Setari Cookie-uri

scorpion

De la: kudika478186, la data 2011-11-28 15:31:19va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.


Un baiat dragut, 28 de ani, zodia gemeni si ...virgin, nu te-ar interesa ?
Baiat_virgin
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:31
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-02 19:31:37
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 15:31:19va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.


Un baiat dragut, 28 de ani, zodia gemeni si ...virgin, nu te-ar interesa ?



am utat sa rad.
Maya_T
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:37
De la: Maya_T, la data 2011-12-02 19:37:59
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-02 19:31:37
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 15:31:19va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.


Un baiat dragut, 28 de ani, zodia gemeni si ...virgin, nu te-ar interesa ?



am utat sa rad.


Am pus si eu o intrebare de bun-simt.
De ce sa razi ?
Fiecare cu ce-l doare.
Baiat_virgin
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:39
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-02 19:39:52
De la: Maya_T, la data 2011-12-02 19:37:59
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-02 19:31:37
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 15:31:19va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.


Un baiat dragut, 28 de ani, zodia gemeni si ...virgin, nu te-ar interesa ?



am utat sa rad.


Am pus si eu o intrebare de bun-simt.
De ce sa razi ?
Fiecare cu ce-l doare.



sa inteleg ca te si doare? spune-mi ca glumesti....te rog!
Maya_T
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:41
De la: Maya_T, la data 2011-12-02 19:41:55
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-02 19:39:52
De la: Maya_T, la data 2011-12-02 19:37:59
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-02 19:31:37
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 15:31:19va multumesc pentru sfaturi. dar deja totul e evident. am aflat ca continua sa-si faca noi "prietene", ceea ce nu a fost atat timp cat eram impreuna. deci omul isi continua viata. ceea ce voi face si eu cat de greu nu ar fi.


Un baiat dragut, 28 de ani, zodia gemeni si ...virgin, nu te-ar interesa ?



am utat sa rad.


Am pus si eu o intrebare de bun-simt.
De ce sa razi ?
Fiecare cu ce-l doare.



sa inteleg ca te si doare? spune-mi ca glumesti....te rog!


Ma doare sufletul ca sunt singur.
Baiat_virgin
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:48
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-02 18:23:53
De la: Max2, la data 2011-12-01 18:59:04Prudenta tine mai mult de partea de paranoia. Si cum am zis, e lucru foarte bun.
Frica intervine foarte puternic la scorpion in momenul in care simte o amenintare puternica ce il poate afecta in sensuri pentru care nu e pregatit.
Varianta ideala pentru el este sa nu se intample asta si sa nu se activeze respectiva frica.

P.S. Nice nickname.


Si daca se activeaza frica aceasta datorita unui moment imprevizibil si vrea sa se retraga desi era pe punctul de a incepe o relatie - se retrage pastreaza sentimente si nu se departeaza de tot este interesat vrea sa stie totul si in timp se convinge ca totul este ok ...il v-a mai urmari frica care la cuprins ??? va mai dori sa incerce daka intentile le mai are inka ??? sau o lasa balta...

Merci...

Cu multa placere.
Frica aia de obicei il va urmari destul de mult. Daca apar si alti factori aditionali cum ar fi singuratarea, un pic de personalitate antisociala sau altele asemanatoare, ii va fi aproape imposibil sa iasa din asta.
Aici e un pic paradox: pentru a trece peste frica, ii va trebui incurajare (pentru ca cu vointa sta cam rau), dar nu va lasa lumea suficient de aprope pentru putea fi incurajat corespunzator.
Incurajarea trebuie sa fie directa, practica - adica sa incerce ceva care considera ca nu poate face si sa constate ca a reusit sa o faca. Doar asa, incurajare din vorbe, nu il va ajuta cu mare lucru.
Oricum, e greu sa il faci sa treaca peste frica - este cel mai mare inamic al lui in situatii d-astea. Si e o frica ce acopera foarte multe, chiar lucruri ce par nesemnificative, banale.


De la: november13, la data 2011-12-02 19:26:26
De la: Max2, la data 2011-12-01 18:59:04Prudenta tine mai mult de partea de paranoia. Si cum am zis, e lucru foarte bun.
Frica intervine foarte puternic la scorpion in momenul in care simte o amenintare puternica ce il poate afecta in sensuri pentru care nu e pregatit.
Varianta ideala pentru el este sa nu se intample asta si sa nu se activeze respectiva frica.

P.S. Nice nickname.

Thanks! By the way, de unde cunosti atat de bine scorpionii?

Your welcome.
Chiar daca din pacate pentru mine sunt singur, nu inseamna ca nu interactioneaz cu oamenii. Am ajutat un scorpion sa treaca peste frica si a fost mai dificil decat a construi planuri de avioane.
Culmea e ca pregatirea mea din multiple domenii ii poate ajuta cam pe toti - mai putin pe mine.
Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.
Max2
Postat pe 3 Decembrie 2011 15:58
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36'

Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.

Si care ar fi acea problema?
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:18
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-02 18:23:53
Si daca se activeaza frica aceasta datorita unui moment imprevizibil si vrea sa se retraga desi era pe punctul de a incepe o relatie - se retrage pastreaza sentimente si nu se departeaza de tot este interesat vrea sa stie totul si in timp se convinge ca totul este ok ...il v-a mai urmari frica care la cuprins ??? va mai dori sa incerce daka intentile le mai are inka ??? sau o lasa balta...

Merci...

Depinde cat de puternica este motivatia...insa "frica" de care zicea Max il va tine in garda tot timpul si-l va face sa fie suspicios...asta ti-o spune un....scorpion
november13
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:15
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36


Chiar daca din pacate pentru mine sunt singur, nu inseamna ca nu interactioneaz cu oamenii. Am ajutat un scorpion sa treaca peste frica si a fost mai dificil decat a construi planuri de avioane.
Culmea e ca pregatirea mea din multiple domenii ii poate ajuta cam pe toti - mai putin pe mine.
Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.


E o problema de...suflet...nu-i asa?
november13
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:26
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:18:46
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36'

Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.

Si care ar fi acea problema?


De la: november13, la data 2011-12-03 17:26:08
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36


Chiar daca din pacate pentru mine sunt singur, nu inseamna ca nu interactioneaz cu oamenii. Am ajutat un scorpion sa treaca peste frica si a fost mai dificil decat a construi planuri de avioane.
Culmea e ca pregatirea mea din multiple domenii ii poate ajuta cam pe toti - mai putin pe mine.
Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.


E o problema de...suflet...nu-i asa?

Da, asa este. Si nu am ce-i face. Tot ce pot este sa iau toata suferinta asupra mea si sa incerc sa nu afectez pe nimeni altcineva. Am trecut cu succes prin situatii considerate de altii imposibile. Acum este prima data cand imi pun problema daca pot sa realizez asa ceva. In rest, totul am considerat ca-i realizabil si nu a avut ce sa ma opreasca. Ce am vrut am realizat. Am sa incerc sa scap si din asta. Nu stiu cum, nu stiu daca voi reusi.
Scuze ca m-am abatut de la subiect.
Max2
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:13
De la: Max2, la data 2011-12-05 22:13:15
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:18:46
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36'

Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.

Si care ar fi acea problema?


De la: november13, la data 2011-12-03 17:26:08
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36


Chiar daca din pacate pentru mine sunt singur, nu inseamna ca nu interactioneaz cu oamenii. Am ajutat un scorpion sa treaca peste frica si a fost mai dificil decat a construi planuri de avioane.
Culmea e ca pregatirea mea din multiple domenii ii poate ajuta cam pe toti - mai putin pe mine.
Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.


E o problema de...suflet...nu-i asa?

Da, asa este. Si nu am ce-i face. Tot ce pot este sa iau toata suferinta asupra mea si sa incerc sa nu afectez pe nimeni altcineva. Am trecut cu succes prin situatii considerate de altii imposibile. Acum este prima data cand imi pun problema daca pot sa realizez asa ceva. In rest, totul am considerat ca-i realizabil si nu a avut ce sa ma opreasca. Ce am vrut am realizat. Am sa incerc sa scap si din asta. Nu stiu cum, nu stiu daca voi reusi.
Scuze ca m-am abatut de la subiect.



Max, eu chiar as vrea sa-ti cunosc problema... mi-ai spus ca predai psihologia, si ma intereseaza. Multumesc
faith742011
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:16
De la: Max2, la data 2011-12-05 22:13:15

Da, asa este. Si nu am ce-i face. Tot ce pot este sa iau toata suferinta asupra mea si sa incerc sa nu afectez pe nimeni altcineva. Am trecut cu succes prin situatii considerate de altii imposibile. Acum este prima data cand imi pun problema daca pot sa realizez asa ceva. In rest, totul am considerat ca-i realizabil si nu a avut ce sa ma opreasca. Ce am vrut am realizat. Am sa incerc sa scap si din asta. Nu stiu cum, nu stiu daca voi reusi.
Scuze ca m-am abatut de la subiect.


Am intuit ca despre asta este vorba ...Nu stiu ce sa zic, nu-mi place sa dau sfaturi pentru ca nu ma pricep....imi imaginez ca ti-a fost si iti este foarte greu...se spune ca ce nu te omoara, te face mai puternic...trebuie sa-ti gasesti preocupari care sa te ajute sa depasesti momentul...ideal era sa gasesti si o companie placuta care sa-ti distraga gandurile si sa ti le canalizeze spre alte optiuni.....show must go on! Deci, nu te lasa invins...viata e frumoasa si merita sa o traiesti!
november13
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:18
De la: Max2, la data 2011-12-05 22:13:15
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 16:18:46
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36'

Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.

Si care ar fi acea problema?


De la: november13, la data 2011-12-03 17:26:08
De la: Max2, la data 2011-12-03 15:58:36


Chiar daca din pacate pentru mine sunt singur, nu inseamna ca nu interactioneaz cu oamenii. Am ajutat un scorpion sa treaca peste frica si a fost mai dificil decat a construi planuri de avioane.
Culmea e ca pregatirea mea din multiple domenii ii poate ajuta cam pe toti - mai putin pe mine.
Am dat si eu in sfarsit de o problema nerezolvabila, pentru ca e una care nu mai tine de cunostiinte, posibilitati tehnice, abilitati diverse, bani sau orice altceva cuantificabil fizic.


E o problema de...suflet...nu-i asa?

Da, asa este. Si nu am ce-i face. Tot ce pot este sa iau toata suferinta asupra mea si sa incerc sa nu afectez pe nimeni altcineva. Am trecut cu succes prin situatii considerate de altii imposibile. Acum este prima data cand imi pun problema daca pot sa realizez asa ceva. In rest, totul am considerat ca-i realizabil si nu a avut ce sa ma opreasca. Ce am vrut am realizat. Am sa incerc sa scap si din asta. Nu stiu cum, nu stiu daca voi reusi.
Scuze ca m-am abatut de la subiect.


Dragul meu Max iti doresc sa ai parte de tot ce este mai bun
kudika_nikole
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:33
Pentru Max, cadou de la Mos Nicolae:
http://www.youtube.com/watch?v=nWvwMrtmbj4&feature=fvwp&NR=1
november13
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:09
De la: faith742011, la data 2011-12-05 22:16:50
Max, eu chiar as vrea sa-ti cunosc problema... mi-ai spus ca predai psihologia, si ma intereseaza. Multumesc

Merci mult de interes. Am sa incerc sa formulez cumva totul ca sa aiba inteles, cap si coada. Doar ca imi vine greu, pentru ca ma afecteze si simplul fapt ca ma gandesc la respectiva problema.
Cat despre psihologie...prin asta putem intelege foarte mult despre mintea umana si putem ajuta pe multi, dar nu vom intelege ce-i ingropat adanc in sufletul cuiva.
Ca sa iti faci o idee despre problema cu care ma confrunt, arunca o privire pe momentant singurul blog care l-am pus pe acest site (http://www.kudika.ro/comunitate/Max2/blog/view/12862/Intrebari-despre-viata-si-iubire.html).

De la: november13, la data 2011-12-06 20:18:25
Am intuit ca despre asta este vorba ...Nu stiu ce sa zic, nu-mi place sa dau sfaturi pentru ca nu ma pricep....imi imaginez ca ti-a fost si iti este foarte greu...se spune ca ce nu te omoara, te face mai puternic...trebuie sa-ti gasesti preocupari care sa te ajute sa depasesti momentul...ideal era sa gasesti si o companie placuta care sa-ti distraga gandurile si sa ti le canalizeze spre alte optiuni.....show must go on! Deci, nu te lasa invins...viata e frumoasa si merita sa o traiesti!

Da, te face mai puternic. Am ajuns foarte des cel mai puternic la ceva, cel mai bun la ceva - dar daca ma uit acum in urma nu cred ca mi-a folosit la altceva decat un palmares, o statistica, un loc 1 intr-o lista uitata pe un perete sau cel mult ceva apreciere din partea unor oameni, apreciere care in timp oricum se uita.
Ma intreb acum daca pana la urma a folosit la ceva sa rezolv toate situatiile alea care restul spuneau ca nu au rezolvare, sa demonstrez ca se poate acolo unde nu mai avea nimeni vreo speranta de reusita si sa ajut oameni care in mare marte nici macar nu au zis un "multumesc" la urma.
Preocupari am chiar foarte multe. Lucrez in paralel cu foarte multe domenii total diferite si asta imi ocupa mai tot timpul. Si ajuta, pentru ca nu stau sa ma gandesc la alte chestii nasoale.
Companie placuta...mai greu de gasit. Lumea actioneaza acum doar din interes. Nu stiu cum sa mai dau de vremurile in care se se poata purta pur si simplu o discutie oarecare, fara subiect predeterminat dar in acelasi timp extrem de interesanta, fara sa existe un scop exact care de obicei e de a-si scoate cineva ceva din toata "afacerea".


De la: kudika_nikole, la data 2011-12-06 20:33:40
Dragul meu Max iti doresc sa ai parte de tot ce este mai bun

Multumesc mult.

De la: november13, la data 2011-12-06 21:09:34Pentru Max, cadou de la Mos Nicolae:
http://www.youtube.com/watch?v=nWvwMrtmbj4&feature=fvwp&NR=1

Superb !
Apreciez !

Multumesc tuturor pentru vorbele frumoase si incurajatoare.
Max2
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:38
nu chiar orice om
scorpia_S
Postat pe 9 Decembrie 2011 16:25
draga fata,nu fi trista fiinca e pacat,fara lacrimi nu exista dor adervarat,canta odata madalina manole,fie iertata si odihneascase in pace;sa sti ca in general scorpionii au orgoliul lor f.tare si le place sa aiba influenta asupra oamenilor,mai ales asupra celor apropiati.daca esti o tipa care ii place sa fie dominata sau supusa,atunci trebuie sa stai si sa astepti semnalul lui,dar in acelasi timp sa-ti asumi si pierderea ca te poate abandona,ce zici?merita?tu decizi !parerea mea este ca sa cauti in sufletul tau si sa vezi ce vrei cu adevarat!poate ca si el e un tip f,atragator,tocmai de aceea se fol.de sarmul lui sa te aiba?!fi tu insusi!si solutia vine dela sine,succezs!
Paul_Luca_1
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:01
Buna,draga mea sunt casatorita cu un scorpion de douazeci si ceva de ani.chiar crezi ca dau totul dupa ce-si intilnesc marea iubire?se cam aseaza pe laurii victoriei.Are o foarte mare importanta educatia,familia din care vine si nu in ultimul rind ba din contra tot ceea ce primim noi toti in copilarie,iubirea si atentia parintilor nostri.Caracterele se formeaza din fasa si chiar mai devreme si sunt multi alti factori care participa la asta.In general sunt oameni dificili,si in cazul tau nu stiu cit ai reusit sa-l cunosti,iubirea pe care o impartasesti pentru el ar pute fi doar una fizica,ia mai gindeste-te.Ce simti???
kudika483902
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:33
Draguza scorpioni sunt f senzuali si iubesc cu organele genitale .....deci esti printre cei norocosi si da, dau totul sa sti..... si eu sunt scorpion si cunosc zodia asta f biin. BAFTA!!!!!
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:36
Multumeste-i lui Dumnezeu ca ai scapat de el. E mult mai bine, crede-ma.
kudika313056
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:20
fata draga nu fugi dupa caruta care nu te asteapta....e un om de nimic ,,,ii place schimbarea de decor ...lasa-l cu un asemenea om nu poti fi linistita si fericita niciodata....iti vei gasi un prieten pe masura ta dar trebuie sa nu-i pui totul pe tava de la inceput ,indiferent ce declaratii amoroase ti-ar face
kudika069267
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:02
Ar trebui sa-ti vezi de tine si atat. Cunosc un caz total asemanator al prietenei mele.Lla fel si durata relatiei si faptul ca i-a dat papaucii(fata), nu o data, de n ori, el tot a revenit pentru a se retrage si tot asa. Daca iti mai pui mintea cu el asa o tine si 8 ani, cred. Culmea e ca nu-i plac femeile fara personalitate si care lasa de la ele, ci, dimpotriva, femeile care-i dau de furca, cu personalitate cu care sa duca mici sau mari razboaie, pana obosesc amandoi. Scorpionii sunt firi interesante, dar prea complicate, chiar ei singuri, recunosc asta.Pe prietena mea, care-i una dintre cele mai puternice femei pe care le stiu a adus-o in situatia de a-i da papucii repetat, timp de 3 ani. Dar el tot a revenit, la fel de nehotarat, de misterios si discret purtandu-se la fel, mereu in cea mai mare garda, mereu nezicandu-i ce vrea de la ea, tinand distanta, dar cautand-o si interesandu-se de ea mereu. In ultima perioada se izolase, nu-i mai raspundea deloc, doar ii mai dadea semnale cd ea il mai cautase, sa-i spuna ca ea chiar il iubeste.Cred ca tine si el la ea, mult, dar nu poate trece peste ceva ce-l paralizeaza, parca, in a actiona.Prietena mea e genul care ce are in minte, aia spune si face, dar el nu spune, nu face, dar nici nu-i da pace. E un razboi psihologic intre ei de la inceputul relatiei. Ea l-a jignit f mult, pentru ca avea senzatia ca el si-ar bate joc de ea, ca intr-un meci de ping-pong, fiind oarecum ciudat, dar el cica ar fi trecut peste, pentru ca ea si-a cerut iertare si-si recunoastea vina. El a ramas la fel. De mentionat ca au asteptat 2 ani, inainte de a fi intim impreuna, desi amandoi se voiau f tare si era intre ei o atractie irezistibila. Primul an nu se lasa ea, anul urmator mai ca ii dadea de inteles ca-i de acord sa se iubeasca fizic, dar el tot amana momentul. Ea-i mandra tare, adevarat, dar el parca tot vrea s-o chinuiasca. Ce nu intelege ea, e de ce nu se evita total, definitiv, daca tot isi fac rau jucandu-se in felul respectiv.Sunt f inchisi, secretosi, se retrag, parca pentru a avea de unde sa revina, prietena mea e o persoana mai dificila si ea, dar in comparatie cu el e ok. Amandoi spun unul despre celalalt ca-s imposibili si asa o vad pe ea cum sufera destul de mult, dar acum zice ca s-a despartit definitiv de el. Oare sufera si el sau pur si simplu n-o mai vrea si o chinuie? Intr-adevar complicat!
lizzylight
Postat pe 12 Decembrie 2011 08:13
Observ ca barbatii scorpion parca-s trasi al indigo, cand vine vorba sa se apropie de cineva. Folosesc aceeasi tactica de indiferenta, mister, neimplicare totala, doar parca ar fi intr-o continua tachinare.Cum sa capete incredere daca ei nu se incred nici ei? Mi se par f suspiciosi si dau credit f greu cuiva, desi fata asta niciodata nu l-a mintit, de jignit da, ca ajunsese la capatul rabdarii si puterii cu el, dar intotdeauna a stat dreapta in fata lui si i-a zis si cel mai incomod adevar. Cred ca asta si a apreciat el la ea, desi pe moment se supara.Sunt niste ciudati, din punctul meu de vedere si desi prietena mea este o fire puternica si plina de viata, a intors-o de multe ori pe dos.
lizzylight
Postat pe 12 Decembrie 2011 08:22
[quote name='Max2' date='2011-12-09 09:38:29'
'Da, te face mai puternic. Am ajuns foarte des cel mai puternic la ceva, cel mai bun la ceva - dar daca ma uit acum in urma nu cred ca mi-a folosit la altceva decat un palmares, o statistica, un loc 1 intr-o lista uitata pe un perete sau cel mult ceva apreciere din partea unor oameni, apreciere care in timp oricum se uita.
Ma intreb acum daca pana la urma a folosit la ceva sa rezolv toate situatiile alea care restul spuneau ca nu au rezolvare, sa demonstrez ca se poate acolo unde nu mai avea nimeni vreo speranta de reusita si sa ajut oameni care in mare marte nici macar nu au zis un "multumesc" la urma.
Preocupari am chiar foarte multe. Lucrez in paralel cu foarte multe domenii total diferite si asta imi ocupa mai tot timpul. Si ajuta, pentru ca nu stau sa ma gandesc la alte chestii nasoale.
Companie placuta...mai greu de gasit. Lumea actioneaza acum doar din interes. Nu stiu cum sa mai dau de vremurile in care se se poata purta pur si simplu o discutie oarecare, fara subiect predeterminat dar in acelasi timp extrem de interesanta, fara sa existe un scop exact care de obicei e de a-si scoate cineva ceva din toata "afacerea".


Sesizez mici urme de pesimism personal? Nu este bine deloc!Regaseste-te in fiecare clipa ,nu trai din ceea ce ai facut in trecut,ce a fost este iremediabil istorie si daca vreodata vei astepta multumiri din partea oamenilor,vei cunoaste o mare dezamagire!Oamenii au uitat sa daruiasca!Esti barbat,da,ei,atunci,dovedeste-o!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Decembrie 2011 08:27
scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(
kudika437123
Postat pe 12 Decembrie 2011 14:46
Si eu am o relatie cu un scorpion la fel ca al tau.S-a purtat tot asa,iar atunci cand am inceput sa nu-i mai acord la fel de multa atentie,sa nu-i mai spun la fel de des ca-l iubesc,a venit la mine cu coada intre picioare.
Mor cand numai sunt ei in primul plan.Asa sunt ei si trebuie luati ca atare.Nu-l sun vreo 2 zile sau 3,iar cand o vei face(tu trebuie sa-l suni,pt. ca el nu o va face)si te intreaba ce ai mai facut,spune-i orice numai nu-i spune ca ai fost cu gandul numai la el.Sa vezi ca o sa-si revina.Si asa poarta-te mereu,neuitant totusi sa- spui ca- iubesti.Nu la fel de des ca pana acum,da r spune-i totusi.
kudika440241
Postat pe 12 Decembrie 2011 16:07
De la: kudika437123, la data 2011-12-12 14:46:03scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(

In mare asa este. Deci grija mare toata lumea.
Max2
Postat pe 12 Decembrie 2011 18:48
De la: kudika437123, la data 2011-12-12 14:46:03scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(


oau..ai reusit sa tastezi cu catusele...
_oktober_
Postat pe 12 Decembrie 2011 18:53
De la: kudika437123, la data 2011-12-12 14:46:03scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(

Dar tu cum ai reactiona daca ai fi mintita sau inselata? L-ai aplauda? Chestia asta nu tine de zodie, ci de principiile fiecaruia si de capacitatea fiecaruia de a analiza si a lua decizii in astfel de situatii... In plus, nu toti scorpionii sunt la fel...
november13
Postat pe 12 Decembrie 2011 19:06
De la: _oktober_, la data 2011-12-12 18:53:18
De la: kudika437123, la data 2011-12-12 14:46:03scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(


oau..ai reusit sa tastezi cu catusele...


Ame_li
Postat pe 12 Decembrie 2011 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum m-as putea ingrasa 9 De la: kudika_23079 2 Ianuarie 2015 22:57
il vreau inapoi.... 48 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:15
greu sa decid 45 De la: bursuka 10 Octombrie 2010 17:31
dupa doi ani se intoarce la ea 8 De la: metal 12 Mai 2009 12:45
Tatal isi atinge fiica, ce e de facut? 69 De la: Lisssa 11 Octombrie 2009 12:46