Setari Cookie-uri

Urasc ceea ce sunt...

Deci ok problema mea de acum si stiu ca e prosteasca e oarecum o partea a dolescentei deci banuiesc ca e fireasca.Nu va faceti griji ca nu-mi sta capul numai la asta ci am grija de scoaal si de prieetni de o buna legatura cu familia.Dar ok imi placede un baiat de un an de zile si sincer nu prea stiu ce sa fac sai atrag atentia.Help me please
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:46
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:46:34Deci ok problema mea de acum si stiu ca e prosteasca e oarecum o partea a dolescentei deci banuiesc ca e fireasca.Nu va faceti griji ca nu-mi sta capul numai la asta ci am grija de scoaal si de prieetni de o buna legatura cu familia.Dar ok imi placede un baiat de un an de zile si sincer nu prea stiu ce sa fac sai atrag atentia.Help me please


Cati ani are baiatul si de unde il cunosti ? ( colegi de clasa ? )
Baiat_virgin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:48
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-19 11:48:45
Cati ani are baiatul si de unde il cunosti ? ( colegi de clasa ? )


o fi profu` de sport...
Alvin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 15:28
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 15:28:39
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-19 11:48:45
Cati ani are baiatul si de unde il cunosti ? ( colegi de clasa ? )


o fi profu` de sport...

Ba e de muzica...
serpico_
Postat pe 19 Ianuarie 2012 15:34
De la: SERPICO, la data 2012-01-19 15:34:29
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 15:28:39
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-19 11:48:45
Cati ani are baiatul si de unde il cunosti ? ( colegi de clasa ? )


o fi profu` de sport...

Ba e de muzica...

eu zic ca-i ala de sexologie
steffy91
Postat pe 19 Ianuarie 2012 15:47
De la: steffy91, la data 2012-01-19 15:47:56
De la: SERPICO, la data 2012-01-19 15:34:29
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 15:28:39
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-19 11:48:45
Cati ani are baiatul si de unde il cunosti ? ( colegi de clasa ? )


o fi profu` de sport...

Ba e de muzica...

eu zic ca-i ala de sexologie
pai la cata p ai in cap normai,,hai pa si la revedere
zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 15:49
draga mea fetitza mea are 14 ani si-ti spun sincer ca in mesajul tau am regasit cuvintele ei,este perioada adolescentzei ,toate fetitzele au astfel de probleme pt ca aceasta trecere este un pic dura ,pt ca esti un pic comfuza,incep sa-ti placa baietii nu sti cum sa te comporti cum sa te exprimi si asa incepi sa-ti cauti defecte.pentru ca este o perioada,de conflicte si stres cu o dispozitie schimbatoare,conflicte interioare si rebeliune.parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti mai mult cu mama ta ea poate sa-ti exlice si sa te ajute sa vezi altfel lucrurile,pt ca e totul normal e un comportament adecvat varstei si fetitza mea are aceleeasi probleme,dar eu i-mi dedic foarte mult timp sa-i explic sa vb cu ea ,sa o fac sa inteleaga ca trebuie sa aiba mai multa incredere in ea.te pupik.
cocutza74
Postat pe 19 Ianuarie 2012 16:04
M-ai facut sa rad. Esti la varsta adolescentei, toti ne simtim diferit in perioada aceea, in mare parte datorita transformarilor hormonale ce au loc. Nu ai de ce sa dramatizezi lucrurile, mai tarziu vei vedea altfel lucrurile... Sa stii ca frumusetea fizica nu e intotdeauna un punct in plus. O sa vezi fete uratele care au mai mult succes la baieti decat cele frumoase. De ce? Pentru ca au incredere in ele, stiu cum sa atraga si sa cocheteze... Daca stai ca mortaciunea si bocesti toata ziua, n-o sa te placa nimeni. Atitudinea pe care o afisezi face toti banii. Aspectul fizic e doar...pe acolo pe undeva... Iesi mai mult in oras, schimba lookul, incearca sa inveti de la prietena ta... Si mai presus de toate, gandeste optimist
Micaell
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:44
Lidia Nicolaina
Nu fii suparata draga mea .... incearca ceea ce eu iti voi spune ca trebuie sa faci si vei vedea ca intr-o zi totul va reveni la normal .Dar ,trebuie putina ambitie ,hotarire si iubire de sine ,daca vrei sa arati minunat si sa te dezvolti frumos . 1) incearca sa scoti piinea din meniu ...nu definitiv ,dar nu consuma mai mult de doua felii pe zi ..obisnuieste-te si mininca totul mai mult gol . 2) Scoate dulciurile din meniu ....maninca fructe cit de multe . 3) Bea pina la 2 litri de apa pe zi ...4) Fa miscare cit de multa ...mersul pe jos este cel mai bun in cazul ca nu faci nici un sport ..Ar mai fi multe de zis dar ,tine-te macar de aceste lucruri ,serios ,cu multa hotarire si vei vedea ca vei avea rezultate . Iti doresc mult noroc ,putere sa te tii de acest regim usor dar cu multa seriozitate si as mai adauga .IUBESTE-TE ,draga mea ,pt. ca asa cum te vezi tu asa te vad si altii ...zimbeste ,e f. important , iubeste tot ce te inconjoara si raspindeste in jurul tau dragoste si lumina ...!
kudika421024
Postat pe 22 Ianuarie 2012 16:11
In primul rand trebuie sa incepi prin a avea o gandire pozitiva despre tine tot timpul. Incearca ca de fiecare data cand cineva iti zice ceva urat tu sa crezi contrariul. Cin e te jigneste fa-te indiferenta lasa-i sa zica ce doresc ei si fate ca nu-ti pasa nu te lua la cearta sau sa te contrazici cu ei ...nu da apa la moara. In plus daca consideri ca ai anumite defecte precum kg in plus incearca sa scapi de ele. Altfel spus incearca sa elimini lucrurile negative din viata ta si vei vedea ca treptat totul va fi bine ....
kudika_nikole
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:55
nu avem mereu ce vrem dar suntem inperativ necesar sa trecem prin toate genurile de greutati asteapta momentul asta nuinseamna ca trebuie sa ne inchidem ba din contra sa fim mai activi ca celor care se uita la noi cu dispret le va pica fffff greu iti spun din proprie experienta
tavytb
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noi prietenii de la o varsta in sus 41 De la: GABYTA13 30 Octombrie 2009 18:35
Femeile, cand considera, justificat sau nu, ca sunt dezamagite de un barbat, incearca sa-l" pedepseasca"? 57 De la: dandanaua_reloaded 2 Decembrie 2009 02:52
cum sa il cuceresc? 19 De la: anastasia_m 26 Martie 2010 18:51
Topic pentru impacari 216 De la: kudika_pudika 18 Ianuarie 2011 20:25
respectul 15 De la: mitura 29 August 2009 16:58