Setari Cookie-uri

Nu stiu ce decizie sa iau

De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-06 22:36:37
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:33:37
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
:


dar ce instanta este aia care a acordat amandoi copii tatalui?


Zice ca are 2 copii, nu ca ii creste el. Oricum ar fi, responsabilitate tot are....


din povestile citite cam asa reiese, ca stau cu ei.
guru_ion
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:44
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-06 22:36:37
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:33:37
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
:


dar ce instanta este aia care a acordat amandoi copii tatalui?


Zice ca are 2 copii, nu ca ii creste el. Oricum ar fi, responsabilitate tot are....


buna seara domnita in rosu
guru_ion
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:44
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:44:48
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-06 22:36:37
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:33:37
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
:


dar ce instanta este aia care a acordat amandoi copii tatalui?


Zice ca are 2 copii, nu ca ii creste el. Oricum ar fi, responsabilitate tot are....


buna seara domnita in rosu


Buna seara ! Eu nu am citit tot, mi-am dat cu parerea doar la ce am citit in intrebarea ta. Ce sa zic, cinste ei daca poate accepta situatia asa, cred ca e greu sa fi mama vitrega...
GHEISA_
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:49
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:49:44Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?




Hai ma, virginel, sa ma ocup eu de cazul tau, ca vad ca nu se indura nimeni de tine…
Ia zi, ce stii sa faci?
mika76
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:51
De la: mika76, la data 2012-01-06 22:51:58
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:49:44Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?




Hai ma, virginel, sa ma ocup eu de cazul tau, ca vad ca nu se indura nimeni de tine…
Ia zi, ce stii sa faci?


El spune ca site, dar eu nu-s sigura.
Vipassana
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:53
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-06 22:49:40
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:44:48
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-06 22:36:37
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:33:37
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
:


dar ce instanta este aia care a acordat amandoi copii tatalui?


Zice ca are 2 copii, nu ca ii creste el. Oricum ar fi, responsabilitate tot are....


buna seara domnita in rosu


Buna seara ! Eu nu am citit tot, mi-am dat cu parerea doar la ce am citit in intrebarea ta. Ce sa zic, cinste ei daca poate accepta situatia asa, cred ca e greu sa fi mama vitrega...


da, felicitari si din partea mea.
dar totusi am o nelamurire. cum de a reusit tatal sa faca rost de cei doi copii?
guru_ion
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:54
De la: Vipassana, la data 2012-01-06 22:53:54
De la: mika76, la data 2012-01-06 22:51:58
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:49:44Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?




Hai ma, virginel, sa ma ocup eu de cazul tau, ca vad ca nu se indura nimeni de tine…
Ia zi, ce stii sa faci?


El spune ca site, dar eu nu-s sigura.


Ca stie...scuze.
Vipassana
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:56
De la: Vipassana, la data 2012-01-06 22:56:04
De la: Vipassana, la data 2012-01-06 22:53:54
De la: mika76, la data 2012-01-06 22:51:58
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:49:44Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?




Hai ma, virginel, sa ma ocup eu de cazul tau, ca vad ca nu se indura nimeni de tine…
Ia zi, ce stii sa faci?


El spune ca site, dar eu nu-s sigura.


Ca stie...scuze.

Pai, sa bage CV-uI aici pe forum, ca vedem dupa aia, la proba practica… Da' muIti pica la oral!
mika76
Postat pe 6 Ianuarie 2012 23:16
De la: mika76, la data 2012-01-06 23:16:56
De la: Vipassana, la data 2012-01-06 22:56:04
De la: Vipassana, la data 2012-01-06 22:53:54
De la: mika76, la data 2012-01-06 22:51:58
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 13:49:44Nu te-ar interesa mai degraba o relatie cu un baiat dragut, fara vicii, romantic, fara copii, virgin, 28 de ani ?




Hai ma, virginel, sa ma ocup eu de cazul tau, ca vad ca nu se indura nimeni de tine…
Ia zi, ce stii sa faci?


El spune ca site, dar eu nu-s sigura.


Ca stie...scuze.

Pai, sa bage CV-uI aici pe forum, ca vedem dupa aia, la proba practica… Da' muIti pica la oral!


Fii sigura de asta.
Vipassana
Postat pe 6 Ianuarie 2012 23:20
De la: Titanika, la data 2012-01-06 15:14:41 Fi tare si ia-ti inima in dinti si fa ceea ce trebuie sa faci!!!Ai grija sa-ti iei acte hartii sa nu le uiti ca nu poti sti ce rau iti face nemernikul din razbunare.Si te rog sa ne spui ,daka ai plecat sa ne anunti si pe noi ce este cu tine si daca ai putut sa pleci fara scandal.
Cand esti bine si linistita,roaga-te la Dzeu sa te ajute sa-ti fie alaturi si sa te calauzeasca pe drumul cel bun!!!
SPER SA NU MAI FIE O DATA VIITOARE!Ai invatat pe pielea ta,era mai bine sa inveti pe pielea altora.....dar esti tanara si ai timp sa-ti refaci viata...DAR DUPA CE-TI TERMINI FACULTATEA!!!



Am revenit...
Am lipsit pentru ceva timp ca m-am apucat pe facut bagaje si dupa o lungaaaaaaaaaaaacearta cu el, in care eu am ramas calma, el avea ceva de obiectat, ca sa plec imediat etc, din astea.
Mi-a cerut toate cadourile care mi l-ea facut pana in prezent, m-a pus sa le las pe toate pe pat, m-a controlat prin genti sa vada daca nu i-am furat vreo pereche de ciorapi de ai lui
Dapai nah, mai rad si eu ca am bocit destul...
A fost sub orice critica, maine decolez...
Am avut interminabila discutie ca el a venit cu casa, cu masina, cu masa, cu pat etc si eu pentru ca nu am venit cu nimic decat cu hainele pe mine trebuia sa fiu femeie de casa, ca el daca m-ar ajuta la treburile din casa, treburi ce implica cresterea copilului eu ce as mai face?sa nu cumva sa am si eu timp liber, sa ma recreez.
Moama mi-a facut capul calendar, am avut cateva ndoieli daca e bine ce fac dar faza cu cadourile sa le returnez a fost destul de jenant, nu ca stau eu in lucrurile alea, faca bors cu ele...
Ma bucur pe de o parte ca s-a comportat asa pentru ca ma simt mai bine si nu o sa am regrete ca am incercat toatele variantele, eu daca nu fac ca el nu ne intelegem.
Este prima data cand ma mut cu iubitul, nu stiu eu mare lucru despre o treaba din asta dar simtul comun ne spune tutror cred...ca respectul fata de celalalt ar trebui sa se vada si asta se vede din dorinta lui de a sari in ajutorul meu cand nu mai pot.
MI-a mai zis oc hestie ca multe fete si-ar fi dorit sa fi nimerit aici unde isi are el ""mosia"", dar nu stiu cate s-ar fi inhamat la atatea doar pentru un acoperis deasupra capului si asta in schimb sa hamalesc de una singura, curatenie, copil, mancare plus facultate.
Cert e ca ma asteptam ca atunci cand vedea ca am de lucru pentru facultate sa vina sa zica, pai daca ai treaba pentru maine sa iti facit pt facultate zi ca ma ocup eu, arata-mi cum sa fac ca fac, eu am facut pana acum cand mai avea de lucru pentru servici, nici musca nu se auzea, faceam eu tot.
A incercat sa o dea pe santaj sentimental ca o sa planga copilul dupa mine etc, si cand l-am intrebat daca i-ar fi parut rau de noi doi in alte circumstante, asta ca sa vad daca are vreo parere de rau, mi-a cam dat d einteles ca nu, dar ca s anu sufere copilul trebuie sa fii u om, sa poata sa stea si o alta persoana pe langa tine, daca nu o sa mori singur.
Mi-a zis ca ultima vorba ca isi aduce femeie in casa si el va f...e tot ce prinde, ca asa trebuia sa faca.
Tine-ti minte o vorba....A FI DOMN E O INTAMPLARE, A FI OM E LUCRU MARE.
cAM ASTA AM AVUT DE ZIS.
va PUP SI AVTEI GRIJA DE VOI SI FETELOR LUATI AMINTE, NU SE MERITA SA FACETI COMPROMISURI CA ORICUM SE VA UITA DE ACEST LUCRU, NU VEI FI NICIODATA APRECIATA DACA FACI COMPROMISURI DE GENUL ACESTA SI PLUS DE ASTA AJUNGI SA AI SI U FRUSTRARI.
o SEARA FRUMOASA SI SA VA IUBITI MULT, ASTA DACA SE MERITA.
kudika494280
Postat pe 7 Ianuarie 2012 00:18
si totusi, am o nelamurire, cum s-a ales tatal cu doi copii?
ca din ceea ce ai scris, mama traieste bine mersi.
orice instanta din romania , si probabil din lume, ar fi acordat custodia mamei, in cel mai fericit caz. sau ar fi impartit copii, in cel mai nefericit caz.
guru_ion
Postat pe 7 Ianuarie 2012 00:22
De la: Micaell, la data 2012-01-06 17:49:10Eu nu inteleg cum de ai acceptat o astfel de relatie in primul rand. A profitat probabil de lipsa de experienta si te-a dus de nas, ca avea nevoie de cineva sa aiba grija de copil. O femeie de varsta lui, l-ar fi trimis invartindu-se de unde a venit. Dar pe tine te-a vazut naivuta si a profitat. Deschide bine ochii data viitoare, ca risti sa fii luata de fraiera.


Asta asa e.
kudika494280
Postat pe 7 Ianuarie 2012 00:22
De la: guru_ion, la data 2012-01-07 00:22:37si totusi, am o nelamurire, cum s-a ales tatal cu doi copii?
ca din ceea ce ai scris, mama traieste bine mersi.
orice instanta din romania , si probabil din lume, ar fi acordat custodia mamei, in cel mai fericit caz. sau ar fi impartit copii, in cel mai nefericit caz.


A cedat de bunavoie ea toate drepturile asupra copiilor.
Uunu e in cresterea lui, celalalt nu sta cu noi.
Is separati copii
kudika494280
Postat pe 7 Ianuarie 2012 00:24
De la: kudika494280, la data 2012-01-07 00:24:42
De la: guru_ion, la data 2012-01-07 00:22:37si totusi, am o nelamurire, cum s-a ales tatal cu doi copii?
ca din ceea ce ai scris, mama traieste bine mersi.
orice instanta din romania , si probabil din lume, ar fi acordat custodia mamei, in cel mai fericit caz. sau ar fi impartit copii, in cel mai nefericit caz.


A cedat de bunavoie ea toate drepturile asupra copiilor.
Uunu e in cresterea lui, celalalt nu sta cu noi.
Is separati copii


oau!
guru_ion
Postat pe 7 Ianuarie 2012 00:29
Ma bucur pentru decizia pe care ai luato. Iti doresc sa ai oarte pe viitor de tot ceea ce este bun. sA PASTREZI UN SFAT DE LA MINE : Pastreaza-ti optimismul tot timpul...ai grija de tine si fi atenta la alegeril epe care le faci in viitor....succes...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 00:56
De la: kudika494280, la data 2012-01-07 00:18:16
De la: Titanika, la data 2012-01-06 15:14:41 Fi tare si ia-ti inima in dinti si fa ceea ce trebuie sa faci!!!Ai grija sa-ti iei acte hartii sa nu le uiti ca nu poti sti ce rau iti face nemernikul din razbunare.Si te rog sa ne spui ,daka ai plecat sa ne anunti si pe noi ce este cu tine si daca ai putut sa pleci fara scandal.
Cand esti bine si linistita,roaga-te la Dzeu sa te ajute sa-ti fie alaturi si sa te calauzeasca pe drumul cel bun!!!
SPER SA NU MAI FIE O DATA VIITOARE!Ai invatat pe pielea ta,era mai bine sa inveti pe pielea altora.....dar esti tanara si ai timp sa-ti refaci viata...DAR DUPA CE-TI TERMINI FACULTATEA!!!



Am revenit...
Am lipsit pentru ceva timp ca m-am apucat pe facut bagaje si dupa o lungaaaaaaaaaaaacearta cu el, in care eu am ramas calma, el avea ceva de obiectat, ca sa plec imediat etc, din astea.
Mi-a cerut toate cadourile care mi l-ea facut pana in prezent, m-a pus sa le las pe toate pe pat, m-a controlat prin genti sa vada daca nu i-am furat vreo pereche de ciorapi de ai lui
Dapai nah, mai rad si eu ca am bocit destul...
A fost sub orice critica, maine decolez...
Am avut interminabila discutie ca el a venit cu casa, cu masina, cu masa, cu pat etc si eu pentru ca nu am venit cu nimic decat cu hainele pe mine trebuia sa fiu femeie de casa, ca el daca m-ar ajuta la treburile din casa, treburi ce implica cresterea copilului eu ce as mai face?sa nu cumva sa am si eu timp liber, sa ma recreez.
Moama mi-a facut capul calendar, am avut cateva ndoieli daca e bine ce fac dar faza cu cadourile sa le returnez a fost destul de jenant, nu ca stau eu in lucrurile alea, faca bors cu ele...
Ma bucur pe de o parte ca s-a comportat asa pentru ca ma simt mai bine si nu o sa am regrete ca am incercat toatele variantele, eu daca nu fac ca el nu ne intelegem.
Este prima data cand ma mut cu iubitul, nu stiu eu mare lucru despre o treaba din asta dar simtul comun ne spune tutror cred...ca respectul fata de celalalt ar trebui sa se vada si asta se vede din dorinta lui de a sari in ajutorul meu cand nu mai pot.
MI-a mai zis oc hestie ca multe fete si-ar fi dorit sa fi nimerit aici unde isi are el ""mosia"", dar nu stiu cate s-ar fi inhamat la atatea doar pentru un acoperis deasupra capului si asta in schimb sa hamalesc de una singura, curatenie, copil, mancare plus facultate.
Cert e ca ma asteptam ca atunci cand vedea ca am de lucru pentru facultate sa vina sa zica, pai daca ai treaba pentru maine sa iti facit pt facultate zi ca ma ocup eu, arata-mi cum sa fac ca fac, eu am facut pana acum cand mai avea de lucru pentru servici, nici musca nu se auzea, faceam eu tot.
A incercat sa o dea pe santaj sentimental ca o sa planga copilul dupa mine etc, si cand l-am intrebat daca i-ar fi parut rau de noi doi in alte circumstante, asta ca sa vad daca are vreo parere de rau, mi-a cam dat d einteles ca nu, dar ca s anu sufere copilul trebuie sa fii u om, sa poata sa stea si o alta persoana pe langa tine, daca nu o sa mori singur.
Mi-a zis ca ultima vorba ca isi aduce femeie in casa si el va f...e tot ce prinde, ca asa trebuia sa faca.
Tine-ti minte o vorba....A FI DOMN E O INTAMPLARE, A FI OM E LUCRU MARE.
cAM ASTA AM AVUT DE ZIS.
va PUP SI AVTEI GRIJA DE VOI SI FETELOR LUATI AMINTE, NU SE MERITA SA FACETI COMPROMISURI CA ORICUM SE VA UITA DE ACEST LUCRU, NU VEI FI NICIODATA APRECIATA DACA FACI COMPROMISURI DE GENUL ACESTA SI PLUS DE ASTA AJUNGI SA AI SI U FRUSTRARI.
o SEARA FRUMOASA SI SA VA IUBITI MULT, ASTA DACA SE MERITA.




Ce porc ordinar! Bine ca ai scapat de el! Mult curaj ca viata merge inainte si vei gasi pe cineva care sa te aprecieze ,sa te iubeasca,sa te protejeze!


kudika1993
Postat pe 7 Ianuarie 2012 11:55
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-06 12:55:56quote name='pickard'

[img]http://img.kudika.ro/comunitate/photos/image/388295_255101337859680_194767473893067_302764_777752857_n.jpg[/img]
yssa2010
Postat pe 10 Ianuarie 2012 19:01
De la: kudika494280, la data 2012-01-07 00:18:16
De la: Titanika, la data 2012-01-06 15:14:41 Fi tare si ia-ti inima in dinti si fa ceea ce trebuie sa faci!!!Ai grija sa-ti iei acte hartii sa nu le uiti ca nu poti sti ce rau iti face nemernikul din razbunare.Si te rog sa ne spui ,daka ai plecat sa ne anunti si pe noi ce este cu tine si daca ai putut sa pleci fara scandal.
Cand esti bine si linistita,roaga-te la Dzeu sa te ajute sa-ti fie alaturi si sa te calauzeasca pe drumul cel bun!!!
SPER SA NU MAI FIE O DATA VIITOARE!Ai invatat pe pielea ta,era mai bine sa inveti pe pielea altora.....dar esti tanara si ai timp sa-ti refaci viata...DAR DUPA CE-TI TERMINI FACULTATEA!!!



Am revenit...
Am lipsit pentru ceva timp ca m-am apucat pe facut bagaje si dupa o lungaaaaaaaaaaaacearta cu el, in care eu am ramas calma, el avea ceva de obiectat, ca sa plec imediat etc, din astea.
Mi-a cerut toate cadourile care mi l-ea facut pana in prezent, m-a pus sa le las pe toate pe pat, m-a controlat prin genti sa vada daca nu i-am furat vreo pereche de ciorapi de ai lui
Dapai nah, mai rad si eu ca am bocit destul...
A fost sub orice critica, maine decolez...
Am avut interminabila discutie ca el a venit cu casa, cu masina, cu masa, cu pat etc si eu pentru ca nu am venit cu nimic decat cu hainele pe mine trebuia sa fiu femeie de casa, ca el daca m-ar ajuta la treburile din casa, treburi ce implica cresterea copilului eu ce as mai face?sa nu cumva sa am si eu timp liber, sa ma recreez.
Moama mi-a facut capul calendar, am avut cateva ndoieli daca e bine ce fac dar faza cu cadourile sa le returnez a fost destul de jenant, nu ca stau eu in lucrurile alea, faca bors cu ele...
Ma bucur pe de o parte ca s-a comportat asa pentru ca ma simt mai bine si nu o sa am regrete ca am incercat toatele variantele, eu daca nu fac ca el nu ne intelegem.
Este prima data cand ma mut cu iubitul, nu stiu eu mare lucru despre o treaba din asta dar simtul comun ne spune tutror cred...ca respectul fata de celalalt ar trebui sa se vada si asta se vede din dorinta lui de a sari in ajutorul meu cand nu mai pot.
MI-a mai zis oc hestie ca multe fete si-ar fi dorit sa fi nimerit aici unde isi are el ""mosia"", dar nu stiu cate s-ar fi inhamat la atatea doar pentru un acoperis deasupra capului si asta in schimb sa hamalesc de una singura, curatenie, copil, mancare plus facultate.
Cert e ca ma asteptam ca atunci cand vedea ca am de lucru pentru facultate sa vina sa zica, pai daca ai treaba pentru maine sa iti facit pt facultate zi ca ma ocup eu, arata-mi cum sa fac ca fac, eu am facut pana acum cand mai avea de lucru pentru servici, nici musca nu se auzea, faceam eu tot.
A incercat sa o dea pe santaj sentimental ca o sa planga copilul dupa mine etc, si cand l-am intrebat daca i-ar fi parut rau de noi doi in alte circumstante, asta ca sa vad daca are vreo parere de rau, mi-a cam dat d einteles ca nu, dar ca s anu sufere copilul trebuie sa fii u om, sa poata sa stea si o alta persoana pe langa tine, daca nu o sa mori singur.
Mi-a zis ca ultima vorba ca isi aduce femeie in casa si el va f...e tot ce prinde, ca asa trebuia sa faca.
Tine-ti minte o vorba....A FI DOMN E O INTAMPLARE, A FI OM E LUCRU MARE.
cAM ASTA AM AVUT DE ZIS.
va PUP SI AVTEI GRIJA DE VOI SI FETELOR LUATI AMINTE, NU SE MERITA SA FACETI COMPROMISURI CA ORICUM SE VA UITA DE ACEST LUCRU, NU VEI FI NICIODATA APRECIATA DACA FACI COMPROMISURI DE GENUL ACESTA SI PLUS DE ASTA AJUNGI SA AI SI U FRUSTRARI.
o SEARA FRUMOASA SI SA VA IUBITI MULT, ASTA DACA SE MERITA.
yssa2010
Postat pe 10 Ianuarie 2012 19:08
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 11:53:30Va multumesc pentru parerile impartasite.
Spunea cineva mai sus ca eu nu il iubesc.
Pai cam asta e buba ca eu am fost si sunt foarte indragostita de el, as fi facut sacrificiul asta ca are copii daca imi arata si el un pic de afectiune, ca mai tot timpul e la pc si se joaca si cand ma duc la el cu lugu lugu se enerveaza ca il deranjez, ca nu vad ca are treaba?(adica se joaca, asta e treaba de la care il intrerup).
Am lungit-o asa pentru ca am sperat ca va reveni la idei mai bune dar am obosit sincer si mai ales cand avem discutii interminabile ca sa se ocupe si el de casa, adica impreuna si de copil...ca asta e datoria mea ca femeie:|.
Atunci ma gandesc daca era copilul meu unde se ajungea?
Cu vorba am incercat dar nu am reusit sa fac nimic, as vrea sa plec dar ruptura asta brusca ma va debusola.
In viata mea nu mai fac atatea compromisuri.
Nu ma mai incurc niciodata cu cineva care sa stea cu mana in ...buzunar dupa ce vine de la servici si eu sa ma ocup de toate, nu il intereseaza deloc daca ma vede inglodata pana peste cap de treaba prin bucatarie sa vina sa ma "salveze", sa ajute si el, sau cand ii spun ca am de invatat etc, ca ce e asa greu sa ma ocup de copil, casa etc.
Eu ma asteptam la cu totul altceva sincer...

iubirea nu inseamna sa fii sclava lui...iubirea e ceva mult mai presus...dar voi sunteti de vina ca va multumiti cu putin
steffy91
Postat pe 10 Ianuarie 2012 19:10
kudika_nikole
Postat pe 11 Ianuarie 2012 00:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O mica problema!!! 9 De la: kudika161238 26 Iunie 2010 09:04
Oare am renuntat prea usor? 7 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 22:05
lumea asta e pe dos,s-a intors cu susu'n jos!? 11 De la: oonahabibi_yahoo_com 1 Aprilie 2009 12:19
eu pesti ..el rac 3 De la: contesina 27 Iunie 2011 23:02
O relatie ciudata. Prietenie, dragoste? 39 De la: RAINBOWLADY 13 Ianuarie 2012 14:34