Setari Cookie-uri

santajul sentimental

va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.
blondaparfum
Postat pe 21 Noiembrie 2011 16:57
lsa-l sa o faca.
guru_ion
Postat pe 21 Noiembrie 2011 16:58
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.

De obicei genul de persoane sinucigase nu anunta pe nimeni ca au de gand sa-si ia viata,o fac si gata.Zi-i sa-i dea inainte,daca va vedea ca nu-ti pasa o sa se potoleasca.
broscoiu
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:00
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.

spune-i ca nu-l crezi ca se ma omori..sa vezi o face am vazut si eu baieti dintr-astia...si n-au facut-o pana la urma.. doar au luat un pumn de pastile cu bere,a lesinat si l-a luat salvarea...da' rest tot am plecat n-o va face stai linistita
steffy91
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:01
nam spus dak o va face. vreau sa stiu cum sal fac sa ma lase in pace
blondaparfum
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:03
el e genul care dak ii vb in acest fel si nu-i este in avantaj cauta sami faca rau. am obosit.si asa sufar. nu vreau mai mult de atat
blondaparfum
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:06
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.



Reomanda-i un psihiatru!Sa te sinucizi din dragoste este cea mai catastrofala dovada de iubire!Santajul emotional face parte din apanajul oamenilor slabi,lasi,cu psihic labil!Sa mori din dragoste?Cea mai puternica dovada de iubire este acceptarea unui alt drum,departe de cel ce s-a intrerupt la un moment dat!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:13
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 17:06:11el e genul care dak ii vb in acest fel si nu-i este in avantaj cauta sami faca rau. am obosit.si asa sufar. nu vreau mai mult de atat

Fii indiferenta,spune-i ca nu-ti pasa ce are de gand sa faca cu viata lui si sa te lase in pace.Daca el vede ca te afecteaza toata situatia asta mai mult o sa continue si n-o sa mai scapi de el.
broscoiu
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:14
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 17:06:11el e genul care dak ii vb in acest fel si nu-i este in avantaj cauta sami faca rau. am obosit.si asa sufar. nu vreau mai mult de atat



Adica?Exemplifica,te rog!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:19
ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic
blondaparfum
Postat pe 21 Noiembrie 2011 18:00
De la: kudika421339, la data 2011-11-21 17:19:17
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 17:06:11el e genul care dak ii vb in acest fel si nu-i este in avantaj cauta sami faca rau. am obosit.si asa sufar. nu vreau mai mult de atat



Adica?Exemplifica,te rog!
rxemplifika ca ti zice ya verdictul
thadoogback
Postat pe 21 Noiembrie 2011 18:06
Bai dar cum sarbatoresc unii c-au scapat de belea .... lundu-si viata
La faze din astea te aduni si mergi mai departe , iti vezi de viitor, trecutul sa ramana acolo unde e ,in trecut...
The_Exile
Postat pe 21 Noiembrie 2011 18:10
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.

Descrie un pic situatia. N-ai oferit nici un fel de detalui, deci nu cred ca poti primi un sfat prea relevant.

De la: Yharr, la data 2011-11-21 18:10:30
La faze din astea te aduni si mergi mai departe , iti vezi de viitor, trecutul sa ramana acolo unde e ,in trecut...

De acord, doar ca-i mai greu de facut decat de zis.
Trecutul ala mai are scapari catre prezent si poate influenta semnificativ viitorul.
Si trecutul nu merge pur si simplu sters, iar daca ar merge sters complet, oare de cineva care l-ar sterge ar mai ramane ceva, sau ar ramane doar un spatiu gol, in locul sumei experientelor pe care le-a avut ?
Max2
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:47
Este un teribilist si trebuie vindecat...lasa-l sa faca ce vrea daca intr-adevar numai vrei sa te impaci cu el...nu uita daca cedezi acum intotdeauna te va urmari cu astfel de presiuni si amenintari...
kudika079164
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:50
De la: Max2, la data 2011-11-21 19:47:14
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.

Descrie un pic situatia. N-ai oferit nici un fel de detalui, deci nu cred ca poti primi un sfat prea relevant.

De la: Yharr, la data 2011-11-21 18:10:30
La faze din astea te aduni si mergi mai departe , iti vezi de viitor, trecutul sa ramana acolo unde e ,in trecut...

De acord, doar ca-i mai greu de facut decat de zis.
Trecutul ala mai are scapari catre prezent si poate influenta semnificativ viitorul.
Si trecutul nu merge pur si simplu sters, iar daca ar merge sters complet, oare de cineva care l-ar sterge ar mai ramane ceva, sau ar ramane doar un spatiu gol, in locul sumei experientelor pe care le-a avut ?


Din trecut poti doar invata ........ sa nu repeti aceeasi greseala , etc.....
The_Exile
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:56
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 17:03:51nam spus dak o va face. vreau sa stiu cum sal fac sa ma lase in pace


eu m-as sinucide in direct daca as avea o prietena atat de analfabeta ca tine
de fapt m-as sinucide si preventiv daca as sti ca in viitor voi avea de-a face cu o femeie atat de inapoiata si de inculta
PICCKARD
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:59
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic



Poftiiiiiiiiiiim?Cum adica sa te hartuiasca ,sa te loveasca?Dar tu esti o femeie din paie,nu poti sa iei pozitie fata de o astfel de atitudine?Cum ai putut sa ai o relatie cu un baiat atat de recalcitrant si dusmanos?Bine,nu faci fata singura unei astfel de situatii,dar nu ai parinti carora sa le ceri ajutorul,macar sa-ti dea un sfat parintesc?Si pana la urma,tu nu esti proprietatea nimanui si acest lucru ar trebui sa-l constientizezi si sa fii hotarata, sa eviti,pe cat se poate,contactul cu acel individ!S-a intamplat sa te urmareasca vreodata sau pui intrebari referitoare la o eventuala actiune de acest gen?Nu cumva iti pui prea multe intrebari?
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:03
Fiecare este stapan pe viata lui,lasa-l sa faca ce vrea,trebuia sa iti arate ca te iubeste in momentul in care era cu tine,nu dupa ce te-a pierdut.Te santajeaza pentru ca nu are demnitate.
madutza85
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:07
De la: madutza85, la data 2011-11-21 20:07:15Fiecare este stapan pe viata lui,lasa-l sa faca ce vrea,trebuia sa iti arate ca te iubeste in momentul in care era cu tine,nu dupa ce te-a pierdut.Te santajeaza pentru ca nu are demnitate.


Madutzaa, tu ce numar porti la picior si ce zodie esti?

Baiat_virgin
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:10
De la: PICCKARD, la data 2011-11-21 19:59:13
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 17:03:51nam spus dak o va face. vreau sa stiu cum sal fac sa ma lase in pace


eu m-as sinucide in direct daca as avea o prietena atat de analfabeta ca tine
de fapt m-as sinucide si preventiv daca as sti ca in viitor voi avea de-a face cu o femeie atat de inapoiata si de inculta

Nu erai tu ala care zicea ca nu conteaza felul in care scrie o persoana ci caracterul?
broscoiu
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:53
De la: Yharr, la data 2011-11-21 19:56:35
De la: Max2, la data 2011-11-21 19:47:14
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.

Descrie un pic situatia. N-ai oferit nici un fel de detalui, deci nu cred ca poti primi un sfat prea relevant.

De la: Yharr, la data 2011-11-21 18:10:30
La faze din astea te aduni si mergi mai departe , iti vezi de viitor, trecutul sa ramana acolo unde e ,in trecut...

De acord, doar ca-i mai greu de facut decat de zis.
Trecutul ala mai are scapari catre prezent si poate influenta semnificativ viitorul.
Si trecutul nu merge pur si simplu sters, iar daca ar merge sters complet, oare de cineva care l-ar sterge ar mai ramane ceva, sau ar ramane doar un spatiu gol, in locul sumei experientelor pe care le-a avut ?


Din trecut poti doar invata ........ sa nu repeti aceeasi greseala , etc.....

Din puncul meu de vedere a face o greseala nu e un lucru scuzabil sub pretextul ca toata lumea le face.
Ce te faci daca gresala aia decide viata ta, sau soarta lumii intregi?
Max2
Postat pe 22 Noiembrie 2011 00:19
Daca zice ca-si ia viata pt asta nu e normal. Daca zici ca te santajeaza evita-l si nu-ti mai face de lucru cu el. Sa-ti pese mai mult de tine decat de el. Indiferenta e cea mai buna arma. Si daca vei avea probleme grave in continuare din cauza lui spune-le parintilor sau politiei care intervine in astfel de cazuri. A sti sa fi autoritara si sa te aperi este foarte important in vremurile in care traim....
kudika_nikole
Postat pe 22 Noiembrie 2011 00:49
Indiferenta este o arma dar e si cea mai mare lasitate.
A nu alege intre A si B, in majoritatea cazurilor e mai rau decat oricare din variante pentru ca nealegand iti anulezi efectiv dreptul de decizie.
De acord oarecum sa fii indiferent la aspecte care nu te privesc. Dar pentru asta in primul rand trebuie sa fii sigur ca nu te privesc (ceea ce nu prea e posibil cu certitudine), iar in al doilea rand, sa ai garantia ca altii, in lipsa alegerii tale, vor face o alegere corecta, ceea ce este o contradictie, deoarece daca ai ajuns sa gandesti asta, ai probabilitate mult mai mare decat restul sa faci alegerea corecta.
Max2
Postat pe 22 Noiembrie 2011 00:55
Nu vorbi cu el... Arata-i ca esti indiferenta si ca nu-ti pasa de amenintarile lui. Daca va vedea ca intri in panica, va fi mai rau, pentru ca iti va gasi punctul slab si-l va exploata. Da-i ignore pe mess si nu-i raspunde la telefon. Daca te urmareste, ameninta-l ca vei merge la politie. Fii foarte ferma, sa nu ii cedezi...
Micaell
Postat pe 22 Noiembrie 2011 10:13
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic



deci, dacã înþeleg eu bine, de fapt nu de o eventualã tentativa de suicid te temi, ci de reacþia lui agresivã...
indiferent de atitudinea lui va trebui sã fi fermã pe poziþii ºi în nici un caz sã nu te temi de el.... priveºte-l în ochi, hotãrât ºi cu mult curaj, indiferent de ce temeri ai....
nu trebuie sã cedezi în faþa violenþei, dar nici sã nu rãspunzi tot cu violenþã.... calm ºi hotãrâre....
contessyna
Postat pe 22 Noiembrie 2011 13:14
De la: contessyna, la data 2011-11-22 13:14:19
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic



deci, dacã înþeleg eu bine, de fapt nu de o eventualã tentativa de suicid te temi, ci de reacþia lui agresivã...
indiferent de atitudinea lui va trebui sã fi fermã pe poziþii ºi în nici un caz sã nu te temi de el.... priveºte-l în ochi, hotãrât ºi cu mult curaj, indiferent de ce temeri ai....
nu trebuie sã cedezi în faþa violenþei, dar nici sã nu rãspunzi tot cu violenþã.... calm ºi hotãrâre....



rectificare: ºi în nici un caz sã faci greºeala de a teme de el....
scuze....
contessyna
Postat pe 22 Noiembrie 2011 13:31
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic


a vazut cum scrii sau altul e motivul?
guru_ion
Postat pe 22 Noiembrie 2011 13:39
De la: guru_ion, la data 2011-11-22 13:39:45
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic


a vazut cum scrii sau altul e motivul?



da, e invidios cã el nu ºtie sã scrie ....
contessyna
Postat pe 22 Noiembrie 2011 13:41
De la: contessyna, la data 2011-11-22 13:41:42
De la: guru_ion, la data 2011-11-22 13:39:45
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic


a vazut cum scrii sau altul e motivul?



da, e invidios cã el nu ºtie sã scrie ....


poate o hartuie cu manualul de gramatica
guru_ion
Postat pe 22 Noiembrie 2011 13:51
Mozi, admini - ce faceti cu spam botii ?
Luati masuri !
Max2
Postat pe 9 Decembrie 2011 08:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadoul perfect pt un barbat care are tot ce isi doreste 32 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 08:59
gemenii....actori innascuti!!! 30 De la: kudika470609 14 Noiembrie 2011 05:04
sunt inselata de sotul meu 27 De la: Indiana_Jones 22 Octombrie 2011 17:59
Les cheveux , negliges, longs et sauvage ! 8 De la: kudika195501 18 Ianuarie 2011 22:28
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45