Setari Cookie-uri

sa-mi ascult inima sau principiile?

Va spun povestea mea si va rog din suflet sa n-o luati drept un cliseu,sau cel putin inainte de a ma judeca sa va puneti putin in pielea mea!

In urma cu 8 luni de zile am suferit un abuz sexual.Nu m-am adresat organelor competente pt ca nu aveam dovezi si nici nu vroiam sa le cauzez parintilor o astfel de suferinta,pt ca ar fi aflat in mod inevitabil.O saptamana de zile am tremurat la orice ton ridicat,la orice usa trantita de vreun vecin,la orice apel telefonic,nu puteam sa merg pe strada fara a privi inapoi.Dupa aceasta saptamana,cand incepeam sa ma invat sa traiesc cu ce mi s-a intamplat,am inceput sa simt ura si revolta vis-a-vis de orice barbat.Si atunci l-am cunoscut pe El...

Un barbat puternic care simteam ca ma poate proteja si apara de oricine.Am devenit amanta lui,venea sa ma vada de 2-3 ori pe saptamana la mine,ma suna in fiecare zi sa vada ce fac.Ca si comportament extrem de respectuos,un gentlemen desavarsit,avea grija sa nu-mi lipseasca nimic.Faceam licente si mi s-a stricat laptop-ul si eram disperata ca nu aveam posibilitate de a cumpara altul.M-a simtit trista,a insistat sa-i zic ce am,si cand a auzit a rezolvat imediat pb,sustinand ca nu am nici o obligatie fata de el,etc

La inceput eram f rece cu el,execptand faptul ca faceam sex,discutiile noastre erau pe teme generale,fara sa-i dau vreodata vreun detaliu despre mine,despre viata mea etc,pana in ziua in care,facand dragoste mi-a zis ca ma iubeste,ca nu stie ce i se intampla...De atunci am inceput sa-l vad altfel,i-am dat ocazia sa-mi arate ca nu e ca acel nenorocit,si sa vad cat de sensibil este...
Timpul a trecut,sunt 8 luni de cand il stiu...il iubesc si eu si nu-mi imaginez viata fara el.Lucrurile s-au schimbat mult,vb orice,vb calm,nu ne reprosam nimic unul altuia,avem incredere unul in celalalt,ne sprijinim in adevaratul sens al cuvantului.Stau singura si simt casa asta ca si cand ar fi a noastra,vb despre un viitor impreuna.Inainte aveam f multi prieteni barbati,fara alte implicatii,dar care mai glumeau sau de multe ori dadeau de inteles ca asteapta un semn de la mine ca sa fie mai mult,asa ca am renuntat la ei,pt ca ma deranjeaza acest lucru...insa uneori mi-e teama de izolare,ma teama sa nu mi se prabuseasca visul
Si ACUM sa va zic marea pb : este insurat si are si copil...Din spusele lui daca divorteaza nu o face din cauza mea,doar as fi un motiv in plus,a incercat sa plece la un moment dat de acasa inainte de a ma cunoaste si s-a intors acasa chemat de copil,si ea ar fi fost de acord cu divortul,si au ramas impreuna numai pt copil.Din tot comportamentul lui pana acum mi-a creat o imagine a unui om extrem de corect si de bun simt,se gandeste mai mult la ceilalti decat la el...

Ce ma doare pe mine e ca nu provin nici eu dintr-o familie de oameni permisivi...vin dintr-o familie unde am invatat anumite principii,o familie care ar suferi mult sa cunoasca aceasta situatie.Niciodata n-as fi crezut ca voi avea o rel cu un barbat insurat,insa s-a intamplat.Ma gandesc ca si el e om,si el are nevoie sa fie iubit,nu numai sa ofere,il vad cat de mult se bucura pt orice nimic de care ma bucur eu,doar ca ma vede zambind
Viata ne ofera surprize,poate maine aflu ca m-a mintit,ca are o fam f fericita si simtea nevoia unui refugiu,insa eu pe baza a tot ce a fost si este intre noi zic ca numai sentimentele pot sta la baza acestui comportament...
Spuneti-va parerea va rog...ce ati face in locul meu...? Repet nu ma supara nimic la el,e exact cum mi-as fi dorit sa fie barbatul de langa mine,si-mi place si cum sunt eu de cand sunt cu el...
kudika189597
Postat pe 28 Mai 2010 22:39
Inca o data se confirma regula: barbatii buni sunt ori insurati, ori gay...
Lucia38
Postat pe 28 Mai 2010 22:43
De la: Lucia38, la data 2010-05-28 22:43:56Inca o data se confirma regula: barbatii buni sunt ori insurati, ori gay...



Da...cand ma iau gandurile,imi dau seama ca era imposibil sa fie si asa cum e si liber...trebuia sa existe ceva care sa faca totul dificil
kudika189597
Postat pe 28 Mai 2010 23:15
De la: kudika189597, la data 2010-05-28 22:39:40Si ACUM sa va zic marea pb : este insurat si are si copil...
Din spusele lui daca divorteaza nu o face din cauza mea,
Ce ma doare pe mine e ca nu provin nici eu dintr-o familie de oameni permisivi...vin dintr-o familie unde am invatat anumite principii,o familie care ar suferi mult sa cunoasca aceasta situatie.Niciodata n-as fi crezut ca voi avea o rel cu un barbat insurat,insa s-a intamplat.Ma gandesc ca si el e om,si el are nevoie sa fie iubit,nu numai sa ofere,il vad cat de mult se bucura pt orice nimic de care ma bucur eu,doar ca ma vede zambind
Spuneti-va parerea va rog...ce ati face in locul meu...?


Iti sugerez calduros sa-ti vezi de viata ta si sa-ti cauti un om liber care sa fie doar al tau si cu care sa nu faci doar sex, ci sa-ti intemeiezi o familie. Pe tipul asta lasa-l sa-si vada de nevasta si de copil. Din moment ce se pune problema ,,daca divorteaza'', mi-e cam clar ca nu va divorta si ca tot tu vei plange dupa el. Parerea mea.
tematoare
Postat pe 29 Mai 2010 18:59
mda...te cred ca ai nevoie de cineva care sa iti poarte de grija..dar nu unu insurat!
one_size
Postat pe 30 Mai 2010 11:06
offf, daca-i stii cat de fumata e replica "nu ma inteleg cu nevasta, dar stau cu ea pentru copil"....
Chiar daca e sincer, mai devreme sau mai tarziu iti vei da seama ca va trebui sa renunti la el, ca meriti si vrei o relatie in adevaratul sens al cuvantului. Mai bine mai devreme.
kitty_krieger
Postat pe 31 Mai 2010 00:08
in locul tau as iesi si cu alti baieti, sau un alt baiat, sa te distrezi, ca sa vada ca si tu poti face ca el. daca el nu e liber nici tu nu trebuie sa fii neaparat doar cu el. nu spun sa mai ai o relatie, doar sa-ti tii optiunile deschise.
kudika185400
Postat pe 31 Mai 2010 00:15
De la: kudika189597, la data 2010-05-28 22:39:40Va spun povestea mea si va rog din suflet sa n-o luati drept un cliseu,sau cel putin inainte de a ma judeca sa va puneti putin in pielea mea!

In urma cu 8 luni de zile am suferit un abuz sexual.Nu m-am adresat organelor competente pt ca nu aveam dovezi si nici nu vroiam sa le cauzez parintilor o astfel de suferinta,pt ca ar fi aflat in mod inevitabil.O saptamana de zile am tremurat la orice ton ridicat,la orice usa trantita de vreun vecin,la orice apel telefonic,nu puteam sa merg pe strada fara a privi inapoi.Dupa aceasta saptamana,cand incepeam sa ma invat sa traiesc cu ce mi s-a intamplat,am inceput sa simt ura si revolta vis-a-vis de orice barbat.Si atunci l-am cunoscut pe El...

Un barbat puternic care simteam ca ma poate proteja si apara de oricine.Am devenit amanta lui,venea sa ma vada de 2-3 ori pe saptamana la mine,ma suna in fiecare zi sa vada ce fac.Ca si comportament extrem de respectuos,un gentlemen desavarsit,avea grija sa nu-mi lipseasca nimic.Faceam licente si mi s-a stricat laptop-ul si eram disperata ca nu aveam posibilitate de a cumpara altul.M-a simtit trista,a insistat sa-i zic ce am,si cand a auzit a rezolvat imediat pb,sustinand ca nu am nici o obligatie fata de el,etc

La inceput eram f rece cu el,execptand faptul ca faceam sex,discutiile noastre erau pe teme generale,fara sa-i dau vreodata vreun detaliu despre mine,despre viata mea etc,pana in ziua in care,facand dragoste mi-a zis ca ma iubeste,ca nu stie ce i se intampla...De atunci am inceput sa-l vad altfel,i-am dat ocazia sa-mi arate ca nu e ca acel nenorocit,si sa vad cat de sensibil este...
Timpul a trecut,sunt 8 luni de cand il stiu...il iubesc si eu si nu-mi imaginez viata fara el.Lucrurile s-au schimbat mult,vb orice,vb calm,nu ne reprosam nimic unul altuia,avem incredere unul in celalalt,ne sprijinim in adevaratul sens al cuvantului.Stau singura si simt casa asta ca si cand ar fi a noastra,vb despre un viitor impreuna.Inainte aveam f multi prieteni barbati,fara alte implicatii,dar care mai glumeau sau de multe ori dadeau de inteles ca asteapta un semn de la mine ca sa fie mai mult,asa ca am renuntat la ei,pt ca ma deranjeaza acest lucru...insa uneori mi-e teama de izolare,ma teama sa nu mi se prabuseasca visul
Si ACUM sa va zic marea pb : este insurat si are si copil...Din spusele lui daca divorteaza nu o face din cauza mea,doar as fi un motiv in plus,a incercat sa plece la un moment dat de acasa inainte de a ma cunoaste si s-a intors acasa chemat de copil,si ea ar fi fost de acord cu divortul,si au ramas impreuna numai pt copil.Din tot comportamentul lui pana acum mi-a creat o imagine a unui om extrem de corect si de bun simt,se gandeste mai mult la ceilalti decat la el...

Ce ma doare pe mine e ca nu provin nici eu dintr-o familie de oameni permisivi...vin dintr-o familie unde am invatat anumite principii,o familie care ar suferi mult sa cunoasca aceasta situatie.Niciodata n-as fi crezut ca voi avea o rel cu un barbat insurat,insa s-a intamplat.Ma gandesc ca si el e om,si el are nevoie sa fie iubit,nu numai sa ofere,il vad cat de mult se bucura pt orice nimic de care ma bucur eu,doar ca ma vede zambind
Viata ne ofera surprize,poate maine aflu ca m-a mintit,ca are o fam f fericita si simtea nevoia unui refugiu,insa eu pe baza a tot ce a fost si este intre noi zic ca numai sentimentele pot sta la baza acestui comportament...
Spuneti-va parerea va rog...ce ati face in locul meu...? Repet nu ma supara nimic la el,e exact cum mi-as fi dorit sa fie barbatul de langa mine,si-mi place si cum sunt eu de cand sunt cu el...



alta cu jumatea alteia????

se cam poarta ia ca ma insor si eu...se pare ca insuratii f.t mai mult ca neansuratii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Mai 2010 00:16
Asculta-ti inima nu ce zic sau ce-ar putea zice ceilanti.Da acest om te merita.Nu da cu piciorul fericirii.Fii mai increzatoare in tine si totul va fi bine.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 00:29
Dar inainte de a face pasul decisiv, verifical si testeteaza-l mai intii.Asigura-te ca tot ce-ti spune el e adevarat.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 00:32
Care inima draguta , ca parca ziceai ca faci sex cu el si in rest esti mai rece ?
Si principiile s-au dus naibii in momentul in care ai aflat ca are familie si nu l-ai trimis inapoi la sotie si copii.

Postat pe 31 Mai 2010 08:06
Fa ceea ce simti!Sigur ceva se va schimba in timp.Ori va veti plictisi unul de altul,ori veti ramane impreuna !Asa ca ......traieste clipa,ce va fi va fi!
kudika033765
Postat pe 31 Mai 2010 08:32
draga mea.....intotdeauna cele mai frumoase iubiri sunt cele pe care nu poti sa le pastrezi

cunosc foarte bine ce fel de trairi te incearca si te vor incerca mult timp de acum inainte

ti-as ura cu toata sinceritatea ca acel barbat sa fie al tau...insa tot cu aceeasi sinceritate iti spun ca el nu va dori niciodata acest lucru.

el se simte bine ca are cel putin 2 femei la sanul careia se va putea cuibari oricand.
probabil sentimentele lui pentru tine sunt sincere...insa te asigur ca el se simte mult mai in siguranta in situatia de sot cu sotie... si cu amanta...pentru ca la urma urmei doar aceasta pozitie o ocupi acum.

in curand ...o sa vezi.....iti va spune ca sotia lui a aflat de idila voasra si ca ii face viata amara...si va dori un timp in care se" linisteasca"...probabil in bratele alteia.

probabil ca acum stiti amandoi foarte bine cu ce se mananca dragostea...insa te asigur ca a mai mancat felul acesta si cu altele si cu siguranta o va mai face si in viitorul apropiat.

ce trebuie sa stii tu ....
un barbat nu renunta la sotia lui decat daca decide el singur sa-i faca viata amara acesteia
un barbat nu renunta la copii lui niciodata ..pentru ca este un simt innascut in firea llui spre posesivitate si spre perpetuarea speciei....e o chestie legata de masculinitate
un barbat se simte intotdeauna in siguranta cu o sotie alaturi chiar daca nu mai prezinta sentimente clare de afectiune
un barbat isi doreste intotdeauna nu un singur refugiu sentimental si intim... ci daca se poate mai multe
un barbat insa...nu uita niciodata pe cine a iubit....si cu multa discretie si dragalasenie isi va lasa loc in inima ta...doar pentru simplul motiv ca uneori cand va simti nevoia ..sa aiba unde se refugia...fizic si psihic

barbatii sunt foarte ciudati....mai ales cei insurati si au un dar legat de experienta lor de viata sa te faca sa te simti in siguranta si sa simti foarte bine protectia lor.

insa daca le pui conditii stricte sau daca ii pui in posturi jenante...daca le ceri ajutorul in momentele tale dificile....in afara de un sarut tandru si niste incurajari soptite la ureche nu sunt in stare.... ba mai mult , te vei trezi si cu reprosuri....si toate reprosurile spre surprinderea ta ...te vor invinovati doar pe tine.

sfatul meu suna in felul urmator....

iubeste-te cu el pana la epuizare....pentru ca doar cu asta o sa ramai
nu te implica sufleteste si emotional mai mult decat o faci in acest moment

rolul lui in viata ta, nu este decat acela de a-ti transmite o atitudine pozitiva insa cu siguranta nu e dispus sa evolueze cu tine intr-o viata comuna

in speranta ca n-am plictisit...iti urez sa iti ridici moralul si sa te consolezi cu ideea ca ai langa tine cel mai bun amant pe care l-a avut vreo femeie vreodata...oricum sotia lui nu stie asta si te asigur eu ca nici n-o va afla vreodata

mandreste-te ca ai atins culmile iubirii si treci mai departe...iar cand vei simti nevoia sa te refugiezi la randul tau....da-i un telefon si o sa-l gasesti la usa in cel mai scurt timp si cu tot aceleasi manifestari care ti-au sucit mintile.

asa ca ramai aici unde esti acum...pentru ca mai frumoas de atat nu va fi
kudika105225
Postat pe 31 Mai 2010 09:34
mai tot timpul ce e in ograda altuia e mai bun, e mai de admirat, de invidiat, de dorit. da cand il vezi la tine in curte te cam ia cu razgandit
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 10:30

imi face si mie cineva un rezumat? dar sa nu fie vorba despre amanti, alergatul dupa 3 sau fantezii!
touch_me
Postat pe 31 Mai 2010 10:33
De la: kudika189597, la data 2010-05-28 22:39:40Va spun povestea mea si va rog din suflet sa n-o luati drept un cliseu,sau cel putin inainte de a ma judeca sa va puneti putin in pielea mea!

In urma cu 8 luni de zile am suferit un abuz sexual.Nu m-am adresat organelor competente pt ca nu aveam dovezi si nici nu vroiam sa le cauzez parintilor o astfel de suferinta,pt ca ar fi aflat in mod inevitabil.O saptamana de zile am tremurat la orice ton ridicat,la orice usa trantita de vreun vecin,la orice apel telefonic,nu puteam sa merg pe strada fara a privi inapoi.Dupa aceasta saptamana,cand incepeam sa ma invat sa traiesc cu ce mi s-a intamplat,am inceput sa simt ura si revolta vis-a-vis de orice barbat.Si atunci l-am cunoscut pe El...

Un barbat puternic care simteam ca ma poate proteja si apara de oricine.Am devenit amanta lui,venea sa ma vada de 2-3 ori pe saptamana la mine,ma suna in fiecare zi sa vada ce fac.Ca si comportament extrem de respectuos,un gentlemen desavarsit,avea grija sa nu-mi lipseasca nimic.Faceam licente si mi s-a stricat laptop-ul si eram disperata ca nu aveam posibilitate de a cumpara altul.M-a simtit trista,a insistat sa-i zic ce am,si cand a auzit a rezolvat imediat pb,sustinand ca nu am nici o obligatie fata de el,etc

La inceput eram f rece cu el,execptand faptul ca faceam sex,discutiile noastre erau pe teme generale,fara sa-i dau vreodata vreun detaliu despre mine,despre viata mea etc,pana in ziua in care,facand dragoste mi-a zis ca ma iubeste,ca nu stie ce i se intampla...De atunci am inceput sa-l vad altfel,i-am dat ocazia sa-mi arate ca nu e ca acel nenorocit,si sa vad cat de sensibil este...
Timpul a trecut,sunt 8 luni de cand il stiu...il iubesc si eu si nu-mi imaginez viata fara el.Lucrurile s-au schimbat mult,vb orice,vb calm,nu ne reprosam nimic unul altuia,avem incredere unul in celalalt,ne sprijinim in adevaratul sens al cuvantului.Stau singura si simt casa asta ca si cand ar fi a noastra,vb despre un viitor impreuna.Inainte aveam f multi prieteni barbati,fara alte implicatii,dar care mai glumeau sau de multe ori dadeau de inteles ca asteapta un semn de la mine ca sa fie mai mult,asa ca am renuntat la ei,pt ca ma deranjeaza acest lucru...insa uneori mi-e teama de izolare,ma teama sa nu mi se prabuseasca visul
Si ACUM sa va zic marea pb : este insurat si are si copil...Din spusele lui daca divorteaza nu o face din cauza mea,doar as fi un motiv in plus,a incercat sa plece la un moment dat de acasa inainte de a ma cunoaste si s-a intors acasa chemat de copil,si ea ar fi fost de acord cu divortul,si au ramas impreuna numai pt copil.Din tot comportamentul lui pana acum mi-a creat o imagine a unui om extrem de corect si de bun simt,se gandeste mai mult la ceilalti decat la el...

Ce ma doare pe mine e ca nu provin nici eu dintr-o familie de oameni permisivi...vin dintr-o familie unde am invatat anumite principii,o familie care ar suferi mult sa cunoasca aceasta situatie.Niciodata n-as fi crezut ca voi avea o rel cu un barbat insurat,insa s-a intamplat.Ma gandesc ca si el e om,si el are nevoie sa fie iubit,nu numai sa ofere,il vad cat de mult se bucura pt orice nimic de care ma bucur eu,doar ca ma vede zambind
Viata ne ofera surprize,poate maine aflu ca m-a mintit,ca are o fam f fericita si simtea nevoia unui refugiu,insa eu pe baza a tot ce a fost si este intre noi zic ca numai sentimentele pot sta la baza acestui comportament...
Spuneti-va parerea va rog...ce ati face in locul meu...? Repet nu ma supara nimic la el,e exact cum mi-as fi dorit sa fie barbatul de langa mine,si-mi place si cum sunt eu de cand sunt cu el...




sa-mi fie cu iertare .........da tie ii place sa fi'' iubita'' (ca sa nu zic violata)de cine nu trebuie!!!!
anastasia_m
Postat pe 31 Mai 2010 10:35
De la: touch_me, la data 2010-05-31 10:33:34
imi face si mie cineva un rezumat? dar sa nu fie vorba despre amanti, alergatul dupa 3 sau fantezii!


naaaahhhhhhhh...................acilea nu e vorba de da'stea

e vorbirea de viol curat
anastasia_m
Postat pe 31 Mai 2010 10:40
De la: scorpio67, la data 2010-05-31 08:06:44Care inima draguta , ca parca ziceai ca faci sex cu el si in rest esti mai rece ?
Si principiile s-au dus naibii in momentul in care ai aflat ca are familie si nu l-ai trimis inapoi la sotie si copii.




n-ai citit tu cu atentie...am zis ca f mult timp am fost rece cu el si ca eu ma limitam la a face sex si la telefoanele date de el,fara sa-l caut eu vreodata,sau sa vb ceva cu el despre mine sau desspre ce simt...
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 12:46
De la: anastasia_m, la data 2010-05-31 10:40:58
De la: touch_me, la data 2010-05-31 10:33:34
imi face si mie cineva un rezumat? dar sa nu fie vorba despre amanti, alergatul dupa 3 sau fantezii!


naaaahhhhhhhh...................acilea nu e vorba de da'stea

e vorbirea de viol curat




da,poate de asta sunt slaba in fata lui,pt ca nu stiu cati barbati ar sta langa o femeie care a suferit o astfel de trauma...la inceput nu stia,dar de ceva timp a aflat si l-am simtit si mai aproape de mine,mai ales ca mai are alta acasa...a2a ar trebui sa fie perfecta ca sa mai existe
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 12:50
cand ai sa mai cresti ai sa'ti dai si tu seama cum poate el, minunatul tau amant, sa aiba o relatie si cu tine si nevasta'sa, acuma ii gasesti niste scuze de tot rasul. oricum da'i inainte cu principiile tale, se vede cat de bine ai fost tu educata (ca tot te laudai). dar sa stii ca in viata pt orice pacat platesti. mi se rupe sincer de violu' tau, e doar un paravan pt tine pt a te putea destrabala pe dupa dansul. daca erai fata cu principii nici violata nu ajungeai si nici amanta!
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 13:10
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-31 00:08:58offf, daca-i stii cat de fumata e replica "nu ma inteleg cu nevasta, dar stau cu ea pentru copil"....
Chiar daca e sincer, mai devreme sau mai tarziu iti vei da seama ca va trebui sa renunti la el, ca meriti si vrei o relatie in adevaratul sens al cuvantului. Mai bine mai devreme.



stiu ca e fumata...insa e un domn,nu vb niciodata urat de sotie,asta am apreciat,ca nu vne la mine sa se planga de cum e ea...Cand a pomenit prima data de faptul ca vrea sa divorteze de ea cand termin eu scoala,eu i-am zis ca daca va fi sa o faca sa o faca pt el,nu din cauza mea... stiu ca sunt un factor care ar alimenta dorinta lui de despartire,insa nu decisiv...cu acea ocazie mi-a relatat ca a vrut sa plece de acasa,si motivul pt care s-a intors...

eu chiar daca ar fi sa faca acest pas,eu nu-l voi indeparta de copil niciodata...chiar i-am dat sfaturi in acest sens,de cand suntem noi impreuna petrece mai mult timp cu copilul lui fata de inainte...iar referitor la sotie,daca ar fi sa devina fosta sotie,as respecta-o si mi-ar place sa putem conversa normal,ca sa nu fie conflicte care sa afecteze copilul...pt ca nu e un caz in care ea il iubeste de nu mai poate si el e un nesimtit,nu...sunt doi oameni care s-au iubit,au facut un copil,si mai apoi s-au racit unul de altul,insa au decis sa ramana impreuna ca sa creasca acel copil...insa sunt tensiuni...un divort si pe ea ar elibera-o...

De cand a pomenit de edivort,i-am zis la un moment dat,ca nu vreau sa mai vb de un viitor impreuna ci sa ne bucuram de ce avem acum,cat va fi,oricum va ramane in sufletul meu pt cate a facut pt mine...si reactia lui n-a fost una aprobatoare...mi-a zis...de ce spui asta? ma indepartezei de tine,credeam ca e un lucru stabilit..."

sigur ca eu in sufletul meu pastrez acel "daca",sa fiu pregatita pt orice...dar el prin faptele lui nu dovedeste ca e ceva trecator...
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 13:10
sh, si inca o chestie, pe barbati nici in c*r nu'i doare ca ai fost tu violata, poate doar tat'tu si frate'tu, si zic POATE!!
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 13:11
De la: kudika189597, la data 2010-05-31 13:10:23
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-31 00:08:58offf, daca-i stii cat de fumata e replica "nu ma inteleg cu nevasta, dar stau cu ea pentru copil"....
Chiar daca e sincer, mai devreme sau mai tarziu iti vei da seama ca va trebui sa renunti la el, ca meriti si vrei o relatie in adevaratul sens al cuvantului. Mai bine mai devreme.



stiu ca e fumata...insa e un domn,nu vb niciodata urat de sotie,asta am apreciat,ca nu vne la mine sa se planga de cum e ea...Cand a pomenit prima data de faptul ca vrea sa divorteze de ea cand termin eu scoala,eu i-am zis ca daca va fi sa o faca sa o faca pt el,nu din cauza mea... stiu ca sunt un factor care ar alimenta dorinta lui de despartire,insa nu decisiv...cu acea ocazie mi-a relatat ca a vrut sa plece de acasa,si motivul pt care s-a intors...

eu chiar daca ar fi sa faca acest pas,eu nu-l voi indeparta de copil niciodata...chiar i-am dat sfaturi in acest sens,de cand suntem noi impreuna petrece mai mult timp cu copilul lui fata de inainte...iar referitor la sotie,daca ar fi sa devina fosta sotie,as respecta-o si mi-ar place sa putem conversa normal,ca sa nu fie conflicte care sa afecteze copilul...pt ca nu e un caz in care ea il iubeste de nu mai poate si el e un nesimtit,nu...sunt doi oameni care s-au iubit,au facut un copil,si mai apoi s-au racit unul de altul,insa au decis sa ramana impreuna ca sa creasca acel copil...insa sunt tensiuni...un divort si pe ea ar elibera-o...

De cand a pomenit de edivort,i-am zis la un moment dat,ca nu vreau sa mai vb de un viitor impreuna ci sa ne bucuram de ce avem acum,cat va fi,oricum va ramane in sufletul meu pt cate a facut pt mine...si reactia lui n-a fost una aprobatoare...mi-a zis...de ce spui asta? ma indepartezei de tine,credeam ca e un lucru stabilit..."

sigur ca eu in sufletul meu pastrez acel "daca",sa fiu pregatita pt orice...dar el prin faptele lui nu dovedeste ca e ceva trecator...


ce le mai stii tu pe toate cu privire la viata din interiorul casniciei lor
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 13:13
De la: Shhh, la data 2010-05-31 13:10:06cand ai sa mai cresti ai sa'ti dai si tu seama cum poate el, minunatul tau amant, sa aiba o relatie si cu tine si nevasta'sa, acuma ii gasesti niste scuze de tot rasul. oricum da'i inainte cu principiile tale, se vede cat de bine ai fost tu educata (ca tot te laudai). dar sa stii ca in viata pt orice pacat platesti. mi se rupe sincer de violu' tau, e doar un paravan pt tine pt a te putea destrabala pe dupa dansul. daca erai fata cu principii nici violata nu ajungeai si nici amanta!



Eu as zice sa nu mai judeci cu atata cruzime,pt ca viata sa nu-ti arate si tie cum e cand vb despre lucruri pe care nu le cunosti...
si eu eram adepta principiului cum ca,nu oricui i se intampla orice...insa mi s-a dovedit ca uneori e destul sa fii omul nepotrivit ca locul nepotrivit...

si nu ma intereseaza ca ti se rupe tie sau altcuiva de ce mi s-a intampat mie...n-am scris aici ca sa primesc compasiune,ci doar putina intelegere...sa aud alte pareri...

da...orice pacat se plateste...si cum e atunci cand platesti fara sa fi savarsit unul?
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 13:14
De la: Shhh, la data 2010-05-31 13:11:13sh, si inca o chestie, pe barbati nici in c*r nu'i doare ca ai fost tu violata, poate doar tat'tu si frate'tu, si zic POATE!!



Nu-i doare,insa n-ar avea de ce sa aiba o aventura cu o persoana cu o astfel de trauma,cu atat mai putin sa o ajute sa-si revina

si-ar lua una fara sechele,cu care sa se sature de sex si gata
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 13:15
De la: kudika189597, la data 2010-05-31 13:10:23
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-31 00:08:58offf, daca-i stii cat de fumata e replica "nu ma inteleg cu nevasta, dar stau cu ea pentru copil"....
Chiar daca e sincer, mai devreme sau mai tarziu iti vei da seama ca va trebui sa renunti la el, ca meriti si vrei o relatie in adevaratul sens al cuvantului. Mai bine mai devreme.



stiu ca e fumata...insa e un domn,nu vb niciodata urat de sotie,asta am apreciat,ca nu vne la mine sa se planga de cum e ea...Cand a pomenit prima data de faptul ca vrea sa divorteze de ea cand termin eu scoala,eu i-am zis ca daca va fi sa o faca sa o faca pt el,nu din cauza mea... stiu ca sunt un factor care ar alimenta dorinta lui de despartire,insa nu decisiv...cu acea ocazie mi-a relatat ca a vrut sa plece de acasa,si motivul pt care s-a intors...

eu chiar daca ar fi sa faca acest pas,eu nu-l voi indeparta de copil niciodata...chiar i-am dat sfaturi in acest sens,de cand suntem noi impreuna petrece mai mult timp cu copilul lui fata de inainte...iar referitor la sotie,daca ar fi sa devina fosta sotie,as respecta-o si mi-ar place sa putem conversa normal,ca sa nu fie conflicte care sa afecteze copilul...pt ca nu e un caz in care ea il iubeste de nu mai poate si el e un nesimtit,nu...sunt doi oameni care s-au iubit,au facut un copil,si mai apoi s-au racit unul de altul,insa au decis sa ramana impreuna ca sa creasca acel copil...insa sunt tensiuni...un divort si pe ea ar elibera-o...

De cand a pomenit de edivort,i-am zis la un moment dat,ca nu vreau sa mai vb de un viitor impreuna ci sa ne bucuram de ce avem acum,cat va fi,oricum va ramane in sufletul meu pt cate a facut pt mine...si reactia lui n-a fost una aprobatoare...mi-a zis...de ce spui asta? ma indepartezei de tine,credeam ca e un lucru stabilit..."

sigur ca eu in sufletul meu pastrez acel "daca",sa fiu pregatita pt orice...dar el prin faptele lui nu dovedeste ca e ceva trecator...


eventual sa mergeti si la o cafea si ea sa iti povesteasca trecutul barbatului si tu sa ii povestesti prezentul!
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 13:27
te cam martirizezi singura draga, "asemenea trauma" e mult spus la ce faci tu dupa ea. nu te judec, doar ti'am spus parerea mea. si greseala ta e ca ai scris aici asteptand "putina intelegere" si nu ai asteptat pareri sincere. vrei mila? putina intelegere? ti le ofera amantul tau. daca adevarul doare e doar problema ta. da imi imaginez pt el saracul ce greu ii este sa f*ta la doua, of doamne saracul face numa sacrificii
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 13:29
De la: Shhh, la data 2010-05-31 13:29:20te cam martirizezi singura draga, "asemenea trauma" e mult spus la ce faci tu dupa ea. nu te judec, doar ti'am spus parerea mea. si greseala ta e ca ai scris aici asteptand "putina intelegere" si nu ai asteptat pareri sincere. vrei mila? putina intelegere? ti le ofera amantul tau. daca adevarul doare e doar problema ta. da imi imaginez pt el saracul ce greu ii este sa f*ta la doua, of doamne saracul face numa sacrificii



atunci tot ce-t doresc este sa ti se intample si tie asa ceva si sa vb dupa,daca e sau nu"asemenea trauma"...sa vedem daca te "martirizezi" sa nu.... si daca dupa ceea ce ti se intampla,vei sta tot dreapta si nu vei incalca nici un principiu

uite datorita femeilor ca tine,cauta barbatii amante ca mine...sunteti atat de pline de venin,de rautacioase incat uitati sa fiti femei,sa oferi afectiune,intelegere...la orice gasiti critica si faceti scandal
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 14:30

eventual sa mergeti si la o cafea si ea sa iti povesteasca trecutul barbatului si tu sa ii povestesti prezentul![/quote]

una e ce am zis eu...alta ce spui tu... e mai frumos sa se ia de par femeile in astfel de situatii?

Eu o respect ca om pt ca i-a fost alaturi atatia ani,ca i-a facut un copil reusit...insa pe langa tata el,mai e si barbat...si ea pe langa mama mai e si femeie...atat timp cat nici ea nu-l iubeste nu vad de ce m-ar uri?
in urma unui divort si ea si-ar reface viata...crezi ca ea e fericita?si ea simte ce simte si el...obligatie si atat...

si inca o chestie...nu se sacrifica sa f.ta doua cum zicea cineva pe aici...nici macar nu dorm impreuna,ea doarme cu copilul...si asta nu din cauza mea...asa e de ceva timp...drept dovada ca ma suna oricand si raspunde la tel oricand...msj etc
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 14:34
De la: Shhh, la data 2010-05-31 13:29:20te cam martirizezi singura draga, "asemenea trauma" e mult spus la ce faci tu dupa ea. nu te judec, doar ti'am spus parerea mea. si greseala ta e ca ai scris aici asteptand "putina intelegere" si nu ai asteptat pareri sincere. vrei mila? putina intelegere? ti le ofera amantul tau. daca adevarul doare e doar problema ta. da imi imaginez pt el saracul ce greu ii este sa f*ta la doua, of doamne saracul face numa sacrificii



PS: n-a fost o greseala sa scriu aici...am primit si pareri frumoase si de bun simt...nu toata lumea simte nevoia sa jigneasca si sa improaste cu noroi
kudika189597
Postat pe 31 Mai 2010 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
50 de motive pentru care merita sa fii barbat!!! OARE???? 11 De la: mitura 20 Septembrie 2009 13:13
barbati gelosi 143 De la: TangoFeliz 9 Februarie 2010 22:51
Barbatii si minciuna 40 De la: geo_x 10 Octombrie 2009 16:57
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45
hobbi-urile barbatilor!!! 24 De la: laremi01 2 Aprilie 2009 11:49