Setari Cookie-uri

Cea mai buna prietena sau o aventura de o noapte

De la: redgabry_ella, la data 2011-10-03 11:38:47Am o mare dilema, printr-o ironie a sortii cea mai buna prietena a mea are/a avut o relatie cu un foarte bun prieten de-al meu. Prieten de la care eu candva voiam mai mult, in timp m-am obisnuit cu ideea de a avea inca un frate mai mare. Acum ar vrea el mai mult, dar nu atat de mult incat sa avem o relatie ci sa fim un soi de f...k buddys, si mai sustine, iar eu il cred ca tine la prietena mea. Nu stiu ce sa fac, mi-e foarte frica sa nu cumva sai pierd pe amandoi.nu vreau sa tradez prietenia cristinei, as vrea si ce-mi ofera el dar nu as renunta la dupaamiezile petrecute in fata unui pahar de gin in care imi oferea sfaturi si cautam impreuna solutii pentru dilemele mele legate de relatile in curs. dati-mi un sfat va rog!


Roscata masteranda, ai cam intors-o din condei, dupa cum ti-au dictat postarile din topic... Incepusesi sa ne spui ca prietena ta cea mai buna este iubita unui barbat pe care l-ai vrut candva de iubit. Fiindca, la acea vreme, el nu te-a vrut, ati ramas prieteni, caci si asa sunteti colegi, si va mai povestiti de-ale vietii, la un pahar de...gin. Toate bune si frumoase - prietenie aleasa din cele trei directii!
Numai ca, linistea ta sufleteasca s-a dus pe copca intr-o zi, cand amicul de pahar, coleg de masterat, ti-a marturisit ca ar fi foarte tentat sa aiba cu tine o relatie sexuala, fara implicatii afective. Tot el te-a asigurat ca iubirea dintre el si cea mai buna prietena a ta este reala. Ce am inteles eu, este ca nu te-a ingrijorat deloc gestul lui de a-ti propune sa faceti sex, doar ca ti-a fost ciuda ca vrea doar sex ("acum vrea el mai mult, dar nu atat de mult incat sa avem o relatie..."). Si, ca sa iti amortesti umilinta, ai inceput sa iti creezi dileme legate de tradarea ta fata de Cristina (ii spun pe nume, ca si tine, nu o numesc "cea mai buna prietena", caci si in aceasta directie am indoieli ) Ai tot parat aici, pe topic, functie de cele postate de forumisti, cautand sa dai bine... si, in final, ne-ai linistit, ne-ai demonstart ca prietenia adevarata este mai valoroasa decat relatia cu un barbat, oricat de mult ti l-ai dorit, nu cu mult timp in urma. Te-ai sacrificat, ba chiar faci si gesturi teatrale - ceri sa fii mutata in alta grupa, sa aveti program diferit, tu si ispita asta de barbat, cu propunerea lui cu tot!!
Foooarte frumos! Ma intreb insa cat dureaza... caci daca gestul de a te muta in alta grupa are impactul dorit de tine si el va veni sa iti spuna, de data asta, ca nu mai vrea doar sex, vrea o relatie adevarata cu tine!!! ca si-a dat seama ca este legat sufleteste de tine, ca ii lipsesc dupa-amiezile in care discutati de-ale vietii la un pahar de gin... Nu stiu de ce, am sentimentul ca vei gandi si tu la fel - este barbatul pe care l-ai dorit de-atata timp, pe care nu poti sa-l uiti, desi ai vrut, te-ai sacrificat bla,bla...
Din spusele tale, cele prin care ai deschis topicul, asa reiese - ca ai fi dat la o parte orice si pe oricine, daca ti-ar fi cerut sa fiti iubiti, nu doar f..k buddies.
maimai_no1
Postat pe 22 Octombrie 2011 19:10
CEA MAI BUNA PRIETENA!!!! Aventuri de-o noapte o sa tot gasesti..PRIETENA cu adevarat..ffff rar!!
Blonda_37
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat timp tine durerea? 36 De la: Trixibell 16 August 2009 21:40
Am nevoie de ajutorul vostru 89 De la: danaeu 11 Aprilie 2010 10:50
O sansa de reabilitare? 14 De la: Amaruie 7 Mai 2009 11:47
CUM SA CONDIMENTEZ RELATIA 9 De la: kudika514482 5 Noiembrie 2012 19:18
familia perfecta... 77 De la: MusicIsMyLife 13 Aprilie 2013 08:39