Setari Cookie-uri

santajul sentimental

De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic



apoi sa incerce numai....tu trebuie sa fi doar pregatita....CUM?....in poseta ta sa ai mereu o caramida,daca incepe tam-tamul,ii dai cu poseta in cap s-au cum poti sa-l altoiesti mai bine si,tipi taaareee!!!Dupa aceea v-a crede ca esti mai nebuna decat el si te v-a lasa in pace
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2011 20:01
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.



"va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu"

??? de iubitul tau ??? iubitul ??? ??? ???
hmmmmm.... Hai sa traducem prin adevar, ceea ce vrei tu sa spui ...
"Va rog vampirii mei superiori, dati-mi un sfat !!! am baut singele unui om si nu stiu cum sa ma scap de victima mea, fara sa fiu vazuta de ceilalti oameni."

El te-a ranit pe tine ? sau tu pe el ? Cine este victima in povestea ta ? Cine sufera mai rau ? Tu sau el ?
Tu suferi din cauza ca ce ? Ca te iubeste ?
Vai saraca de tine in ce situatie penibila ai ajuns... dar cum de-si permite el sa te iubeasca ?
NU stie cine esti ???
Iar de orbirea lui, cine s-a ingrijit ? Cine l-a sedus in hipnoza atit de mult, de nu mai poate sa-ti vada adevarata fatza ?

De ce te simti tu vinovata de faptul ca el isi pune capat zilelor ? Esti implicata cumva in proiectul ucideri lui ?
Ai vreo contributie la uciderea acestui suflet ??? Da ? Judecatrorii pamantului nu-ti vor condamna crimele, dar noi cei din adevar, iti vedem adevarata fatza si te asteptam la judecata sufletelor...
hmmmmm... chiar daca tu nu te mai vezi in oglinda, sa sti ca se vede ce faci...
Spalate pe dinti si pe gura ca esti plina de singele lui...

denis_3d25
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:10
De la: contessyna, la data 2011-11-22 13:41:42
De la: guru_ion, la data 2011-11-22 13:39:45
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 18:00:42ma va urmari va cauta motive sami reproseze sau chiar sa ma loveasc
sa ma hartuiasca practic


a vazut cum scrii sau altul e motivul?



da, e invidios cã el nu ºtie sã scrie ....

sigur i se trage sinuciderea de la felul in care scrie domnisoara !
kudika474400
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:13
Incearca sa nu ii dai atentie
El crede ca in felul asta te poate santaja ca sa te faca sa te intorci la el...Nu e nimic serios ca vrea sa se omoare.Mergi mai departe linistita cu viata ta si se va potoli el cat de curand
kudika462277
Postat pe 14 Decembrie 2011 01:29
Daca ar face asta sa te santajeze sau sa te hartuiasca cum zici tu inseamna ca a`ti avut o relatie tare urata....Dar daca nu ti`a mai facut vreodata chestii de genu`,eu cred ca nu.Eu cred ca ai o imaginatie prea bogata daca crezi ca te va hartui...daca o va face va fi mai mult din cauza ta pentru ca daca tu ai mai trait asa ceva in timpul relatiei si ai trecut peste cu vederea atunci si nu i`ai reprosat nimic...atunci asa l`ai invatat si va mai continua sa`ti faca.Poate pana la urma vrea sa te aduca la disperare si sa se rada de tine.Oricum din ce am citit,cred ca este un actor foarte bun,ar putea sa dea la teatru
kudika462277
Postat pe 14 Decembrie 2011 02:10
De la: blondaparfum, la data 2011-11-21 16:57:58 va rog dati-mi un sfat!!! ma-am despartit de iubitul meu,iar acum acesta ma ameninta ca isi va lua viata k sami arate kt de mult ma iubeste! nu stiu cum sa-i vb k sal fac sa inteleaga k ma ranit prea tare si nu mai pot acorda alta sansa.


Spune-i ca ti-ar arata cat de mult te iubeste nu luandu-si viata, ci respectandu-ti deciziile de a-ti continua viata fara el. Un om care te iubeste si te respecta, iti vrea mai intai de toate binele, si nu incearca sa se omoare sau sa te santajeze cu lucrul acesta. Cine ameninta cu sinuciderea, se teme de faptul de a fi singur, de a fi respins, de a nu mai fi iubit, de a pierde ceea ce a avut etc, dar toate lucrurile acestea sunt in stransa legatura cu ceea ce simte el sau, mai bine zis, ego-ul lui, si nu are legatura cu persoana pe care sustine ca o iubeste. Nu stiu daca am reusit sa ma exprim clar si la obiect, dar sper sa ma fi facut inteleasa.

Spuneai ca te-ar putea ameninta cu bataia si te-ar putea hartui, spune-i ca-l vei da pe mana politiei daca se atinge doar si de un firicel de par de-al tau. Nu te lasa intimidata de el, anunta-ti prietenii si familia de amenintarile lui, eventual depunde si o plangere la politie, daca lucrurile se precipita. Crede-ma, nu are niciun drept sa te ameninte, hartuiasca sau loveasca. Iti doresc multa putere pentru a depasi toate problemele astea!
franziska_eu
Postat pe 23 Decembrie 2011 19:58
Si mai doresc sa-ti transmit ceva, blondaparfum: aduna dovezi impotriva lui (sms-uri de amenintare din partea lui, spre exemplu, inregistreaza-l pe ascuns daca va vedeti undeva etc)
franziska_eu
Postat pe 23 Decembrie 2011 20:00
Stiu cum e sa fi ranita si sa ai sentimentul ca nu poti sa treci peste asta...mai pui inca o dezamagire si inmultesti si imnultesti sa te intrebi de ce ?
Eu nu cred ca se va sinucide , asa cum au spus si ceilalti respondenti persoanele care vor sa se sinucida o fac pur si simplu ... Nu anunta pe nimeni deci nu cred ca e cazul dar ideea e sa il faci pe el sa inteleaga ca e mai bine ca drumutile voastre sa se separe si sa mearga fiecare in directia lui. Stii de multe ori iertam din dragoste si ajungem la un moment dat cand chiar daca iubim nu mai putem trece cu vederea si nu mai putem ierya asa de multe. Depinde foarte mult si de persoana langa care esti ... Nu stiu eu zic sa ai in vedere toate alternativele si sa iei decizia si atitudinea cea mai potrivita
Bafta
ina_irinus906
Postat pe 25 Decembrie 2011 19:24
Si ca si o completare eu nu cred ca va face nimic din ceea ce zice... Pur si simplu e o reactia la gandul ca va fi singur ca l ai parasit. Eu cred ca daca e suficient de matur si ve ti discutat problemele voastre atunci va intelege si accepta decizia ta
ina_irinus906
Postat pe 25 Decembrie 2011 19:27
De la: ina_irinus906, la data 2011-12-25 19:27:04Si ca si o completare eu nu cred ca va face nimic din ceea ce zice... Pur si simplu e o reactia la gandul ca va fi singur ca l ai parasit. Eu cred ca daca e suficient de matur si ve ti discutat problemele voastre atunci va intelege si accepta decizia ta


Si mie mia zis fostul ca daca l las moare - era singurul lui mod prin care mai putea spera la mine si inca e viu nu sa omorat si are si prietena- asteas vrajeli...
kudika_nikole
Postat pe 25 Decembrie 2011 19:30
Verisoara mea a avut o problema asemanatoare cu prietenul ei ( aveau o relatie de aproape 2 ani ), cand ea s-a despartit de el deoarece devenise agresiv si incepuse sa o loveasca si sa se comporte cu ia exact ca o carpa, el a inceput cu amenintari ca se omoara, isi taie venele. Dupa un timp a trecut la amenintari ca o va agresa etc.
Cand a vazut asa ceva la anuntat pe verisoru( me P ) si problema sa rezolvat cu o simpla discutie( sau mai mult ) Daca ai pe cineva care sa te ajute nu ezita sa ii ceri ajutorul, daca nu poti apela la politie, vor lua masuri, amenintarea este pedepsita penal. Keep Up si nu te lasa intimidata de el. ( si ca spune ca se sinucide, probabil face asta din mandrie ca a fost parasit si nu a parasit el, oamenii egoisti ca el tin prea mult la viata lor pentru a face asa ceva nu iti fa griji.)
kudika491285
Postat pe 30 Decembrie 2011 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
riscuri sa fiu insarcinta? 5 De la: kudika_969613 29 Iulie 2014 00:20
Critica si barbatul iubit - doua lucruri incompatibile? 29 De la: ionelaela 11 Ianuarie 2010 23:56
Ma place sau se preface?? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
femeia perfecta? 135 De la: adintz 23 Iulie 2009 13:14
ce sa fac eu in cazul asta? 21 De la: nicollytae 3 Aprilie 2009 10:09