Setari Cookie-uri

Ups dilema....help

Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:01
Am suferit mult nu pentru ca-l iubeam si pentru ca mia fost ciuda ca am fost cu el si ca nimeni altcineva nu ma mai atinse - miera scarba cand imi aminteam acele momente in care eram cu el si nu stiu daca voi putea trece peste..

nu prea inteleg ideea! ori l-ai iubit ori nu. ma frapeaza usurinta trecerii de la un sentiment de iubire la unu de scarba
pe de alta parte si el e un excroc sentimental si stie sa te joace ca pe un soricel legat cu o ata
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:02
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -
Mia ...miam...te racea foarte tare...anu' trecut aierai insarcinata si ai hotarat sa pastrezi copilul...aseara te pregateai pentru programarea de azi dimineata de la doctor...ce ai facut acolo,ce s-a intamplat? e de bune ? spune-ne...
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:03
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:01:48Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20
pai anu trecut cand erai insarcinata aveai 22
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:04
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:01:48Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20

prin matur intelegi mai batran sau mai versat?!
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:04
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-10 15:04:28
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:01:48Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20
pai anu trecut cand erai insarcinata aveai 22

ba da te legi de toate amanuntele!? nu vezi ca e afectata!?
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:05
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 15:02:55Am suferit mult nu pentru ca-l iubeam si pentru ca mia fost ciuda ca am fost cu el si ca nimeni altcineva nu ma mai atinse - miera scarba cand imi aminteam acele momente in care eram cu el si nu stiu daca voi putea trece peste..

nu prea inteleg ideea! ori l-ai iubit ori nu. ma frapeaza usurinta trecerii de la un sentiment de iubire la unu de scarba
pe de alta parte si el e un excroc sentimental si stie sa te joace ca pe un soricel legat cu o ata
pe tine te joaca papushika ka pe un soricel legat cu o ata...
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:06
fuc.... fetitele astea nu stiu sa scrie romaneste, dar nicio dorinta de a evolua...dar au la problemeeeeeeee sexualeeeeeeeeee, care sa se rezolve in secunda doi daca se poate
MissDarine
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:06
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:06
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:00:23
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-10 14:57:18
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:52:39Dupa acest mesaj nu stiu ce sa fac - mintea imi spune sai dau pace sa nu mai acord inca un prilej de a vorbi cu el si a suferi din nou - dar inima imi spune sai dau atentie si sa i raspund la mesaj...nu stiu ce sa fac - mai ales ca a fost primul ...si acuma daca nu mai sunt virgina ce va zice urmatorul barbat ...

A fost primul pros t ,,,cati ani aveti???nici nu a fost in stare sa te dezvirgineze macar...a reusit insa doctorita!! pe bune acum cati ani ai ?te a dat peste cap mesajul?incearca atunci sa vb cu el vezi ce doreste?poate a fost doar un simplu mesaj ,asta nu inseamna ca te a cautat sa fiti impreuna din nou....


Nu ca daca ias da atentie tot repede sar intoarce la mine si de asta mie fica ca eu nul mai vreau ca iubi pt ca nu vreau o astfel de persoana langa mine dar ma si atrage si nu mai stiu ce sa fac - ma atrage doar legatur care a fost intre mine - trupeasca insa moral cu sentimente nu decat fizic ...dar ce am trait langa el fizic a fost ceva nou si nu ma credeam in stare aia mamai tine legata de el in rest nimik pot sa ti zic doar ca el este mult mai matur decat mine


Asa se intampla in viata fiecarei fete..prima experienta nu se uita si normal sa te simti legata de el....iar in leg cu al doilea exact asa eram si eu ca nu o sa pot face ca vai ca vai...dar s a intamplat si totul e bn in viata mea....viata e plina de surprize....cand nici nu te astepti se poate schimba radical....Si am o vorba si o ador:Sa nu regreti nimic din ceea ce te-a facut fericit(a) !!Asa ca uita de trecut si gaseste-ti pe altcneva caruia sa i daruiesti atat trupul cat si sufletul si bineinteles sa merite caci acest individ de care mentionezi nu merita! Vrei sa o iei de la capat cu el?sa o faceti de mai mlte ori si sa te lase iar?atunci v-a fii si mai ingrozitor!
Pisicutzaaa
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:07
[quote name='PICCKARD' date='2012-01-10 14:58:54'
eu beau rar apa!
si te contrazic puternic! nu toti barbatii sunt ipocriti si cel putin eu am incercat sa nu abuzez de sensibilitatea nimanui iti spun tie pentru a intelege si alta lume cu acceasi gandire ca si tine [/quote]


Da,nu toti barbatii sunt ipocriti,,,,doar jumatate +1!!!Nu bei apa?Si berea intra in categoria lichidelor ingerate de catre barbati!!!!

Tu ai dreptate in ceea ce spui,doar intr-un procent de 0,00000001%!In sprijinul afirmatiei mele,aduc realitatea zilnica,de viata si pe cea virtuala,sutele de femei nefericite,dezamagite,a caror demnitate a fost calcata in picioare de catre domnii existenti sau pelegrini in viata lor!!!Si tu,probabil,apartii acestui procent,nu stiu,nu imi permit sa te incadrez!!Stiu doar ca esti barbat! Eu inteleg si stiu mult si multe,dar nu ma dezic de la ceea ce am afirmat mai sus!!!Greselile din viata ,cica-se,sunt omenesti,dar aceasta caracterizare functioneaza invers proportional cu ceea ce ne prezinta viata zi de zi!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:08
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-10 14:58:16[quote name='papusika_kudika' date='2012-01-10 14:47:38'

Am suferit mult nu pentru ca-l iubeam si pentru ca mia fost ciuda ca am fost cu el si ca nimeni altcineva nu ma mai atinse - miera scarba cand imi aminteam acele momente in care eram cu el si nu stiu daca voi putea trece peste...



Draga mea,impune-ti un exercitiu de vointa,pe care sa-l pui in aplicare zilnic,ori de cate ori te napadeste tristetea!!Nu mai este loc de exprimare a regretelor,fapta ai comi-o ,ai trecut la alt nivel de viata personala,stapaneste-te si controleaza-ti reactiile negative,mai bine spus,anuleaza-le printr-o atitudine pozitiva!!Nu esti singura femeie ajunsa intr-o asemenea situatie,nu vei fi nici ultima,deci,uita trecutul,stiu ca nu ai sa o poti face intr-un timp scurt,dar incearca totusi!!Esti femeie,poti iubi un barbat care te respecta si te iubeste neconditionat!!Cauta sa iesi cu prietenii tai,nu sta ingradita de niste amintiri neplacute,caci,iarta-ma ca iti spun,dar ai gasit ceea ce ai cautat!!!Vezi-ti de viata ta,daca respectivul nu te-a pretuit deloc,nu ti-a respectat virginitatea ,ce vrei sa mai faci acum?Este inutil sa te lamentezi pentru ceva iremediabil pierdut!Cauta sa ai preocupari placute,care sa iti mentina spiritul la cote inalte,astfel incat sa-ti imbunatatesti viata !Barbati sunt destui,un om adevarat,insa,mai rar!!Domnul in cauza ,prin vocabular si limbaj neadecvat,nu a facut decat sa se alature clasei barbatesti de joasa speta!!!Capul sus,esti femeie tanara,continua-ti viata!![/quote]

Da doamna va inteleg - nu e usor ca un barbat sa acepte o fata nevirgina si oricum am reusit sa trec peste au trecut totusi 5 luni in care nu mia mai pasat dar acum revenind din nou ma readus in trecut. Stati linistita nu voi mai suferi miam jurat asta. Nu am gasit ce am cautat, ma gasit el pe mine ...a trecut ce mai dar oricum nimik din ceam trait no sa i spun urmatorului barbat ...o sa i zic ca totul a fost o simpla relatie inainte care sa incheiat si gata. Vreau sa fiu privita asa cum sunt eu si apreciata pentru ceea ce sunt nu pentru ce am fost .
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:08
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:06:56
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.


are 20-22 de ani! de unde respect pentru cineva sau chiar pentru ea insasi!?
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:09
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:33:17
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:31:10
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Pe urma il intrebam imi mai ascunzi ceva ??? El zicea ca a fost sincer cu mine de la inceput - dar tot cate o perla descopeream era si foarte gelos nu puteam sa salut macar un prieten pe strada ca ma lua la intrebari ...


Imi spunea ca ma iubeste ca nu poate trai fara ine ca sunt tot ce are mai scump dar deabia astepta sa-l las sami deschida sutienul ...si zicea ca e o scarba ca o fata sa fie virgina dar pentru mine era ceva frumos asta si ma gandeam ca trebuie sa fiu cu el deoarece a fost primul care ma atins...


Hai, mai, asta ti-a spus in fata chestiile astea si tu, cu toate acestea, ai acceptat o relatie cu el? Daca ii era scarba de fetele virgine, de ce iesea cu una, in speta cu tine? Tu chiar i-ai inghitit toate mizeriile astea? Si ceea ce mi se pare incredibil e faptul ca dupa ce a fost marlan, tu ai mai si acceptat o relatie cu el...
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:10
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-10 15:04:28
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:01:48Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20
pai anu trecut cand erai insarcinata aveai 22


Nu aveam 22 - am scris poate gresit ...acuma ma imbrac sa merg la medic sunt de dupa masa programata va voi spune despre ce este vorba multumesc ca ma ajutati ...
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:11
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 15:04:38
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:01:48Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20

prin matur intelegi mai batran sau mai versat?!


amandooua era mai mare ciu vreo 8 ani decat mine
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:11
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 15:09:20
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:06:56
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.


are 20-22 de ani! de unde respect pentru cineva sau chiar pentru ea insasi!?


E adevarat, e f tanara, dar mai sunt si fete tinere care au fost educate sa se respecte pe sine, mai intai de toate. Asta-i o chestiune de educatie decat de experienta de varsta, parerea mea.
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:12
De la: MissDarine, la data 2012-01-10 15:06:38 fuc.... fetitele astea nu stiu sa scrie romaneste, dar nicio dorinta de a evolua...dar au la problemeeeeeeee sexualeeeeeeeeee, care sa se rezolve in secunda doi daca se poate


Nu vorbi pe nimeni de rau caci toate relele se pot intoarce impotriva ta. Nu am problema sexuala ci doar probleme sentimentale peste care am trecut doar ca ma bulversat faptul ca dupa 5 luni de zile ma recautat fostul si nu stiu cum sa reac tionez ...voi lua oricum decizia de a nul cauta si a incheia acest capitol de viata il ingrop si nu l mai scot nikiodata la suprafata
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:14
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:43:31
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 14:41:19
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:31:10
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Pe urma il intrebam imi mai ascunzi ceva ??? El zicea ca a fost sincer cu mine de la inceput - dar tot cate o perla descopeream era si foarte gelos nu puteam sa salut macar un prieten pe strada ca ma lua la intrebari ...


ce perla scotea de exemplu?! poate si el e inca prea tanar si inca e crud !


De exemplu avea o reatie cu una de trei ani inainte sau despartit si nu mia zis motivul mia zis doar ca a batuto o data ceea ce a incercat sa faca si cu mine ca azis ca si a pierdut rabdarea cu mine


Dar tu nu ti-ai pierdut rabdarea cu el? Ce aveti, mai fetelor, de va agatati de astfel de animale, caci altfel nu-i numesc pe indivizii care nu au respect fata de femei si care dau in ele? Chiar asa vi se pare normal sa fiti tratate ca niste carpe, ca niste obiecte? Voi considerati ca e ok sa fiti batute si umilite? Nu-mi vine sa cred, pe bune.
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:15
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:06:56
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.


Eram naiva vroiam doar sa ma marit si sa fac copii cu el si sa mi fac o familie...bani cheltuiam si eu de multe ori nu o data...
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:15
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-10 15:08:02[quote name='PICCKARD' date='2012-01-10 14:58:54'
eu beau rar apa!
si te contrazic puternic! nu toti barbatii sunt ipocriti si cel putin eu am incercat sa nu abuzez de sensibilitatea nimanui iti spun tie pentru a intelege si alta lume cu acceasi gandire ca si tine



Da,nu toti barbatii sunt ipocriti,,,,doar jumatate +1!!!Nu bei apa?Si berea intra in categoria lichidelor ingerate de catre barbati!!!!

Tu ai dreptate in ceea ce spui,doar intr-un procent de 0,00000001%!In sprijinul afirmatiei mele,aduc realitatea zilnica,de viata si pe cea virtuala,sutele de femei nefericite,dezamagite,a caror demnitate a fost calcata in picioare de catre domnii existenti sau pelegrini in viata lor!!!Si tu,probabil,apartii acestui procent,nu stiu,nu imi permit sa te incadrez!!Stiu doar ca esti barbat! Eu inteleg si stiu mult si multe,dar nu ma dezic de la ceea ce am afirmat mai sus!!!Greselile din viata ,cica-se,sunt omenesti,dar aceasta caracterizare functioneaza invers proportional cu ceea ce ne prezinta viata zi de zi! [/quote]

eu te cred ca ai dreptate si nu ma dau eu marele exemplu de buna purtare si gandire dar iti reprosez sfatul dat din vraful degetelor cand zici*next*
nu spun ca in acest caz nu ar fi o varianta dar vezi bine ca fata nici nu stie sa scrie bine (vorba darinei) dar sa gandeasca
ideea e ca suntem oameni si nu putem sa sfatim o tanara suparata cu *NEXT* ! asta ma enerveaza ca o aud din ce in ce mai des de la multi si multe
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:16
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:11:16
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-10 15:04:28
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:01:48Nu ma mai atrage nimik la el decat faptul ca mie mila sii atingerile faptul ca m am lasat descperita trupeste in fata lui nu stiu daca ma intelegeti ...el este mult mai matur decat mine eu am 20
pai anu trecut cand erai insarcinata aveai 22


Nu aveam 22 - am scris poate gresit ...acuma ma imbrac sa merg la medic sunt de dupa masa programata va voi spune despre ce este vorba multumesc ca ma ajutati ...
sau poate a sters kudika topicul si ai uitat...dar oricum nu conteaza,asteptam rezultatul...esti dezbracataaaaa????
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:16
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:14:28
De la: MissDarine, la data 2012-01-10 15:06:38 fuc.... fetitele astea nu stiu sa scrie romaneste, dar nicio dorinta de a evolua...dar au la problemeeeeeeee sexualeeeeeeeeee, care sa se rezolve in secunda doi daca se poate


Nu vorbi pe nimeni de rau caci toate relele se pot intoarce impotriva ta. Nu am problema sexuala ci doar probleme sentimentale peste care am trecut doar ca ma bulversat faptul ca dupa 5 luni de zile ma recautat fostul si nu stiu cum sa reac tionez ...voi lua oricum decizia de a nul cauta si a incheia acest capitol de viata il ingrop si nu l mai scot nikiodata la suprafata


Asa sa faci, pentru ca un astfel de individ te va aduce pe culmile disperarii si-ti va distruge si bruma de respect pe care o mai ai fata de tine.
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:17
mia...miam...miau...
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:18
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:14:28
De la: MissDarine, la data 2012-01-10 15:06:38 fuc.... fetitele astea nu stiu sa scrie romaneste, dar nicio dorinta de a evolua...dar au la problemeeeeeeee sexualeeeeeeeeee, care sa se rezolve in secunda doi daca se poate


Nu vorbi pe nimeni de rau caci toate relele se pot intoarce impotriva ta. Nu am problema sexuala ci doar probleme sentimentale peste care am trecut doar ca ma bulversat faptul ca dupa 5 luni de zile ma recautat fostul si nu stiu cum sa reac tionez ...voi lua oricum decizia de a nul cauta si a incheia acest capitol de viata il ingrop si nu l mai scot nikiodata la suprafata

asta e bine ! ca totusi asteptai sa te caute si te-ai simtit bine cand a facut-o... posibilul copil al lui e?!
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:19
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:12:17
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 15:09:20
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:06:56
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.


are 20-22 de ani! de unde respect pentru cineva sau chiar pentru ea insasi!?


E adevarat, e f tanara, dar mai sunt si fete tinere care au fost educate sa se respecte pe sine, mai intai de toate. Asta-i o chestiune de educatie decat de experienta de varsta, parerea mea.


M-am respecta pe mine insa m-am gandit ca sunt prea mare deja si nu avusem prieten inainte si am vrut sa fiu in rand cu colegele , sami fac o familie si in plus de baiatul care-mi placea ma despartit familia ...stiti ca am mai scris asta in celelalte topicuri ...
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:19
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 15:15:53
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:06:56
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.


Eram naiva vroiam doar sa ma marit si sa fac copii cu el si sa mi fac o familie...bani cheltuiam si eu de multe ori nu o data...


Draga mea, incearca sa-ti intemeiezi o familie cu un barbat care sa te iubeasca si respecte, nu cu unul care n-are educatie, e violent, nesimtit, egoist etc.

Ti-ai pierdut virginitatea cu el, asta e, viata merge inainte. Viata ta nu trebuie sa se opreasca la un marlan. Orice om pe lumea asta merita sa fie iubit si respectat, si tu meriti aceleasi lucruri, draga mea, de aceea nu te mai incurca cu indivizi de calibrul fostului tau iubit. Iti dau acest sfat ca de la femeie la femeie.
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:20
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:15:51
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:43:31
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 14:41:19
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:31:10
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Pe urma il intrebam imi mai ascunzi ceva ??? El zicea ca a fost sincer cu mine de la inceput - dar tot cate o perla descopeream era si foarte gelos nu puteam sa salut macar un prieten pe strada ca ma lua la intrebari ...


ce perla scotea de exemplu?! poate si el e inca prea tanar si inca e crud !


De exemplu avea o reatie cu una de trei ani inainte sau despartit si nu mia zis motivul mia zis doar ca a batuto o data ceea ce a incercat sa faca si cu mine ca azis ca si a pierdut rabdarea cu mine


Dar tu nu ti-ai pierdut rabdarea cu el? Ce aveti, mai fetelor, de va agatati de astfel de animale, caci altfel nu-i numesc pe indivizii care nu au respect fata de femei si care dau in ele? Chiar asa vi se pare normal sa fiti tratate ca niste carpe, ca niste obiecte? Voi considerati ca e ok sa fiti batute si umilite? Nu-mi vine sa cred, pe bune.


Nu ma lovit - a incercat sa ma loveasca motiv pentru care m am si despartit de el din respect pentru mine desigur - am indurat multe dar peste asta nu am putut trece. Aveam dubi credeam ca a vrut sa loveasca din iubire...
papusika_kudika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:21
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:12:17
De la: PICCKARD, la data 2012-01-10 15:09:20
De la: franziska_eu, la data 2012-01-10 15:06:56
De la: papusika_kudika, la data 2012-01-10 14:29:44 Mia vorbit urat mereu - nu stiu miam pus increderea in el si mai ales stia ca sunt pura dar el zicea ca sa le ia naiba pe toate virginele - ma scotea nervos in oras cheltuia bani si asta pe mine nu ma incalzea cu nimik -


Se oftica ca el cheltuia bani cu tine, iar tu nimic. Imi pare rau sa-ti spun, dar n-a fost dragoste intre voi doi, ci doar interes in a se culca cu tine, din partea lui, iar din partea ta a fost mila la adresa lui, nu si la adresa ta. Daca ai fi avut ceva respect pentru tine, nu te-ai fi culcat cu un astfel de individ, parerea mea.


are 20-22 de ani! de unde respect pentru cineva sau chiar pentru ea insasi!?


E adevarat, e f tanara, dar mai sunt si fete tinere care au fost educate sa se respecte pe sine, mai intai de toate. Asta-i o chestiune de educatie decat de experienta de varsta, parerea mea.

mda! nu stiu! oamenii trec prin multe schimbari in viata. depinde de multi factori, nu numai de educatie sau caracter
PICCKARD
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:21
[quote name='papusika_kudika' date='2012-01-10 15:08:09'
Da doamna va inteleg - nu e usor ca un barbat sa acepte o fata nevirgina si oricum am reusit sa trec peste au trecut totusi 5 luni in care nu mia mai pasat dar acum revenind din nou ma readus in trecut. Stati linistita nu voi mai suferi miam jurat asta. Nu am gasit ce am cautat, ma gasit el pe mine ...a trecut ce mai dar oricum nimik din ceam trait no sa i spun urmatorului barbat ...o sa i zic ca totul a fost o simpla relatie inainte care sa incheiat si gata. Vreau sa fiu privita asa cum sunt eu si apreciata pentru ceea ce sunt nu pentru ce am fost .[/quote]


In primul rand ,este foarte bine ca ai inteles mesajul transmis de randurile mele!!Este greu sa stergi cu buretele durerea adusa de dezamagire,dar pune in balanta ,starea de bine adusa de impacarea cu tine si indispozitia creata de amintiri,,,,,si ai sa vezi in ce parte se inclina balanta!Draga mea,multe femei sunt asemenea tie,dar,undeva,exista cineva ,care le da puterea si curajul de a merge mai departe!Cauta-l pe acel cineva si roaga-l sa-ti readuca pacea in suflet,caci durerea ti-o cunoaste deja!!!Nu trebuie sa povestesti totul urmatorului barbat,el nu iti va povesti trecutul lui si nu vad rationamentul in baza caruia tu trebuie sa i te destainui,acest capitol din viata ta,iti apartine in totalitate!Priveste si tu oamenii cu alta mima a fetei si ei iti vor remarca candoarea adusa de linistea sufleteasca!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help:-?? 16 De la: iulia069834 6 Decembrie 2009 17:50
PARERI 33 De la: one_size 8 Mai 2010 18:35
Femeie tanara, Barbat matur 74 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 21:18
Nu se simt vinovati daca au inselat? 14 De la: SweetDadyD 30 Octombrie 2009 11:27
Nu stiu ce sa mai fac! 1 De la: kudika_1027885 3 Iulie 2017 10:37