Setari Cookie-uri

baiatul din ziua de azi

incep acest nou topic deoarece sunt intr o situatie careia nu i gasesc rezolvare. Prietena mea cea mai buna are o relatie de vreo 2 saptamani. Tipul a facut multe pana a reusit sa fie cu ea. Ies la cafenea,la terasa,la restaurant..toate bune si frumoase pana vine nota de plata. El in prima faza spune k o plateste ,dar fata scoate totusi bani din portofel,tipul ii ia si ii da restul dupa caz. Asta s a intamplat de fiecare data cand au iesit. Prietena mea spune ca nu stie cum sa termine relatia cu el..nu poate sa i zica adevarul- ca este de bun simt ca baiatul sa plateasca si consumatia prietenei ,tinand cont ca nu s a facut abuz niciodata si nu i s a mai intamplat niciodata asta-nu este ceva care se poate remedia ,promitandu i se ca nu se va mai intampla niciodata din momentul in care ii spune ce o deranjeaza,dar nici o situatie placuta . Voi ce parere aveti??? Cum ati reactiona?

P.S. Iese din discutie motivul cum ca el nu si ar permite sa plateasca un cico:D
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 03:18
e scartzar sa scape de el.
R_F
Postat pe 7 Iulie 2009 03:54
Data viitoare sa se limiteze la un simplu ,,multumesc'' cand vine nota si cu asta basta

A facut multe in ce sens ?ca o duce in fiecare seara sa manance in oras si sa-si plateasca nota ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Iulie 2009 05:43
A sunat o timp de o jumatate de an pana ea a acceptat sa iasa cu el,s au intalnit de vreo 2 ori apoi ea nu i a mai raspuns la telefon ,dar dupa un an si ceva s au vazut intamplator si au reluat legatura . Tipul inca dorind sa aiba o relatie cu ea dupa ce prietena mea si a cerut scuze pt comportamentul ei .

P.S. trebuie mentionat k era 14 februarie cand tipa a rupt o cu el prima data
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 11:29
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-07 05:43:21Data viitoare sa se limiteze la un simplu ,,multumesc'' cand vine nota si cu asta basta



Exact! "Multumesc" e mai mult decat suficient.
Scuzati-ma dragelor, dar e politete mahalageasca (vorba ceea: "cunoaste la maniere") ca atunci cand el spune ca va plati, ea totusi scoate portofelul. Asta nu arata ca e politicoasa, ci grea de cap. Adica ce din "am sa platesc eu" nu intelege ea?
Mai slefuiti-va, mai fetelor. Vad ca sunteti grabite sa faceti sex, sa aveti iubiti. Iar cand aveti, nu prea stiti ce sa faceti cu ei...
Mde, asa, ca ironie, eu zic ca bine-i face
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 11:48
De la: Dor_a, la data 2009-07-07 11:48:01
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-07 05:43:21Data viitoare sa se limiteze la un simplu ,,multumesc'' cand vine nota si cu asta basta



Exact! "Multumesc" e mai mult decat suficient.
Scuzati-ma dragelor, dar e politete mahalageasca (vorba ceea: "cunoaste la maniere") ca atunci cand el spune ca va plati, ea totusi scoate portofelul. Asta nu arata ca e politicoasa, ci grea de cap. Adica ce din "am sa platesc eu" nu intelege ea?
Mai slefuiti-va, mai fetelor. Vad ca sunteti grabite sa faceti sex, sa aveti iubiti. Iar cand aveti, nu prea stiti ce sa faceti cu ei...
Mde, asa, ca ironie, eu zic ca bine-i face


cum adica mai dora si dupa aceea sa-si auda fata vorbe cum ca a scos-o el la cico si ca nu a avut bani sa-si plateasca consumatzia hai sa fim seriosi doar sunt asa de evoluate fatucele in ziua de azi incat nici nu au auzit de fusta
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 11:52
hai mah, chiar ca e proasta fata asta
de parca e asa greu sa studiezi peretii, barul sau plasma (daca exista in local) cand vine nota de plata.... sau sa te apuce o treaba urgenta sa ai nevoie la baie
daca vrea ea sa para emancipata, politicoasa sau mai stiu eu cum, poate sa spuna "dau eu bacsisul". Atata timp cat el a zis ca plateste, de ce pana mea scoate portofelul????
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 12:02
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-07 12:02:16hai mah, chiar ca e proasta fata asta
de parca e asa greu sa studiezi peretii, barul sau plasma (daca exista in local) cand vine nota de plata.... sau sa te apuce o treaba urgenta sa ai nevoie la baie
daca vrea ea sa para emancipata, politicoasa sau mai stiu eu cum, poate sa spuna "dau eu bacsisul". Atata timp cat el a zis ca plateste, de ce pana mea scoate portofelul????


pisicutzo sti melodia aia:"valoarea mea,valoarea meaaaaaa"
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 12:10
De la: anybody, la data 2009-07-07 11:52:30
De la: Dor_a, la data 2009-07-07 11:48:01
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-07 05:43:21Data viitoare sa se limiteze la un simplu ,,multumesc'' cand vine nota si cu asta basta



cum adica mai dora si dupa aceea sa-si auda fata vorbe cum ca a scos-o el la cico si ca nu a avut bani sa-si plateasca consumatzia hai sa fim seriosi doar sunt asa de evoluate fatucele in ziua de azi incat nici nu au auzit de fusta


Sigur, "evoluate", adica: Incapabile sa scrie corect in propria limba, nu au citit o carte fara poze in viata lor, "versate" prin toate gaurile inca inainte de a avea bustul complet dezvoltat si politicoase nevoie mare, te pui cu ele?
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:13
Nu e primul baiat cu care iese si totusi e prima data cand i se intampla asta ...astea fiind spuse , stie sa se uite in jur si sa se faca, ca ploua ...iti dai seama cand tipul scrasneste din dinti si cand i se pare normal sa achite el intreaga nota ;)
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:27
N are rost sa generalizezi aiurea sau ti se pare tie ca face cineva greseli gramaticale aici sau ca are probleme de formulare sau de logica
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:29
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:29:49N are rost sa generalizezi aiurea sau ti se pare tie ca face cineva greseli gramaticale aici sau ca are probleme de formulare sau de logica


ai spus ceva de logica?arata-mi si mie unde este ea in postarea ta si in puii mei daca n-o mananc
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 12:31
Ca sa formulezi niste fraze care sa compuna un text ai nevoie si de logica;) (logica studiaza formele gandirii)
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:36
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:36:09 Ca sa formulezi niste fraze care sa compuna un text ai nevoie si de logica;) (logica studiaza formele gandirii)


unde?cand?cum?da de coerentza ai auzit? mai studiaza in niciun caz nu-i vorba de logica pentru a "compune un text"
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 12:39
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:27:31Nu e primul baiat cu care iese si totusi e prima data cand i se intampla asta ...astea fiind spuse , stie sa se uite in jur si sa se faca, ca ploua ...iti dai seama cand tipul scrasneste din dinti si cand i se pare normal sa achite el intreaga nota ;)

pai daca e asa, de ce mai iese cu el? din politete?

ma lasi... de parca e greu sa nu mai raspunzi la telefon sau sa spui "meriti pe cineva mai bun" daca "nu mai vreau sa ies cu tine" nu merge
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 12:39
fi serioasa,mie nu mi s-a intamplat ca ,cineva sa nu imi plateasca ,consumatia......decat daca am insistat ca eu sa imi platesc ,ce am consumat.....so....logica ta lasa de dorit......
un tip cu bun simt in primul rand ofera atentie pers care il intereseaza fie ea si prin a-i plati un suc..........
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 12:39
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-07 12:39:04
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:27:31Nu e primul baiat cu care iese si totusi e prima data cand i se intampla asta ...astea fiind spuse , stie sa se uite in jur si sa se faca, ca ploua ...iti dai seama cand tipul scrasneste din dinti si cand i se pare normal sa achite el intreaga nota ;)

pai daca e asa, de ce mai iese cu el? din politete?

ma lasi... de parca e greu sa nu mai raspunzi la telefon sau sa spui "meriti pe cineva mai bun" daca "nu mai vreau sa ies cu tine" nu merge


pisicutzo ai grija ca acu te apostrofeaza ca n-ai logica in ceea ce spui
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 12:40
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-07 12:39:04
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:27:31Nu e primul baiat cu care iese si totusi e prima data cand i se intampla asta ...astea fiind spuse , stie sa se uite in jur si sa se faca, ca ploua ...iti dai seama cand tipul scrasneste din dinti si cand i se pare normal sa achite el intreaga nota ;)

pai daca e asa, de ce mai iese cu el? din politete?

ma lasi... de parca e greu sa nu mai raspunzi la telefon sau sa spui "meriti pe cineva mai bun" daca "nu mai vreau sa ies cu tine" nu merge


Mde! Asta tine de logica noastra, care, pare-se, e alta decat a lor
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:41
I a mai dat o data tzeapa si nu i a mai raspuns la telefon(pe 14 feb ,anul trecut) in plus ,daca ar face asta ,ar insemna ca tipul sa o considere pe ea vinovata pt despartire,neputand sa i zica : "nu mai ies cu tine pt ca ma inviti in oras si nu platesti intreaga nota!" . Imagineaza ti putin cum ar suna asta
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:43
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:27:31Nu e primul baiat cu care iese si totusi e prima data cand i se intampla asta ...astea fiind spuse , stie sa se uite in jur si sa se faca, ca ploua ...iti dai seama cand tipul scrasneste din dinti si cand i se pare normal sa achite el intreaga nota ;)


Hai sa iti scriu in fraze scurte si propozitii simple, ca sa-ti fie usor sa gasesti logica:

Nu trebuie sa se uite pe pereti cand vine nota. Stop.

Poate sa se uite in ochii lui si sa zica: "Multumesc" Stop.

Daca el a invitat, e normal ca el sa plateasca. Stop.

Daca, in plus, EL spune ca plateste, nu poate scrasni din dinti. Stop.

Logical enough? Stop.
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:45
Nu e vorba de logica mea aici ..cred ca ai omis niste aspecte destul de importante:nu s io persoana in cauza si tipul e cel care a generat intreaga situatie
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:45
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:43:20I a mai dat o data tzeapa si nu i a mai raspuns la telefon(pe 14 feb ,anul trecut) in plus ,daca ar face asta ,ar insemna ca tipul sa o considere pe ea vinovata pt despartire,neputand sa i zica : "nu mai ies cu tine pt ca ma inviti in oras si nu platesti intreaga nota!" . Imagineaza ti putin cum ar suna asta


14 FEBRUARIE ANUL TRECUT?? Sunt impreuna de un an juma'? Si ea de peste un an plateste? Fetelor, eu cred ca ne pierdem vremea, zau!
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:47
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 03:18:27incep acest nou topic deoarece sunt intr o situatie careia nu i gasesc rezolvare. Prietena mea cea mai buna are o relatie de vreo 2 saptamani. Tipul a facut multe pana a reusit sa fie cu ea. Ies la cafenea,la terasa,la restaurant..toate bune si frumoase pana vine nota de plata. El in prima faza spune k o plateste ,dar fata scoate totusi bani din portofel,tipul ii ia si ii da restul dupa caz. Asta s a intamplat de fiecare data cand au iesit. Prietena mea spune ca nu stie cum sa termine relatia cu el..nu poate sa i zica adevarul- ca este de bun simt ca baiatul sa plateasca si consumatia prietenei ,tinand cont ca nu s a facut abuz niciodata si nu i s a mai intamplat niciodata asta-nu este ceva care se poate remedia ,promitandu i se ca nu se va mai intampla niciodata din momentul in care ii spune ce o deranjeaza,dar nici o situatie placuta . Voi ce parere aveti??? Cum ati reactiona?

P.S. Iese din discutie motivul cum ca el nu si ar permite sa plateasca un cico:D


Spune-i prietenei tale sa nu mai scoata ea banii , doar sa se ridice de la masa si sa plece spre iesirea din localul respectiv
Si daca el face faza sa zica ca nu are bani, sau nu stiu ce, sa o termine cu el...Nu se poate tot timpul sa plateasca ea, si mai ales ca au doar 2 saptamani....ce mama dracu

Postat pe 7 Iulie 2009 12:47
ce rautacioasa esti ,doar ca si noua ni se pare logic ca el sa plateasca daca a invitat ,iar faza cu scrasnitul din dinti e cat se poate de adevarata. A doua oara cand s au intalnit i a si spus cat e nota de plata sub forma de gluma : "hahahha..e 500 mii fix!" Picture that!
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:49
De la: amanda01, la data 2009-07-07 12:47:39
Spune-i prietenei tale sa nu mai scoata ea banii , doar sa se ridice de la masa si sa plece spre iesirea din localul respectiv
Si daca el face faza sa zica ca nu are bani, sau nu stiu ce, sa o termine cu el...Nu se poate tot timpul sa plateasca ea, si mai ales ca au doar 2 saptamani....ce mama dracu


Domnisoara logica sta prost cu numaratoare... Nu stiu din cat in cat numara ea de i-au iesit din februarie trecut pana acu' 2 saptamani...
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:50
Nu draga mea, daca erai atenta intelegeai cand am spus ca au mai iesit o data impreuna anul trecut de cateva ori ,iar pe 14 feb ea nu i a mai raspuns la telefon. S au intalnit de curand si de 2 saptamani sunt iarasi impreuna.
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 12:52
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:43:20I a mai dat o data tzeapa si nu i a mai raspuns la telefon(pe 14 feb ,anul trecut) in plus ,daca ar face asta ,ar insemna ca tipul sa o considere pe ea vinovata pt despartire,neputand sa i zica : "nu mai ies cu tine pt ca ma inviti in oras si nu platesti intreaga nota!" . Imagineaza ti putin cum ar suna asta

evident, gura lumii si orgoliul conteaza mai mult decat propriul respect
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 12:54
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 12:52:39Nu draga mea, daca erai atenta intelegeai cand am spus ca au mai iesit o data impreuna anul trecut de cateva ori ,iar pe 14 feb ea nu i a mai raspuns la telefon. S au intalnit de curand si de 2 saptamani sunt iarasi impreuna.


De ce?
Daca il stie neghiob si zgarie branza?
Revin si spun: aia doi se merita unul pe altul.
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:56
Alta curiozitate: are o parere proasta despre el, nu?
Cum poate, in circumstantele astea, sa se sarute cu el? Sa fie tandra? Sa se pisiceasca? Sa se tina de mana cu el si sa vorbeasca cate in luna si-n stele?
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 12:58
A zis ca na! poate data viitoare va fi altfel ,dar ultima data cand i a facut faza asta nu a mai vorbit cu el tot drumul spre casa si nu a mai stat la povesti in fata blocului,a iesit cat se poate de repede din masina ,dorind sa ajunga cat mai repede acasa.
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sani mici...:( 29 De la: alinutzica 31 Mai 2011 16:37
dragoste 5 De la: Tharr 16 Octombrie 2010 20:10
wtf 4 De la: bestiuitza 30 Noiembrie 2008 14:44
Se poate schimba un barbat? 33 De la: kudika016422 16 Mai 2010 19:26
Iubitul meu a avut o relatie cu alt barbat. 36 De la: kudika_934107 26 Septembrie 2013 19:57