Setari Cookie-uri

Un sfat, va rog!

Vorbesc pe messenger de 2 luni de zile cu un tip din SUA. Nu cred in relatii de genul acesta si chiar obisnuiam sa afirm cu toata increderea ca e imposibil sa te poti indragosti de un om pe care nu l-ai vazut niciodata. Asta spunea si el. Dar s-a intamplat si pot spune ca nu am mai tinut la nimeni asa de mult, insa, imi fac griji ca ma implic prea mult si n-as vrea sa ajung sa sufar.
Eu am inceput sa vorbesc cu el pentru ca imi doream foarte tare sa imi exersez engleza si spaniola(da, tipul stie si spaniola), insa, am descoperit ca avem atatea lucruri in comun incat ne-am indragostit.
Problema este ca acum cateva zile vorbeam despre ce am mai facut in ziua respectiva si la un moment dat nu mi-a mai raspuns. Am asteptat aproape o ora si nimic. Asa ca, de atunci, chiar daca era online, nu am mai intrat pe el, ca sa folosesc termeni specifici messenger-ului:)) Aiurea e ca si orgoliul lui e incomensurabil si nici el nu mi-a mai zis nimic.
Voi ce ziceti?
miss_sunshin3
Postat pe 18 Decembrie 2011 21:34
De la: miss_sunshin3, la data 2011-12-18 21:34:50Vorbesc pe messenger de 2 luni de zile cu un tip din SUA. Nu cred in relatii de genul acesta si chiar obisnuiam sa afirm cu toata increderea ca e imposibil sa te poti indragosti de un om pe care nu l-ai vazut niciodata. Asta spunea si el. Dar s-a intamplat si pot spune ca nu am mai tinut la nimeni asa de mult, insa, imi fac griji ca ma implic prea mult si n-as vrea sa ajung sa sufar.
Eu am inceput sa vorbesc cu el pentru ca imi doream foarte tare sa imi exersez engleza si spaniola(da, tipul stie si spaniola), insa, am descoperit ca avem atatea lucruri in comun incat ne-am indragostit.
Problema este ca acum cateva zile vorbeam despre ce am mai facut in ziua respectiva si la un moment dat nu mi-a mai raspuns. Am asteptat aproape o ora si nimic. Asa ca, de atunci, chiar daca era online, nu am mai intrat pe el, ca sa folosesc termeni specifici messenger-ului:)) Aiurea e ca si orgoliul lui e incomensurabil si nici el nu mi-a mai zis nimic.
Voi ce ziceti?


Eu zic sa-i dai pace si sa-ti cauti unul din viata reala....si mai aproape de tine. Cum naiba sa te indragostesti de o persoana care nu ai vazut o nikiodata. Eu am vb o data cu un baiat vreo doua luni la tel adevarul ca mi-a placut desi nu-l cunoscusem decat la tel dar mi-a placut mai mult dupa ce ne-am si intalnit insa soarta nu a fost de partea noastra totusi vorbim a ramas ceva frumos ...asta tot de pe net dar eram aproape. Al doilea prieten tot asa de pe net dar cu el nu eram compatibila. De aceea ziceam ca sfatul meu este sa lasi netul mai ales ca este distanta asa mare...cauta-ti in cercul de prieteni sau inafara dar nu de pe net...e mai bine deoarece ai habar cu cine-ti faci de lucru...Tu nu esti indragostita ca nu ai cum crezi doar ca esti indragostita ...vei intelege tu un pik mai tarziu ce inseamna sa iubesti pe cineva cu adevarat...
kudika_nikole
Postat pe 18 Decembrie 2011 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cate ori ma cert cu iubitul meu imi spune cate un lucru pe care il regreta dupa 5 min 11 De la: geo_tz 24 Ianuarie 2009 22:14
cadou de ziua indragostitilor 28 De la: playboy 2 Februarie 2013 11:01
pt ceei care merg la spectacolu wwe din bucuresti? 1 De la: alyn27 18 Aprilie 2011 14:25
il vreau inapoi... 4 De la: miss_darine 25 Noiembrie 2010 20:46
pot sa-l mai schimb????????? 8 De la: dragon_fly88 22 Iunie 2010 00:58