Setari Cookie-uri

Am 20 de ani si nu mi-au crescut sanii

De la: The__Exile, la data 2012-01-24 16:34:18
De la: steffy91, la data 2012-01-24 16:19:13
De la: The__Exile, la data 2012-01-24 07:01:36
De la: steffy91, la data 2012-01-24 00:43:19
De la: The__Exile, la data 2012-01-24 00:25:55Mai , voi cititi aiurea? Fata a spus nu ca are sanii mici, ci ca nu i-au crescut ABSOLUT DELOC sanii. Deci daca o deranjeaza acest aspect silicoanele sunt solutia.
Este usor sa spui din premiza unei fete/femei dragute ca frumusetea nu-i importanta ... dar puneti-va si in locul ei, sa fii cu pieptul plat , oare cum te-ai simti ca femeie?
Acelasi lucru este valabil si pt barbati ... daca are vre-un ciucurel de copil de 10 ani in loc de penis sa-l aud eu pe ala ca nu conteza asta de loc
Deci terminati cu ipocriziile

suparatule...ma scuzi eram dupa somn

Nu mai sunt suparacios mi-a trecut ...
Auzi, tu vrei sa ma albest cu atatea pupaturi i? Prefer sa fiu brunet
Si ai uitat ca-s salbatic si nu stau la pupat? ....... va spuneam eu voua candva cu matusile si surorile bunicei mele de cosmar ...

de data asta va trebui sa faci o exceptie ca de nu vin peste tine
steffy91
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:11
Draga mera nu conteaza ca ai sani mici esential este sa te accepti pe tine asa cum esti - sa gandesti tot timpul pozitiv - gandeste-te ca toti oameni au defecte - uni fizice alti de caracter - insa cu toti suntem oameni si trebuie sa ne acceptam asa cum suntem. Daca gandesti astfel - nu vei avea nimik de regretat de la viata. Cu siguranta sunt defecte care se ot corecta si care nu se pot corecta insa indiferent de asta trebuie sa gandim pozitiv si sa mergem inainte nu inapoi - pana la urma suntem oameni cu toti chiar daca suntem diferiti- datoria noastra este sa avem tot timpul o imagine pozitiva atat despre propria persoana cat si despre ceilalti....
kudika_nikole
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:14
daca n-are sani corespunzatori poate sa-si faca operatie de schimbare de sex...devine barbat...si iese mai ieftin...
FAT__FRUMOS_
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:16
De la: FAT__FRUMOS_, la data 2012-01-24 17:16:53daca n-are sani corespunzatori poate sa-si faca operatie de schimbare de sex...devine barbat...si iese mai ieftin...

Ce-mi place ca gandesti ca nenea Boc: e mai ieftin sa pui o umflatura in loc de doua!
Armain
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:20
De la: steffy91, la data 2012-01-24 17:10:15
De la: Armain, la data 2012-01-24 16:32:28
De la: steffy91, la data 2012-01-24 16:30:16
De la: Armain, la data 2012-01-24 16:28:34Mai bine asa, lui Luciu i-au crescut prea mult si a trebuit sa-i mai scurteze...

"da' tu nu stie sa salute cand vine?"

Salut, Minnie!


Armain
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:20
De la: Armain, la data 2012-01-24 17:20:59
De la: steffy91, la data 2012-01-24 17:10:15
De la: Armain, la data 2012-01-24 16:32:28
De la: steffy91, la data 2012-01-24 16:30:16
De la: Armain, la data 2012-01-24 16:28:34Mai bine asa, lui Luciu i-au crescut prea mult si a trebuit sa-i mai scurteze...

"da' tu nu stie sa salute cand vine?"

Salut, Minnie!



te-ai rusinat
steffy91
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:25
De la: Broscaru, la data 2012-01-23 07:44:32Baga-ti bureti in sutien.

si dupa ce-l da jos
Bya_by_
Postat pe 24 Ianuarie 2012 23:09
De la: BYA_by, la data 2012-01-24 23:09:25
De la: Broscaru, la data 2012-01-23 07:44:32Baga-ti bureti in sutien.

si dupa ce-l da jos

Stinge lumina.
Broscaru
Postat pe 24 Ianuarie 2012 23:49
De la: Broscaru, la data 2012-01-24 23:49:08
De la: BYA_by, la data 2012-01-24 23:09:25
De la: Broscaru, la data 2012-01-23 07:44:32Baga-ti bureti in sutien.

si dupa ce-l da jos

Stinge lumina.

Zed_Sly
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:53
Nu as vrea sa fiti nici una in postura mea....
Multumesc pentru sfaturile dragute, ma fac sa ma simt mai "perfecta" pentru moment, dar doar pentru moment. Cum spunea cineva sanii ne definesc pe noi ca femei...ganditi-va voi fetelor cum e sa stii ca nu ai sani deloc...ce sentiment aiurea, e dureros...
Eu per total arat"ok", imbracata, am auzit si eu de sutienele cu burete....imbracata par bine proportionata, ma ajuta si fata, dar cand ma vad goala in oglinda imi dau lacrimile...mai ales cand ma gandesc la el...
Am inteles ideea ca daca ma iubeste ma va iubi in continuare si cu sanii mici si fara....
Asa o fi...dar e problema ca nici eu nu ma pot accepta asa, nu vad de ce ar trebuie "sa-l condamn" pe el sa stea langa mine cand ar putea foarte bine avea o fata "normala"....
Gandesc rau? !
(Scuzele mele daca va plictisesc cu acest subiect, dar simt nevoia sa discut aici, ANONIMA...Va multumesc! )
VeveRo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 01:34
De la: kudika500542, la data 2012-01-25 01:34:50Nu as vrea sa fiti nici una in postura mea....
Multumesc pentru sfaturile dragute, ma fac sa ma simt mai "perfecta" pentru moment, dar doar pentru moment. Cum spunea cineva sanii ne definesc pe noi ca femei...ganditi-va voi fetelor cum e sa stii ca nu ai sani deloc...ce sentiment aiurea, e dureros...
Eu per total arat"ok", imbracata, am auzit si eu de sutienele cu burete....imbracata par bine proportionata, ma ajuta si fata, dar cand ma vad goala in oglinda imi dau lacrimile...mai ales cand ma gandesc la el...
Am inteles ideea ca daca ma iubeste ma va iubi in continuare si cu sanii mici si fara....
Asa o fi...dar e problema ca nici eu nu ma pot accepta asa, nu vad de ce ar trebuie "sa-l condamn" pe el sa stea langa mine cand ar putea foarte bine avea o fata "normala"....
Gandesc rau? !
(Scuzele mele daca va plictisesc cu acest subiect, dar simt nevoia sa discut aici, ANONIMA...Va multumesc! )


Pardon : "si cu sani si fara" Uitasem ca aici sunt maxim de sincera
VeveRo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 01:37
Buna, am si eu o cunostinta care are aceiasi problema ca a ta , dar ea este foarte fericita in pielea ei , are multe calitati ca si tine, asa cum te-ai descris si tu ca te ajuta fata si alte aspecte asa este si ea, si nu are nici un complex, a invatat sa se iubeasca pe ea si se multumeste cu ce are , in loc sa se gandeasca la sanii ei mici, se gandeste la toate partile frumoase ale corpului, plus ca tu acum esti la inceputul unei relatii, daca el te v-a accepta asa si veti avea o relatie frumoasa in viitor el , o sa uiti de asta , o sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie cu sau fara sani ... si atunci vei uita de aceasta problema.. conteaza mult ca un barbat sa te faca sa te simti frumoasa... fi tu , fi feminina , distreaza-te , fi amuzanta , fi o femeie care orice om si-ar dori-o prin preajma sa.. si ai sa vezi ca nimeni si nici macar tu nu o sa mai ti cont de acest defect , asa este prietena mea ...
Camelia93
Postat pe 25 Ianuarie 2012 01:50
De la: Camelia93, la data 2012-01-25 01:50:07Buna, am si eu o cunostinta care are aceiasi problema ca a ta , dar ea este foarte fericita in pielea ei , are multe calitati ca si tine, asa cum te-ai descris si tu ca te ajuta fata si alte aspecte asa este si ea, si nu are nici un complex, a invatat sa se iubeasca pe ea si se multumeste cu ce are , in loc sa se gandeasca la sanii ei mici, se gandeste la toate partile frumoase ale corpului, plus ca tu acum esti la inceputul unei relatii, daca el te v-a accepta asa si veti avea o relatie frumoasa in viitor el , o sa uiti de asta , o sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie cu sau fara sani ... si atunci vei uita de aceasta problema.. conteaza mult ca un barbat sa te faca sa te simti frumoasa... fi tu , fi feminina , distreaza-te , fi amuzanta , fi o femeie care orice om si-ar dori-o prin preajma sa.. si ai sa vezi ca nimeni si nici macar tu nu o sa mai ti cont de acest defect , asa este prietena mea ...




Problema asta e...mna....fara modestie...multi ma vad "perfecta", si nu ma refer la exterior, nu-s top-model deloc(am 1,70 m, 60 kg, bruneta, par lung, ochi negri, buze micute...), ci ca si "iubita", "prietena", "amica", "colega" ....
Cu siguranta daca intrebi pe careva din aceste categorii ce parere are despre mine nu ar avea ce sa zica de rau...cum zice iubitul meu "sunt de pastrat si de neinlocuit"
si problema asta e...desi eu ma port natural, simt ca ascunzand faptul ca NU AM SANI ii mint pe toti, ca am o imagine falsa, nu doar exterioara ci si launtrica, ma simt ca o impostoare, parca joc un "rol cu sani"...
Poate par complexata si chiar putin "dusa", dar ma afecteaza aceste lucruri...
Eu sunt impacata cu mine, sunt o persoana foarte optimista, ma consider fericita, ma simt fericita, dar cand ma gandesc la cei din jur simt ca nu merit fericirea asta, ca sunt o falsa, si totul doar din cauza sanilor...
Si faza cu "sa-mi pun silicoane"...nu e o varianta pentru mine momentan...am 20 de ani, sunt studenta, deci sunt o INTRETINUTA, nu sunt "saraca", dar nici "nu ma dau banii afara din casa", cum as putea sa le adresez parintilor mei aberanta rugaminte "Nu-mi dati si mie vro 2000-3000 de euro sa-mi pun silicoane? " jenant
Ehh, si asta vroiam sa discut cu voi, sa ma ajutati cu sfaturi despre ce as putea sa fac doar, doar sa nu fie nevoie de bisturiu (asta daca e vro' sansa altfell), si desigur "ridicarea moralului" care chiar ma ajuta...
Sincer chiar va multumesc, celor care au incercat sa-mi ridice moralul si sa ma convinga ca as putea trai si asa cum sunt acum, dar si celor care au glumit pe seama asta, ca nu m-ati lasat sa "visez" .
Va pup :*
VeveRo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 02:19
De la: Broscaru, la data 2012-01-24 23:49:08
De la: BYA_by, la data 2012-01-24 23:09:25
De la: Broscaru, la data 2012-01-23 07:44:32Baga-ti bureti in sutien.

si dupa ce-l da jos

Stinge lumina.

steffy91
Postat pe 25 Ianuarie 2012 15:36
De la: kudika500542, la data 2012-01-25 01:34:50Nu as vrea sa fiti nici una in postura mea....
Multumesc pentru sfaturile dragute, ma fac sa ma simt mai "perfecta" pentru moment, dar doar pentru moment. Cum spunea cineva sanii ne definesc pe noi ca femei...ganditi-va voi fetelor cum e sa stii ca nu ai sani deloc...ce sentiment aiurea, e dureros...
Eu per total arat"ok", imbracata, am auzit si eu de sutienele cu burete....imbracata par bine proportionata, ma ajuta si fata, dar cand ma vad goala in oglinda imi dau lacrimile...mai ales cand ma gandesc la el...
Am inteles ideea ca daca ma iubeste ma va iubi in continuare si cu sanii mici si fara....
Asa o fi...dar e problema ca nici eu nu ma pot accepta asa, nu vad de ce ar trebuie "sa-l condamn" pe el sa stea langa mine cand ar putea foarte bine avea o fata "normala"....
Gandesc rau? !
(Scuzele mele daca va plictisesc cu acest subiect, dar simt nevoia sa discut aici, ANONIMA...Va multumesc! )


Pe mine chiar nu ma plictisesti deloc cu acest subiect. Uite ce-ti mai pot zice eu ...am o prietena care la 20 de ani era ca si tine - avea sani mici dar frumosi - dupa ce sa culcat primadata cu un barbat au inceput sa-i creasca. Eu cred ca asta nu se intampla in cazul tuturor femeilor ...dar nu te stresa chiar si daca nu este asa ceea ce vreau sa scot in evidenta este faptul ca acel barbat sa culcat cu ea desi avea sanii mici - si in ziua de astazi sunt impreuna. De aceea draga mea nici tu nu trebuie sa te stresezi daca persoana de langa tine este gingasa si tandra si te iubeste - o sa vezi ca o sa fie floare la ureche- dupa ce vei fi primadata cu el o sa-ti dai seama ca nu maii trebuie sa te ingrijorezi pentru sani...dca nu-i plac sani tai inseamna ca nu te-a iubit suficient de mult incat sa te accepte asa....desi nu cred ca va fi cazul. Poti sa stai linistita ce crezi ca nu si-a dat seama de sani tai??? Un baiat istet asa citeste o femeie - ca desi este imbracata el o vede goala. Iar daca nu ia observat cu atat mai bine inseamna ca nu pune pret neaparat pe sani ...si-ti vede celelalte calitati.

Tu trebuie sa te vezi o persoana normala - sa te simti bine in pielea ta ...si de multe ori prinn comportament poti masca celelalte defecte pe care le poti avea...
kudika_nikole
Postat pe 25 Ianuarie 2012 16:25
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 16:25:07
De la: kudika500542, la data 2012-01-25 01:34:50Nu as vrea sa fiti nici una in postura mea....
Multumesc pentru sfaturile dragute, ma fac sa ma simt mai "perfecta" pentru moment, dar doar pentru moment. Cum spunea cineva sanii ne definesc pe noi ca femei...ganditi-va voi fetelor cum e sa stii ca nu ai sani deloc...ce sentiment aiurea, e dureros...
Eu per total arat"ok", imbracata, am auzit si eu de sutienele cu burete....imbracata par bine proportionata, ma ajuta si fata, dar cand ma vad goala in oglinda imi dau lacrimile...mai ales cand ma gandesc la el...
Am inteles ideea ca daca ma iubeste ma va iubi in continuare si cu sanii mici si fara....
Asa o fi...dar e problema ca nici eu nu ma pot accepta asa, nu vad de ce ar trebuie "sa-l condamn" pe el sa stea langa mine cand ar putea foarte bine avea o fata "normala"....
Gandesc rau? !
(Scuzele mele daca va plictisesc cu acest subiect, dar simt nevoia sa discut aici, ANONIMA...Va multumesc! )


Pe mine chiar nu ma plictisesti deloc cu acest subiect. Uite ce-ti mai pot zice eu ...am o prietena care la 20 de ani era ca si tine - avea sani mici dar frumosi - dupa ce sa culcat primadata cu un barbat au inceput sa-i creasca. Eu cred ca asta nu se intampla in cazul tuturor femeilor ...dar nu te stresa chiar si daca nu este asa ceea ce vreau sa scot in evidenta este faptul ca acel barbat sa culcat cu ea desi avea sanii mici - si in ziua de astazi sunt impreuna. De aceea draga mea nici tu nu trebuie sa te stresezi daca persoana de langa tine este gingasa si tandra si te iubeste - o sa vezi ca o sa fie floare la ureche- dupa ce vei fi primadata cu el o sa-ti dai seama ca nu maii trebuie sa te ingrijorezi pentru sani...dca nu-i plac sani tai inseamna ca nu te-a iubit suficient de mult incat sa te accepte asa....desi nu cred ca va fi cazul. Poti sa stai linistita ce crezi ca nu si-a dat seama de sani tai??? Un baiat istet asa citeste o femeie - ca desi este imbracata el o vede goala. Iar daca nu ia observat cu atat mai bine inseamna ca nu pune pret neaparat pe sani ...si-ti vede celelalte calitati.

Tu trebuie sa te vezi o persoana normala - sa te simti bine in pielea ta ...si de multe ori prinn comportament poti masca celelalte defecte pe care le poti avea...




Pe asta mizez si eu...simt ca el tine la mine cu adevarat si sper ca el sa ma accepte asa cum sunt..chiar am un iubit deosebit...si nu zic asta pentru ca e iubitul meu...


Multumesc de sfaturi Nikole
VeveRo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 22:50
Fata scrie clar DELOC si vad aici scris......" marimea sanilor"?!!!
Stiti ca sunt femei care fara tratament endocrin. NU au sani DELOC!!!
Am avut o colega a carei fiica a dat in depresie pt. ca un san nu-i crescuse DELOC, deci repet, DELOC.
E un complex extraordinar ca fata, adolescenta sa trebuiasca sa mergi cu colegii la piscina si sa n-ai un san.
Sa te mangaie un viitor prieten..eventual viitor sot si sa nu-ti gaseasca un san.
Voi ca mame sau chiar ca fete, realizati ce stres psihic e pe fata si ce soc pe un baiat cand nu gaseste un san DELOC?!
Acum sa revin...
On topic...daca nu-i ai crescuti deloc ai doua variante...
Medicul la care ai fost ti-a dat-o culmea, ai sa zici...pe cea mai la indemana.
Siliconul.
Endocrinologul merge, dar e riscant.
Majoritatea tratamentelor hormonale sunt de durata si cu skepsis sa zic asa...
Dupa astfel de tratamente, endocrinologul o sa te trimita sa consulti un oncolog...poate ajuta intr-un loc si strica in altul, adica CANCER.
Dar nu-i prapastie, statistic tinetele reusesc hormonal.
Scriam mai sus despre fiica unei colege ...
Ea a reusit, are o fetitia si o familie frumoasa.

Succes!
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:14
Licoare care te tinea in putere
In vremea faraonului Amenhotep al IV-lea, care si-a luat apoi numele de Akhnaton, la porunca acestuia, a fost elaborata o reteta miraculoasa, dupa care s-a preparat o bautura numita Antica.
Oamenii de rind ii spuneau humus, adica pamint, sol. De fapt, licoarea aparuse mai demult, in vremea lui Amenhotep al II-lea. Ea era menita sa ii mentina mereu in putere pe sclavii ce construiau maretele piramide. Bautura aceasta curata bine vasele de singe si asigura o viata indelungata.
Licoarea a fost preparata de preotii egipteni, care cunosteau tainele organismului, plantele - salbatice si cultivate - si toate virtutile acestora.
Preotii foloseau si ei, la rindul lor, aceasta bautura pe care o preparasera, dar in doze mai mici, deoarece ei munceau mai putin decit sclavii de la piramide si, totodata, nu stateau tot timpul in soarele arzator al desertului.
Bautura cu usturoi si lamiie
Licoarea egipteana, care avea si rolul de a mentine si regla echilibrul vitaminelor din organism, a primit numele de Antica, de la cele doua componente: An - usturoi si Tica - lamiie. Cele doua componente asigura toata gama de efecte miraculoase ale acestei bauturi.
Vitamina A sporeste densitatea si elasticitatea pielii, protejeaza limfa si impiedica transpiratia in exces. Usturoiul, care este bogat in vitamina A, mai contine siliciu, iar acesta are un rol important in reinnoirea maduvei osoase si hematopoeza (fabricarea de globule rosii tinere). Tot in usturoi se gaseste un element foarte rar, dar extrem de necesar - germaniul. Acesta favorizeaza formarea tesutului muscular.
Prepararea miraculosului remediu
Se folosesc patru lamii maricele, bine coapte, cu coaja subtire si trei capatini de usturoi. Lamiile se spala si se sterg, apoi se stoarce zeama intr-un vas de sticla, foarte curat (borcan). Coaja si pulpa ramase se dau prin masina de tocat si se pun intr-un alt vas (borcan). Capatinile de usturoi se curata, iar cateii se zdrobesc (ca pentru mujdei).
Zeama lamiilor, cojile si pulpa (date prin masina) si mujdeiul de usturoi se pun toate intr-o oala emailata; dupa ce s-au amestecat bine se toarna in oala doi litri apa fiarta si racita. Oala se leaga cu o bucata de tifon pus in doua si se pune in frigider, pentru 72 de ore. Nu trebuie sa ne temem ca frigiderul va prinde miros de usturoi - lamiia il va face sa dispara.
Pentru cei care n-au pu tere...
serpico_
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:17
De la: SERPICO, la data 2012-01-27 16:17:53Licoare care te tinea in putere
In vremea faraonului Amenhotep al IV-lea, care si-a luat apoi numele de Akhnaton, la porunca acestuia, a fost elaborata o reteta miraculoasa, dupa care s-a preparat o bautura numita Antica.
Oamenii de rind ii spuneau humus, adica pamint, sol. De fapt, licoarea aparuse mai demult, in vremea lui Amenhotep al II-lea. Ea era menita sa ii mentina mereu in putere pe sclavii ce construiau maretele piramide. Bautura aceasta curata bine vasele de singe si asigura o viata indelungata.
Licoarea a fost preparata de preotii egipteni, care cunosteau tainele organismului, plantele - salbatice si cultivate - si toate virtutile acestora.
Preotii foloseau si ei, la rindul lor, aceasta bautura pe care o preparasera, dar in doze mai mici, deoarece ei munceau mai putin decit sclavii de la piramide si, totodata, nu stateau tot timpul in soarele arzator al desertului.
Bautura cu usturoi si lamiie
Licoarea egipteana, care avea si rolul de a mentine si regla echilibrul vitaminelor din organism, a primit numele de Antica, de la cele doua componente: An - usturoi si Tica - lamiie. Cele doua componente asigura toata gama de efecte miraculoase ale acestei bauturi.
Vitamina A sporeste densitatea si elasticitatea pielii, protejeaza limfa si impiedica transpiratia in exces. Usturoiul, care este bogat in vitamina A, mai contine siliciu, iar acesta are un rol important in reinnoirea maduvei osoase si hematopoeza (fabricarea de globule rosii tinere). Tot in usturoi se gaseste un element foarte rar, dar extrem de necesar - germaniul. Acesta favorizeaza formarea tesutului muscular.
Prepararea miraculosului remediu
Se folosesc patru lamii maricele, bine coapte, cu coaja subtire si trei capatini de usturoi. Lamiile se spala si se sterg, apoi se stoarce zeama intr-un vas de sticla, foarte curat (borcan). Coaja si pulpa ramase se dau prin masina de tocat si se pun intr-un alt vas (borcan). Capatinile de usturoi se curata, iar cateii se zdrobesc (ca pentru mujdei).
Zeama lamiilor, cojile si pulpa (date prin masina) si mujdeiul de usturoi se pun toate intr-o oala emailata; dupa ce s-au amestecat bine se toarna in oala doi litri apa fiarta si racita. Oala se leaga cu o bucata de tifon pus in doua si se pune in frigider, pentru 72 de ore. Nu trebuie sa ne temem ca frigiderul va prinde miros de usturoi - lamiia il va face sa dispara.
Pentru cei care n-au pu tere...


Si care-i legatura cu sanii fetei?
november13
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:20
lamaie coapta la soare sau la cuptor?si ce vina au cateii ?tu ai testat asa ceva ?
FAT___FRUMOS
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:23
Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!
alegro6543
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:24
De la: november13, la data 2012-01-27 16:20:40
De la: SERPICO, la data 2012-01-27 16:17:53Licoare care te tinea in putere
In vremea faraonului Amenhotep al IV-lea, care si-a luat apoi numele de Akhnaton, la porunca acestuia, a fost elaborata o reteta miraculoasa, dupa care s-a preparat o bautura numita Antica.
Oamenii de rind ii spuneau humus, adica pamint, sol. De fapt, licoarea aparuse mai demult, in vremea lui Amenhotep al II-lea. Ea era menita sa ii mentina mereu in putere pe sclavii ce construiau maretele piramide. Bautura aceasta curata bine vasele de singe si asigura o viata indelungata.
Licoarea a fost preparata de preotii egipteni, care cunosteau tainele organismului, plantele - salbatice si cultivate - si toate virtutile acestora.
Preotii foloseau si ei, la rindul lor, aceasta bautura pe care o preparasera, dar in doze mai mici, deoarece ei munceau mai putin decit sclavii de la piramide si, totodata, nu stateau tot timpul in soarele arzator al desertului.
Bautura cu usturoi si lamiie
Licoarea egipteana, care avea si rolul de a mentine si regla echilibrul vitaminelor din organism, a primit numele de Antica, de la cele doua componente: An - usturoi si Tica - lamiie. Cele doua componente asigura toata gama de efecte miraculoase ale acestei bauturi.
Vitamina A sporeste densitatea si elasticitatea pielii, protejeaza limfa si impiedica transpiratia in exces. Usturoiul, care este bogat in vitamina A, mai contine siliciu, iar acesta are un rol important in reinnoirea maduvei osoase si hematopoeza (fabricarea de globule rosii tinere). Tot in usturoi se gaseste un element foarte rar, dar extrem de necesar - germaniul. Acesta favorizeaza formarea tesutului muscular.
Prepararea miraculosului remediu
Se folosesc patru lamii maricele, bine coapte, cu coaja subtire si trei capatini de usturoi. Lamiile se spala si se sterg, apoi se stoarce zeama intr-un vas de sticla, foarte curat (borcan). Coaja si pulpa ramase se dau prin masina de tocat si se pun intr-un alt vas (borcan). Capatinile de usturoi se curata, iar cateii se zdrobesc (ca pentru mujdei).
Zeama lamiilor, cojile si pulpa (date prin masina) si mujdeiul de usturoi se pun toate intr-o oala emailata; dupa ce s-au amestecat bine se toarna in oala doi litri apa fiarta si racita. Oala se leaga cu o bucata de tifon pus in doua si se pune in frigider, pentru 72 de ore. Nu trebuie sa ne temem ca frigiderul va prinde miros de usturoi - lamiia il va face sa dispara.
Pentru cei care n-au pu tere...


Si care-i legatura cu sanii fetei?
lam*ie
FAT___FRUMOS
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:24
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:24:00Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!

si ai dori sa-ti creasca/?
Piscolinoo
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:26
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:26:29
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:24:00Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!

si ai dori sa-ti creasca/?

Pai... ea de ce si-ar dori, iar eu nu ? Sigur ca-mi doresc.... caci am auzit ca damele se dau mari... cu sanii lor. Sa vaz' si eu cum e... de ce s-or fali atata' ?!?
alegro6543
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:29
santeti de coma
kudika317845
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:30
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:29:59
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:26:29
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:24:00Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!

si ai dori sa-ti creasca/?

Pai... ea de ce si-ar dori, iar eu nu ? Sigur ca-mi doresc.... caci am auzit ca damele se dau mari... cu sanii lor. Sa vaz' si eu cum e... de ce s-or fali atata' ?!?

exista o metoda da tre sa renunti la cocosel
Piscolinoo
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:31
De la: kudika317845, la data 2012-01-27 16:30:51 santeti de coma

ioi tu ,nu vorbi de astea ,peste vreo 50 de ani poate da nu amu
Piscolinoo
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:32
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:31:08
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:29:59
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:26:29
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:24:00Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!

si ai dori sa-ti creasca/?

Pai... ea de ce si-ar dori, iar eu nu ? Sigur ca-mi doresc.... caci am auzit ca damele se dau mari... cu sanii lor. Sa vaz' si eu cum e... de ce s-or fali atata' ?!?

exista o metoda da tre sa renunti la cocosel

Pai... de ce sa renunt ? Ca eu n-am de-asta...
alegro6543
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:34
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:34:33
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:31:08
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:29:59
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:26:29
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:24:00Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!

si ai dori sa-ti creasca/?

Pai... ea de ce si-ar dori, iar eu nu ? Sigur ca-mi doresc.... caci am auzit ca damele se dau mari... cu sanii lor. Sa vaz' si eu cum e... de ce s-or fali atata' ?!?

exista o metoda da tre sa renunti la cocosel

Pai... de ce sa renunt ? Ca eu n-am de-asta...

mna apoi asta-i altceva io nu am avut de unde sa stiu trebuia sa spui si tu de la inceput ca ti-ai perdut cocoselul ,situatia e mai clara acum poti sa-ti cresti atunci linisit sanii
Piscolinoo
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:39
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:39:32
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:34:33
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:31:08
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:29:59
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-27 16:26:29
De la: alegro6543, la data 2012-01-27 16:24:00Pai... chiar are legatura. Caci eu am multi mai multi ani si... tot nu mi-au crescut !!!

si ai dori sa-ti creasca/?

Pai... ea de ce si-ar dori, iar eu nu ? Sigur ca-mi doresc.... caci am auzit ca damele se dau mari... cu sanii lor. Sa vaz' si eu cum e... de ce s-or fali atata' ?!?

exista o metoda da tre sa renunti la cocosel

Pai... de ce sa renunt ? Ca eu n-am de-asta...

mna apoi asta-i altceva io nu am avut de unde sa stiu trebuia sa spui si tu de la inceput ca ti-ai perdut cocoselul ,situatia e mai clara acum poti sa-ti cresti atunci linisit sanii

Ufff. Rasuflu usurat. Credeam ca ... nu-mi mai merge... Si... care-i metoda aia ? haideti ca acu' ... chiar e intersat de aflat, dar nu neaparat pt mine.. ci pentru nevasta-mea.
alegro6543
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa scap de anexita ? 56 De la: cretzulina06 27 Mai 2021 10:33
chisturi ovariene 4 De la: healthy010599 16 Ianuarie 2010 09:41
Cat costa Tipajul pentru HPV 1 De la: Camelia93 25 Ianuarie 2012 01:32
Cata rabdare sa ai cand problemele te coplesesc? 19 De la: hapciucalipta 14 August 2009 05:59
cand trebuie sa miste copilul?la ce luna 16 De la: kudika466081 4 Noiembrie 2011 14:56