Setari Cookie-uri

scorpion

De la: Ame_li, la data 2011-12-12 19:12:35
De la: _oktober_, la data 2011-12-12 18:53:18
De la: kudika437123, la data 2011-12-12 14:46:03scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(


oau..ai reusit sa tastezi cu catusele...




hai ca stii tu ce am vrut sa spun
seara buna
_oktober_
Postat pe 12 Decembrie 2011 19:14
De la: _oktober_, la data 2011-12-12 19:14:55
De la: Ame_li, la data 2011-12-12 19:12:35
De la: _oktober_, la data 2011-12-12 18:53:18
De la: kudika437123, la data 2011-12-12 14:46:03scorpionii sunt foarte razbunatori,eu am o relatie de 4 ani cu un scorpion... ne intelegem extraordinar de bine...dar daca l-ai mintit sau inselat nu te iarta niciodata....:(


oau..ai reusit sa tastezi cu catusele...




hai ca stii tu ce am vrut sa spun
seara buna


crezi?
ceau
Ame_li
Postat pe 12 Decembrie 2011 19:32
Am avut si eu o relatie cu un scorpion timp de 2 ani si jumatate.Ne`am inteles foarte bine pentru o perioada,dupa care au inceput foarte multe gelozii din partea lui,nu aveam voie sa merg nicaieri in oras cu prietenii mei sau colegii,mereu imi controla telefonul.Intradevar nu m`a lovit niciodata dar am ajuns de ne`am despartit pentru ca deja incepusem sa ma satur de el si toata relatia.Si eu la fel ca tine il iubeam foarte mult si el pe mine la fel de mult,iar dupa ce ne`am despartit eu nu l`am mai cautat deloc...dar dupa vreo 3 saptamani sau aproximativ o luna a inceput el sa ma caute si sa nu ma mai lase in pace.La inceput mi`a placut cand vedeam ca tot insista ptr ca si eu am av o perioada in relatie de cateva saptamani cand ma cam evita dar il lasam in pace....Ei is genul care nu le place sa ii sufoci cu iubiri sau altele....dar le place mult sa fie in cntrul atentiei,si indiferenta ii aduce la disperare.Te rog sa ma crezi ca au trecut 2 ani si ceva de cand nu mai suntem impreuna,dar si in ziua de azi ma cauta si este un stres continuu pentru mine.Nu trebuie sa disperi ptr ca eu zic ca nu pierzi nimic.Daca intradevar te`a iubit mult se va intoarce la tine....daca nu te`a iubit cum te asteptai tu....nu cred ca se va mai intoarce.Sunt reci si distanti pe dinafara...dar pe dinauntru au un suflet de copil pe care nu vor niciodata sa arate lumii din jur....ti`o zic din proprie experienta.El s`a insurat din vara cu o tipa pe care nu o iubeste doar ca sa imi faca mie in ciuda....ptr ca m`a cerut de nevasta si l`am refuzat ptr ca nu am considerat ca este omul potrivit cu care sa`mi petrec viata si nu im pare rau,dar inca ma mai dispera cu mesaje si telefoane.Depinde si ce relatie ati avut voi...mai detaliata
kudika462277
Postat pe 14 Decembrie 2011 02:29
Interesanta experienta ta. Confirma ce ziceam si eu in acest topic.
Max2
Postat pe 14 Decembrie 2011 11:01
nup..nu se razbuna asa usor,ca nu-ti raspunde.. :) eu sunt scorpion si am avut o relatie cu un scorpion ...nu te mai vrea,probabil nici nu te-a iubit,cel mai probabil are pe altcineva :)uita-l ca nu ai sanse daca nu te iubeste cu adevarat.
emmyley
Postat pe 18 Decembrie 2011 10:55
De la: Max2, la data 2011-12-09 09:38:29
De la: faith742011, la data 2011-12-05 22:16:50
Max, eu chiar as vrea sa-ti cunosc problema... mi-ai spus ca predai psihologia, si ma intereseaza. Multumesc

Merci mult de interes. Am sa incerc sa formulez cumva totul ca sa aiba inteles, cap si coada. Doar ca imi vine greu, pentru ca ma afecteze si simplul fapt ca ma gandesc la respectiva problema.
Cat despre psihologie...prin asta putem intelege foarte mult despre mintea umana si putem ajuta pe multi, dar nu vom intelege ce-i ingropat adanc in sufletul cuiva.
Ca sa iti faci o idee despre problema cu care ma confrunt, arunca o privire pe momentant singurul blog care l-am pus pe acest site (http://www.kudika.ro/comunitate/Max2/blog/view/12862/Intrebari-despre-viata-si-iubire.html).

De la: november13, la data 2011-12-06 20:18:25
Am intuit ca despre asta este vorba ...Nu stiu ce sa zic, nu-mi place sa dau sfaturi pentru ca nu ma pricep....imi imaginez ca ti-a fost si iti este foarte greu...se spune ca ce nu te omoara, te face mai puternic...trebuie sa-ti gasesti preocupari care sa te ajute sa depasesti momentul...ideal era sa gasesti si o companie placuta care sa-ti distraga gandurile si sa ti le canalizeze spre alte optiuni.....show must go on! Deci, nu te lasa invins...viata e frumoasa si merita sa o traiesti!

Da, te face mai puternic. Am ajuns foarte des cel mai puternic la ceva, cel mai bun la ceva - dar daca ma uit acum in urma nu cred ca mi-a folosit la altceva decat un palmares, o statistica, un loc 1 intr-o lista uitata pe un perete sau cel mult ceva apreciere din partea unor oameni, apreciere care in timp oricum se uita.
Ma intreb acum daca pana la urma a folosit la ceva sa rezolv toate situatiile alea care restul spuneau ca nu au rezolvare, sa demonstrez ca se poate acolo unde nu mai avea nimeni vreo speranta de reusita si sa ajut oameni care in mare marte nici macar nu au zis un "multumesc" la urma.
Preocupari am chiar foarte multe. Lucrez in paralel cu foarte multe domenii total diferite si asta imi ocupa mai tot timpul. Si ajuta, pentru ca nu stau sa ma gandesc la alte chestii nasoale.
Companie placuta...mai greu de gasit. Lumea actioneaza acum doar din interes. Nu stiu cum sa mai dau de vremurile in care se se poata purta pur si simplu o discutie oarecare, fara subiect predeterminat dar in acelasi timp extrem de interesanta, fara sa existe un scop exact care de obicei e de a-si scoate cineva ceva din toata "afacerea".


De la: kudika_nikole, la data 2011-12-06 20:33:40
Dragul meu Max iti doresc sa ai parte de tot ce este mai bun

Multumesc mult.

De la: november13, la data 2011-12-06 21:09:34Pentru Max, cadou de la Mos Nicolae:
http://www.youtube.com/watch?v=nWvwMrtmbj4&feature=fvwp&NR=1

Superb !
Apreciez !

Multumesc tuturor pentru vorbele frumoase si incurajatoare.


Societatea noastra e una individualista, iar in prezent se vorbeste
de un indivisualism extrem de agresiv. Toata lumea se gandeste
la "ce-mi doresc, ce vreau=a avea" si nu neaparat la ceea ce-si doresc sa
devina = a fi.
kudika141652
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:22
Sunt de aceeasi parere... Too late!:(
kudika424340
Postat pe 18 Decembrie 2011 19:16
Ce fel de zodie esti ? .... Cautä alt Scorpion si poate acesta te va putea äntelege si asa äi vei aräta interesul täu ptr ei ....... si invers trebuie bineinteles. succes (Doar pärerea mea)
Como_Eu_1
Postat pe 18 Decembrie 2011 19:43
De la: kudika141652, la data 2011-12-18 11:22:34
Societatea noastra e una individualista, iar in prezent se vorbeste
de un indivisualism extrem de agresiv. Toata lumea se gandeste
la "ce-mi doresc, ce vreau=a avea" si nu neaparat la ceea ce-si doresc sa
devina = a fi.

Societatea noastra s-a cam dus pe apa Sambetei.
Individualismul (putin spus individualism) exagerat nu ne face decat sa ne reduce nivelul de umanitate.
Mai grav e ca daca nu gadesti asa, centrat pe sine, de obicei vei avea mult de suferit. Nu mai e ca pe vremuri, cu baza 'hai sa facem toti'. Acum se poarta 'intai am eu si daca mai ramane aveti si voi'. Si e trist...ca asta o vad zilnic.
Max2
Postat pe 21 Decembrie 2011 10:16
De la: Max2, la data 2011-12-21 10:16:12
De la: kudika141652, la data 2011-12-18 11:22:34
Societatea noastra e una individualista, iar in prezent se vorbeste
de un indivisualism extrem de agresiv. Toata lumea se gandeste
la "ce-mi doresc, ce vreau=a avea" si nu neaparat la ceea ce-si doresc sa
devina = a fi.

Societatea noastra s-a cam dus pe apa Sambetei.
Individualismul (putin spus individualism) exagerat nu ne face decat sa ne reduce nivelul de umanitate.
Mai grav e ca daca nu gadesti asa, centrat pe sine, de obicei vei avea mult de suferit. Nu mai e ca pe vremuri, cu baza 'hai sa facem toti'. Acum se poarta 'intai am eu si daca mai ramane aveti si voi'. Si e trist...ca asta o vad zilnic.

hai sa fim seriosi ca si pe vremuri era la fel, pe vreme comunismului cine muncea bine cine nu oricum castiga de pe urma celuilat, faza cu sa facem toti e mai dezvoltat in china..acolo unde e saracie si se stie foarte bine ca unde's multi puterea creste, au mentalitatea diferita de a face impreuna pentru a fii mai puternici, cu siguranta daca nu ar avea ecst gand nu le-ar pasa decat de pielea lor
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2011 13:21
De la: kudika141652, la data 2011-12-18 11:22:34
De la: Max2, la data 2011-12-09 09:38:29
De la: faith742011, la data 2011-12-05 22:16:50
Max, eu chiar as vrea sa-ti cunosc problema... mi-ai spus ca predai psihologia, si ma intereseaza. Multumesc

Merci mult de interes. Am sa incerc sa formulez cumva totul ca sa aiba inteles, cap si coada. Doar ca imi vine greu, pentru ca ma afecteze si simplul fapt ca ma gandesc la respectiva problema.
Cat despre psihologie...prin asta putem intelege foarte mult despre mintea umana si putem ajuta pe multi, dar nu vom intelege ce-i ingropat adanc in sufletul cuiva.
Ca sa iti faci o idee despre problema cu care ma confrunt, arunca o privire pe momentant singurul blog care l-am pus pe acest site (http://www.kudika.ro/comunitate/Max2/blog/view/12862/Intrebari-despre-viata-si-iubire.html).

De la: november13, la data 2011-12-06 20:18:25
Am intuit ca despre asta este vorba ...Nu stiu ce sa zic, nu-mi place sa dau sfaturi pentru ca nu ma pricep....imi imaginez ca ti-a fost si iti este foarte greu...se spune ca ce nu te omoara, te face mai puternic...trebuie sa-ti gasesti preocupari care sa te ajute sa depasesti momentul...ideal era sa gasesti si o companie placuta care sa-ti distraga gandurile si sa ti le canalizeze spre alte optiuni.....show must go on! Deci, nu te lasa invins...viata e frumoasa si merita sa o traiesti!

Da, te face mai puternic. Am ajuns foarte des cel mai puternic la ceva, cel mai bun la ceva - dar daca ma uit acum in urma nu cred ca mi-a folosit la altceva decat un palmares, o statistica, un loc 1 intr-o lista uitata pe un perete sau cel mult ceva apreciere din partea unor oameni, apreciere care in timp oricum se uita.
Ma intreb acum daca pana la urma a folosit la ceva sa rezolv toate situatiile alea care restul spuneau ca nu au rezolvare, sa demonstrez ca se poate acolo unde nu mai avea nimeni vreo speranta de reusita si sa ajut oameni care in mare marte nici macar nu au zis un "multumesc" la urma.
Preocupari am chiar foarte multe. Lucrez in paralel cu foarte multe domenii total diferite si asta imi ocupa mai tot timpul. Si ajuta, pentru ca nu stau sa ma gandesc la alte chestii nasoale.
Companie placuta...mai greu de gasit. Lumea actioneaza acum doar din interes. Nu stiu cum sa mai dau de vremurile in care se se poata purta pur si simplu o discutie oarecare, fara subiect predeterminat dar in acelasi timp extrem de interesanta, fara sa existe un scop exact care de obicei e de a-si scoate cineva ceva din toata "afacerea".


De la: kudika_nikole, la data 2011-12-06 20:33:40
Dragul meu Max iti doresc sa ai parte de tot ce este mai bun

Multumesc mult.

De la: november13, la data 2011-12-06 21:09:34Pentru Max, cadou de la Mos Nicolae:
http://www.youtube.com/watch?v=nWvwMrtmbj4&feature=fvwp&NR=1

Superb !
Apreciez !

Multumesc tuturor pentru vorbele frumoase si incurajatoare.


Societatea noastra e una individualista, iar in prezent se vorbeste
de un indivisualism extrem de agresiv. Toata lumea se gandeste
la "ce-mi doresc, ce vreau=a avea" si nu neaparat la ceea ce-si doresc sa
devina = a fi.


Dar daca oamenii sunt atat de individualisti cum de se mai indragostesc, cum de mai formeaza familii, cum de-si mai iubesc parintii, copiii, fratii, surorile, bunicii, prietenii, cum de se ajuta oamenii intre ei la necaz? Nu mai generalizati, caci veti gresi, nu mai reduceti societatea la o mana de oameni egoisti si focusati numai pe sine, continuand pe acelasi stil veti da multor oameni falsa impresie ca nu mai exista speranta pentru omenire, dar ca si oamenii au uitat sa fie buni si sa-i iubeasca si pe altii. Da, e bine sa te gandesti la ce-ti doresti de la viata, pentru ca in felul asta vei fi implinit, vei fi tu in echlibru cu tine insuti si mai impacat cu cei din jur. De asemeni, fiecare om are dreptul la fericire si de alege calea prin care sa devina fericit, iar acea cale nu ar trebui sa se soldeze cu victime ale egoismului nostru, ci trebuie sa tinem cont ca-i loc sub soare pentru toata lumea. Si mai doresc sa adaug o chestiune si cu asta inchei: banii, titlurile, obiectele de lux si nu numai, ne ofera o stare de bine temporara, insa ceea ce ne face cu adevarat fericiti in permanenta sunt sentimentele si dorinta de a-i ajuta pe oameni, fara sa asteptam nimic in schimb. Ma rog, sunt multe de spus pe tema asta.
franziska_eu
Postat pe 21 Decembrie 2011 13:31
De la: kudika478186, la data 2011-11-28 11:00:30buna
am avut o relatie de 3 luni cu un scorpion. la un moment i-am dat papucii fiindca aveam impresia ca ma evita desi el nega acest fapt. peste o saptamana i-am scris dar nu mi-a raspuns. l-am telefonat mi-a spus ca e ocupat si ma suna el, nu a mai facut-o. sunt disperata tin cu adevarat la dansul, dar ma evita nu vcrea nici macar sa-mi raspunda daca mai vrea sa fim impreuna. pur si simplu ma ignora. please, daca ati avut ceva asemanator sau o experienta cu scorpion sau barbat care a procedat in acest fel. dati-mi va rog un sfat


De ce mai tragi de el daca nu mai vrea sa fiti impreuna? Meriti ceva mai bun decat un individ care te ignora si care, se pare, ca e mai degraba preocupat de sine decat de tine. Nu se merita sa suferi pentru o astfel de persoana!
franziska_eu
Postat pe 21 Decembrie 2011 13:38
De la: Max2, la data 2011-12-09 09:38:29

Companie placuta...mai greu de gasit. Lumea actioneaza acum doar din interes. Nu stiu cum sa mai dau de vremurile in care se se poata purta pur si simplu o discutie oarecare, fara subiect predeterminat dar in acelasi timp extrem de interesanta, fara sa existe un scop exact care de obicei e de a-si scoate cineva ceva din toata "afacerea".


Max, iarasi generalizezi, imi pare rau sa ti-o spun, dar asta faci. Faptul ca atatea persoane ti-am sarit in ajutor, desi nu te cunoastem, fara sa asteptam nimic in schimb, nu inseamna chiar nimic pentru tine? Tu chiar crezi ca noi suntem atat de saritori doar in mediul asta virtual, iar in viata reala, nu? Stai tu linistit, ca suntem la fel de saritori si intelegatori si-n viata de zi cu zi. Te rog eu din suflet, nu-i mai reduce pe oameni la toti egoistii pe care i-ai intalnit. Nu toti suntem asa, mai exista atatia oameni cu suflet, care pot ajuta dezinteresat pe cineva, dovada in acest sens sunt toate mesajele pozitive pe care le-ai primit de la niste necunoscuti, pana la urma, dar ai remarcat cata grija avem pentru tine si ca-ti dorim binele din tot sufletul? Suntem oameni, pe bune, Max, dincolo de monitor sunt oameni care-ti sunt alaturi, fara sa astepte nimic in schimb de la tine. Imi cer scuze ca te mustruluiesc, dar imi doresc sa vezi si luminita de la capatul tunelului, chiar vreau sa iesi din acel coltisor intunecat in care te-ai refugiat si din care nu mai vrei sa iesi. Dar nu-i de ajuns sa vreau eu sau ceilalti ce am incercat a te ajuta, ci trebuie sa vrei si tu sa faci lucrul acesta. Pana la urma, totul depinde mai ales de tine, Max, si mai putin de noi... Poate ca vei considera randurile mele vorbe goale, dar vezi tu, mi-am rupt cateva minute din viata, sa ti le scriu si sa-ti arat ca imi pasa si ne pasa de tine, de aceea incurajarile noastre nu sunt vorbe goale. Daca noi ceilalti ne-am rupt cateva minute din vietile noastre ca sa-ti scriem si sa te ajutam, tu de ce nu ai face acelasi lucru si pentru tine? Daca noi consideram ca meriti sa-ti fim alaturi, tu de ce nu te-ai ajuta pe tine sa iesi din starea asta? Si eu am trecut prin multe, prin foarte multe chiar, si-ti inteleg suferinta, asa cum poate tu nu crezi ca as putea-o face, dar uite-ma aici, in carne si oase, mai calita in urma acelor experiente de viata, incercand sa ajut un alt om sa-si depaseasca crizele sale existentiale. Chiar mi-as dori ca eforturile noastre ale tuturor de a te sustine moral sa nu le iei drept vorbe in vant, pentru ca alti oameni si-ar dori sa primeasca atatea vorbe de incurajare cate ai primit tu in ultimul timp si nu mai au de la cine primi pentru ca au ales singuratate in locul oamenilor. Am incredere ca vorbele noastre de bine te vor mobiliza si-ti vor da puterea de a merge mai departe.

Deja ma simt destul de aiurea ca tot incerc sa-ti spun sa iesi din starea asta, incerc sa te inteleg si, totusi, nu mai vreau sa insist asupra acestui subiect. Tot ceea ce ti-am scris a fost din suflet, daca vrei sa ma crezi bine, daca nu, asta e. N-o sa mai insist asupra acestui subiect, decat daca vei dori tu acest lucru, pana atunci, ma retrag si nu mai comentez nimic asupra lui.
franziska_eu
Postat pe 21 Decembrie 2011 14:08
Apreciez foarte mult ajutorul tau si al celorlalti cativa utilizatori care si-au dat interesul.
Si sa stii ca inseamna foarte mult, mai ales daca ai zis totul din suflet.
Lumnia aia de la capatul tunelului momentan imi pare din ce in ce mai indepartata si probabil ca singurul lucru care o mai tine inca aprisa sunt chiar vorbele voastre frumoase.
Sunt constient ca depinde de mine si am sa incerc mai mult sa fac tot posibilul sa trec peste situatia asta. Doar ca daca nu am o solutie finala, deocamdata vad ca duc doar o lupta care nu are rezultat.
As fi vrut sa spun mai multe, dar nu am starea necesara acum.
Max2
Postat pe 21 Decembrie 2011 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, am nevoie de un sfat!!!! 26 De la: kinki1 12 Decembrie 2010 11:59
Asculta-mi povestea 25 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:03
Ce mai pot sa fac? 15 De la: Miss_Stardust 17 Martie 2010 19:23
nu stiu cum sa renunt la el.... 7 De la: kudika033360 2 Septembrie 2009 21:15
Viata bate filmul 15 De la: evrika_17 8 Iulie 2011 22:03