Setari Cookie-uri

Nu stiu ce decizie sa iau

De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:24:58
De la: Brosco, la data 2012-01-06 13:22:20
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 13:08:30
De la: Brosco, la data 2012-01-06 11:53:44Lasa copilul nespalat,nu-l mai pregati pt scoala,nu mai fa nimic in casa si vezi ce zice dupaia,ia masuri sau tot pe tine te asteapta sa le faci pe toate in continuare.


Iti zic eu ce va face o va lasa pe ea si-si va lua alta bona

Sa stii ca nu la orice colt de strada se gasesc femei care sa accepte un copil,deci cred ca ar fi mai greu pt el sa mai gaseasca alta "bona".


Se gasesc femei cu gramada care sa accepte un copil - dar nu se gasesc femei care sa stea anga un porc de om ...



Dar ce PORK....imaturizat.....fara responsabilitati....
FATA DRAGA,termina-ti studile,mai intai!!!Chiar ca porci poti gasi destui....pe strada,in piata si in fata PC-ului!!!
Titanika
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:07
O zi obisnuita din viata mea se rezuma astfel: dimineata pregateste copilul, vin de la facultate fa lectii cu copilul si nu e suficient doar lectii ca tatasu de dincolo ma ntreaba de ce nu il iau langa mine in timp ce imi fac pentru facultate ale mele pentru a doua zi, sa mai fac cu copilul exercitii pentru scoala etc, pregatit pentru a doua zi si copilul si el, calcat, spalat copilul la doua zile etc...apoi asa toata saptamana....vine
wekk-end-ul curatenie luna in toata casa, mancare pentru toata saptamana ca altfel nu am timp, vreo 7 feluri de mancare ca sa avem de unde alege. El o freaca la rece pe net...
Cand ii cer ajutorul se enerveaza, nu mai vorbeste cu mine, dupa o zi obositoare de genul ma duc langa el si dau s ail iau in brate, incepe scandalul ca il deranjez de la pc.
Eu sunt perfecta cand robotesc toata ziua si seara eventual sa ma culc in alta camera, ca si cand vrea sa doarma se intoarce cu fundul la mine si gata treaba.
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:11
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:03:34 Stiu, imi merit fiecare bucatica din raul care singura mi l-am facut, mi-am facut-o cu mana mea
Maine o sa ma mut.
E dureros dar nu am ce face
Un an am taraganat-o asa in speranta ca va fi bine, dar zilnic sa cersesc afectiune si daca lucrurile nu se intampla cum doreste el se bosumfleaza si atunci eu ma duc in alta camera si asta e relatia noastra, asa-s toate zilele.
Acum se poarta de parca nimic nu s-a intamplat... , rade, glumeste etc....asta pana cand incep sa il enervez, dupa cum afirma el, ca el nu poate fi linistit ca eu il enervez...uite asa am ajuns.
Foarte rau ma simt, azi am plans toata ziua, sunt lesinata nu mai pot, nici de mancat nu mai pot.
Pacat ca m-am atasat de copii lui, in special de copilul de 7 ani...ca locuieste cu noi si eu m-am ocupat de el pana acum, el doar financiar a participat, dar copilul are multe nevoi si eu singura nu pot face fata.
Cand am acceptat sa ma inham la asa ceva, una am vorbit cu el si alta vad ca se face, ca vedem noi cum vom face ,spunea el, amandoi incolo, amandoi incoace, nu e bai...
Ideea e ca o viata el a fost invatat ca sa isi trimita copiii pe unde se putea si el doar cotiza pentru ei ca sa nu il doara capul...ca de multe ori il auzeam zicand, asta imi trebuia mie acum, sa stau dupa ei(dupa copii)...si de abia atunci ii vedeam adevarata fata.
Mama copiilor nici in nu ii doare de ei si el ca un tata iubitor ce e , i-a luat el.
Is multe de zis si eu am obosit, nu am cu cine sa ma sfatuiesc, maicamea mereu mi-a zis sa plec ca nu-i de mine.
Ce mi-a zis el ultima data a fost ca daca nu tac mi-o iau peste ochi:O ...asta a pus capac.
Deci fetelor voi s anu faceti ca mine, niciodata s anu faceti compromisuri de acest gen, asa cum e el ca mereu spune ca nimic nu o sa se aleaga de mine, ca nu o sa imi permit sa am ce are el niciodata, ca termin facultatea, si cu un salar nu fac decat o viata sa stau prin chirii etc.
Asta e, imi asum riscul asta, dar asa nu mai pot.
Desi tin foarte mult la copii nu pot sa robotesc numai eu prin casa si el sa stea cu fundul in mana, ca are servici stresant etc, ca el vrea cand vine de la servici sa stea linistit.
Dar eu cand o sa am servici ce fac?vin dupa 8-9 ore de munca, si ajung acasa, mancare, curatenie, facut lectii cu copilul etc...
Ma ingrozeste lucrul asta si nu stiu el cum se suporta asa, el care face ceva prin casa la instalatii electrice mereu stau in dreapta lui sa il ajut.
Cred ca s-a saturat de prea mult bine zau de nu, ca sa nu intru la idei ca sanatos la cap nu mai e demult.


Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:12
Sunt foarte hotarata in privinta asta, ori voi gasi pe cineva in viata mea cu care sa impart treburile gospodaresti ori voi trai singura.
Stiti voi replica clasica ca fara mine nu vei face nimic, replica barbatului plin de sine, uite asa imi spune is mie.
Ca nu voi reusi in viata de una singura, ca termin facultate si dintr-un salar nu am eu cum sa ma intretin si sa mai fac si ceva pentru mine etc
Intradevar aici cu el nu-mi lipseste nimic, dar nu pot trai asa cand il vad indiferent, ma doare si simt ca o iau razna.
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:15
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:11:23O zi obisnuita din viata mea se rezuma astfel: dimineata pregateste copilul, vin de la facultate fa lectii cu copilul si nu e suficient doar lectii ca tatasu de dincolo ma ntreaba de ce nu il iau langa mine in timp ce imi fac pentru facultate ale mele pentru a doua zi, sa mai fac cu copilul exercitii pentru scoala etc, pregatit pentru a doua zi si copilul si el, calcat, spalat copilul la doua zile etc...apoi asa toata saptamana....vine
wekk-end-ul curatenie luna in toata casa, mancare pentru toata saptamana ca altfel nu am timp, vreo 7 feluri de mancare ca sa avem de unde alege. El o freaca la rece pe net...
Cand ii cer ajutorul se enerveaza, nu mai vorbeste cu mine, dupa o zi obositoare de genul ma duc langa el si dau s ail iau in brate, incepe scandalul ca il deranjez de la pc.
Eu sunt perfecta cand robotesc toata ziua si seara eventual sa ma culc in alta camera, ca si cand vrea sa doarma se intoarce cu fundul la mine si gata treaba.


Ce pork !
Eu nu am dormit niciodata impreuna cu o fata si de as gasi o fata sa ma ia si pe mine in brate as fi cel mai fericit baiat din lume.
Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:16
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:03:34 Stiu, imi merit fiecare bucatica din raul care singura mi l-am facut, mi-am facut-o cu mana mea
Maine o sa ma mut.
E dureros dar nu am ce face
Un an am taraganat-o asa in speranta ca va fi bine, dar zilnic sa cersesc afectiune si daca lucrurile nu se intampla cum doreste el se bosumfleaza si atunci eu ma duc in alta camera si asta e relatia noastra, asa-s toate zilele.
Acum se poarta de parca nimic nu s-a intamplat... , rade, glumeste etc....asta pana cand incep sa il enervez, dupa cum afirma el, ca el nu poate fi linistit ca eu il enervez...uite asa am ajuns.
Foarte rau ma simt, azi am plans toata ziua, sunt lesinata nu mai pot, nici de mancat nu mai pot.
Pacat ca m-am atasat de copii lui, in special de copilul de 7 ani...ca locuieste cu noi si eu m-am ocupat de el pana acum, el doar financiar a participat, dar copilul are multe nevoi si eu singura nu pot face fata.
Cand am acceptat sa ma inham la asa ceva, una am vorbit cu el si alta vad ca se face, ca vedem noi cum vom face ,spunea el, amandoi incolo, amandoi incoace, nu e bai...
Ideea e ca o viata el a fost invatat ca sa isi trimita copiii pe unde se putea si el doar cotiza pentru ei ca sa nu il doara capul...ca de multe ori il auzeam zicand, asta imi trebuia mie acum, sa stau dupa ei(dupa copii)...si de abia atunci ii vedeam adevarata fata.
Mama copiilor nici in nu ii doare de ei si el ca un tata iubitor ce e , i-a luat el.
Is multe de zis si eu am obosit, nu am cu cine sa ma sfatuiesc, maicamea mereu mi-a zis sa plec ca nu-i de mine.
Ce mi-a zis el ultima data a fost ca daca nu tac mi-o iau peste ochi:O ...asta a pus capac.
Deci fetelor voi s anu faceti ca mine, niciodata s anu faceti compromisuri de acest gen, asa cum e el ca mereu spune ca nimic nu o sa se aleaga de mine, ca nu o sa imi permit sa am ce are el niciodata, ca termin facultatea, si cu un salar nu fac decat o viata sa stau prin chirii etc.
Asta e, imi asum riscul asta, dar asa nu mai pot.
Desi tin foarte mult la copii nu pot sa robotesc numai eu prin casa si el sa stea cu fundul in mana, ca are servici stresant etc, ca el vrea cand vine de la servici sa stea linistit.
Dar eu cand o sa am servici ce fac?vin dupa 8-9 ore de munca, si ajung acasa, mancare, curatenie, facut lectii cu copilul etc...
Ma ingrozeste lucrul asta si nu stiu el cum se suporta asa, el care face ceva prin casa la instalatii electrice mereu stau in dreapta lui sa il ajut.
Cred ca s-a saturat de prea mult bine zau de nu, ca sa nu intru la idei ca sanatos la cap nu mai e demult.




Draga mea,corvoada responsabilitatilor asumate in cazul relatiilor de acest fel,este prea grea pentru a putea fi sustinuta numai de tine,tatal copilului neparticipand cu nimic altceva in cresterea si educarea copilului,decat din punct de vedere financiar!Nu esti obligata sa preiei niste griji care ar fi trebuit sa fie rezolvate de amandoi in atare conditii!Ai fost total neinspirata in a accepat o astfel de relatie,mai ales ca exista si copii la mijloc!Poate ca ar fi trebuit ca inainte de a te angaja la asa ceva,sa te interesezi ,mult mai mult ,de motivele care au stat la baza divortului iubitului tau!El este un tip egoist,rapace in atingerea scopului personal,concretizat de nevoile personale si cresterea copilului lui!Nu te vrea decat ca servitoare,menajera,mama,femeie buna la toate si saltea la discretia domniei sale!Renunta la asa ceva,familia presupune colaborare si comunicare bilaterala,ceea ce lipseste in cuplul tau!Vezi-ti de viata ta,ai viitorul in fata,nu-l distruge traind langa un barbat fara simt de raspundere!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:17
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:03:34 Stiu, imi merit fiecare bucatica din raul care singura mi l-am facut, mi-am facut-o cu mana mea
Maine o sa ma mut.
E dureros dar nu am ce face
Un an am taraganat-o asa in speranta ca va fi bine, dar zilnic sa cersesc afectiune si daca lucrurile nu se intampla cum doreste el se bosumfleaza si atunci eu ma duc in alta camera si asta e relatia noastra, asa-s toate zilele.
Acum se poarta de parca nimic nu s-a intamplat... , rade, glumeste etc....asta pana cand incep sa il enervez, dupa cum afirma el, ca el nu poate fi linistit ca eu il enervez...uite asa am ajuns.
Foarte rau ma simt, azi am plans toata ziua, sunt lesinata nu mai pot, nici de mancat nu mai pot.
Pacat ca m-am atasat de copii lui, in special de copilul de 7 ani...ca locuieste cu noi si eu m-am ocupat de el pana acum, el doar financiar a participat, dar copilul are multe nevoi si eu singura nu pot face fata.
Cand am acceptat sa ma inham la asa ceva, una am vorbit cu el si alta vad ca se face, ca vedem noi cum vom face ,spunea el, amandoi incolo, amandoi incoace, nu e bai...
Ideea e ca o viata el a fost invatat ca sa isi trimita copiii pe unde se putea si el doar cotiza pentru ei ca sa nu il doara capul...ca de multe ori il auzeam zicand, asta imi trebuia mie acum, sa stau dupa ei(dupa copii)...si de abia atunci ii vedeam adevarata fata.
Mama copiilor nici in nu ii doare de ei si el ca un tata iubitor ce e , i-a luat el.
Is multe de zis si eu am obosit, nu am cu cine sa ma sfatuiesc, maicamea mereu mi-a zis sa plec ca nu-i de mine.
Ce mi-a zis el ultima data a fost ca daca nu tac mi-o iau peste ochi:O ...asta a pus capac.
Deci fetelor voi s anu faceti ca mine, niciodata s anu faceti compromisuri de acest gen, asa cum e el ca mereu spune ca nimic nu o sa se aleaga de mine, ca nu o sa imi permit sa am ce are el niciodata, ca termin facultatea, si cu un salar nu fac decat o viata sa stau prin chirii etc.
Asta e, imi asum riscul asta, dar asa nu mai pot.
Desi tin foarte mult la copii nu pot sa robotesc numai eu prin casa si el sa stea cu fundul in mana, ca are servici stresant etc, ca el vrea cand vine de la servici sa stea linistit.
Dar eu cand o sa am servici ce fac?vin dupa 8-9 ore de munca, si ajung acasa, mancare, curatenie, facut lectii cu copilul etc...
Ma ingrozeste lucrul asta si nu stiu el cum se suporta asa, el care face ceva prin casa la instalatii electrice mereu stau in dreapta lui sa il ajut.
Cred ca s-a saturat de prea mult bine zau de nu, ca sa nu intru la idei ca sanatos la cap nu mai e demult.




Draga mea,tu poti sta de vorba si cu copilu,chiar daca are 7 anisori,te va intelege.Il poti incuraja ca puteti ramane prieteni,sant sigura ca va intelege.Plecand din casa fara sa-l anunti,ii poti lasa un gol in sufletel si ii va cauza traume.Cred ca si el s-a atasat de tine.....pe ultima suta de metri stai de vorba cu el!!!
Titanika
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:18
Multumesc ca m-ati ascultat.
Maine este ziua cea mare in care o voi lua de la zero, o sa imi fie teribil de greu pentru ca eu prieteni nu mai am in oras, toti in plecati in alte zari, o sa fiu singura...TREBUIE SA MA ADUN!
Probabil am avut nevoie de un dus rece ca sa ma trezesc, ce sa ii fac, este si asta o experienta de viata.
Si el sa ramana cu ce are el, casa, masina, pisica, purcel, treaba lui.
Nu ma plang ca spune acineva ca am venit pe kudika sa ma plang, pur si simplu nu aveam cu cine sa stau la o vorba, cand iei o hotarare cauti argumente in favoarea hotararii pe care ai luat-o ca sa nnu ai conflicte cu tine, sa nu se ajunga la disonanta cognitiva.
VA PUP !
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:20
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:20:13Multumesc ca m-ati ascultat.
Maine este ziua cea mare in care o voi lua de la zero, o sa imi fie teribil de greu pentru ca eu prieteni nu mai am in oras, toti in plecati in alte zari, o sa fiu singura...TREBUIE SA MA ADUN!
Probabil am avut nevoie de un dus rece ca sa ma trezesc, ce sa ii fac, este si asta o experienta de viata.
Si el sa ramana cu ce are el, casa, masina, pisica, purcel, treaba lui.
Nu ma plang ca spune acineva ca am venit pe kudika sa ma plang, pur si simplu nu aveam cu cine sa stau la o vorba, cand iei o hotarare cauti argumente in favoarea hotararii pe care ai luat-o ca sa nnu ai conflicte cu tine, sa nu se ajunga la disonanta cognitiva.
VA PUP !


Ce zodie esti ?
Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:21
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:15:05Sunt foarte hotarata in privinta asta, ori voi gasi pe cineva in viata mea cu care sa impart treburile gospodaresti ori voi trai singura.
Stiti voi replica clasica ca fara mine nu vei face nimic, replica barbatului plin de sine, uite asa imi spune is mie.
Ca nu voi reusi in viata de una singura, ca termin facultate si dintr-un salar nu am eu cum sa ma intretin si sa mai fac si ceva pentru mine etc
Intradevar aici cu el nu-mi lipseste nimic, dar nu pot trai asa cand il vad indiferent, ma doare si simt ca o iau razna.



Daca esti foarte hotarata,nu mai suspina in barba si mergi pe drumul tau!Ai o scoala de terminat,un viitor de implinit,nu mai sta agatata de ceva ce nu iti face bine deloc!Domnul in cauza,sa faca bine sa-si creasca copilul singur,daca nu a stiut sa-ti aprecieze eforturile depuse in educarea si cresterea copilului!Tu trebuie sa fii mandra de tine si de capacitatile tale,in rest,barbati sunt pe toate drumurile!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:23
De la: Titanika, la data 2012-01-06 14:18:38
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:03:34 Stiu, imi merit fiecare bucatica din raul care singura mi l-am facut, mi-am facut-o cu mana mea
Maine o sa ma mut.
E dureros dar nu am ce face
Un an am taraganat-o asa in speranta ca va fi bine, dar zilnic sa cersesc afectiune si daca lucrurile nu se intampla cum doreste el se bosumfleaza si atunci eu ma duc in alta camera si asta e relatia noastra, asa-s toate zilele.
Acum se poarta de parca nimic nu s-a intamplat... , rade, glumeste etc....asta pana cand incep sa il enervez, dupa cum afirma el, ca el nu poate fi linistit ca eu il enervez...uite asa am ajuns.
Foarte rau ma simt, azi am plans toata ziua, sunt lesinata nu mai pot, nici de mancat nu mai pot.
Pacat ca m-am atasat de copii lui, in special de copilul de 7 ani...ca locuieste cu noi si eu m-am ocupat de el pana acum, el doar financiar a participat, dar copilul are multe nevoi si eu singura nu pot face fata.
Cand am acceptat sa ma inham la asa ceva, una am vorbit cu el si alta vad ca se face, ca vedem noi cum vom face ,spunea el, amandoi incolo, amandoi incoace, nu e bai...
Ideea e ca o viata el a fost invatat ca sa isi trimita copiii pe unde se putea si el doar cotiza pentru ei ca sa nu il doara capul...ca de multe ori il auzeam zicand, asta imi trebuia mie acum, sa stau dupa ei(dupa copii)...si de abia atunci ii vedeam adevarata fata.
Mama copiilor nici in nu ii doare de ei si el ca un tata iubitor ce e , i-a luat el.
Is multe de zis si eu am obosit, nu am cu cine sa ma sfatuiesc, maicamea mereu mi-a zis sa plec ca nu-i de mine.
Ce mi-a zis el ultima data a fost ca daca nu tac mi-o iau peste ochi:O ...asta a pus capac.
Deci fetelor voi s anu faceti ca mine, niciodata s anu faceti compromisuri de acest gen, asa cum e el ca mereu spune ca nimic nu o sa se aleaga de mine, ca nu o sa imi permit sa am ce are el niciodata, ca termin facultatea, si cu un salar nu fac decat o viata sa stau prin chirii etc.
Asta e, imi asum riscul asta, dar asa nu mai pot.
Desi tin foarte mult la copii nu pot sa robotesc numai eu prin casa si el sa stea cu fundul in mana, ca are servici stresant etc, ca el vrea cand vine de la servici sa stea linistit.
Dar eu cand o sa am servici ce fac?vin dupa 8-9 ore de munca, si ajung acasa, mancare, curatenie, facut lectii cu copilul etc...
Ma ingrozeste lucrul asta si nu stiu el cum se suporta asa, el care face ceva prin casa la instalatii electrice mereu stau in dreapta lui sa il ajut.
Cred ca s-a saturat de prea mult bine zau de nu, ca sa nu intru la idei ca sanatos la cap nu mai e demult.




Draga mea,tu poti sta de vorba si cu copilu,chiar daca are 7 anisori,te va intelege.Il poti incuraja ca puteti ramane prieteni,sant sigura ca va intelege.Plecand din casa fara sa-l anunti,ii poti lasa un gol in sufletel si ii va cauza traume.Cred ca si el s-a atasat de tine.....pe ultima suta de metri stai de vorba cu el!!!


Da draguta, si eu ma gandeam al asta dar nu stiu daca ma va lasa si plus de astaeu cand o sa plec el nu o sa fie aici, nu vreau sa asiste la asa ceva.
Mi se rupe sufletul de el, ca mereu ma vrea langa el dar nu am ce face.
Oricum cu ei o sa raman in relatii bune, daca imi da el voie, daca nu o sa rupa orice legatura a mea cu ei, cine stie cum va reACTIONA.
De multe ori mi-a zis cand aveam o discutie cu el si el stiind ca nu o poate da la pace uc mine, sa se implice si el cum imi doream si imi imaginam la inceput ca asa va fi mi-a zis ca daca am sa plec sa plec si de copii ca nu o sa ii mai vad.
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:24
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 14:21:51
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:20:13Multumesc ca m-ati ascultat.
Maine este ziua cea mare in care o voi lua de la zero, o sa imi fie teribil de greu pentru ca eu prieteni nu mai am in oras, toti in plecati in alte zari, o sa fiu singura...TREBUIE SA MA ADUN!
Probabil am avut nevoie de un dus rece ca sa ma trezesc, ce sa ii fac, este si asta o experienta de viata.
Si el sa ramana cu ce are el, casa, masina, pisica, purcel, treaba lui.
Nu ma plang ca spune acineva ca am venit pe kudika sa ma plang, pur si simplu nu aveam cu cine sa stau la o vorba, cand iei o hotarare cauti argumente in favoarea hotararii pe care ai luat-o ca sa nnu ai conflicte cu tine, sa nu se ajunga la disonanta cognitiva.
VA PUP !


Ce zodie esti ?


Ce relevanta are?
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:26
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:26:36
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-06 14:21:51
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:20:13Multumesc ca m-ati ascultat.
Maine este ziua cea mare in care o voi lua de la zero, o sa imi fie teribil de greu pentru ca eu prieteni nu mai am in oras, toti in plecati in alte zari, o sa fiu singura...TREBUIE SA MA ADUN!
Probabil am avut nevoie de un dus rece ca sa ma trezesc, ce sa ii fac, este si asta o experienta de viata.
Si el sa ramana cu ce are el, casa, masina, pisica, purcel, treaba lui.
Nu ma plang ca spune acineva ca am venit pe kudika sa ma plang, pur si simplu nu aveam cu cine sa stau la o vorba, cand iei o hotarare cauti argumente in favoarea hotararii pe care ai luat-o ca sa nnu ai conflicte cu tine, sa nu se ajunga la disonanta cognitiva.
VA PUP !


Ce zodie esti ?


Ce relevanta are?


Is eu curios...
Eu sunt gemeni.
Baiat_virgin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:28
[quote name='kudika494280' date='2012-01-06 14:24:04'
Da draguta, si eu ma gandeam al asta dar nu stiu daca ma va lasa si plus de astaeu cand o sa plec el nu o sa fie aici, nu vreau sa asiste la asa ceva.
Mi se rupe sufletul de el, ca mereu ma vrea langa el dar nu am ce face.
Oricum cu ei o sa raman in relatii bune, daca imi da el voie, daca nu o sa rupa orice legatura a mea cu ei, cine stie cum va reACTIONA.
De multe ori mi-a zis cand aveam o discutie cu el si el stiind ca nu o poate da la pace uc mine, sa se implice si el cum imi doream si imi imaginam la inceput ca asa va fi mi-a zis ca daca am sa plec sa plec si de copii ca nu o sa ii mai vad.
[/quote]

Eu as fi transanta,cu riscul de a aduce tristete in ochii acelui copilas care nu are nicio vina in acest carusel traumatizant!Continuand sa tii legatura cu ei,nu vei face decat sa-ti prelungesti starea de indispozitie!In plus de asta,el va mentine tensiunea caracteristca vis-a-vis de tine,jignindu-te in continuare!Taie raul de la radacina,tu ai incercat sa inchegi un cuplu,dar totul a fost sortit esecului!Mergi mai depart ,nu privi in urma,nimeni nu merita atat de mult din partea ta ,incat sa faci compromisuri si sa-ti distrugi viata!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:35
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-06 14:35:24[quote name='kudika494280' date='2012-01-06 14:24:04'
Da draguta, si eu ma gandeam al asta dar nu stiu daca ma va lasa si plus de astaeu cand o sa plec el nu o sa fie aici, nu vreau sa asiste la asa ceva.
Mi se rupe sufletul de el, ca mereu ma vrea langa el dar nu am ce face.
Oricum cu ei o sa raman in relatii bune, daca imi da el voie, daca nu o sa rupa orice legatura a mea cu ei, cine stie cum va reACTIONA.
De multe ori mi-a zis cand aveam o discutie cu el si el stiind ca nu o poate da la pace uc mine, sa se implice si el cum imi doream si imi imaginam la inceput ca asa va fi mi-a zis ca daca am sa plec sa plec si de copii ca nu o sa ii mai vad.


Eu as fi transanta,cu riscul de a aduce tristete in ochii acelui copilas care nu are nicio vina in acest carusel traumatizant!Continuand sa tii legatura cu ei,nu vei face decat sa-ti prelungesti starea de indispozitie!In plus de asta,el va mentine tensiunea caracteristca vis-a-vis de tine,jignindu-te in continuare!Taie raul de la radacina,tu ai incercat sa inchegi un cuplu,dar totul a fost sortit esecului!Mergi mai depart ,nu privi in urma,nimeni nu merita atat de mult din partea ta ,incat sa faci compromisuri si sa-ti distrugi viata![/quote]

Categoric ca imi voi prelungi starea de suferinta si ideea e sa trec cat mai repede de experienta asta nefasta.
Dar parca nici nu pot sa fiu atat de transanta vis-a-vis de copii...un an de zile a facut parte din viata mea si eu din viata lor.
De intrebat o sa intrebe de mine si plus ed asta tatasu o sa le zica ca sa fie tot el in avantaj, eventual ca sunt pe aici si pe dincolo, numai laude la adresa mea si parca nici nu pot sa rup legatura cu ei, ca as vrea sa vad cum cresc, cum gandesc etc.
Asa am fost tot timpul sa stiu ce fac, ce mananca, daca dorm..si aici ma refer la toti.
Pacat ca nu a fost sa fie, chiar aveam sa fim cu totii fericiti daca era si el om de treaba, sa ne fi menajat reciproc, sa fie respectul cel care sa domine in relatia noastra, nu aerul de superioritate.
Asta e singurul regret al meu ca aveam o sansa fiecare din noi la fericire doar ca se pare ca el nu a considerat acelasi lucru, fericit a fost doar el ca a fost un om eliberat de responsabilitatile morale pentru ca le-am preluat eu, poate ca daca nu as fi incercat imi parea rau, dar cand ai epuizat toate variantele si numai u tragi la jug nu mere.
Va pup.
kudika494280
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:49
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:49:27
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-06 14:35:24[quote name='kudika494280' date='2012-01-06 14:24:04'
Da draguta, si eu ma gandeam al asta dar nu stiu daca ma va lasa si plus de astaeu cand o sa plec el nu o sa fie aici, nu vreau sa asiste la asa ceva.
Mi se rupe sufletul de el, ca mereu ma vrea langa el dar nu am ce face.
Oricum cu ei o sa raman in relatii bune, daca imi da el voie, daca nu o sa rupa orice legatura a mea cu ei, cine stie cum va reACTIONA.
De multe ori mi-a zis cand aveam o discutie cu el si el stiind ca nu o poate da la pace uc mine, sa se implice si el cum imi doream si imi imaginam la inceput ca asa va fi mi-a zis ca daca am sa plec sa plec si de copii ca nu o sa ii mai vad.


Eu as fi transanta,cu riscul de a aduce tristete in ochii acelui copilas care nu are nicio vina in acest carusel traumatizant!Continuand sa tii legatura cu ei,nu vei face decat sa-ti prelungesti starea de indispozitie!In plus de asta,el va mentine tensiunea caracteristca vis-a-vis de tine,jignindu-te in continuare!Taie raul de la radacina,tu ai incercat sa inchegi un cuplu,dar totul a fost sortit esecului!Mergi mai depart ,nu privi in urma,nimeni nu merita atat de mult din partea ta ,incat sa faci compromisuri si sa-ti distrugi viata!


Categoric ca imi voi prelungi starea de suferinta si ideea e sa trec cat mai repede de experienta asta nefasta.
Dar parca nici nu pot sa fiu atat de transanta vis-a-vis de copii...un an de zile a facut parte din viata mea si eu din viata lor.
De intrebat o sa intrebe de mine si plus ed asta tatasu o sa le zica ca sa fie tot el in avantaj, eventual ca sunt pe aici si pe dincolo, numai laude la adresa mea si parca nici nu pot sa rup legatura cu ei, ca as vrea sa vad cum cresc, cum gandesc etc.
Asa am fost tot timpul sa stiu ce fac, ce mananca, daca dorm..si aici ma refer la toti.
Pacat ca nu a fost sa fie, chiar aveam sa fim cu totii fericiti daca era si el om de treaba, sa ne fi menajat reciproc, sa fie respectul cel care sa domine in relatia noastra, nu aerul de superioritate.
Asta e singurul regret al meu ca aveam o sansa fiecare din noi la fericire doar ca se pare ca el nu a considerat acelasi lucru, fericit a fost doar el ca a fost un om eliberat de responsabilitatile morale pentru ca le-am preluat eu, poate ca daca nu as fi incercat imi parea rau, dar cand ai epuizat toate variantele si numai u tragi la jug nu mere.
Va pup.[/quote]

Draga mea,daca esti altruista,sentimentala,nu este nimic rau in a fi astfel,dar revarsa-ti aceste calitati asupra unui alt barbat!Nu continua acest joc murdar,copilul va creste si va uita foarte repede ajutorul dat de tine in cresterea lui!Renunta la a te lamenta si fa-ti alta viata!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:55
Fi tare si ia-ti inima in dinti si fa ceea ce trebuie sa faci!!!Ai grija sa-ti iei acte hartii sa nu le uiti ca nu poti sti ce rau iti face nemernikul din razbunare.Si te rog sa ne spui ,daka ai plecat sa ne anunti si pe noi ce este cu tine si daca ai putut sa pleci fara scandal.
Cand esti bine si linistita,roaga-te la Dzeu sa te ajute sa-ti fie alaturi si sa te calauzeasca pe drumul cel bun!!!
SPER SA NU MAI FIE O DATA VIITOARE!Ai invatat pe pielea ta,era mai bine sa inveti pe pielea altora.....dar esti tanara si ai timp sa-ti refaci viata...DAR DUPA CE-TI TERMINI FACULTATEA!!!
Titanika
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:14
Ai luat decizia cea mai inteleapta - o sa vezi ca no sa-ti para rau de ea. In plus sant o gramada de barbati din nefericire tu ai dat peste unul care nu merita. A gresi e omeneste dar trebuie sa invatam din greseli - ai grija in cine-ti pui increderea si data viitoare - ca sa nu mai suferi....

O sa-tii fie mai bine asa te asigur eu...chiar si singura incearca sa-ti termini facultatea poate chiar si cu sprijinul parintilor si sa-ti faci un viitor...pe salariu ala cat de mik ar fi ...cu sprijinul parintilor si daca-ti pastrezi moralul ridicat vei reusi. Insa iti dau un sfat in niki un caz daca te va cauta sa nu te mai intorci - poate cand o sa-si dea seama de responsablilitati si de greutatile pe care le va duce va incerca sa te caute insa nu-i maii acorda atentie, spunei ce cauti tu si fa-te respectata...

Succes pe mai departe...
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:24
Cu drag, Kudika_nicole.


Alvin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:26
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:26:50Cu drag, Kudika_nicole.




All right...justforfan...what are you doing here ???
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:33
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:33:23
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:26:50Cu drag, Kudika_nicole.




All right...justforfan...what are you doing here ???


pai...uitasi sa te semnezi...asa ca, semnai eu just for fun, of course
Alvin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:37
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:37:49
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:33:23
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:26:50Cu drag, Kudika_nicole.




All right...justforfan...what are you doing here ???


pai...uitasi sa te semnezi...asa ca, semnai eu just for fun, of course


Adica tuu razi de mine ...ceare ca ma semnez este un semn de politete si nu sant aiki justforfun
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:44
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:44:06
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:37:49
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:33:23
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:26:50Cu drag, Kudika_nicole.




All right...justforfan...what are you doing here ???


pai...uitasi sa te semnezi...asa ca, semnai eu just for fun, of course


Adica tuu razi de mine ...ceare ca ma semnez este un semn de politete si nu sant aiki justforfun


nu radeam de tine, da` acum chiar rad

era o gluma....ce ai de esti asa nervoasa azi?
Alvin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:46
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:46:27
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:44:06
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:37:49
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:33:23
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 15:26:50Cu drag, Kudika_nicole.




All right...justforfan...what are you doing here ???


pai...uitasi sa te semnezi...asa ca, semnai eu just for fun, of course


Adica tuu razi de mine ...ceare ca ma semnez este un semn de politete si nu sant aiki justforfun


nu radeam de tine, da` acum chiar rad

era o gluma....ce ai de esti asa nervoasa azi?



Stai bine pe scaun ??? Nuu maii rade M-am enervat in mare parte cand am vazut topicurile despre sex si niki nu sant in forma de cateva zile sant gripata si nu mai am rabdare sa-mii treaca...

Da sa nu mai razi
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:56
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:56:38[

Stai bine pe scaun ??? Nuu maii rade M-am enervat in mare parte cand am vazut topicurile despre sex si niki nu sant in forma de cateva zile sant gripata si nu mai am rabdare sa-mii treaca...

Da sa nu mai razi


hai mai, nico....se plictiseste unu`, arunca o perla pe forum si tu te enervezi? pai...se poate?

bine, nu mai rad, sau...cel putin nu mai pun emoticonu`

Alvin
Postat pe 6 Ianuarie 2012 16:08
De la: justforfun84, la data 2012-01-06 16:08:39
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-06 15:56:38[

Stai bine pe scaun ??? Nuu maii rade M-am enervat in mare parte cand am vazut topicurile despre sex si niki nu sant in forma de cateva zile sant gripata si nu mai am rabdare sa-mii treaca...

Da sa nu mai razi


hai mai, nico....se plictiseste unu`, arunca o perla pe forum si tu te enervezi? pai...se poate?

bine, nu mai rad, sau...cel putin nu mai pun emoticonu`



Ce poza ai la avatar ... ???

Nu mai scoate nici limba
kudika_nikole
Postat pe 6 Ianuarie 2012 16:14
Eu nu inteleg cum de ai acceptat o astfel de relatie in primul rand. A profitat probabil de lipsa de experienta si te-a dus de nas, ca avea nevoie de cineva sa aiba grija de copil. O femeie de varsta lui, l-ar fi trimis invartindu-se de unde a venit. Dar pe tine te-a vazut naivuta si a profitat. Deschide bine ochii data viitoare, ca risti sa fii luata de fraiera.
Micaell
Postat pe 6 Ianuarie 2012 17:49
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 14:03:34 Stiu, imi merit fiecare bucatica din raul care singura mi l-am facut, mi-am facut-o cu mana mea
Maine o sa ma mut.
E dureros dar nu am ce face
Un an am taraganat-o asa in speranta ca va fi bine, dar zilnic sa cersesc afectiune si daca lucrurile nu se intampla cum doreste el se bosumfleaza si atunci eu ma duc in alta camera si asta e relatia noastra, asa-s toate zilele.
Acum se poarta de parca nimic nu s-a intamplat... , rade, glumeste etc....asta pana cand incep sa il enervez, dupa cum afirma el, ca el nu poate fi linistit ca eu il enervez...uite asa am ajuns.
Foarte rau ma simt, azi am plans toata ziua, sunt lesinata nu mai pot, nici de mancat nu mai pot.
Pacat ca m-am atasat de copii lui, in special de copilul de 7 ani...ca locuieste cu noi si eu m-am ocupat de el pana acum, el doar financiar a participat, dar copilul are multe nevoi si eu singura nu pot face fata.
Cand am acceptat sa ma inham la asa ceva, una am vorbit cu el si alta vad ca se face, ca vedem noi cum vom face ,spunea el, amandoi incolo, amandoi incoace, nu e bai...
Ideea e ca o viata el a fost invatat ca sa isi trimita copiii pe unde se putea si el doar cotiza pentru ei ca sa nu il doara capul...ca de multe ori il auzeam zicand, asta imi trebuia mie acum, sa stau dupa ei(dupa copii)...si de abia atunci ii vedeam adevarata fata.
Mama copiilor nici in nu ii doare de ei si el ca un tata iubitor ce e , i-a luat el.
Is multe de zis si eu am obosit, nu am cu cine sa ma sfatuiesc, maicamea mereu mi-a zis sa plec ca nu-i de mine.
Ce mi-a zis el ultima data a fost ca daca nu tac mi-o iau peste ochi:O ...asta a pus capac.
Deci fetelor voi s anu faceti ca mine, niciodata s anu faceti compromisuri de acest gen, asa cum e el ca mereu spune ca nimic nu o sa se aleaga de mine, ca nu o sa imi permit sa am ce are el niciodata, ca termin facultatea, si cu un salar nu fac decat o viata sa stau prin chirii etc.
Asta e, imi asum riscul asta, dar asa nu mai pot.
Desi tin foarte mult la copii nu pot sa robotesc numai eu prin casa si el sa stea cu fundul in mana, ca are servici stresant etc, ca el vrea cand vine de la servici sa stea linistit.
Dar eu cand o sa am servici ce fac?vin dupa 8-9 ore de munca, si ajung acasa, mancare, curatenie, facut lectii cu copilul etc...
Ma ingrozeste lucrul asta si nu stiu el cum se suporta asa, el care face ceva prin casa la instalatii electrice mereu stau in dreapta lui sa il ajut.
Cred ca s-a saturat de prea mult bine zau de nu, ca sa nu intru la idei ca sanatos la cap nu mai e demult.
Ai luat cea mai buna decizie.Osa te caute ca va fi greu pentru el sa nu mai ava sluga.Sa nu te intorci nici daca mori de foame iar despre copiii lui nu trebuie sa te intereseze deoarece vei suferi caci implicit vei avea o legatura si cu el prin intermediul lor.Orice ar fi sterge tot si priveste numai inainte!
kudika1993
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:18
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
:


dar ce instanta este aia care a acordat amandoi copii tatalui?
guru_ion
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:33
De la: guru_ion, la data 2012-01-06 22:33:37
De la: kudika494280, la data 2012-01-06 00:55:49Am o relatie de aproximativ un an cu un barbat cu 8 ani mai mare decat mine, eu am 24 si el are din prima casatorie doi copii.
:


dar ce instanta este aia care a acordat amandoi copii tatalui?


Zice ca are 2 copii, nu ca ii creste el. Oricum ar fi, responsabilitate tot are....
GHEISA_
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii casatoriti in varsta de 40 de ani mai fac sex cu nevestele lor in varsta de 40 de ani? 160 De la: geo_reincarcat_iara 29 Septembrie 2010 19:26
Sueta pentru femeile casatorite care vor un alt barbat! 43 De la: marco918 25 Iulie 2010 23:07
babratii....niste ofticati... 70 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 21:55
CE PARERE AVETI DESPRE........? 9 De la: kudika072301 3 Noiembrie 2009 21:14
"TE IUBESC ALEX " 45 De la: dontworibehapi 16 Septembrie 2011 20:30