Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?
llavinnia
Postat pe 26 Noiembrie 2011 11:00
De la: llavinnia, la data 2011-11-26 11:00:17Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?
da au murit saraci
thadoogback
Postat pe 26 Noiembrie 2011 11:01
lavinia te stimez pt ca esti o femeie realista si cu picioarele pe pamant...doar ca daca acum ti-a venit randul sa fi fericita,nu lasa ocazia sa dispara...si in plus cu cat trece mai mult timp,cu atat mai rau pt voi amandoi.daca in 8 ani nu s-a schimbat deloc si are un caracter atat de diferit de al tau,stai linistita ca nici nu o sa se mai schimbe vreodata,deci nu are de ce sa-ti para rau.iti pare rau pt un om care merita si te pretuieste nu de un om in care practic TU ai fost singura care s-a implicat cu adevarat in mentinerea mariajului vostru.deci JUST DO IT !! fa ce te face pe tine fericita cu adevarat ca timpul zboara....te pup si mult succes in tot ce faci
jessyka19
Postat pe 4 Decembrie 2011 04:26
Eu sunt berbec,iar el gemeni si sincer....ai f mare dreptate in ceea ce ai spus despre el....egoist....prefacut...nu stiu de ce ne.am incurcat cu asa ceva!
kudika164749
Postat pe 4 Decembrie 2011 05:35
Nu are legatura zodia cu iubirea , dar zodia te influienteaza sa te comporti in asa fel incat sa nu ai mari sanse dar daca tu te schimbi si te comporti ca si cum ai avea alta zodie ai sanse garla , adica cum sa iubesti daca tu nici nu speri , ce fata trista esti , mai si te intrebi ce sanse ai sa te intelegi bine cu el , saracul cat te-o iubi pe ascuns .
Aurel_inventatorul
Postat pe 4 Decembrie 2011 05:56
nici o sansa ,si sagetatorii sunt cei mai perversi ,te va rani si vei suferi mult...
alynamagic
Postat pe 4 Decembrie 2011 06:34
sincer si din toata inima iti spun:DUTE SI FI FERICITA...din propria experienta iti spun, mi s-a intamplat aproximativ acelasi lucru,doar ca la mine exista un copil la mijloc care ma facut sa ma intorc....dar REGRET pt ca am pierdut dragostea celui pe care il iubesc si care ma facut cea mai fericita....RENUNTA la tot si cauta-ti fericirea.....altfel o sa patesti ca mine si vei traii cu regrete toata viata...SUCCES!!!!!
kudika444362
Postat pe 4 Decembrie 2011 06:49
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci
ea37
Postat pe 4 Decembrie 2011 07:19
Buna. Eu cred foarte mult. Atunci cand am zis sa nu mai cred am data cu balta in balta si am divortat si imi cresc singura copilul. Daca inteleg bine esti tot geamana ca si mine. Si eu am lasat de la mine mereu si tot la divort am ajuns. Cel mai bine gemenii se inteleg cu berbecii, leii, racii si putin cu balanta si sagetatori. 100% cu varsatorii. Ai mare grija nu te vei intelege cu Scorpionul sunt mari parsivi. Imi este frica sa nu cazi din put in lac. Multa bafta.
ea37
Postat pe 4 Decembrie 2011 07:24
prima mea relatie a fost tot sagetator si nu ne-a mers
acum sunt la a doua relatie si din intimplare este tot sagetator si imi este frica ,dar sunt total diferiti
sper sa ne mearga bine
iti doresc sa-ti mearga bine si tie
mire_iuliana
Postat pe 4 Decembrie 2011 07:42
De la: mire_iuliana, la data 2011-12-04 07:42:23prima mea relatie a fost tot sagetator si nu ne-a mers
acum sunt la a doua relatie si din intimplare este tot sagetator si imi este frica ,dar sunt total diferiti
sper sa ne mearga bine
iti doresc sa-ti mearga bine si tie


este adevarat ca exista niste standarde de personalitate caracteristice fiecarei zodii, dar in esenta oamenii sunt foarte diferiti...daca reusiti sa gasiti o cale de comunicare prolifica de ambele parti vei avea o relatie de succes!
ally_ally00
Postat pe 4 Decembrie 2011 07:50
Bineinteles ca cred in asa ceva. Pana la ruma sagetatorul este sortit singuratatii iar femeia rac isi va vede de viata ei in continuare. E rac, el sagetator. Ea a fost cea care a alergat dupa el, nu invers. Dupa un timp de convietuire s-au despartit. Nu sunt divortati legal dar.... nu mai sunt impreuna de 15 ani. Caz real.
kudika224731
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:06
De la: alynamagic, la data 2011-12-04 06:34:42nici o sansa ,si sagetatorii sunt cei mai perversi ,te va rani si vei suferi mult...


ai dreptate.. eu chiar acum sufar de pe urma relatiei cu un sagetator. eu sunt rac. nu a mers. el a terminat relatia avand niste motive ciudate. la inceputul relatiei zicea sa nu ne lasam si sa renuntam dupa niste discutii, iar acum el a renuntat, cel care ma incuraja pe mine sa nu o fac..aaa si sa nu mai zic ca imi declara iubirea cu o saptamana inainte de vestea cea mare, si aici s-a contrazis pe el, el zicea mereu ca sentimentele nu dispar de pe o zi pe alta.frumos, nu? tu ai grija, daca vrei sa il ai incearca sa nu mai fii posesiva si lasa-i libertate. stiu ca suna banal, dar pt ei e vital acest lucru. si inca ceva, daca iti zice sa ai incredere in el, si mai ales, iti demonstreaza asta, atunci sa ai pt ca sunt oameni de cuvant. mult succes .
Ralu_Ca_1
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:09
buna...........parerea mea este k daca ai intalnit dragostea adevarata nu trebuie sa ii dai cu piciorul ........asa cum ai zis sotul teu e egoist si kiar nu aveti nimik in comun....... ai dreptate iti pare rau k ati stat atat impreuna dar...............NU MERITA sa iti sacrifici viata pt el............lasa mila la o parte si TRAIESTE-TI VIATA PT K E SCURTA.......... iar mai tarziu iti va parea rau k ai dat cu piciorul unei relatie care zici tu k totul e bine si va intelegeti poate va completati unu pe altul MERITA SA INCERCI..........POATE E TIMPUL SA FII SI TU FERICITA ODATA............ AI GRIJE DE TINE SI SFATUL MEU ESTE SA ALERGI SPRE DRAGOSTEA TA....SI LASA MILA LA O PARTE
ramymarya
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:32
Atunci...mai bine...nu...
sandacosarca
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:42
PARASESTEL PINA NU E PREA TARZIU,MIE MI-AU TREBUIT LA FEL F MULTI ANI ,IAR ACUM DE UN AN AM AJUNS SA REGRET CA NU AM FACUT-O EXACT CA SI TINE ATUNCI CAND MERITA ,ADICA CAND ARE MAI MARE NEVOIE DE TINE ,AR MERITA O ASEMENEA LECTIE ,SI SANT SIGURA CA EL SIGUR AR FACE-O ,TE-AR PARASI S-AU S-AR FOLOSI IN CONTINUARE DE TINE. SI SOTUL MEU ERA GEAMAN IAR EU RAC...
GICUTI
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:45
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci



n-are rost!!!e mult prea simandicos pt tine si orgolios.....
Titanika
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:50
IUBITA MEA ,TREBUIE SA TE IUBESTI UN PIC MAI MULT PE TINE SI SA TE GANDESTI LA CE VREI TU DE LA TINE ,SI FII UN PIC MAI EGOISTA ,PAREREA MEA E SA-ITI VEZI DE VIATA TA SI FERICIREA TA,AM FOST CASATORITA UN AN DE ZILE DAR AM TOT INCERCAT IN ACEST AN SA TOT FAC CEVA PENTRU A SALVA CASATORIA DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA NU MERITA .EL NU O SA SE SCHIMBE IN VECI. LA ULTIMA CEARTA I-AM ZIS CA DACA SE MAI INTAMPLA ODATA BAG ACTELE DE DIVORT ,A RAS SI A ZIS ..."CE FACI MA AMENINTI" IAR ASTA M-A DETERMINAT SI MAI MULT SA DIVORTEZ.ASA CA O LUNA MAI TARZIU AM DIVORTAT.....NU E UN CAPAT DE LUME GANDESTE-TE CA TIMPUL NU STA PE LOC . AICI NU MAI E VB DE ZODII ..,,ASA CA FA CE E BN PENTRU TINE DACA NU TE REGASESTI IN ACEASATA CASATORIE TREBUIE SA IESI DIN EA. SUCCES SI CURAJ,CA AI NEVOIE MULTA DE CURAJ,SI VB CU FAMILIA TA ,EU ASA AM FACUT SI TOTI MI-AU FOST ALATURI.PUPICI
RALUCA3082
Postat pe 4 Decembrie 2011 08:51
buna dimineata. Sunt Mirela, sunt varsator si am fost casatorita cu un varsator , din pacate ingerii l au chemat acolo sus, am avut o casnicie perfecta cum multe femei si ar dori , acum la un an si jumatate dupa aceasta pierdere iubesc iar ..........tot un varsator , se pare ca destinul meu este ca pe aceasta lume sa mi stea alaturi tot un varsator...asa ca compatibilitatea varsator-varsator exista cel putin in cazul meu...........o zi minunata va doresc, pupici cu sclipici sa lumineze calea sa poata ajunge la voi dragii mei.
kudika334248
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:17
iti spun pararea mea, racii sunt materialisti si sagetatorii uraste persoanele materialiste.
angii
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:21
si femeile rac niste materialiste numai bani viseaza, sagetatorul este un nobil ....
angii
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:25
fugi de geaman e tare egoist si daca ai gasit un barbat care te iubeste pleaca sa nuti fie mila de el nu merita mila ta .eu am o relatie cu un barbat geamn si decand lam cunoscut am avut numai de suferit vreau sa o termin cu el si nu reusesc eu sunt sagetator si femeile din zodia asta pun suflet an dragoste ff mult si eu am dat peste cine nu trebuia te pup si lasal fi fericita cu altul
kudika426865
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:26
Lavinia , cred ca in viata trebuie sa iti urmezi inima.Vb multor femei de aici...viata escurta e bine sa regretam ce am facut de cat sa regretam ce NU am facut.

Eu sunt rac,am doi copii, sotul e balanta.Avem 10 ani de casnicie din care 5 el a trait viata dubla...
adica eu eram gravida cu al doilea copil si el s-a incurcat cu una de 16 ani(el avand 33 ani).Au trait o poveste de dragostea 5 ani..poate inca sunt adica cred ca inca sunt impreuna ....pe suferinta mea si a copiilor.L-am iertat,l-am crezut....am luptat...insa nu am m-ai rezistat.Am divortat insa el tot cu noi sta....mie imi este nu stiu cum sa ii zic sa plece...sta ca la hotel.
Sincer imi iubesc familia si nu vreau ca copii sa sufere insa cateodata imi dau seama ca gresesc...viata e scurta macar sa fim fericite!Eu nu mai stiu ce inseamna fericire,iubire,un sarut si am doar 31 ani
As putea scrie o carte prin tot ce am trecut
Fetelor...va zic doar ...traiti-va viata,fiti fericite....nu merita suferinta

MULTA BAFTA!
baby_timeea
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:29
De la: angii, la data 2011-12-04 09:25:07si femeile rac niste materialiste numai bani viseaza, sagetatorul este un nobil ....
ai mare dreptate sagetatori sunt drepti an tot ce fac si pun suflet an dragoste
kudika426865
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:30
buna,
nu stiu cand este momentul optim sa-l parasesti! poate ca acum cand esti indragostita ar trebui sa ai curajul sa faci acest pas! eu am trait alaturi de un taur daca ne luam dupa zodiac timp de 7ani si jumatate! si intr-adevar a fost o mare pierdere de timp! pot sa iti confirm ca se uita dupa alte femei tot timpul fara scrupule te poate insela, te poate trada cand iti este lumea mai draga, te minte fara sa clipeasca intr-un cuvant O MINCIUNA TOTALA poate deveni viata ta! eu consider ca nu zodia si-a pus amprenta ci stilul lui de om, caracterul josnic de care poate da dovada! tu stii cel mai bine cand si daca vrei sa-l parasesti! daca mai poti indura umilinta si lipsa de respect! si poti fii convinsa ca dupa ce se va insanatosi lucrurile urate se vor repeta intre voi!
jujulos13
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:33
De la: llavinnia, la data 2011-11-26 11:00:17Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?
va rog sami spuneti sunt sanse antre un sagetator si gemn ? multumesc
kudika426865
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:35
sunt sagetatoare si nu mi-e rusine, banuiesc ca si barbatii sagetatori sunt la fel, cred ca exista o incompatibilitate intre rac si sagetator, sagetatorol iubeste libertatea, e sincer, prea sincer....direct cu asta raneste, in schimb colega mea rac alearga numai dupa bani, barbati cauta tot din interes.... sagetatorul uraste aceasta mentalitate care din pacate este la moda...
angii
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:35
da, cred ca fac echipa .... sunt firi asemanatoare libertini amandoi....sagetatorul trebuie sa nu fie prea posesiv... geamanul o fire inteligenta, sagetatorul e atras si-l respecta pe geaman... eu zic ca e ok.
angii
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:38
Buna!eu sunt capricorn,iar sotul meu un leut veritabil!nici noua astrele nu ne dau prea multe sanse la prima vedere...totusi avem 19 ani vechime de casatorie...asa ca........
Flory_Fufu
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:51
Sagetatorul cand il cunosti prima data ,ai impresia ca este un aventurier, dar,odata casatorit, se schimba radical. Devine familist,bun sot, bun tata, sufletist, se implica insituatiile dificile [ i se potriveste proverbul prietenul la nevoie se cunoaste]. Este perfectionist.
kudika334976
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pestoaica,el nu stiu(19 februarie)varsator sau tot peste? 19 De la: kudika011204 4 Aprilie 2012 10:07
balanta-leu????? 3 De la: ella_c 3 Februarie 2009 23:09
Barbatul Balanta ... Cum il pot aduce cu picioarele pe pamant ? 8 De la: kudika_966626 29 Iunie 2014 07:17
Astept pareri ! 4 De la: AnnaMaria482517 24 Iulie 2012 14:36
leu-taur 7 De la: koryne_2007 9 Septembrie 2009 21:24