Setari Cookie-uri

De ce nu-mi rezista vopseaua in par?

In toata viata mea as putea spune ca pot numara pe degete de cate ori m-am vopsit, dar totusi aproape de fiecare data am aceeasi problema…vopseaua permanenta nu rezista in parul meu. Iese pur si simplu la spalat.

Cand m-am vopsit prima data (total, nu suvite) am facut-o intr-un salon professional – negru cu suvite roscate. Roscatul a rezistat – eram si decolorata sub rosu, dar negrul s-a dus in 2-3 saptamani.

Blondul a rezistat pentru ca eram decolorata…dar nuanta de culoare am mentinut-o mai mult cu sampon colorant.

Nu conteaza ca m-am vopsit acasa ( de vre-o 2 ori) sau la salon, in 2-3 saptamani mi se duce culoarea.
Am folosit diverse produse de pe piata de la L’Oreal la Henna (care mi-a dat o spalacire de nuanta) si tot degeaba. M-am vopsit in acelasi timp cu prietenele mele si in aceeasi culoare – tot degeaba.
Ultima experienta- 22 decembrie si eu si prietena mea ne-am vopsit cu negru albastrui la acelasi salon, la ea este inca culoarea in par, la mine s-a dus total.
Nu pot sa-mi explic si ma deranjeaza. De fiecare data cand ma plang la salon, imi recomanda un alt produs…

Exceptie : m-am vopsit o data cand eram plecata din tara la un salon, mai dubios, as putea spune – nu ma bazez pe ce produse au folosit…, dar a fost singura data cand mi-a rezistat roscatul in par…6 luni!

Are cineva o explicatie mai logica si pot face ceva in privinta asta?
Eleodor
Postat pe 12 Ianuarie 2012 19:42
Se poate sa fi cumparat vopsele de proasta calitate care nu tin in timp.Cel mai bine inainte de vopsire,nu trebuie sa fi praspat spalata.S-au ramai sa-ti faci mereu suvite pt ca acestea raman mult timp.
Titanika
Postat pe 13 Ianuarie 2012 22:55
da,da,da...astea excita la maxim tiristii...
FAT_FRUMOS
Postat pe 13 Ianuarie 2012 23:05
De la: Eleodor, la data 2012-01-12 19:42:03In toata viata mea as putea spune ca pot numara pe degete de cate ori m-am vopsit, dar totusi aproape de fiecare data am aceeasi problema…vopseaua permanenta nu rezista in parul meu. Iese pur si simplu la spalat.

Cand m-am vopsit prima data (total, nu suvite) am facut-o intr-un salon professional – negru cu suvite roscate. Roscatul a rezistat – eram si decolorata sub rosu, dar negrul s-a dus in 2-3 saptamani.

Blondul a rezistat pentru ca eram decolorata…dar nuanta de culoare am mentinut-o mai mult cu sampon colorant.

Nu conteaza ca m-am vopsit acasa ( de vre-o 2 ori) sau la salon, in 2-3 saptamani mi se duce culoarea.
Am folosit diverse produse de pe piata de la L’Oreal la Henna (care mi-a dat o spalacire de nuanta) si tot degeaba. M-am vopsit in acelasi timp cu prietenele mele si in aceeasi culoare – tot degeaba.
Ultima experienta- 22 decembrie si eu si prietena mea ne-am vopsit cu negru albastrui la acelasi salon, la ea este inca culoarea in par, la mine s-a dus total.
Nu pot sa-mi explic si ma deranjeaza. De fiecare data cand ma plang la salon, imi recomanda un alt produs…

Exceptie : m-am vopsit o data cand eram plecata din tara la un salon, mai dubios, as putea spune – nu ma bazez pe ce produse au folosit…, dar a fost singura data cand mi-a rezistat roscatul in par…6 luni!

Are cineva o explicatie mai logica si pot face ceva in privinta asta?
da...ai un par foarte bun care rezista la chimicale...pastreaza-l asa nevopsit...nu te mai lua dupa titanika autostrazii,ca asta se vopseste asa ca sa excite tiristii si sa-si faca noi clienti...
FAT_FRUMOS
Postat pe 13 Ianuarie 2012 23:07
Incearca vopseaua de par de la Kallos. Daca nu ai fire de par albe, nu-l vopsi! Asta este parerea mea, Floriana.
kudika469485
Postat pe 20 Ianuarie 2012 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hi! 10 De la: zuzaangel 12 Septembrie 2011 15:50
varfuri despicate 23 De la: balrog 14 Martie 2011 12:57
Tratament kerastase Specifique Aminexil GL Massage 42 x 6ml 4 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
Tie ce stil ti se potriveste? 1 De la: corina74 27 Octombrie 2009 13:20
Despre sinceritate? 9 De la: Metal_spell 4 Mai 2010 21:26