Setari Cookie-uri

idei cadouri Ziua Indragostitilor

De la: monik_nik22, la data 2012-02-12 11:04:51Imi cer scuze daca a deranjat comentariul meu. Pentru o zi a indragostitilor prefer dragobetele, iar toate sarbatorile pe care le-ai mentionat imi sunt dragi pentru ca am crescut cu ele. Ziua indragostitilor nu prea imi este. Nu stiu de ce. Pentru prietenul meu gasesc o zi speciala cam in fiecare saptamana in care fac ceva deosebit sa ii arat ce simt, iar el aproape in fiecare zi ma alinta cu ciocolata sau ceva dulce. De asta spun ca nu am nevoie de o zi pe an pentru aceste lucruri. Ideea e ca poti face din orice zi o zi speciala. Nu ma supara ca exista o zi dedicata iubirii dar acum cativa ani nimeni nu sarbatorea asa ceva la noi in tara, iar acum la tv nu exista stiri in perioada asta care sa nu pomeneasca de ziua indragostitilor. Nu stiu...poate nu stiu sa explic destul de clar ceea ce gandesc, sau poate chiar nu reusesc sa ma fac inteleasa. Ideea e ca nu vreau sa supar pe nimeni. Stii tu...liberul arbitru.

nu iti fa griji draga monik_nik22 despre comentariile iuti cre par sa vina ca sa iti taie craca de sub picioare,sa nu ai o parere proprie despre ceva,asa e aici pe forum,in special cu francesca nume de scena,ea tot timpul cearta pe oricine nu e deacord cu ea.sunt multi frustrati care nu accepta ca sunt si alti oameni care gandesc altfel decat ea pe lumea asta.de mine s-a agatat cat a putut ca sa imi demonstreze ce punct de vedere pertinent si concis are ea,iar eu sunt un monstru de om fiindca eu sunt mai pragmatica in unele situatii ale vietii.
iftimie
Postat pe 12 Februarie 2012 19:25
bv monikutza dai inainte lasa nimicurile imi place cum gandesti. de fapt e deajuns sa gandesti dar sa o faci cu creierul tau,,,nu sa gandeasca altii pt tine cum o fac cu ceilalti...nus multi dar sant agreivi asta e si se mai aduna si in haite cateodata...nu disprera societatea se indreapta nau cum,, nu va castiga dobitocia niciodata
mac666
Postat pe 12 Februarie 2012 19:40
super tare ideea.nu am mai auzit asa cv.......dar poate ne spui cum ai facut asa cv,sau unde se face asa cv...felicitari
karamella_healthy
Postat pe 12 Februarie 2012 19:44
nu ai nevoie de o zi speciala sa faci gesturi romantice, dar in orice zi la intamplare, macar o data pe luna, il astepti cu o cina romantica, lenjerie fina, vin bun, incinsa gata?? nu.

Parerea mea e ca nu strica un "pretext" precum VD sa ne sarbatorim iubirea diferit de celelalte zile:)
kudika324035
Postat pe 12 Februarie 2012 21:11
eu o sa`i fac l sotului meu cadou un minitortulet pe care sa crie te iubesc ... si o seara hot pe urma:P
amazing22
Postat pe 12 Februarie 2012 23:06
De la: amazing22, la data 2012-02-12 23:06:21eu o sa`i fac l sotului meu cadou un minitortulet pe care sa crie te iubesc ... si o seara hot pe urma:P



Din pacate eu sunt sola in perioada asta, chiar nu am pe nimeni, doar de tembelei am dat in ultima vreme, asa ca prefer sa stau singura si sa imi vad de viata profesionala si de pb mele, e mai bine asa.
Gabriela_Maria25
Postat pe 13 Februarie 2012 09:36
De la: franziska_eu, la data 2012-02-12 10:18:43
De la: monik_nik22, la data 2012-02-12 10:04:04Eu nu sarbatoresc ziua indragostilor. Mi se pare penibil sa te agiti pentru o sarbatoare imprumutata de pe alte meleaguri cand nu ai nevoie de o zi pe an sa ii arati omului de langa tine ceea ce simti. Adik in orice seara iti poti astepta iubitul cu o cina romantica cu lumanari, imbracata sumar, iar el iti poate aduce flori oricand simte si vrea sa te surprinda. Eu sincer nu am nevoie de o anumita zi sa fac toate aceste lucruri. Si surpriza este mai palcuta cand nu se asteapta. Parerea mea...


Toate sarbatorile sunt imprumutate de la altii, indiferent ca vorbim de sarbatori religioase sau nu. Si cu ce te supara ca exista o zi speciala dedicata iubirii, ce e atat de penibil in asa ceva? Nu cumva ti se par penibile si ziua femeii, ziua copilului (1 iunie), ziua muncii, ziua tineretului, ziua nationala etc? E ceva rau sa sarbatoresti ceva drag si placut cu o zi speciala? Iubirea, mamele, copiii etc ii celebram in fiecare zi, dar mi se pare cu mult mai frumos cand le dedici si o zi speciala doar pentru ei. Cu siguranta ca si tu esti iubita si respectata de cei dragi in fiecare zi, dar ai refuzat vreodata sa-ti sarbatoresti ziua de nastere sau onomastica, sa fii felicitata si sa primesti cadouri, pe motiv ca acele zile nu sunt niste zile speciale, ci niste zile oarecare din calendar? :)

Tot ce-i frumos si deosebit sarbatoresc in fiecare zi, chiar si in acele zile speciale dedicate in mod expres sarbatorilor respective sau persoanelor respective.


Trebuie sa specific ca ziua nationala nu este o zi de import cum gresit s-ar intelege din postarea mea, ci, ca orice zi nationala pentru orice alta tara, se bazeaza un eveniment istoric deosebit pentru tara in cauza, insa nu mi-e rusine sa recunosc ca sarbatoresc si aceasta zi, in mod deosebit, in fiecare an, indiferent ce cred altii despre acest lucru.

Si mai vroiam sa spun ceva in legatura cu sarbatoarea de Dragobete, pe care campaniile media si publicitare o vand publicului nestiutor sau neinformat ca fiind o sarbatoare autentic romaneasca. Dragii mei, aceasta sarbatoare a Dragobetului este o sarbatoare cu radacini slave care a fost adoptata, ca sa spun asa, pe teritoriul Romaniei in urma cu aproximativ 200 de ani. Inainte de a va repezi sa spuneti ca voi nu sarbatoriti Ziua Sf Valentin pentru ca e o sarbatoare de import, ganditi-va ca si Dragobetele, cel pe care voi, in mod eronat, il considerati ca fiind autentic romanesc, este o sarbatoare de import, mai precis de la slavi.
franziska_eu
Postat pe 13 Februarie 2012 11:35
nu.
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Februarie 2012 11:39
as dorin un site k ursuleti de plus.Va rog sa ma ajutati
kudika476983
Postat pe 13 Februarie 2012 12:38
as dorin un site k ursuleti de plus.Va rog sa ma ajutat
kudika476983
Postat pe 13 Februarie 2012 15:18
cine are posibilitati poate face o zi speciala cu petale lumanri,sampanie si o felicitare pe care o v-a pastra.Eu am fost cu el si ne-am luat ce ne-a placut.Eu un parfum si el o ,asina de tuns .O sa-i trimit un mesaj siropos maine
bmihaela
Postat pe 13 Februarie 2012 19:06
cine are posibilitati poate face o zi speciala cu petale lumanariri,sampanie si o felicitare pe care o v-a pastra.Eu am fost cu el si ne-am luat ce ne-a placut.Eu un parfum si el o masina de tuns .O sa-i trimit un mesaj siropos maine [/quote]
bmihaela
Postat pe 13 Februarie 2012 19:07
cine ma poate ajuta in legatura cu cadouri de Dragobete?imi puteti spune cateva site-uri cu jucarii personalizate?Va rog din suflet.
kudika476983
Postat pe 14 Februarie 2012 15:21
De la: kudika476983, la data 2012-02-13 12:38:30as dorin un site k ursuleti de plus.Va rog sa ma ajutati
kudika476983
Postat pe 14 Februarie 2012 15:22
am eu ursuleti in toata camera...de la mic la mare, culori variate...
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Februarie 2012 15:26
Multumesc iftimie si mac666. Ideea e ca nu imi plac sarbatorile pur comerciale, din care profita toti idiotii sa faca bani de pe urma prostilor. Dar se pare ca vom avea multi de suferit din cauza efectului de turma. Din pacate...Eu de exemplu in spiritul acestei sarbatori minunate si pline de iubire azi nici nu ma voi intalni cu prietenul dar in weekend este zi aniversara si atunci se va bucura cu adevarat de un cadou si o cina romantica. Eu oricum am fost mai nonconformista putin si nu mi-a placut sa ma complac in situatii banale. Cu alte cuvinte urasc efectul de turma si intotdeauna am facut ce si cum am simtit nu cum au facut altii. Nu e rau sa sarbatoresti ceva dar sincer sunt mai multi care cred in prostia asta de sarbatoare decat in Dumnezeu. Sa fim seriosi...in ce hal a ajuns omenirea!
monik_nik22
Postat pe 14 Februarie 2012 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia moderna 3 De la: cuddles 24 August 2009 00:23
VIATA SOCIALA SI SEXUALA IN ROMANIA 0 De la: 21 Aprilie 2009 18:30
relatie cu un baiat mai mic ca mine 14 De la: Ustina_Cristina_Ivan_1 2 Septembrie 2012 21:39
Sa raman sau sa plec.... 46 De la: bruneagra25 20 Mai 2009 08:46
Help!!! 7 De la: cecilia91 5 Februarie 2013 22:57