Setari Cookie-uri

parintii mei sau tatal copilului

De la: callybra, la data 2011-10-02 10:03:15PFFF...Sincer...e un tatuaj facut cand aveam vreo 16 ani...acum imi pare rau pana la D-zeu ca le-am facut...sper sa pot in curand sa le scot...sunt doar niste initiale...scrise mai altfel... Acum nu mai au nici o semnificatie pt mine...la acea vreme erau la moda:)))))


E cea mai mare prostie care o poate face omul. ( sa-ti scrii numele, sau initialele cuiva)

Spor la scos tatuaje, atunci.
doi_ochi_caprui
Postat pe 2 Octombrie 2011 15:23
De la: miss_darine, la data 2011-10-01 22:02:57 ma intristeaza cand citesc despre parinti egocentrici si insensibili dar pe undeva, ma gandesc ca de aceea voi doua, callybra si mayanmistica, sunteti niste mamici deosebite va tzuc dulce si va doresc tot binele din lume







... te intristezi degeaba ... istoria se va repeta ... dar e calitatea multor romani sa se plinga intotdeauna doar de ceilalti ... or sa fie si ele soacre ... sa le vezi ce ''active'' or sa fie atunci ... CA DOAR AU UN SINGUR COPIL ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 15:39
Miss Darrine , multumesc mult . Nu e usor sa fi parinte si cu atat sa incerci sa multumesti pe toata lumea.
Callybra sa-ti traiasca frumuselul si sa te bucuri de el.Un sfat: arunca tigarile! Nu sunt bune nici pentru tine nici pentru mediul din casa.Vrei sa ai un ten frumos? Sa arati vesnic tanara si dulce? Lasa-te de fumat.Tigara distruge .
Marco , daca o sa fiu soacra vreodata am sa ma rog sa nu locuiesc in acelasi oras.Ca sa nu fiu tentata sa ii bat la usa cand ii e lumea mai draga.Dar ea va fi binevenita la usa mea de cate ori doreste.Insa sunt lucruri pe care nu le accept nici pentru ea , nici pentru altcineva: bataia, drogurile, bautura excesiva si fumatul.In rest ei sa fie sanatosi.
Mayyyyana
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:51
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 17:51:39Miss Darrine , multumesc mult . Nu e usor sa fi parinte si cu atat sa incerci sa multumesti pe toata lumea.
Callybra sa-ti traiasca frumuselul si sa te bucuri de el.Un sfat: arunca tigarile! Nu sunt bune nici pentru tine nici pentru mediul din casa.Vrei sa ai un ten frumos? Sa arati vesnic tanara si dulce? Lasa-te de fumat.Tigara distruge .
Marco , daca o sa fiu soacra vreodata am sa ma rog sa nu locuiesc in acelasi oras.Ca sa nu fiu tentata sa ii bat la usa cand ii e lumea mai draga.Dar ea va fi binevenita la usa mea de cate ori doreste.Insa sunt lucruri pe care nu le accept nici pentru ea , nici pentru altcineva: bataia, drogurile, bautura excesiva si fumatul.In rest ei sa fie sanatosi.







... nici tu nu crezi ce spui ... era un slogan pe vremea comunistilor, care ''justifica'' avorturile care se faceau pe vremea aia - vai, draga, eu nu fac copii ca sa traiesc pe spatele lor ... si tocmai asta fac multi ... stau in spatele lor ... mai ales cind sint ''unicii'' ... ... la batrinetze ajung sa inventeze gramezi de explicatii ca sa fie si ele (ca ''ei'' sint mai realisti putin citeodata) doar ca sa fie in mijlocul actiunii ... sa nu ''ia'' bataie, droguri, bautura excesiva, fumat ... dar cind ''da'' nu se pune ... e riscul celorlalti ...

... fiecare spune ce vrea, ca sa isi linisteasca constiintza ... dar realitatea e alta si poate fi vazuta de toata lumea ... dar suna frumos ... eu nuuuu ... nuuuu ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:03
De la: marco918, la data 2011-10-02 18:03:43
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 17:51:39Miss Darrine , multumesc mult . Nu e usor sa fi parinte si cu atat sa incerci sa multumesti pe toata lumea.
Callybra sa-ti traiasca frumuselul si sa te bucuri de el.Un sfat: arunca tigarile! Nu sunt bune nici pentru tine nici pentru mediul din casa.Vrei sa ai un ten frumos? Sa arati vesnic tanara si dulce? Lasa-te de fumat.Tigara distruge .
Marco , daca o sa fiu soacra vreodata am sa ma rog sa nu locuiesc in acelasi oras.Ca sa nu fiu tentata sa ii bat la usa cand ii e lumea mai draga.Dar ea va fi binevenita la usa mea de cate ori doreste.Insa sunt lucruri pe care nu le accept nici pentru ea , nici pentru altcineva: bataia, drogurile, bautura excesiva si fumatul.In rest ei sa fie sanatosi.







... nici tu nu crezi ce spui ... era un slogan pe vremea comunistilor, care ''justifica'' avorturile care se faceau pe vremea aia - vai, draga, eu nu fac copii ca sa traiesc pe spatele lor ... si tocmai asta fac multi ... stau in spatele lor ... mai ales cind sint ''unicii'' ... ... la batrinetze ajung sa inventeze gramezi de explicatii ca sa fie si ele (ca ''ei'' sint mai realisti putin citeodata) doar ca sa fie in mijlocul actiunii ... sa nu ''ia'' bataie, droguri, bautura excesiva, fumat ... dar cind ''da'' nu se pune ... e riscul celorlalti ...

... fiecare spune ce vrea, ca sa isi linisteasca constiintza ... dar realitatea e alta si poate fi vazuta de toata lumea ... dar suna frumos ... eu nuuuu ... nuuuu ...
EU NU O SA TRAIESC NICIODATA PE SPATELE COPILULUI...probabil va ramane singurul copil pe care il voi avea...si sincer...ca si soacra nu cred ca voi fi una rea,...dar depinde de nora
callybra
Postat pe 3 Octombrie 2011 23:35
Am vazut si eu link-ul. Callybra, ai un baietel minunat ! Sa-ti traiasca, sa fie sanatos ! Pentru el merita toate sacrificiile
luchianramona
Postat pe 4 Octombrie 2011 10:12
De la: luchianramona, la data 2011-10-04 10:12:12Am vazut si eu link-ul. Callybra, ai un baietel minunat ! Sa-ti traiasca, sa fie sanatos ! Pentru el merita toate sacrificiile
Multumesc Ramona!!!
callybra
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:17
Mortul de la groapa nu se mai dezgroapa ce a fost a fost numai are rost sa o judeci acu pt ce-a fost in urma cu 5 ani.toata lumea greseste asta-i treaba nu suntem sf. petru.scopul tau acum e serviciul sa fii independenta financiar,eu zic ca daca nu te mai impaci cu el sa te duci la parinti ca ei o sa te primeasca,de-abia numai platesti nici chirie,ia-ti munca acolo langa ai tai poate sta ei cu copilul sa numai platesti si bona care oricum nu se compara cu bunicii,si-apoi decat sa dai banii la bona dai la parintii tai stii copilul in siguranta,sau du-l la camin si sa il ia parintii daca tu esti la munca cum o dai sa stii ca tot mai bine e alaturi de parinti mai ales ca de la el numai ai ajutor.multa sanatate si sa iti ocroteasca Dzeu pasii.
lusica
Postat pe 9 Octombrie 2011 10:22
Buna!daca ai plecat deja nu te mai intreba daca ai facut bine sau nu,pasul este deja facut.Parerea mea este ca trebuie sa mergi tot inainte.Daca deja poti sa ocupi un serviciu,inscrie copilul la o gradinita nu-ti trebuie neaparat dadaca acasa ca este costisitor si copilul la gradinita primeste o educatie buna si este pregatit si pt scoala.Parintii tai ,scuze ca-ti spun,se gandesc doar la partea financiara si sunt suparati ca nu le mai vin banii cum le veneau odata,la tine si la copil....nu s-au gandit deloc,parerea mea.Ce-i drept,trebuia si tu sa gandesti,inainte de a aduce un copil pe lume ca el are nevoie si de mama si de tata si daca acest barbat te-a finantat cat a putut ,iata ca acum nu mai poate si esti si fara bani si fara tata la copil.cu banii se rezolva daca ai noroc sa gasesti de munca dar tata la copil...ce-i vei zice cand te va intreba unde este tatal lui?ca este casatorit cu alta femeie?oricum ce vb acum nu mai valoreaza mare lucru,faptul este consumat dar ma gandesc ca parintii raman parinti,cu bune si cu rele iar tatal copilului tau....e doar alinarea sufletului tau.Legatura cu parintii sa o mentii pt ca le esti datoare cu respect pt ca te-au adus pe lume si te-au crescut,asta cred ca realizezi si tu mai ales ca esti mama deja.Iti doresc mult noroc tie si copilului si aveti grija de voi,traim timpuri grele luptam exact ca si animalutele din jungla ca sa supravietuim!
mimishor957
Postat pe 11 Octombrie 2011 09:58
De la: kudika135154, la data 2011-10-11 09:58:52Buna!daca ai plecat deja nu te mai intreba daca ai facut bine sau nu,pasul este deja facut.Parerea mea este ca trebuie sa mergi tot inainte.Daca deja poti sa ocupi un serviciu,inscrie copilul la o gradinita nu-ti trebuie neaparat dadaca acasa ca este costisitor si copilul la gradinita primeste o educatie buna si este pregatit si pt scoala.Parintii tai ,scuze ca-ti spun,se gandesc doar la partea financiara si sunt suparati ca nu le mai vin banii cum le veneau odata,la tine si la copil....nu s-au gandit deloc,parerea mea.Ce-i drept,trebuia si tu sa gandesti,inainte de a aduce un copil pe lume ca el are nevoie si de mama si de tata si daca acest barbat te-a finantat cat a putut ,iata ca acum nu mai poate si esti si fara bani si fara tata la copil.cu banii se rezolva daca ai noroc sa gasesti de munca dar tata la copil...ce-i vei zice cand te va intreba unde este tatal lui?ca este casatorit cu alta femeie?oricum ce vb acum nu mai valoreaza mare lucru,faptul este consumat dar ma gandesc ca parintii raman parinti,cu bune si cu rele iar tatal copilului tau....e doar alinarea sufletului tau.Legatura cu parintii sa o mentii pt ca le esti datoare cu respect pt ca te-au adus pe lume si te-au crescut,asta cred ca realizezi si tu mai ales ca esti mama deja.Iti doresc mult noroc tie si copilului si aveti grija de voi,traim timpuri grele luptam exact ca si animalutele din jungla ca sa supravietuim!
multumesc de sfaturi!!! deja multe din probleme s-au rezolvat...tatal copilului era casatorit cand am conceput copilul...acum nu mai este...oricum ei se inteleg bine,tatal si fiul si sper sa fie asa mereu!!!
callybra
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:31
nu prea fac comentari pe kudica dar citesc ce se scrie... dar vreau sati spun ca tiam citit povestea si esti o femeie puternica ...ai un copil minunat........sa iti ajute D-zeu sa treci cu bine peste toate greutatile vietii......
kudika035989
Postat pe 11 Octombrie 2011 16:45
Doamne ce usor judecati pe toata lumea! Sunteti formidabili, va iubesc. Cand citesc postari de astea ma bucur din suflet ca cineva a putut sa aleaga sa aduca pe lume un suflet intr-o situatie nu tocmai benefica pentru imaginea ei pubilca. Felicitari! Nu conteaza ce si cum, ci doar ca ai avut curajul sa nu omori puiutul acela. Sa iti traiasca. In rest... iti doresc puterea de a-l creste bine si cu tot ce are nevoie un copil ca sa il cresti. Ignora rautatile si traiste-ti viata.
lisaU
Postat pe 17 Octombrie 2011 11:41
De la: alegro6543, la data 2011-09-26 18:07:30 Hmmm, incurcata treaba. Partea buna din aceasta povestire este ca ... ai facut tot posibilul sa ai un copil (ceea ce nu se poate spune despre majoritatea nick-urilor de pe aci' ). Marturisesc ca ... nici eu n-am reusit sa am unu'... legitim, da' nici nu m-am dat de-a scapetelea sa-l obtin. . Tocmai de aceea, eu si multi altii..., dam sfaturi si ne dam cu parerea : ca 'habar n-avem ce inseamna. Iar faptul ca ai plecat din "sanul familiei" sa locuiesti prin preajma tatalui copilului numa' si numa' de dragul copilului... ar insemna sa dai dovada de prea mult altruism, ceea ce este de necrezut ... in cazul unei femei. Se stie inca din antichitate ca singura persoana la care se gandeste tot timpul o femeie este ... ea insasi. Altfel ar insemna ca tu sa fii altruismul intruchipat, sa te gandesti numa' si numa' la binele si viitorul copilului... ceea ce mi-e absolut imposibil sa cred. Si mai e un proverb (tot vechi si asta...) care spune ca : "nu conteaza unde stai ( in Miami Beach, Florida, Paris, Afganistan, pampasul american sau jungla africana...), ci ... cu cine". De-aia zic... conform aiuristicului meu rationament, te-ai dus langa tatal copilului... caci acolo ti-e cel mai bine.



iti vine sau nu sa crezi o femeie poate fi foarte altruista cand vine vorba de propriul copil. eu ma uit la mama mea care m-a crescut singura cum a putut ea mai bine. ea mergea la lucru si avea zile in care manca paine goala sau cu margarina ca sa aiba ce sa imi puna mie pe masa cand ajungea acasa si sa imi cumpere aproape tot ce vroiam. a incercat sa isi refaca viata de 2 ori si din cauza ca eu nu am acceptat acele persoane, a renuntat la idee si toata viata si-a dedicato cresterii si educarii mele. stiu ca tot ce a facut si face si acum e pentru mine. voi barbatii sunteti cei care dati bir cu fugitii cand auziti de un copil care v-ar strica toate planurile daca ar veni pe lume.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 2 Noiembrie 2011 12:22
cred ca ai procedat corect?si sa ma esplic, nora noastra , nu procedeaza ca tine ea sea ales parinti,tu ce parere ai de nora noastra?
gogu1938
Postat pe 11 Noiembrie 2011 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gemeni+Scorpion... ?? 7 De la: peppermint 4 Martie 2011 12:47
Eu PESTI el in zodia SAGETATOR 5 De la: Gabi_Daniela 31 Mai 2009 19:18
Eu berbec, ea varsator 14 De la: r3d_chocolate_yahoo_com 8 Septembrie 2009 17:01
Cum pot repara o relatie...in care eu am gresit mai mult.....??? 24 De la: d3vil_me1923 22 August 2011 10:55
Fecioara 53 De la: bazgodia 22 Septembrie 2009 13:42