Setari Cookie-uri

prieteni...dar ce se va intampla mai departe....

am 19 ani, si o experienta de viata nu prea placuta. am nevoie de un sfat de la voi, sau poate cineva a trecut prin asta, il cunosc pe mihai de vreo 5 ani, eram simple cunostinte si nimic mai mult, pana anul trecut prin decembrie knd totul a luat o intorsatura neasteptata, mergem aman2 la meditatii, ne facem temele impreuna si mai nou ne petrecem sambetele impreuna, insa niciodata nu am deschis subiecte despre iubire, el mi-a spus acum ceva timp cum ca ar avea o prietena, insa acest lucru nu e adevarat, avand confirmarea mamei lui. de cand stam sambetele impreuna ma simt f mult atrasa de el, de kte ori il vad park imi mai creste o inima, sunt atat de fericita. ieri( 14. feb) am stat toata ziua impreuna, insa nu s-a intamplat nimic, am vrut sa-l sarut insa mi-a fost teama.vreau sa-i spun ce simt ptr el, dar nu stiu dk e bine. knd il vad simt nevoia de al saruta, insa ma opresc spunandu-mi k totul e doar un vis. ce sa fac? sa-i spun ce simt ptr el? va ro ajutati-ma. multumesc
maria1989
Postat pe 15 Februarie 2009 22:22
Stii ce ar trebui sa faci? De ce nu-l pupi pe obraz asa din senin cand sunteti doar voi doi. Vezi cum reactioneaza...Daca te intreaba de ce ai facut asta...Ii spui ca asa ai simtit...Asa ti-a spus inima...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 22:38
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:38:23Stii ce ar trebui sa faci? De ce nu-l pupi pe obraz asa din senin cand sunteti doar voi doi. Vezi cum reactioneaza...Daca te intreaba de ce ai facut asta...Ii spui ca asa ai simtit...Asa ti-a spus inima...


si eu m-am gandit la asta...dar am renuntat, cand ne intalnim incerc sa imi iau o bluza mai decoltata, ptr k se tot holbeaza la sanii mei....chiar acu kteva minute m-a sunat sa ma-i zik ce a facut la meditati.abia astept sa vina sambata sa-l pot vedea din nou. ms mlt de sfat
maria1989
Postat pe 16 Februarie 2009 12:13
Hei toti barbatii fac asa...Vezi sa nu-l intimidezi...Ti-am spus un pupic pe obraz venit din senin va da cu siguranta rezultate insotit de un zambet frumos...Si neaparat sa fiti singuri ca sa puteti discuta nestingheriti dupa aceea..
EmperorNerva
Postat pe 16 Februarie 2009 18:22
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-16 18:22:03Hei toti barbatii fac asa...Vezi sa nu-l intimidezi...Ti-am spus un pupic pe obraz venit din senin va da cu siguranta rezultate insotit de un zambet frumos...Si neaparat sa fiti singuri ca sa puteti discuta nestingheriti dupa aceea..


nu cred k vom vb prea mult, o sa ne intln sambata din nou, nu vom fi prea singuri da...vad eu
maria1989
Postat pe 16 Februarie 2009 19:37
Comunicarea este foarte importanta. Si mai ales trebuie sa ai incredere in tine si in sentimentele tale. Sa fi sincera si sa-l privesti in ochi...Chiar daca te balbai trebuie sa stii ca un indragostit care-si exprima liber sentimentele fiind coplesit de emotii este o imagine ce face praf inima oricui...Trebuie sa gasesti un prilej in care ramaneti doar voi doi...Da mai multe detalii...In ce context te intalnesti cu el? La el acasa, la tine acasa? La meditatii?
EmperorNerva
Postat pe 16 Februarie 2009 20:11
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-16 20:11:17Comunicarea este foarte importanta. Si mai ales trebuie sa ai incredere in tine si in sentimentele tale. Sa fi sincera si sa-l privesti in ochi...Chiar daca te balbai trebuie sa stii ca un indragostit care-si exprima liber sentimentele fiind coplesit de emotii este o imagine ce face praf inima oricui...Trebuie sa gasesti un prilej in care ramaneti doar voi doi...Da mai multe detalii...In ce context te intalnesti cu el? La el acasa, la tine acasa? La meditatii?



pai sambata ne vedem la mine sa mai facem niste variante ptr bac, iar duminik ne vom duce aman2 la o manastire din jurul ploiestiului, vor fi si ai mei aksa sambata dar nu vor aveai ei treaba cu noi. oricum el e un tip de nota 10, f sensibi si sufletist.
maria1989
Postat pe 16 Februarie 2009 21:30
Atunci este foarte bine. Daca este precum il descrii tu sigur va ramane impresionat de manifestarea ta de dragoste...Parerea mea: lasa faza cu decolteul...Daca stii sa-i vorbesti l-ai dat gata...Imi dau seama ca sunteti foarte apropiati daca va cunoasteti si familiile...
EmperorNerva
Postat pe 16 Februarie 2009 21:39
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-16 21:39:40Atunci este foarte bine. Daca este precum il descrii tu sigur va ramane impresionat de manifestarea ta de dragoste...Parerea mea: lasa faza cu decolteul...Daca stii sa-i vorbesti l-ai dat gata...Imi dau seama ca sunteti foarte apropiati daca va cunoasteti si familiile...



pai da, mama mea lucreaza cu mama lui, si asa ne-am cunoscut si noi, pai i-am zs acum pe mess k sambata vreau sa-i zic ceva si m-a intrb dk e grav si i-am zs k nu, asa k pana sambata se va framanta la ce-i voi spune, air eu tre sa am gandesc ce am sa-i spun, oricum ms mlt ptr sfaturi
maria1989
Postat pe 16 Februarie 2009 21:48
Ce ai mai facut cu amicul tau? L-ai speriat putin...Povestea mi se pare interesanta, adolescentina, emotionanta...Ma vad pe mine in anii adolescentei...Ce parere are mama ta despre el? Dar mama lui despre tine? Va petreceti timpul liber impreuna? Mergeti la cinema, teatru impreuna? Ati fost in vacante impreuna la mare, la munte?
EmperorNerva
Postat pe 17 Februarie 2009 19:09
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-17 19:09:06Ce ai mai facut cu amicul tau? L-ai speriat putin...Povestea mi se pare interesanta, adolescentina, emotionanta...Ma vad pe mine in anii adolescentei...Ce parere are mama ta despre el? Dar mama lui despre tine? Va petreceti timpul liber impreuna? Mergeti la cinema, teatru impreuna? Ati fost in vacante impreuna la mare, la munte?


buna, pe ziua de azi, ma rog e seara, mare lucru nu am fct am vb f putin aseara pe mess cu el, bineinteles despre scoala.......mama lui despre mine... e f incantata de mine ptr k ma considera mult mai matura de kt el si cred k il pot influenta in bine, si are dreptate, ptr k imi cere sfaturi in unele imprejurari, mama despre el.... e ok, chiar mi-a zs k e un baiat f la locul lui, si in ziua de azi sunt f putini cei k el, si are dreptate. nu ne petrecem timpul impreuna, dkt sambata knd facem niste ex pe la mate sau alte materii ptr bac, in rest nimic, un mergem nici la teatru, cinema sau alte locuri, mai putin mare/ munte. e c-am complicata situatia...nici nu`s ce sa fac...sunt total confuza, dar abia astept ziua de sambata
maria1989
Postat pe 17 Februarie 2009 21:11
Buna Ina!

Mi-am cam facut o idee despre relatia voastra actuala. Imi amintesc ca si eu la randul meu eram indragostit de o fata alaturi de care mergeam la meditatii. Nu am avut curajul sa-i spun si cred ca am gresit...Acum imi pare rau. Sunt momente cand trebuie sa iei decizii. In tren trebuie sa urci atunci cand trece prin gara ta...Inca o chestie...Daca ti se umezesc ochii, eu nu zic sa dai in plans, intelegi tu ce vreau sa spun, cred ca l-ai putea impresiona avand in vedere de faptul ca spui ca este un tip sensibil.

Succes! Ai incredere in tine! O sa fie bine!
EmperorNerva
Postat pe 17 Februarie 2009 21:33
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-17 21:33:03Buna Ina!

Mi-am cam facut o idee despre relatia voastra actuala. Imi amintesc ca si eu la randul meu eram indragostit de o fata alaturi de care mergeam la meditatii. Nu am avut curajul sa-i spun si cred ca am gresit...Acum imi pare rau. Sunt momente cand trebuie sa iei decizii. In tren trebuie sa urci atunci cand trece prin gara ta...Inca o chestie...Daca ti se umezesc ochii, eu nu zic sa dai in plans, intelegi tu ce vreau sa spun, cred ca l-ai putea impresiona avand in vedere de faptul ca spui ca este un tip sensibil.

Succes! Ai incredere in tine! O sa fie bine!


ms mlt de tot ptr sfaturi, sper k pana la urma sa iasa ok
maria1989
Postat pe 17 Februarie 2009 21:39
De la: Ina19, la data 2009-02-15 22:22:18am 19 ani, si o experienta de viata nu prea placuta. am nevoie de un sfat de la voi, sau poate cineva a trecut prin asta, il cunosc pe mihai de vreo 5 ani, eram simple cunostinte si nimic mai mult, pana anul trecut prin decembrie knd totul a luat o intorsatura neasteptata, mergem aman2 la meditatii, ne facem temele impreuna si mai nou ne petrecem sambetele impreuna, insa niciodata nu am deschis subiecte despre iubire, el mi-a spus acum ceva timp cum ca ar avea o prietena, insa acest lucru nu e adevarat, avand confirmarea mamei lui. de cand stam sambetele impreuna ma simt f mult atrasa de el, de kte ori il vad park imi mai creste o inima, sunt atat de fericita. ieri( 14. feb) am stat toata ziua impreuna, insa nu s-a intamplat nimic, am vrut sa-l sarut insa mi-a fost teama.vreau sa-i spun ce simt ptr el, dar nu stiu dk e bine. knd il vad simt nevoia de al saruta, insa ma opresc spunandu-mi k totul e doar un vis. ce sa fac? sa-i spun ce simt ptr el? va ro ajutati-ma. multumesc


Ma gandesc ca e foarte timid daca te-a mintit ca are o prietena .Vrea sa se protejeze de eventuale avansuri..
O fata simte cand ar putea sa atraga atentia ...Daca ai cel mai mic semn de la el,e simplu..Atinge-l ca din greseala,uita-te in ochii lui (da nu ca bolanda)asa...frumos,zambeste-i des ..
Daca te place o sa reactioneze el...Daca nu reactioneaza ori nu te vrea ,ori..lasa-l sa mai creasca.
De una singura nu poti sa construiesti o relatie..
ella_c
Postat pe 17 Februarie 2009 21:43
De la: ella_c, la data 2009-02-17 21:43:25
De la: Ina19, la data 2009-02-15 22:22:18am 19 ani, si o experienta de viata nu prea placuta. am nevoie de un sfat de la voi, sau poate cineva a trecut prin asta, il cunosc pe mihai de vreo 5 ani, eram simple cunostinte si nimic mai mult, pana anul trecut prin decembrie knd totul a luat o intorsatura neasteptata, mergem aman2 la meditatii, ne facem temele impreuna si mai nou ne petrecem sambetele impreuna, insa niciodata nu am deschis subiecte despre iubire, el mi-a spus acum ceva timp cum ca ar avea o prietena, insa acest lucru nu e adevarat, avand confirmarea mamei lui. de cand stam sambetele impreuna ma simt f mult atrasa de el, de kte ori il vad park imi mai creste o inima, sunt atat de fericita. ieri( 14. feb) am stat toata ziua impreuna, insa nu s-a intamplat nimic, am vrut sa-l sarut insa mi-a fost teama.vreau sa-i spun ce simt ptr el, dar nu stiu dk e bine. knd il vad simt nevoia de al saruta, insa ma opresc spunandu-mi k totul e doar un vis. ce sa fac? sa-i spun ce simt ptr el? va ro ajutati-ma. multumesc


Ma gandesc ca e foarte timid daca te-a mintit ca are o prietena .Vrea sa se protejeze de eventuale avansuri..
O fata simte cand ar putea sa atraga atentia ...Daca ai cel mai mic semn de la el,e simplu..Atinge-l ca din greseala,uita-te in ochii lui (da nu ca bolanda)asa...frumos,zambeste-i des ..
Daca te place o sa reactioneze el...Daca nu reactioneaza ori nu te vrea ,ori..lasa-l sa mai creasca.
De una singura nu poti sa construiesti o relatie..



asa e de una singura nu se poate, pai il ating din greseala si-mi zice k nu-i nimic, ma uit in ochii lui, se uita si apoi ii fuge pivirea in alta aprte, acum kteva sapt facea un ex la mate si eram langa el i-am zs sa se grabeask si mi-a zs k nu paote ptr k il intimidez, sau ma priveste in ochi si knd vb apoi cu mine se balbaie ceva de groaza;))
maria1989
Postat pe 17 Februarie 2009 22:07
Hahaha,ce-mi place!!Il intimidezi...
Daca pe el il vrei ,spune-i ! Nu ai alta solutie!
E genul care prefera sa moara decat sa primeasca un refuz.Te uiti frumusel la el si incepi sa-i spui.Dupa prima propozitie ,cuvintele o sa-ti iasa singure .
Gandeste-te ca el e cel timid...Deci, spune-i!
Mai rau decat starea asta de incertitudine ce poate fi??
ella_c
Postat pe 17 Februarie 2009 22:14
De la: ella_c, la data 2009-02-17 22:14:53Hahaha,ce-mi place!!Il intimidezi...
Daca pe el il vrei ,spune-i ! Nu ai alta solutie!
E genul care prefera sa moara decat sa primeasca un refuz.Te uiti frumusel la el si incepi sa-i spui.Dupa prima propozitie ,cuvintele o sa-ti iasa singure .
Gandeste-te ca el e cel timid...Deci, spune-i!
Mai rau decat starea asta de incertitudine ce poate fi??



pai....mai rau de atat nu`s, nu cred k poate fi nimic, ehe uite-l k a intrat pe mess, acum tre sa ma bage in seama, k asa face mereu, cum intra ma intreaba ce fac;)), asta e...il vreau ptr k mi-a pikt cu tronc
maria1989
Postat pe 17 Februarie 2009 22:21
De la: Ina19, la data 2009-02-17 22:21:45
De la: ella_c, la data 2009-02-17 22:14:53Hahaha,ce-mi place!!Il intimidezi...
Daca pe el il vrei ,spune-i ! Nu ai alta solutie!
E genul care prefera sa moara decat sa primeasca un refuz.Te uiti frumusel la el si incepi sa-i spui.Dupa prima propozitie ,cuvintele o sa-ti iasa singure .
Gandeste-te ca el e cel timid...Deci, spune-i!
Mai rau decat starea asta de incertitudine ce poate fi??



pai....mai rau de atat nu`s, nu cred k poate fi nimic, ehe uite-l k a intrat pe mess, acum tre sa ma bage in seama, k asa face mereu, cum intra ma intreaba ce fac;)), asta e...il vreau ptr k mi-a pikt cu tronc[/quote

Cati ani ai? 19?
Pari mai micuta..hmmm


hai vrajeste-l pe mess! iti tin pumnii!!
ella_c
Postat pe 17 Februarie 2009 22:42
De la: ella_c, la data 2009-02-17 22:42:57
De la: Ina19, la data 2009-02-17 22:21:45
De la: ella_c, la data 2009-02-17 22:14:53Hahaha,ce-mi place!!Il intimidezi...
Daca pe el il vrei ,spune-i ! Nu ai alta solutie!
E genul care prefera sa moara decat sa primeasca un refuz.Te uiti frumusel la el si incepi sa-i spui.Dupa prima propozitie ,cuvintele o sa-ti iasa singure .
Gandeste-te ca el e cel timid...Deci, spune-i!
Mai rau decat starea asta de incertitudine ce poate fi??



pai....mai rau de atat nu`s, nu cred k poate fi nimic, ehe uite-l k a intrat pe mess, acum tre sa ma bage in seama, k asa face mereu, cum intra ma intreaba ce fac;)), asta e...il vreau ptr k mi-a pikt cu tronc[/quote

Cati ani ai? 19?
Pari mai micuta..hmmm


hai vrajeste-l pe mess! iti tin pumnii!!




19ani, nu`s mica deloc, am 1.80:D, eh.....pe mess nu merge vrajeala, mai bine knd ma intalnesc cu el ii spun in fata ce vreau si ce simt ptr el si gata, chiar dk o sa ma balbai :))))
maria1989
Postat pe 17 Februarie 2009 22:48
sunt asa dezamagita:(.....mi-am propus sa nu mai incerc nimic cu amicul meu
maria1989
Postat pe 20 Februarie 2009 15:19
De ce? Asa de repede cedezi?! Ce te-a dezamagit? Daca vrei sa obtii ceva in viata trebuie sa insisti...Tine minte asta...
EmperorNerva
Postat pe 21 Februarie 2009 15:38
De la: Ina19, la data 2009-02-20 15:19:28sunt asa dezamagita:(.....mi-am propus sa nu mai incerc nimic cu amicul meu


Uneori e bine sa nu fortezi nota.Dragoste cu sila nu se poate!
Nu poti avea pretentia sa simta la fel ca tine mai ales ca ti-a dat de inteles ca are prietena. .Lasa-l sa-si dea seama ce vrea ,ar fi pacat sa stricati si prietenia ...
ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 17:27
De la: ella_c, la data 2009-02-21 17:27:05
De la: Ina19, la data 2009-02-20 15:19:28sunt asa dezamagita:(.....mi-am propus sa nu mai incerc nimic cu amicul meu


Uneori e bine sa nu fortezi nota.Dragoste cu sila nu se poate!
Nu poti avea pretentia sa simta la fel ca tine mai ales ca ti-a dat de inteles ca are prietena. .Lasa-l sa-si dea seama ce vrea ,ar fi pacat sa stricati si prietenia ...



m-am suparat f rau knd mi-a zis k sambata nu mai vine la mine k se duce la buniksa si k nici duminik nu mergem la manastire k e tot la buniksa....imi venea sa-i inchid telefonul knd mi-a zis...asa k am renuntat la tot, incerc sa ma distantez de el si sa-l nu-l mai ajut cu nimic
maria1989
Postat pe 21 Februarie 2009 20:14
Ina ,acesta e un refuz! Accepta-l si mergi inainte.Asta e, nu e neaparat ca persoana de care te indragostesti sa te iubeasca...

Din contra,ajuta-l si fi mai calda ca niciodata...dar cu indiferenta, tine-l la distanta.
ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 20:30
De la: ella_c, la data 2009-02-21 20:30:14Ina ,acesta e un refuz! Accepta-l si mergi inainte.Asta e, nu e neaparat ca persoana de care te indragostesti sa te iubeasca...

Din contra,ajuta-l si fi mai calda ca niciodata...dar cu indiferenta, tine-l la distanta.


el vrea sa fie amabil mereu, insa c-am da cu bata-n balta, nu stie sa refuze frumos...acu faca ce vrea, nu ma mai intereseaza, nu ma mai implic deloc, am sa fiu distanta de acu incolo
maria1989
Postat pe 21 Februarie 2009 20:49
eu zic sa nu renuti..........poate chiar nu avut timp sa vina la tine in weekend .....poate a vrur sa stea vu bunica..el n a refuzat nika pt ca de fpat nu stia ce aveai tu in gand....eu zic sa nu renunti, faptul ca s a dus la bunica nu inseamna nika rau si mai ales un refuz.. s a dus la bunica si punct...fi bucuroasa ca te a anuntat si ca nu te a lasat asa ...
ok din cate am inteles eu povestea ta ...parerea mea este ca tr sa continui.....
tu stii motivul pt care s a dus la bunica? i ai da putin de inteles depsre ce vrei savb cu el..sau doar i ai spus ca vrei sa vb cu el despre ceva?

tr sa fi bucuroasa ca iubesti...si in plus daca el nu vrea..sa stii ca uneori o prietenie valoreaza mult mai mult decat o relatie de iubirea...
curaj si fi optimista!
liza1370
Postat pe 22 Februarie 2009 23:24
De la: liza1370, la data 2009-02-22 23:24:10eu zic sa nu renuti..........poate chiar nu avut timp sa vina la tine in weekend .....poate a vrur sa stea vu bunica..el n a refuzat nika pt ca de fpat nu stia ce aveai tu in gand....eu zic sa nu renunti, faptul ca s a dus la bunica nu inseamna nika rau si mai ales un refuz.. s a dus la bunica si punct...fi bucuroasa ca te a anuntat si ca nu te a lasat asa ...
ok din cate am inteles eu povestea ta ...parerea mea este ca tr sa continui.....
tu stii motivul pt care s a dus la bunica? i ai da putin de inteles depsre ce vrei savb cu el..sau doar i ai spus ca vrei sa vb cu el despre ceva?

tr sa fi bucuroasa ca iubesti...si in plus daca el nu vrea..sa stii ca uneori o prietenie valoreaza mult mai mult decat o relatie de iubirea...
curaj si fi optimista!


da, mi-a zis de ce se duce, nu i-am spus ce vroiam sa vb cu el,dar raamsese sa-i spun sambata ce a trecut, doar i-am zis ca e ceva important si chiar vroia sa-i spun in clipa aia si i-am zis ca nu pot. si a ramas asa, de vineri nu am mai vb cu el nu nimic, sper k in seara asta sa vorbim knd va intra pe mess, eu i-am dat de banuit ce as vrea, insa fiind o fire f timida....poate k ar trebui sa-i spun in fata ce vreau de la el, insa mie teama de un refuz, si mai teama mie ca as putea pierde prietenia cu el sua mai bine zis ca prietena noastra ar lua o intorsatura
maria1989
Postat pe 23 Februarie 2009 14:44
lupta sa terminat. nu mai am de ce sa lupt knd mi-a trantit k el are pe altcineva, bine k nu i-am spus inainte ce vroiam de fapt...asa am sa ramanem simpli amici si nimic mai mult. nu mai vreau sa incerc nimic. prefer sa nu ma mai lupt cu morile de vant, asta e....am cazut si nu ma mai ridic, am alte prioritati acum, dekt sa pierd vremea ptr ceva ce nu merita
maria1989
Postat pe 23 Februarie 2009 22:32
De la: Ina19, la data 2009-02-23 22:32:12lupta sa terminat. nu mai am de ce sa lupt knd mi-a trantit k el are pe altcineva, bine k nu i-am spus inainte ce vroiam de fapt...asa am sa ramanem simpli amici si nimic mai mult. nu mai vreau sa incerc nimic. prefer sa nu ma mai lupt cu morile de vant, asta e....am cazut si nu ma mai ridic, am alte prioritati acum, dekt sa pierd vremea ptr ceva ce nu merita


stiai de la bun inceput ca are pe altcineva.Dar te-ai incapatanat sa crezi ca te minte..

Jos palaria in fata lui!A jucat cinstit ..si sa stii ca este foarte bine sa ai stfel de prieteni!


ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 22:44
sari pe el si pupu-l
lacrasar
Postat pe 24 Februarie 2009 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el ramane cu ea si eu cu el in gand...?? 197 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
Ce sa fac? 31 De la: yumalai 7 Mai 2009 08:24
Totul sa sfarsit.......... 24 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:36
iubesc o persoana ..imposibila de iubit!:( 88 De la: Piscolinoo 17 Septembrie 2012 17:26
Dece mereu fetele si daca iubesc si daca nu tot pt ele banu face legea? 22 De la: spumosu 6 Octombrie 2009 15:46