insarcinata in opt luni m-am trezit cu anuntul ca in trei zile sa ma mut. Si situatii de genul asta au fost nenumarate in viata mea , cred ca n-am degete sa le numar.
AI FOST DE NENUMARATE ORI INSARCINATA ???
Indiana_Jones
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:36
Nu ma intereseaza sa castig prea mult de la el...decat strictul necesar pt copil...mi se pare normal...el se simte mai bn...urmeaza un tratament medicamentos si regim alimentar...ma bucur pt el...ce pot sa spun...de serviciu nu se mai pune problema ca se pensioneaza A lucrat in politie(PF)18 ani si are dretul sa se pensioneze...nu cred ca stresul de acolo ii permitea sa treaca peste boala care o are...Deci...tot raul spre bine
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:44
Ma scuzati ca mai mananc litere...cred ca mi-e si foame...
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:46
De la: callybra, la data 2011-10-01 01:44:43Nu ma intereseaza sa castig prea mult de la el...decat strictul necesar pt copil...mi se pare normal...el se simte mai bn...urmeaza un tratament medicamentos si regim alimentar...ma bucur pt el...ce pot sa spun...de serviciu nu se mai pune problema ca se pensioneaza A lucrat in politie(PF)18 ani si are dretul sa se pensioneze...nu cred ca stresul de acolo ii permitea sa treaca peste boala care o are...Deci...tot raul spre bine
CUM TE BUCURI DACA E LA PAT?PUTEA SI EL SA TE LASE BALTA,ACUM CA E CAZUT IN PAT,II DAI IN CAP?INVESTESTE IN EL CA DIN PENSIA LUI O SA MANANCI CU COPILU',CU CAT CREZI CA MAI RAMAI DUPA CE PLATESTI BONA?
Indiana_Jones
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:48
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-01 01:48:14
De la: callybra, la data 2011-10-01 01:44:43Nu ma intereseaza sa castig prea mult de la el...decat strictul necesar pt copil...mi se pare normal...el se simte mai bn...urmeaza un tratament medicamentos si regim alimentar...ma bucur pt el...ce pot sa spun...de serviciu nu se mai pune problema ca se pensioneaza A lucrat in politie(PF)18 ani si are dretul sa se pensioneze...nu cred ca stresul de acolo ii permitea sa treaca peste boala care o are...Deci...tot raul spre bine
CUM TE BUCURI DACA E LA PAT?PUTEA SI EL SA TE LASE BALTA,ACUM CA E CAZUT IN PAT,II DAI IN CAP?INVESTESTE IN EL CA DIN PENSIA LUI O SA MANANCI CU COPILU',CU CAT CREZI CA MAI RAMAI DUPA CE PLATESTI BONA?
Tin sa iti spun ca nu sunt o materialista....bonei ii dau 200 lei atat a cerut ca sta cu ,copilul 4 ore pe zi...(dimineatza merge la gradinita)....in plus are si ea 1 copil...suntem prietene si ne intelegem bine...iar mie imi ajunge restul de bani sa traiesc de la o luna la alta...asta pana voi gasi cv mai bn platit...sau poate voi pleca in strainatate ...cine stie ce se iveste...oferte am primit deja...ma mai gandesc;)
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:54
Bafta la serviciu
kudika_pudika
Postat pe 1 Octombrie 2011 02:32
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-01 01:36:46
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 01:01:45E bine ca pe tine tot te-au cautat sa te intrebe de sanatate.Eu cand am fost insarcinata in opt luni m-am trezit cu anuntul ca in trei zile sa ma mut. Si situatii de genul asta au fost nenumarate in viata mea , cred ca n-am degete sa le numar.
AI FOST DE NENUMARATE ORI INSARCINATA ???


Tu ai fost vreodata insarcinata ?
Mayyyyana
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:57
De la: callybra, la data 2011-10-01 01:54:37
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-01 01:48:14
De la: callybra, la data 2011-10-01 01:44:43Nu ma intereseaza sa castig prea mult de la el...decat strictul necesar pt copil...mi se pare normal...el se simte mai bn...urmeaza un tratament medicamentos si regim alimentar...ma bucur pt el...ce pot sa spun...de serviciu nu se mai pune problema ca se pensioneaza A lucrat in politie(PF)18 ani si are dretul sa se pensioneze...nu cred ca stresul de acolo ii permitea sa treaca peste boala care o are...Deci...tot raul spre bine
CUM TE BUCURI DACA E LA PAT?PUTEA SI EL SA TE LASE BALTA,ACUM CA E CAZUT IN PAT,II DAI IN CAP?INVESTESTE IN EL CA DIN PENSIA LUI O SA MANANCI CU COPILU',CU CAT CREZI CA MAI RAMAI DUPA CE PLATESTI BONA?
Tin sa iti spun ca nu sunt o materialista....bonei ii dau 200 lei atat a cerut ca sta cu ,copilul 4 ore pe zi...(dimineatza merge la gradinita)....in plus are si ea 1 copil...suntem prietene si ne intelegem bine...iar mie imi ajunge restul de bani sa traiesc de la o luna la alta...asta pana voi gasi cv mai bn platit...sau poate voi pleca in strainatate ...cine stie ce se iveste...oferte am primit deja...ma mai gandesc;)


Callybra , eu zic ca daca avatarul ala o reprezinta pe Indiana..atunci nici n-are rost sa ii mai dai vre-o explicatie.
Mayyyyana
Postat pe 1 Octombrie 2011 14:58
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 14:58:34
De la: callybra, la data 2011-10-01 01:54:37
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-01 01:48:14
De la: callybra, la data 2011-10-01 01:44:43Nu ma intereseaza sa castig prea mult de la el...decat strictul necesar pt copil...mi se pare normal...el se simte mai bn...urmeaza un tratament medicamentos si regim alimentar...ma bucur pt el...ce pot sa spun...de serviciu nu se mai pune problema ca se pensioneaza A lucrat in politie(PF)18 ani si are dretul sa se pensioneze...nu cred ca stresul de acolo ii permitea sa treaca peste boala care o are...Deci...tot raul spre bine
CUM TE BUCURI DACA E LA PAT?PUTEA SI EL SA TE LASE BALTA,ACUM CA E CAZUT IN PAT,II DAI IN CAP?INVESTESTE IN EL CA DIN PENSIA LUI O SA MANANCI CU COPILU',CU CAT CREZI CA MAI RAMAI DUPA CE PLATESTI BONA?
Tin sa iti spun ca nu sunt o materialista....bonei ii dau 200 lei atat a cerut ca sta cu ,copilul 4 ore pe zi...(dimineatza merge la gradinita)....in plus are si ea 1 copil...suntem prietene si ne intelegem bine...iar mie imi ajunge restul de bani sa traiesc de la o luna la alta...asta pana voi gasi cv mai bn platit...sau poate voi pleca in strainatate ...cine stie ce se iveste...oferte am primit deja...ma mai gandesc;)


Callybra , eu zic ca daca avatarul ala o reprezinta pe Indiana..atunci nici n-are rost sa ii mai dai vre-o explicatie.
decat sa-mi pun o muratura ca asta la avatar sa ma reprezinte...chiar tu esti la avatar MayanMistica?
Indiana_Jones
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:01
Indiana , initial am crezut ca esti vre-o curvistina care isi cauta de tavaleala caci cu un asemenea avatar ... Si am vazut cum galgaie forumul de poze de genul .Apoi am citit topicul tau cu centura de castitate unde vreau sa cred ca e doar show ieftin si de proasta calitate.Altminteri ma faci sa cred ca esti de o prostie crasa ...
Si da , sunt eu la avatar .ai cumva vre-o problema?
Mayyyyana
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:10
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 01:01:45E bine ca pe tine tot te-au cautat sa te intrebe de sanatate.Eu cand am fost insarcinata in opt luni m-am trezit cu anuntul ca in trei zile sa ma mut.Sa-mi iau sotul de mana si sa plecam , daca nu ne arunca ea bagajele pe geam .Vorbesc de maica mea , of course.
Am plecat , ca nu era nimic de facut ..ea era de neclintit cand era vorba de mine .Cand era vorba de fratemiu se topea ca lumanarea .N-am murit , multumesc lui Dumnezeu dar chestiile astea nu se uita .De iertat s-o ierte Dumnezeu ca asa i-am zis si atunci : sa te ierte al de sus mama , ca nu stii ce faci!
Si situatii de genul asta au fost nenumarate in viata mea , cred ca n-am degete sa le numar. Daca parintele tau iti face una ca asta , atunci fetelor ce va mai vaitati ca sotul/iubi sau mai stiu eu cine se poarta urat cu voi?



Vai draga, ce dureros e sa fii dat afara de propriul parinte. Acum cum te intelegi cu mama ta?


Callybra, tie iti doresc mult succes.
Tine garda sus si nu te lasa influentata de parinti pt nimic in lume.
doi_ochi_caprui
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:17
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 15:10:33Indiana , initial am crezut ca esti vre-o curvistina care isi cauta de tavaleala caci cu un asemenea avatar ... Si am vazut cum galgaie forumul de poze de genul .Apoi am citit topicul tau cu centura de castitate unde vreau sa cred ca e doar show ieftin si de proasta calitate.Altminteri ma faci sa cred ca esti de o prostie crasa ...
Si da , sunt eu la avatar .ai cumva vre-o problema?


Nu-i da importanta, asa-i Indiana mai glumeata.
doi_ochi_caprui
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:19
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-01 15:17:57
De la: MayanMistica, la data 2011-10-01 01:01:45E bine ca pe tine tot te-au cautat sa te intrebe de sanatate.Eu cand am fost insarcinata in opt luni m-am trezit cu anuntul ca in trei zile sa ma mut.Sa-mi iau sotul de mana si sa plecam , daca nu ne arunca ea bagajele pe geam .Vorbesc de maica mea , of course.
Am plecat , ca nu era nimic de facut ..ea era de neclintit cand era vorba de mine .Cand era vorba de fratemiu se topea ca lumanarea .N-am murit , multumesc lui Dumnezeu dar chestiile astea nu se uita .De iertat s-o ierte Dumnezeu ca asa i-am zis si atunci : sa te ierte al de sus mama , ca nu stii ce faci!
Si situatii de genul asta au fost nenumarate in viata mea , cred ca n-am degete sa le numar. Daca parintele tau iti face una ca asta , atunci fetelor ce va mai vaitati ca sotul/iubi sau mai stiu eu cine se poarta urat cu voi?



Vai draga, ce dureros e sa fii dat afara de propriul parinte. Acum cum te intelegi cu mama ta?


Callybra, tie iti doresc mult succes.
Tine garda sus si nu te lasa influentata de parinti pt nimic in lume.


Mama mea a decedat acum 8 ani si jumatate.As fi vrut sa fi fost atfel , as fi vrut sa inteleaga ca a fost totul pentru mine si nu de bagaje facute in mai putin de juma de ora aveam nevoie .Si nici de aruncat in strada pe nepusa masa , sau in perioada studiilor universitare.Am dorit o viata linstita si numai de asta parca n-am avut parte.Nu mai conteaza , dar ranile au ramas .Sper ca acolo unde e sa ii fie bine si sufletul ei sa aiba parte de odihna .
Mayyyyana
Postat pe 1 Octombrie 2011 15:36

Callybra, tie iti doresc mult succes.
Tine garda sus si nu te lasa influentata de parinti pt nimic in lume.
[/quote]ms doi ochi caprui...app eu am doi ochi verzi imi place la nebunie nick-ul tau
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 20:23
De la: callybra, la data 2011-10-01 20:23:23
Callybra, tie iti doresc mult succes.
Tine garda sus si nu te lasa influentata de parinti pt nimic in lume.
ms doi ochi caprui...app eu am doi ochi verzi imi place la nebunie nick-ul tau [/quote]

Multumesc.
Nick-ul tau mi-a adus aminte de asta .......

http://www.youtube.com/watch?v=MFdFa1sBC9Q

doi_ochi_caprui
Postat pe 1 Octombrie 2011 20:41
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-01 20:41:08
De la: callybra, la data 2011-10-01 20:23:23
Callybra, tie iti doresc mult succes.
Tine garda sus si nu te lasa influentata de parinti pt nimic in lume.
ms doi ochi caprui...app eu am doi ochi verzi imi place la nebunie nick-ul tau


Multumesc.
Nick-ul tau mi-a adus aminte de asta .......

http://www.youtube.com/watch?v=MFdFa1sBC9Q

[/quote] daca tot mi-ai dat sa vad un clip iti dau si eu un link sa imi spui parerea http://www.youtube.com/watch?v=sHXpgLPe_Wk
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 21:48
ma intristeaza cand citesc despre parinti egocentrici si insensibili dar pe undeva, ma gandesc ca de aceea voi doua, callybra si mayanmistica, sunteti niste mamici deosebite va tzuc dulce si va doresc tot binele din lume
miss_darine
Postat pe 1 Octombrie 2011 22:02
De la: miss_darine, la data 2011-10-01 22:02:57 ma intristeaza cand citesc despre parinti egocentrici si insensibili dar pe undeva, ma gandesc ca de aceea voi doua, callybra si mayanmistica, sunteti niste mamici deosebite va tzuc dulce si va doresc tot binele din lume
Multumesc darine!!!
callybra
Postat pe 1 Octombrie 2011 22:04
De la: callybra, la data 2011-10-01 21:48:39
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-01 20:41:08
De la: callybra, la data 2011-10-01 20:23:23
Callybra, tie iti doresc mult succes.
Tine garda sus si nu te lasa influentata de parinti pt nimic in lume.
ms doi ochi caprui...app eu am doi ochi verzi imi place la nebunie nick-ul tau


Multumesc.
Nick-ul tau mi-a adus aminte de asta .......

http://www.youtube.com/watch?v=MFdFa1sBC9Q

daca tot mi-ai dat sa vad un clip iti dau si eu un link sa imi spui parerea http://www.youtube.com/watch?v=sHXpgLPe_Wk[/quote]

Superb!Esti o mamaica sexoasa.
Ai un bebel minunat, care iti seamana foarte bine.Imi esti asa de draga.
Ai o fata asa de cunoscuta, semeni cu cineva drag mie.
Apropo, ce tatuaje ai pe mana?M-am tot chiorat eu acolo, dar tot nu mi-am dat seama ce sunt.
doi_ochi_caprui
Postat pe 1 Octombrie 2011 23:57
PFFF...Sincer...e un tatuaj facut cand aveam vreo 16 ani...acum imi pare rau pana la D-zeu ca le-am facut...sper sa pot in curand sa le scot...sunt doar niste initiale...scrise mai altfel... Acum nu mai au nici o semnificatie pt mine...la acea vreme erau la moda:)))))
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre femeile Sagetator ? 31 De la: kudika487616 27 Iulie 2012 16:07
vreau sa ma razbun! :(( 119 De la: bgd74 10 Octombrie 2010 17:10
cum merge treaba intre balante si fecioare?? 1 De la: shyningskyes 27 Decembrie 2009 06:06
ea varsator, el rac...compatibilitate 17 De la: mia200000 28 Noiembrie 2015 08:54
buna 4 De la: stefanescu_marina25 10 Iulie 2009 10:14