Setari Cookie-uri

Nu stiu ce decizie sa iau

Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
Copilul de 7 ani locuieste cu noi si tatal copilului are pretentia ca eu sa ma comport ca si cum as fi mama lui, sa am in totalitate grija de copil, de la spalat, calcat, mancat, facut lectii etc.
El nu considera decat ca daca participa financiar la cresterea copilului e arhisuficient, el nu se implica deloc in rest, eu fac totul in casa, ca nah asa considera el ca asa trebuie sa fie o femeie, dar eu nu mai pot sa duc asa.
Inainte sa ne mutam impreuna ma asteptam sa fie mult mai implicat in cresterea copilului, dar am ajuns eu sa le fac pe toate cand vin de la facultate si el sta dupa ce vine de la servici la pc tot restul zilei.
Voi fetelor ce credeti?este un comportament normal?
Nu mai spun de comportamentul lui ca macar daca m-ar aprecia dar mereu e nemultumit de mine, ca vreau si eu atentie, nu toata ziua sa stea la pc si eu sa ma chinui cu ea.
Celalalt copil nu e in grija noastra aici, deocamdata...
Ma oboseste fantastic cand vad ca eu fac curatenie luna in casa, mancare, spalat copil, haine calcate, dimineata pregatit copilul si el mai leneveste o ora in pat...
Am incercat sa vorbesc cu el si mai tare se enerveaza pe tema asta, ca nu i se pare atat de greu.
Dar eu cum sa am ambitia sa fiu langa el cand vad ca il doare in fund si de mine si de tot mai ales ca mi-a zis ca ce fac eu nu e cine stie ce, asta imi spune cand ma enervez pe el ca nici nu observa ca sunt prin preajma, eu daca il pup e ok, daca nu, e la fel de ok.
Aiurea ma simt...
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 00:55
I-a masuri .Nici macar nu e copilu tau si el tot nemultumit e .cred ca sti singura ce ai de facut.
blaa
Postat pe 6 Ianuarie 2012 00:59
Imi pare rau pentru tine dar tu nu ai nici o relatie ci doar un post de bona,femeie de servici fara salariu.sper sa-ti dea de gandit!
kudika1993
Postat pe 6 Ianuarie 2012 10:57
Draga mea eu nici platita nu as putea sa stau langa un astfel de om. Te intreb ce te retine pe tine sa pleci ??? Sincer nu prea cred ca-l iubesti si el cu siguranta nu te iubeste. Eu las lasa acolo cu tot cu copil sa-si caute alta sa vad cine sta langa el precum un cal la trasura. Esti tanara - du-te fata si fa-ti viata ai 24 de ani esti la facultate iti poti face o cariera - si tu ce faci te sacrifici pentru ce ??? In vremea pe care o pierzi alaturi de el ai putea face multe alte lucruri mult mai interesante. Nu-ti lasa sa treaca vremea pe langa tine si pe urma sa o regreti.

Aia ce o traiesti tu imi pare rau sa-ti zic dar nu este viata - eu niki obligata nu as putea trai asa langa o persoana care nici macar nu tine la mine decum sa ma mai iubeasca...

Sper ca esti desteapta si vei lua o decizie inteleapta...
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 11:09
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 11:09:31Draga mea eu nici platita nu as putea sa stau langa un astfel de om. Te intreb ce te retine pe tine sa pleci ??? Sincer nu prea cred ca-l iubesti si el cu siguranta nu te iubeste. Eu las lasa acolo cu tot cu copil sa-si caute alta sa vad cine sta langa el precum un cal la trasura. Esti tanara - du-te fata si fa-ti viata ai 24 de ani esti la facultate iti poti face o cariera - si tu ce faci te sacrifici pentru ce ??? In vremea pe care o pierzi alaturi de el ai putea face multe alte lucruri mult mai interesante. Nu-ti lasa sa treaca vremea pe langa tine si pe urma sa o regreti.

Aia ce o traiesti tu imi pare rau sa-ti zic dar nu este viata - eu niki obligata nu as putea trai asa langa o persoana care nici macar nu tine la mine decum sa ma mai iubeasca...

Sper ca esti desteapta si vei lua o decizie inteleapta...



Nikol are dreptate!!!N-ai nevoie de asa ceva in viata ta.Te foloseste de bona....etc!Termina-ti tu scoala si vezi-ti de viata ta care este pe primul plan!Din cauza copilului,care iti i-a tot timpul,s-ar putea sa pierzi anu scolar.Ia decizia korekta in viata ta!!!Exact, te-ai legat la cap .....ptr ce?
Titanika
Postat pe 6 Ianuarie 2012 11:30
Va multumesc pentru parerile impartasite.
Spunea cineva mai sus ca eu nu il iubesc.
Pai cam asta e buba ca eu am fost si sunt foarte indragostita de el, as fi facut sacrificiul asta ca are copii daca imi arata si el un pic de afectiune, ca mai tot timpul e la pc si se joaca si cand ma duc la el cu lugu lugu se enerveaza ca il deranjez, ca nu vad ca are treaba?(adica se joaca, asta e treaba de la care il intrerup).
Am lungit-o asa pentru ca am sperat ca va reveni la idei mai bune dar am obosit sincer si mai ales cand avem discutii interminabile ca sa se ocupe si el de casa, adica impreuna si de copil...ca asta e datoria mea ca femeie:|.
Atunci ma gandesc daca era copilul meu unde se ajungea?
Cu vorba am incercat dar nu am reusit sa fac nimic, as vrea sa plec dar ruptura asta brusca ma va debusola.
In viata mea nu mai fac atatea compromisuri.
Nu ma mai incurc niciodata cu cineva care sa stea cu mana in ...buzunar dupa ce vine de la servici si eu sa ma ocup de toate, nu il intereseaza deloc daca ma vede inglodata pana peste cap de treaba prin bucatarie sa vina sa ma "salveze", sa ajute si el, sau cand ii spun ca am de invatat etc, ca ce e asa greu sa ma ocup de copil, casa etc.
Eu ma asteptam la cu totul altceva sincer...
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 11:53
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
Copilul de 7 ani locuieste cu noi si tatal copilului are pretentia ca eu sa ma comport ca si cum as fi mama lui, sa am in totalitate grija de copil, de la spalat, calcat, mancat, facut lectii etc.
El nu considera decat ca daca participa financiar la cresterea copilului e arhisuficient, el nu se implica deloc in rest, eu fac totul in casa, ca nah asa considera el ca asa trebuie sa fie o femeie, dar eu nu mai pot sa duc asa.
Inainte sa ne mutam impreuna ma asteptam sa fie mult mai implicat in cresterea copilului, dar am ajuns eu sa le fac pe toate cand vin de la facultate si el sta dupa ce vine de la servici la pc tot restul zilei.
Voi fetelor ce credeti?este un comportament normal?
Nu mai spun de comportamentul lui ca macar daca m-ar aprecia dar mereu e nemultumit de mine, ca vreau si eu atentie, nu toata ziua sa stea la pc si eu sa ma chinui cu ea.
Celalalt copil nu e in grija noastra aici, deocamdata...
Ma oboseste fantastic cand vad ca eu fac curatenie luna in casa, mancare, spalat copil, haine calcate, dimineata pregatit copilul si el mai leneveste o ora in pat...
Am incercat sa vorbesc cu el si mai tare se enerveaza pe tema asta, ca nu i se pare atat de greu.
Dar eu cum sa am ambitia sa fiu langa el cand vad ca il doare in fund si de mine si de tot mai ales ca mi-a zis ca ce fac eu nu e cine stie ce, asta imi spune cand ma enervez pe el ca nici nu observa ca sunt prin preajma, eu daca il pup e ok, daca nu, e la fel de ok.
Aiurea ma simt...


Draga mea, ai certificatul de nastere al copilului de 7 ani? Daca da, atunci pune-i nesimtitului sub nas sa vada cine e trecut in dreptul tatalui si cine-i mama copilului. E copilul lui, in primul rand el, ar trebui sa se implice, nu doar financiar ca nu-i de ajuns, ci si in educatia, cresterea si ingrijirea acestui copil. Nu e capabil sa faca el, in primul rand, lucrul acesta, atunci ar trebui sa incredinteze copilul mamei sale. Daca mai continua sa se poarte ca un pasha misogin, nu doar tu si relatia dintre voi va avea de suferit, ci si amaratul acela de copil va suferi, deoarece pentru un copilas si prezenta tatalui si implicarea lui in viata sa sunt importante in procesul de dezvoltare normala al acelui copil.

In ceea ce priveste impartirea responsabilitatilor casnice, din moment ce a acceptat o relatie cu altcineva, responsabilitatile acelei relatii se impart la DOI, pentru ca din relatia aceea faceti parte doua persoane mature si nicidecum nici unul dintre voi nu e sluga, iar altul pasa. Daca el spune ca nu i se pare greu sa faci curat, sa gatesti, sa speli, sa faci piata etc, spune-i sa puna manuta si sa faca el treaba prin casa, daca i se pare asa simplu, in loc s-o frece la rece pe net, si sa-si bata joc si de tine, si de copil, si de casa. Stii ce as face in locul tau? L-as lasa balta cu toate, i-as spune descurca-te, omule singur, ca doar nu ti-ai luat sluga. Din tot ceea ce ne relatezi, eu trag concluzia ca prietenul tau doar se foloseste de tine pentru a scapa de indatoririle de parinte si cele de sot/iubit, mergand pe principiul lui sa-i fie, iar dupa el potopul.

Imi pare rau sa ti-o spun, dar casa buna n-o sa faci cu el. Ai luat in considerare varianta despartirii, pentru ca nu-i bine sa te lasi folosita si umilita, oricat de mult ai tine la o persoana. Parerea mea din afara e ca el nu te iubeste, nici macar amaratul acela de copil nu pare sa si-l iubeasca din moment ce nu se ocupa de el. Nu degeaba l-a lasat fosta sotie!

Nu te mai lasa umilita, folosita si jignita! La varsta ta ar trebui sa-ti termini facultatea, sa te distrezi, sa te bucuri de o relatie frumoasa in doi, sa te bucuri de afectiunea unui barbat care sa te iubeasca si respecte, nu sa te stresezi si sa fii folosita si jignita!
franziska_eu
Postat pe 6 Ianuarie 2012 12:37
De la: franziska_eu, la data 2012-01-06 12:37:46
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
Copilul de 7 ani locuieste cu noi si tatal copilului are pretentia ca eu sa ma comport ca si cum as fi mama lui, sa am in totalitate grija de copil, de la spalat, calcat, mancat, facut lectii etc.
El nu considera decat ca daca participa financiar la cresterea copilului e arhisuficient, el nu se implica deloc in rest, eu fac totul in casa, ca nah asa considera el ca asa trebuie sa fie o femeie, dar eu nu mai pot sa duc asa.
Inainte sa ne mutam impreuna ma asteptam sa fie mult mai implicat in cresterea copilului, dar am ajuns eu sa le fac pe toate cand vin de la facultate si el sta dupa ce vine de la servici la pc tot restul zilei.
Voi fetelor ce credeti?este un comportament normal?
Nu mai spun de comportamentul lui ca macar daca m-ar aprecia dar mereu e nemultumit de mine, ca vreau si eu atentie, nu toata ziua sa stea la pc si eu sa ma chinui cu ea.
Celalalt copil nu e in grija noastra aici, deocamdata...
Ma oboseste fantastic cand vad ca eu fac curatenie luna in casa, mancare, spalat copil, haine calcate, dimineata pregatit copilul si el mai leneveste o ora in pat...
Am incercat sa vorbesc cu el si mai tare se enerveaza pe tema asta, ca nu i se pare atat de greu.
Dar eu cum sa am ambitia sa fiu langa el cand vad ca il doare in fund si de mine si de tot mai ales ca mi-a zis ca ce fac eu nu e cine stie ce, asta imi spune cand ma enervez pe el ca nici nu observa ca sunt prin preajma, eu daca il pup e ok, daca nu, e la fel de ok.
Aiurea ma simt...


Draga mea, ai certificatul de nastere al copilului de 7 ani? Daca da, atunci pune-i nesimtitului sub nas sa vada cine e trecut in dreptul tatalui si cine-i mama copilului. E copilul lui, in primul rand el, ar trebui sa se implice, nu doar financiar ca nu-i de ajuns, ci si in educatia, cresterea si ingrijirea acestui copil. Nu e capabil sa faca el, in primul rand, lucrul acesta, atunci ar trebui sa incredinteze copilul mamei sale. Daca mai continua sa se poarte ca un pasha misogin, nu doar tu si relatia dintre voi va avea de suferit, ci si amaratul acela de copil va suferi, deoarece pentru un copilas si prezenta tatalui si implicarea lui in viata sa sunt importante in procesul de dezvoltare normala al acelui copil.

In ceea ce priveste impartirea responsabilitatilor casnice, din moment ce a acceptat o relatie cu altcineva, responsabilitatile acelei relatii se impart la DOI, pentru ca din relatia aceea faceti parte doua persoane mature si nicidecum nici unul dintre voi nu e sluga, iar altul pasa. Daca el spune ca nu i se pare greu sa faci curat, sa gatesti, sa speli, sa faci piata etc, spune-i sa puna manuta si sa faca el treaba prin casa, daca i se pare asa simplu, in loc s-o frece la rece pe net, si sa-si bata joc si de tine, si de copil, si de casa. Stii ce as face in locul tau? L-as lasa balta cu toate, i-as spune descurca-te, omule singur, ca doar nu ti-ai luat sluga. Din tot ceea ce ne relatezi, eu trag concluzia ca prietenul tau doar se foloseste de tine pentru a scapa de indatoririle de parinte si cele de sot/iubit, mergand pe principiul lui sa-i fie, iar dupa el potopul.

Imi pare rau sa ti-o spun, dar casa buna n-o sa faci cu el. Ai luat in considerare varianta despartirii, pentru ca nu-i bine sa te lasi folosita si umilita, oricat de mult ai tine la o persoana. Parerea mea din afara e ca el nu te iubeste, nici macar amaratul acela de copil nu pare sa si-l iubeasca din moment ce nu se ocupa de el. Nu degeaba l-a lasat fosta sotie!

Nu te mai lasa umilita, folosita si jignita! La varsta ta ar trebui sa-ti termini facultatea, sa te distrezi, sa te bucuri de o relatie frumoasa in doi, sa te bucuri de afectiunea unui barbat care sa te iubeasca si respecte, nu sa te stresezi si sa fii folosita si jignita!


*lui sa-i fie bine
franziska_eu
Postat pe 6 Ianuarie 2012 12:39
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


nu pedepsi copilul
_oktober_
Postat pe 6 Ianuarie 2012 12:43
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 11:53:30Va multumesc pentru parerile impartasite.
Spunea cineva mai sus ca eu nu il iubesc.
Pai cam asta e buba ca eu am fost si sunt foarte indragostita de el, as fi facut sacrificiul asta ca are copii daca imi arata si el un pic de afectiune, ca mai tot timpul e la pc si se joaca si cand ma duc la el cu lugu lugu se enerveaza ca il deranjez, ca nu vad ca are treaba?(adica se joaca, asta e treaba de la care il intrerup).
Am lungit-o asa pentru ca am sperat ca va reveni la idei mai bune dar am obosit sincer si mai ales cand avem discutii interminabile ca sa se ocupe si el de casa, adica impreuna si de copil...ca asta e datoria mea ca femeie:|.
Atunci ma gandesc daca era copilul meu unde se ajungea?
Cu vorba am incercat dar nu am reusit sa fac nimic, as vrea sa plec dar ruptura asta brusca ma va debusola.
In viata mea nu mai fac atatea compromisuri.
Nu ma mai incurc niciodata cu cineva care sa stea cu mana in ...buzunar dupa ce vine de la servici si eu sa ma ocup de toate, nu il intereseaza deloc daca ma vede inglodata pana peste cap de treaba prin bucatarie sa vina sa ma "salveze", sa ajute si el, sau cand ii spun ca am de invatat etc, ca ce e asa greu sa ma ocup de copil, casa etc.
Eu ma asteptam la cu totul altceva sincer...


Draga mea, la inceput o sa te simti debusolata dupa ce te vei desparti de el, dar o sa vezi ce bun e gustul libertatii. Crede-ma ca nu pierzi nimic despartindu-te de el. Nu cred ca vrei sa te multumesti cu statutul de sluga toata viata, iar tineretea si viata ta sa treaca pe langa tine, in timp ce tu ai tanjii dupa o mana de ajutor si dovezi de afectiune, nu? Da-l naibii, vezi-ti de viata ta, termina-ti studiile, si o sa-ti intalnesti jumatatea aceea pe care ti-o doresti, garantez! Te-ai gandit ca, stand intr-o relatie cu persoana nepotrivita, lasi sa treaca pe langa tine sansa de a cunoaste pe cineva potrivit tie?
franziska_eu
Postat pe 6 Ianuarie 2012 12:44
De la: Brosco, la data 2012-01-06 12:46:12
De la: _oktober_, la data 2012-01-06 12:43:36
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


nu pedepsi copilul

Nu eu il pedepsesc,taica-su o face.


si o indemni pe ea sa faca acelasi lucru
_oktober_
Postat pe 6 Ianuarie 2012 12:49
quote name='pickard'

[img]http://img.kudika.ro/comunitate/photos/image/388295_255101337859680_194767473893067_302764_777752857_n.jpg[/img]
MONSENIORUL
Postat pe 6 Ianuarie 2012 12:55
Draga mea eu am zis ca nu-l iubesti pentru ca mie mi se pare ironic ca cineva sa iubeasca o astfel de persoana...dar vad ca se mai intampla - in cazul acesta decizia iti apartine nu uita doar ca in functie de decizile tale iti vei trai si viata - omul ce alege in viata aia are....

Sper sa te gandesti la asta ....
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:05
Draga mea eu am zis ca nu-l iubesti pentru ca mie mi se pare ironic ca cineva sa iubeasca o astfel de persoana...dar vad ca se mai intampla - in cazul acesta decizia iti apartine nu uita doar ca in functie de decizile tale iti vei trai si viata - omul ce alege in viata aia are....

Sper sa te gandesti la asta ....
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:06
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:08
De la: _oktober_, la data 2012-01-06 12:49:47
De la: Brosco, la data 2012-01-06 12:46:12
De la: _oktober_, la data 2012-01-06 12:43:36
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


nu pedepsi copilul

Nu eu il pedepsesc,taica-su o face.


si o indemni pe ea sa faca acelasi lucru


Copilul nu are nici o vina...
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:11
Dar cine te-a pus sa stai cu un barbat care a fost casatorit si a divortat de sotia lui ? El daca s-a casatorit cu alta, trebuia sa sta cu aia tot restul vietii, doar moartea sa ii desparteasca. Acuma suporti consecintele: esti ingrijitoarea lui de copii, spalatoreasa, femeie de servici !
Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:12
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-06 12:55:56quote name='pickard'

[img]http://img.kudika.ro/comunitate/photos/image/388295_255101337859680_194767473893067_302764_777752857_n.jpg[/img]


Si peaici ai aparut ....
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:13
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:12:53Dar cine te-a pus sa stai cu un barbat care a fost casatorit si a divortat de sotia lui ? El daca s-a casatorit cu alta, trebuia sa sta cu aia tot restul vietii, doar moartea sa ii desparteasca. Acuma suporti consecintele: esti ingrijitoarea lui de copii, spalatoreasa, femeie de servici !


Va fi asa doar daca va alege sa fie asa - asa va ramane...
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:14
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona


pt ea ar fi mai bine....se despart,da...dar oricum nu vad niciun viitor
_oktober_
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:16
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:20:27
De la: _oktober_, la data 2012-01-06 12:49:47
De la: Brosco, la data 2012-01-06 12:46:12
De la: _oktober_, la data 2012-01-06 12:43:36
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


nu pedepsi copilul

Nu eu il pedepsesc,taica-su o face.


si o indemni pe ea sa faca acelasi lucru

Nu este copilul ei,nu are nicio responsabilitate fata de el.Si daca s-ar desparti de respectivul tata cum zicea altcineva pe aici nu se va mai ocupa de copil.Ca face cum spun eu sau ca se desparte de el tot aia e.


daca face cum spui tu...il pedepseste pe copil...care nu are nicio vina..nu discutam de responsabilitate acum....vb de un suflet nevinovat prins intre orgoliile a doi adulti care ar trebui sa-l ingrijeasca.....vrea sa scape de el? ar fi bine...eu nu prea vad sa vrea!
_oktober_
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:23
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:22:20
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona

Sa stii ca nu la orice colt de strada se gasesc femei care sa accepte un copil,deci cred ca ar fi mai greu pt el sa mai gaseasca alta "bona".


Se gasesc femei cu gramada care sa accepte un copil - dar nu se gasesc femei care sa stea anga un porc de om ...
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:24
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:24:58
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:22:20
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona

Sa stii ca nu la orice colt de strada se gasesc femei care sa accepte un copil,deci cred ca ar fi mai greu pt el sa mai gaseasca alta "bona".


Se gasesc femei cu gramada care sa accepte un copil - dar nu se gasesc femei care sa stea anga un porc de om ...


Ohooo, se gasesc si femei care sa stea langa porci de oameni !!

Cate nu s-au plans aici pe Kudika...
Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:28
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:28:23
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:24:58
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:22:20
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona

Sa stii ca nu la orice colt de strada se gasesc femei care sa accepte un copil,deci cred ca ar fi mai greu pt el sa mai gaseasca alta "bona".


Se gasesc femei cu gramada care sa accepte un copil - dar nu se gasesc femei care sa stea anga un porc de om ...


Ohooo, se gasesc si femei care sa stea langa porci de oameni !!

Cate nu s-au plans aici pe Kudika...


cea mai buna pasare este porcul!
PICCKARD
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:32
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:28:23
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:24:58
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:22:20
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona

Sa stii ca nu la orice colt de strada se gasesc femei care sa accepte un copil,deci cred ca ar fi mai greu pt el sa mai gaseasca alta "bona".


Se gasesc femei cu gramada care sa accepte un copil - dar nu se gasesc femei care sa stea anga un porc de om ...


Ohooo, se gasesc si femei care sa stea langa porci de oameni !!

Cate nu s-au plans aici pe Kudika...


Da si din cate au fost in cauza toate s-au despartit de ei...deci rezultatul este ca nimeni nu sta langa un porc....
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:36
De la: PICCKARD, la data 2012-01-06 13:32:18
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:28:23
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:24:58
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:22:20
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona

Sa stii ca nu la orice colt de strada se gasesc femei care sa accepte un copil,deci cred ca ar fi mai greu pt el sa mai gaseasca alta "bona".


Se gasesc femei cu gramada care sa accepte un copil - dar nu se gasesc femei care sa stea anga un porc de om ...


Ohooo, se gasesc si femei care sa stea langa porci de oameni !!

Cate nu s-au plans aici pe Kudika...


cea mai buna pasare este porcul!


Da numa ca porcul nu are aripi pasarile pot zbura ....
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:38
De la: franziska_eu, la data 2012-01-06 12:39:28
De la: franziska_eu, la data 2012-01-06 12:37:46
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
Copilul de 7 ani locuieste cu noi si tatal copilului are pretentia ca eu sa ma comport ca si cum as fi mama lui, sa am in totalitate grija de copil, de la spalat, calcat, mancat, facut lectii etc.
El nu considera decat ca daca participa financiar la cresterea copilului e arhisuficient, el nu se implica deloc in rest, eu fac totul in casa, ca nah asa considera el ca asa trebuie sa fie o femeie, dar eu nu mai pot sa duc asa.
Inainte sa ne mutam impreuna ma asteptam sa fie mult mai implicat in cresterea copilului, dar am ajuns eu sa le fac pe toate cand vin de la facultate si el sta dupa ce vine de la servici la pc tot restul zilei.
Voi fetelor ce credeti?este un comportament normal?
Nu mai spun de comportamentul lui ca macar daca m-ar aprecia dar mereu e nemultumit de mine, ca vreau si eu atentie, nu toata ziua sa stea la pc si eu sa ma chinui cu ea.
Celalalt copil nu e in grija noastra aici, deocamdata...
Ma oboseste fantastic cand vad ca eu fac curatenie luna in casa, mancare, spalat copil, haine calcate, dimineata pregatit copilul si el mai leneveste o ora in pat...
Am incercat sa vorbesc cu el si mai tare se enerveaza pe tema asta, ca nu i se pare atat de greu.
Dar eu cum sa am ambitia sa fiu langa el cand vad ca il doare in fund si de mine si de tot mai ales ca mi-a zis ca ce fac eu nu e cine stie ce, asta imi spune cand ma enervez pe el ca nici nu observa ca sunt prin preajma, eu daca il pup e ok, daca nu, e la fel de ok.
Aiurea ma simt...


Draga mea, ai certificatul de nastere al copilului de 7 ani? Daca da, atunci pune-i nesimtitului sub nas sa vada cine e trecut in dreptul tatalui si cine-i mama copilului. E copilul lui, in primul rand el, ar trebui sa se implice, nu doar financiar ca nu-i de ajuns, ci si in educatia, cresterea si ingrijirea acestui copil. Nu e capabil sa faca el, in primul rand, lucrul acesta, atunci ar trebui sa incredinteze copilul mamei sale. Daca mai continua sa se poarte ca un pasha misogin, nu doar tu si relatia dintre voi va avea de suferit, ci si amaratul acela de copil va suferi, deoarece pentru un copilas si prezenta tatalui si implicarea lui in viata sa sunt importante in procesul de dezvoltare normala al acelui copil.

In ceea ce priveste impartirea responsabilitatilor casnice, din moment ce a acceptat o relatie cu altcineva, responsabilitatile acelei relatii se impart la DOI, pentru ca din relatia aceea faceti parte doua persoane mature si nicidecum nici unul dintre voi nu e sluga, iar altul pasa. Daca el spune ca nu i se pare greu sa faci curat, sa gatesti, sa speli, sa faci piata etc, spune-i sa puna manuta si sa faca el treaba prin casa, daca i se pare asa simplu, in loc s-o frece la rece pe net, si sa-si bata joc si de tine, si de copil, si de casa. Stii ce as face in locul tau? L-as lasa balta cu toate, i-as spune descurca-te, omule singur, ca doar nu ti-ai luat sluga. Din tot ceea ce ne relatezi, eu trag concluzia ca prietenul tau doar se foloseste de tine pentru a scapa de indatoririle de parinte si cele de sot/iubit, mergand pe principiul lui sa-i fie, iar dupa el potopul.

Imi pare rau sa ti-o spun, dar casa buna n-o sa faci cu el. Ai luat in considerare varianta despartirii, pentru ca nu-i bine sa te lasi folosita si umilita, oricat de mult ai tine la o persoana. Parerea mea din afara e ca el nu te iubeste, nici macar amaratul acela de copil nu pare sa si-l iubeasca din moment ce nu se ocupa de el. Nu degeaba l-a lasat fosta sotie!

Nu te mai lasa umilita, folosita si jignita! La varsta ta ar trebui sa-ti termini facultatea, sa te distrezi, sa te bucuri de o relatie frumoasa in doi, sa te bucuri de afectiunea unui barbat care sa te iubeasca si respecte, nu sa te stresezi si sa fii folosita si jignita!


*lui sa-i fie bine



Foarte bine punctat...
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:45
Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?


Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:49
Stiu, imi merit fiecare bucatica din raul care singura mi l-am facut, mi-am facut-o cu mana mea
Maine o sa ma mut.
E dureros dar nu am ce face
Un an am taraganat-o asa in speranta ca va fi bine, dar zilnic sa cersesc afectiune si daca lucrurile nu se intampla cum doreste el se bosumfleaza si atunci eu ma duc in alta camera si asta e relatia noastra, asa-s toate zilele.
Acum se poarta de parca nimic nu s-a intamplat... , rade, glumeste etc....asta pana cand incep sa il enervez, dupa cum afirma el, ca el nu poate fi linistit ca eu il enervez...uite asa am ajuns.
Foarte rau ma simt, azi am plans toata ziua, sunt lesinata nu mai pot, nici de mancat nu mai pot.
Pacat ca m-am atasat de copii lui, in special de copilul de 7 ani...ca locuieste cu noi si eu m-am ocupat de el pana acum, el doar financiar a participat, dar copilul are multe nevoi si eu singura nu pot face fata.
Cand am acceptat sa ma inham la asa ceva, una am vorbit cu el si alta vad ca se face, ca vedem noi cum vom face ,spunea el, amandoi incolo, amandoi incoace, nu e bai...
Ideea e ca o viata el a fost invatat ca sa isi trimita copiii pe unde se putea si el doar cotiza pentru ei ca sa nu il doara capul...ca de multe ori il auzeam zicand, asta imi trebuia mie acum, sa stau dupa ei(dupa copii)...si de abia atunci ii vedeam adevarata fata.
Mama copiilor nici in nu ii doare de ei si el ca un tata iubitor ce e , i-a luat el.
Is multe de zis si eu am obosit, nu am cu cine sa ma sfatuiesc, maicamea mereu mi-a zis sa plec ca nu-i de mine.
Ce mi-a zis el ultima data a fost ca daca nu tac mi-o iau peste ochi:O ...asta a pus capac.
Deci fetelor voi s anu faceti ca mine, niciodata s anu faceti compromisuri de acest gen, asa cum e el ca mereu spune ca nimic nu o sa se aleaga de mine, ca nu o sa imi permit sa am ce are el niciodata, ca termin facultatea, si cu un salar nu fac decat o viata sa stau prin chirii etc.
Asta e, imi asum riscul asta, dar asa nu mai pot.
Desi tin foarte mult la copii nu pot sa robotesc numai eu prin casa si el sa stea cu fundul in mana, ca are servici stresant etc, ca el vrea cand vine de la servici sa stea linistit.
Dar eu cand o sa am servici ce fac?vin dupa 8-9 ore de munca, si ajung acasa, mancare, curatenie, facut lectii cu copilul etc...
Ma ingrozeste lucrul asta si nu stiu el cum se suporta asa, el care face ceva prin casa la instalatii electrice mereu stau in dreapta lui sa il ajut.
Cred ca s-a saturat de prea mult bine zau de nu, ca sa nu intru la idei ca sanatos la cap nu mai e demult.
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:03
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:49:44Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?




Lasa ca u esti dragut asa cum esti
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce cadou sa-i cumpar? 4 De la: vocea_inimii 10 Aprilie 2010 19:18
Help!!! 1 De la: unreal17 14 Septembrie 2009 21:35
banii lui.. un defect? 64 De la: oportunity 10 Decembrie 2012 18:31
Vreau parerea voastra... 1 De la: melania_klara 10 Iulie 2012 10:57
de ce unii barbati se comporta ciudat? 22 De la: valita76 23 August 2009 10:24