Setari Cookie-uri

2 baietii?:-??

Buna. Deschid acest subiect deoarece chiar am nevoie de ceva pareri noi....fresh. Am avut o rel la distanta timp de 5 ani...intre noi erau cam 600 de km. A fost greu,eu cand am inceput aceasta relatie eram micuta si m'am maturizat odata cu ea.....Pot spune ca mi'am modelat caracterul dupa cum ma dorea el...ca acum cateva luni sa'mi zica " eu te iubesc prea mult si nu pot avea cu tn o rel la distanta,vreau sa ne despartim". Am suferit mult si fiind convinsa ca rel noastra merita o sansa,l'am convins...ne'am impacat. Insa nu mai era la fel si...colac peste pupaza.....am inceput sa vb cu un alt baiat care ma face sa ma simt sigura pe mn,importanta,frumoasa,deosebita.....exact opusul a cum ma face "iubitul" meu sa ma simt. Acum trebuie sa aleg daca sa plec timp de o saptamana cu iubitul sau sa renunt definitv la el in favoarea acestui baiat cu care vorbesc
Asta a fost foarte pe scurt.....ce as vrea sa va intreb este daca..."a'ti da cioara din mana pe cea de pe sarma"? Stiu k nu puteti decide voi in locul meu insa imi este ff greu....a fost primul meu iubit si e greu sa renunt la el insa nu ma mai face fericita....nu stiu ce viitor mai putem avea impreuna...si recunosc ca imi e si putin frica de "necunoscut"...sa ma implic intr'o noua relatie
naz_elmas
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:21
Renunta la el,nu neaparat pt celalalt cu care vorbesti ci pentru ca nu te face fericita si e destul de clar ca el nu te mai vrea.Nu are rost sa mai continui relatia asta.
broscoiu
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:36
5 ani 600 km? si ai facut calculul sa vezi cat iese? mie imi da cu virgula.
tocmai ca zici ca te-ai maturizat, treci peste!
muza_ta
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:38
ms mult pt rasp si o sa ma gandesc bn ce o sa fac...desi akm doare k nah....au mai ramas si cv sentimente si muuulta obisnuinta....
naz_elmas
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:56
De la: naz_elmas, la data 2011-12-06 23:56:27ms mult pt rasp si o sa ma gandesc bn ce o sa fac...desi akm doare k nah....au mai ramas si cv sentimente si muuulta obisnuinta....

Nu inteleg la ce obisnuinta te referi,zici ca ai o relatie la distanta de 5 ani,cat de des va vedeati?Sau te referi la obisnuita de-a vorbi cu el pe internet si la telefon?
broscoiu
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:05
pai la ce se rezuma relatia voastra? la discutii pe messenger? ca asta nu e relatie.
muza_ta
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:10
Draga mea daca acel baiat nu te mai face fericita nu mai are rost sa stai cu el. Asta nu inseamna ca celalalt te va face fericita... dar daca nu te va face nici al doilea v-a trebui sa mai cauti pana vei gasi unulcare sa fie pe placul inimii tale. Numai vezi sa nu sari dintr-un pat in altul ca pe urma s-ar putea sa-ti faci tie rau. Primadata trebuie sa te gandesti ce vrei de la viata si pe urma sa alegi. Nu stiu cati ani ai dar banui ca esti tanara - caut asa-ti faci o cariera prima data si pe urma ai vreme si de barbati...asta nu inseamna ca nu ai dreptul sa iesi cu baieti dar ai grija sa nu te lasi usor - adika sa nu intreti repede relatii intime cu un baiat...Eu sa fiu in locul tau m-as gandi la ceea ce mi doresc cu adevarat de la viata si in functie de ce mi-as dori aia as face...Sa-ti fie tie bine si sa fi impacata cu tine insuti...
kudika_nikole
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:14
De la: muza_ta, la data 2011-12-07 00:10:54pai la ce se rezuma relatia voastra? la discutii pe messenger? ca asta nu e relatie.

siiigur! daca nu o simti calda la fund ,nu se numeste relatie!
PICCKARD
Postat pe 7 Decembrie 2011 06:41
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-07 00:14:01Draga mea daca acel baiat nu te mai face fericita nu mai are rost sa stai cu el. Asta nu inseamna ca celalalt te va face fericita... dar daca nu te va face nici al doilea v-a trebui sa mai cauti pana vei gasi unulcare sa fie pe placul inimii tale. Numai vezi sa nu sari dintr-un pat in altul ca pe urma s-ar putea sa-ti faci tie rau. Primadata trebuie sa te gandesti ce vrei de la viata si pe urma sa alegi. Nu stiu cati ani ai dar banui ca esti tanara - caut asa-ti faci o cariera prima data si pe urma ai vreme si de barbati...asta nu inseamna ca nu ai dreptul sa iesi cu baieti dar ai grija sa nu te lasi usor - adika sa nu intreti repede relatii intime cu un baiat...Eu sa fiu in locul tau m-as gandi la ceea ce mi doresc cu adevarat de la viata si in functie de ce mi-as dori aia as face...Sa-ti fie tie bine si sa fi impacata cu tine insuti...


draga nicoleta am mai zis eu dar repet: iubirea si dragostea nu se cauta asa cum cauti o haina si nici nu se probeaza in cabina de proba cum fac tinerii mai nou in zilele noastre.
EA e sau nu e si apare cand apare! posibil e sa nu apara niciodata in viata multor oameni
de aici si anomaliie de oameni singuri sau departiri
PICCKARD
Postat pe 7 Decembrie 2011 06:45
De la: naz_elmas, la data 2011-12-06 23:21:51

".....ce as vrea sa va intreb este daca..."a'ti da cioara din mana pe cea de pe sarma"? Stiu k nu puteti decide voi in locul meu insa imi este ff greu....a fost primul meu iubit si e greu sa renunt la el insa nu ma mai face fericita....nu stiu ce viitor mai putem avea impreuna...si recunosc ca imi e si putin frica de "necunoscut"...sa ma implic intr'o noua relatie"


Draga mea,eu una,te admir sincer pentru faptul ca ai reusit sa te mentii atat de mult timp,intr-o relatie la distanta si nu iti ascund faptul ca eu nu cred in asa ceva!Probabil iubitul tau te-a "format" dupa criteriile proprii de selectie,incat ati reusit sa formati un "cuplu" timp de cinci ani de zile!Dar,vezi tu,dintr-odata,ceva nu a mai functionat si ai fost pusa in situatia neplacuta de a va desparti ,si acum,urmeaza marea greseala pe care ai facut-o si anume,faptul ca te-ai milogit de prietenul tau,in vederea impacarii!Dar,ce te faci,ca iubitul tau nu mai este cel pe care il stiai si,colac peste pupaza,ai cunoscut un alt barbat,care te multumeste!Pai,vin si te intreb;ce rost a avut interventia ta de a te impaca cu primul iubit,ce asteptari mai aveai de la ceva ,care nu mai mergea cum trebuie?Ar fi trebuit sa stii ,ca relatiile la distanta,chiar daca se prezinta ca fiind viabile in desfasurarea lor,au fisuri,nu pot rezista foarte mult,decat daca se fac compromisuri mari,ceea ce cred ca s-a intamplat si la tine!Parerea mea este aceea de a renunta la primul iubit si sa iti vezi de relatia actuala!Draga mea,daca primul iubit,nu te mai face fericita,nu te mai chinui singura,si femeile au drept la fericire,iubire,in aceeasi masura ca barbatii!Deci,traieste-ti povestea de iubire cu cel care te face sa te simti ca fiind femeie frumoasa,implinita si avand toate calitatile enumerate de tine!Daca crezi ca acesta este acela care iti umple inima de fericire si iti dovedeste dragostea lui,mergi pe calea iubirii!Daca ai dubii in ceea ce-l priveste si pe cel de-al doilea barbat,asta este,mergi mai departe,barbati sunt destui,dar nu-ti transforma viata in peron de asteptat barbati!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Decembrie 2011 08:25
Cum e dom'ne cu fericirea asta, ca eu zau ca nu pricep ?!? Adicatelea... primu' m-a facut fericita, tot el vrut la uin moment dat sa rupa relatia, da' eu nu l-am lasat. Apoi apare asta de-al doilea, care ma face si mai fericita decat primu', da' eu inca nu stiu pe care sa-l iau si la care sa renunt ?!? Sa nu dau vrabia din mana pe cea de pe sarma... Draguta, sa stii ca mie unu' imi suna a troc, a "afacere" acilea'... din care tu tot incerci sa "cumperi" ceva fericire, dar... sa-ti mai ramana si ceva rest.
alegro6543
Postat pe 7 Decembrie 2011 08:34
De la: naz_elmas, la data 2011-12-06 23:56:27ms mult pt rasp si o sa ma gandesc bn ce o sa fac...desi akm doare k nah....au mai ramas si cv sentimente si muuulta obisnuinta....



Obisnuinta,rutina,cum vrei sa-i spui,este inamicul principal in orice tip de relatie! Nu poti ramane cu o persoana,doar din obisnuinta si ,in schimb,disparand iubirea,este incorect pentru ambii parteneri!Resuscitarile de relatii sunt bune doar cand detii in dotare "tubul de oxigen" de capacitate corespunzatoare,altfel sunt simple amagiri,aducatoare de deziluzii!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Decembrie 2011 08:47
De la: PICCKARD, la data 2011-12-07 06:45:54
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-07 00:14:01Draga mea daca acel baiat nu te mai face fericita nu mai are rost sa stai cu el. Asta nu inseamna ca celalalt te va face fericita... dar daca nu te va face nici al doilea v-a trebui sa mai cauti pana vei gasi unulcare sa fie pe placul inimii tale. Numai vezi sa nu sari dintr-un pat in altul ca pe urma s-ar putea sa-ti faci tie rau. Primadata trebuie sa te gandesti ce vrei de la viata si pe urma sa alegi. Nu stiu cati ani ai dar banui ca esti tanara - caut asa-ti faci o cariera prima data si pe urma ai vreme si de barbati...asta nu inseamna ca nu ai dreptul sa iesi cu baieti dar ai grija sa nu te lasi usor - adika sa nu intreti repede relatii intime cu un baiat...Eu sa fiu in locul tau m-as gandi la ceea ce mi doresc cu adevarat de la viata si in functie de ce mi-as dori aia as face...Sa-ti fie tie bine si sa fi impacata cu tine insuti...


draga nicoleta am mai zis eu dar repet: iubirea si dragostea nu se cauta asa cum cauti o haina si nici nu se probeaza in cabina de proba cum fac tinerii mai nou in zilele noastre.
EA e sau nu e si apare cand apare! posibil e sa nu apara niciodata in viata multor oameni
de aici si anomaliie de oameni singuri sau departiri


Poate aceasta este parerea ta...Eu una sunt de alta parere...Eu sunt foarte iubitoare si imi plac aproape toti oameni. Sincer as putea iubi orice barbat daca ar fi pe placul inimii mele. Stai linistit ca am trait si eu anomalii cum le zici tu dar nu pentru ca am fost singura sau alte chesti ci pentru ca asa a fost situatia. O sa vezi tu ca am dreptate O sa-mi gasesc ceea ce caut eu si o sa fiu foarte fericita - o sa te tin la curennt cu asta - sa vezi ca am dreptate...Noi prea des uitam caci cu totii suntem oameni si uitam sa iubim asa cum trebuie de fapt sa iubim. Eu nikiodata nu am zis ca iubirea e o haina pt mine - nici gand lucrul acesta .... Dar iubirea se poate naste intre doi oameni daca exista atractie din partea celor doi si aceasta parerea mea totul depinde de felul in care cei doi o mentin...ca daca nu totul se duce de rapa. De aceea sunt foarte atenta in ceea ce aleg. Am surori care sunt asa si sunt foarte bine nu doar aparent ci le cunosc toate problemele indeaproape...Ceea ce numesti tu anomalii mie mi se pare lipsa de responsabilitate in a mentine o relatie din partea celor doi....
kudika_nikole
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:08
De la: PICCKARD, la data 2011-12-07 06:41:47
De la: muza_ta, la data 2011-12-07 00:10:54pai la ce se rezuma relatia voastra? la discutii pe messenger? ca asta nu e relatie.

siiigur! daca nu o simti calda la fund ,nu se numeste relatie!


Ea a zis ca a ramas cu el din obisnuita si eram curioasa la ce se refera obisnuinta asta.
Simpaticule!
muza_ta
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:28
De la: PICCKARD, la data 2011-12-07 06:41:47
De la: muza_ta, la data 2011-12-07 00:10:54pai la ce se rezuma relatia voastra? la discutii pe messenger? ca asta nu e relatie.

siiigur! daca nu o simti calda la fund ,nu se numeste relatie!

De ce esti recalcitrant,nu te-a primit cultivata la ea la cabinet sa te speli cu detergent de vase?
Napalm
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:06
De la: muza_ta, la data 2011-12-06 23:38:20 5 ani 600 km? si ai facut calculul sa vezi cat iese? mie imi da cu virgula.
tocmai ca zici ca te-ai maturizat, treci peste!

si mie-mi dadea la fel... ma bucur ca nu-s singura
steffy91
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:09

Nu inteleg la ce obisnuinta te referi,zici ca ai o relatie la distanta de 5 ani,cat de des va vedeati?Sau te referi la obisnuita de-a vorbi cu el pe internet si la telefon?[/quote]


Ne vedeam knd puteam...vacante etc....si desi era o relatie la distanta totusi era iubitul meu,cel cu care vorbeam cu orele la tel si caruia ii povesteam tot....akm ca scriu asta mi se pare ridicol....rel in care vorbeam la telefon....dar nah;;)
naz_elmas
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:38
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-07 00:14:01Draga mea daca acel baiat nu te mai face fericita nu mai are rost sa stai cu el. Asta nu inseamna ca celalalt te va face fericita... dar daca nu te va face nici al doilea v-a trebui sa mai cauti pana vei gasi unulcare sa fie pe placul inimii tale. Numai vezi sa nu sari dintr-un pat in altul ca pe urma s-ar putea sa-ti faci tie rau. Primadata trebuie sa te gandesti ce vrei de la viata si pe urma sa alegi. Nu stiu cati ani ai dar banui ca esti tanara - caut asa-ti faci o cariera prima data si pe urma ai vreme si de barbati...asta nu inseamna ca nu ai dreptul sa iesi cu baieti dar ai grija sa nu te lasi usor - adika sa nu intreti repede relatii intime cu un baiat...Eu sa fiu in locul tau m-as gandi la ceea ce mi doresc cu adevarat de la viata si in functie de ce mi-as dori aia as face...Sa-ti fie tie bine si sa fi impacata cu tine insuti...



In primu rand vreau sa'ti multumesc pentru ca ti'ai facut timp sa'mi raspunzi. Apoi vreau sa precizez ca daca ma gandesc sa ma despart de "iubitul " meu,intentionez sa fac asta pentru mine,atat. Nu ca sa sar din pat in pat sau de la baiat la baiat pentru ca nu e genul meu. Recunosc ca inca ma doare si probabil de'aia am si deschis aici acest subiect deoarece aveam nevoie de alte pareri ca sa fiu convinsa ca nu gresesc.....in mintea mea de copil inca mai vreau sa cred in..."prima si ultima dragoste"...
Si intentionez sa intru la anu la o facultate de...6 ani:D iar daca nu sunt la facultate nu e pentru ca sunt mica ci pentru ca am fost nevoita sa aman....a da:))) referitor la cariera.....adoratul meu iubit mi'a comunicat ca....." eu nu o sa stau dupa tn 6 ani".....desi aceasta facultate e visul meu.
Acest nou baiat a venit in viata mea acum sa'mi deschida mintea.....akm chiar cred k eram cam "incuiata" din moment ce am tolerat o asemenea relatie care recunosc a fost si cu bune si cu rele dar mai mult cu rele....cv in mintea mea imi zicea k .." ai inceput relatia asta trebuie sa o duci pana la capat" insa era total gresit ca Doamne nu sunt nici maritata si nu am nici copii cu el....
naz_elmas
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:53
De la: naz_elmas, la data 2011-12-07 21:38:58
Nu inteleg la ce obisnuinta te referi,zici ca ai o relatie la distanta de 5 ani,cat de des va vedeati?Sau te referi la obisnuita de-a vorbi cu el pe internet si la telefon?



Ne vedeam knd puteam...vacante etc....si desi era o relatie la distanta totusi era iubitul meu,cel cu care vorbeam cu orele la tel si caruia ii povesteam tot....akm ca scriu asta mi se pare ridicol....rel in care vorbeam la telefon....dar nah;;)[/quote]


Draga mea,oi fi vorbind tu ,cate in luna si stele,cu iubitul tau,dar toate acestea nu dau mare valoare relatiei voastre!Ramane,totusi,distanta ,ca fiind principalul inconvenient in buna desfasurare a acesteia!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:55
De la: naz_elmas, la data 2011-12-07 21:53:34
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-07 00:14:01Draga mea daca acel baiat nu te mai face fericita nu mai are rost sa stai cu el. Asta nu inseamna ca celalalt te va face fericita... dar daca nu te va face nici al doilea v-a trebui sa mai cauti pana vei gasi unulcare sa fie pe placul inimii tale. Numai vezi sa nu sari dintr-un pat in altul ca pe urma s-ar putea sa-ti faci tie rau. Primadata trebuie sa te gandesti ce vrei de la viata si pe urma sa alegi. Nu stiu cati ani ai dar banui ca esti tanara - caut asa-ti faci o cariera prima data si pe urma ai vreme si de barbati...asta nu inseamna ca nu ai dreptul sa iesi cu baieti dar ai grija sa nu te lasi usor - adika sa nu intreti repede relatii intime cu un baiat...Eu sa fiu in locul tau m-as gandi la ceea ce mi doresc cu adevarat de la viata si in functie de ce mi-as dori aia as face...Sa-ti fie tie bine si sa fi impacata cu tine insuti...



In primu rand vreau sa'ti multumesc pentru ca ti'ai facut timp sa'mi raspunzi. Apoi vreau sa precizez ca daca ma gandesc sa ma despart de "iubitul " meu,intentionez sa fac asta pentru mine,atat. Nu ca sa sar din pat in pat sau de la baiat la baiat pentru ca nu e genul meu. Recunosc ca inca ma doare si probabil de'aia am si deschis aici acest subiect deoarece aveam nevoie de alte pareri ca sa fiu convinsa ca nu gresesc.....in mintea mea de copil inca mai vreau sa cred in..."prima si ultima dragoste"...

Prin expresia a sari din pat in pat nu m-am referit ca esti genul acela de fata - am vrut sa-ti dau de inteles doar sa fi atenta ca atunci cand incepi o relatie sa nu te grabesti sa faci pasul acesta prea repede ca nu vreau sa suferi. Iar cat despre cariera ma bucur pentru alegerea facuta. Iti doresc mult succes si to ceea ce este mai bun pt tine...bafta.
Si intentionez sa intru la anu la o facultate de...6 ani:D iar daca nu sunt la facultate nu e pentru ca sunt mica ci pentru ca am fost nevoita sa aman....a da:))) referitor la cariera.....adoratul meu iubit mi'a comunicat ca....." eu nu o sa stau dupa tn 6 ani".....desi aceasta facultate e visul meu.
Acest nou baiat a venit in viata mea acum sa'mi deschida mintea.....akm chiar cred k eram cam "incuiata" din moment ce am tolerat o asemenea relatie care recunosc a fost si cu bune si cu rele dar mai mult cu rele....cv in mintea mea imi zicea k .." ai inceput relatia asta trebuie sa o duci pana la capat" insa era total gresit ca Doamne nu sunt nici maritata si nu am nici copii cu el....
kudika_nikole
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:23
De la: naz_elmas, la data 2011-12-06 23:56:27ms mult pt rasp si o sa ma gandesc bn ce o sa fac...desi akm doare k nah....au mai ramas si cv sentimente si muuulta obisnuinta....



"Cine alearga dupa doi iepuri,nu prinde nici unul"
Ceea ce ai facut tu a fost in van,in zadar,ai sperat ceva si nimik,s-a risipit...poti uita si nu mai astepta nimic de la el...incearca sa-l uiti...cu noul prieten vei reusi mult mai usor....sa treci peste ceva care nu s-a consumat la propriu...
Titanika
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:32
:)) o sa scriu un roman pana la urma....M'am desp de pr meu acum 2 zile iar azi...desi nu ma asteptam...m'a sunat sa'mi spuna k nu poate traii fara mine,k si'a dat seama cat de mult a gresit si ca vrea sa schimbe asta. voi ce parere aveti? eu ma gandeam sa'l intr dak s'ar muta aici pt mn si apoi sa iau o decizie....
naz_elmas
Postat pe 9 Decembrie 2011 23:08
De la: naz_elmas, la data 2011-12-09 23:08:38:)) o sa scriu un roman pana la urma....M'am desp de pr meu acum 2 zile iar azi...desi nu ma asteptam...m'a sunat sa'mi spuna k nu poate traii fara mine,k si'a dat seama cat de mult a gresit si ca vrea sa schimbe asta. voi ce parere aveti? eu ma gandeam sa'l intr dak s'ar muta aici pt mn si apoi sa iau o decizie....


Foarte bine gandit...eu l-as mai intreba si ce sacrifici ar mai fi dispus sa faca pentru mine daca m-as impaca cu el. Ias zice ce nemultumiri am cu privire la relatia dintre noi i-as zice ce ma doare adika nemultumirile care le am ca ma simt singura ca vreau sa ies mai mult in oras sa ma distrez si ca tu astepti de la el sa te faca sa te simti bine spunei ca doar daca va realiza ceea ce tu doresti te mai gandesti si ca s-ar putea sa iei o hotarare favorabila insa nu irevocabila adika daca va accepta aceste compromisuri si nu le va respecta vei divorta suta la suta. Vezi ce zice ....Acuma parerea mea este ca daca te iubeste cu adevarat va face tot posibilul sa fie cu tine din nou si nu doar ca-l va face dar iti va si demonstra ca daca numa zice si nu face e clar ca nu mai are rost sa continuati. Acuma depinde si de tine daca vezi ca face sa nu lasi totul pe umerii lui multumeste-i si apreciazal pentru ceea ce face pentru tine nici sa nu fie ceva de genu tu esti sefa si el subalternul ...cred ca intelegi tu la ce ma refer...dar daca nu-ti demonstreaza nimik nu mai are rost sa-ti pierzi vremea. Eu una asa as face...bafta.
kudika_nikole
Postat pe 9 Decembrie 2011 23:21
#naz_elmas nu mai scrie romane...mai bine lasa-te de scris...definitiv...ai face un bine la toata lumea...
GODZILA
Postat pe 9 Decembrie 2011 23:26
De la: GODZILA, la data 2011-12-09 23:26:26#naz_elmas nu mai scrie romane...mai bine lasa-te de scris...definitiv...ai face un bine la toata lumea...



Daca nu'ti convine,nu citi
naz_elmas
Postat pe 9 Decembrie 2011 23:57
De la: naz_elmas, la data 2011-12-09 23:57:45
De la: GODZILA, la data 2011-12-09 23:26:26#naz_elmas nu mai scrie romane...mai bine lasa-te de scris...definitiv...ai face un bine la toata lumea...



Daca nu'ti convine,nu citi
e-te na...daca esti tu proasta,sa nu afle toata lumea ?
GODZILA
Postat pe 10 Decembrie 2011 00:01
[/quote]e-te na...daca esti tu proasta,sa nu afle toata lumea ? [/quote]

:)) cred ca mai prost sau proasta esti tu:P nu cred ca ai ce cauta u pe aici...probabil te'ai ratacit:P nu ma cunosti asa ca nu'ti poti da cu parerea despre mine plus k...nici nu ti'a fost ceruta
naz_elmas
Postat pe 10 Decembrie 2011 00:10
De la: naz_elmas, la data 2011-12-10 00:10:20
e-te na...daca esti tu proasta,sa nu afle toata lumea ? [/quote]

:)) cred ca mai prost sau proasta esti tu:P nu cred ca ai ce cauta u pe aici...probabil te'ai ratacit:P nu ma cunosti asa ca nu'ti poti da cu parerea despre mine plus k...nici nu ti'a fost ceruta[/quote]crezi prost...d'aia esti proasta...se vede cum scrii...prost...proasto...
GODZILA
Postat pe 10 Decembrie 2011 00:25
Trebuie sa recunosc ca am citit mesajul postat de tine cu zambetul pe buze. Nu din rautate, ci din cauza naivitatii tale. Ce aveti/ati avut voi nu a fost niciodata o relatie adevarata. C’mon!!! 5 ani de relatie la distanta, 600 km intre voi, v’ati vazut in vacante ( cate vacante sunt la scoala? Craciun, Paste si vacanta de vara?) . El si’a gasit alta, a sperat ca o sa aibe o relatie cu ea iar tie ti’a zis : " eu te iubesc prea mult si nu pot avea cu tn o rel la distanta,vreau sa ne despartim" . Iubirea ori exista ori nu exista, iar odata stinsa nu se mai aprinde! Din partea lui vad doar egoism, vrei sa faci o facultate dar nu e dispus sa te mai astepte? Macar de’ar merita sa renunti la tot pt el. Lucrurile sunt clare: fa’ti o viata a ta si nu uita ca fiecare avem dreptul la iubire, sa nu cersesti niciodata iubirea. Inca mai ai de crescut, de maturizat. Personalitatea noastra se modeleaza in functie de persoanele cu care interactionam, de cartile pe care le citim, de materiile pe care le studiem la scoala, suntem in permanenta evolutie pt ca invatam mereu ceva nou.
Spui ca iti e frica de necunoscut, de a incerca o alta relatie. Daca iesi o data, de doua ori in oras cu un baiat nu inseamna ca trebuie neaparat sa iasa ceva scantei sau sa iasa ceva serios. Cunoaste persoane noi, zambeste mai des, iesi in natura, fa plimbari lungi viata e prea frumoasa si prea pretioasa ca sa stai in casa si sa plangi dupa un barbat care nu te merita. Ideea in viata e sa simplifici lucrurile, nu sa le complici! Asta am invatat’o de la barbati!:))) pt ca noi femeile despicam firul in 10 si iar in 10. Ia’o usor, nu te grabi la maritat:) bafta la facultate. spui tu 6 ani, dar apoi e masterul, doctoratul....:) ai grija de tine
Felicia86
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:24
Ce repede se pot indragostii tineretu din ziua de azi......virtual,prin sms,telefonic,prin aer prin relee,baterii,etc....si daca curentul cade???....ce mai fac bietii de ei?Intr-un fel e bine , ca nu mai imprastie boli de orce fel....!!!
Titanika
Postat pe 13 Decembrie 2011 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marturisire 55 De la: iacinta 3 Martie 2010 16:53
Cum putem iesi cu capul sus dintr-o relatie? 28 De la: 18 Iunie 2013 09:58
CE AI FACE DACA CINEVA TI-AR DARUI 1 MIL DE EURO SA FACI CE VREI CU EI?!?! 44 De la: FRN 28 Iunie 2010 23:12
cum te inpaci cu fostu prieten? 10 De la: little_doll 18 Martie 2009 16:52
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 16 De la: rain75 15 Octombrie 2009 14:47