Setari Cookie-uri

Hei ! Am nevoie de un sfat .. va rog sa-mi scrieti . :D

Ma numesc Alexandra .. si de cateva luni vorbesc cu un baiat .. A inceput sa-mi placa mult de el .. vorbim aproape in fiecare zi el mi-a spus ca ii place mult de mine dar nu imi da nici un semn cum ca ar face acest lucru .. m-a invitat de multe ori in oras dar nu am putut sa ies din cauza unor probleme, si de atunci nu m-a mai chemat .. Nu stiu ce sa fac .. :| Imi doresc foarte mult sa fim impreuna .. dar nu stiu cum sa fac asa .. :(
kudika455180
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:43
De la: kudika455180, la data 2011-10-17 16:43:34 Ma numesc Alexandra .. si de cateva luni vorbesc cu un baiat .. A inceput sa-mi placa mult de el .. vorbim aproape in fiecare zi el mi-a spus ca ii place mult de mine dar nu imi da nici un semn cum ca ar face acest lucru .. m-a invitat de multe ori in oras dar nu am putut sa ies din cauza unor probleme, si de atunci nu m-a mai chemat .. Nu stiu ce sa fac .. :| Imi doresc foarte mult sa fim impreuna .. dar nu stiu cum sa fac asta .. :(
kudika455180
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:44
De la: kudika455180, la data 2011-10-17 16:43:34 Ma numesc Alexandra .. si de cateva luni vorbesc cu un baiat .. A inceput sa-mi placa mult de el .. vorbim aproape in fiecare zi el mi-a spus ca ii place mult de mine dar nu imi da nici un semn cum ca ar face acest lucru .. m-a invitat de multe ori in oras dar nu am putut sa ies din cauza unor probleme, si de atunci nu m-a mai chemat .. Nu stiu ce sa fac .. :| Imi doresc foarte mult sa fim impreuna .. dar nu stiu cum sa fac asta .. :(
kudika455180
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:44
vorbeste cu o fata
Indiana_Jones
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:45
De la: kudika455180, la data 2011-10-17 16:43:34

"....si de cateva luni vorbesc cu un baiat "

"si de atunci nu m-a mai chemat "


Nu te-ai conformat ordinului lui de a-i sta la dispozitie,nu te-a mai cautat!Care estye problema,s-au terminat baietii din aceasta lume?Nu te umili in fata lui,asteapta sa vezi daca te mai cauta,daca nu mai este interesat de tine,sa fie sanatos,baieti sunt destui,barbati care sa te iubeasca,mai rar gasesti!Fii fetita inteleapta,caci de naive,este lumea plina!

RAINBOWLADY
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:51
De la: kudika455180, la data 2011-10-17 16:43:34 Ma numesc Alexandra .. si de cateva luni vorbesc cu un baiat .. A inceput sa-mi placa mult de el .. vorbim aproape in fiecare zi el mi-a spus ca ii place mult de mine dar nu imi da nici un semn cum ca ar face acest lucru .. m-a invitat de multe ori in oras dar nu am putut sa ies din cauza unor probleme, si de atunci nu m-a mai chemat .. Nu stiu ce sa fac .. :| Imi doresc foarte mult sa fim impreuna .. dar nu stiu cum sa fac asa .. :(

vezi-ti de treaba ta ca daca era pasionat de tine te zapacea cu mesaje si telefoane pana aveai timp
PICCKARD
Postat pe 17 Octombrie 2011 17:00
Probabil a crezut ca nu esti interesata de el. Fa si tu apropouri cum ca iti pare rau ca n-ai putut sa iesi si ti-ar place sa iesiti pe viitor, insa fara sa faci o invitatie clara. Lasa-l pe el sa te "vaneze"
kudika_pudika
Postat pe 17 Octombrie 2011 18:49
Multumesc tuturor de sfaturi ! Va pup si multumesc ca ati raspuns . :)
kudika455180
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:19
Ahhh', daca stiam ca ne pupi... spuneam si eu ceva
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:24
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 16:24:10Ahhh', daca stiam ca ne pupi... spuneam si eu ceva


Ia,spune,Allegro,sa vedem si opinia ta!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:48
De la: kudika421339, la data 2011-10-18 16:48:57
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 16:24:10Ahhh', daca stiam ca ne pupi... spuneam si eu ceva


Ia,spune,Allegro,sa vedem si opinia ta!

E tarziu acum Nu mai pup eu... pupat.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:51
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 16:51:49
De la: kudika421339, la data 2011-10-18 16:48:57
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 16:24:10Ahhh', daca stiam ca ne pupi... spuneam si eu ceva


Ia,spune,Allegro,sa vedem si opinia ta!

E tarziu acum Nu mai pup eu... pupat.



Uite,te pup eu,dar tin neaparat la opinia ta vis-a-vis de situatia respectiva!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:55
Hmmm... asta-mi suna a... santaj Dar, la cererea expresa... ma conformez.
Ce sa spun...? Pare a fi o scena din "Liceenii", sau "Declaratie de dragoste" : El o cauta, ea nu poate, el insista, ea rezista... cand ea poate dintr-o data... hop, apare alta fata. Tumultoasa dragoste a tineretii, ca artificiile : explodeaza, lumineaza , stralucesc, sar scantei... iar intr-un final se sting.
Nu puteti cere unui tanar orgolios, frumos ca Apollo si incrancenat ca insusi Zeus, care crede ca toata lumea (inclusiv toate tinerele june din ea) sta la picioarele lui si numa' de-arunca o ocheada... tinerele-i cad la picioare instantaneu strapunse de sageata sugubetului Eros... nu puteti cere unui astfel de tanar spuneam... sa astepte mai mult de trei telefoane ca o fetiscana sa se hotarasca. Asta este... si eu am fost tanar si chiar daca personajele s-au schimbat... principiile sunt aceleasi.
Ce poate face juna noastra ? Daca a fost ajunsa (un pic cu intarziere... dar i se poate ierta - fiecare juna se crede... si pe buna dreptate... printesa din palatul de clestar) de fiorul acela care te strabate exact cand te astepti mai putin si care se cheama... dragoste... n-are decat sa lase orgoliul un pic deoparte, sa mearga si sa-i solicite cateva clipe de atentie tanarului june si sa schimbe cateva cuvinte, propozitii... chiar poate incerca si cateva fraze. Iar in urma comunicarii (care.. mai spuneam eu pe undeva.. e cheia succesului ) se pot intampla multe ... chiar si o mica indragosteala... asemanatoare focului de artificii mai sus amintit.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 17:14
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 17:14:23Hmmm... asta-mi suna a... santaj Dar, la cererea expresa... ma conformez.
Ce sa spun...? Pare a fi o scena din "Liceenii", sau "Declaratie de dragoste" : El o cauta, ea nu poate, el insista, ea rezista... cand ea poate dintr-o data... hop, apare alta fata. Tumultoasa dragoste a tineretii, ca artificiile : explodeaza, lumineaza , stralucesc, sar scantei... iar intr-un final se sting.
Nu puteti cere unui tanar orgolios, frumos ca Apollo si incrancenat ca insusi Zeus, care crede ca toata lumea (inclusiv toate tinerele june din ea) sta la picioarele lui si numa' de-arunca o ocheada... tinerele-i cad la picioare instantaneu strapunse de sageata sugubetului Eros... nu puteti cere unui astfel de tanar spuneam... sa astepte mai mult de trei telefoane ca o fetiscana sa se hotarasca. Asta este... si eu am fost tanar si chiar daca personajele s-au schimbat... principiile sunt aceleasi.
Ce poate face juna noastra ? Daca a fost ajunsa (un pic cu intarziere... dar i se poate ierta - fiecare juna se crede... si pe buna dreptate... printesa din palatul de clestar) de fiorul acela care te strabate exact cand te astepti mai putin si care se cheama... dragoste... n-are decat sa lase orgoliul un pic deoparte, sa mearga si sa-i solicite cateva clipe de atentie tanarului june si sa schimbe cateva cuvinte, propozitii... chiar poate incerca si cateva fraze. Iar in urma comunicarii (care.. mai spuneam eu pe undeva.. e cheia succesului ) se pot intampla multe ... chiar si o mica indragosteala... asemanatoare focului de artificii mai sus amintit.



Hmmmmm! Sunt si nu sunt de acord cu tine!Si am sa-ti spun de ce!

In primul rand,un barbat caruia ii place de o reprezentanta a sexului slab,dar extrem de puternic,in ciuda tuturor farmecelor fizice personale,trebuie sa aiba rabdare cu aceasta,aici se vede puterea unor eventuale sentimente,la inceput conctretizate in empatie fizica si emotionala si daca este un barbat vertical,nu renunta usor la demersul sau,doar pentru ca a aparut o alta trufanda pe traseul vietii lui!Toti am fost tineri si eu una ,cunosc toate stadiile unor astfel de trairi!In momentul in care iti place o persoana,nu renunti asa usor la momentul de a fi langa ea cat mai mult timp!Te zbati ,fierbi in propriul sange,dar continui lupta de cucerire,pana ajungi la un consens!Voi,barbatii, v-ati obisnuit sa va cada fetele la picioare,imediat ce clipiti din gene,ei,uite,ca mai exista si un alt gen de fete pe fata pamantului,nu totae cad la picioarele voastre de la prima strigare de corn!Si degeaba,barbatul este cel putin Adonis,daca nu stie sa se comporte cu o femeie!Femeia este precum un teritoriu neumblat!Orice incercare de cucerire, trebuie facuta cu multa tactica si tact totodata!

In ceea ce-o priveste pe domnisoara noastra,este libera sa faca ceea ce doreste si la comanda inimii sale!Daca crede ca merita sa se milogeasca de baiatul respectiv ,ca sa -i intre in gratii,nu are decat sa o faca!Ar fi primul compromis pe care l-ar face in incercarea sa!Eu sper ,totusi,sa aiba mai multa demnitate!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 17:35
E clar. Tanara noastra... tot pe dvs o sa va pupe, iar eu... raman cu ce-am avut.
Ca sa nu mai spun ca... iar conduceti in clasament.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 17:50
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 17:50:42E clar. Tanara noastra... tot pe dvs o sa va pupe, iar eu... raman cu ce-am avut.
Ca sa nu mai spun ca... iar conduceti in clasament.



Cat este scorul? cumva,infinit-1 for me?
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 17:55
Alegro, bravo
Ai cuprins esenta iubirilor adolescentine.

339, importanta e si varsta protagonistilor, care pun pariu ca nu-s prea maricei in aces caz. Situatiile de genul se schimba de la varsta la varsta; una e iubirea la 17 ani, alta la 30 si alta la 50...
kudika_pudika
Postat pe 18 Octombrie 2011 18:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-18 18:42:38Alegro, bravo
Ai cuprins esenta iubirilor adolescentine.

339, importanta e si varsta protagonistilor, care pun pariu ca nu-s prea maricei in aces caz. Situatiile de genul se schimba de la varsta la varsta; una e iubirea la 17 ani, alta la 30 si alta la 50...

tu si cu alegro meritati pupicii
339 tu dai sfaturi pt maturi (oameni, nu obiectele alea pt curatenie care au fost inlocuite cu succes de aspiratoare )...ceea ce nu e cazul aici...acu' chiar mi s-a facut dor de liceu
miss_darine
Postat pe 18 Octombrie 2011 18:58
Pupici pentru toti ! :*:*
Alegro imi place mult ce ai scris !
kudika455180
Postat pe 19 Octombrie 2011 16:15

Eiii, acu' m-am fastacit
alegro6543
Postat pe 19 Octombrie 2011 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATUL " FATAL" sau BARBATUL SIMPLU si IUBITOR? 42 De la: ccKitty 23 Martie 2009 00:06
am si eu nevoie de un sfat nu stiu ce sa fac:((:(( 56 De la: an3mary19 4 Ianuarie 2011 15:04
relatie rac-rac 4 De la: one_size 8 Decembrie 2009 15:05
povestea mea 9 De la: kudika_33716 13 Ianuarie 2014 15:23
ajutorr 6 De la: Valy90 26 Iunie 2011 23:48