Setari Cookie-uri

scorpion

buna
am avut o relatie de 3 luni cu un scorpion. la un moment i-am dat papucii fiindca aveam impresia ca ma evita desi el nega acest fapt. peste o saptamana i-am scris dar nu mi-a raspuns. l-am telefonat mi-a spus ca e ocupat si ma suna el, nu a mai facut-o. sunt disperata tin cu adevarat la dansul, dar ma evita nu vcrea nici macar sa-mi raspunda daca mai vrea sa fim impreuna. pur si simplu ma ignora. please, daca ati avut ceva asemanator sau o experienta cu scorpion sau barbat care a procedat in acest fel. dati-mi va rog un sfat
kudika478186
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:00
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:00:30buna
am avut o relatie de 3 luni cu un scorpion. la un moment i-am dat papucii fiindca aveam impresia ca ma evita desi el nega acest fapt. peste o saptamana i-am scris dar nu mi-a raspuns. l-am telefonat mi-a spus ca e ocupat si ma suna el, nu a mai facut-o. sunt disperata tin cu adevarat la dansul, dar ma evita nu vcrea nici macar sa-mi raspunda daca mai vrea sa fim impreuna. pur si simplu ma ignora. please, daca ati avut ceva asemanator sau o experienta cu scorpion sau barbat care a procedat in acest fel. dati-mi va rog un sfat

scorpionii sunt razbunatori daca i-ai dat papucii si acu-l vrei inapoi nu mai ai nici o sansa
piscolino
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:04
chiar nici o sansa? doar a fost o simpla prostie din partea mea?
kudika478186
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:10
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:10:10chiar nici o sansa? doar a fost o simpla prostie din partea mea?

mai sincer io nu vreau sa-ti tai orce elan....tu poti sa incerci in continuare ....poate poate ....dar eu sunt scorpion..(.nu prea cred in zodii) ..dar eu personal daca m-ai calcat pe coada ...adio nu mai ai ce sta la discutii cu mine
piscolino
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:16
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:10:10chiar nici o sansa? doar a fost o simpla prostie din partea mea?


prostioarele se platesc
Ame_li
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:16
buna prostioara. ba crede-ma ca doar scorpionii pot sa procedeze asa. orice om face greseli si merita o sansa.
kudika478186
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:18
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:18:51buna prostioara. ba crede-ma ca doar scorpionii pot sa procedeze asa. orice om face greseli si merita o sansa.


acum pe bune,cred ca nu-i mai curios de tine
Ame_li
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:23
De la: Ame_li, la data 2011-11-28 11:23:07
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:18:51buna prostioara. ba crede-ma ca doar scorpionii pot sa procedeze asa. orice om face greseli si merita o sansa.


acum pe bune,cred ca nu-i mai curios de tine

in mod cert nu-l mai intereseaza ...si chiar daca -l mai intereseaza mandria nu-i da pace
piscolino
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:28
sunt disperata si isi da seama ca indiferenta lui ma omoara si continua sa taca.
kudika478186
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:29
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:10:10chiar nici o sansa? doar a fost o simpla prostie din partea mea?


incearca sa`l faci gelos si s`ar putea sa mai ai vreo sansa. daca nici asta nu merge inseamna ca trebuie sa`l lasi in pace...

ps: ai grija sa nu te culci cu altul incercand sa`l faci gelos
Alvin
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:29
ei bine mindria nu-i da pace. dar ce sa fac eu. e atat de greu sa-l iubesc si sa stiu ca eu l-am pierdut din vina mea.sunt disperata si senzatia de vina nu-mi da pace
kudika478186
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:31
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:29:36sunt disperata si isi da seama ca indiferenta lui ma omoara si continua sa taca.

evita sa-l mai cauti ...gaseste-ti alte preocupari....aranjeaza-te zilnic ....daca te intalnesti cu el prefa-te ca nu te intereseaza persoana lui.....rade mult in preajma lui ...arata-i cat esti de fericita .....poate asa vei reusi sa-i atragi din nou atentia......scorpionilor le plac oamenii veseli ,vorbareti si plini de viata ,,nicidecum persoanele suparate sau deprimate
piscolino
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:34
De la: justforfun84, la data 2011-11-28 11:29:54
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:10:10chiar nici o sansa? doar a fost o simpla prostie din partea mea?


incearca sa`l faci gelos si s`ar putea sa mai ai vreo sansa. daca nici asta nu merge inseamna ca trebuie sa`l lasi in pace...

ps: ai grija sa nu te culci cu altul incercand sa`l faci gelos


da cu sa faca fata ?explica-i pas cu pas
Ame_li
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:34
De la: Ame_li, la data 2011-11-28 11:34:23
De la: justforfun84, la data 2011-11-28 11:29:54
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:10:10chiar nici o sansa? doar a fost o simpla prostie din partea mea?


incearca sa`l faci gelos si s`ar putea sa mai ai vreo sansa. daca nici asta nu merge inseamna ca trebuie sa`l lasi in pace...

ps: ai grija sa nu te culci cu altul incercand sa`l faci gelos


da cu sa faca fata ?explica-i pas cu pas


eh nah....sa caute pe gugal

ps. amy
Alvin
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:36
De la: piscolino, la data 2011-11-28 11:34:14
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:29:36sunt disperata si isi da seama ca indiferenta lui ma omoara si continua sa taca.

evita sa-l mai cauti ...gaseste-ti alte preocupari....aranjeaza-te zilnic ....daca te intalnesti cu el prefa-te ca nu te intereseaza persoana lui.....rade mult in preajma lui ...arata-i cat esti de fericita .....poate asa vei reusi sa-i atragi din nou atentia......scorpionilor le plac oamenii veseli ,vorbareti si plini de viata ,,nicidecum persoanele suparate sau deprimate


si totodata platesc polite,la greu ,razbunatori,orgoliul cat China la ei
Ame_li
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:36
De la: Ame_li, la data 2011-11-28 11:36:59
De la: piscolino, la data 2011-11-28 11:34:14
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:29:36sunt disperata si isi da seama ca indiferenta lui ma omoara si continua sa taca.

evita sa-l mai cauti ...gaseste-ti alte preocupari....aranjeaza-te zilnic ....daca te intalnesti cu el prefa-te ca nu te intereseaza persoana lui.....rade mult in preajma lui ...arata-i cat esti de fericita .....poate asa vei reusi sa-i atragi din nou atentia......scorpionilor le plac oamenii veseli ,vorbareti si plini de viata ,,nicidecum persoanele suparate sau deprimate


si totodata platesc polite,la greu ,razbunatori,orgoliul cat China la ei

da ame dar cand iubesc cu adevarat si si-au gasit iubirea ..atunci stiu sa aprecieze ceea ce au zi de zi....si isi arata dragostea si bunatatea ....iar daca mai au si copii ..atunci sa vezi .
piscolino
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:41
De la: piscolino, la data 2011-11-28 11:41:34
De la: Ame_li, la data 2011-11-28 11:36:59
De la: piscolino, la data 2011-11-28 11:34:14
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:29:36sunt disperata si isi da seama ca indiferenta lui ma omoara si continua sa taca.

evita sa-l mai cauti ...gaseste-ti alte preocupari....aranjeaza-te zilnic ....daca te intalnesti cu el prefa-te ca nu te intereseaza persoana lui.....rade mult in preajma lui ...arata-i cat esti de fericita .....poate asa vei reusi sa-i atragi din nou atentia......scorpionilor le plac oamenii veseli ,vorbareti si plini de viata ,,nicidecum persoanele suparate sau deprimate


si totodata platesc polite,la greu ,razbunatori,orgoliul cat China la ei

da ame dar cand iubesc cu adevarat si si-au gasit iubirea ..atunci stiu sa aprecieze ceea ce au zi de zi....si isi arata dragostea si bunatatea ....iar daca mai au si copii ..atunci sa vezi .


Ame_li
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:48
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:00:30buna
am avut o relatie de 3 luni cu un scorpion. la un moment i-am dat papucii fiindca aveam impresia ca ma evita desi el nega acest fapt. peste o saptamana i-am scris dar nu mi-a raspuns. l-am telefonat mi-a spus ca e ocupat si ma suna el, nu a mai facut-o. sunt disperata tin cu adevarat la dansul, dar ma evita nu vcrea nici macar sa-mi raspunda daca mai vrea sa fim impreuna. pur si simplu ma ignora. please, daca ati avut ceva asemanator sau o experienta cu scorpion sau barbat care a procedat in acest fel. dati-mi va rog un sfat


Am iesit si eu cu un scorpion - e genul de baiat care trebuie lasat in pace si tratat cu indiferenta pentru a-i starni interes. In primul rand fa cum zicea cineva pe-aici ocupa-te mai mult de tine - aranjeaza-te iesi smte-te bine arata-i ca nu-ti mai pasa de ceea ce s-a intamplat - comporta-te ca si cum nu l-ai mai iubi dar arata-i ca-l respecti si daca intradevar ii mai place inca de tine iti vei da seama. Si acum fie vorba intre noi de ce sa stai sa te strofoci pt un baiat care nu-ti d aatentie cand sunt atat de multi altii care ar face-o. Esti tanara viata nu sta pe loc nici nu se intoarce in trecut ci merge inainte...P:
kudika_nikole
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:21
va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.
kudika478186
Postat pe 28 Noiembrie 2011 15:31
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 15:31:19va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.


Foarte buna alegere...nu are de ce sa-ti fie greu viata merge inainte...doar sa ai grija de ce alegeri vei face pe viitor si nu mai pune suflet asa repede intr-o relatie... ca sa nu suferi P:
kudika_nikole
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:07
fi var zodiile de ras ca va zapacit creieri
thadoogback
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:18
De la: thadoogback, la data 2011-11-28 17:18:45fi var zodiile de ras ca va zapacit creieri


N-ai tu grija noastra :))) Pup...
kudika_nikole
Postat pe 29 Noiembrie 2011 17:33
De la: thadoogback, la data 2011-11-28 17:18:45fi var zodiile de ras ca va zapacit creieri


N-ai tu grija noastra :))) Pup...
kudika_nikole
Postat pe 29 Noiembrie 2011 17:33
Scorpionul e cel mai greu de cucerit. Dar in cazul asta se pare ca chiar nu-l intereseaza.
Max2
Postat pe 30 Noiembrie 2011 08:28
De la: Max2, la data 2011-11-30 08:28:15Scorpionul e cel mai greu de cucerit. Dar in cazul asta se pare ca chiar nu-l intereseaza.


Daca este atat de greu de cucerit un scorpion totusi sti tu cumva cum poate fi cucerit ??? Da-mi cateva idei ....
kudika_nikole
Postat pe 30 Noiembrie 2011 11:21
Scorpionul se protejeaza la extrem. Extrema respectiva este de multe ori paranoia combinata cu frica (la mod general zic). Daca paranoia in zilele noastre e foarte utila, frica respectiva este foarte daunatoare.
Nu conteaza de ce tip e frica respectiva - poate fi orice. Important e ca de acea frica trebuie sa scape scorpionul.
Scorpionul, desi poate avea sentimente puternice, nu le va recunoaste si nu le va da unda libera pana in momentul in care va fi foarte apropiat de partener. In momentul ala, va elibera toate sentimentele posibile.
Ca sa ajungi totusi la asta, trebuie sa ii castigi increderea. Nu prin insistenta si nici focalizare pe propria ta persoana, ci printr-o tactica pe termen cel putin mediu. Obiectivul este sa te faci sa te vrea el. Sa il faci sa iti vada partile bune, dar fara sa ii oferi tu informatiile astea. Trebuie sa constate singur asta. In momentul in care va face primul pas, in sensul de a zice ceva (chiar daca ar parea ceva zis la misto) cu subinteles sau a actiona in vreun fel (da - si o imbratisare se incadreaza), atunci e momentul sa ii raspunzi, sa ii confirmi reciprocitatea sentimentelor. Daca ai ajuns aici (si normal daca treaba e pe bune si nu e ceva din categoria aventura de-o noapte), deja pasul critic este facut, iar in continuare totul ar trebui sa tinda inspre binele ambilor parteneri.
Max2
Postat pe 1 Decembrie 2011 17:35
De la: Max2, la data 2011-12-01 17:35:44Scorpionul se protejeaza la extrem. Extrema respectiva este de multe ori paranoia combinata cu frica (la mod general zic). Daca paranoia in zilele noastre e foarte utila, frica respectiva este foarte daunatoare.
Nu conteaza de ce tip e frica respectiva - poate fi orice. Important e ca de acea frica trebuie sa scape scorpionul.
Scorpionul, desi poate avea sentimente puternice, nu le va recunoaste si nu le va da unda libera pana in momentul in care va fi foarte apropiat de partener. In momentul ala, va elibera toate sentimentele posibile.
Ca sa ajungi totusi la asta, trebuie sa ii castigi increderea. Nu prin insistenta si nici focalizare pe propria ta persoana, ci printr-o tactica pe termen cel putin mediu. Obiectivul este sa te faci sa te vrea el. Sa il faci sa iti vada partile bune, dar fara sa ii oferi tu informatiile astea. Trebuie sa constate singur asta. In momentul in care va face primul pas, in sensul de a zice ceva (chiar daca ar parea ceva zis la misto) cu subinteles sau a actiona in vreun fel (da - si o imbratisare se incadreaza), atunci e momentul sa ii raspunzi, sa ii confirmi reciprocitatea sentimentelor. Daca ai ajuns aici (si normal daca treaba e pe bune si nu e ceva din categoria aventura de-o noapte), deja pasul critic este facut, iar in continuare totul ar trebui sa tinda inspre binele ambilor parteneri.

Cam asa este...mai putin in ceea ce priveste frica...mai degraba este prudenta, nu teama...
november13
Postat pe 1 Decembrie 2011 17:45
Prudenta tine mai mult de partea de paranoia. Si cum am zis, e lucru foarte bun.
Frica intervine foarte puternic la scorpion in momenul in care simte o amenintare puternica ce il poate afecta in sensuri pentru care nu e pregatit.
Varianta ideala pentru el este sa nu se intample asta si sa nu se activeze respectiva frica.

P.S. Nice nickname.
Max2
Postat pe 1 Decembrie 2011 18:59
De la: Max2, la data 2011-12-01 18:59:04Prudenta tine mai mult de partea de paranoia. Si cum am zis, e lucru foarte bun.
Frica intervine foarte puternic la scorpion in momenul in care simte o amenintare puternica ce il poate afecta in sensuri pentru care nu e pregatit.
Varianta ideala pentru el este sa nu se intample asta si sa nu se activeze respectiva frica.

P.S. Nice nickname.


Si daca se activeaza frica aceasta datorita unui moment imprevizibil si vrea sa se retraga desi era pe punctul de a incepe o relatie - se retrage pastreaza sentimente si nu se departeaza de tot este interesat vrea sa stie totul si in timp se convinge ca totul este ok ...il v-a mai urmari frica care la cuprins ??? va mai dori sa incerce daka intentile le mai are inka ??? sau o lasa balta...

Merci...
kudika_nikole
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:23
De la: Max2, la data 2011-12-01 18:59:04Prudenta tine mai mult de partea de paranoia. Si cum am zis, e lucru foarte bun.
Frica intervine foarte puternic la scorpion in momenul in care simte o amenintare puternica ce il poate afecta in sensuri pentru care nu e pregatit.
Varianta ideala pentru el este sa nu se intample asta si sa nu se activeze respectiva frica.

P.S. Nice nickname.

Thanks! By the way, de unde cunosti atat de bine scorpionii?
november13
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se va sfarsi vreodata dragostea? 55 De la: denis_3d25 18 Iulie 2011 11:32
Ne-am despartit 11 De la: lover_woman 11 Noiembrie 2010 20:37
intre dragoste si iubire!!! 105 De la: kudika_34663 27 Mai 2013 09:58
Cand sotia raspunde sotului cu "nu stiu" la intrebarea.. ma iubesti ? 40 De la: Youky 26 Noiembrie 2010 09:55
concurs de bancuri 9 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 20:00