Setari Cookie-uri

Ma simt expirata

disfunctiile tiroidei dau niste stari proaste pe care cu greu la banuiesti ca sint de la tiroida
KaRo61
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:05
))))nu ma simt expirata chiar dak am 47 de ani !!!!!! sunt in cea mai buna forma
kudika463823
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:13
Daca ai explica cum ai reusit asta, ar fi de ajutor celor care au deschis astfel de discutii.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:26
De la: Max2, la data 2011-12-07 13:26:27Daca ai explica cum ai reusit asta, ar fi de ajutor celor care au deschis astfel de discutii.


iarba despicata-n 7
Alvin
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:29
Da, e o varianta. De fapt e varianta de mers aproape la sigur, doar ca la multi nu le convine ce descopera cand despica firul in prea multe, deci nu o vor face.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 15:45
De la: kudika463823, la data 2011-12-07 12:13:50 ))))nu ma simt expirata chiar dak am 47 de ani !!!!!! sunt in cea mai buna forma




eu am 48 si ma simt ca la 30 ...dar n-am sa explic la nimeni
Camelia_08
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:36
Secretul meseriei ?
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:50
Hey Max...sa stii ca ai dreptate in ceea ce spui, e logic oarecum...insa vreau sa te intreb ceva. Te incalzeste cu ceva ca cineva stie, sau intelege, prin ce treci? Unii mai mari spun ca in viata atitudinea inseamna totul...eu stiu sigur ca o atitudine pozitiva te ajuta sa treci peste....mai devreme sau mai tarziu, depinde de om

ps: nu`s nebun ma refer la semnatura ta....cred ca ar trebui s`o schimbi...si odata cu ea si atitudinea ta e doar o parere...
Alvin
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:04
De la: Max2, la data 2011-12-07 13:26:27Daca ai explica cum ai reusit asta, ar fi de ajutor celor care au deschis astfel de discutii.

pot sa zic eu?...pot?
plimbari lungi cu motorul, unde esti doar tu,vantul care-ti bate in fata, drumul si peisajele in momentele de oboseala maxima, musai o ora de aerobic si nu in ultimul rand, un zambet admirativ in fata oglinzii
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:06
Nici eu nu ma simt expirata. Sunt inca in limita termenului de garantie.
joi
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:07
De la: joi, la data 2011-12-07 17:07:20Nici eu nu ma simt expirata. Sunt inca in limita termenului de garantie.

ala care tine toata viata?
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:11
De la: Max2, la data 2011-12-07 16:50:05Secretul meseriei ?





nu stiu la ce meserie te referi tu ,dragutule Max doar pot sa-ti raspund ca indiferent ce mi-a oferit viata pana la aceasta varsta am stiut sa trec peste toate ...razand,chiar si cand plang....
Camelia_08
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:24
De la: justforfun84, la data 2011-12-07 17:04:47Hey Max...sa stii ca ai dreptate in ceea ce spui, e logic oarecum...insa vreau sa te intreb ceva. Te incalzeste cu ceva ca cineva stie, sau intelege, prin ce treci? Unii mai mari spun ca in viata atitudinea inseamna totul...eu stiu sigur ca o atitudine pozitiva te ajuta sa treci peste....mai devreme sau mai tarziu, depinde de om

ps: nu`s nebun ma refer la semnatura ta....cred ca ar trebui s`o schimbi...si odata cu ea si atitudinea ta e doar o parere...

Intelegerea poate genera solutii la probleme. D-asta cred ca ajuta. De acord ca atutudinea inseamna mult si stiu ca trebuie sa fie pozitiva. incerc sa o duc cat mai mult inspre ceva pozitiv. Retinerea este ca tot ce am facut pozitiv a avut efecte de foarte multe ori neutre sau chiar negative. Acum intelegi retinerea mea ?
Si iti dau dreptate: nici cu semnatura aia nu-mi sta bine, dar macar vreau sa reflecte ca sunt totusi destui cei care trec prin d-astea si ca datul cu parerea al misocarilor care la multe faze nu se pot abtine (nu e un aropos la nimeni de pe forum, zic in general) este in necunostiinta de cauza.
Poate am sa schimb semnatura, dar desi stiu mii de citate faimoase si le am si eu pe cele proprii parca nu e nici unul care sa se potriveasca cu ce as vrea sa exprim.

De la: miss_darine, la data 2011-12-07 17:06:40
De la: Max2, la data 2011-12-07 13:26:27Daca ai explica cum ai reusit asta, ar fi de ajutor celor care au deschis astfel de discutii.

pot sa zic eu?...pot?
plimbari lungi cu motorul, unde esti doar tu,vantul care-ti bate in fata, drumul si peisajele in momentele de oboseala maxima, musai o ora de aerobic si nu in ultimul rand, un zambet admirativ in fata oglinzii

Da, ma gadeam si la chestii mai extreme de atat. Stiu ca ar functiona, cel putin pe termen scurt.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:25
De la: Camelia_08, la data 2011-12-07 20:24:23
De la: Max2, la data 2011-12-07 16:50:05Secretul meseriei ?





nu stiu la ce meserie te referi tu ,dragutule Max doar pot sa-ti raspund ca indiferent ce mi-a oferit viata pana la aceasta varsta am stiut sa trec peste toate ...razand,chiar si cand plang....

Nu bateam apropos de nimic specific. Daca ai trecut de toate e o mare reusita. Apreciez.
Eu am trecut de toate mai putin un lucru. Daca trec si de asta n-o sa mai am nici eu vreun stres.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:41
De la: Max2, la data 2011-12-07 20:41:33
De la: Camelia_08, la data 2011-12-07 20:24:23
De la: Max2, la data 2011-12-07 16:50:05Secretul meseriei ?





nu stiu la ce meserie te referi tu ,dragutule Max doar pot sa-ti raspund ca indiferent ce mi-a oferit viata pana la aceasta varsta am stiut sa trec peste toate ...razand,chiar si cand plang....

Nu bateam apropos de nimic specific. Daca ai trecut de toate e o mare reusita. Apreciez.
Eu am trecut de toate mai putin un lucru. Daca trec si de asta n-o sa mai am nici eu vreun stres.



dragul meu ,viata este plina de surprize ,din pacate la unii mai putin placute ,dar totul e sa sti sa te ridici cand altii te doboara si sa nu uitam sa-i multumim LUI acolo sus si ptr bine si ptr rau !...si sunt convinsa ca ai sa treci cu bine si peste hopul de care aminteai aaa ...era sa uit ...invata sa zabesti ,indiferent de situatiile date ,ptr ca viata-i faina si chiar merita traita
Camelia_08
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:43
Asa este. Merci de suportul moral.
Max2
Postat pe 8 Decembrie 2011 08:23
draga mea, un singur sfat! Trezeste-te intr-o dimineata si intra intr-un spital de copii sau adulti bolnavi de cancer! Ai sa vezi cum o sa-ti revizuiesti intreaga viata si atitudine!
kudika474400
Postat pe 8 Decembrie 2011 19:04
Poate suna cam drastic ce s-a zis mai sus...dar asta cam asa e.
Eleodor, invata sa apreciezi ce ai, ca unele lucruri s-ar putea ca in timp sa nu le mai ai.
Max2
Postat pe 9 Decembrie 2011 08:51
De la: Eleodor, la data 2011-11-23 20:41:47
M-am gandit sa pun niste ganduri jos ca sa cer niste sfaturi sa vad si alte pareri.
Sunt una din femeile care se plictiseste de ea insasi si asa am fost toata viata. Cand eram mai tanara lucrurile erau mai usoare imi schimbam freza, culoarea parului, imi cumparam un set de haine noi, mutam mobila prin casa, faceam ceva nou, flirtam prosteste doar de dragul flirtului. Dupa ce am plecat de la parinti nu am stat mai mult de 4 ani intr-un oras, mi-am schimbat jobul cam la 2 ani si am avut in total 3 relatii.
Acum sunt de 3 ani in orasul asta, de 4 ani cu acelasi barbat, de 3 ani in aceeasi casa, de 2 la aceeasi slujba. Mi-am schimbat freza, culoarea, mobila prin casa – dar nu au efect.
Ei bine, si nu sunt plictisita de nici unul din cele patru lucruri de mai sus, ador orasul in care stau, il iubesc la nebunie pe cel de langa mine si sunt atrasa de el ca la inceput, imi place cuibusorul nostru si slujba pe care o am. Sunt plictisita de mine! Ma simt expirata! Ma simt ca si cum as avea 60 de ani! Obosita, ponosita, lipsita de energie si pofta de viata! Si simt ca nu eman nici un fel de frumusete!

Si daca ma vede cineva live zice ca-s ridicola. Am 32 de ani, 50 kg si 1.70, nu mi se da niciodata varsta pe care o am, ma imbrac tinereste si incerc cat de mult pot sa am grija de mine. Fac diverse sporturi in functie de sezon, ma cosmetizez, ma machiaz (dar nu exagerat), mananc sanatos, dar imi satisfac si poftele culinare cand se poate. Ei bine, daca eu nu ma simt frumoasa, cum sa ma vada barbatul de langa mine? Desi am incercat sa-mi ascund trairile destul de bine fata de el…, mai nou a inceput sa remarce si el si mai in gluma mai in serios a inceput sa-mi zica. Ceea ce inainte i se parea sexy ca dorm noaptea doar intr-un tricou, acum i se pare ca arat ca un fotbalist…, ca parul in care-si plimba degetele acum se incurca prea des ( de parca e vina mea), ca suflu ca o babuta dupa ce fac sport, ca sunt nearanjata. Ultima parte ar avea o explicatie – el ma vede mai mult asa : pleaca dimineata inaintea mea, cand eu inca dorm, cand vine seara daca nu sunt bagata in oale la bucatarie, abia am apucat sa ma schimb. Ma aranjez cand plecam pe undeva impreuna…dar se pare ca nu mai e suficient.
Sunt genul de femeie care nu s-a aranjat niciodata doar ca sa placa unui barbat, ci doar pentru ca sa ma simt eu bine in pielea mea. Nu-mi vine nici sa gatesc pe tocuri si cu o tona de machiaj pe fata…El m-a acceptat in naturaletea mea. Si atunci cand ne dadeam doar intalniri nu am incercat sa fiu ceva doar pentru el…
Parerea mea e frumusetea o emani tu ca persoana nu neaparat cum arati si in cazul asta problema sunt eu ca persoana. Mi se pare ca am devenit exact genul de femeie pe care il urasc (desi nu gandesc de fapt asa) – dupa ce are un barbat stabil langa ea, nu se mai ingrijeste. Daca eu sunt asa lipsita de chef de mine…cum sa mi-l recastig?

Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa ma plac eu din nou si el sa ma vada ca inainte?



bla, bla, bla.........
Schimbat de freze, de barbati de nimicuri.........
Imi permit sa fiu realista, rea, sau cum vreti voi..........egal.
Stimabila madam........viata ta de acum inainte o sa fie din ce in ce mai plicticoasa. Anii trec, imbatranesti ( nu doar tu, noi, noi toti;)...) oricine ce ar zice cheful de " alergat" ne cam trece....
Unii, sau unele din noi am facut cate 1 copil, asta mai schimba din ocupatii, indatoriri...mentalitate ( mai ales la femei, ele se oglindesc de la o varsta prin copiii lor..cum cresc, cum isi fac prietenii, cu povestile copiilor intre amicele lor, cu performantele copiilor, cu greutatile si altele, cu bune, cu rele..mamele de fete intineresc povestind cu fiicele lor, cu prietenii ficelor, prietenele..tinerii merg, vin, invioreaza casa...dupa cu nepotii.....tot timpul e ceva nou)
Avem dupa ce alerga, astea-s schimbari in viata nu schimbatul barbatilor si a frezelor...
Deci.....daca ai avea astfel de ocupatii..cele cu fondul de ten si plansul in oglinda de una singura n-ar exista.
Succes!
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2011 14:56
De la: kudika474400, la data 2011-12-08 19:04:10draga mea, un singur sfat! Trezeste-te intr-o dimineata si intra intr-un spital de copii sau adulti bolnavi de cancer! Ai sa vezi cum o sa-ti revizuiesti intreaga viata si atitudine!



Corect!
Stau si ma gandesc cum unii nu vad ca problemele lor nu-s probleme...
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2011 14:59
Ai fost prea rasfatata draga mea...iar daca nu te schimbi incet si sigur o sa distrugi totul.Doamna care vb de psihiatru bate campii rau nu o asculta.Sa ti mai spun ceva:mie fotbalistele mi se par sexy...poate a fost un mic rasfat..Invata sa te autocontolezi sa ti stapanesti emotiile, nervii, invidia si rautatea.
adrian_david
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:08
De la: adrian_david, la data 2011-12-09 17:08:09Ai fost prea rasfatata draga mea...iar daca nu te schimbi incet si sigur o sa distrugi totul.Doamna care vb de psihiatru bate campii rau nu o asculta.Sa ti mai spun ceva:mie fotbalistele mi se par sexy...poate a fost un mic rasfat..Invata sa te autocontolezi sa ti stapanesti emotiile, nervii, invidia si rautatea.


...poftele, respiratia!
guru_ion
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:14
Vorbesti despre tine ? sau despre corpul tau ???
99% din pamanteni, se confunda pe ei , cu trupurile in care s-au incarnat temporar.
Transformarea trupului ? Este un proces natural .
Sufletul tau insa ? hmmmmmm..... pt. asta se da o batalie mare...

Ai ajuns intr-un punct important acum. Profita de ocazie si descopera cine esti tu si cine este partea expirata ?

Daca fericirea ta, depinde de culorile parului si forma mobilierului, drumul tau spre iad este de la o zi la alta tot mai evident...

Din cele 10 baze morale, vezi ce scrie la a 2 a.
NU te mai inchina formelor de lut, nu-ti mai irosii admiratia fatza de mormintele frumos zugravite.
De ce sa nu mai faci chestiile astea ?
Pt. ca sa ai timp sa te descoperi pe tine... sa ai timp sa te inchini valorilor vesnice... si astfel, sa obtii fericire vesnica.

"Iubirea" pamantenilor, este o tradare, datorita admiratiei gresite, pe care ei o acorda celor trecatoare.
denis_3d25
Postat pe 9 Decembrie 2011 22:31
...de fapt el ti-a indus starea de '' expirata'' ... mai pe romaneste s-a saturat de tine ...
Schatt
Postat pe 10 Decembrie 2011 16:58
...de fapt el ti-a indus starea de '' expirata'' ... mai pe romaneste s-a saturat de tine ...
Schatt
Postat pe 10 Decembrie 2011 16:58
Cand nu mai esti multumita de tine, o buna varianta este sa faci o schimbare de look: sa-ti schimbi tunsoarea, culoare parului, sa te improspatezi:)
RoxyRoxx
Postat pe 10 Decembrie 2011 19:53
te plicitsesti de tiinee??!!....e foarte grav! inseamna ca nu ai nimic in cap! Nimeni nu ne cunoaste mai bine pe noi decat noi insine. ori in acest caz daca asta stii tu despre tine, ca esti plicticoasa, inseamna ca asa esti! esti doar o carcasa draguta, care isi schimba designul periodic dar care nu are nimic pe interior. de aceea nu te poti bucura de soare, flori, copaci, muzica, oamenii din jur, gandurile proprii, o carte, un film... e grav, si asta ti-o spune un psiholog! Solutia?! educa-te! du-te la un curs de dezvoltare personala, cauta cursuri motivationale, terapie cognitiv-comportamentala! ... Te simti insultata? Foarte bine! arata-ti tie ca nu esti o proasta si fa ceva!
emese_ardelean@yahoo.com
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:58
Ok.. Daca te simti asa..de ce nu incerci sa faci ceva diferit in fiecare zi? Sa nu te mai plictisesti de tine insuti..

Rasfata-te pe tine insuti si apoi pe sotul tau..In primul rand tu trebuie sa te iubesti si apoi ceilalti..

De ce trebuie sa ai mereu o schimbare ca sa te placi..?

De ce nu gasesti o coafura si un stil de imbracaminte care ta avantajeaza si te face sa te simti bine..ca dupa cate am inteles ai avut destule schimbari de look.. Si sunt sigura ca glumitele sotului tau..sunt doar glumite! Tu esti prea sensibila acum.. Si daca arati ca o fotbalista...si ce daca? fotbalistele sunt sexy..asta e parerea barbatilor! majoritatea!

Inca ceva..daca tu il vezi asa "rau" ca te critica tot timpul si tu nu te simti bine cand spune asta.. fa-i in ciuda, in loc sa te imbraci seara intr-un tricou de fotbalista cumpara-ti lenjerie sexy rosie sau neagra si dormi asa daca cumva vrea ceva.. intreaba-l..vrei sa faci sex cu o fotbalista? :)) eu sunt mai rautacioasa de felul meu.
Si cand gatesti pune ceva diferit pe tine,gateste goala! Parearea mea este ca fiecare trebuie sa aduca ceva nou intr-o relatie indiferent de cat timp sunt impreuna!

Poate si el vrea ceva nou!

Apropo, mi-am amintit. Cand te duci sa faci sport,poti sa il iei cu tine, sa il vedem pe el cum respira dupa ce face sport!
i_deiutsa
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:37
clar strigi dupa atentie estio disperata ...probabil esti una dintre alea care arata super si te vaiti toata ziua ca vai se sunculita ai ca vai ce urata sunt doar ca sa atragi atentie ...m`am saturat de din astea
amazing22
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:50
poate ca ar trebui sa aveti un nou membru in familie ce zici de un bebel. Asa nu vei mai avea timp sa te gandesti sa lucruri aiurea. Asa eram si eu acum patru ani ... imi lipsea ceva. Acum ma vad altfel , multumita si de mine si de familia mea.
kudika334079
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum iti dai seama ca esti inselat sau inselata?? 250 De la: andreea_n_x 8 Ianuarie 2016 22:37
S-a îndrãgostit de altcineva. 5 De la: kudika_979977 22 Noiembrie 2015 13:57
Rugaciunea de dinainte de spovedanie 2 De la: kudika_35337 10 Decembrie 2013 08:12
Nu stiu ce sa fac... 34 De la: SIDONIA69 13 Mai 2009 09:08
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53