Setari Cookie-uri

merita sa mai stam in Romania?

De la: kidd_o, la data 2014-08-25 00:28:38Avem o tara extrem de frumoasa din punct de vedere al reliefului, insa atunci cand vine vorba de locuitori se schimba treaba radical. Pe zi ce trece tot mai multi isi pierd sufletul, devin egoisti si renunta la valori de dragul banului. Ne sapam unii pe altii si ne furam fara nici o remuscare doar ca sa avem noi mai mult si sa avem ce arata altora.
Eu recunosc, nu sunt patriot si nu am ales sa ma nasc aici si sunt convins ca este o tara moarta si ca acesti copii din ziua de azi o sa ajunga sa aiba un viitor sumbru.
Ne mai putem inca salva, dar suntem mult prea comozi. Ne-am obisnuit sa stam in fata TV-ului, sa mergem la vot ca oile si sa alegem niste taraturi care nu fac absolut nimic decat sa ne fure. Sistemul de sanatate in paragina, invatamant la pamant, industrie la fel etc.
Sincer daca as avea un copil chiar mi-ar fi frica sa-l cresc aici.
Sunt si oameni de calitate, e adevarat, insa sunt din ce in ce mai putini, iar dintre cei care merg dincolo cei mai multi fura sau inseala fara rusine si mai grav e ca le fac asta altor romani.



asa este ,,insa pe plan religios bucurati va ca sunte ti innaintea vestului ca si dreapta credinta ,,din pacate dezvoltarea economica duce si la dezvoltarea prostiei
kudika_950728
Postat pe 25 August 2014 21:58
si daca imi zice ti ca vreti scoli pentru copii va aduc eu argumente cum sunt invatati copii la prostiii in scolile vestice ,,si va aduc si argumente cum invatau copii pe timpul lui ceausescu statistic,,si nu pentru ca erau pe timpul lui ceausescu ci pentru ca stiau ce i respectul in familie
kudika_950728
Postat pe 25 August 2014 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Origini reale :) 31 De la: dandanaua_reloaded 10 Aprilie 2009 08:55
CREDE CINEVA IN VISE? 8 De la: bruni_eu 28 Aprilie 2009 20:24
caut prost 52 De la: adnana20 11 Iunie 2009 21:23
HELP 3 De la: _dulcik_ 5 Mai 2009 22:47
aaa 35 De la: anadx 27 Aprilie 2009 12:22