Setari Cookie-uri

ma simt singura

De la: denis_3d25, la data 2012-01-19 15:54:15
Ce-i cu expresiile astea la tine-n vocabular ? Acum chiar te compatimesc si-mi pare rau ca ti-am dat atentie... Te credeam mai inteligenta si de aceea, mi-am permis sa ma distrez pe seama ta. Dar acum, imi pare rau...




iar vorbesti cu gura plina? sa te distrezi pe seama mea? imi place ai o "imprecsie" foarte buna despre tine, pacat ca-i doar o impresie, realitatea este de-a dreptul crunta!
ps pu ta mica!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:11
auzi tu...eu as prefera sa te ascult...sincer....scriemi un mesaj...ca sa ma lamuresti...
kudika___bianca
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:22
De la: Broscaru, la data 2012-01-17 19:10:08
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.

Du-te si te-mpusca penalule,esti frustrat ca nu se uita niciuna la tine si te iubesti numai cu Palmela.



nu crezi ca cuvintele folosote sunt deplasate? iar criterile tale de departajare a femeilor sunt din vremuri mult apuse???????? daca nu te calugaresti sau nu te mariti nu ai voie sa iubesti ca esti un REST ?
SUPER PENIBIL ca un barbat sa spuna asa ceva!
probabil ca tu nu ai nici o femeie, nici macar din categ.3 ! esti frustrat, mediocru si probabil prestatia ta in dormitor e ... nula!!!!!!!!!!!!
altfel nu ai avea o gandire bolnava!
yus
Postat pe 27 Ianuarie 2012 10:34
Intilnirea cu el va face sa-ti aduca inima acolo unde
ii este locul ,dar dupa aceea probabil ca va disparea dinou .....
simo_07
Postat pe 28 Ianuarie 2012 00:42
De la: kudika495043, la data 2012-01-08 00:52:04buna! imi pare rau ca vin cu un subiect deprimant,dar am cautat in toata agenda telefonului si n-am gasit pe cineva care sa ma poata asculta.
am nevoie de el...
pe el l-am cunoscut acum 3 ani. nu a fost dragoste la prima vedere,a fost jumatatea care ma completa. fericirea a durat 6 luni. dupa cele 6 luni simteam ca nu pot respira fara el. sentimentul era reciproc. astfel de senzatii se traiesc f rar. nu era nevoie sa spun ce-mi doresc pt ca el stia,ma cunostea inca din primele zile,stia cum as vrea eu sa reactioneze. as putea sa vorbesc despre perioada aia la infinit.
intr-o zi a disparut. pur si simplu n-a mai raspuns la tel,mail,nimic.
dupa aprox 2 sapt m-a sunat mama lui si mi-a spus ca a plecat in anglia si nu are cum sa ia legatura cu mine. stiam ca urmeaza sa plece,dar peste cateva luni. in momentul ala am simtit ca o sa inebunesc de durere. n-am putut sa mai zic nimic. aveam atatea intrebari de pus, de explicatii de cerut, sufletul era la pamant calcat in picioare,ma simteam jignita.
dupa 7 luni am primit un mesaj de la el in care imi spunea ca trebuie sa ne vedem neaparat. mi-a cazut tel din mana,tremuram.incepusem sa-l uit, sa treaca zile in care sa nu ma gandesc la el,vroiam sa reincep o relatie.
in sfarsit, am inceput sa vorbim la tel fara a-i da sperante ca mai vreau o relatie cu el. sentimentele s-au consolidat din nou,dar refuzam sa mai continui .
anul trecut am cunoscut un barbat extraordinar ,dar relatia cu el s-a terminat destul de repede pt ca eu nu puteam sa reusesc sa simt ceva mai mult pt el decat o prietenie stransa. constient,nu ma gandeam deloc la fostul,il uitasem, barbatul de acum imi placea mult,dar parca faceam totul mecanic. pana la urma am renuntat. apoi am mai avut o relatie cu un tip care parea destul de entuziasmat la inceput,apoi incet,incet m-a cam abandonat. nu mi-a dat o explicatie, dar am inteles ca ii paream indiferenta.
uitasem vechea mea iubire,nu-i mai raspundeam.renuntase si el sa ma mai caute.
a fost nevoie de o seara in care eram f suparata ca sa-l sun si sa-i spun ca am nevoie de el si am continuat prietenia noastra. a fost f suparat pe mine,dar stie ca nu are dreptul sa-mi reproseze ceva pt ca m-a ranit candva. cred ca va ramane iubirea mea,chiar daca nu vom mai putea fi impreuna.
restul vietii mele e dulce si amar...


dispari si tu la infinit definitiv din viata lui!!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:17
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.


barbatii ca tine intra in categoria resturi???????!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:18
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 06:18:57
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.


barbatii ca tine intra in categoria resturi???????!!!!!!







Ti-ar place tie, nu-i asa ???



Dar nu, nu este asa.... eu sint un inger...


denis_3d25
Postat pe 28 Ianuarie 2012 23:17
De la: yus, la data 2012-01-27 10:34:09
De la: Broscaru, la data 2012-01-17 19:10:08
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.

Du-te si te-mpusca penalule,esti frustrat ca nu se uita niciuna la tine si te iubesti numai cu Palmela.



nu crezi ca cuvintele folosote sunt deplasate? iar criterile tale de departajare a femeilor sunt din vremuri mult apuse???????? daca nu te calugaresti sau nu te mariti nu ai voie sa iubesti ca esti un REST ?
SUPER PENIBIL ca un barbat sa spuna asa ceva!
probabil ca tu nu ai nici o femeie, nici macar din categ.3 ! esti frustrat, mediocru si probabil prestatia ta in dormitor e ... nula!!!!!!!!!!!!
altfel nu ai avea o gandire bolnava!




Nu , nu cred ce spui tu, sint absolut convins ca minti in tot ce spui...


Cum adica din vremuri apuse, mai femeie ?
Ce vrei sa spui ?
Ca nu mai exista calugarite sau femei maritate ?
Crezi ca doar categoria ta este singura existenta ?
Din fericire inca nu este chiar asa, dar bine, nici departe nu se afla lumea de mizeria asta finala.
Cand se va ajunge chiar asa cum spui tu, vai... cum se implinesc scripturile care au fost cu mii de ani in urma scrise...
Si te mai si lauzi cu ceva, de care ar trebuii sa-ti fie rusine... nu fatza de mine, caci nu ma cunosti...

Dar ar trebuii sa-ti fie rusine fatza de iubire, fatza de sinceritate si fidelitate, fatza de onoare, fatza de valoarea suprema...

Vai femeie fara cap ce esti, nu sti tu, ca toate orasele si tarile din toate timpurile, care au suferit focul razboaielor aprinse... au avut toate la radacina, fara exceptie, desfranarea femeilor ?

Daca fetele din romania vor continua cu desfranarea, Romania va intra foarte curand in razboi din cauza energie lor nevative, ce atrage raul peste zona in care ele actioneaza.

Saracia, sclavagismul, furia, dezarmonia din Romania ce o vezi... este rezultatul femeilor usuratice...

Daca ar fi suficienti barbati care sa stie ce stiu eu... ar incepe inchizitia si arderea voastra pe rug din nou... caci este mai de folos sa ardeti voi pe rug, decat sa arda lumea intreaga in razboi la nivel mondial...

Daca privesti in lume, la nivel mondial cata furie vibreaza in aer si ai intelege ca furia din atmosfera, este ca o benzina turnata peste lume, atunci ai sti si ca mai lipseste doar o mica scanteie si bum.... va incepe...
denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:51
De la: denis_3d25, la data 2012-01-28 23:17:17
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 06:18:57
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.


barbatii ca tine intra in categoria resturi???????!!!!!!







Ti-ar place tie, nu-i asa ???



Dar nu, nu este asa.... eu sint un inger...



Hangerasule du-te in sfere inalte si lasa-ne .... chiar nu observi ca pe tine nimeni nu te vrea???
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 02:29
o data ce a plecat daca ar fi vrut sa te caute facea orice inseamna ca nu te-a iubit destul eu zic sa mergi mai departe vede-ti de viata uital si nu te uita in urma fi tare
kudika325402
Postat pe 29 Ianuarie 2012 08:27
Am realizat ca el e doar un moft,o ambitie. Cu siguranta, cand voi intalni pe cineva care va sti sa-mi capteze atentia si sentimentele, el nu va mai exista. Nici acum nu pot sa spun ca il visez,ca il vreau,ca as fi fericita cu el. Deocamdata mi-e bine,ma ocup de cariera si de multe alte lucruri pe care le am de vazut,de invatat, de aflat. Va multumesc pt sprijin! V-am spus despre asta intr-un moment de slabiciune in care intervenisera si alte probleme si aveam nevoie sa vb cu cineva.
N-am inteles de ce va certati. Faptul ca am fost clasata un rest nu ma deranjeaza atata timp cat e o opinie,nu un adevar.
kudika495043
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:45
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 02:29:03
De la: denis_3d25, la data 2012-01-28 23:17:17
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 06:18:57
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.


barbatii ca tine intra in categoria resturi???????!!!!!!







Ti-ar place tie, nu-i asa ???



Dar nu, nu este asa.... eu sint un inger...



Hangerasule du-te in sfere inalte si lasa-ne .... chiar nu observi ca pe tine nimeni nu te vrea???




Da ? ai dreptate...
denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:24
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 02:29:03
Hangerasule du-te in sfere inalte si lasa-ne .... chiar nu observi ca pe tine nimeni nu te vrea???

il vreau eu mai sa ii jumol aripile daca ma gandesc bine nici nu are aripi si aura neagra ma sperie, mai bine sa-l ia scharaosky la el acolo, eu am alte treburi mai importante
yumy
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:27
De aceea te ti scai de mine ?
Sint singurul care-ti mai da niste pumni in gura ca sa simti ca traiesti si tu ?

denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:28
De la: denis_3d25, la data 2012-01-29 13:28:32De aceea te ti scai de mine ?
Sint singurul care-ti mai da niste pumni in gura ca sa simti ca traiesti si tu ?

FAT_FRUMOSSS
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:40
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 02:29:03
De la: denis_3d25, la data 2012-01-28 23:17:17
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-28 06:18:57
De la: denis_3d25, la data 2012-01-17 18:52:19

Exista trei categori de femei:

1. Calugaritele
2. Sotiile
3. Resturile

Din prima si a doua categorie, tu nu mai faci parte de mult... Baiatul tau din Anglia, ti-a vazut caracterul si te trateaza corespunzator... ceilalti, de asemeni...
Tu, vei fi vesnic singura si vei umbla cu toate gunoaiele...
Daca ai fi o Albina, ai zbura printre flori, dar pentru ca esti o musca, umbli pe unde pute.

Ti-as spune cu mare drag , cum poti sa te transformi din musca-n fluture, dar sint convins, ca preferi sa te crezi mai desteapta decat Buddah sau Hristos si nu ai chef sa-i asculti si pe ei ce au de spus.


barbatii ca tine intra in categoria resturi???????!!!!!!







Ti-ar place tie, nu-i asa ???



Dar nu, nu este asa.... eu sint un inger...



Hangerasule du-te in sfere inalte si lasa-ne .... chiar nu observi ca pe tine nimeni nu te vrea???





Vad ca tu umbli dupa mine cu salteaua, ca fetele la care le-am umplut guritza .
Ma mir cum de ti-am umpluto si tie, camd vad ce fatza de prostalau ai in poza asta de la profil.
Dar poate oi fi fost beat si poate ca am vrut sa-mi satisfac vreo perversiune zoofila cu tine.



Asteapta pina ma imbat, ca altfel mi-e greatza de tine si nu pot sa te f-ut.

... mai rezista putin...
denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:46
De la: Miss_snake_charmer, la data 2012-01-29 13:27:15
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 02:29:03
Hangerasule du-te in sfere inalte si lasa-ne .... chiar nu observi ca pe tine nimeni nu te vrea???

il vreau eu mai sa ii jumol aripile daca ma gandesc bine nici nu are aripi si aura neagra ma sperie, mai bine sa-l ia scharaosky la el acolo, eu am alte treburi mai importante



Da ? ai alte treburi mai importante ?
De exemplu ce ?
denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:53
De la: Miss_snake_charmer, la data 2012-01-29 13:27:15
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 02:29:03
Hangerasule du-te in sfere inalte si lasa-ne .... chiar nu observi ca pe tine nimeni nu te vrea???

il vreau eu mai sa ii jumol aripile daca ma gandesc bine nici nu are aripi si aura neagra ma sperie, mai bine sa-l ia scharaosky la el acolo, eu am alte treburi mai importante



" mai bine sa-l ia scharaosky la el acolo" " sa ii jumol aripile "

Unde acolo mai "scharaosky" ?
Dar aici jos la tine unde vrei sa spui ca sint ???

denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 14:00
De la: denis_3d25, la data 2012-01-29 13:46:13



Vad ca tu umbli dupa mine cu salteaua, ca fetele la care le-am umplut guritza .
Ma mir cum de ti-am umpluto si tie, camd vad ce fatza de prostalau ai in poza asta de la profil.
Dar poate oi fi fost beat si poate ca am vrut sa-mi satisfac vreo perversiune zoofila cu tine.



Asteapta pina ma imbat, ca altfel mi-e greatza de tine si nu pot sa te f-ut.

... mai rezista putin...

Bisexu.....poponarule ciudos si reject....ma iau de tine sa nu te mai iei tu de fete mai ... esti o abominatie ... hai sa vadem este cineva (in afara de tine) care crede ca esti normal iar aberatiile alea misogino-religioase ale tale sunt normale???
Vedeam azi ca zicea x si y ca nu stiu cine ar fii cel mai ciudat caracter de pe aici ... sunt 100% sigur ca tu esti ala mai popartzel.
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 14:28
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 14:28:30
De la: denis_3d25, la data 2012-01-29 13:46:13



Vad ca tu umbli dupa mine cu salteaua, ca fetele la care le-am umplut guritza .
Ma mir cum de ti-am umpluto si tie, camd vad ce fatza de prostalau ai in poza asta de la profil.
Dar poate oi fi fost beat si poate ca am vrut sa-mi satisfac vreo perversiune zoofila cu tine.



Asteapta pina ma imbat, ca altfel mi-e greatza de tine si nu pot sa te f-ut.

... mai rezista putin...

Bisexu.....poponarule ciudos si reject....ma iau de tine sa nu te mai iei tu de fete mai ... esti o abominatie ... hai sa vadem este cineva (in afara de tine) care crede ca esti normal iar aberatiile alea misogino-religioase ale tale sunt normale???
Vedeam azi ca zicea x si y ca nu stiu cine ar fii cel mai ciudat caracter de pe aici ... sunt 100% sigur ca tu esti ala mai popartzel.





Ciudat caracter ?

Evident ca sint ciudat mai...libertatea inseamna ceva mult mai nelimitat, decat ce-i poti imagina tu, sau alt egou limitat.
Am pretins eu undeva ca as fi comunist ca si tine, limitat in normalitatea unui concept posesiv ???


Felicitari, incepi sa te trezesti !

Dar tot nu sint interesat de tine... sa nu crezi cuma ca ma seduci...

Motivul pentru care tu nu poti sa intelegi ca exista si alte puncte de vedere, se datoreaza faptului ca esti exagerat de limitat in ideologia dictatoriala.
De exemplu, imi spuneai undeva : " Dute si lasane ca nu te vrea nimeni de acici "
Tu vorbesti in numele tuturor, de parca tu ai fi Ceusescu Nicolae.

Posesivitatea ta comunista, ingradeste libertatea de exprimare, libertatea de dezvoltare, libertatea de a traii si a descoperii noi dimensiuni , la care tu, nici sa visezi nu esti capabil datorita fixatiilor tale.


Tu inca nu intelegi ca armonia creeatiei si dezvoltarii se afla in conflict, si ca tu esti dependent de mine atunci cand iti sint opozitie.
De aceea nu ai inteles nici ce am spus eu despre femei.
Nu intelegi ca Femeia este opozitia barbatului si ca doar din conflictul lot se naste copilul...

Daca nu ai fi asa de lenes, si ai pune mana pe o biblie sa o rasfoiesti la vers. 26 si 27 din facere, ca sa intelegi ca D-zeu si Dracul sint Barbatulo si Femeia dupa chipul carora este facut OM-ul

Sint foarte multe erori de clarificat in ceea ce priveste cultul vostru regigios, in care ati fost educati, pacaliti, eronati si aruncati in ratacire sufleteasca.

Dracul este Femeia Adevarului si cei doi impruna, se numesc Dumnezeu, creatorul a toate... asa cum barbatul cu femeia impreuna se numesc OM si doar impreuna pot sa creeze si ei la rindul lor ceva asemeni lor.

Noi, sintem Femeia Adevarului, mireasa lui Hristos, pentru ca noi sintem Dracul cel prost si rau, in comparatie cu intelepciunea si bunatatea lui.... Iar Eu, sint Barbatul tau intelept, care te penetreaza cu intelepciune si bunatate ....
Daca ai fi mai bun decat mine, mai intelept, mai liber, mai luminat... atunci m-asi lasa eu penetrat de cuvintele tale si asi fi eu Dracul tau.

Dar momentan, ma las penetrat doar de Hristos, caci ma excita mai mult intelepciunea lui, decat nestiintza ta intunecata...

Dracul, femeia, gaurile negre din univers care atrag, absorb si distrug galaxiile , minciunile care inseteaza dupa lumina adevarului.... toate astea reprezintza manifestatea si relationarea Eului infinit numit si D-zeu.

Opozitia, ne este cel mai mare dusman si cel mai iubit prieten. Opozitia ne alunga singuratatea, cand intram in relationare creeativa cu ea, si ne devine cel mai mare dusman, atunci cand ne despartim de ea.

De aici se trage proberul : " Prietenii sa-i ti aproape de tine, iar pe dusman, sa-l ti imbratisat la pieptul tau"

Cine altul crezi ca este mai de tinul la pieptul tau, decat femeia, care-ti este cea mai mare opozitie din univers ???

Stelele si galaxii intregi , intra in gaurile negre, pentru a se produce energia extazului din intregului univers.

Acum nu prea am chef sa te fu-t mai detaliat, dar poate am sa ma pun sa scriu o carte, ca sa-mi multiplic p-ula si sa penetrez mai detaliat milioane de gauri mincinoase in acelasi timp.


denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 16:30
E buna si istoria si planificarea creeatiilor viitoare... dar copiilor in scoli, ar trebuii sa li se predea sensul cuvintelor in profunzime, pentru ca intreaga lume sa evolueze din punct de vedere personal.

Priviti in istoria lumii, si vedeti ca doar tehnologia se dezvolta si se schimba . Dar elevarea spirituala, care este cea mai importanta, stagneaza de mii de ani...

Sufletele au nevoie de noi dimensiuni, precum : clarviziunea, comunicarea telepatica, calatoriile astrale, calatoriile in viitor sau in trecut, recunoasterea si comunicarea cu prezentzele spirituale neintrupate, vindecarea prin puterea cuvantului, zborul....

Iar ma intind prea mult cu informatii "cenzurate" de doamna psihiatrie...

denis_3d25
Postat pe 29 Ianuarie 2012 16:50
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-12 09:56:09
De la: caroline_adri27, la data 2012-01-12 09:27:32Draga mea distanta nu este un impediment intr-o relatie cu atat mai mult daca iubirea voastra este adevarata. ia in considerare scurtele intalniri de weekend care in cazul vostru pot fi sarea si piperul relatiei...nu te cufunda in faptul ca tu ai de stat obligatoriu un an in romania si el e in anglia si nu puteti fi impreuna...nu exista nu pot...poate exista nu vreau sa incerc...
Bafta



Draga mea, aici te contrazic in totalitate!! Iubirea traita la distanta este plina de miraj,nerabdare,condimentata cu acele picanterii ce constituie "sarea si piperul",la sfarsit de sapatamana,dar este fara consistenta,profunzime,este asemenea starii "a te minti de unul singur"!!!!Nu am crezut si nici nu cred in astfel de realtii!!!Da,simple jocuri amoroase,aventuri sporadice,caracterul efemer fiind dat de intalnirile ocazionale,pot fi ,dar relatii puternice,rezistente la intemperii,tentatii,,,,,niciodata!!!Parerea mea!Prefer sa iubesc traind ,decat sa iubesc dorinta de a trai!!!
nikko_miha
Postat pe 29 Ianuarie 2012 17:41
eu cred in relatiile la distanta...la inceputul actualei relatii faceam naveta dint-un oras in altul la doua saptamani doar ca sa ne vedem macar o zi, sa nu mai zic de telefoane si mesaje zilnice...si uite ca acum stam impreuna, urmeaza sa ne casatorim si ne iubim la fel ca la inceput....trebuie incercat orice in viata sa experimentezi pe pielea ta si apoi sa spui daca intradevar crezi sau nu!!
nikko_miha
Postat pe 29 Ianuarie 2012 17:45
...nu esti singura in aceasta situatie,sunt mii d telenovele adevarate...traite d noi toate...dar eu am un motto in viata..ai castigat continua...n-ai castigat continua...
bici97
Postat pe 30 Ianuarie 2012 15:59
Am cerut putere si viata mi-a dat dificultati pt a ma face puternic/ am cerut intelepciune si viata mi-a dat probleme ca sa le pot rezolva/ am cerut sa pot sa zbor si viata mi-a dat obstacole ca sa le pot depasi/ am cerut iubire si viata mi-a dat oameni pe care sa-i ajut in problemele lor/ am cerut favoruri si viata mi-a dat potential/ nu am primit nimic din ce am vrut, dar am primit tot ce aveam nevoie...........FOARTE TARE CINE A POSTAT ASTA.....
bici97
Postat pe 30 Ianuarie 2012 16:04
Poate ca fara sa vrei l-ai idealizat si acum ii compari pe toti barbatii cu el. Prima iubire se uita in general foarte greu... Nu e bine sa te agati insa de trecut. Fiecare om are propriul lui univers; nu o sa mai gasesti pe cineva la fel ca fostul, pt ca fiecare om are o identitate unica. Mai bine ar fi sa incerci sa-i cunosti pe barbati asa cum sunt si sa-i apreciezi pt calitatile lor reale, fara sa-i compari sau sa-i privesti prin prisma fostei relatii. Gandeste-te ca fostul iubit n-a simtit la fel ca tine din moment ce te-a lasat si a plecat in alta tara. At cand tii la un om faci totul ca sa fii cu el. Daca n-a ramas cu tine, inseamna ca si-a dorit altceva. Da, el te intelegea foarte bine dar asta nu insemna ca te si iubea cu adevarat. Poate ca era doar un foarte bun psiholog si stia cum sa-i citeasca pe ceilalti, inclusiv pe tine. Sunt persoane care au acest talent de a te asculta si de a te sfatui, asemeni unui medic. Nu-ti doresti insa pe cineva care sa te iubeasca numai pe tine si sa nu te paraseasca?
Micaell
Postat pe 30 Ianuarie 2012 16:52
Draga mea si eu am un prieten sau am avut mai bine spus, care a plecat de 3 ani in Italia, si eu ii duc dorul. Din pacate nu pot gasi o alta iubire, desi am cautat. E greu! Ma simt uneori foarte singura.
sorina1972
Postat pe 31 Ianuarie 2012 12:15
Daca sustii ca e "marea ta iubire" ar trebui sa-l astepti...nu conteaza daca e un an sau mai mult (dar, inainte de asta trebuie sa te asiguri ca si el simte acelasi lucru). Nu am putut sa nu observ ca ai spus ca nu esti dispusa sa astepti atata timp...ca o sa cauti pe altcineva. Ei bine, daca ai hotarat acest lucru inseamna ca "dragostea" pe care o simti tu pentru el nu e atat de mare pe cat crezi...Poate esti doar agatata de el pentru ca a plecat fara sa-ti spuna si, astfel un capitol din viata ta a ramas neincheiat (stii ca oamenii au mereu tendinta sa-si doreasca sa termine ceea ce-au inceput, doar pentru ca sunt curiosi sa vada "cum ar fi fost daca..."). Astfel, tu nu te poti abtine sa nu-l compari pe el cu ceilalti doi, insa ar trebui sa stii ca fiecare e unic in felul lui si daca simti ca ai putea sa fice ceva mai mult cu unul dintre ei, atunci nu mai sta pe ganduri...Inainte de asta insa, trebuie sa renunti la comparatii si sa-i privesti intr-un mod mai obiectiv (calitati, defecte...ce te atrage la ei...ai putea sa traiesti cu un astfel de barbat pe termen lung etc.). Daca nici asa nu te descurci, ar trebui sa-l lasi pe Dumnezeu sa te ajute, pt ca sigur are El un plan mai mare pentru tine si-ai sa vezi ca a meritat asteptarea. Asta e doar parerea unei fete de 17 ani...daca tii cont de ea sau nu, asta e alegerea ta insa nu uita : cand ai o lupta cu propria constiinta si te lasi batuta, castigi. "Dragostea este îndelung rãbdãtoare, este plinã de bunãtate: dragostea nu pizmuieºte; dragostea nu se laudã, nu se umflã de mândrie, nu se poartã necuviincios, nu cautã folosul sãu, nu se mânie, nu se gândeºte la rãu, nu se bucurã de neleguire, ci se bucurã de adevãr, acoperã totul, crede totul, nãdãjduieºte totul, suferã totul. Dragostea nu va pieri niciodatã." (1 Corinteni 13:4-8) ASTA ESTE DRAGOSTEA, nici mai mult, nici mai putin:P
kudika296127
Postat pe 1 Februarie 2012 17:37
De la: kudika495043, la data 2012-01-29 12:45:40Am realizat ca el e doar un moft,o ambitie. Cu siguranta, cand voi intalni pe cineva care va sti sa-mi capteze atentia si sentimentele, el nu va mai exista. Nici acum nu pot sa spun ca il visez,ca il vreau,ca as fi fericita cu el. Deocamdata mi-e bine,ma ocup de cariera si de multe alte lucruri pe care le am de vazut,de invatat, de aflat. Va multumesc pt sprijin! V-am spus despre asta intr-un moment de slabiciune in care intervenisera si alte probleme si aveam nevoie sa vb cu cineva.
N-am inteles de ce va certati. Faptul ca am fost clasata un rest nu ma deranjeaza atata timp cat e o opinie,nu un adevar.


Tot respectul pentru atitudinea ta!
franziska_eu
Postat pe 1 Februarie 2012 17:38
De la: kudika495043, la data 2012-01-08 00:52:04buna! imi pare rau ca vin cu un subiect deprimant,dar am cautat in toata agenda telefonului si n-am gasit pe cineva care sa ma poata asculta.
am nevoie de el...
pe el l-am cunoscut acum 3 ani. nu a fost dragoste la prima vedere,a fost jumatatea care ma completa. fericirea a durat 6 luni. dupa cele 6 luni simteam ca nu pot respira fara el. sentimentul era reciproc. astfel de senzatii se traiesc f rar. nu era nevoie sa spun ce-mi doresc pt ca el stia,ma cunostea inca din primele zile,stia cum as vrea eu sa reactioneze. as putea sa vorbesc despre perioada aia la infinit.
intr-o zi a disparut. pur si simplu n-a mai raspuns la tel,mail,nimic.
dupa aprox 2 sapt m-a sunat mama lui si mi-a spus ca a plecat in anglia si nu are cum sa ia legatura cu mine. stiam ca urmeaza sa plece,dar peste cateva luni. in momentul ala am simtit ca o sa inebunesc de durere. n-am putut sa mai zic nimic. aveam atatea intrebari de pus, de explicatii de cerut, sufletul era la pamant calcat in picioare,ma simteam jignita.
dupa 7 luni am primit un mesaj de la el in care imi spunea ca trebuie sa ne vedem neaparat. mi-a cazut tel din mana,tremuram.incepusem sa-l uit, sa treaca zile in care sa nu ma gandesc la el,vroiam sa reincep o relatie.
in sfarsit, am inceput sa vorbim la tel fara a-i da sperante ca mai vreau o relatie cu el. sentimentele s-au consolidat din nou,dar refuzam sa mai continui .
anul trecut am cunoscut un barbat extraordinar ,dar relatia cu el s-a terminat destul de repede pt ca eu nu puteam sa reusesc sa simt ceva mai mult pt el decat o prietenie stransa. constient,nu ma gandeam deloc la fostul,il uitasem, barbatul de acum imi placea mult,dar parca faceam totul mecanic. pana la urma am renuntat. apoi am mai avut o relatie cu un tip care parea destul de entuziasmat la inceput,apoi incet,incet m-a cam abandonat. nu mi-a dat o explicatie, dar am inteles ca ii paream indiferenta.
uitasem vechea mea iubire,nu-i mai raspundeam.renuntase si el sa ma mai caute.
a fost nevoie de o seara in care eram f suparata ca sa-l sun si sa-i spun ca am nevoie de el si am continuat prietenia noastra. a fost f suparat pe mine,dar stie ca nu are dreptul sa-mi reproseze ceva pt ca m-a ranit candva. cred ca va ramane iubirea mea,chiar daca nu vom mai putea fi impreuna.
restul vietii mele e dulce si amar...



Buna. Sincer,imi pare rau pt tine,stiu cum e pt ca si eu am trecut prin ceva asemanator,dar mai complicat si greu de inteles....la fel faceam si eu....o comparam pe "ea" cu altele,nu mai doream sa stiu nimic de ea,dar continuam sa o sun....etc. Am ajuns la concluzia ca asta e mai mult o incapatanare,mi-am pus in cap sa o uit,si am reusit .....dupa cativa ani cu lacrimi si multe nopti albe Nu e bine asa,trecutul e trecut....tu trebuie doar sa te gandesti la viitor,sa cauti la partenerul tau lucrurile pe care le aveti in comun. Daca te simti singura,putem vb...sincer,de multe ori si eu am nevoie de cineva cu care sa vb.
catavalcea
Postat pe 1 Februarie 2012 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Martisor !? 17 De la: kudika093251 12 Februarie 2010 16:16
intrebare. 7 De la: zazezg 4 Mai 2009 21:32
test funny 1 De la: GKitty 26 Aprilie 2010 18:01
Muuuuuuuuuuulte avantaje ! 3 De la: yo_si_eu 20 Decembrie 2009 00:07
Seminar cosmetice profesionale. Se castiga 1 tratament facial complet 1 De la: BRICART 25 Noiembrie 2009 22:23