Setari Cookie-uri

Mama ei ma uraste!

Sarut mana fetelor,am decis sa intru pe acest forum pentru a va impartasi problema mea si pentru a va cere un sfat.O sa incerc sa fiu foarte scurt sa nu va plictisesc cu povestea mea.Totul a inceput acum un an cand am cunoscut=o pe prietena mea si tot de atunci suntem si impreuna.Eu eram singur de luni bune,iar ea venea dupa o relatie constrangatoare.plina de gelozie si certuri.Relatia a decurs exceptional,astfel ca dupa 6 luni am cerut=o in casatorie, numai ca de atunci au aparut si problemele serioase si aici ma refer la faptul ca mama ei a aflat de inel abia dupa doua-trei saptamani si asta numai ca am insistat eu sa ii spuna,mai mult decat atat tatal ei nici acum nu stie ca am cerut=o in casatorie....dupa aflarea vestii mama ei a fost ...ca si pana atunci ,nu a avut nici o reactie,nici macar felicitari...nimic,nimic.Relatia mea cu mama ei a fost una buna (credeam),vorbeam destul de des,ne vedeam zilnic,nu am refuzat-o niciodata cu nimic,am ajutat-o mereu...sa zic asa,am fost un "viitor ginere model".Singura problema,dar si una extrem de grava este aceea ca "soacra mea" il venereaza pe fostul prieten al viitoarei mele sotii,astfel imi spune de el ca isi cauta o fata care sa semene cu alexandra(asa o cheama pe viitoare mea sotie),ca in sfarsit si-a gasit dar el tot la ea se gandeste,ca el a re foarte multi bani, ca el lucreaza nu stiu unde si eu de ce nu incerc sa fac ce face el sau si mai grav imi vorbeste cu parere de rau de despartirea lor,ce ar fi putut face ea daca ei nu s-au mai inteles...M-am simtit foarte prost, i am spus aceste vorbei si alexandrei care a incetat sa mai vb cu mama ei vreo 3 zile dupa acre lucurrile au revenit la normal.Astfel am hotarat sa nu o mai vizitez si sa ma intalnesc cu viitoarea mea sotie oriunde numai la ea acasa nu (locuieste cu parintii).Alexandrei nu prea ii convine situatia si anume de a nu ma mai duce pe la ea,am inteles ca a vb cu mama ei insa nimic concret...Ce ma sfatuiti?Ms anticipat
marianlex
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:18
In general avem tendinta de a ocoli/sari/evita, tot ceea ce ne poate face rau...din pacate pt tine, atata timp cat iti doresti sa te insori cu fata, ea vine la pachet cu niste parinti de care vrei nu vrei, trebuie sa tii cont, altfel o vei rani si sunt convinsa ca nu-ti doresti asta...deci, trebuie sa fi mai diplomat viziteaz-o acasa, dar mai rarut si in acelasi timp rog-o pe alexandra sa nu te mai lase singur cu viitoarea mama soacra, pt a evita orice discutie legata de exul dupa care plange atat
miss_darine
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:47
De la: marianlex, la data 2011-12-03 20:18:19Sarut mana fetelor,am decis sa intru pe acest forum pentru a va impartasi problema mea si pentru a va cere un sfat.O sa incerc sa fiu foarte scurt sa nu va plictisesc cu povestea mea.Totul a inceput acum un an cand am cunoscut=o pe prietena mea si tot de atunci suntem si impreuna.Eu eram singur de luni bune,iar ea venea dupa o relatie constrangatoare.plina de gelozie si certuri.Relatia a decurs exceptional,astfel ca dupa 6 luni am cerut=o in casatorie, numai ca de atunci au aparut si problemele serioase si aici ma refer la faptul ca mama ei a aflat de inel abia dupa doua-trei saptamani si asta numai ca am insistat eu sa ii spuna,mai mult decat atat tatal ei nici acum nu stie ca am cerut=o in casatorie....dupa aflarea vestii mama ei a fost ...ca si pana atunci ,nu a avut nici o reactie,nici macar felicitari...nimic,nimic.Relatia mea cu mama ei a fost una buna (credeam),vorbeam destul de des,ne vedeam zilnic,nu am refuzat-o niciodata cu nimic,am ajutat-o mereu...sa zic asa,am fost un "viitor ginere model".Singura problema,dar si una extrem de grava este aceea ca "soacra mea" il venereaza pe fostul prieten al viitoarei mele sotii,astfel imi spune de el ca isi cauta o fata care sa semene cu alexandra(asa o cheama pe viitoare mea sotie),ca in sfarsit si-a gasit dar el tot la ea se gandeste,ca el a re foarte multi bani, ca el lucreaza nu stiu unde si eu de ce nu incerc sa fac ce face el sau si mai grav imi vorbeste cu parere de rau de despartirea lor,ce ar fi putut face ea daca ei nu s-au mai inteles...M-am simtit foarte prost, i am spus aceste vorbei si alexandrei care a incetat sa mai vb cu mama ei vreo 3 zile dupa acre lucurrile au revenit la normal.Astfel am hotarat sa nu o mai vizitez si sa ma intalnesc cu viitoarea mea sotie oriunde numai la ea acasa nu (locuieste cu parintii).Alexandrei nu prea ii convine situatia si anume de a nu ma mai duce pe la ea,am inteles ca a vb cu mama ei insa nimic concret...Ce ma sfatuiti?Ms anticipat



Inca de la bun inceput vreau sa-ti spun, ca te-ai pripit cu cererea in casatorie,cu atat mai mult cu cat nu va cunoasteti de mult timp si in plus de aceasta,se pare,ca nu esti tocmai agreat de familia iubitei tale,in special de mama acesteia!Tinere,o casatorie incheiata in graba si fara consimtamantul deplin al parintilor,nu va duce la nimic bun!Cum poti sa oferi inelul de logodna iubitei,cand parintii ei ,nici nu au cunostinta de dorinta ta ,de a o lua pe fiica lor de sotie?Nu am sa inteleg niciodata,maniera aceasta, de a cere o fata in casatorie!! Voi,tinerii,nu mai respectati niciun asa zis regulament de desfasurare a astfel de actiuni,ce privesc viitorul vostru!Normal,ca mama iubitei tale,se gandeste la fostul prieten al fiicei sale,voi va cunoasteti de prea putin timp si imaginea,comportamentul acelui domn,nu sunt sterse din memoria parintilor iubitei tale,in special,a mamei ei!Este clar faptul ca nu te place sub nicio forma,altfel ar fi avut minimul de decenta si s-ar fi oprit din exprimarea regretelor fata de fosul iubit,in prezenta ta!De tatal iubitei tale,nu povestesti nimic si in plus de asta, el,nici nu stie de cererea ta in casatorie!Tie nu ti se pare ca nu ai procedat corect vis-a-vis de parintii ei?Cum crezi ca te va accepta drept ginere,cand tu nu le arati minimul de consideratie,purtand un dialog cu ei,in ceea ce priveste dorinta voastra de a va casatori?Deci,sfatul meu este acela de a avea rabdare,de a nu precipita lucrurile inutil,de a incerca sa porti o discutie cu parintii fetei,discutie in care sa iti exprimi dorintele,dupa care sa lasi timpul sa lucreze pentru voi doi!Nu te grabi la ceva ce nu poti stapani in acest moment!Casatoria nu este o joaca de copii,ea presupune multe responsabilitati si necesita timp indelungat de acomodare si sacrificii!Deci,inainte de a va casatori,cunoasteti-va reciproc,intelegeti-va cu parintii,caci,in viata veti avea nevoie de ei si de ajutorul lor,comunicati tot timpul,chiar daca vor fi si probleme care nu va vor fi pe plac si in final,va puteti casatori,daca aceasta va doriti din toata inima,dar nu o faceti fara judecata!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:51
339, daca vrei ce i-ai spus tu mai sus ar fi trebuit sa-i spuna mama lui, nu noi..cat despre mama fetei, mi se pare de prost gust sa te apuci sa-i ridici osanale unui ex, langa care fata ta nu a fost fericita, doar pt ca vezi doamne, acela avea un job mai bun si avea bani mai multi
miss_darine
Postat pe 3 Decembrie 2011 21:01
De la: miss_darine, la data 2011-12-03 21:01:55339, daca vrei ce i-ai spus tu mai sus ar fi trebuit sa-i spuna mama lui, nu noi..cat despre mama fetei, mi se pare de prost gust sa te apuci sa-i ridici osanale unui ex, langa care fata ta nu a fost fericita, doar pt ca vezi doamne, acela avea un job mai bun si avea bani mai multi


Asa este,Darine,dar sunt convinsa ,ca el nu a vorbit nici cu parintii lui,ce sa mai spun si de parintii ei!El,ca si multi alti tineri,a lasat caruta sa o ia inaintea boilor si din cauza aceasta are acum probleme!Sa dea timpul inapoi si sa o ia de la capat cu toate demersurile,dar de data aceasta, sa procedeze normal,respectand ordinea lucrurilor!In ceea ce-o priveste pe mama fetei,parerea mea este aceea ,ca ea va fi ,mereu ,un ghimpe bine infipt in spinarea lui!Nu-l place acum,nu-l va place nici mai tarziu,asta este clar pentru mine!Dar,poate,ma insel,el este liber sa procedeze cum este mai bine pentru el si iubita lui!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 21:08
Daca ea te uraste, iubeste-o! Dragostea face minuni!
Armain
Postat pe 3 Decembrie 2011 22:15
Pe tine trebuie sa te intereseze mai mult relatia dintre tine si Alexandra - parerea mea este ca voi trebuie sa discutati si sa ajungeti sa va intelegeti fara a implica pe nimeni intre voi - euu asa as face. Ceea ce zice mama ei este exact problema dansei pentru ca tu nu traiesti cu ea si nu ar trebui sa pui la inima ceea ce te afecteaza din ceea ce zice dansa - asa gandeste dansa iar daca tu pui tot la inima din ceea ce zice si te vede afectat vei face mai rau in ceea ce priveste relatia giunere-soacra. Lasa-te vazut asa cum esti tu cu bune cu rele si cand cineva nu e multumit de tine aceea e fix problema lor. Esential este ca tu sa fi multumit de tine....succes...
kudika_nikole
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:06
O fi avand motivele ei sa te urasca,nu te mai victimiza atat.
broscoiu
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:12
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 20:51:57
De la: marianlex, la data 2011-12-03 20:18:19Sarut mana fetelor,am decis sa intru pe acest forum pentru a va impartasi problema mea si pentru a va cere un sfat.O sa incerc sa fiu foarte scurt sa nu va plictisesc cu povestea mea.Totul a inceput acum un an cand am cunoscut=o pe prietena mea si tot de atunci suntem si impreuna.Eu eram singur de luni bune,iar ea venea dupa o relatie constrangatoare.plina de gelozie si certuri.Relatia a decurs exceptional,astfel ca dupa 6 luni am cerut=o in casatorie, numai ca de atunci au aparut si problemele serioase si aici ma refer la faptul ca mama ei a aflat de inel abia dupa doua-trei saptamani si asta numai ca am insistat eu sa ii spuna,mai mult decat atat tatal ei nici acum nu stie ca am cerut=o in casatorie....dupa aflarea vestii mama ei a fost ...ca si pana atunci ,nu a avut nici o reactie,nici macar felicitari...nimic,nimic.Relatia mea cu mama ei a fost una buna (credeam),vorbeam destul de des,ne vedeam zilnic,nu am refuzat-o niciodata cu nimic,am ajutat-o mereu...sa zic asa,am fost un "viitor ginere model".Singura problema,dar si una extrem de grava este aceea ca "soacra mea" il venereaza pe fostul prieten al viitoarei mele sotii,astfel imi spune de el ca isi cauta o fata care sa semene cu alexandra(asa o cheama pe viitoare mea sotie),ca in sfarsit si-a gasit dar el tot la ea se gandeste,ca el a re foarte multi bani, ca el lucreaza nu stiu unde si eu de ce nu incerc sa fac ce face el sau si mai grav imi vorbeste cu parere de rau de despartirea lor,ce ar fi putut face ea daca ei nu s-au mai inteles...M-am simtit foarte prost, i am spus aceste vorbei si alexandrei care a incetat sa mai vb cu mama ei vreo 3 zile dupa acre lucurrile au revenit la normal.Astfel am hotarat sa nu o mai vizitez si sa ma intalnesc cu viitoarea mea sotie oriunde numai la ea acasa nu (locuieste cu parintii).Alexandrei nu prea ii convine situatia si anume de a nu ma mai duce pe la ea,am inteles ca a vb cu mama ei insa nimic concret...Ce ma sfatuiti?Ms anticipat



Inca de la bun inceput vreau sa-ti spun, ca te-ai pripit cu cererea in casatorie,cu atat mai mult cu cat nu va cunoasteti de mult timp si in plus de aceasta,se pare,ca nu esti tocmai agreat de familia iubitei tale,in special de mama acesteia!Tinere,o casatorie incheiata in graba si fara consimtamantul deplin al parintilor,nu va duce la nimic bun!Cum poti sa oferi inelul de logodna iubitei,cand parintii ei ,nici nu au cunostinta de dorinta ta ,de a o lua pe fiica lor de sotie?Nu am sa inteleg niciodata,maniera aceasta, de a cere o fata in casatorie!! Voi,tinerii,nu mai respectati niciun asa zis regulament de desfasurare a astfel de actiuni,ce privesc viitorul vostru!Normal,ca mama iubitei tale,se gandeste la fostul prieten al fiicei sale,voi va cunoasteti de prea putin timp si imaginea,comportamentul acelui domn,nu sunt sterse din memoria parintilor iubitei tale,in special,a mamei ei!Este clar faptul ca nu te place sub nicio forma,altfel ar fi avut minimul de decenta si s-ar fi oprit din exprimarea regretelor fata de fosul iubit,in prezenta ta!De tatal iubitei tale,nu povestesti nimic si in plus de asta, el,nici nu stie de cererea ta in casatorie!Tie nu ti se pare ca nu ai procedat corect vis-a-vis de parintii ei?Cum crezi ca te va accepta drept ginere,cand tu nu le arati minimul de consideratie,purtand un dialog cu ei,in ceea ce priveste dorinta voastra de a va casatori?Deci,sfatul meu este acela de a avea rabdare,de a nu precipita lucrurile inutil,de a incerca sa porti o discutie cu parintii fetei,discutie in care sa iti exprimi dorintele,dupa care sa lasi timpul sa lucreze pentru voi doi!Nu te grabi la ceva ce nu poti stapani in acest moment!Casatoria nu este o joaca de copii,ea presupune multe responsabilitati si necesita timp indelungat de acomodare si sacrificii!Deci,inainte de a va casatori,cunoasteti-va reciproc,intelegeti-va cu parintii,caci,in viata veti avea nevoie de ei si de ajutorul lor,comunicati tot timpul,chiar daca vor fi si probleme care nu va vor fi pe plac si in final,va puteti casatori,daca aceasta va doriti din toata inima,dar nu o faceti fara judecata!






... mai 339 ... citeodata am impresia ca te-ai nascut ... moarta ... ai , citeodata,niste discursuri de masina nu de om ... mai scrii si cite jumate de pagina ... pline de pesimism si de lucruri banale ... lipsite de imaginatie si personalitate ... ce spui sint regulile unui om redus si care face deliciul statisticilor si a campaniilor de marketing ... sincer ... omul e plin de bunavointza si de initiativa ... si tu il darimi cu reguli de trei lei ... de ce aia, de ce ailalta ? ... omul chiar are nevoie de ideii cum sa darime ideiile preconcepute ale unei alte mamashe (mama fetei) a carei ''idealuri'' sint simple ... BANII ... si pentru care nimic altceva nu conteaza ... sint buni si astia ... dar pina la urma trebuie sa risti putin in viatza ... multi se nasc bogati si mor saraci ... si viceversa e valabila ... nu toti s-au nascut bogati dar multi nu vor muri saraci ... iar restul discursului e la fel de penibil ... comunicare ? ... de multe ori iti dai seama ca nu ai stiut cu cine ai trait ... ''sfaturi'' inutile, sofisme, pesimism, platitudine ... ca asta te caracterizeaza ... din pacate ...
marco918
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:37
De la: marianlex, la data 2011-12-03 20:18:19Sarut mana fetelor,am decis sa intru pe acest forum pentru a va impartasi problema mea si pentru a va cere un sfat.O sa incerc sa fiu foarte scurt sa nu va plictisesc cu povestea mea.Totul a inceput acum un an cand am cunoscut=o pe prietena mea si tot de atunci suntem si impreuna.Eu eram singur de luni bune,iar ea venea dupa o relatie constrangatoare.plina de gelozie si certuri.Relatia a decurs exceptional,astfel ca dupa 6 luni am cerut=o in casatorie, numai ca de atunci au aparut si problemele serioase si aici ma refer la faptul ca mama ei a aflat de inel abia dupa doua-trei saptamani si asta numai ca am insistat eu sa ii spuna,mai mult decat atat tatal ei nici acum nu stie ca am cerut=o in casatorie....dupa aflarea vestii mama ei a fost ...ca si pana atunci ,nu a avut nici o reactie,nici macar felicitari...nimic,nimic.Relatia mea cu mama ei a fost una buna (credeam),vorbeam destul de des,ne vedeam zilnic,nu am refuzat-o niciodata cu nimic,am ajutat-o mereu...sa zic asa,am fost un "viitor ginere model".Singura problema,dar si una extrem de grava este aceea ca "soacra mea" il venereaza pe fostul prieten al viitoarei mele sotii,astfel imi spune de el ca isi cauta o fata care sa semene cu alexandra(asa o cheama pe viitoare mea sotie),ca in sfarsit si-a gasit dar el tot la ea se gandeste,ca el a re foarte multi bani, ca el lucreaza nu stiu unde si eu de ce nu incerc sa fac ce face el sau si mai grav imi vorbeste cu parere de rau de despartirea lor,ce ar fi putut face ea daca ei nu s-au mai inteles...M-am simtit foarte prost, i am spus aceste vorbei si alexandrei care a incetat sa mai vb cu mama ei vreo 3 zile dupa acre lucurrile au revenit la normal.Astfel am hotarat sa nu o mai vizitez si sa ma intalnesc cu viitoarea mea sotie oriunde numai la ea acasa nu (locuieste cu parintii).Alexandrei nu prea ii convine situatia si anume de a nu ma mai duce pe la ea,am inteles ca a vb cu mama ei insa nimic concret...Ce ma sfatuiti?Ms anticipat








... badie ... multe femei sint, de fapt, niste remorci in viatza unui barbat ... trebuie sa tragi de ele si sa le ghidezi continuu ... singure stau si asteapta un ''tractor'' care sa le traga ... ca sa faci casa buna cu ele trebuie sa ai ceva ''bilele'' si caracter ... altfel te bati cu morile de vint si ajungi ori in ziare ori la nebuni ... e bine sa ai o relatie buna cu soacra si, daca vrei, o poti avea ... cu toate ca nu ea pare problema cea mai mare ... dar trebuie sa fii diplomat si sa tragisi tu ... fa-ti niste planuri clare si prezinta-le soacrei (sa-i spunem asa) ... laud-o continuu dar nu accepta sa sara calul ... iti trebuie ceva finetze dar o poti face fanul tau ... problema e maritza ... care se pare ca e aschia care seamana cu trunchiul ... acum poate e mai tinerica si mai maleabila dar mai tirziu si-ar putea descoperi ''genele'' ... dar depinde si de tine ca sa nu si-le mai descopere ... dar daca nu ai caracter, obiectivitate si fermitate mai bine te lasi pagubash ...
marco918
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:52
De la: marianlex, la data 2011-12-03 20:18:19Sarut mana fetelor,am decis sa intru pe acest forum pentru a va impartasi problema mea si pentru a va cere un sfat.O sa incerc sa fiu foarte scurt sa nu va plictisesc cu povestea mea.Totul a inceput acum un an cand am cunoscut=o pe prietena mea si tot de atunci suntem si impreuna.Eu eram singur de luni bune,iar ea venea dupa o relatie constrangatoare.plina de gelozie si certuri.Relatia a decurs exceptional,astfel ca dupa 6 luni am cerut=o in casatorie, numai ca de atunci au aparut si problemele serioase si aici ma refer la faptul ca mama ei a aflat de inel abia dupa doua-trei saptamani si asta numai ca am insistat eu sa ii spuna,mai mult decat atat tatal ei nici acum nu stie ca am cerut=o in casatorie....dupa aflarea vestii mama ei a fost ...ca si pana atunci ,nu a avut nici o reactie,nici macar felicitari...nimic,nimic.Relatia mea cu mama ei a fost una buna (credeam),vorbeam destul de des,ne vedeam zilnic,nu am refuzat-o niciodata cu nimic,am ajutat-o mereu...sa zic asa,am fost un "viitor ginere model".Singura problema,dar si una extrem de grava este aceea ca "soacra mea" il venereaza pe fostul prieten al viitoarei mele sotii,astfel imi spune de el ca isi cauta o fata care sa semene cu alexandra(asa o cheama pe viitoare mea sotie),ca in sfarsit si-a gasit dar el tot la ea se gandeste,ca el a re foarte multi bani, ca el lucreaza nu stiu unde si eu de ce nu incerc sa fac ce face el sau si mai grav imi vorbeste cu parere de rau de despartirea lor,ce ar fi putut face ea daca ei nu s-au mai inteles...M-am simtit foarte prost, i am spus aceste vorbei si alexandrei care a incetat sa mai vb cu mama ei vreo 3 zile dupa acre lucurrile au revenit la normal.Astfel am hotarat sa nu o mai vizitez si sa ma intalnesc cu viitoarea mea sotie oriunde numai la ea acasa nu (locuieste cu parintii).Alexandrei nu prea ii convine situatia si anume de a nu ma mai duce pe la ea,am inteles ca a vb cu mama ei insa nimic concret...Ce ma sfatuiti?Ms anticipat

Ok, uite ce zic eu.
Tu nu-i spui nimic mamei ei, tu esti dragut si respectuos in continuare cu ea ca asa se cade. Cea care trebuie sa discute cu mama ei este iubita ta. E clar ca nu e deschisa in legatura cu relatiile ei si mama ce a vazut ea, a fost doar din afara. Nu pare din ce zici ca te uraste, ci ca e doar dezamagita de alegerea fetei ei. Atunci fata ei este cea care trebuie sa puna lucrurile la punct.
Treci totusi pe la ea, cum zicea si Darine, mai rarut ca-i mai dragut, dar treci totusi, caci altfel le dai motive sa-ti caute nod in papura.
Cat despre casatorie, eu zic sa asteptati ceva cu nunta, caci in mod clar cel putin unul din voi are o problema de comunicare (care se manifesta acum doar in familia de baza, dar daca nu se va rezolva, se va manifesta si in familia voastra) si asta inseamna tot felul de probleme si neintelegeri pe viitor.
kudika_pudika
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:16
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 20:51:57Cum poti sa oferi inelul de logodna iubitei,cand parintii ei ,nici nu au cunostinta de dorinta ta ,de a o lua pe fiica lor de sotie?

Aha deci inca se mai practica cererea mainii fetei de la tata. Pacat ca eu n-am aflat. Si nici tata.
kudika_pudika
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-04 00:20:49
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 20:51:57Cum poti sa oferi inelul de logodna iubitei,cand parintii ei ,nici nu au cunostinta de dorinta ta ,de a o lua pe fiica lor de sotie?

Aha deci inca se mai practica cererea mainii fetei de la tata. Pacat ca eu n-am aflat. Si nici tata.






... pacat ... de taica-tu ... ... iar fi placut sigur ... chestie de respect ...
marco918
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:25
De la: marco918, la data 2011-12-04 00:25:00
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-04 00:20:49
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 20:51:57Cum poti sa oferi inelul de logodna iubitei,cand parintii ei ,nici nu au cunostinta de dorinta ta ,de a o lua pe fiica lor de sotie?

Aha deci inca se mai practica cererea mainii fetei de la tata. Pacat ca eu n-am aflat. Si nici tata.






... pacat ... de taica-tu ... ... iar fi placut sigur ... chestie de respect ...

Pacat de tine ca nu-ti functioneaza sinapsele sa intelegi ce-am vrut sa zic.
Si sa ma mai citezi cand inveti ortografia si gramatica limbii romane si sa mai vorbesti despre tata de parca l-ai cunoaste, atunci cand il vei cunoaste.
kudika_pudika
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:27
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-04 00:27:47
De la: marco918, la data 2011-12-04 00:25:00
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-04 00:20:49
De la: kudika421339, la data 2011-12-03 20:51:57Cum poti sa oferi inelul de logodna iubitei,cand parintii ei ,nici nu au cunostinta de dorinta ta ,de a o lua pe fiica lor de sotie?

Aha deci inca se mai practica cererea mainii fetei de la tata. Pacat ca eu n-am aflat. Si nici tata.






... pacat ... de taica-tu ... ... iar fi placut sigur ... chestie de respect ...

Pacat de tine ca nu-ti functioneaza sinapsele sa intelegi ce-am vrut sa zic.
Si sa ma mai citezi cand inveti ortografia si gramatica limbii romane si sa mai vorbesti despre tata de parca l-ai cunoaste, atunci cand il vei cunoaste.







... eee, lasa nu te mai ambala degeaba ... si tu ai inteles ce am vrut sa zic ... nu era greu deloc si nu era nevoie de atita agresivitate ... sa zicem ca avem opinii diferite ... ... daca ai fi fost tu TATA poate ai fi inteles mai usor ...
marco918
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:30
Sant soacra.....si daca tu cauti s-o eviti,ea te v-a simti si o sa aibe ranchiuna pe tine.Vin sarbatorile si ai ocazia sa le faci anuntu despre relatia voastra.Dar ar fi cazu sa mai astepti si sa nu va grabiti cu nunta.Ar trebui sa o cunosti mult mai mult....adica macar un an de zile sa se obisnuiasca si viitoarea soacra cu tine.Cat despre viitoare sotie....ea nu vrea sa te piarda pe moment si nu vrea sa te supere ocolind unele probleme cu mama ei si tu nu trebuie sa le afli.
Deci nu-ti ocoli viitoare soacra...de la ea porneste totul....adica fericirea voastra!!!Valabil si pt socrul tau...care cred ca nu se baga prea mult si lasa femeile sa-si sparga capul.
Titanika
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:09
Cand vei gasi o solutie sa-mi spui si mie cum as putea sa-mi fac mama sa accepte ca, desi am ales cu inima si nu cu ratiunea, am facut cea mai buna laegere posibila...multa bafta!
ally_ally00
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:15
[quote name='marco918' date='2011-12-03 23:37:07'


... mai 339 ... citeodata am impresia ca te-ai nascut ... moarta ... ai , citeodata,niste discursuri de masina nu de om ... mai scrii si cite jumate de pagina ... pline de pesimism si de lucruri banale ... lipsite de imaginatie si personalitate ... ce spui sint regulile unui om redus si care face deliciul statisticilor si a campaniilor de marketing ... sincer ... omul e plin de bunavointza si de initiativa ... si tu il darimi cu reguli de trei lei ... de ce aia, de ce ailalta ? ... omul chiar are nevoie de ideii cum sa darime ideiile preconcepute ale unei alte mamashe (mama fetei) a carei ''idealuri'' sint simple ... BANII ... si pentru care nimic altceva nu conteaza ... sint buni si astia ... dar pina la urma trebuie sa risti putin in viatza ... multi se nasc bogati si mor saraci ... si viceversa e valabila ... nu toti s-au nascut bogati dar multi nu vor muri saraci ... iar restul discursului e la fel de penibil ... comunicare ? ... de multe ori iti dai seama ca nu ai stiut cu cine ai trait ... ''sfaturi'' inutile, sofisme, pesimism, platitudine ... ca asta te caracterizeaza ... din pacate ... [/quote]


Asa o fi ,Marco,cum spui tu,dar asa moarta cum ma consideri tu,sunt mult mai vie decat esti tu in acest moment!Si postandu-ti comment-ul,nu este suficient ca acesta sa fie veridic si ligibil!Stau si ma intreb daca tu existi doar ca urmare a acelui risc pe care se pare ca si l-au asumat altii pentru tine!Multumesc pentru comment,te defineste pentru a nu stiu cata oara !
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:52
De la: ally_ally00, la data 2011-12-04 10:15:03Cand vei gasi o solutie sa-mi spui si mie cum as putea sa-mi fac mama sa accepte ca, desi am ales cu inima si nu cu ratiunea, am facut cea mai buna laegere posibila...multa bafta!

eu as imbina topicul acesta cu cel unde allegro se minuna de zor...noi pana la urma ce alegem? iubirea sau banii?...eu una zic, ca atata timp cat parintii nu pun inaintea intereseslor proprii, fericirea propriilor copii, totul va fi ok
dar sa ma reantorc la problema ta...mamele trebuie sa inteleaga ca puii lor nu vor fi micuti toata viata, ei cresc si isi iau zborul cu propriile aripi...nu vor intelege asta, atunci sa nu se planga ca vor fi exclusi din viata copiilor lor
miss_darine
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:05
Nu il venereaza pe fostul ei prieten, venereaza banii fostului... Stai linistit, in cele din urma va fi nevoita sa te accepte, chiar daca nu esti bogat... Eu nu-i inteleg pe oamenii astia! Vedea doar ca fiica-sa nu se-ntelege cu el si cu toate astea, il adora fiindca avea bani.
Micaell
Postat pe 5 Decembrie 2011 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Valoarea unei relatii 4 De la: Groh_Bianka_1 20 Mai 2013 09:50
a 3 a despartire..mai are rost? 13 De la: camelusha83 10 Aprilie 2009 12:33
buna seara 13 De la: Barbie30_ 21 Noiembrie 2010 03:09
dilema 12 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:41
help mee!!! please..kiar am nevoie de pareri 62 De la: babydoll_didy 8 Aprilie 2010 17:21