Setari Cookie-uri

ajutor

De la: kudika096268, la data 2011-10-19 10:27:05tot eu sunt cea disperata
am ajuns la capatul puterilor
imi voi lua zilele nu mai rezist sa fiu jignita de catre o femeie care nu stie prin cate am trecut eu ca sa-mi fac o familie si cate am indurat ca sa fie bine


ce-ti mai place sa-ti plangi de mila! chiar crezi ca merita cineva sau ceva sa-ti iei viata? esti slaba de inger din cauza asta te si calca in picioare toate tutele!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Octombrie 2011 10:50
Fiecare doarme asa cum isi asterne. Sunt o multime de femei care inca mai cred ca dupa o palma nu va mai urma o alta. Tare mult se inseala. Sa nu uitam "lupul isi schimba parul dar naravul ba". Spui ca a lasat tel acasa pt tine...daca nu cumva ar dori sa scape si de cealalta si din trei ati ajuns patru (stii tu : "si a mai venit un elefant...").
Sinuciderea este rezolvarea prostilor. Intrebarea ar fi: de ce sa mori tu, cei care te iubesc intradevar sa sufere, iar el sa fie in continuare fericit? Mai bine sa moara el de ciuda cand vei fi venit aranjata de la coafor cu o sleata de barbati dupa tine. Sa crape de invidie cand altul mai bun a stiut sa aprecieze ceea ce el a pierdut.
"Ridica ochii catre cer caci Soarele intotdeauna il vei gasi dupa nori!"
ally_ally00
Postat pe 19 Octombrie 2011 11:08
unde sa plec
nu am nimic
am un copil nu am unde sa ma duc si pe deasupra nu am servici cu ce sa ma intretin
kudika096268
Postat pe 19 Octombrie 2011 11:27
care coafor care barbati
am ajuns sa nu mai ies din casa singura iesire este acea de a lua fetita de la scoala
evadez din cand in cand in cal cu speranta ca poate cineva ma va asculta
kudika096268
Postat pe 19 Octombrie 2011 11:31
De la: kudika096268, la data 2011-10-19 11:31:35care coafor care barbati
am ajuns sa nu mai ies din casa singura iesire este acea de a lua fetita de la scoala
evadez din cand in cand in cal cu speranta ca poate cineva ma va asculta


Si ma mir,ce te retine sa nu iesi din casa?
doi_ochi_caprui
Postat pe 19 Octombrie 2011 13:18
De la: kudika096268, la data 2011-10-18 15:38:49buna am nevoie de un sfat
sotul meu ma inselat acum un an si ceva
relatia lor a durat cam aproape doi ani
intre timp el spune ca terminat-o cu ea
noi ne-am mutat in alta parte este ok acum nu ma mai bate sau jigni
dar din cand in cand ea il tot suna sau da beep
ce sa fac cand aud tel sunt disperata

Buna
In primul rand nu ai spus povestea cu toate detaliile.
Nu ai parinti,socri frati surori ?...dar el mai are frati ?
Daca nu ai nimic...(bani probabil...sau casa ?!)ai un copil si trebuie sa ai grija de el.
Pentru a iesi din casa sa vezi lumea cum este nu iti trebuie bani.Iti trebuie vointa.
Nu ai serviciu pentru ca nu vrei.In conditile descrise ar trebui sa accepti orice serviciu doar pentru a socializa si pentru a-ti face eventuali prieteni...Stand in casa te vei rupe de realitate.Poate asta si vrea mnealui.
Deocamdata atat pot spune.Daca mai vii cu ceva detalii poate se intrevede altceva.
PRALEA_
Postat pe 19 Octombrie 2011 15:27
De la: kudika096268, la data 2011-10-19 11:27:28unde sa plec
nu am nimic
am un copil nu am unde sa ma duc si pe deasupra nu am servici cu ce sa ma intretin

e atat de greu sa gasesti un job?...eu zic ca asta e singura rezolvare pt a iesi dintr-o relatie cu fruntea sus...si daca n-ai studii, in timpul liber ai putea sa pui mana sa inveti cot la cot cu fetita ta
miss_darine
Postat pe 19 Octombrie 2011 18:07
De la: kudika096268, la data 2011-10-18 15:38:49buna am nevoie de un sfat
sotul meu ma inselat acum un an si ceva
relatia lor a durat cam aproape doi ani
intre timp el spune ca terminat-o cu ea
noi ne-am mutat in alta parte este ok acum nu ma mai bate sau jigni
dar din cand in cand ea il tot suna sau da beep
ce sa fac cand aud tel sunt disperata

sa il parasesti
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Octombrie 2011 18:21
De la: broscoiu, la data 2011-10-18 17:49:58Deci te bate,te jigneste,te inseala...o fi facand-o din iubire,nu?
daaa ..dragoste cu nabadai....
yssa2010
Postat pe 17 Noiembrie 2011 08:03
De la: ilumax_76, la data 2011-10-18 19:03:07
De la: broscoiu, la data 2011-10-18 17:49:58Deci te bate,te jigneste,te inseala...o fi facand-o din iubire,nu?


Chiar asa...de ce mai sta cu el? De cate ori tre sa repet ca durerea nu e iubire?

Cat despre fufa...nu ai incercat sa-i faci un permanent?
nooo ....mai sa-i indrepte parul..
yssa2010
Postat pe 17 Noiembrie 2011 08:06
De la: yssa2010, la data 2011-11-17 08:06:57
De la: ilumax_76, la data 2011-10-18 19:03:07
De la: broscoiu, la data 2011-10-18 17:49:58Deci te bate,te jigneste,te inseala...o fi facand-o din iubire,nu?


Chiar asa...de ce mai sta cu el? De cate ori tre sa repet ca durerea nu e iubire?

Cat despre fufa...nu ai incercat sa-i faci un permanent?
nooo ....mai sa-i indrepte parul..
mai bine sa-i indrepte parul
yssa2010
Postat pe 17 Noiembrie 2011 08:16
Buna....nimeni nu te poate ajuta decat tu..si cu totii au dreptate...lasa-l...paraseste-l daca ai un gram de respect pentru sufletul tau....degeaba speri ca se va indrepta..te inseli...sunt patita...am suflat si in iaurt si ...tot m-am ars...dar viata ta este cel mai pretios dar de la Bunul Dumnezeu si nu ai drept asupra ei...nu te mai gandi sa parasesti aceasta lume...ADUNA-TE....RIDICA-TE....PANSEAZA RANA SI...MERGI MAI DEPARTE....nu esti nici prima femeie inselata si nici ultima...si ceea ce simti este ..normal...asa e viata uneori cruda...ai grija de tine....
wildrose12
Postat pe 17 Noiembrie 2011 14:21
De la: kudika096268, la data 2011-10-19 11:27:28unde sa plec
nu am nimic
am un copil nu am unde sa ma duc si pe deasupra nu am servici cu ce sa ma intretin

bre hooooo
cum naiba te poti gandi la sinucidere?ai un copil......esti slaba rau de inger.......te gandesti doar la tine.
Angajeaza-te undeva ,croseteaza,fa cipca ,prajituri fa ceva ....copilul ala are nevoie de tine .
piscolino
Postat pe 17 Noiembrie 2011 14:27
Eu cred ca tu trebuie sa fi responsabila, in primul rand sa ai grija de fetita si de tine. Incearca sa fi isteata da-i de banuit sotului ca nu te intereseaza ceea ce face - fi discreta pentru a nu-ti cauza probleme, certuri si scandaluri- intre timp cauta sa-ti faci cumva un viitor cum s-a amintit : cauta-ti ceva de lucru s-au cere-i cuiva sa te ajute - unei prietene sau rude - pe urma pleaca de langa actualul sot si vei avea independenta - chiar daca iti v-a lua timp si v-a trebui sa faci acest efort pe viitor iti vei multumi. Nu poti sa stai langa un barbat violent care te loveste o v-a face tot timpul - ear copilul tau ar putea avea de suferit in urma aceea ce vede in familie de aceea incearca sa-ti ti fetita cat mai departe de problemele pe care le aveti. Nu uita nimik nu e imposibil daca-ti doresti cu adevarat...
papusika_kudika
Postat pe 17 Noiembrie 2011 15:24
No, sa mai asteptam doua zile sa raspunda, se face luna si nu a mai postat nimic, tare mi-e teama ca s-a sinucis, ptiu sper sa nu vorbesc prostii
faith742011
Postat pe 17 Noiembrie 2011 16:39
poate nu mai are bani de net
GODZILA
Postat pe 17 Noiembrie 2011 16:43
De la: kudika096268, la data 2011-10-19 10:27:05tot eu sunt cea disperata
am ajuns la capatul puterilor
imi voi lua zilele nu mai rezist sa fiu jignita de catre o femeie care nu stie prin cate am trecut eu ca sa-mi fac o familie si cate am indurat ca sa fie bine


D-zeule mare,sper ca n-ai facut vreo prostie,merita sa traiesti pt copilasul tau,nu sa-ti vinzi viata diavolului.
esti femeie si vei reusi sa te ridici din nou.
Titanika
Postat pe 17 Noiembrie 2011 19:51
Buna si multumesc mult de sfaturi.
Intradevar nu am povestit totul cu lux de amanunte dar poate de teama sau rusine.
Noi locuim in spania de 7 ani .
El a venit primul cu un contract in constructii la o luna am ajuns si eu cu fetita.
Totul amers ok pana cand patronul ainceput sa-l mute de pe un santier pe altu si asa a inceput calvarul meu.
Dar cum in constructii nu a mai mers si el avand diploma de macelar sa angajat la un abator ,unde urmeaza sa incep si eu.
Dar mai am putin de asteptat
cat despre,,fufa,, mi-am luat inima in dintii si am inceput sa vb cu ea prin mesaje in numele lui.
Stiu ca nu procedez corect dar asa simt ca ma razbun oarecum pe amandoi


Acum ma grabesc merg sa-mi iau fetita de la pian
dar revin cu restul povesti.
va pup si va multumesc la toti
kudika096268
Postat pe 22 Noiembrie 2011 17:49
contessyna
Postat pe 22 Noiembrie 2011 18:01
Ceea ce ai tu, numai casnicie nu se numeste. Barbati-tu te insala de nu stiu cati ani, tu inchizi ochii si ameninti ca te sinucizi... Saraca fetita, ce-o intelege ea din toate astea...numai Dumnezeu stie. Eu nu cred ca asta-i mediu propice educarii si cresterii unui copil si ar fi bine daca ai reusi sa te separi de sotul infidel. Daca iti gasesti si tu de lucru, ar trebui sa discuti serios cu el. Sicanele astea pe care i le faci "amantei" sunt niste copilarii, demne de-o pustoaica de liceu. Ca oameni maturi, ar trebui sa vorbiti despre viitorul casniciei voastre si in primul rand despre bietul copil, ca ala n-are nicio vina ca parintii lui nu se mai iubesc. Eu am impresia ca voi v-ati cam grabit cu casatoria si toate...si v-ati aruncat asa, cu capul inainte, fara sa va ganditi mai bine la ce faceti. In afara de asta, imi pareti cam imaturi... El te insala pe fata iar tu ameninti cu sinuciderea...mi se par dovezi ale unui comportament destul de infantil. Oricum ar fi, opinia mea este ca relatia voastra e sortita esecului... Barbatul tau evident, nu e pregatit sa fie tata si sot...si nu se stie daca se va schimba vreodata...
Micaell
Postat pe 23 Noiembrie 2011 08:48
De la: kudika096268, la data 2011-11-22 17:49:05Buna si multumesc mult de sfaturi.
Intradevar nu am povestit totul cu lux de amanunte dar poate de teama sau rusine.
Noi locuim in spania de 7 ani .
El a venit primul cu un contract in constructii la o luna am ajuns si eu cu fetita.
Totul amers ok pana cand patronul ainceput sa-l mute de pe un santier pe altu si asa a inceput calvarul meu.
Dar cum in constructii nu a mai mers si el avand diploma de macelar sa angajat la un abator ,unde urmeaza sa incep si eu.
Dar mai am putin de asteptat
cat despre,,fufa,, mi-am luat inima in dintii si am inceput sa vb cu ea prin mesaje in numele lui.
Stiu ca nu procedez corect dar asa simt ca ma razbun oarecum pe amandoi


Acum ma grabesc merg sa-mi iau fetita de la pian
dar revin cu restul povesti.
va pup si va multumesc la toti




Ca un punct de vedere,eu nu sunt adepta razbunarilor ,indiferent de ce natura ar fi acestea,nu cred in ele ,decat ca mijloc de autofrustrare si autodistrugere,dar nu vad rostul si eficacitatea lor!Daca ai ales aceasta cale,este numai problema ta,dar nu va duce la nimic bun,decat un cumul de reactii negative,la adresa sotului tau si a amantei lui!Ai un copil,croieste-ti altfel viata,ea este cu mult mai frumoasa in momentul in care o traiesti alaturi de cel ce stie sa te faca fericita!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 Noiembrie 2011 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce proasta :))))) 37 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 20:21
Dilema unei iubiri 24 De la: kudika031402 1 Iulie 2010 21:08
nu vreau sa afle ca l-am inselat 78 De la: kudika052198 17 August 2009 11:21
am un amant turc 10 De la: kudika_16457 9 Octombrie 2012 12:59
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30