Setari Cookie-uri

un mail. poate c-ar fi trebuit sa ti-l trimit.

"Iubirea mea,

Te priveam aseara cand te admirai in oglinda, te-am privit azi de dimineata, aproape goala …si esti perfecta! Pentru mine esti perfecta! Ochii tai, buzele tale, pielea ta, sanii tai, perfectiunea…tu… dar simt ca perfectiunea… tu… nu mai esti a mea! Ca te-am pierdut deja!
Toata viata noastra mi se deruleaza in minte, fiecare intamplare, fiecare moment, cand eram fericiti, cand ne certam si simteam cum cade tot cerul pe mine! Toti anii astia in care s-au adunat atatea secunde de iubire, de fericire, cu bucurii si cu probleme, toti anii astia sunt ai mei…sunt ai nostrii…sunt viata noastra si pentru mine sunt cele mai frumoase secunde din viata mea si nu as vrea sa le schimb niciodata… ma napadesc lacrimile de fiecare data cand ma gandesc la tot ce a fost si simt ca nu mai este. Stii prea bine ca nu am jucat teatru nici un moment si ca ti-am spus exact ceea ce simteam. Pentru ca asa sunt. Exact cum m-ai vazut tu aseara si cu seara inainte si… Eu personal nu am avut ocazia sa stau fata in fata cu cineva in viata asta si acea persoana sa fie in halul in care eram eu, in care sunt eu. Nu stiu cum as fi reactionat. Chiar nu stiu. Dar stiu ca plangeam cu tot corpul meu. Simteam ca explodez de cat de mult si de sincer puteam sa plang. Si ai vazut prea bine lucrul asta. Nu am crezut ca se poate plange in halul asta, nu am crezut ca voi ajunge sa cunosc o durere asa de mare. Pentru ca de o saptamana si ceva, sunt distrus. Efectiv distrus.
Am fost ca doi copii cand ne-am cunoscut, ne purtam, traiam si ne bucuram ca niste copii!!!!! Si din cei doi copii care eram, am ajuns sa crestem impreuna si sa descoperim impreuna multe (dar totusi f putine) din bucuriile vietii. Sunt perfect constient ca mai sunt o infinitate de lucruri de descoperit si ideea este ca vreau sa le descopar alaturi de tine si nu de altcineva. Acum insa nu mai vad nimic, nici fericire, nici speranta, nicio raza de lumina! PENTRU CA TU AI FOST, ESTI SI VEI FI FERICIREA MEA, ORICE S-AR INTAMPLA. Pentru ca daca te-am pierdut pe tine, am pierdut tot!!
Intelege, te rog, ca nu pot fi asa cum vrei tu acum… Nu pot fi indiferent! Nu pot!!! Imi ceri timp iar timp este exact ce eu nu am!!!! Pentru ca dragoste adevarata nu poate fi data cu portia, nu poate fi impartita in reprize!! Nu o poti lua si da la loc dupa cum consideri!!!! Am nevoie de tine… am atata nevoie de tine asa ca, te implor, fa ceva!
P.S.
As vrea sa-mi ierti insistenta si sa poti sa-mi stergi durerea din suflet"
iullyk
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:22
totusi...mie nu-mi trimite d-astea ca ma spariu...rau.
nicossia
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:26
cu ce vrei sa-ti stearga sufletul ?
cu buretele ?
sau vrei cu aspiratorul ? oare o avea ?
PRALEA_
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:32
De la: iullyk, la data 2011-10-14 15:22:42"Iubirea mea,

Te priveam aseara cand te admirai in oglinda, te-am privit azi de dimineata, aproape goala …si esti perfecta! Pentru mine esti perfecta! Ochii tai, buzele tale, pielea ta, sanii tai, perfectiunea…tu… dar simt ca perfectiunea… tu… nu mai esti a mea! Ca te-am pierdut deja!
Toata viata noastra mi se deruleaza in minte, fiecare intamplare, fiecare moment, cand eram fericiti, cand ne certam si simteam cum cade tot cerul pe mine! Toti anii astia in care s-au adunat atatea secunde de iubire, de fericire, cu bucurii si cu probleme, toti anii astia sunt ai mei…sunt ai nostrii…sunt viata noastra si pentru mine sunt cele mai frumoase secunde din viata mea si nu as vrea sa le schimb niciodata… ma napadesc lacrimile de fiecare data cand ma gandesc la tot ce a fost si simt ca nu mai este. Stii prea bine ca nu am jucat teatru nici un moment si ca ti-am spus exact ceea ce simteam. Pentru ca asa sunt. Exact cum m-ai vazut tu aseara si cu seara inainte si… Eu personal nu am avut ocazia sa stau fata in fata cu cineva in viata asta si acea persoana sa fie in halul in care eram eu, in care sunt eu. Nu stiu cum as fi reactionat. Chiar nu stiu. Dar stiu ca plangeam cu tot corpul meu. Simteam ca explodez de cat de mult si de sincer puteam sa plang. Si ai vazut prea bine lucrul asta. Nu am crezut ca se poate plange in halul asta, nu am crezut ca voi ajunge sa cunosc o durere asa de mare. Pentru ca de o saptamana si ceva, sunt distrus. Efectiv distrus.
Am fost ca doi copii cand ne-am cunoscut, ne purtam, traiam si ne bucuram ca niste copii!!!!! Si din cei doi copii care eram, am ajuns sa crestem impreuna si sa descoperim impreuna multe (dar totusi f putine) din bucuriile vietii. Sunt perfect constient ca mai sunt o infinitate de lucruri de descoperit si ideea este ca vreau sa le descopar alaturi de tine si nu de altcineva. Acum insa nu mai vad nimic, nici fericire, nici speranta, nicio raza de lumina! PENTRU CA TU AI FOST, ESTI SI VEI FI FERICIREA MEA, ORICE S-AR INTAMPLA. Pentru ca daca te-am pierdut pe tine, am pierdut tot!!
Intelege, te rog, ca nu pot fi asa cum vrei tu acum… Nu pot fi indiferent! Nu pot!!! Imi ceri timp iar timp este exact ce eu nu am!!!! Pentru ca dragoste adevarata nu poate fi data cu portia, nu poate fi impartita in reprize!! Nu o poti lua si da la loc dupa cum consideri!!!! Am nevoie de tine… am atata nevoie de tine asa ca, te implor, fa ceva!
P.S.
As vrea sa-mi ierti insistenta si sa poti sa-mi stergi durerea din suflet"



De multe ori perseverenta este calea spre succes,dar cand se transforma in obsesie devine malefica!Oricum,orice comentariu este de prisos si iti apreciez talentul nativ pe care il stapanesti in ciuda tuturor aparentelor!Bravo,nota "10" pentru capacitatile narative!Si daca exista macar 1gr. de adevar in tot ceea ce ai scris pana acum,nu pot decat sa-ti urez bafta maxima!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:34
Da, si eu zic sa nu trimiti mailul. Adrisant necunoscut. Ramane in eter(nitate).
alegro6543
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:34
De multe ori sa iubesti inseamna sa oferi libertate. Daca nu poti face acest lucru inseamna ca esti doar un obsedat si poate chiar acesta-i motivul pt care nu mai vrea sa-ti stea alaturi
ally_ally00
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:43
De la: ally_ally00, la data 2011-10-14 15:43:31 De multe ori sa iubesti inseamna sa oferi libertate. Daca nu poti face acest lucru inseamna ca esti doar un obsedat si poate chiar acesta-i motivul pt care nu mai vrea sa-ti stea alaturi


interesanta concluzia trasa de tine! :)
mai ales ca nu stii ce s-a intamplat, cum s-a intamplat si care a fost momentul (in timp) cand au fost scrise acele randuri si mai important ce au stat la baza aparitiei lor. :)

daca ce am postat ieri a fost o incercarea de a privi situatia MEA intr-o maniera obiectiva, din exterior...
astazi am vrut sa vad reactiile pe care trairile unora le pot da semenilor lor, indiferent ca au trecut sau nu prin situatii asemanatoare.

si ce riscuri iti asumi cand iti expui bucati din viata in fata unor necunoscuti...

iullyk
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:10
De la: ally_ally00, la data 2011-10-14 15:43:31 De multe ori sa iubesti inseamna sa oferi libertate. Daca nu poti face acest lucru inseamna ca esti doar un obsedat si poate chiar acesta-i motivul pt care nu mai vrea sa-ti stea alaturi


"a iubi inseamna sa oferi libertate.." Hmmmm, suna ciudat. Pt ce mai ai nevoie de libertate cand tot ceea ce iti doresti e sa ramai " prinsa" pt eternitate in stransoarea dragostei?!
ilumax_76
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:35
stransoarea dragostei+eternitate !!!! Avea exsoacra-mea (D-zeu s-o ierte ca eu n-o ) o vorba.Citez.
"Liliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !! "
nicossia
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:44
De la: nicossia, la data 2011-10-14 16:44:57stransoarea dragostei+eternitate !!!! Avea exsoacra-mea (D-zeu s-o ierte ca eu n-o ) o vorba.Citez.
"Liliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !! "


Cine-i Lili?
ilumax_76
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:55
nu.era olteanca.
nicossia
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:57
De la: nicossia, la data 2011-10-14 16:57:23nu.era olteanca.


confirm. din zona noastra e vorba aia...doar ca varianta corecta e "lili pu tza!
Alvin
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:05
De la: justforfun84, la data 2011-10-14 17:05:02
De la: nicossia, la data 2011-10-14 16:57:23nu.era olteanca.


confirm. din zona noastra e vorba aia...doar ca varianta corecta e "lili pu tza!


Si ce inseamna vorba asta??
ilumax_76
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:12
De la: ilumax_76, la data 2011-10-14 17:12:19
De la: justforfun84, la data 2011-10-14 17:05:02
De la: nicossia, la data 2011-10-14 16:57:23nu.era olteanca.


confirm. din zona noastra e vorba aia...doar ca varianta corecta e "lili pu tza!


Si ce inseamna vorba asta??


asta nu stiu sa`ti spun...nu cred ca`nseamna ceva...e o onomatopee pe post de mirare
Alvin
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:20
De la: iullyk, la data 2011-10-14 16:10:50situatia MEA

aceasta fiind...?
nu vad decat ca plangi dupa o fata si ca nu pti sa ofero timp. De ce, cum, unde....?
kudika_pudika
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:45
poti*
oferi*
kudika_pudika
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:46
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-14 17:46:59poti*
oferi*


se accepta
Alvin
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:50
Am un sfat pentru tine... Decat sa stai sa scrii e-mailuri lacrimogene pe care oricum nu se stie daca fosta ta le va citi, mai bine te apuci de un roman. Cel care a creat personajul din filmul Corbul (stii, tu, ala cu fiul lui Bruce Lee), s-a apucat de scris pentru a trece mai usor peste durerea provocata de moartea sotiei lui.
Micaell
Postat pe 14 Octombrie 2011 20:58
De la: ilumax_76, la data 2011-10-14 17:12:19
De la: justforfun84, la data 2011-10-14 17:05:02
De la: nicossia, la data 2011-10-14 16:57:23nu.era olteanca.


confirm. din zona noastra e vorba aia...doar ca varianta corecta e "lili pu tza!


Si ce inseamna vorba asta??

aoleu,Doamne fereste!
P-aia cu liliputzanca n-o stiam,da' suna bine.
Ce voiam eu sa zic?! Inchisoare pe viata din dragoste?!Liliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!! Si lili pu tzaaaaaaaaaa!!!
nicossia
Postat pe 15 Octombrie 2011 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie de durata sau aventura? 41 De la: arhanghel 1 Iulie 2010 11:06
Ajutoor 11 De la: Tharr 29 Aprilie 2011 22:25
Cand fosta iubita apare... 35 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 19:18
cum va ginditi voi 24 De la: o_parte_din_rai 18 Iunie 2009 12:35
doreste copil de la amanta ? 29 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:53