Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

De la: mayaliv, la data 2011-12-04 17:18:55
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci


Kyssa!!! daca e vorba de un barbat geaman........fugi de el cat mai departe!!!! daca vrei sa convietuiesti cu un geaman si sa fi fericita trebuie sa lasi mereu de la tine si sa-nchizi ochii la infidelitatiile lui. Este zodia cea mai infidela din toate cate exista. Am studiat foarte mult zodiile si sincer este absolut adevarat tot ceea ce se spune despre zodii si incombatibilitati.


Nu e adevarat despre Gemein ! Cum iti explici ca exista baiat Gemeni, virgin la 28 de ani ?
Inseamna ca Gemenii nu sunt curvari !
Baiat_virgin
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:25
Buna,am si io o intrebare:ce parere aveti despre combinatia ea-berbec,el-scorpion sau ea-berbec,el-fecioara?Astept parerile voastre.Multam.
kudika0504
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:28
De la: llavinnia, la data 2011-11-26 11:00:17Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?




da... eu rac, iubitul meu sagetator :D
ne certam la inceputul relatiei din cauza marilor diferente dintre noi, am ajuns la concluzii de capat de relatie de mai multe ori dar am trecut peste. niciunul n-a vrut sa ne despartim pentru ca ne iubim prea mult... si pentru ca desi suntem + cu - ne atragem prea mult. suntem de aproape un an impreuna si ne intelegem prea bine in ciuda compatibilitatii noastre ne-am gandit ca in lumea asta nu are cum sa nu existe cupluri la fel ca noi si sa nu aibe relatie de ani intregi. ne-am pus ambitia si am facut compromisuri, nu merge daca fiecare face de capul lui, trebuie sa vina din ambele parti in mod egal, nu de la sine! Succes! :D
Moon_flower
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:33
De la: kudika0504, la data 2011-12-04 17:28:47Buna,am si io o intrebare:ce parere aveti despre combinatia ea-berbec,el-scorpion sau ea-berbec,el-fecioara?Astept parerile voastre.Multam.


De ce ?? Ai doi pretendenti si nu stii pe care sa-l alegi ?? Pe ala care are bani mai multi....
GHEISA_
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:35
De la: kudika426865, la data 2011-12-04 09:30:56
De la: angii, la data 2011-12-04 09:25:07si femeile rac niste materialiste numai bani viseaza, sagetatorul este un nobil ....
ai mare dreptate sagetatori sunt drepti an tot ce fac si pun suflet an dragoste



nu e adevarat. sunt rac si n-am fost vreodata materialista. am prefarat totusi sa-mi fac pe plac singura. treaba cu materialismul este la oricare dintre zodii, depinde de educatie si anturaj. :)
Moon_flower
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:50
De la: kalina, la data 2011-12-04 10:33:49Sagetatorii pun suflet in dragoste si racii sunt materialisti? Lasati-ma sa inteleg, adica nu e vorba de personalitatea omului in cauza, ci de semnul astral sub care s-a nascut? Am prietene foarte bune in zodia sagetator si, intr-adevar sunt foarte corecte. Dar asta nu inseamna ca eu, ca rac, alerg dupa averi. Eu am fost indragostita de un sagetator, e ceva acolo, o pasiune pe care greu am avut-o cu cineva din zodiac cu care, chipurile, m-as fi potrivit.
Racul isi doreste liniste casnica, in timp ce sagetatorul tine foarte mult la libertatea lui, iar cum racul e un pic posesiv, gelos...n-ar merge. Asta gasesti mai pe toate site-urile de astrologie. Nu se potrivesc, intr-adevar, dar asta tot nu imi raspunde la intrebarea cum de am atatea prietene sagetator, daca avem mentalitati diferite in ceea ce priveste modul de a-ti trai viata! La urma urmei, e vorba de ceea ce simti. Daca esti fericita, de ce sa nu mearga? Dar, daca simti ca relatia nu are nicio sansa, atunci poate chiar asa e. Succes!



sagetatorului meu ii cam zboara ochii dupa fete frumoase. dar ce-i frumos si lui dumnezeu ii place! dar asta nu m-a facut geloasa pt ca stiu ca-mi este fidel si nu-i lipseste nimic in relatie. desi el este gelosul suprem in relatie! nu-i plac baietii in jurul meu. intelege ca n-am ochi decat pentru el dar asa-i natura lui :)). din punctul meu de vedere se poate aceasta relatie.
Moon_flower
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:58
De la: llavinnia, la data 2011-11-26 11:00:17Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?

nu trebuie sa-ti faci griji....eu de exemplu sunt taur, iar sotul meu varsator...in toate prezicerile se spunea ca nu avem sanse de reusita...dar uite ca suntem casatoriti, deci relatia merge foarte bine..iti urez succes
Katy2006
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:11
multumesc frumos !
llavinnia
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:19
sanse mici dar ce rezera viitorul cine stie
kudika434361
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:31
dragostea nu are frontiere,nu poate fi impiedicata de diferente sociale sau de cele de varsta.cand iubesti -iubesti pur si simplu,nu poti iubi un pic sau mai mult,iar daca simti asta si sti cu adevarat ce doleante si asteptari ai de la relatia cu ,cel de langa tine,nici macar zodiile , compatibilitatea sau incompatibilitatea dintre ele nu te pot impiedica sa lupti pt. acea iubire.nu spun ca zodiile nu ar influienta in oarecare masura personalitatea unui om,dar,hai sa fim seriosi,cati dintre noi ,citind horoscopul ne regasim in profilele noastre astrologice? intr-o relatie trebuie sa fie intotdeauna 2 oare nu si de noi depinde daca aceasta va merge sau nu ?
aimee08
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:40
da eu sunt fata si sunt segetator si sotul meu rac avem 20 de ani de casnicie dar am lasat intotdeauna de la mine ca sa ne fie bine daca ne tinem la tiu nu avem multe sanse
kudika161631
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:44
Da,ai dreptate,eu sunt leu si m-am indragostit de o leoaica.....si nu ne alergam prin savana deloc! Desi ,conform astrologiei nu ne potrivim deloc!
kudika420257
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:46
De la: llavinnia, la data 2011-12-04 15:36:03drept sa-ti spun nu stiu sigur ce ma atrage la el...probabil misterul ce-l invaluie..la facultate ne aruncam priviri ucigatoare:))) de la ditanta iar atunci cand suntem unul langa celalalt are un comportament cam ciudat.un lucru bun ar fi acela ca e atent la tot ce vorbesc si pare interesat..apoi in secunda 2 se face ca se uita dupa fete si flirteaza cu ele..hmm. cred ca si asteapta sa ii spun ,,auzi imi placi" dar imi e si frica ..de refuz..de reactia lui...avand in vedere faptu ca pare libertin ..sau poate e doar o masca..incerc sa-mi dau seama.oricum se simte clar o atractie puternica intre noi


hih...

Ce frumos suna povestea ta... eu propun sa nu-i spui ca-l placi ;)
Daca exista atractia asta intre voi las-o sa cresca / fa-o sa creasca (asa chiar si in joaca... cu aluzii fine, zambetul pe buze, stii tu :D)... mergi pe principiul ca va ajunge atractia asta atat de mare incat el n-o sa mai reziste si o cedeze...

fii doar relaxata, jucausa, vesela :D
practic el va intelege ca il placi facandu-i jocul si crescand tensiunea asta dintre voi

Ideea e ca barbatii stiu f bine ce vor si cand vor ceva stiu sa puna mana pe el.
Plus ca e sagetator... e ca si cum ai spune vanator

:) bafta!
Ooo28
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:47
De la: dany_stelistu, la data 2011-12-04 17:16:57mei exact in situatia asta am fost eu, eu sunt sagetator si fosta a fost rac, noua ne place libertatea, voi racii sunteti familisti si ne strangeti in jurul vostru, sfatul meu e sa nu-i furi din libertate ptr ca va pleca, pot sa zic ca am avut cea mai frumoasa relatie cu aceasta fata din zodia rac,


ce frumos suna povestea asta a ta...


e ceva acolo la mijloc cu zodiile astea, nu? :D
Ooo28
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:53
eu sunt taur ,iar sotul meu leu,am sfidat legile scrise ale astrologiei si,desi aceasta spune ca noi nu putem fi niciodata impreuna ne iubim de cand eram copii si suntem casatoriti de 15 ani.asa ca eu nu acord mare credibilitate zodiacului ,mai ales ca in 80% din caracteristicile specifice zodiei mele,nu ma regasesc.cred ca viata ti-o faci asa cum doresti,daca ai aflat cu adevarat ce doresti.traieste dupa regulile tale ,iubeste din suflet,si nu lasa temerile si astrologia sa iti coordoneze viata.... numai asa vei sa fi cu adevarat fericit!
aimee08
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:57
sincer eu am fost cu un sagetator timp de 3 ani jumate si la fel ca tine sunt rac....dar vezi tu, noi racii suntem pe cat de sensibili pe atat de vulcanici cand nu ne convine ceva, iar asta si dorinta de dominare a unui sagetator nu se vor impaca niciodata. Ori iti calci orgoliul si orice urma de demnitate si te lasi condusa ori va certati mai mereu. Sincer eu dupa 3 ani de zile in care am avut parte de inselari de santaj psihologic si multe multe nu am mai rezistat si am rabufnit. Daca va intelegeti si nu incercati sa va dominati unul pe celalt e cel mai bine daca nu....mai gandeste-te pentru un pas mai important. Acum mai am 2 luni pana la nunta cu un Taur care vreau sa zic e de un calm ce te scoate din sarite si nici nu se compara cu firea unui sagetator. Ma simt atat de fericita ca am stiut cand sa deschid ochii si am iesit de sub papuc si nu am apucat sa fac un pas care poate ulterior l-as fi regretat
oana_scurtu
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:58
De la: Ooo28, la data 2011-12-04 18:47:05
De la: llavinnia, la data 2011-12-04 15:36:03drept sa-ti spun nu stiu sigur ce ma atrage la el...probabil misterul ce-l invaluie..la facultate ne aruncam priviri ucigatoare:))) de la ditanta iar atunci cand suntem unul langa celalalt are un comportament cam ciudat.un lucru bun ar fi acela ca e atent la tot ce vorbesc si pare interesat..apoi in secunda 2 se face ca se uita dupa fete si flirteaza cu ele..hmm. cred ca si asteapta sa ii spun ,,auzi imi placi" dar imi e si frica ..de refuz..de reactia lui...avand in vedere faptu ca pare libertin ..sau poate e doar o masca..incerc sa-mi dau seama.oricum se simte clar o atractie puternica intre noi


hih...

Ce frumos suna povestea ta... eu propun sa nu-i spui ca-l placi ;)
Daca exista atractia asta intre voi las-o sa cresca / fa-o sa creasca (asa chiar si in joaca... cu aluzii fine, zambetul pe buze, stii tu :D)... mergi pe principiul ca va ajunge atractia asta atat de mare incat el n-o sa mai reziste si o cedeze...

fii doar relaxata, jucausa, vesela :D
practic el va intelege ca il placi facandu-i jocul si crescand tensiunea asta dintre voi

Ideea e ca barbatii stiu f bine ce vor si cand vor ceva stiu sa puna mana pe el.
Plus ca e sagetator... e ca si cum ai spune vanator

:) bafta!





multumesc inca o data pentru sfaturi,,asta am sa fac..am sa fiu relaxata vesela cu zambetul buze..o sa continui acest joc al seductiei ..si pana la urma un baiat care chiar te place face primul pas,,poate si doreste sa vada daca voi ceda usor sau ii dau putina bataie de cap..
llavinnia
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:01
De la: Moon_flower, la data 2011-12-04 17:33:32
De la: llavinnia, la data 2011-11-26 11:00:17Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?




da... eu rac, iubitul meu sagetator :D
ne certam la inceputul relatiei din cauza marilor diferente dintre noi, am ajuns la concluzii de capat de relatie de mai multe ori dar am trecut peste. niciunul n-a vrut sa ne despartim pentru ca ne iubim prea mult... si pentru ca desi suntem + cu - ne atragem prea mult. suntem de aproape un an impreuna si ne intelegem prea bine in ciuda compatibilitatii noastre ne-am gandit ca in lumea asta nu are cum sa nu existe cupluri la fel ca noi si sa nu aibe relatie de ani intregi. ne-am pus ambitia si am facut compromisuri, nu merge daca fiecare face de capul lui, trebuie sa vina din ambele parti in mod egal, nu de la sine! Succes! :D


buna :)

iti citesc povestea (foarte frumosa de altfel) si eram un pic curioasa... :)

...adica a facut si el compromisuri?
Ooo28
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:06
Sincer, chiar nu pot sa inteleg treaba asta cu zodiile. Au fost persoane care aveau zodii compatibile si tot nu s-au inteles, tot ce conteaza e caracterul omului, nu zodia.Chiar va faceti probleme pt lucruri minuscule in loc sa cautati problema in alta parte, nu la compatibilitatea dintre zodii.
di_m
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:12
ce se intampla atunci cand tu renunti la casatorie de dragul lui si nu numai,adevaru e ca intre mine si sotul meu nu mai exista nimik dar am ramas impreuna cu el de dragul fetitei.dar de dragul persoanei pe care o iubesc si am iubito toata viata mi-am parasit sotul...dar acel cineva nu poate renunta la casatoria lui
kudika106209
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:12
Daca esti asa de dreapta si ...inca il mai consideri sotul tau ai uitat de '"si la bine si la RAU".
Da ! Nu eu sunt egoista ,fiecare dintre noi a trecut prin multe dar, stii tu cine invinge ?! cea care stie ce vrea de la viata si daca vreodata a insemnat ceva pt tine poate ca merita sa lupti ...sau poate ca esti indeajuns de superficiala ca, nici macar mesajul asta sa nu conteze . De ce mi-ar pasa mie?! poate te intrebi pentru ca eu contez si eu am luptat pt familia mea si sa stii un lucru un om se poate schimba dupa tine dar trebuie sa fii indeajuns de isteata nu perversa" sa ii arati intai ca El este cel care conteaza primul si dupa ce vei intelege asta TU mai intai,vei vedea si rezultatele.
Viata este o lupta draga mea, dar" daca dragoste nu e nimic nu e!"
SPER SA-TI FIE DE FOLOS NU NEAPARAT IN RELATIA DE FAMILIE DAR SI IN VIATA DE ZI CU ZI.Crede-ma stiu ce-ti spun.
kudika021039
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:16
pt mine si iubitul meu. Suntem impreuna de 2 ani si ne este bine ca si cum ar fi trecut o zi.
Krmen_Elena
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:22
si eu tot cu un taur sunt si este un baiat de nota 10,sunt convinsa ca nu s-ar uita dupa altele si nu m-ar insela,insa dupa 10 ani relatia mea s-a distrus din cauza mamei lui, soacreleeeee
mykr
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:36
un copil are nevoie de siguranta,stabilitate,intelegere ,dragoste,ca sa isi poata contura frumos caracterul,daca toate astea lipseau casniciei tale ,iar copilul tau era vitregit de ele,consider ca ai luat decizia buna de a te desparti de sotul tau.in ceea ce priveste povestea ta de ,dragoste cu cealata persoana,nu cred ca a fost reala si din persepectiva lui,datorita faptului ca nu a transat problema ca si tine si a ales sa ramana langa familia lui.nu cred ca are rost sa mai tanjesti dupa o relatie neimplinita,dar cred ca pentru fericirea copilului tau ,ar trebui sa inveti sa iti cauti din nou iubirea,iar cand ai gasit-o sa nu renunti la ea orice ar fi.
aimee08
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:41
super tare,povestea ta c-am seamana cu a mea .eu tot taur sotul tot taur si acum din cauza relatiei care sa racit m-am impacat ca sa spun asa cu fostul meu iubit care este scorpion .tot ca si tine ne complectam unul pe altul ce nai vazut,mare iubire ,dar eu nu pot lasa lucrurile asa de usor pt ca exista un copil care nu as vrea sa-l fac sa sufere .perfect daca tu spui ca sunteti chiar perfecti si daca exista iubire parerea mea meriti sa traiesti si tu din iubire si fericire .nu te uita in urma sotul tau sufera un pic din cauza operatiei dar tu ai suferit ani multi alaturi de el si poate ca nu la interesat,nu merita.cred ca a sosit timpul ca si tu sa fi fericita
nico_teo_06
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:46
buna. daca ai sansa sa fii fericita, nu rata ocazia.daca sotul tau s ar indragosti de altcineva crezi ca s ar gandi la tine?la cum te vei simti tu?sau isi va vedea de viata lui?
angik
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:52
....mi se pare ca prea mult va ghidati viata dupa zodii.....sufletul meu pereche este leu...eu fiind taur....iar omul cu care traiesc si am un copil este tot leu....e diferenta de la cer la pamant intre ei.....deci si cei care sunt din aceasi zodie sunt diferiti.....ar fi trebuit sa nu ma indragostesc de el pt ca este tot leu...dar inimii nu ii poti dicta in functie de zodie ...asa ca lasati-o mai usor cu zodia.....sincer..
kudika444362
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:04
sincer eu am auzit de tot felul de cupluri care nu au sanse in astrologie si is foarte fericite , deci nu te baza prea mult pe ce zic astrele...ca oricum depinde de fiecare persoana cum este...incearca si vezi ce iasa
kudika070481
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:17
din ce ai scris nu am inteles care din voi e gemeni. daca el e , inteleg perfect pentru ca asa sunt gemenii intotdeauna.. vor din fiecare cate 2.. e o zodie pereche si au nevoie mereu de 2 fetze, 2 iubite, 2 locuri de munca, 2 pareri etc..
sick16
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:31
Salutare tuturor
Cred in afinitati astrologice, dar cred ca exista si exceptii. Sagetatoare fiind am avut un iubit rac. ne am inteles foarteee bine, dar a intervenit mama lui. Oricum am mai cunoscut raci si ne intelgem super. racii sunt Ok. trebuie sa stii cum sa ii iei . Sagetatorii pot fi familisti, dar trebuie sa intalneasca persoana potrivita. La fel ca si la raci, trebuie sa stii ... . Si mai e chestie : apa stinge focul . e un fel de parteneriat . bafta tuturor
kudika076445
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEL MAI TARE ZODIAC-BERBEC 100 De la: KarasCristina 13 Februarie 2014 17:55
Eu Pesti, iar El Fecioara 6 De la: kudika098645 24 Martie 2010 13:53
eu peste, el peste 10 De la: dobrinirina 10 Decembrie 2010 18:43
eu leu - el capricorn 8 De la: kudika020545 1 Septembrie 2009 16:32
sex pana mori.... 61 De la: adyna2905 13 Aprilie 2011 21:14