Setari Cookie-uri

Intrebare

De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc


prietene: mie de cate ori nu imi place ce pantaloni, fusta, oja, lentile de contact, cercei sau mai stiu eu ce.. i comunic asta consoartei mele.. oare o deschidere mai mare intre voi se poate? discutati oameni buni ca prin discutie se rezolva totul si nu cu toporul.. atunci cand creierul tau de om inchis si fricos nu mai poate asimila toate aceste neplaceri din partea iubitei/sotiei/amantei sau mai stiu eu ce - si ii spui auzi nu vrei sa luam o pauza???.. ti se pare ceva normal???
barabass
Postat pe 26 Februarie 2012 11:51
De la: barabass, la data 2012-02-26 11:51:27
De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc


prietene: mie de cate ori nu imi place ce pantaloni, fusta, oja, lentile de contact, cercei sau mai stiu eu ce.. i comunic asta consoartei mele.. oare o deschidere mai mare intre voi se poate? discutati oameni buni ca prin discutie se rezolva totul si nu cu toporul.. atunci cand creierul tau de om inchis si fricos nu mai poate asimila toate aceste neplaceri din partea iubitei/sotiei/amantei sau mai stiu eu ce - si ii spui auzi nu vrei sa luam o pauza???.. ti se pare ceva normal???


comunicarea este cheia, este un mod de a exista!
muza_ta
Postat pe 26 Februarie 2012 11:59
A INCEPUT SA SE VOPSEASCA EA SAU TU O VOPSESTI ? SFAT: SCHIMBA-TI GONFLABILA...CU UNA DIN CAUCIUC NATURAL...GATA VOPSIT...
GRIG_REVITAMINIZAT
Postat pe 26 Februarie 2012 12:10
Si vopseau tot din natura este luata...

Dar, inainte sa vorbesti cu noi despre ea, trebuia sa vorbesti cu ea despre ce-ti place si ce nu si sa-i vezi si punctul ei de vedere.
Ai spus ca-ti place de ea. Dar o cunosti ?
Sau ce inseamna ea ? Tu prin ce o definesti cand spui ca-ti place de ea ?

Daca trupul ei, este tot ce cunosti si-ti place de la ea, ai cele mai bune sanse sa te trezesti cu surprize foarte dureroase... Lacul de unghii e doar un inceput... ce vei face cand va dorii sa experimenteze si dansul pe orizontal cu alt barbat ?

Ai vreo garantie ca nu este dispusa sa-ti mai faca si astfel de surprize ?

Vezi ca ai linga tine o fiintza libera cu decizii proprii... incearca sa ti cont de asta.

denis_3d25
Postat pe 27 Februarie 2012 01:48
De la: denis_3d25, la data 2012-02-27 01:48:56 Si vopseau tot din natura este luata...

Dar, inainte sa vorbesti cu noi despre ea, trebuia sa vorbesti cu ea despre ce-ti place si ce nu si sa-i vezi si punctul ei de vedere.
Ai spus ca-ti place de ea. Dar o cunosti ?
Sau ce inseamna ea ? Tu prin ce o definesti cand spui ca-ti place de ea ?

Daca trupul ei, este tot ce cunosti si-ti place de la ea, ai cele mai bune sanse sa te trezesti cu surprize foarte dureroase... Lacul de unghii e doar un inceput... ce vei face cand va dorii sa experimenteze si dansul pe orizontal cu alt barbat ?

Ai vreo garantie ca nu este dispusa sa-ti mai faca si astfel de surprize ?

Vezi ca ai linga tine o fiintza libera cu decizii proprii... incearca sa ti cont de asta.




Nu inteleg,,ce legatura are o manechiura frumos facuta,cu sexu-ul practicat?Te avanti in presupuneri ,Denis,neexistnd dovezi in acest sens,,intrebarea imi pare nepotrivita!!
MissRainbow
Postat pe 27 Februarie 2012 08:09
De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc


esti gelos pe o sticla de oja????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Februarie 2012 15:08
De la: denis_3d25, la data 2012-02-27 01:48:56 Si vopseau tot din natura este luata...

Dar, inainte sa vorbesti cu noi despre ea, trebuia sa vorbesti cu ea despre ce-ti place si ce nu si sa-i vezi si punctul ei de vedere.
Ai spus ca-ti place de ea. Dar o cunosti ?
Sau ce inseamna ea ? Tu prin ce o definesti cand spui ca-ti place de ea ?

Daca trupul ei, este tot ce cunosti si-ti place de la ea, ai cele mai bune sanse sa te trezesti cu surprize foarte dureroase... Lacul de unghii e doar un inceput... ce vei face cand va dorii sa experimenteze si dansul pe orizontal cu alt barbat ?

Ai vreo garantie ca nu este dispusa sa-ti mai faca si astfel de surprize ?

Vezi ca ai linga tine o fiintza libera cu decizii proprii... incearca sa ti cont de asta.



daca ne ojam urmatoru pas e sa inselam????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Februarie 2012 15:09
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-14 16:02:23
De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc

,lasa ma fata in pace daca ea are chef sa se vopseasca ....ma ce naiba aveti?
yssa2010
Postat pe 28 Februarie 2012 16:38
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-14 16:43:31
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-14 16:36:08
De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc


Nu este bine sa exagerezi- acuma depinde si de culoarea care-si vopseste unghile ca daca este galben sau vernil normal ca nu e faina , insa daca ea se simte bine cu ele facute ce are ??? Esti primul barbat caruia nu-i place ca o fata sa se aranjeze...si a fi natural nu inseamna a fi nearanjat...

Lasa fata in pace daca vrei sa ai prietena ....sau ce ea iti cere tie sa nu-ti pui palarie pe cap daca nui place ei ???

Mai degraba trebuie sa acorzi atentie comportamentului si personalitatii ei decat lucrurilor marunte precum vopsitul unghilor....aiurea

da tu ce ai cu galbenu si vernilul ?ce ti-o facut ...........mno gusturile-s indiscutabile ..fiecare isi face unghiile si fata cum doreste si cum ii place iar respectivul nu are nici un drept de a interzice acelei fete de a se aranja.Frumos este ceea ce-ti place

corect !
yssa2010
Postat pe 28 Februarie 2012 16:42
De la: MissRainbow, la data 2012-02-27 08:09:19
De la: denis_3d25, la data 2012-02-27 01:48:56 Si vopseau tot din natura este luata...

Dar, inainte sa vorbesti cu noi despre ea, trebuia sa vorbesti cu ea despre ce-ti place si ce nu si sa-i vezi si punctul ei de vedere.
Ai spus ca-ti place de ea. Dar o cunosti ?
Sau ce inseamna ea ? Tu prin ce o definesti cand spui ca-ti place de ea ?

Daca trupul ei, este tot ce cunosti si-ti place de la ea, ai cele mai bune sanse sa te trezesti cu surprize foarte dureroase... Lacul de unghii e doar un inceput... ce vei face cand va dorii sa experimenteze si dansul pe orizontal cu alt barbat ?

Ai vreo garantie ca nu este dispusa sa-ti mai faca si astfel de surprize ?

Vezi ca ai linga tine o fiintza libera cu decizii proprii... incearca sa ti cont de asta.




Nu inteleg,,ce legatura are o manechiura frumos facuta,cu sexu-ul practicat?Te avanti in presupuneri ,Denis,neexistnd dovezi in acest sens,,intrebarea imi pare nepotrivita!!



Pai si manechiuara frumos facuta, precum si sexul frumos facut, ambele sint naturale. Baiatul spunea ca-i place de ea , pentru ca este naturala. Dar s-a trezit cu surprize neplacute din partea ei.


Chestia e, ca el nu stie pina unde se intinde natura frumoasa si surprizele neplacute.


Ceea ce vreau eu sa-i scot in evidentza, este faptul ca el adora ceva ce nu cunoaste. S-a indragostit de o iluzie si cand se va trezii ca tot ce credea el despre ea , a fost doar o preconceptie si nu cunoastere, s-ar putea sa fie atit de dezamagit, incat sa se arunce de sus. Nu ar fi nici primul nici ultimul.

denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 18:21
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-02-28 15:09:55
De la: denis_3d25, la data 2012-02-27 01:48:56 Si vopseau tot din natura este luata...

Dar, inainte sa vorbesti cu noi despre ea, trebuia sa vorbesti cu ea despre ce-ti place si ce nu si sa-i vezi si punctul ei de vedere.
Ai spus ca-ti place de ea. Dar o cunosti ?
Sau ce inseamna ea ? Tu prin ce o definesti cand spui ca-ti place de ea ?

Daca trupul ei, este tot ce cunosti si-ti place de la ea, ai cele mai bune sanse sa te trezesti cu surprize foarte dureroase... Lacul de unghii e doar un inceput... ce vei face cand va dorii sa experimenteze si dansul pe orizontal cu alt barbat ?

Ai vreo garantie ca nu este dispusa sa-ti mai faca si astfel de surprize ?

Vezi ca ai linga tine o fiintza libera cu decizii proprii... incearca sa ti cont de asta.



daca ne ojam urmatoru pas e sa inselam????





Am vorbit despre surprize ! Despre faptul ca el nu o cunoaste ! Despre faptul ca ei nu comunica, nu au o relatie ci doar o nevoie reciproca. Si astfel, nevoile ei, se pot extinde si cu alte preferintze secrete.

Din moment ce ei nu se cunosc, este evident ca surprizele vor mai fi, destul de numeroase.

Ea a simtit nevoia sa-si faca unghile pentru altcineva, nicidecum pentru el. Pentru ca el nu avea nevoie de unghiile ei vopsite.

denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 18:33
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 18:33:28
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-02-28 15:09:55
De la: denis_3d25, la data 2012-02-27 01:48:56 Si vopseau tot din natura este luata...

Dar, inainte sa vorbesti cu noi despre ea, trebuia sa vorbesti cu ea despre ce-ti place si ce nu si sa-i vezi si punctul ei de vedere.
Ai spus ca-ti place de ea. Dar o cunosti ?
Sau ce inseamna ea ? Tu prin ce o definesti cand spui ca-ti place de ea ?

Daca trupul ei, este tot ce cunosti si-ti place de la ea, ai cele mai bune sanse sa te trezesti cu surprize foarte dureroase... Lacul de unghii e doar un inceput... ce vei face cand va dorii sa experimenteze si dansul pe orizontal cu alt barbat ?

Ai vreo garantie ca nu este dispusa sa-ti mai faca si astfel de surprize ?

Vezi ca ai linga tine o fiintza libera cu decizii proprii... incearca sa ti cont de asta.



daca ne ojam urmatoru pas e sa inselam????





Am vorbit despre surprize ! Despre faptul ca el nu o cunoaste ! Despre faptul ca ei nu comunica, nu au o relatie ci doar o nevoie reciproca. Si astfel, nevoile ei, se pot extinde si cu alte preferintze secrete.

Din moment ce ei nu se cunosc, este evident ca surprizele vor mai fi, destul de numeroase.

Ea a simtit nevoia sa-si faca unghile pentru altcineva, nicidecum pentru el. Pentru ca el nu avea nevoie de unghiile ei vopsite.



Aici te contrazic,,,o femeie isi imbunatateste aspectul ,intai,pentru ea si apoi,pentru ceilalti,indiferent daca vorbim de iubit sau cei aflati in anturaj!!Ea ,a simtit sa-si faca manechiura din purul simt estetic si nimic mai mult!!Nu putem compara manechiura cu diversele curiozitati ,ce tin de latura intima,,acestea se pot declansa si la femeile ce nu isi ingrijesc unghiile!Cred ca tine mai mult de persoana,de propria-i gandire,emancipata sau nu!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 18:51
De la: yssa2010, la data 2012-02-28 16:38:42
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-14 16:02:23
De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc

,lasa ma fata in pace daca ea are chef sa se vopseasca ....ma ce naiba aveti?




" lasa ma fata in pace daca ea are chef sa se... "

Nu astepta nici iubire nici intelepciune din partea unei femei. Daca nu mai umbla dupa mana ta, indeparteazate repede de ea. Nu astepta sa vezi rezultatul infidelitatii ei.

Daca fata are chefuri in contradictie cu tine, laso-n chefurile ei. Daca tot ce-i place ei la tine, se afla intre coapsele tale... curand va descoperii ca si alti barbati au ceea ce-i lipseste ei.

Descopera mai intai cine si ce esti tu, dincolo de trupul in care locuiesti si daca ea nu vede acel ceva dincolo de trup, atunci ea nu are nici o treaba cu tine, ci doar cu tita de la care suge prin tine.
denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 18:53
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 18:53:30
De la: yssa2010, la data 2012-02-28 16:38:42
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-14 16:02:23
De la: guest123, la data 2012-02-14 15:54:12Buna. Vreau sa va intreb ceva. Am o prietena pe care o iubesc pentru ca e naturala, deoarece tot timpul mi-am dorit o astfel de fata. Acum am vazut ca a inceput sa se vopseasca pe unghii si dupa parerea mea nu ii sta bine DELOC. Chiar nu imi place, nu imi face placere sa ma uit la mana ei pentru ca mi se pare ceva urat... Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac??? S-ar supara daca i-as spune frumos ca nu ii sta bine??? Sau dati-mi o solutie, va rog.

PS: E cat se poate de serios, va rog sa nu luati in gluma ceea ce am scris. Sincer, pentru mine e destul de grav...
Astept raspunsurile,
Va multumesc

,lasa ma fata in pace daca ea are chef sa se vopseasca ....ma ce naiba aveti?




" lasa ma fata in pace daca ea are chef sa se... "

Nu astepta nici iubire nici intelepciune din partea unei femei. Daca nu mai umbla dupa mana ta, indeparteazate repede de ea. Nu astepta sa vezi rezultatul infidelitatii ei.

Daca fata are chefuri in contradictie cu tine, laso-n chefurile ei. Daca tot ce-i place ei la tine, se afla intre coapsele tale... curand va descoperii ca si alti barbati au ceea ce-i lipseste ei.

Descopera mai intai cine si ce esti tu, dincolo de trupul in care locuiesti si daca ea nu vede acel ceva dincolo de trup, atunci ea nu are nici o treaba cu tine, ci doar cu tita de la care suge prin tine.


De ce raportezi totul numai si numai la femei????????????Si barbatii se supun unui astfel de concept!!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 18:56
Aici te contrazic,,,o femeie isi imbunatateste aspectul ,intai,pentru ea si apoi,pentru ceilalti,indiferent daca vorbim de iubit sau cei aflati in anturaj!!Ea ,a simtit sa-si faca manechiura din purul simt estetic si nimic mai mult!!Nu putem compara manechiura cu diversele curiozitati ,ce tin de latura intima,,acestea se pot declansa si la femeile ce nu isi ingrijesc unghiile!Cred ca tine mai mult de persoana,de propria-i gandire,emancipata sau nu!!![/quote]


Buna MissRainbow,

Ai vazut ca ne-au sters mesajele de pe topicul despre bani ?
Ce zici ? oare de ce au facut asta ?

denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 19:00
eu zic ca trebuie sa discuti cu ea totul.absolut.acum este alegerea ta,dar pt mn este cv normal sa imi fac unghiile.bafta
dragalasa_g
Postat pe 28 Februarie 2012 19:03
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 19:00:30 Aici te contrazic,,,o femeie isi imbunatateste aspectul ,intai,pentru ea si apoi,pentru ceilalti,indiferent daca vorbim de iubit sau cei aflati in anturaj!!Ea ,a simtit sa-si faca manechiura din purul simt estetic si nimic mai mult!!Nu putem compara manechiura cu diversele curiozitati ,ce tin de latura intima,,acestea se pot declansa si la femeile ce nu isi ingrijesc unghiile!Cred ca tine mai mult de persoana,de propria-i gandire,emancipata sau nu!!!



Buna MissRainbow,

Ai vazut ca ne-au sters mesajele de pe topicul despre bani ?
Ce zici ? oare de ce au facut asta ?

[/quote]

Buna seara,Denis,da,de-abia astazi am remarcat acest aspect!!!Ce pot sa spun???????As spune multe,dar prefer sa tac,polemicile nu ma atrag,importanta este ideea ,pe aceasta nu o va putea distrge nimeni!!Dar astept sa-mi dai raspuns la commentul postat,chiar daca nu suntem de acord in totalitate!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 19:04
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 19:04:16
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 19:00:30 Aici te contrazic,,,o femeie isi imbunatateste aspectul ,intai,pentru ea si apoi,pentru ceilalti,indiferent daca vorbim de iubit sau cei aflati in anturaj!!Ea ,a simtit sa-si faca manechiura din purul simt estetic si nimic mai mult!!Nu putem compara manechiura cu diversele curiozitati ,ce tin de latura intima,,acestea se pot declansa si la femeile ce nu isi ingrijesc unghiile!Cred ca tine mai mult de persoana,de propria-i gandire,emancipata sau nu!!!



Buna MissRainbow,

Ai vazut ca ne-au sters mesajele de pe topicul despre bani ?
Ce zici ? oare de ce au facut asta ?



Buna seara,Denis,da,de-abia astazi am remarcat acest aspect!!!Ce pot sa spun???????As spune multe,dar prefer sa tac,polemicile nu ma atrag,importanta este ideea ,pe aceasta nu o va putea distrge nimeni!!Dar astept sa-mi dai raspuns la commentul postat,chiar daca nu suntem de acord in totalitate![/quote]



Daca nu putem discuta liberi si se cenzureaza tot ceea ce vine din lumina, atunci de unde armonie intre parti ?
Conflictul, este generat si impus de sistem... daca am incepem din nou un proces de armonizare, ne vor sterge din nou mesajele...

Toate cararile ce duc la adevar sin pazite cu arme de foc.

Putem sa discutam doar aberatii si sa facem pe prostii , altfel vor avea grije sa ne dispara avatarele.

Deci ce sa mai spun... aberez si eu printre aberatii...


Raspunsul adevarat, era in acel mesaj pe care am vrut sa-l dezvoltam dar dupa cum vezi, sintem prizonieri si nu ni se permite sa comunicam ci doar sa aberam ca si cum am comunica.
denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 20:09
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 20:09:35
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 19:04:16
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 19:00:30 Aici te contrazic,,,o femeie isi imbunatateste aspectul ,intai,pentru ea si apoi,pentru ceilalti,indiferent daca vorbim de iubit sau cei aflati in anturaj!!Ea ,a simtit sa-si faca manechiura din purul simt estetic si nimic mai mult!!Nu putem compara manechiura cu diversele curiozitati ,ce tin de latura intima,,acestea se pot declansa si la femeile ce nu isi ingrijesc unghiile!Cred ca tine mai mult de persoana,de propria-i gandire,emancipata sau nu!!!



Buna MissRainbow,

Ai vazut ca ne-au sters mesajele de pe topicul despre bani ?
Ce zici ? oare de ce au facut asta ?



Buna seara,Denis,da,de-abia astazi am remarcat acest aspect!!!Ce pot sa spun???????As spune multe,dar prefer sa tac,polemicile nu ma atrag,importanta este ideea ,pe aceasta nu o va putea distrge nimeni!!Dar astept sa-mi dai raspuns la commentul postat,chiar daca nu suntem de acord in totalitate!




Daca nu putem discuta liberi si se cenzureaza tot ceea ce vine din lumina, atunci de unde armonie intre parti ?
Conflictul, este generat si impus de sistem... daca am incepem din nou un proces de armonizare, ne vor sterge din nou mesajele...

Toate cararile ce duc la adevar sin pazite cu arme de foc.

Putem sa discutam doar aberatii si sa facem pe prostii , altfel vor avea grije sa ne dispara avatarele.

Deci ce sa mai spun... aberez si eu printre aberatii...


Raspunsul adevarat, era in acel mesaj pe care am vrut sa-l dezvoltam dar dupa cum vezi, sintem prizonieri si nu ni se permite sa comunicam ci doar sa aberam ca si cum am comunica.[/quote]

Incearca sa deschizi un subiect,chiar sunt curioasa sa vad ce anume se va intampla!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 20:24
curcubeu ,vezi ca se fofileaza si nu-ti raspunde
asteptam si eu cu interes raspunsul ala
Ame_li
Postat pe 28 Februarie 2012 20:33
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:33:22curcubeu ,vezi ca se fofileaza si nu-ti raspunde
asteptam si eu cu interes raspunsul ala


Am remarcat,draga Amely!!Pacat,m-ar fi interesat pnctul lui de vedere vis-a-vis de problema respectiva!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 20:38
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 20:38:45
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:33:22curcubeu ,vezi ca se fofileaza si nu-ti raspunde
asteptam si eu cu interes raspunsul ala


Am remarcat,draga Amely!!Pacat,m-ar fi interesat pnctul lui de vedere vis-a-vis de problema respectiva!


n-are replica
Ame_li
Postat pe 28 Februarie 2012 20:40
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:40:17
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 20:38:45
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:33:22curcubeu ,vezi ca se fofileaza si nu-ti raspunde
asteptam si eu cu interes raspunsul ala


Am remarcat,draga Amely!!Pacat,m-ar fi interesat pnctul lui de vedere vis-a-vis de problema respectiva!


n-are replica





Da, asa este n-am replica

Dar uite am o floare pentru tine o primesti ?
denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 20:50
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 20:50:52
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:40:17
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 20:38:45
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:33:22curcubeu ,vezi ca se fofileaza si nu-ti raspunde
asteptam si eu cu interes raspunsul ala


Am remarcat,draga Amely!!Pacat,m-ar fi interesat pnctul lui de vedere vis-a-vis de problema respectiva!


n-are replica





Da, asa este n-am replica

Dar uite am o floare pentru tine o primesti ?


pentru ca ai recunoscut,da accept
sper ca nu are ghimpi
Ame_li
Postat pe 28 Februarie 2012 20:56
MissRainbow ?

" De ce raportezi totul numai si numai la femei????????????Si barbatii se supun unui astfel de concept!!!! "

Sint absolut de acord.
Evident ca si barbatii sint doar forme de lut si un program emotional corespunzator acestora.

De aceea, eu promovez cu atita ardoare sinele, fiintza de dincolo de barbat si femeie.
Iubirea , nu se inchina nici barbatilor si nici femeilor. De aceea, pentru o relatie ideala, atit barbatul precum si femeia, trebuie sa se inchine iubirii, adevarului, fidelitatii , sinelui...

Dincolo de barbat si femeie, se afla iubirea, adevarul sinele... Dumnezeu, binele, fericirea absoluta... putem merge impruna acolo tinandu-ne de mana, ori ne putem impiedeca reciproc prin infidelitate, tradare, surprize, minciuni, satisfactii egoiste...
denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 21:06
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:56:51
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 20:50:52
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:40:17
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 20:38:45
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 20:33:22curcubeu ,vezi ca se fofileaza si nu-ti raspunde
asteptam si eu cu interes raspunsul ala


Am remarcat,draga Amely!!Pacat,m-ar fi interesat pnctul lui de vedere vis-a-vis de problema respectiva!


n-are replica





Da, asa este n-am replica

Dar uite am o floare pentru tine o primesti ?


pentru ca ai recunoscut,da accept
sper ca nu are ghimpi




NU, nu are ghimpi este o floare galbena, este o papadie...

Acum 12 ani in urma, intr-o primavara, am rupt din iarba o papadie si am oferito unei fete care a castigat concursul de Miss Boboc in liceu si din acel moment mi-a devenit sotie ...

Ti-am spus asta, pentru ca sa intelegi valoarea papadiei, privita prin sufletul meu...

... nu are ghimpi... are doar o poveste de dragoste si una despre implinirea viselor daca suflii in ea...
denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 21:25
vai de capu meu,schimba florea in cazul asta
ofera-mi una fara nici o conotatie
Ame_li
Postat pe 28 Februarie 2012 21:32
De la: cristinxxx, la data 2012-02-28 21:17:53
De la: denis_3d25, la data 2012-02-28 21:06:46MissRainbow ?

" De ce raportezi totul numai si numai la femei????????????Si barbatii se supun unui astfel de concept!!!! "

Sint absolut de acord.
Evident ca si barbatii sint doar forme de lut si un program emotional corespunzator acestora.

De aceea, eu promovez cu atita ardoare sinele, fiintza de dincolo de barbat si femeie.
Iubirea , nu se inchina nici barbatilor si nici femeilor. De aceea, pentru o relatie ideala, atit barbatul precum si femeia, trebuie sa se inchine iubirii, adevarului, fidelitatii , sinelui...

Dincolo de barbat si femeie, se afla iubirea, adevarul sinele... Dumnezeu, binele, fericirea absoluta... putem merge impruna acolo tinandu-ne de mana, ori ne putem impiedeca reciproc prin infidelitate, tradare, surprize, minciuni, satisfactii egoiste...
Doar DAMBLAGITII au astfel de preocupari ,oamenii rationali au altfel de preocupari ,fie existentiale sau chiar filozofice.....




Da, esti grozav de rational si preocuparile tale sint evidente. Cand vom fi interesati de parerea ta filozofica te vom invita sa ne-o impartasesti si noua.
denis_3d25
Postat pe 28 Februarie 2012 21:37
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 21:32:26 vai de capu meu,schimba florea in cazul asta
ofera-mi una fara nici o conotatie
Vorbeste din carti ,n-are nici-o treaba cu nrealitatea ,deaia nu-ntelege gafa ...
cristinxxx
Postat pe 28 Februarie 2012 21:39
De la: cristinxxx, la data 2012-02-28 21:39:51
De la: Ame_li, la data 2012-02-28 21:32:26 vai de capu meu,schimba florea in cazul asta
ofera-mi una fara nici o conotatie
Vorbeste din carti ,n-are nici-o treaba cu nrealitatea ,deaia nu-ntelege gafa ...


lasa ca pricepe el pana la urma
Ame_li
Postat pe 28 Februarie 2012 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre barbatii rac? 3 De la: contesina 2 Mai 2011 07:55
am gresit eu? 11 De la: stem_29 24 Octombrie 2010 23:11
400 de baieti ... 20 De la: coldwind 11 Martie 2010 21:40
dilema 8 De la: battleofwits 5 Martie 2011 12:55
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57