Setari Cookie-uri

ce inseamna cervicita clamydia

de unde se poate lua boala asta .am fost la un ginecolog si mi a zis ca am rana pe col,m-am duc la altu a zis ca nici nu vede ca as fi avut asa ceva dar mi-a facut analiza de secretie vaginala cu antigen clamydia si mi a iesit pozitiv ,am facut tratament si astept raspuns.dar tot nu inteleg de unde am luato.eu find casatorita de 3 ani
florena_florentina
Postat pe 15 August 2008 13:49
Se poate lua de la bazinul cu apa public unde vine toata lumea sa faca baie. Ce tratament pe gura (cu tablete)ati folosit? Daca nu este vindecate exista durere. La laborator ex. sesologic Pt. Chlamidia -Ig.M este + in faza acuta a bolii si ex. serologic pt. Chlamidia-Ig.G ramane +mereu si arata ca a -ti avut boala.
Cris
mariana_rm
Postat pe 18 August 2008 17:14
am luat tratament azitomicina 2 tablete odata .timp de 3 saptamani adica 6 tablete.am refacut testu si mi a iesit negativ dar eu tot mai simt ca ma mai doare din cand in cand
florena_florentina
Postat pe 19 August 2008 14:12
BUNA FLORENA, SA STII CA TRATAMENTUL PENTRU CLAMYDIA TREBUIE LUAT IMPREUNA CU SOTUL TAU, DACA EL NU FACE TRATAMENT NU POTI SCAPA DE ACEASTA BOALA. NU VREAU SA FIU REA DAR ACEASTA BOALA SE IA PE CALE SEXUALA...
SABRINA_healthy
Postat pe 2 Martie 2009 11:09
Chlamydia este o boala care se transmite EXCLUSIV pe cale sexuala! Deci nu se ia de pe nici o toaleta, prosop sau din vreun bazin! Si poate deveni foarte periculoasa, pentru ca, in majoritatea cazurilor este asimptomatica, deci habar nu ai de ce suferi si o poti lasa chiar si ani intregi netratata. Sau poate necesita un tratament de lunga durata, pe parcursul a 3-4 luni... De fapt, asa se trateaza in mod corect Chlamydia!!! Iar partenerul trebuie sa urmeze exact acelasi tratament.Analizele trebuiesc facute la o luna de la terminarea tratamentului si neaparat repetate, deoarece este un parazit intracelular care se evidentiaza greu la testul antigen. Bine ar fi sa se faca testele din sange, Ig A, Ig G si Ig M!
Va sfatuiesc sa luati foarte in serios aceasta infectie, pentru ca poate da sterilitate.
Dianne_t8
Postat pe 10 Iunie 2009 11:26
De la: Dianne_t8, la data 2009-06-10 11:26:44Chlamydia este o boala care se transmite EXCLUSIV pe cale sexuala! Deci nu se ia de pe nici o toaleta, prosop sau din vreun bazin! Si poate deveni foarte periculoasa, pentru ca, in majoritatea cazurilor este asimptomatica, deci habar nu ai de ce suferi si o poti lasa chiar si ani intregi netratata. Sau poate necesita un tratament de lunga durata, pe parcursul a 3-4 luni... De fapt, asa se trateaza in mod corect Chlamydia!!! Iar partenerul trebuie sa urmeze exact acelasi tratament.Analizele trebuiesc facute la o luna de la terminarea tratamentului si neaparat repetate, deoarece este un parazit intracelular care se evidentiaza greu la testul antigen. Bine ar fi sa se faca testele din sange, Ig A, Ig G si Ig M!
Va sfatuiesc sa luati foarte in serios aceasta infectie, pentru ca poate da sterilitate.

Subscriu la cele zise de Dianne

Postat pe 12 Septembrie 2009 15:16


Dragele mele,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.

Acum o oferta speciala de „crizã“ – de la 3 pachete (de orice tip), 17 lei /pachetul!!!! Oferta este limitata!!!!!

Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com
D.
kudika028076
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTATI-MA!!!! 13 De la: elvira_costin 27 Septembrie 2009 10:54
escapelle si continuarea foliei de COC 1 De la: healthy004061 20 Noiembrie 2009 22:25
Merita! 5 De la: miss_darine 13 Iulie 2011 20:50
buna 12 De la: ilumax_76 13 Noiembrie 2011 06:58
va rog sa ma ajutati 8 De la: rubya 21 Martie 2010 07:38