Setari Cookie-uri

Un suflet trist! Plss help me :(

De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 15:09:18
De la: hera_aness, la data 2011-10-07 15:03:33 nu esti neaparat indragostita...iti doresti doar atentie, iar colegul de munca ti-o ofera involuntar si, cel mai probabil din politete...sunt sigura ca habar nu ai ce inseamna a iubi


Da tu, ai?

cu totii spunem ca stim ce inseamna a iubi...dar asta nu este neaparat adevarat. Este ceea ce credem despre noi la momentul respectiv. Timp de 1 an si 3 luni cat am stat cu fostul meu iubit, am sustinut ca il iubesc, o spuneam din toata inima, acum nu mai sunt atat de sigura ca il iubeam, cred ca era mai mult refugiul meu. Apoi, l-am cunoscut pe cel cu care am stat 7 luni, si cariua dupa 3 luni i-am spus ca il iubesc, acum cred ca defapt eram prea suparata pe fostul, iar el era cel cu ajutorul caruia am trecut peste, mai usor. Acum, sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni, si probabil ca pana in momentul in care ma va dezamagi (fapt care sper sa nu se intample), voi spune ca il iubesc. Nu pot spune exact ce au fost acele "iubiri", si daca pot spune ca i-am iubit cu adevarat, dar pot spune din toata inima ca stiu ce inseamna iubirea. Iubirea este atunci cand oferi liniste si siguranta, cand faci persoana de langa tine fericita! Daca asta inseamna iubirea, atunci i-am iubit pe primii doi, si imi iubesc iubitul :) Ceea ce trebuie sa intelegi tu: nu iti iubesti sotul, din moment ce nu ii oferi aceste lucruri, mai ales ca iti cauti binele in poala altcuiva
rox_sb
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:23
De la: rox_sb, la data 2011-10-07 15:23:21
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 15:09:18
De la: hera_aness, la data 2011-10-07 15:03:33 nu esti neaparat indragostita...iti doresti doar atentie, iar colegul de munca ti-o ofera involuntar si, cel mai probabil din politete...sunt sigura ca habar nu ai ce inseamna a iubi


Da tu, ai?

cu totii spunem ca stim ce inseamna a iubi...dar asta nu este neaparat adevarat. Este ceea ce credem despre noi la momentul respectiv. Timp de 1 an si 3 luni cat am stat cu fostul meu iubit, am sustinut ca il iubesc, o spuneam din toata inima, acum nu mai sunt atat de sigura ca il iubeam, cred ca era mai mult refugiul meu. Apoi, l-am cunoscut pe cel cu care am stat 7 luni, si cariua dupa 3 luni i-am spus ca il iubesc, acum cred ca defapt eram prea suparata pe fostul, iar el era cel cu ajutorul caruia am trecut peste, mai usor. Acum, sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni, si probabil ca pana in momentul in care ma va dezamagi (fapt care sper sa nu se intample), voi spune ca il iubesc. Nu pot spune exact ce au fost acele "iubiri", si daca pot spune ca i-am iubit cu adevarat, dar pot spune din toata inima ca stiu ce inseamna iubirea. Iubirea este atunci cand oferi liniste si siguranta, cand faci persoana de langa tine fericita! Daca asta inseamna iubirea, atunci i-am iubit pe primii doi, si imi iubesc iubitul :) Ceea ce trebuie sa intelegi tu: nu iti iubesti sotul, din moment ce nu ii oferi aceste lucruri, mai ales ca iti cauti binele in poala altcuiva


Madam, nu sunt eu cea care a deschis topicul.Nu incurca itele, ok?
doi_ochi_caprui
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:30
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 15:30:08
De la: rox_sb, la data 2011-10-07 15:23:21
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 15:09:18
De la: hera_aness, la data 2011-10-07 15:03:33 nu esti neaparat indragostita...iti doresti doar atentie, iar colegul de munca ti-o ofera involuntar si, cel mai probabil din politete...sunt sigura ca habar nu ai ce inseamna a iubi


Da tu, ai?

cu totii spunem ca stim ce inseamna a iubi...dar asta nu este neaparat adevarat. Este ceea ce credem despre noi la momentul respectiv. Timp de 1 an si 3 luni cat am stat cu fostul meu iubit, am sustinut ca il iubesc, o spuneam din toata inima, acum nu mai sunt atat de sigura ca il iubeam, cred ca era mai mult refugiul meu. Apoi, l-am cunoscut pe cel cu care am stat 7 luni, si cariua dupa 3 luni i-am spus ca il iubesc, acum cred ca defapt eram prea suparata pe fostul, iar el era cel cu ajutorul caruia am trecut peste, mai usor. Acum, sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni, si probabil ca pana in momentul in care ma va dezamagi (fapt care sper sa nu se intample), voi spune ca il iubesc. Nu pot spune exact ce au fost acele "iubiri", si daca pot spune ca i-am iubit cu adevarat, dar pot spune din toata inima ca stiu ce inseamna iubirea. Iubirea este atunci cand oferi liniste si siguranta, cand faci persoana de langa tine fericita! Daca asta inseamna iubirea, atunci i-am iubit pe primii doi, si imi iubesc iubitul :) Ceea ce trebuie sa intelegi tu: nu iti iubesti sotul, din moment ce nu ii oferi aceste lucruri, mai ales ca iti cauti binele in poala altcuiva


Madam, nu sunt eu cea care a deschis topicul.Nu incurca itele, ok?


mademoiselle :) stiu, sustineam doar opinia lui hera_aness, care spunea despre cea care a deschis topicul ca nu stie ce inseamna a iubi
rox_sb
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:37
ok?
rox_sb
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:38
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)
pune-i mana pe shtorobel
Indiana_Jones
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:57
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 14:14:13Multumesc pentru raspunsuri.
Nu am stat niciodata de vorba cu el deschis despre noi, dar cred ca nu am dat eu suficiente detalii despre comportamentul lui fata de mine.
Daca vreti sa vorbim mai multe si aveti timp o putem face pe id-ul de mess : deeacriss@ymail.com

deci am intuit bine...
-cred ca ai cazut pe capul omului si el nu stie cum sa procedeze cu tine...
-sau poate el vrea doar sa aiba o aventura cu tine si asteapta doar momentul potrivit...
-dar cel mai sigur tu ai facut o obsesie pentru el...si il hartuiesti si il terorizezi psihic si sexual...
PRALEA_
Postat pe 8 Octombrie 2011 09:50
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)


Andreea draga, stai in banca ta!Nemernici de-astia gasesti peste tot, care stiu sa profite de fatuci neexperimentate si naive ca tine!
Se poarta frumos cu tine pana te fu.te! Dupa aia o sa-ti dea un sut in dos, ba pe deasupra o sa se mai si laude la toata lumea ca te-a ´´avut´´... si uite-asa iti pierzi si serviciul si te faci de ras! Gandeste-te cum ai sa raspunzi la urmatorul interview, cand vei fi intrebata ´´de ce ai plecat de la firma X? ´´ Fiindca mi-am tras-o cu un coleg, care dupa aia m-a parasit, iar eu n-am putut suporta umilinta... Da al dracu´ de bine pe CV!
Youky
Postat pe 8 Octombrie 2011 12:58
De la: rox_sb, la data 2011-10-07 15:23:21
Iubirea este atunci cand oferi liniste si siguranta, cand faci persoana de langa tine fericita! Daca asta inseamna iubirea, atunci i-am iubit pe primii doi, si imi iubesc iubitul :) Ceea ce trebuie sa intelegi tu: nu iti iubesti sotul, din moment ce nu ii oferi aceste lucruri, mai ales ca iti cauti binele in poala altcuiva


Iubire este atunci cand abia astepti sa ajungi acasa de la serviciu, ca sa te bucuri de prezenta persoanei dragi, atunci cand persoana de langa tine te face sa te simti in siguranta si protejata (ca barbatul are rolul asta in cuplu, nu femeia), cand pui seara capul pe pieptul lui si te simti ca un copil rasfatat, chiar daca iti intra parul in nas, cand opriti la o benzinarie sa faceti plinul si el iese din benzinarie cu un urs in brate care a costat 200 lei, desi tu stii ca n-aveti bani, cand te suna tot la juma de ora sa-ti spuna ca-i e dor de tine si te iubeste... cand arata ca II PASA de tine!!!!!!!!
mika76
Postat pe 8 Octombrie 2011 15:24
Da, eu stiu ce inseamna a iubi...si crede-ma nu ma refer doar la a face sex cu o singura pers...cred ca trebuie sa mai manaci mamaliga pana vei invata ce inseamna "a iubi". Nu toata lumea se da rotund pe forum doar de dragul de a atrage atentia
hera_aness
Postat pe 8 Octombrie 2011 15:43
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)




poate cã bãiatul gândeºte cam aºa : e drãguþã, o plac ....of, dar ce pot face, este cãsãtoritã de 3 ani !!!!
the_same_contesina
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:05
De la: hera_aness, la data 2011-10-07 15:03:33 nu esti neaparat indragostita...iti doresti doar atentie, iar colegul de munca ti-o ofera involuntar si, cel mai probabil din politete...sunt sigura ca habar nu ai ce inseamna a iubi


asta pentru ca se foloseste notiunea de iubire chiar si in relatiile cu animalele de companie
toata lumea iubeste orice si cand intr-adevar exista ceva real exista tenditza de a minimiza sau a trece in derizoriu anumite simtaminte chiar neantelese de multi oameni...
PICCKARD
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:17
Mai oameni buni iubirea trece prin stomac si dragostea prin buzunare?Un"urs de 200 lei" inseamna ca te iubeste? Te inseli papusa...a iubi inseamna sa asculti atunci cand doar te priveste, sa auzi ce gandeste atunci cand doar iti zambeste, sa te deslantui pasional la fiecare atingere, a iubi inseamna a te simti unica doar alaturi de el!
Iar pt cultura generala a unora: sexul si cariera n-au facut niciodata "casa buna".
hera_aness
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:18
Eu te inteleg, dar trebuie sa te gandesti f bine. Eu nu as incepe o relatie cu el pana nu as fi ferm convinsa ca nu-mi pasa daca il pierd pe cel de langa mine. Daca iti iubesti mult sotul, nu merita sa dai atentie colegului, o sa-ti pierzi linistea sufleteasca. Si e groaznic.
Plus ca poate colegul nu simte nimic pt tine.
Asculta-ti inima. Succes!
kudika431101
Postat pe 8 Octombrie 2011 17:49
Cel mai bine ar fi sa rezolvi problemele pe care le ai cu sotul (adica sa vezi daca ma exista o cale de a trezi "flacara" pasiunii sau nu) si abia pe urma sa te avanti intr-o alta relatie. Daca nu vei face asta, exista marea posibilitate ca acel coleg sa te ia drept o simpla aventura. Sigur...exista si posibilitatea ca acel barbat nici macar sa nu fie interesat de tine... Daca nu ti-a facut avansuri...nu se stie... Poate ca asa e el politicos cu toate femeile. In general barbatii sunt directi atunci cand le place de o femeie si nu stau sa astepte sa ia ea initiativa. Daca n-a facut nimic concret, eu cred ca nu e foarte interesat de tine. Oricum, fiind casatorita, situatia ta e destul de delicata.
Micaell
Postat pe 8 Octombrie 2011 18:09
NU AM INTELES CE SEVICIU AI.SI EU LUCREZ CU FOARTE MULTA LUME.UN BARBAT LA LOCUL DE MUNCA CAUTA SA FIE APRECIAT ATIT DE COLEGI-E SI CHIAR DE SEF.A LUCRA IN ARMONIE INSEAMNA A MERGE SERVICIU BINE.DACA AVETI INCREDERE UNUL IN ALTU,SA NU STIE SEFU CE GRESELI FACETI,ASTA E FOARTE BINE.LA SCOALA CUM ERA?EEEEE,CAM TOT ASA ACUM,DAR NEAM MATURIZAT SI INIMA O CAM IA RAZNA.STAI LINISTITA.ATITA TIMP CIT EL NU-TI FACE AVANSURI,NU EXISTA NIMIC.AI GRIJA MAI TIRZIU SA NU AFLE SEFU CE AI IN CAP,DAR MAI ALES IN INIMA.NU TE JUCA CU JAR,LA LOCU DE MUNCA.SAR PUTEA SA IA FOC CE NU TREBUIE.SA AI GRIJA DE TINE.....TE PUP!SPER CA TIAM FOST DE AJUTOR.
Titanika
Postat pe 9 Octombrie 2011 14:57
De la: kudika418943, la data 2011-10-09 14:57:19NU AM INTELES CE SEVICIU AI.SI EU LUCREZ CU FOARTE MULTA LUME.UN BARBAT LA LOCUL DE MUNCA CAUTA SA FIE APRECIAT ATIT DE COLEGI-E SI CHIAR DE SEF.A LUCRA IN ARMONIE INSEAMNA A MERGE SERVICIU BINE.DACA AVETI INCREDERE UNUL IN ALTU,SA NU STIE SEFU CE GRESELI FACETI,ASTA E FOARTE BINE.LA SCOALA CUM ERA?EEEEE,CAM TOT ASA ACUM,DAR NEAM MATURIZAT SI INIMA O CAM IA RAZNA.STAI LINISTITA.ATITA TIMP CIT EL NU-TI FACE AVANSURI,NU EXISTA NIMIC.AI GRIJA MAI TIRZIU SA NU AFLE SEFU CE AI IN CAP,DAR MAI ALES IN INIMA.NU TE JUCA CU JAR,LA LOCU DE MUNCA.SAR PUTEA SA IA FOC CE NU TREBUIE.SA AI GRIJA DE TINE.....TE PUP!SPER CA TIAM FOST DE AJUTOR.


la dracu,la dracu,la dracu,eu sunt si mai trista..........eu credeam ca se merge la serviciu pt a munci ,pt a castiga un venit pt familie. te trezesti dimineata si alergi repde ca deja ai intarziat,faci tot ce stii mai bine ca poate veni altul sa-ti ia locul,pleci repede de la serviciu ca sa ajungi acasa la familie,mai gatesti,mai scuturi un mileu sau stai de vb cu cei de acasa si le povestesti ce ai facut la serviciu la un sprit.dar nu,ia uite ce viata interesanta se duce la serviciu................
sunt complet trista,de acum incolo vreau consiliere,va rog,daca nu ,ma duc si ma guduresc si eu pe langa un coleg la serviciu,ma jur
simonik29
Postat pe 11 Octombrie 2011 07:55
Multumesc pentru timpul acordat!
Am sa incerc sa imi rezolv problemele.
O zi buna va doresc! :)
deea_criss
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apropiați strãini și strãini apropiați 42 De la: SoulMatters 17 Noiembrie 2014 15:35
Femeia Leu+ Barbat Berbec 5 De la: Saby205 27 Noiembrie 2008 16:17
hmm 13 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:31
Deci ce zice-ti de ei ?!?!?! au vre-o sansa sa concureze cu vibefm!??!?!;) 17 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 23:37
Islamul si opresiunea femeilor 26 De la: kudika_982635 28 Iunie 2015 21:20