Setari Cookie-uri

Urasc ceea ce sunt...

Sper ca unii dintre voi ma vor ajuta si nu ma vor critica.Multi o sa spuna ca gandesc gresit si ca sunt mica si poate si asa sunt dar nu pot trece cu vederea tot ce se intampla cu mine zi de zi.De prin scoala generala prin clasa a 6-a mi-am facut o prietena (acum fiind cea mai buna ) cae este foarte frumoasa placuta de baieti sociabila dar linistita o fata credincioasa dar populara.Intotdeauna eram intrebata de unii prieteni ai ei cum de eu sunt cea mai apropiata persoana de ea ,cum de eu o persoana total diferita am ajuns sai fiu prietena.Si am continuat si continui sa ma intreb si eu lucrurile astea in continuare pana si astazi.Si ...alta este problema mea si nu stiu cum sa mai fac fata fiindca ma simt distrusa ...mereu ignorata aproape fiindca am cateva kg in plus fiindca ....nu stiu tot ce mi s-a spus dea lungul anilor a fost majoritatea jicniri directe sau indirecte.Si traiam cu frica ca in fiecare zi voi cunoaste o persoana noua si voi primi acelasi "yeach" (ca la o mancare stricata) cand se uita la mn si fiecare zi incercam sa ma schimb sa interactionez cumva sa le schimba parerile ,dar mereu eram vazuta imperfecta .Si nu aveam pretentia de a ma considera frumoasa ,dar niciodata nu stiu sa fi primit vreun compliment in legatura cu ceva anuume la mn .Si nu puneam la suflet nimic din ce spuneau si incerc si acum sa nu ma gandesc.Incercam sa fiu mai matura si sa spun ca asta e ...sunt prostii ale adolescentei...Si azi mai consider la fel si sunt sprijinita de prietena mea are nu ma vede urata nu ma vede ignoranta.Dar totusi cu fiecare zi simt ca nu o sa mai rezist ca o sa cedez si ajung acasa si ma afund in coltul camerei mele si stau acolo si plang pur si simplu.Ce sa mai vb de baieti ...care pentru mine a devenit un subiect jalnic daca as putea spuna asa,deoarece la varsta cand o fata se indragosteste are acei "fluturi"in stomac (ceea ce e firesc pentru fiecare dintre noi) eu nici nu ma mai uit la un baiat nici nu mai indraznesc sa consider vreunul dragut.Si toate astea pentru ca stiu ca ar fi fara rost ...viata mea a devenit monotona fiecare zi de scoala e un calvar pe langa ceilaltiSi sincer numai stiu ce sa fac ca sale schimb parerea fiindca mie deja clar ca asa nu o sa mai rezist mult.Sper sa ma ajutati cu sfaturi desi stiu ca e cam lunga povestea mea
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 09:41
draga de tine! daca prietena ta te vede o persoana frumoasa incearca si tu sa te vezi asa! esti inca mica rautati vei intalni la tot pasul asa ca va trebui sa inveti sa le ignori! si inca ceva atunci cand ajungi acasa in loc sa te retragi in coltul tau si sa plangi incearca sa iei o carte si sa citesti, ceva ce-ti place, ceva care sa-ti schimbe gandurile!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 09:57
Multumesc pentru acest sfat si il apreciez si incerc sa faca asta zi de zi dar generatia aceasta e mult mai rea si nu pot face face doar incercand sa uit.Din nou iti spun ms pentru sfat dar acum am nevoie de cateva sfaturi cu ceea ce as putea face pentru a schimba definitiv asta la mn
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:03
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 10:03:43Multumesc pentru acest sfat si il apreciez si incerc sa faca asta zi de zi dar generatia aceasta e mult mai rea si nu pot face face doar incercand sa uit.Din nou iti spun ms pentru sfat dar acum am nevoie de cateva sfaturi cu ceea ce as putea face pentru a schimba definitiv asta la mn


fii tot timpul cu zambetul pe buze! indiferent de cuvintele care iti sunt adresate! un zambet face minuni!hai sa-ti spun un secret: si eu adolescenta am fost destul de plinuta, mult timp asta a reprezentat o problema pentru mine apoi am inteles ca nu-i un capt de tara, nu toate fetele sunt facute a fi fotomodele mi-am canalizat toata energia spre invatatura si am incercat sa fiu cea mai buna prietena!crede-ma aprecierile au inceput sa curga iar satisfactia a fost cu mult mai mare!un alt sfat ar fi sa incerci o schimbare de look, schimba-ti frezura mergi la sala!hai esti tanara sunt atatea de facut la varsta ta!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:10
Ms pentru sfaturile pe care leam primit pana acum si chiar miau adus zambetul pe buze astazi si sper ca si ceilalti membri de pe kundika sa imi dea un sfat desigur daca vor sa ma ajute
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:22
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 10:03:43Multumesc pentru acest sfat si il apreciez si incerc sa faca asta zi de zi dar generatia aceasta e mult mai rea si nu pot face face doar incercand sa uit.Din nou iti spun ms pentru sfat dar acum am nevoie de cateva sfaturi cu ceea ce as putea face pentru a schimba definitiv asta la mn


primul pas pe care trebuie sa`l faci pt a`ti castiga increderea in tine este sa simulezi ca o ai deja , e vorba de exercitiu, cu cat o faci mai des, o sa`t intre`n mana. cum faci asta?...Priveste oamneii in ochi atunci cand le vorbesti, atunci cand porti o discutie fa`o calm, lent, nu te fastacii, nu`ti pocni degetele, nu da din picior ...lasa`i impresia interlocutorului ca ai tot timpul din lume pt acea discutie....si cel mai important este, cum ti`a spus si doamna kiss, sa zambesti!

spor la exersat!
Alvin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:36
Ms ...interesant acest exercitii si sper sa dea roade si voi incerca.In schimb nuprea am problema cu increderea in mine numai ca uneori ma las coplesita de rautatile altora .Dra imi voi perfectiona increderea in mine
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:44
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 09:41:14Sper ca unii dintre voi ma vor ajuta si nu ma vor critica.Multi o sa spuna ca gandesc gresit si ca sunt mica si poate si asa sunt dar nu pot trece cu vederea tot ce se intampla cu mine zi de zi.De prin scoala generala prin clasa a 6-a mi-am facut o prietena (acum fiind cea mai buna ) cae este foarte frumoasa placuta de baieti sociabila dar linistita o fata credincioasa dar populara.Intotdeauna eram intrebata de unii prieteni ai ei cum de eu sunt cea mai apropiata persoana de ea ,cum de eu o persoana total diferita am ajuns sai fiu prietena.Si am continuat si continui sa ma intreb si eu lucrurile astea in continuare pana si astazi.Si ...alta este problema mea si nu stiu cum sa mai fac fata fiindca ma simt distrusa ...mereu ignorata aproape fiindca am cateva kg in plus fiindca ....nu stiu tot ce mi s-a spus dea lungul anilor a fost majoritatea jicniri directe sau indirecte.Si traiam cu frica ca in fiecare zi voi cunoaste o persoana noua si voi primi acelasi "yeach" (ca la o mancare stricata) cand se uita la mn si fiecare zi incercam sa ma schimb sa interactionez cumva sa le schimba parerile ,dar mereu eram vazuta imperfecta .Si nu aveam pretentia de a ma considera frumoasa ,dar niciodata nu stiu sa fi primit vreun compliment in legatura cu ceva anuume la mn .Si nu puneam la suflet nimic din ce spuneau si incerc si acum sa nu ma gandesc.Incercam sa fiu mai matura si sa spun ca asta e ...sunt prostii ale adolescentei...Si azi mai consider la fel si sunt sprijinita de prietena mea are nu ma vede urata nu ma vede ignoranta.Dar totusi cu fiecare zi simt ca nu o sa mai rezist ca o sa cedez si ajung acasa si ma afund in coltul camerei mele si stau acolo si plang pur si simplu.Ce sa mai vb de baieti ...care pentru mine a devenit un subiect jalnic daca as putea spuna asa,deoarece la varsta cand o fata se indragosteste are acei "fluturi"in stomac (ceea ce e firesc pentru fiecare dintre noi) eu nici nu ma mai uit la un baiat nici nu mai indraznesc sa consider vreunul dragut.Si toate astea pentru ca stiu ca ar fi fara rost ...viata mea a devenit monotona fiecare zi de scoala e un calvar pe langa ceilaltiSi sincer numai stiu ce sa fac ca sale schimb parerea fiindca mie deja clar ca asa nu o sa mai rezist mult.Sper sa ma ajutati cu sfaturi desi stiu ca e cam lunga povestea mea

Draga mea asculta-ma pe mine , decat o frumusete cu un suflet jalnic am preferat oricand o fata obisnuita dar cu un suflet mare ... si stai linistita ca sunt si altii care gandesc ca mine
Eu mi-al luat cateva "dusuri reci" si am invatat ce sa apreciez.
Asa ca fii linistita, vezi-ti de scoala ta , vine si timpul baietilor.
Inca ceva NU accepta sa te trateze vreunul jalnic de teama ca altul nu te mai place ...
The__Exile
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:49
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 10:36:46
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 10:03:43Multumesc pentru acest sfat si il apreciez si incerc sa faca asta zi de zi dar generatia aceasta e mult mai rea si nu pot face face doar incercand sa uit.Din nou iti spun ms pentru sfat dar acum am nevoie de cateva sfaturi cu ceea ce as putea face pentru a schimba definitiv asta la mn


primul pas pe care trebuie sa`l faci pt a`ti castiga increderea in tine este sa simulezi ca o ai deja , e vorba de exercitiu, cu cat o faci mai des, o sa`t intre`n mana. cum faci asta?...Priveste oamneii in ochi atunci cand le vorbesti, atunci cand porti o discutie fa`o calm, lent, nu te fastacii, nu`ti pocni degetele, nu da din picior ...lasa`i impresia interlocutorului ca ai tot timpul din lume pt acea discutie....si cel mai important este, cum ti`a spus si doamna kiss, sa zambesti!

spor la exersat!


Domnul Just dati-va mai aproape pentru a va privi in ochii si a va spune buna dimineata! sper ca ati sesizat si zambetul?!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:51
Daca consideri ca ai kg in plus si ca de la asta incep problemele tale,incearca sa slabesti,sa renunti la dulciuri si sucuri,la prajeli,mancaruri cu grasimi.Si avand o prietena buna sunt convins ca te poate sustine si ajuta.
Broscaru
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:53
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-19 10:51:22
Domnul Just dati-va mai aproape pentru a va privi in ochii si a va spune buna dimineata! sper ca ati sesizat si zambetul?!


'neata zambetu`....l`am sesizat de mult n`aveam niciun dubiu
Alvin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:57
Ma bucur ca sunt multi care raspund si ma ajuta si chiar ma simt mai bn si da si problema kg e la mn (cam 5 ) si nu miar fi greu sa le dau jos si sa ma schimb dar am descoperit ca e mai greu putin sa trec peste unele faze si sa ma schimb radical.Am incercat si incerc sa imbunatatesc anumite aspecte la mn si acum aflandu-ma pe acest forum chiar ma simt mai bn.Ms !
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 10:57
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 10:57:16
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-19 10:51:22
Domnul Just dati-va mai aproape pentru a va privi in ochii si a va spune buna dimineata! sper ca ati sesizat si zambetul?!


'neata zambetu`....l`am sesizat de mult n`aveam niciun dubiu


cata incredere debordati domnule!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:00
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 10:57:35Ma bucur ca sunt multi care raspund si ma ajuta si chiar ma simt mai bn si da si problema kg e la mn (cam 5 ) si nu miar fi greu sa le dau jos si sa ma schimb dar am descoperit ca e mai greu putin sa trec peste unele faze si sa ma schimb radical.Am incercat si incerc sa imbunatatesc anumite aspecte la mn si acum aflandu-ma pe acest forum chiar ma simt mai bn.Ms !


sper ca am reusit sa te facem sa zambesti! fruntea sus si spuneti in sinea ta: asta sunt si ma iubesc asa!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:02
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-19 11:00:37
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 10:57:16
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-19 10:51:22
Domnul Just dati-va mai aproape pentru a va privi in ochii si a va spune buna dimineata! sper ca ati sesizat si zambetul?!


'neata zambetu`....l`am sesizat de mult n`aveam niciun dubiu


cata incredere debordati domnule!


desigur! simulez , dar o fac bine
Alvin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:04
deci daca tot ne simtim bine pe acest subiect(cel putin eu ma simt) acum ma gandesc sincer ca sunt si persoane in situatia mea care nu au curajul sa ceara ajutor...dar mai sunt si persoane care pur si simplu nu vad defectele la ei dar ii critica pe latii.De exemplu am avut o prietena buna la care am crezut ca gasesc ceva in comun(ea fiind mai plnuta si nu foarte apreciata de standardele din sex XX am crezut ca voi avea multe in comun cu ea )dar dupa miam dat seama ca era total gresit .sunt unele persoane care incearca sa se schimbe cam ceea ce incerc si eu.dar sunt altele care in loc sa incerce sa se simta bn in pielea lor critica pe altii mai dur si nu cred ca e corect.
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:11
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 11:04:01
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-19 11:00:37
De la: justforfun84, la data 2012-01-19 10:57:16
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-19 10:51:22
Domnul Just dati-va mai aproape pentru a va privi in ochii si a va spune buna dimineata! sper ca ati sesizat si zambetul?!


'neata zambetu`....l`am sesizat de mult n`aveam niciun dubiu


cata incredere debordati domnule!


desigur! simulez , dar o fac bine


dejaba ti-ai tras ochelarii te tradeaza ochii aia albastrii!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:16
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:11:43deci daca tot ne simtim bine pe acest subiect(cel putin eu ma simt) acum ma gandesc sincer ca sunt si persoane in situatia mea care nu au curajul sa ceara ajutor...dar mai sunt si persoane care pur si simplu nu vad defectele la ei dar ii critica pe latii.De exemplu am avut o prietena buna la care am crezut ca gasesc ceva in comun(ea fiind mai plnuta si nu foarte apreciata de standardele din sex XX am crezut ca voi avea multe in comun cu ea )dar dupa miam dat seama ca era total gresit .sunt unele persoane care incearca sa se schimbe cam ceea ce incerc si eu.dar sunt altele care in loc sa incerce sa se simta bn in pielea lor critica pe altii mai dur si nu cred ca e corect.


nu-i nimic gresit in a cere ajutorul si a recunoaste ca gresesti! incearca sa te apropii de o persoana nu pentru ca simti ca ati avea ceva in comun ci pentru simplu fapt ca-ti place acea persoana ca ai ceva de invatat de la ea! a te inconjura de rautate nu face decat sa te afunde si mai tare in starea asta de negativism!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:21
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 10:44:03Ms ...interesant acest exercitii si sper sa dea roade si voi incerca.In schimb nuprea am problema cu increderea in mine numai ca uneori ma las coplesita de rautatile altora .Dra imi voi perfectiona increderea in mine


Ceilalti sunt rai cu tine, pentru ca tu le permiti lucrul asta. In momentul in care iti zice cineva o rautate intoarce-te si spune-i "crezi ca esti mai bun pentru ca spui o rautate unui alt om?" sau, daca vrei sa fii a naibii, spune-le respectivilor "Fa o poza, dureaza mai mult!".

Sa stii ca orice om are atat calitati cat si defecte, de aceea sunt convinsa ca si tu ai calitati, dar te-ai obisnuit sa fii lovita din toate partile de niste persoane superficiale si cu un suflet minuscul, incat ai uitat cum e sa-ti focusezi atentia si asupra partilor tale bune. O personalitate puternica, o inteligenta peste medie, detasarea de a privi lucrurile, respectul acordat siesi, dar si celorlalti, sinceritatea, simtul umorului (dar nu umor sub centura pe care-l pot face toti badaranii), toate acestea il pot face pe un om placut sau interesant in ochii celorlalti, de aceea e important sa-ti schimbi atitudinea, fii altfel decat ai fost pana acum, pentru ca nimeni nu-i mai presus de nimeni. Crezi ca persoanele din jur sau scarbele care te jignesc, crezi ca aia nu au defecte? Au si ei defecte, si chiar mai multe decat tine, de aceea sunt atat de rai, ca sa-si ascunda defectele si complexele de inferioritate, doar ca respectivii sunt prea lasi si se mint pe sine, decat sa recunoasca ca si ei au defecte. Tu chiar le esti superioara lor din multe puncte de vedere.

Exact cum te-au sfatuit si ceilalti oameni, incearca sa zambesti, chiar de sufletul ti-e trist, invata sa-i privesti pe ceilalti in ochi, chiar de simti ca iti vine sa intri in pamant de jena, invata sa dai replica si sa-i infrunti, macar o data, pe cei ce te necajesc, invata sa te concentrezi si asupra calitatilor tale (cu totii avem si calitati) si scoate-le in evidenta, accepta-ti defectele ca facand parte din tine, dar incearca sa le ameliorezi daca simti ca-ti fac viata grea, incearca sa nu mai iei totul atat de personal, pentru ca-n felul asta iti vei face viata mai usoara, nu te lasa afectata decat de cuvintele celor dragi (familie si prieteni, parerea celor straini de ceea ce simti tu si ceea ce esti tu adevarat, ar trebui sa te lase rece), pune burta pe carte si fii ambitioasa sa te autodepasesti la invatatura, citeste tot ce-ti pica in mana, documenteaza-te pe o tema sau alta, pentru ca si cunoasterea inseamna putere (puterea de a intelege cum gandesc si simt oamenii, cum se petrec anumite fenomene, cum sa interpretezi anumite situatii etc), ca sa nu mai spun de faptul ca vei avea intotdeauna un punct de discutie cu oricine si pe orice subiect, avand o cultura generala vasta. Insa trebuie si tu sa vrei sa te schimbi, de aceea impune-ti sa mergi mai departe in procesul tau de transformare, oricat de greu ti-ar veni. Peste ani si ani, iti vei multumi tie pentru faptul ca te-ai transformat intr-un om matur si echilibrat, care stie cine este, ce vrea si ce-si doreste de la viata.



Iti pot da sfaturi de alimentatie, corecta si echilibrata, daca doresti lucrul acesta, iar daca vrei sa scapi de kilogramele in plus e musai sa faci miscare, e de ajuns daca te plimbi in fiecare zi 30 de minute in ritm alert, sa dansezi , sa inoti la piscina, sa te plimbi cu bicicleta (asta la primavara), cu rolele (tot la primavara), poti face gimnastica aerobica si acasa (exista dvd-uri cu programe de pilates, aerobic etc, le gasesti in orice magazin care are si sectiune de dvd-uri), daca la sala ti-e jena sa te duci, poti merge cateva statii de autobuz pe jos, in loc sa iei autobuzul pentru intreaga distanta, ia-o pe scari, in loc sa mergi cu liftul etc solutii exista sa stii, tu trebuie doar sa le pui in practica. Important: trebuie sa faci miscare in fiecare zi, cel putin 30 de minute.

Daca vrei sa-mi pui intrebari sau vrei sa mai discutam, te astept cu drag.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:25
Ce inseamna "cateva Kg in plus"?
Ce inaltuime si greutate ai ?
Ai face dragoste cu un baiat dragut, sincer si virgin ?
Baiat_virgin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:26
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-19 11:26:08Ce inseamna "cateva Kg in plus"?
Ce inaltuime si greutate ai ?
Ai face dragoste cu un baiat dragut, sincer si virgin ?


ptiu, modestule!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:29
Pai am 1,70 si 59 de kg .Iar la intrebarea pe care miai adresat-o raspunsul este nu.Am intalnit baieti darguti de fiecare adta am amici foarte dragtui si singuri dar niciodata nu as face asta .Pur si simplu nu este varsta potrivita pe care o am pentru a ajunge la asta
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:30
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:30:11Pai am 1,70 si 59 de kg .Iar la intrebarea pe care miai adresat-o raspunsul este nu.Am intalnit baieti darguti de fiecare adta am amici foarte dragtui si singuri dar niciodata nu as face asta .Pur si simplu nu este varsta potrivita pe care o am pentru a ajunge la asta


Ooo, nu am vazut ca ai doar 13 ani !
Pai eu am 1.73 si 59 de Kg si am 28 de ani.
Nu esti grasa deloc !
Sa cresti mare !

Baiat_virgin
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:31
Sincer stiu ca voi fi criticata pentru scrisul incorect dar v-as ruga sa ma iertati pentru greseli
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:32
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:30:11Pai am 1,70 si 59 de kg .Iar la intrebarea pe care miai adresat-o raspunsul este nu.Am intalnit baieti darguti de fiecare adta am amici foarte dragtui si singuri dar niciodata nu as face asta .Pur si simplu nu este varsta potrivita pe care o am pentru a ajunge la asta


l-ai ranit direct in amorul propriu!

1,70 si 59 kg??? si esti grasaaaaa?
kiss_my_ass
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:32
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:11:43deci daca tot ne simtim bine pe acest subiect(cel putin eu ma simt) acum ma gandesc sincer ca sunt si persoane in situatia mea care nu au curajul sa ceara ajutor...dar mai sunt si persoane care pur si simplu nu vad defectele la ei dar ii critica pe latii.De exemplu am avut o prietena buna la care am crezut ca gasesc ceva in comun(ea fiind mai plnuta si nu foarte apreciata de standardele din sex XX am crezut ca voi avea multe in comun cu ea )dar dupa miam dat seama ca era total gresit .sunt unele persoane care incearca sa se schimbe cam ceea ce incerc si eu.dar sunt altele care in loc sa incerce sa se simta bn in pielea lor critica pe altii mai dur si nu cred ca e corect.


Draga mea, nu e relevant ceea ce simt si gandesc ceilalti (atata timp cat nu-ti sunt oameni extrem de importanti), ci important e ceea ce simti si gandesti tu. Lasa-i pe ceilalti sa se manifeste cum vor, sa spuna ce vor, tu trebuie sa te focusezi pe tine, pe ceea ce-ti doresti si gandesti tu.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:32
Defapt da in curand o sa am 14si stiu ca spuneti ca sutn mica dar credeti-ma am momente cand gandesc foarte matur si am trecut de mult peste faza cu prosteala ,chiar adca uneori mai par asa
kudika499581
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:33
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:30:11Pai am 1,70 si 59 de kg .Iar la intrebarea pe care miai adresat-o raspunsul este nu.Am intalnit baieti darguti de fiecare adta am amici foarte dragtui si singuri dar niciodata nu as face asta .Pur si simplu nu este varsta potrivita pe care o am pentru a ajunge la asta


pai si ce e in neregula la tine? tu vrei sa devii anorexica?
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:35
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:33:25Defapt da in curand o sa am 14si stiu ca spuneti ca sutn mica dar credeti-ma am momente cand gandesc foarte matur si am trecut de mult peste faza cu prosteala ,chiar adca uneori mai par asa


Multi ani inainte, dar potoleste-te cu prostia asta ca ai fi grasa, pentru ca esti destul de slaba pentru inaltimea ta.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:37
De la: kudika499581, la data 2012-01-19 11:32:16Sincer stiu ca voi fi criticata pentru scrisul incorect dar v-as ruga sa ma iertati pentru greseli


Nu vei fi criticata, pentru ca tu nu-ti dai false aere de superioritate precum altii.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita de asteptat ceva??? 14 De la: kudika_pudika 6 Aprilie 2011 22:10
Discutii cu soacra 37 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:22
De ce tot timpul ne place sa sarim din lac in put? 77 De la: oana84onutza 22 Ianuarie 2010 19:20
EU GAMENI SI EL TOT GEMENI :d 6 De la: Barbie30 19 Iunie 2010 22:03
O întâmplare de viațã, dragelor, dragilor..! Fostul meu iubit o suna pe prietena mea cea mai buna. 144 De la: Jennifer1105 5 Iulie 2014 23:43