Setari Cookie-uri

Ma simt expirata


M-am gandit sa pun niste ganduri jos ca sa cer niste sfaturi sa vad si alte pareri.
Sunt una din femeile care se plictiseste de ea insasi si asa am fost toata viata. Cand eram mai tanara lucrurile erau mai usoare imi schimbam freza, culoarea parului, imi cumparam un set de haine noi, mutam mobila prin casa, faceam ceva nou, flirtam prosteste doar de dragul flirtului. Dupa ce am plecat de la parinti nu am stat mai mult de 4 ani intr-un oras, mi-am schimbat jobul cam la 2 ani si am avut in total 3 relatii.
Acum sunt de 3 ani in orasul asta, de 4 ani cu acelasi barbat, de 3 ani in aceeasi casa, de 2 la aceeasi slujba. Mi-am schimbat freza, culoarea, mobila prin casa – dar nu au efect.
Ei bine, si nu sunt plictisita de nici unul din cele patru lucruri de mai sus, ador orasul in care stau, il iubesc la nebunie pe cel de langa mine si sunt atrasa de el ca la inceput, imi place cuibusorul nostru si slujba pe care o am. Sunt plictisita de mine! Ma simt expirata! Ma simt ca si cum as avea 60 de ani! Obosita, ponosita, lipsita de energie si pofta de viata! Si simt ca nu eman nici un fel de frumusete!

Si daca ma vede cineva live zice ca-s ridicola. Am 32 de ani, 50 kg si 1.70, nu mi se da niciodata varsta pe care o am, ma imbrac tinereste si incerc cat de mult pot sa am grija de mine. Fac diverse sporturi in functie de sezon, ma cosmetizez, ma machiaz (dar nu exagerat), mananc sanatos, dar imi satisfac si poftele culinare cand se poate. Ei bine, daca eu nu ma simt frumoasa, cum sa ma vada barbatul de langa mine? Desi am incercat sa-mi ascund trairile destul de bine fata de el…, mai nou a inceput sa remarce si el si mai in gluma mai in serios a inceput sa-mi zica. Ceea ce inainte i se parea sexy ca dorm noaptea doar intr-un tricou, acum i se pare ca arat ca un fotbalist…, ca parul in care-si plimba degetele acum se incurca prea des ( de parca e vina mea), ca suflu ca o babuta dupa ce fac sport, ca sunt nearanjata. Ultima parte ar avea o explicatie – el ma vede mai mult asa : pleaca dimineata inaintea mea, cand eu inca dorm, cand vine seara daca nu sunt bagata in oale la bucatarie, abia am apucat sa ma schimb. Ma aranjez cand plecam pe undeva impreuna…dar se pare ca nu mai e suficient.
Sunt genul de femeie care nu s-a aranjat niciodata doar ca sa placa unui barbat, ci doar pentru ca sa ma simt eu bine in pielea mea. Nu-mi vine nici sa gatesc pe tocuri si cu o tona de machiaj pe fata…El m-a acceptat in naturaletea mea. Si atunci cand ne dadeam doar intalniri nu am incercat sa fiu ceva doar pentru el…
Parerea mea e frumusetea o emani tu ca persoana nu neaparat cum arati si in cazul asta problema sunt eu ca persoana. Mi se pare ca am devenit exact genul de femeie pe care il urasc (desi nu gandesc de fapt asa) – dupa ce are un barbat stabil langa ea, nu se mai ingrijeste. Daca eu sunt asa lipsita de chef de mine…cum sa mi-l recastig?

Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa ma plac eu din nou si el sa ma vada ca inainte?
Eleodor
Postat pe 23 Noiembrie 2011 20:41
Trebuie sa consulti un psiholog.
alegro6543
Postat pe 23 Noiembrie 2011 20:44
sau sa-ti prelungeasca termenul de garantie.
guru_ion
Postat pe 23 Noiembrie 2011 20:47
Eleodor daca-ti spune ac arati ca un fotbalist sau alte asa zise "rautati" pot fii de fapt niste glumite sa aveti motiv sa va chitzaitzi in pat .
Uite eu cand ma plictisesc la TV imi impung cu degetul sotia , ea pe mine , dupa urmeaza bataie cu perne si dupa...
Nu toate-s ca la inceput dupa o vreme dar din anumite puncte de vedere este chiar mai bine , mai ales ca acum va cunoasteti unul pe celalalt stiti ce va place si nu...
Anumite schimbari sunt binevenite dar o schimbare continua reprezinta de fapt fustrare , nemultumire ...pe tine, de fapt, ce te deranjeaza cu adv.
The_Exile
Postat pe 23 Noiembrie 2011 20:52
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 20:41:47
Sunt plictisita de mine! Ma simt expirata! Ma simt ca si cum as avea 60 de ani! Obosita, ponosita, lipsita de energie si pofta de viata! Si simt ca nu eman nici un fel de frumusete!
< />
Mi se pare ca am devenit exact genul de femeie pe care il urasc (desi nu gandesc de fapt asa) – dupa ce are un barbat stabil langa ea, nu se mai ingrijeste. Daca eu sunt asa lipsita de chef de mine…cum sa mi-l recastig?

concluzie: problema nu e la tine ci la el...el te vede cu alti ochi si tu esti cea care se oglindeste in ochii lui
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2011 20:58
De la: Yharr, la data 2011-11-23 20:52:44 ...pe tine, de fapt, ce te deranjeaza cu adv.

faptul ca se simte mai putin iubita si apreciata
buna yharrule
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2011 21:00
De la: miss_darine, la data 2011-11-23 21:00:12
De la: Yharr, la data 2011-11-23 20:52:44 ...pe tine, de fapt, ce te deranjeaza cu adv.

faptul ca se simte mai putin iubita si apreciata
buna yharrule

Buna seara Darine ... ai si tu dreptate , dar oare ea da dovada de afectiune sau doar asteapta de la el acest lucru?
The_Exile
Postat pe 23 Noiembrie 2011 21:34
M-ai inteles un pic gresit. Mie mi se intampla la cateva luni sa vreau o schimbare la mine, de obicei legata de aspectul exterior sau mediul inconjurator. El uneori nici nu remarca, adica daca nu trec de la blond la brunet si de la par f lung la tunsoare baieteasca mi-arunca un zambet zice bravo iti sta bine sau ma cearta ca mi-am taiat pletele.
Cum in ultima vreme micile astea schimbari nu ma mai satisfac pe mine, normal ca am remarcat si rautatile lui.
Pana acum nu mi-a zis niciodata ca-s nearanjata...si poate pentru ca si eu sunt nemultumita de mine, mi-a picat prost remarca asta. cu toate astea e f iubaret cu mine, in comportamentul lui nu s-a schimbat nimic. nu mi-a pus nici un termen de garantie pe frunte, dar mi-e teama ca mi-l pun eu singura (el doar il remarca) si nu stiu cum sa fac sa ma simt "shiny" din nou.
Cum arata un om plictisit? Fara vlaga, fara zambet, nu are chef de nimic, il ucide rutina...de astea!
Eleodor
Postat pe 23 Noiembrie 2011 21:49
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 20:41:47

Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa ma plac eu din nou si el sa ma vada ca inainte?


Draga mea,timpul trece vertiginos,luand cu el tot ceea ce am fost candva si lasand in urma sa,doar amintiri,calde amintiri!Amintirea unui chip frumos,ne va urmari toata viata si toate trairile noastre se vor adaposti la umbra anilor torsi in furca timpului nemilos!Ne privim in oglinzi de suflet si ne regasim in fragmente de cristale tremurande in lumina palida a timpului!

Aceasta ar fi partea romantioasa a lucrurilor!Dar nu putem trai hranindu-ne din cenusa timpului vulcanic!
Tu ce poti face de acum inainte?O intrebare retorica,spun eu!!!!!!!!!!! M-ai asculta daca ti-as spune sa nu faci nimic?Sunt convinsa ca NU!De aceea,ai doua cai de urmat,ambele in folosul tau!Una ar fi efectuarea unui control de specialitate,intrucat vad la tine acea forma de depresie de lunga durata,inceputa in anii tineretii si care s-a perpetuat de-alungul timpului,ajungand sa te domine in prezent!Esti plictisita de tine,dar cred ca aceasta stare iti este arhicunoscuta !Un psihiatru te-ar introduce rapid in programa unei terapii singulare sau de grup!Poate ca te-ar ajuta,dar,sincer,eu as opta pentru a doua cale de urmat si anume "lucrul cu sine"!Draga mea,iti citesc varsta,esti inca tanara,starile prezente ,am putea spune ca apartin unei senectuti ,nicidecum unei varste infloritoare,debordante in bucurie de a trai!Incepe sa lucrezi cu tine,schimba totul in jurul tau,in masura posibilului bineinteles,ai mai facut-o,poti sa repeti schimbarea!Draga mea,cand ai dansat,ultima data, singura prin casa?Cred ca niciodata nu ai facut asa ceva!Tu iti induci niste stari de autocompatimire,nu trebuie sa mai faci acest lucru!Asaza-te in fata oglinzii si spune-ti de mii de ori ca esti frumoasa,vesela,optimista!Starea de disconfort psihic i-ai inoculat-o si iubitului tau,cum sa te mai vada frumoasa ,cand singura te uratesti prin gandire negativa?Draga mea,barbatii apreciaza femeile intr-o maniera proprie,independenta de cum doresc doamnele din viata lor!Sunt convinsa ca tu esti frumoasa,dar iti vezi doar uratenia din suflet,ea te acopera cu poleiala adusa de depresie!Fii tu insati,nu lua in calcul ce doreste barbatul de langa tine,bucura-te de fiecare clipa in care poti sa zambesti,sa privesti cerul si sa mirosi o floare de toamna tarzie!Admira-te in asa masura incat sa poti depasi angoasa in care te afli!Nu se poate!Esti femeie si trebuie sa te ridici deasupra tuturor problemelor ,ce te macina!Nu pune la suflet ceea ce iti reproseaza iubitul tau,asculta ce iti spune si actioneaza in defavoarea spuselor respective!Pune-ti dopuri in urechi si repeta-ti tot timpul ca tu esti mai mult decat un om singur si trist!Si barbatul de langa tine,ar trebui sa te inconjoare cu dragoste si sa te ajute sa te ridici din autonepasarea ,ce te apasa in aceasta perioada!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 Noiembrie 2011 21:59
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 21:49:56M-ai inteles un pic gresit. Mie mi se intampla la cateva luni sa vreau o schimbare la mine, de obicei legata de aspectul exterior sau mediul inconjurator. El uneori nici nu remarca, adica daca nu trec de la blond la brunet si de la par f lung la tunsoare baieteasca mi-arunca un zambet zice bravo iti sta bine sau ma cearta ca mi-am taiat pletele.
Cum in ultima vreme micile astea schimbari nu ma mai satisfac pe mine, normal ca am remarcat si rautatile lui.
Pana acum nu mi-a zis niciodata ca-s nearanjata...si poate pentru ca si eu sunt nemultumita de mine, mi-a picat prost remarca asta. cu toate astea e f iubaret cu mine, in comportamentul lui nu s-a schimbat nimic. nu mi-a pus nici un termen de garantie pe frunte, dar mi-e teama ca mi-l pun eu singura (el doar il remarca) si nu stiu cum sa fac sa ma simt "shiny" din nou.
Cum arata un om plictisit? Fara vlaga, fara zambet, nu are chef de nimic, il ucide rutina...de astea!


schimba-ti stilul de viata, nu aspectul.
guru_ion
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:00
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 20:41:47
M-am gandit sa pun niste ganduri jos ca sa cer niste sfaturi sa vad si alte pareri.
Sunt una din femeile care se plictiseste de ea insasi si asa am fost toata viata. Cand eram mai tanara lucrurile erau mai usoare imi schimbam freza, culoarea parului, imi cumparam un set de haine noi, mutam mobila prin casa, faceam ceva nou, flirtam prosteste doar de dragul flirtului. Dupa ce am plecat de la parinti nu am stat mai mult de 4 ani intr-un oras, mi-am schimbat jobul cam la 2 ani si am avut in total 3 relatii.
Acum sunt de 3 ani in orasul asta, de 4 ani cu acelasi barbat, de 3 ani in aceeasi casa, de 2 la aceeasi slujba. Mi-am schimbat freza, culoarea, mobila prin casa – dar nu au efect.
Ei bine, si nu sunt plictisita de nici unul din cele patru lucruri de mai sus, ador orasul in care stau, il iubesc la nebunie pe cel de langa mine si sunt atrasa de el ca la inceput, imi place cuibusorul nostru si slujba pe care o am. Sunt plictisita de mine! Ma simt expirata! Ma simt ca si cum as avea 60 de ani! Obosita, ponosita, lipsita de energie si pofta de viata! Si simt ca nu eman nici un fel de frumusete!

Si daca ma vede cineva live zice ca-s ridicola. Am 32 de ani, 50 kg si 1.70, nu mi se da niciodata varsta pe care o am, ma imbrac tinereste si incerc cat de mult pot sa am grija de mine. Fac diverse sporturi in functie de sezon, ma cosmetizez, ma machiaz (dar nu exagerat), mananc sanatos, dar imi satisfac si poftele culinare cand se poate. Ei bine, daca eu nu ma simt frumoasa, cum sa ma vada barbatul de langa mine? Desi am incercat sa-mi ascund trairile destul de bine fata de el…, mai nou a inceput sa remarce si el si mai in gluma mai in serios a inceput sa-mi zica. Ceea ce inainte i se parea sexy ca dorm noaptea doar intr-un tricou, acum i se pare ca arat ca un fotbalist…, ca parul in care-si plimba degetele acum se incurca prea des ( de parca e vina mea), ca suflu ca o babuta dupa ce fac sport, ca sunt nearanjata. Ultima parte ar avea o explicatie – el ma vede mai mult asa : pleaca dimineata inaintea mea, cand eu inca dorm, cand vine seara daca nu sunt bagata in oale la bucatarie, abia am apucat sa ma schimb. Ma aranjez cand plecam pe undeva impreuna…dar se pare ca nu mai e suficient.
Sunt genul de femeie care nu s-a aranjat niciodata doar ca sa placa unui barbat, ci doar pentru ca sa ma simt eu bine in pielea mea. Nu-mi vine nici sa gatesc pe tocuri si cu o tona de machiaj pe fata…El m-a acceptat in naturaletea mea. Si atunci cand ne dadeam doar intalniri nu am incercat sa fiu ceva doar pentru el…
Parerea mea e frumusetea o emani tu ca persoana nu neaparat cum arati si in cazul asta problema sunt eu ca persoana. Mi se pare ca am devenit exact genul de femeie pe care il urasc (desi nu gandesc de fapt asa) – dupa ce are un barbat stabil langa ea, nu se mai ingrijeste. Daca eu sunt asa lipsita de chef de mine…cum sa mi-l recastig?

Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa ma plac eu din nou si el sa ma vada ca inainte?







... inca una plecata cu sorcova ... te iubesti prea mult duduie ... anormal de mult ... la virsta cind altii au copii si se distreaza cu ei, tu inca te gindesti cum arati pentru un nenea gheorghe cu care nici nu stii cit o sa mai stai ... sinteti doi looseri care refuzati sa va maturizati ...

marco918
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:05
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 21:49:56M-ai inteles un pic gresit. Mie mi se intampla la cateva luni sa vreau o schimbare la mine, de obicei legata de aspectul exterior sau mediul inconjurator. El uneori nici nu remarca, adica daca nu trec de la blond la brunet si de la par f lung la tunsoare baieteasca mi-arunca un zambet zice bravo iti sta bine sau ma cearta ca mi-am taiat pletele.
Cum in ultima vreme micile astea schimbari nu ma mai satisfac pe mine, normal ca am remarcat si rautatile lui.
Pana acum nu mi-a zis niciodata ca-s nearanjata...si poate pentru ca si eu sunt nemultumita de mine, mi-a picat prost remarca asta. cu toate astea e f iubaret cu mine, in comportamentul lui nu s-a schimbat nimic. nu mi-a pus nici un termen de garantie pe frunte, dar mi-e teama ca mi-l pun eu singura (el doar il remarca) si nu stiu cum sa fac sa ma simt "shiny" din nou.
Cum arata un om plictisit? Fara vlaga, fara zambet, nu are chef de nimic, il ucide rutina...de astea!



Draga mea,tu nu mai stii sa razi,asta in cazul in care ai ras vreodata!Eu rad zilnic si ma bucur in orice moment,de cel mai mic lucru ,pe care viata mi-l daruiste!Rutinati suntem cu totii,dar debusolati,foarte putini!Problema este la tine nu la iubitul tau!Nu mai face trimiteri la ceea ce iti spune el,uita-te in interiorul tau si schimba ceea ce este de schimbat!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:07

eu zic sa-ti aranjezi aspectul interior sau sa mai stai si in calea altor barbati pentru a te reancarca energetic.iti lipseste vitalitatea
nu schimbandu-ti coafura vei reusi sa te redescoperi
PICCKARD
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:09
De la: PICCKARD, la data 2011-11-23 22:09:36
sau sa mai stai si in calea altor barbati pentru a te reancarca energetic.


preferabil cracanata??
guru_ion
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:11


trebuie sa recunosc ca dintre noi doi el e mai dragastos, eu sunt o fire mai rece care ma exprim mai greu. Si probabil in perioada asta cand sunt asa mai "urata" ii sar si mai putin de gat ca inainte...si zambesc mai deloc...
Si nu, nu vreau sa stau in calea altor barbati - ca nu ma intereseaza alti barbati!
Hm, oare daca se da vre-unu la mine asa mai serios si el remarca o sa fie gelos? Asta nu inseamna ca gelozia lui o sa ma faca pe mine "mai vioaie" - mereu rade de faza daca mergem pe undeva si ma lasa singura, apare cineva langa mine.

Sincer, ma leg si de ce zice el pentru ca nu vreau sa-l pierd sau sa-l trimit in alta parte indirect pentru ca nu-s eu multumita de mine. Si nu e nenea Gheorghe, e sotul meu, barbatul pe care il iubesc si care ma iubeste si cu care am ales sa fiu toata viata. Imi pare rau, dar nu vreau sa fiu doar femeia de la cratita, si cu plozi urland pe fundal, si el barbatul care vine la masa, dar se duce cu altele la distractie.

Si poate asta nu stiu inca cum sa le organizez si sa le impac…sa fiu si mama copiilor lui, si femeia minunata de langa el, si femeia cu o cariera ok. Sunt o femeie cu pretentii de la mine si de la viata mea. Nu-s o narcisista care se ocupa doar de ea, dar nu vreau ca starile mele sa-mi afecteze relatia. Simplu.
Eleodor
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:36
De la: kudika421339, la data 2011-11-23 21:59:51
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 20:41:47

Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa ma plac eu din nou si el sa ma vada ca inainte?


Draga mea,timpul trece vertiginos,luand cu el tot ceea ce am fost candva si lasand in urma sa,doar amintiri,calde amintiri!Amintirea unui chip frumos,ne va urmari toata viata si toate trairile noastre se vor adaposti la umbra anilor torsi in furca timpului nemilos!Ne privim in oglinzi de suflet si ne regasim in fragmente de cristale tremurande in lumina palida a timpului!

Aceasta ar fi partea romantioasa a lucrurilor!Dar nu putem trai hranindu-ne din cenusa timpului vulcanic!
Tu ce poti face de acum inainte?O intrebare retorica,spun eu!!!!!!!!!!! M-ai asculta daca ti-as spune sa nu faci nimic?Sunt convinsa ca NU!De aceea,ai doua cai de urmat,ambele in folosul tau!Una ar fi efectuarea unui control de specialitate,intrucat vad la tine acea forma de depresie de lunga durata,inceputa in anii tineretii si care s-a perpetuat de-alungul timpului,ajungand sa te domine in prezent!Esti plictisita de tine,dar cred ca aceasta stare iti este arhicunoscuta !Un psihiatru te-ar introduce rapid in programa unei terapii singulare sau de grup!Poate ca te-ar ajuta,dar,sincer,eu as opta pentru a doua cale de urmat si anume "lucrul cu sine"!Draga mea,iti citesc varsta,esti inca tanara,starile prezente ,am putea spune ca apartin unei senectuti ,nicidecum unei varste infloritoare,debordante in bucurie de a trai!Incepe sa lucrezi cu tine,schimba totul in jurul tau,in masura posibilului bineinteles,ai mai facut-o,poti sa repeti schimbarea!Draga mea,cand ai dansat,ultima data, singura prin casa?Cred ca niciodata nu ai facut asa ceva!Tu iti induci niste stari de autocompatimire,nu trebuie sa mai faci acest lucru!Asaza-te in fata oglinzii si spune-ti de mii de ori ca esti frumoasa,vesela,optimista!Starea de disconfort psihic i-ai inoculat-o si iubitului tau,cum sa te mai vada frumoasa ,cand singura te uratesti prin gandire negativa?Draga mea,barbatii apreciaza femeile intr-o maniera proprie,independenta de cum doresc doamnele din viata lor!Sunt convinsa ca tu esti frumoasa,dar iti vezi doar uratenia din suflet,ea te acopera cu poleiala adusa de depresie!Fii tu insati,nu lua in calcul ce doreste barbatul de langa tine,bucura-te de fiecare clipa in care poti sa zambesti,sa privesti cerul si sa mirosi o floare de toamna tarzie!Admira-te in asa masura incat sa poti depasi angoasa in care te afli!Nu se poate!Esti femeie si trebuie sa te ridici deasupra tuturor problemelor ,ce te macina!Nu pune la suflet ceea ce iti reproseaza iubitul tau,asculta ce iti spune si actioneaza in defavoarea spuselor respective!Pune-ti dopuri in urechi si repeta-ti tot timpul ca tu esti mai mult decat un om singur si trist!Si barbatul de langa tine,ar trebui sa te inconjoare cu dragoste si sa te ajute sa te ridici din autonepasarea ,ce te apasa in aceasta perioada!


multumesc!
Mi-ati dat un sfat frumos. Mi-e greu sa cred ca as fi deprimata, dar ati putea avea dreptate. Si trebuie sa va spun ca obisnuiam sa dansez singura prin casa inainte sa ma mut cu el poate ca m-am rusinat cu el ... sau mi-am schimbat ordinea in program...
Eleodor
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:49
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 22:36:56




parca ziceai ca ai uitat sa zambesti!
guru_ion
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:54
Atunci procedeaza mai simplu. Doar pentru asta sunt facute paturile.
kudika023770
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:57
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 21:49:56M-ai inteles un pic gresit. Mie mi se intampla la cateva luni sa vreau o schimbare la mine, de obicei legata de aspectul exterior sau mediul inconjurator. El uneori nici nu remarca, adica daca nu trec de la blond la brunet si de la par f lung la tunsoare baieteasca mi-arunca un zambet zice bravo iti sta bine sau ma cearta ca mi-am taiat pletele.
Cum in ultima vreme micile astea schimbari nu ma mai satisfac pe mine, normal ca am remarcat si rautatile lui.
Pana acum nu mi-a zis niciodata ca-s nearanjata...si poate pentru ca si eu sunt nemultumita de mine, mi-a picat prost remarca asta. cu toate astea e f iubaret cu mine, in comportamentul lui nu s-a schimbat nimic. nu mi-a pus nici un termen de garantie pe frunte, dar mi-e teama ca mi-l pun eu singura (el doar il remarca) si nu stiu cum sa fac sa ma simt "shiny" din nou.
Cum arata un om plictisit? Fara vlaga, fara zambet, nu are chef de nimic, il ucide rutina...de astea!

nu cred ca problema este aspectul ci modul tau de viata....de nu incerci sa te trezesti in fiecare dimineata cu zambetul pe buza si sa iti spui "astazi e o zi minunata"... incearca sa iesi mai de sin oras...cu prietene...chiar si cu prietenul..fi mai copilaroasa.....
steffy91
Postat pe 24 Noiembrie 2011 11:05
[quote name='Eleodor' date='2011-11-23 22:49:41'

Mi-ati dat un sfat frumos. Mi-e greu sa cred ca as fi deprimata, dar ati putea avea dreptate. Si trebuie sa va spun ca obisnuiam sa dansez singura prin casa inainte sa ma mut cu el poate ca m-am rusinat cu el ... sau mi-am schimbat ordinea in program...
RAINBOWLADY
Postat pe 24 Noiembrie 2011 12:19
De la: kudika421339, la data 2011-11-24 12:19:12[quote name='Eleodor' date='2011-11-23 22:49:41'

Mi-ati dat un sfat frumos. Mi-e greu sa cred ca as fi deprimata, dar ati putea avea dreptate. Si trebuie sa va spun ca obisnuiam sa dansez singura prin casa inainte sa ma mut cu el poate ca m-am rusinat cu el ... sau mi-am schimbat ordinea in program...



Admin-ule,unde imi este comment-ul?

Draga mea,observ ca mi se sterg comment-urile!

Ideea principala din tot ce am scris in postarea stearsa ,este urmatoarea;Fii tu insati,simpla,spontana,nu forta lucrurile!Daca vrei sa razi,fa-o!Daca vrei sa dansezi,fa-o!Daca vrei sa iubesti,atunci,fa-o,dar nu te mai gandi cum si in ce mod sa o faci!Spui ca iti iubesti sotul si esti iubita!Draga mea,femeii care traieste iubirea,ii straluceste fericirea pe fata,ii tresalta inima in mii si mii de ecouri de incantare,este transparenta in manifestari si radiaza de multumire, prin toti porii !Uita-te in jurul tau cu multumirea femeii ce stie sa iubeasca si ia din viata toate lucrurile bune,chiar daca trebuie sa fii rabdatoare cu tine si cu ceilalti din jurul tau!
RAINBOWLADY
Postat pe 24 Noiembrie 2011 12:32
De la: kudika421339, la data 2011-11-24 12:32:25
De la: kudika421339, la data 2011-11-24 12:19:12[quote name='Eleodor' date='2011-11-23 22:49:41'

Mi-ati dat un sfat frumos. Mi-e greu sa cred ca as fi deprimata, dar ati putea avea dreptate. Si trebuie sa va spun ca obisnuiam sa dansez singura prin casa inainte sa ma mut cu el poate ca m-am rusinat cu el ... sau mi-am schimbat ordinea in program...



Admin-ule,unde imi este comment-ul?

Draga mea,observ ca mi se sterg comment-urile!

Ideea principala din tot ce am scris in postarea stearsa ,este urmatoarea;Fii tu insati,simpla,spontana,nu forta lucrurile!Daca vrei sa razi,fa-o!Daca vrei sa dansezi,fa-o!Daca vrei sa iubesti,atunci,fa-o,dar nu te mai gandi cum si in ce mod sa o faci!Spui ca iti iubesti sotul si esti iubita!Draga mea,femeii care traieste iubirea,ii straluceste fericirea pe fata,ii tresalta inima in mii si mii de ecouri de incantare,este transparenta in manifestari si radiaza de multumire, prin toti porii !Uita-te in jurul tau cu multumirea femeii ce stie sa iubeasca si ia din viata toate lucrurile bune,chiar daca trebuie sa fii rabdatoare cu tine si cu ceilalti din jurul tau!



Am niste nervi!!!!!!!!! corectez;care-careia
RAINBOWLADY
Postat pe 24 Noiembrie 2011 13:02
Iti iubesti jobul? Te trezesti cu placere gandindu-te ca mergi la munca? Vii mandra de tine de la munca, cu sentimentul ca ai realizat ceva?

Pe partea cu sotul: intreaba-l direct cum te-ar vrea. Poate e totusi timpul sa-i faci un pic pe plac, macar pentru el sa te aranjezi.
kudika_pudika
Postat pe 24 Noiembrie 2011 16:12
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-24 16:12:42Iti iubesti jobul? Te trezesti cu placere gandindu-te ca mergi la munca? Vii mandra de tine de la munca, cu sentimentul ca ai realizat ceva?

Pe partea cu sotul: intreaba-l direct cum te-ar vrea. Poate e totusi timpul sa-i faci un pic pe plac, macar pentru el sa te aranjezi.


tu asa ai fact pudiko!? ai intrebat ce pozitie i-ar place si te-ai conformat?
PICCKARD
Postat pe 24 Noiembrie 2011 16:18
De la: PICCKARD, la data 2011-11-24 16:18:02
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-24 16:12:42Iti iubesti jobul? Te trezesti cu placere gandindu-te ca mergi la munca? Vii mandra de tine de la munca, cu sentimentul ca ai realizat ceva?

Pe partea cu sotul: intreaba-l direct cum te-ar vrea. Poate e totusi timpul sa-i faci un pic pe plac, macar pentru el sa te aranjezi.


tu asa ai fact pudiko!? ai intrebat ce pozitie i-ar place si te-ai conformat?

Puisor, vad ca iar te simti nebagat in seama. Vrei sa te bag in seama? Nici o problema, te bag in seama de nu te vezi. Trec acu' in cafenea de te fac in toate felurile, ca vad ca ai nevoie de atentie. Orice fel de atentie.
kudika_pudika
Postat pe 24 Noiembrie 2011 16:33
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 20:41:47
M-am gandit sa pun niste ganduri jos ca sa cer niste sfaturi sa vad si alte pareri.
Sunt una din femeile care se plictiseste de ea insasi si asa am fost toata viata. Cand eram mai tanara lucrurile erau mai usoare imi schimbam freza, culoarea parului, imi cumparam un set de haine noi, mutam mobila prin casa, faceam ceva nou, flirtam prosteste doar de dragul flirtului. Dupa ce am plecat de la parinti nu am stat mai mult de 4 ani intr-un oras, mi-am schimbat jobul cam la 2 ani si am avut in total 3 relatii.
Acum sunt de 3 ani in orasul asta, de 4 ani cu acelasi barbat, de 3 ani in aceeasi casa, de 2 la aceeasi slujba. Mi-am schimbat freza, culoarea, mobila prin casa – dar nu au efect.
Ei bine, si nu sunt plictisita de nici unul din cele patru lucruri de mai sus, ador orasul in care stau, il iubesc la nebunie pe cel de langa mine si sunt atrasa de el ca la inceput, imi place cuibusorul nostru si slujba pe care o am. Sunt plictisita de mine! Ma simt expirata! Ma simt ca si cum as avea 60 de ani! Obosita, ponosita, lipsita de energie si pofta de viata! Si simt ca nu eman nici un fel de frumusete!

Si daca ma vede cineva live zice ca-s ridicola. Am 32 de ani, 50 kg si 1.70, nu mi se da niciodata varsta pe care o am, ma imbrac tinereste si incerc cat de mult pot sa am grija de mine. Fac diverse sporturi in functie de sezon, ma cosmetizez, ma machiaz (dar nu exagerat), mananc sanatos, dar imi satisfac si poftele culinare cand se poate. Ei bine, daca eu nu ma simt frumoasa, cum sa ma vada barbatul de langa mine? Desi am incercat sa-mi ascund trairile destul de bine fata de el…, mai nou a inceput sa remarce si el si mai in gluma mai in serios a inceput sa-mi zica. Ceea ce inainte i se parea sexy ca dorm noaptea doar intr-un tricou, acum i se pare ca arat ca un fotbalist…, ca parul in care-si plimba degetele acum se incurca prea des ( de parca e vina mea), ca suflu ca o babuta dupa ce fac sport, ca sunt nearanjata. Ultima parte ar avea o explicatie – el ma vede mai mult asa : pleaca dimineata inaintea mea, cand eu inca dorm, cand vine seara daca nu sunt bagata in oale la bucatarie, abia am apucat sa ma schimb. Ma aranjez cand plecam pe undeva impreuna…dar se pare ca nu mai e suficient.
Sunt genul de femeie care nu s-a aranjat niciodata doar ca sa placa unui barbat, ci doar pentru ca sa ma simt eu bine in pielea mea. Nu-mi vine nici sa gatesc pe tocuri si cu o tona de machiaj pe fata…El m-a acceptat in naturaletea mea. Si atunci cand ne dadeam doar intalniri nu am incercat sa fiu ceva doar pentru el…
Parerea mea e frumusetea o emani tu ca persoana nu neaparat cum arati si in cazul asta problema sunt eu ca persoana. Mi se pare ca am devenit exact genul de femeie pe care il urasc (desi nu gandesc de fapt asa) – dupa ce are un barbat stabil langa ea, nu se mai ingrijeste. Daca eu sunt asa lipsita de chef de mine…cum sa mi-l recastig?

Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa ma plac eu din nou si el sa ma vada ca inainte?


Zici ca ai pretentii de la tine... Posibil, probabil. Dar imaginatie ai? Daca atunci cand taci, iti tac si gandurile, exista riscul sa te plictisesti... Activeaza-ti mintea, nu coafura sau mobila din casa. Viseaza, propune-ti... Lasa-ti (sau pune-ti) mintea sa lucreze, ea nu oboseste dupa o ora de sport si respiratia nu-ti devine greoaie...
Ochii sunt fara sclipire nu pentru ca esti la bucatarie si pregatesti cina, ci pentru ca nu privesti mai des cerul, sa vezi licarul stelelor sau cum arata luna... Vrei sa incerci acest exercitiu si sa vezi daca reusesti sa te placi?, caci pe sotul tau sigur il vei cuceri!
maimai_no1
Postat pe 25 Noiembrie 2011 01:58
Daca tu la 32 de ani te simti expirata...ce mai spun alea de 40 de ani... Eu cred ca e normal ca dupa n ani de relatie, pasiunea sa se fi domolit si iubitul sa nu te mai vada ca la inceput. Ce probleme-si fac unele... Zi merci ca nu esti singura ca altele si ca ai pe cineva langa tine!
Micaell
Postat pe 25 Noiembrie 2011 09:54
hai mai lasane eleodoroooooo,,esti tu cea mai cea
thadoogback
Postat pe 25 Noiembrie 2011 10:00
Narcisism si superficialitate...!!!
Cand iti mai vin ganduri din astea "sugubete" adica, cand te mai simti expirata si etc...aminteste-ti ca exista oameni cu adevarat necajiti, care nu au un loc de munca, sau care dorm sub cerul liber si singura problema pe care si-o pun este aceea a zilei de maine!
Pfuuuuui...
rondina
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:39
Da, asa este.
Maine... oare ce-o sa beau ?!?
alegro6543
Postat pe 25 Noiembrie 2011 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
certuri frecvente cu parintii :( 4 De la: darksukkubus69 25 Aprilie 2010 01:57
Adoptie 1 De la: Lavinia_Doralee_1 13 Octombrie 2013 00:25
pt ubirea mea... 6 De la: karualsuiram 2 Aprilie 2009 22:25
Intalniri pe net? Voi ati incercat? 67 De la: inamina 12 Februarie 2016 13:48
Problema foarte importanta!!!!!Un sfat va rooooooog!!!!!! :) 175 De la: anca0704 14 August 2009 19:09