Setari Cookie-uri

Ce sa inteleg din asta??..

Sper sa-mi raspundeti si mie pt ca am mare nevoie de parerea voastra si de sfatul vostru.
Prietenul meu cu care sunt de 7 luni, si cu inca cativa colegi, au plecat in alt oras pt 2 zile. Pana aici, totul e ok. Chestia e ca trebuia sa intampine cateva fete venite din alta tara(ca in fiecare an), pt schimb de experiente, ceva de genul asta, si sa cunoasca orasul s.a.m.d. Asta in cadrul locului de munca pe care il are.
M-a sunat de 3 ori astazi, iar ultima data i-am spus ca ies si eu in oras cu fetele. Cand am ajuns si eu acasa, am vrut sa-l anunt ca am ajuns cu bine si... surpriza. Avea telefoanele inchise(toate 3) Acum hai sa zic ca a ramas fara baterie cu unul, dar celelalte??...
Desi imi spune mereu ca tine la mine, nu cred ca n-ar fi in stare sa ma insele:(
Mai ales ca poate isi doreste ceva ce cu mine nu are parte (in sensul ca eu sunt virgina, nu am avut relatii sexuale pana acum).
Si ma gandesc ca nu rateaza el ocazia asta... adica nu stiu ce sa cred:(
Cum sa actionez? Ce sa fac? Cand se intoarce ce ar trebui sa-i spun? Ca sa nu-i dau nici impresia ca nu am incredere in el...
Va rog mult de tot ajutati-ma!!
mely_10
Postat pe 5 Februarie 2009 23:20
Te comporti normal...eu zic ca orice femeie isi poate da seama daca este inselata sau nu, daca tu iti dai seama ca esti inselata, iei atitudine.

Sincer, nu m-as mira sa se fi distrat si el ...

Postat pe 5 Februarie 2009 23:24
De la: hefe, la data 2009-02-05 23:24:32Te comporti normal...eu zic ca orice femeie isi poate da seama daca este inselata sau nu, daca tu iti dai seama ca esti inselata, iei atitudine.

Sincer, nu m-as mira sa se fi distrat si el ...


E primul meu prieten si sincer nu prea stiu cum sa procedez. Stau si ma gandesc daca l-as putea ierta...
Ca daca intr-adevar tinea la mine cum spunea, ma astepta. Sau nu?
mely_10
Postat pe 5 Februarie 2009 23:30
Discuti cu el, vezi ce zice, cum se comporta, iti poti da seama daca minte. Nu cred ca trebuie sa iei in calcul varianta iertarii, eu sunt mai rea, nu prea iert, insa, mi-a fost bine asa, nu am suferit prea mult. Gandeste-te f mult la tine, daca este primul tau prieten si te inseala, este cam nasol sa continui cu el, mai ales sa te culci cu el, este exclus

Postat pe 5 Februarie 2009 23:33
vreti sa faceti o surpriza de proportii jumatatii voastre?sau unui prieten?doar 5 ron pentru o felicitare personalizata
gabriela_35ct
Postat pe 5 Februarie 2009 23:41
Ms mult d tot pt sfaturi:*
Sper sa reusesc cat mai usor sa trec mai departe, avand in vedere ca sunt o pers ff sensibila... si ma consum f rpd:(
mely_10
Postat pe 5 Februarie 2009 23:42
cum ar putea sa te insele dak nu te-ai culcat ink cu el?dupa ce se consuma prima data se considera inselat.
lacrasar
Postat pe 19 Februarie 2009 16:39
parerea mea este ca kear si daca afost cu altcineva asta nu inseamna ca te inseala si nu tine la tine , pur si simplu gindestete singura sinteti de atita timp impreuna si poate ar fi timpul si de relatii fizice , caci noi fetele nu consideram asta o necesitate dar la baieti e altfel , si lui poate ii rusine sati spuna de asta , daca vrei cind vine el fai un surpriz incerca sqai arati ca il doresti si inseamna ceva pt tine . Tu procedeaza cum este corect dar asta este parerea mea ! SUCCESE ! ( SI SPUNEMI TE ROG REZULTATUL)
dj_vita
Postat pe 19 Februarie 2009 20:11
De la: dj_vita, la data 2009-02-19 20:11:02parerea mea este ca kear si daca afost cu altcineva asta nu inseamna ca te inseala si nu tine la tine , pur si simplu gindestete singura sinteti de atita timp impreuna si poate ar fi timpul si de relatii fizice , caci noi fetele nu consideram asta o necesitate dar la baieti e altfel , si lui poate ii rusine sati spuna de asta , daca vrei cind vine el fai un surpriz incerca sqai arati ca il doresti si inseamna ceva pt tine . Tu procedeaza cum este corect dar asta este parerea mea ! SUCCESE ! ( SI SPUNEMI TE ROG REZULTATUL)


?
cum asa?si daca ea e virgina el are voie sa-si satisfaca " necesitatile" cu alta?Asta presupune atingeri ,saruturi..etc!
Nu stiu cum vedeti voi o relatie ...Eu vad altfel.
Daca ramane insarcinata si in luna a noua nu are voie sa faca sex ,sau mai multe luni.. din diverse motive ,atunci el trebuie sa intretina relatii sexuale cu alta??

si ptr,fata care a deschis topicul....De ce esti inca virgina ?Nu simti ca el e alesul sau vrei sa fii fata mare la nunta,sa-ti "joace" rachiul?






ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 20:29
Dar el cati ani are?
Kathara
Postat pe 19 Februarie 2009 20:49
De la: mely_10, la data 2009-02-05 23:20:25Sper sa-mi raspundeti si mie pt ca am mare nevoie de parerea voastra si de sfatul vostru.
Prietenul meu cu care sunt de 7 luni, si cu inca cativa colegi, au plecat in alt oras pt 2 zile. Pana aici, totul e ok. Chestia e ca trebuia sa intampine cateva fete venite din alta tara(ca in fiecare an), pt schimb de experiente, ceva de genul asta, si sa cunoasca orasul s.a.m.d. Asta in cadrul locului de munca pe care il are.
M-a sunat de 3 ori astazi, iar ultima data i-am spus ca ies si eu in oras cu fetele. Cand am ajuns si eu acasa, am vrut sa-l anunt ca am ajuns cu bine si... surpriza. Avea telefoanele inchise(toate 3) Acum hai sa zic ca a ramas fara baterie cu unul, dar celelalte??...
Desi imi spune mereu ca tine la mine, nu cred ca n-ar fi in stare sa ma insele:(
Mai ales ca poate isi doreste ceva ce cu mine nu are parte (in sensul ca eu sunt virgina, nu am avut relatii sexuale pana acum).
Si ma gandesc ca nu rateaza el ocazia asta... adica nu stiu ce sa cred:(
Cum sa actionez? Ce sa fac? Cand se intoarce ce ar trebui sa-i spun? Ca sa nu-i dau nici impresia ca nu am incredere in el...
Va rog mult de tot ajutati-ma!!

Inteleg sa te deranjeze daca tu ii "dai" si nu-i ajunge sau nu-i place dar daca nu primeste nimic, nu vad de ce te-ai supara in cazul in care ar face sex cu alta...pai tu nu-i dai...omul are o nevoie...trebuie sa si-o satisfaca deci ar trebui sa te bucuri ca ai "scapat" si ca o vreme nu va mai insista la tine...Cum poti avea o relatie de 7 luni fara sex mi-e greu sa pricep... ce "relatie" e aia ? una de prietenie...sau ma rog...
ocs
Postat pe 8 Martie 2009 11:06
De la: lacrasar, la data 2009-02-19 16:39:03cum ar putea sa te insele dak nu te-ai culcat ink cu el?dupa ce se consuma prima data se considera inselat.



adica daca sunt cu el...dar nu ne-am...din diferite motive...el poa' sa si-o traga linistit, ca nu ma inseala doar...nuuuu
_oktober_
Postat pe 8 Martie 2009 12:33
nu as putea crede ca nu te inseala...hm...vb ta se putea intampla sa fi ramas doar la un tel fara baterie da la toate 3???cam ciudat...eu zic sa nu iei o decizie pripita pe care ai putea sa o regreti mai tz...mai bn vb ca asa se rezolva lucrurile
nyco88_blonda0
Postat pe 11 Martie 2009 10:27
Buna Meli,
Vreau sa cred in primul rind ca nu esti naiva,In al doilea rind trebuie sa ai incredere in instinctele tale,pentru ca ceea ce simtim este adevarat,In timp ai sa-ti dai seama ca oamenii i-si tradeaza caracterul prin comportament,Cind ii pui o intrebare urmareste-i miscarile,miinile,ochii,si vocea,care ii pot trada starea de neliniste ,de obicei la inceput se pun intrebari usoare ,nevinovate,in cazul tau poti incepe Cum te-ai distrat aseara? pina la ce ora a tinut cheful ? Trebuie sa pui intrebari frumoase ,fara sa-l ranesti in orgoliu,daca se da de gol ,lasa-l sa vorbeasca mai departe ,in acest fel afli mai multe chiar de la el, se va da de gol singur daca a incalcat intelegerea voastra,pe parcurs iti dai seama daca ascunde adevarul,in acest caz vei putea decide daca este omul tau potrivit.
ROSSDA
Postat pe 3 August 2009 18:18
vezi dupa venirea lui dak s-a schimbat atitudinea...eu pe fostul l-am prins uitindu-ma la pozele lui de la mare...in ochi am citit (el a fost la mare cu familia prietenului lui...)...
Kattyy
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:13
"in ochi am citit" Se face vreun curs ceva? ca vreau si io sa citesc in ochi, cafea, ceai!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:18
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:18:13"in ochi am citit" Se face vreun curs ceva? ca vreau si io sa citesc in ochi, cafea, ceai!


tu ce mai doresti sa stii?..ca deja in cafea am vazut ca te pricepi sa ghicesti

Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:20
De la: Calandrinon, la data 2009-11-24 21:20:15
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:18:13"in ochi am citit" Se face vreun curs ceva? ca vreau si io sa citesc in ochi, cafea, ceai!


tu ce mai doresti sa stii?..ca deja in cafea am vazut ca te pricepi sa ghicesti


lasa asta , am vazut io la tv cum se citesc bolile in iris si ma intereseaza sa mai fac un ban cinstit!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:23
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:23:19
De la: Calandrinon, la data 2009-11-24 21:20:15
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:18:13"in ochi am citit" Se face vreun curs ceva? ca vreau si io sa citesc in ochi, cafea, ceai!


tu ce mai doresti sa stii?..ca deja in cafea am vazut ca te pricepi sa ghicesti


lasa asta , am vazut io la tv cum se citesc bolile in iris si ma intereseaza sa mai fac un ban cinstit!


ok ok
hai ca nu-ti mai stric shusta
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:24
tks
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:27
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:27:23tks


Hi! Ghicesti si in bere?
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:34
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:34:38
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:27:23tks


Hi! Ghicesti si in bere?

Nope, dar promit sa ma inscriu si la cursu' asta!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:38
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:38:38
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:34:38
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:27:23tks


Hi! Ghicesti si in bere?

Nope, dar promit sa ma inscriu si la cursu' asta!


Frast! Si aveam atatea sa te intreb ! Dar in cioco fierbinte?
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:40
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:40:55
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:38:38
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:34:38
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:27:23tks


Hi! Ghicesti si in bere?

Nope, dar promit sa ma inscriu si la cursu' asta!


Frast! Si aveam atatea sa te intreb ! Dar in cioco fierbinte?



si in vin daca se poate
cica "in vin sta adevarul "




@darine...cred ca o sa trebuiasca sa mergi la mai multe cursuri
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:44
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:40:55
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:38:38
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:34:38
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:27:23tks


Hi! Ghicesti si in bere?

Nope, dar promit sa ma inscriu si la cursu' asta!


Frast! Si aveam atatea sa te intreb ! Dar in cioco fierbinte?


Imi pare rau ca te dezumflu, nu stiu nici in cioco, capuccino, ceai, cafea! ai rabdare, intai invat sa citesc in ochi si dupa aceea urmeza restu'. Promit ca tie o sa-ti ghicesc prima, dupa ce absolv Magna cum laude
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se poate mentine vie si interesanta reletia intima dupa peste 10 ani de casnicie? 2 De la: battleofwits 24 Mai 2011 16:44
Daca o persoana a inselat cum poti afla 168 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:37
iertarea 13 De la: kudika_21905 24 Noiembrie 2012 08:45
Sfat 34 De la: diana_md 10 Noiembrie 2008 17:58
vdjjdkfff 70 De la: yza79 29 Noiembrie 2009 01:03