Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?
6262
Postat pe 21 Ianuarie 2008 19:50
Nu conteaza daca esti tanara sau nu, conteaza ce vrei tu de la viata si de la relatia respectiva. Daca el iti raspunde cu aceeasi intensitate nu inseamna ca te iubeste, pentru el sotia lui ramane SOTIA lui si tu esti si vei mereu a doua. Acum depinde si de situatie, poate nu se mai inteleg si intr-un viitor vor divorta, poate au un copil si asta ii tine impreuna...........Dar daca tu vrei sa traiesti si sa ascunzi ce simti.....ma tem ca nu esti chiar asa fericita si implinita.

Postat pe 22 Ianuarie 2008 11:12
Eu personal nu sunt de acord!!!!!!9119 esti casatorita?Daca da tie ti-ar placea sa il astepti pe sotul tau care e cu alta?Daca nu pune-te in locul sotiei lui cum isi asteapta sotul....Tu trebuie sa fii cea tare si sa nu te lasi dusa de val .Spui ca ai o varsta atunci ar trebui sa judeci "ce tie nu-ti place altuia nu-i face"Imi pare rau daca am fost prea dura dar eu personal nu accept asa ceva , el e casatorit sa-si vada de sotie si casa,nu-i place , sa divorteze!
butterflylili
Postat pe 22 Ianuarie 2008 12:08
COREEEEECT!!! Daca toate femeile si`ar vedea de barbatul lor am scapa de multe griji!!! Nimeni nu are dreptul sa se bage intr`o casnicie , in ceva ce la urma urmei e legat de Dumnezeu. Si lasa`ma cu fericire , intensitate...k nu te`a luat iubirea asa deodata , trebuia sa iti fie clara situatia inainte sa te incurci cu acest barbat! Nu stiu...niciodata nu o sa inteleg femeile care se multumesc cu putin...
Kittynelle
Postat pe 22 Ianuarie 2008 14:35
viata este scurta,ganditi-va la arabii care au 4 neveste si toate au aceleasi drepturi conform legii,oamenii nu sunt obiecte,problema este sa fii consecvent in iubire si dragoste,nu neaparat unei anumite persoane care iti face zile fripte si nu te intelege niciodata.
Solutionarea conflictului pleaca de la modul cum asezi problema pe masa de la inceput.
Barbatul:Femeie,fa-mi de mancare,mi-e foame...
Femeia:Dragule,facem o linie la table si care pierde gateste in seara asta...
Asta inseamna egalitate si respect,da-i sansa si senzatia ca sunte-ti egali,motiveaza-l,fii unica,si nu vei avea niciodata concurenta,pentru ca aici pierd sotiile...uita complet de principii si concurenta,si vine una mai in varsta care ii face mancare contra amor...
Degeaba ma straduiesc caci pricipiile occidentale ma coplesesc,deci concluzia este simpla:''ai avut noroc maica ca nu are nici un betesug omul asta al tau''
la toate colaboratoarele mele le spun ca ne vom intalni in parc la pensie si cu mare grija sa nu-mi cada proteza din gura o sa-i spun ''ce bleg am fost ca n-am trait macar o data cu tine cind mai puteam amandoi!!!''
Sete de viata!!!!!!!

rmarius
Postat pe 22 Ianuarie 2008 16:14
Multumesc celor care mi-ati dat parerea sincera.
Doresc totusi sa precizez ca fiecare dintre voi judecati dupa situatia voastra actuala, nelasand loc pentru neprevazutul care poate sa va ia prin surprindere oricand in viata.
Cunoasteti expresia "Never say NEVER"? (Nu spune niciodata "NICIODATA")
6262
Postat pe 23 Ianuarie 2008 15:07
9119 draga, ai venit aici clar sa cauti comentarii in favoarea relatiei tale cu acel barbat casatorit. stii ca nu e bine ce faci dar totusi ai fi vrut din tot sufletul sa vina cineva sa-ti dea dreptate. ei bine nu o sa vina nimeni sa-ti dea dreptate ptr ca pur si simplu nu ai. stii bine ce e de facut asa ca nu mai pierde timpul pe forum-uri.

Postat pe 24 Ianuarie 2008 09:28
roxanika, ai pus punctul pe i.
9119, nu te mai amagi cu "marea pasiune", daca era asa ar divorta. Probabil ca la anu o sa vii cu aceleasi texte (daca nu te paraseste pana atunci)
cameliattn
Postat pe 24 Ianuarie 2008 17:00
a spus cineva "niciodata sa nu spui niciodata". ti-sa intamplat si nu te poti abtine. Il iubesti si ai murii pentru el. Dar ce vrei pt viitor? te inteleg dar odata si odata se va sfarsii. Tu vei suferii nu el.El o are pe sotia lui, dar tu?
Grea decizie si numai tu o poti lua. Totusi in zilele cu ploaie, cand te vei gandii inapoi, cand vei auzii o melodie care iti place vei avea amintiri frumoase care vor fi ale tale si pe care nu ti le poate lua nimeni. Si sa stii ca ele conteaza enorm. Cine stie daca vei gasii barbatul ideal - dar macar te-ai ales cu ceva
sarperosu
Postat pe 25 Ianuarie 2008 11:37
Sarperosu, ai inteles nuanta!
eu nu ma proiectez in viitor, traiesc prezentul.Este singurul care exista cu adevarat, caci trecutul a fost, nu il mai poti modifica, iar viitorul nu a sosit inca.Traind constient clipa prezenta putem savura din plin frumusetea vietii. Ne otravim sufletele cu regrete (trecutul) si ne iluzionam cu fericiri viitoare, ratand prezentul in care este fericirea dorita.Dar tu nu esti acolo s-o traiesti, esti ba in trecut, ba in viitor.
6262
Postat pe 25 Ianuarie 2008 12:17
nu stiu ce sa zic in legatura cu ce se discuta aici.. cert este ca: 9119 poti sa-ti dai seama de ce v-a fi in viitor in functie de ceea ce ai in prezent daca ma intelegi ce vreau sa spun ma rog nu critic si nu vreau sa fiu inteleasa gresit fiecare cu parerea lui.

Postat pe 25 Ianuarie 2008 22:07
te-ai gandit vreo clipa ce este in sufletul sotie lui? chiar crezi ca ea nu a simtit ca el nu mai este in totalitate al ei? eu am o parere f f f proasta despre asemenea femei.nici nu le mai pot numi femei. SI EU TREC PRINTRO SITUATIE ASEMANATOARE NUMAI CA EU SUNT SOTIA INSELATA IAR EL A SPUS ATUNCI,CAND LAM INTREBAT DE CE A FACUTO A SPUS CA A FOST O AVENTURA ASTA SUNTETI VOI PENTRU BARBATII INSURATI "DOAR O AVENTURA POATE DE O LUNA POATE DE UN AN ,DAR PRINCIPALUL ESTE CA SUNTETI DOAR O AVENTURA"asa ca fa bine si lasal in pace linaga sotia lui si nu mai spera

Postat pe 25 Ianuarie 2008 23:11
...O VINA O PURTATI AMN2,EL PTR CA S-A COMBINAT CU TINE.....FIIND UN BARBAT INSURAT....SI TU CA AI ACCEPTAT SITUATIA ASTA.....ITI DORESC SA IESI CU BINE DIN EA ,,,PE DE O PARTE TE INTELEG PTR CA SUNT FEMEIE....DAR STII CARE E PAREREA MEA?
CA EL LA UN MOMENTDAT SE VA SATURA SI SE VA INTOARCE LA EL ACASA LA SOTIA LUI SI TU VEI RAMANE CU DEGETUL IN GURA ....IAR DACA INTR-UN CAZ FERICIT PTR TINE.....VA ALEGE SA RAMANA CU TINE , VEI TRI TOATA VIATA ... CU GANDUL CA AI RUPT CEEA CE dZEU A UNIT CANDVA....DOUA SUFLETE!
monik_ghenea
Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:21
ce nu sti nu te doare! Poate k dragostea dintre cei doi soti a disparut! Poate k nici nu a fost! Nu sti ce iti rezerva viitorul. Nu judecati o persoana pe care nu o cunoasteti! Nu stiti ce este in sufletul ei. Nu aveti dreptul asta. Dati-i un sfat dar nu o judecati!

Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:28
:d

Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:49
Draga 9119, cineva ti-a spus ca ai venit aici ca asa cauti comentarii favorabile relatiei tale cu acel barbat. Nu vreau sa intru in conflict cu nimeni, dar nu sunt de acord. Ai venit aici pentru ca ceva in sufletul tau nu e la locul lui, pentru ca ceva lipseste , ceva face ca viata ta sa nu fie completa.
Eu te inteleg, pentru ca sunt exact in aceasta situatie. Iti inteleg pasiunea cu care traiesti fiecare clipa cu el, iti inteleg dorul , dar sa stii ca nu ignor si durerea acestei relatii.
Vor fi fete care te vor condamna, pentru ca sunt sotii si nu se vor in astfel de situatii, vor fi oameni care iti vor spune sa pleci pentru binele tau.
Eu nu-ti voi spune nimic, eu doar o sa te intreb daca esti pregatita pentru multe nopti de singuratate, pentru suferinta de a-l vedea plecand mereu, daca nu te va durea prea tare cand de sarbatori esti singura iar atunci cand ai nevoie de el tocmai a plecat pt ca i-a sunat telefonul. Raspunde-ti la toate astea si vei gasi singura raspunsul la intrebarea daca vrei sa fii cu el sau nu. Iti scriu tie si , de fapt , vorbesc cu mine.Nu incurajez o astfel de relatie pentru ca aduce suferinta tuturor , si tie si lui, si familiei , dar mai mult decat toate te priveaza pe tine de viata. Daca esti pregatita sa-ti sacrifici o parte din viata ta pentru o pasiune, fa-o, draga mea, merita sa traiesti cu pasiune viata , dar gandeste-te bine ca pierzi multe alte lucruri care pot sa-ti implineasca viata.
Casnicia , din punctul meu de vedere este doar o traditie sociala, iar ideea ca esti amanta cuiva este doar o prejudecata sociala, nu le lua in seama. Ia in seama ce ai tu de pierdut, timp, nervi, umilinta . Cantareste bine si hotataste numai dupa ce ai avut o discutie serioasa si sincera cu tine.
Pana atunci te pup si-ti doresc intelepciune!
elina_ely
Postat pe 26 Ianuarie 2008 11:42
draga mea, sunt total de acord cu elina ely; nu cred ca are nimeni dreptul de a te judeca in conditiile in care nu se stiu prea multe despre cum a inceput aceasta relatie, din ce motive acel barbat si-a inselat nevasta, din ce motive tu te-ai indragostit de el......daca vrei sa mai discutam anunta-ma si-ti dau adresa mea
oricum incearca sa ai grija de tine, viata e asa cum e, nu se stie niciodata ce intorsatura poate lua
damila
Postat pe 26 Ianuarie 2008 23:01
e urat cand sa intampla sa fie ocupat dar nu cred ca se candeste sa-i fi mai mult decat o prietena,mai bine nu te baga in ceva ce poate avea urmari urate.poate se gandeste doar la o partida de sex

Postat pe 27 Ianuarie 2008 00:01
Eu cred ca ai atacat-o prea dur,voia doar sa comenteze o situatie. in primul comment nu a spus "e bine ce fac eu",

Postat pe 6 Februarie 2008 12:41
raspunsul la problema ta e foarte simplu. SI PRECIZEZ CA SI EU AM AVUT sau mai bine zis am incercat sa am o relatie cu un barbat insurat, pe care il iubeam foarte mult si care ma iubea foarte mult. Numai ca, dupa o scurta perioada de timp, m-am gandit ca, si daca divorteaza si ramane cu mine, n-as suporta gandul ca fetita lui, ca avea o fetia de vreo 10 anisori, o sa sufere mult timp din cauza mea, ca parintii ei au divortat, si n-o sa inteleaga de ce mami nu mai sta cu tati si de ce tati nu o mai iubeste pe mami. ASA CA AM RENUNTAT! SI I-AM SPUS CA EU NU MAI POT SI NU MAI VREAU ASA!!! in plus fata de motivele anterioare, trebuie sa spun si ca ma innebunea gandul ca nu poate fi tot timpul cu mine, ca nu putem vorbi la telefon la orice ora din zi si din noapte si mai ales ca, desi el spunea ca nu mai traieste cu sotia lui de mult timp, ca sot si sotie, dar, in definitiv, cred ca toti spun la fel amantelor, ca s-ar putea sa se mai culce si cu ea, in aceeasi perioada in care facea dragoste si cu mine.

Sa revin. Deci, solutia la problema ta e usoara. PUNE-TE IN LOCUL FEMEII INSELATE. imagineaza-ti ca el se desparte de sotia lui si se insoara cu tine. si peste ceva timp, fiindca, nu te iluziona, daca a inselat odata, probabil va repeta figura, descoperi ca are o amanta. poate, intre timp, ai facut si un copil cu el. ce-ai simti? ce ai face? nu ar fi ingrozitor pentru tine?

si daca esti in stare sa faci asa ceva unei alte persoane, inseamna ca esti o persoana fara scrupule, si ca, indiferent de ce ti se va raspunde pe forumul acesta, tu tot o sa procedezi imoral si fara pic de inima. dar asta e, in definitiv, cu totul alta discutie...

Postat pe 6 Februarie 2008 14:35
Buna 9119.E o vorba " niciodata sa nu-ti cladesti fericirea pe suferinta unei femei " .Ceea ce ti s-a intamplat tie i se poate intampla oricui de aceea nu cred ca ar trebui sa fie nimeni in masura sa te judece.Pana nu treci prin aceasta " poveste de dragoste interzisa" care poate provoca multa suferinta nu ai de unde sa sti cum e, asa ca de afara e foarte usor sa judeci dar odata intrat in acest joc.......nu mai gandeste creierul in locul tau ci inima. Am si eu o amica care a trecut prin asa ceva. Problema e ca singuratatea si alte persoane , care apoi au inceput sa arunce cu pietre in ea, au aruncat-o in aceasta poveste.Sotia lui era plecata din tara.A fost totul frumos ajunsesera aproape sa locuiasca impreuna, scopul ei nu era sa ii desparta pe cei doi si vroia si ea sa fie iubita, sa fie stransa de cineva in brate , cred ca fiecare isi doreste acest lucru. Stia ca intr-o buna zi totul se va sfarsi, poate lucrul acesta nu a facut-o sa sufere atat de tare cand s-au despartit. In momentul in care s-a insors sotia lui se mai intalneau pe ascuns si mereu ii spunea ca se cearta cu sotia ca nu il mai atrage ca parca sunt frate si sora, binenteles ca doar el putea sa stie daca ceea ce spune e adevarat.Dar sa nu fac un roman. Eu spun sa-ti traiesti povestea de dragoste in continuare, dar daca poti sa nu ii distrugi familia, sti pana la urma o viata avem. Poate pana la urma cand nu te astepti o sa apara altcineva in viata ta, un barbat liber langa care sa traiesti pana la adanci batraneti, asta in cazul in care acum nu ai un sot. Oricum eu iti doresc mult succes in continuare.
" Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il ascunzi"!

Postat pe 13 Februarie 2008 17:17
Atunci draga paty1987, as vrea sa te vad in pielea femeii casatorite si sa afli k barbatul tau umbla cu alta care isi traieste povestea de dragoste... sunt curioasa dak atunci ai mai vorbi asa.(no offence)
aly1987
Postat pe 13 Februarie 2008 18:31
Draga paty1987, intr-adevar ai intuit faptul ca eu nu doresc sa-l acaparez pe barbatul acesta, sa-l fac sa isi lase sotia. Este vorba de o fantastica compatibilitate atat spirituala cat si trupeasca. Atunci cand suntem impreuna timpul si spatiul dispar pur si simplu si parca intram intr-o dimensiune paralela, iar cand revenim pe Terra, avem o stare de nemarginit bine.
6262
Postat pe 13 Februarie 2008 20:31
Probabil o sa-mi sara toata lumea in cap...Eu cred ca orice barbat casatorit isi insala macar o data-n viata sotia.Si n-o sa ma faca nimeni sa-mi schimb parerea.
Sunt prea realista ca sa-mi imaginez ca oricat as fi eu de calda, gingasa, fatala in pat si minunata pe strada, gospodina si mama ideala...el ma va privi ca pe-o icoana toata viata.
Si-apar doua categorii de barbati care aleg o alta: cei care-o fac pentru o descarcare de moment si care nu va dura...si cei care o fac pe termen lung.
Cei mai curajosi dintre ei ajung la divort. Restul, au grija sa ascunda urmele tradarii si sa zambeasca mai departe fals in fiecare dimineata..
Kalimocho
Postat pe 13 Februarie 2008 22:52
Atunci te compatimesc draga Leonor, niciodata nu vei avea incredere in cineva
aly1987
Postat pe 14 Februarie 2008 10:50
Iar pentru 9119 nu pot spune dacat k esti o femeie fara scrupule. M-am abtinut sa fac comentarii la adresa ta, dar ultimul tau comentariu m-a enervat rau. Si ce?... te potrivesti la pat cu el, iti place sa faci sex cu el, va simtiti bine impreuna.. in pat. Dar gandeste-te k nu e barbatul tau ci al altei femei care il asteapta acasa. Si nu inteleg de ce l-ai ales tocmai pe el. Sunt sute de babati, liberi, buni la pat si dak iti place chiar atat de mult sexul incat esti in stare sa continui o relatie cu un barbat casatorit, de ce nu-i incerci pe toti ceilalti liberi.. cine stie poate il gasesti pe "el", cel cu care te potrivesti la pat cel mai bine.. dar si in alte privinte. Si cel mai bun sfat pentru tine ar fi sa lasi barbatul alteia in pace.. si uita-te in ograda ta.
aly1987
Postat pe 14 Februarie 2008 11:20
si tot pentru 9119 incearca si uita-te :"http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/16740/M-a-parasit-pentru-alta-.html" sa vezi cata suferinta provoaca femeile ca tine.
aly1987
Postat pe 14 Februarie 2008 12:13
eu zic ca nu se cunosc toate detaliile,poate ca sotia respectivului e cu altu de multa vreme,poate nu il mai baga in seama orice ar fi facut el pana acum,asa ca....a inceput si el sa caute alinare in alta parte macar,sunt mii si mii de situatii,motive...poate ea chiar se bucura ca el nu e acasa atunci,de ce sa iei totul alb/negru ?? ca un cliseu,aruncati degetul spre cel care se presupune a fi vinovat,restul victime ?cand nu se stiu toate datele problemei ,nu -si au rostul invinuiri d-astea si aruncatu cu pietre ,numai ei stiu ce e intre ei-sau poate pur si simplu a dispartu pasiunea intre barabtu acela si sotia lui ,cine poate invinovati pe cine de asta?cu timpul,au imbatranit,s-au schimbat ,fiecare se orienteaza spre altceva ,nimic nu e vesnic,dar bineitneles ,pot fi si alte motive -cert e ca el a facut juramantul cand s-a insurat si nu poate fi acuzata a 3-a persoana,pentru ca nici nu o cunoaste pe sotie ,si ceea ce face isi face rau siesi ,ca ea stie ,ea sufera,ea se multumeste cu el asa cum e el
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 12:51
oricare ar fi datele problemei eu una nu voi accepta niciodata ideea de a-ti insela sotul sau nevasta .. tinand cont k parintii mei sunt despartiti din cauza unei astfel de femei si stiu cat sufera o sotie, implicit si copilul(daca exista)
aly1987
Postat pe 14 Februarie 2008 13:26
da,dar e vina lui,nu a amantei ,ca el era dispus sa insele ,si daca nu era aia,o facea cu alta ,el nu si-a respectat angajamentu
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU STIU CE SA FAC AJUTOR !!!!! 33 De la: Alutza86 11 Mai 2010 12:50
Nevoie de un sfat. 14 De la: anastasia_prodan 17 Aprilie 2011 10:03
vreau sa simt asta! dar nu pot! 13 De la: InDark 25 Martie 2009 17:11
Ce sunt barbatii si de ce? 34 De la: contesina 20 Martie 2011 18:56
limita suportabilitatii 30 De la: kudika138733 7 Iulie 2010 22:02