Setari Cookie-uri

Un sfat m-ar ajuta f mult!!!!

Deci,,trec printr-o perioada fff dificila.Acum 3 ani m-am cuplat cu un baiat la care tin f mult dar pe parcursul acestor 3 ani m-a si dezamagit ff mult..eu sunt genu de pers care trece cu vederea dar nu uita..si nu am uitat niciodata dezamagirile prin care am trecut.Sa vi le enumar:la numai 3 luni lua fete in brate desi stia ca sunt si eu prin apropiere,cu scuza ca el doar glumeste si atata tot,tot cam atunci a gresit trimitand un sms care spunea ceva de genu"lasa ca facem dragoste aman2" desi cu mine nu vb in ziua aia prin sms si mi-a trantit faza ca glumeste cu mn dar pana la urma mi-a recunoscut k era pt o colega de-a lui si glumea cu ea,la tel vb mereu cu amice(fete) care culmea...vb mai mult cu ele decat cu mn...vorbeau prin sms-uri si mie imi spune k nu ii place sa vb prin sms-uri,el de ceva timp a plecat la facultate in timisoara si cand venea acasa ma mai uitam prin tel lui si gaseam sms-uri de la fete cu "viata mea" "si eu te iubesc" si ca de obicei pt toate existau cate o scuza.Inainte de sarbatori am intrat pe id lui si m-am uitat la arhiva si vb des cu o fata despre jocuri iar la sfarsitul conversatiei scria"te iubesc".Normall k si asta a fost o gluma cik.De curand am intrat iar pe id lui fara sa ma gand k gas iar ceva ( el promitandu-mi de nenumarate ori ca se schimba si nu mai rosteste cuv "te iubesc" oricui,nici macar in gluma) am gasir asadat in arhiva o conversatie in care el facea misto de ea dar o intreba daca il iubeste si sa-i dea web sa ii arate sanii..in gluma cik..Acum nu stiu ce sa mai cred..Sunt io paranoica sau lui chiar nu ii pasa k mie imi displac gesturile astea...ce sa fac..as lua o pauza....desi el tot imi sp k nu se va mai repeta si imi prmite solemn..desi am mai auzit chestii de-astea...care este parerea voastra?m innebunit io?
kudika500927
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:11
Parerea mea ar fi ca aceste gesturi nu se fac atunci cand iubesti pe cineva ,este mai bine sa il uiti ,pare greu dar un astfel de baiat nu te merita!Mai mult te raneste.
kudika500918
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:24
Daca vrei,poti cauta mai departe si sa ramai suspicioasa si din cand in cand sa-ti scoti ghearele.....s-au poti sa treci cu vederea si sa te obisnuiesti ca alaturi ai un iubit care inca nu sa maturizat!
Titanika
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:31
Fugi cat mai poti...stii cum e:vorbe cat de multe,fapte 0!Mai bine singura decat sa iti faci cat mai multi nervi inutili;)...
mma1991
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:44
De la: mma1991, la data 2012-01-25 00:44:55Fugi cat mai poti...stii cum e:vorbe cat de multe,fapte 0!Mai bine singura decat sa iti faci cat mai multi nervi inutili;)...



Titanika
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:50
eu daca as fi in locul tau...i-as plati cu aceeasioneda...si daca tot nu se potoleste...l-as parasi
claudya_elena21
Postat pe 25 Ianuarie 2012 07:07
Eu in locul tau l-as baga in ma-sa.
Broscaru
Postat pe 25 Ianuarie 2012 07:56
De la: kudika500927, la data 2012-01-25 00:11:50Deci,,trec printr-o perioada fff dificila.Acum 3 ani m-am cuplat cu un baiat la care tin f mult dar pe parcursul acestor 3 ani m-a si dezamagit ff mult..eu sunt genu de pers care trece cu vederea dar nu uita..si nu am uitat niciodata dezamagirile prin care am trecut.Sa vi le enumar:la numai 3 luni lua fete in brate desi stia ca sunt si eu prin apropiere,cu scuza ca el doar glumeste si atata tot,tot cam atunci a gresit trimitand un sms care spunea ceva de genu"lasa ca facem dragoste aman2" desi cu mine nu vb in ziua aia prin sms si mi-a trantit faza ca glumeste cu mn dar pana la urma mi-a recunoscut k era pt o colega de-a lui si glumea cu ea,la tel vb mereu cu amice(fete) care culmea...vb mai mult cu ele decat cu mn...vorbeau prin sms-uri si mie imi spune k nu ii place sa vb prin sms-uri,el de ceva timp a plecat la facultate in timisoara si cand venea acasa ma mai uitam prin tel lui si gaseam sms-uri de la fete cu "viata mea" "si eu te iubesc" si ca de obicei pt toate existau cate o scuza.Inainte de sarbatori am intrat pe id lui si m-am uitat la arhiva si vb des cu o fata despre jocuri iar la sfarsitul conversatiei scria"te iubesc".Normall k si asta a fost o gluma cik.De curand am intrat iar pe id lui fara sa ma gand k gas iar ceva ( el promitandu-mi de nenumarate ori ca se schimba si nu mai rosteste cuv "te iubesc" oricui,nici macar in gluma) am gasir asadat in arhiva o conversatie in care el facea misto de ea dar o intreba daca il iubeste si sa-i dea web sa ii arate sanii..in gluma cik..Acum nu stiu ce sa mai cred..Sunt io paranoica sau lui chiar nu ii pasa k mie imi displac gesturile astea...ce sa fac..as lua o pauza....desi el tot imi sp k nu se va mai repeta si imi prmite solemn..desi am mai auzit chestii de-astea...care este parerea voastra?m innebunit io?




Tin sa-l cataloghez pe iubitul tau,ca fiind un motan de mare clasa,caruia ii place sa curteze matele din curtile vecinilor,de cea din proprietate plictisindu-se!!!!! Draga mea,nu ai innebunit,stai linistita,dar nu pot sa cred ca un barbat infantil,te poate duce la facerea unei asemenea afirmatii!!Pentru a veni in sprijinul tau,as dori sa te intreb;"Ce varsta ai"?Sincer,amandoi,imi pareti a fi doi tineri ,incepatori in ale vietii si in arta trairii iubirii!!!Nu intra in panica,el este un cavaler ratacitor ,nedefinit ,inca,ca persoana vertebrala,este instabil in manifestarea sentimentelor si in trainicia lor si nu il poti condamna prea mult pentru acest comportament,trebuie sa mai guste ceva din viata aceasta ,pentru a spune ca s-a saturat de ea ca sa o poata servi rational!!!Ii place flirtul,,,,nimic nou in aceasta directie,,este un aspect ce tine de masculinitate,,,problema este ca tu nu agreezi asa ceva,legitima dealtfel reactia ta,ce-ar insemna sa ne complacem cu totii in mocirla adusa de spatiul virtual ,intens traficat,in relatii mai mult sau mai putin promiscue!!??????Ar fi un haos general!!!Ai doua variante de studiat si anume;;Ori devii indiferenta la tot ce tine de atitudinea lui,legata de discutiile internaute cu fetitele si iei relatia asa cum se deruleaza ea,ori iei masuri radicale,incheind aceasta comedie amoroasa,expediindu-l pe iubitul tau,la oricare dintre junele adulate si asta este!!Motani in calduri,,,,se gasesc pe toate drumurile,,,dar o pisica aristocrata nu asteapta miorlaitul unui astfel de motan imberb!!!Ai inteles ceva de aici???
MissRainbow
Postat pe 25 Ianuarie 2012 08:13
De la: kudika500927, la data 2012-01-25 00:11:50Deci,,trec printr-o perioada fff dificila.Acum 3 ani m-am cuplat cu un baiat la care tin f mult dar pe parcursul acestor 3 ani m-a si dezamagit ff mult..eu sunt genu de pers care trece cu vederea dar nu uita..si nu am uitat niciodata dezamagirile prin care am trecut.Sa vi le enumar:la numai 3 luni lua fete in brate desi stia ca sunt si eu prin apropiere,cu scuza ca el doar glumeste si atata tot,tot cam atunci a gresit trimitand un sms care spunea ceva de genu"lasa ca facem dragoste aman2" desi cu mine nu vb in ziua aia prin sms si mi-a trantit faza ca glumeste cu mn dar pana la urma mi-a recunoscut k era pt o colega de-a lui si glumea cu ea,la tel vb mereu cu amice(fete) care culmea...vb mai mult cu ele decat cu mn...vorbeau prin sms-uri si mie imi spune k nu ii place sa vb prin sms-uri,el de ceva timp a plecat la facultate in timisoara si cand venea acasa ma mai uitam prin tel lui si gaseam sms-uri de la fete cu "viata mea" "si eu te iubesc" si ca de obicei pt toate existau cate o scuza.Inainte de sarbatori am intrat pe id lui si m-am uitat la arhiva si vb des cu o fata despre jocuri iar la sfarsitul conversatiei scria"te iubesc".Normall k si asta a fost o gluma cik.De curand am intrat iar pe id lui fara sa ma gand k gas iar ceva ( el promitandu-mi de nenumarate ori ca se schimba si nu mai rosteste cuv "te iubesc" oricui,nici macar in gluma) am gasir asadat in arhiva o conversatie in care el facea misto de ea dar o intreba daca il iubeste si sa-i dea web sa ii arate sanii..in gluma cik..Acum nu stiu ce sa mai cred..Sunt io paranoica sau lui chiar nu ii pasa k mie imi displac gesturile astea...ce sa fac..as lua o pauza....desi el tot imi sp k nu se va mai repeta si imi prmite solemn..desi am mai auzit chestii de-astea...care este parerea voastra?m innebunit io?

da-l in colo asta-i arici in calduri
Piscolinoo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 09:56
De la: kudika500927, la data 2012-01-25 00:11:50Deci,,trec printr-o perioada fff dificila.Acum 3 ani m-am cuplat cu un baiat la care tin f mult dar pe parcursul acestor 3 ani m-a si dezamagit ff mult..eu sunt genu de pers care trece cu vederea dar nu uita..si nu am uitat niciodata dezamagirile prin care am trecut.Sa vi le enumar:la numai 3 luni lua fete in brate desi stia ca sunt si eu prin apropiere,cu scuza ca el doar glumeste si atata tot,tot cam atunci a gresit trimitand un sms care spunea ceva de genu"lasa ca facem dragoste aman2" desi cu mine nu vb in ziua aia prin sms si mi-a trantit faza ca glumeste cu mn dar pana la urma mi-a recunoscut k era pt o colega de-a lui si glumea cu ea,la tel vb mereu cu amice(fete) care culmea...vb mai mult cu ele decat cu mn...vorbeau prin sms-uri si mie imi spune k nu ii place sa vb prin sms-uri,el de ceva timp a plecat la facultate in timisoara si cand venea acasa ma mai uitam prin tel lui si gaseam sms-uri de la fete cu "viata mea" "si eu te iubesc" si ca de obicei pt toate existau cate o scuza.Inainte de sarbatori am intrat pe id lui si m-am uitat la arhiva si vb des cu o fata despre jocuri iar la sfarsitul conversatiei scria"te iubesc".Normall k si asta a fost o gluma cik.De curand am intrat iar pe id lui fara sa ma gand k gas iar ceva ( el promitandu-mi de nenumarate ori ca se schimba si nu mai rosteste cuv "te iubesc" oricui,nici macar in gluma) am gasir asadat in arhiva o conversatie in care el facea misto de ea dar o intreba daca il iubeste si sa-i dea web sa ii arate sanii..in gluma cik..Acum nu stiu ce sa mai cred..Sunt io paranoica sau lui chiar nu ii pasa k mie imi displac gesturile astea...ce sa fac..as lua o pauza....desi el tot imi sp k nu se va mai repeta si imi prmite solemn..desi am mai auzit chestii de-astea...care este parerea voastra?m innebunit io?


Draga mea, nu esti tu paranoica, ci este el fustangiu. Nici nu cred ca glumeste cu fetele acelea cu adevarat, ci, printr-o asa-zisa "gluma", asta-i modul lui de a le curta, daca respectiva ii pica in plasa, bucuria lui.

N-o sa-l lecuiesti de comportmaneul asta, asa ca, daca as fi in locul tau, m-as lipsi bucuroasa de el, sa se duca la alta si sa-si bata joc de ea. Nu te mai lasa prostita de faza aceea ca totul este o gluma. Niciun om normal la cap nu glumeste cu ceilalti prieteni spunandu-le " te iubesc", "arata-mi sanii", "vreau sa fac dragoste cu tine", astea nu sunt glume pe care sa le faci cu prietenii sau amicii.
franziska_eu
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:00
clar esti nebuna! ca stai langa un don juan sadea! stii ce incearca si tu sa faci ce face el:ia-ti prietenii in brate, trimite-le mesaje deocheata, dar vezi sa fi sigura ca le observa toate astea!sa ne spui si noua reactia lui!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:03
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:03:30clar esti nebuna! ca stai langa un don juan sadea! stii ce incearca si tu sa faci ce face el:ia-ti prietenii in brate, trimite-le mesaje deocheata, dar vezi sa fi sigura ca le observa toate astea!sa ne spui si noua reactia lui!

tu kiss...da oare merita?sti tu foarte bine ca razbunarea e arma............... ,mai bine -l lasa pe saracu in lumea lui si ea isi vede de viata.Va fi mult mai castigata decat sa sufere langa un arici in calduri.. mna zic io ..da nu-i musai sa faca ea cum zic eu
Piscolinoo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:07
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-25 10:07:11
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:03:30clar esti nebuna! ca stai langa un don juan sadea! stii ce incearca si tu sa faci ce face el:ia-ti prietenii in brate, trimite-le mesaje deocheata, dar vezi sa fi sigura ca le observa toate astea!sa ne spui si noua reactia lui!

tu kiss...da oare merita?sti tu foarte bine ca razbunarea e arma............... ,mai bine -l lasa pe saracu in lumea lui si ea isi vede de viata.Va fi mult mai castigata decat sa sufere langa un arici in calduri.. mna zic io ..da nu-i musai sa faca ea cum zic eu


nu-i vorba de razbunare, pisco! tot ceea ce face el i se pare a fi firesc! tot timpul are cate o explicatie! cum sa spui asa de simplu si oricui te iubesc?! eu doar o sfatuiesc sa procedeze exact ca el sunt convinsa ca nu-i va placea si poate, poate atunci va realiza prin ce trece fata asta!spune-mi tu cum te-ai simti sa stai langa un baiat care iti spune te iubesc iar in secunda 2 sa afli ca pentru el aceste 2 cuvinte nu au nicio valoare?
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:11
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:11:20
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-25 10:07:11
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:03:30clar esti nebuna! ca stai langa un don juan sadea! stii ce incearca si tu sa faci ce face el:ia-ti prietenii in brate, trimite-le mesaje deocheata, dar vezi sa fi sigura ca le observa toate astea!sa ne spui si noua reactia lui!

tu kiss...da oare merita?sti tu foarte bine ca razbunarea e arma............... ,mai bine -l lasa pe saracu in lumea lui si ea isi vede de viata.Va fi mult mai castigata decat sa sufere langa un arici in calduri.. mna zic io ..da nu-i musai sa faca ea cum zic eu


nu-i vorba de razbunare, pisco! tot ceea ce face el i se pare a fi firesc! tot timpul are cate o explicatie! cum sa spui asa de simplu si oricui te iubesc?! eu doar o sfatuiesc sa procedeze exact ca el sunt convinsa ca nu-i va placea si poate, poate atunci va realiza prin ce trece fata asta!spune-mi tu cum te-ai simti sa stai langa un baiat care iti spune te iubesc iar in secunda 2 sa afli ca pentru el aceste 2 cuvinte nu au nicio valoare?

io n-as sta cu asa ceva in preajma / ,pentru mine e simplu....demonstrezi ca nu ai coloana vertebrala ....zbori spre alte floricele
Piscolinoo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:14
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-25 10:14:03
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:11:20
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-25 10:07:11
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:03:30clar esti nebuna! ca stai langa un don juan sadea! stii ce incearca si tu sa faci ce face el:ia-ti prietenii in brate, trimite-le mesaje deocheata, dar vezi sa fi sigura ca le observa toate astea!sa ne spui si noua reactia lui!

tu kiss...da oare merita?sti tu foarte bine ca razbunarea e arma............... ,mai bine -l lasa pe saracu in lumea lui si ea isi vede de viata.Va fi mult mai castigata decat sa sufere langa un arici in calduri.. mna zic io ..da nu-i musai sa faca ea cum zic eu


nu-i vorba de razbunare, pisco! tot ceea ce face el i se pare a fi firesc! tot timpul are cate o explicatie! cum sa spui asa de simplu si oricui te iubesc?! eu doar o sfatuiesc sa procedeze exact ca el sunt convinsa ca nu-i va placea si poate, poate atunci va realiza prin ce trece fata asta!spune-mi tu cum te-ai simti sa stai langa un baiat care iti spune te iubesc iar in secunda 2 sa afli ca pentru el aceste 2 cuvinte nu au nicio valoare?

io n-as sta cu asa ceva in preajma / ,pentru mine e simplu....demonstrezi ca nu ai coloana vertebrala ....zbori spre alte floricele


pentru tine, pentru mine! dar nu vezi ca fata asta nici dupa toate astea nu pune problema despartirii? ne intreaba doar daca-i nebuna!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:16
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-25 10:16:29
io n-as sta cu asa ceva in preajma / ,pentru mine e simplu....demonstrezi ca nu ai coloana vertebrala ....zbori spre alte floricele


pentru tine, pentru mine! dar nu vezi ca fata asta nici dupa toate astea nu pune problema despartirii? ne intreaba doar daca-i nebuna! [/quote]
mno apoi io ce sa-i fac ,fiecare procedeaza dupa cum crede ca e mai bine pentru el.Sunt persoane la care le place in mod deosebit sa fie calcate in picioare...si sufera si numa nu se invata minte.Pana la urma si ea se va satura........cred
Piscolinoo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:21
Eu cred ca prietenul tau e foarte imatur, si nu prea ai ce sa ceri de la el. Lasa-l in pace, sa-si vada de aventurile lui si cauta un baiat mai linistit.
Micaell
Postat pe 25 Ianuarie 2012 11:13
De la: kudika500927, la data 2012-01-25 00:11:50Deci,,trec printr-o perioada fff dificila.Acum 3 ani m-am cuplat cu un baiat la care tin f mult dar pe parcursul acestor 3 ani m-a si dezamagit ff mult..eu sunt genu de pers care trece cu vederea dar nu uita..si nu am uitat niciodata dezamagirile prin care am trecut.Sa vi le enumar:la numai 3 luni lua fete in brate desi stia ca sunt si eu prin apropiere,cu scuza ca el doar glumeste si atata tot,tot cam atunci a gresit trimitand un sms care spunea ceva de genu"lasa ca facem dragoste aman2" desi cu mine nu vb in ziua aia prin sms si mi-a trantit faza ca glumeste cu mn dar pana la urma mi-a recunoscut k era pt o colega de-a lui si glumea cu ea,la tel vb mereu cu amice(fete) care culmea...vb mai mult cu ele decat cu mn...vorbeau prin sms-uri si mie imi spune k nu ii place sa vb prin sms-uri,el de ceva timp a plecat la facultate in timisoara si cand venea acasa ma mai uitam prin tel lui si gaseam sms-uri de la fete cu "viata mea" "si eu te iubesc" si ca de obicei pt toate existau cate o scuza.Inainte de sarbatori am intrat pe id lui si m-am uitat la arhiva si vb des cu o fata despre jocuri iar la sfarsitul conversatiei scria"te iubesc".Normall k si asta a fost o gluma cik.De curand am intrat iar pe id lui fara sa ma gand k gas iar ceva ( el promitandu-mi de nenumarate ori ca se schimba si nu mai rosteste cuv "te iubesc" oricui,nici macar in gluma) am gasir asadat in arhiva o conversatie in care el facea misto de ea dar o intreba daca il iubeste si sa-i dea web sa ii arate sanii..in gluma cik..Acum nu stiu ce sa mai cred..Sunt io paranoica sau lui chiar nu ii pasa k mie imi displac gesturile astea...ce sa fac..as lua o pauza....desi el tot imi sp k nu se va mai repeta si imi prmite solemn..desi am mai auzit chestii de-astea...care este parerea voastra?m innebunit io?

atata timp cat tu nu t respecti ce ii poti cere lui...asemenea lucruri ,in momentul in care spui ca iubsti persoana de langa tine,nu isi au rostul....daca tu ii accepti normal ca el continua sa o faca....dar e numai vina voastra pentru ca ii iertati si treceti peste de parca voi ati fi carpele lor de sters pe jos....nu va compatimesc...nu stiti sa va faceti viata mai usoara si in acelasi timp frumoasa...singure v-o complicati...
steffy91
Postat pe 25 Ianuarie 2012 15:28
Simplu - sa fiu in situatia ta mi-as cauta altul mai valabil. Te duce cum ii place lui - daca tu crezi c aasta te iubeste te inseli amarnic. Deschide-ti bine ochi si vezi ca asta nu are in cap numai femei altceva nu-l intereseaza si o sa vezi ca asa va ramane pe veci. Cauta-ti unul mai bun si sti cum este iubirea nu se zice iubirea se simte. In cazul lui zice dar nu simte pentru ca daca ar simti ar proceda altfel. Sper sa iei o decizie inteleapta - spre binele tau.
kudika_nikole
Postat pe 25 Ianuarie 2012 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum scap de un obsedat? 15 De la: addodas 12 Decembrie 2009 13:43
cand fostul sot iti declara umratoareale: 77 De la: evelyne15 27 Ianuarie 2011 17:02
prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, am nevoie de un sfat!!!! 26 De la: kinki1 12 Decembrie 2010 11:59
Ma iubeste dar nu mai are rabdare... 10 De la: Kudika228 25 Iulie 2009 19:28
Obsesie? 11 De la: kudika_9980 27 Iulie 2012 18:59