Setari Cookie-uri

trebuie sa fac avort...

De la: kudika516940, la data 2012-03-28 16:37:23Buna ziua,este prima oara cand scriu pe un forum...am ajuns sa imi fie rusine sa vb cu cineva despre subiectul asta,pt ca mi-e fica sa nu fiu invinovatatita...stiu ca nu e bine ceea ce vreau sa fac:(..
Am 25 de ani,sunt cu un baaiat de 8 luni,ne iubim dar nu prea ne intelegem...am ramas insarcinata ..am 9 saptamani...de ceva timp incoace ne certam tot maid es si chiar sutem violenti :( amandoi ne dorim copil,dar in situatia asta,eu nu pot sa stau..mi-e frica mai tarziu sa nu ne certam definitiv,si sa raman singura cu un copil,fara tata...As vrea sa ne despatim si sa fac intrerupered e sarcina...Tin sa mentionez ca nu sunt de acord cu avorturile,de cand mi-am inceput viata sexuala am luat tot timpul anticonceptionale,dar am facut o pauza de la ele ,timpd e 1 luna..in care am patito...:(Multumesc




pai...in primul rand nu stiu cat e de ok sarcina la o luna dupa intreruperea anticonceptionalelor....trebuie sa vorbesti cu doctorul....eu am luat multe pastile in timpul sarcinii(si pastile de astm) pentru ca nu stiam ca sunt insarcinata si am riscat sa fie bolnavioara fetita dar a fost bine...m-a ajutat dumnezeu pentru ca am ales sa tin sarcina....in al 2-lea rand daca simti ca trebuie sa te desparti de el fa-o...dar bebelusul nu are nici o vina....pastreaza copilul...iti va aduce alinare in cele mai grele momente ale vietii....poate isi revine si el cand vede copilasul....mergeti la o ecografie impreuna...poate il schimba....va fi bine....nu omora copilasul....
nykky
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:02
ho ho hooo,,bravo nyky,,le ai dat o lectie femeilor mult mai mature ca tn,,,bravo
giordao
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:05
iar vorbesti prostii curcubeu,,poate sa faca acel avort fara sa i aduca lui la cunostinta,,ti am mai zis,,incearca sa te abtii,,de multe ori spui tampenii de nici nu ti dai seamsa
giordao
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:10
De la: MissRainbow, la data 2012-03-28 09:18:57
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-28 09:11:31
De la: MissRainbow, la data 2012-03-28 08:39:31
De la: kudika516853, la data 2012-03-27 23:28:14am ramas de curand insarcinata...iar eu nu vreau sa pastrez copilul...am 18ani...ink nu mi-am terminat scoala...si multe altele...tatal vrea neaparat sa pastram copilul...amenintand k dak fac avort ma da in judecata pentru dauna morale...se poate asa ceva? va rog sa imi raspundeti....



Nu,nu poate intrucat nu sunteti casatoriti!!!Decizia iti apartine in totalitate!!!Fata draga,mai are rost sa te intreb motivul pentru care nu te-ai protejat corespunzator?????????


poate sa demonstreze ca este tatal copilului. de teste ai auzit?


Si ce?Nu o poate obliga sa faca acel test daca ea nu doreste,nu sunt casatoriti,legea nu o poate obliga!!Ea poate face acel avort ,fara sa-i aduca lui la cunostinta aces lucru!!!
giordao
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:10
De la: Piscolinoo, la data 2012-03-28 11:50:19
De la: kudika516853, la data 2012-03-27 23:28:14am ramas de curand insarcinata...iar eu nu vreau sa pastrez copilul...am 18ani...ink nu mi-am terminat scoala...si multe altele...tatal vrea neaparat sa pastram copilul...amenintand k dak fac avort ma da in judecata pentru dauna morale...se poate asa ceva? va rog sa imi raspundeti....

daca nu te simti in stare sa cresti un copil si sa-i oferi o viata decenta si fericita atunci mai bine renunta.dar inainte de a renunta gandeste-te de doua ori.El nu-ti poate face nimic,decizia este a ta in legatura cu patrarea sarcinii,nimeni nu te poate obliga sa-ti iei o astfel de responsabilitate.
dar cum au raspuns si colegii mei de forum........de ce nu v-ati protejat?
ai o minte ft dreata ca de obicei tichitaco,,ia nu are nici o decizie de luat,,copilul ala nu se poate apara,,crima,,voi instigati la crima prin ce vorbiti aici si nici macar nu va dati seama ,,copilul ala are suflet la fel ca tn chiar daca inca nu a vazut lumina zilei,,si nu poate striga dp ajutor tichitaco,,incercati sa ganditi cand scoateti cva pe gura,,sau macar documentati va
giordao
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:15
De la: giordao, la data 2012-04-17 19:05:08ho ho hooo,,bravo nyky,,le ai dat o lectie femeilor mult mai mature ca tn,,,bravo



cruntul adevar.....femeile mai "mature" cred ca la 17-18 ani suntem niste mucoase....sa se mai gandeasca...ne invata la prostii si noi ascultam gandindu-ne ca poate au dreptate ca sunt mai mari....si facem prostii...eu nu am ascultat de mama cand a zis sa fac avort si bine am facut....
nykky
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:07
De la: giordao, la data 2012-04-17 19:15:40
De la: Piscolinoo, la data 2012-03-28 11:50:19
De la: kudika516853, la data 2012-03-27 23:28:14am ramas de curand insarcinata...iar eu nu vreau sa pastrez copilul...am 18ani...ink nu mi-am terminat scoala...si multe altele...tatal vrea neaparat sa pastram copilul...amenintand k dak fac avort ma da in judecata pentru dauna morale...se poate asa ceva? va rog sa imi raspundeti....

daca nu te simti in stare sa cresti un copil si sa-i oferi o viata decenta si fericita atunci mai bine renunta.dar inainte de a renunta gandeste-te de doua ori.El nu-ti poate face nimic,decizia este a ta in legatura cu patrarea sarcinii,nimeni nu te poate obliga sa-ti iei o astfel de responsabilitate.
dar cum au raspuns si colegii mei de forum........de ce nu v-ati protejat?
ai o minte ft dreata ca de obicei tichitaco,,ia nu are nici o decizie de luat,,copilul ala nu se poate apara,,crima,,voi instigati la crima prin ce vorbiti aici si nici macar nu va dati seama ,,copilul ala are suflet la fel ca tn chiar daca inca nu a vazut lumina zilei,,si nu poate striga dp ajutor tichitaco,,incercati sa ganditi cand scoateti cva pe gura,,sau macar documentati va



Giordaaaneee!!!!Scufunzi marfa cu ambalaju.....eu nu am scris nici un comentariu pt ca nu sant deacord cu aceste intreruperi din ziua de azi,dupa parerea mea este o crima,dar nu pot sa comentez fiecare e liber sa ia hotararea care-i convine!!!!!!!!Citeste mai atent s-au iti imprumut ochelarii mei!!!
Titanika
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:45
....
kudika516853
Postat pe 22 Aprilie 2012 00:32
Buna seara tuturor,aveam 21 de ani cin am facut avort ,si eram in aceeasi situatie ca si tine ,ne am despartit pina la urma dar vreau sa spun ca acum am 37 de ani si regret in fiecare zi din viata mea ca am avortat,spe exemplu mama mea a fost foarte chinuita de tatal meu si nu a divortat de el ca sa aiba tata la copii ,iar de la virsta de 17 ani numai am tata mama a fost care sa zbatut ptr noi nu el asa ca te sfatuiesc fa copilul ca dupa aceea nu o sa regreti asta este cea mai mare mindrie a unei femei in viata ei nu face aceeasi greseala ca si mine eu am mustrari de constiinta si acuma ia ti inima in dinti si dai drumul si fa un bebe ,asta este viata barbatii citeodata vin si pleaca indiferent de citi copi au asa ca fi tare si lupta ptr acest suflet nevinovat si ai sa vezi ce mindra o sa fi,Domnul sa te binecuvinteze si felicitari .Te pup Cu respect Nicoleta.
kudika228425
Postat pe 22 Aprilie 2012 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avortul - crima? 463 De la: Josie 18 Iulie 2013 09:48
o parere macar......... 6 De la: marco918 19 Iulie 2009 14:30
Intrerupere de sarcina cu un singur comprimat 72 De la: 27 Octombrie 2016 14:26
revenirea ciclului menstrual dupa sarcina 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:52
O dilema ingrozitoare 25 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:39