Setari Cookie-uri

Problema mare si urgenta!!!!

Buna seara.As fi foarte fericita daca as primi un raspuns la intrebarile mele, poate cineva a mai trecut prin asa ceva.Ca sa va spun mai pe scurt, banuielile mele sunt legate de chisturi si cred ca ar putea fi provocate de postinor.
problema mea este urmatoarea:
-inca din primele luni de cand mi-a venit pt primadata ciclul, a fost regulat. Luna aceasta trebuia sa imi vina in 15.este 23 si inca nu mi-a venit. Inca din data de 14 am dureri de mijloc, ca si cum imi va veni dar ceva il'tine', il opreste.E a doua luna in care am avut o scurgere compusa mai mult din sange, in luna anterioara a avut o culoare spre mov.De o sarcina nici nu se pune problema fiindca ultimul contact sexual inainte de acest ciclu a fost in ianuarie, iar de atunci mi-a venit in fiecare luna ciclul.Am avut dureri de ovare si intepaturi la burta.Tin sa precizez ca in luna aprilie a anului trecut am luat postinor, iar dupa 2saptamaniam luat din nou.Stiu ca este o tragedie sa faci asa ceva, realizez, dar nu am avut incotro, m-a lovit un ghinion imens.dupa ce am luat acel postinor am inceput sa am ciclu extrem de abundent,dureri groaznice cu stari de sufocare si lesin, chiar si voma.De asemenea, mama mea a avut de-a face cu chisturi ovariene, fiind operata.Nu stiu ce se intampla cu mine, credeti ca este ceva grav si este din cauza postinorului luat in prostie/? Curand ma voi duce sa consult un ginecoloc, dar pana atunci am nevoie de raspunsuri!Va multumesc mult!
kudika_5766
Postat pe 23 Aprilie 2012 03:03
De la: kudika_5766, la data 2012-04-23 03:03:50Buna seara.As fi foarte fericita daca as primi un raspuns la intrebarile mele, poate cineva a mai trecut prin asa ceva.Ca sa va spun mai pe scurt, banuielile mele sunt legate de chisturi si cred ca ar putea fi provocate de postinor.
problema mea este urmatoarea:
-inca din primele luni de cand mi-a venit pt primadata ciclul, a fost regulat. Luna aceasta trebuia sa imi vina in 15.este 23 si inca nu mi-a venit. Inca din data de 14 am dureri de mijloc, ca si cum imi va veni dar ceva il'tine', il opreste.E a doua luna in care am avut o scurgere compusa mai mult din sange, in luna anterioara a avut o culoare spre mov.De o sarcina nici nu se pune problema fiindca ultimul contact sexual inainte de acest ciclu a fost in ianuarie, iar de atunci mi-a venit in fiecare luna ciclul.Am avut dureri de ovare si intepaturi la burta.Tin sa precizez ca in luna aprilie a anului trecut am luat postinor, iar dupa 2saptamaniam luat din nou.Stiu ca este o tragedie sa faci asa ceva, realizez, dar nu am avut incotro, m-a lovit un ghinion imens.dupa ce am luat acel postinor am inceput sa am ciclu extrem de abundent,dureri groaznice cu stari de sufocare si lesin, chiar si voma.De asemenea, mama mea a avut de-a face cu chisturi ovariene, fiind operata.Nu stiu ce se intampla cu mine, credeti ca este ceva grav si este din cauza postinorului luat in prostie/? Curand ma voi duce sa consult un ginecoloc, dar pana atunci am nevoie de raspunsuri!Va multumesc mult!



Draga mea,in probleme ginecologice,nu se merge pe banuieli,prezumtii,ci se discuta numai pe baza controalelor si examenelor de specialitate !!!Cand ti-ai facut ultima ecografie transvaginala sau a abdomenului inferior?Ultimul control ginecologic?Produsul "Postinor" l-ai luat ca urmare a recomandarii medicale sau "dupa ureche"?Intrucat mama ta a avut chisturi ovariene,exista pe latura genealogica feminina,predispozitie in acest sens,deci,cea mai indicata recomandare este aceea de a te prezenta la medic!!Fa toate investigatiile si solicita toate informatiile de la medicul curant!!Poate fi o dereglare,dar ca la oricare problema de sanatate,trebuie identificata sursa de provenienta a acesteia!!Deci prezinta-te la medic,fara teama,nu este ceva ,care sa te indemne la accese de panica,nu iti pot spune mai mult in acest moment,caci medicul,pe baza invetigatiilor,te va lamuri complet!!
MissRainbow
Postat pe 23 Aprilie 2012 07:36
Hey!! Fa un bebe si scapi de orice chist,ciclul devine regulat si nici nu vei mai avea durerile astea groaznice..:D iti zic din experienta!! Bafta!!
alyce4u
Postat pe 10 Mai 2012 09:28
De la: alyce4u, la data 2012-05-10 09:28:21Hey!! Fa un bebe si scapi de orice chist,ciclul devine regulat si nici nu vei mai avea durerile astea groaznice..:D iti zic din experienta!! Bafta!!




Ideea nu este rea,dar nu poate reprezenta o solutie general valabila!!!
MissRainbow
Postat pe 10 Mai 2012 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stiti pe cineva? 4 De la: skiuri 13 Martie 2010 21:16
raceala- intarziere menstruatie? 29 De la: kudika443947 11 Octombrie 2015 19:32
APARAT REVOLUTIONAR DE BIOREZONANTA 1 De la: healthy006304 25 Mai 2010 17:42
help pls 4 De la: healthy010354 27 Decembrie 2009 13:14
Pot sa raman in sarcinata? 21 De la: franziska_eu 18 Ianuarie 2012 14:27