Setari Cookie-uri

va rog un sfat,ca nu mai stiu ce sa fac ...

in aceasi situatie am fost si eu...dar degeaba primesti sfaturi s faci cea ce credem noi ca este mai bn...pana nu te levosti singura cu capu d sus nu o s iti dai seama lafel am fost si eu,daca mergeam cu el la petrecere nu aveam voie s ridic privirea din pamant,asa ca grabeste-te ia-ti inima in dinti si pune punct acestui calvar.esti tanara ai toata viata inainte,fa-ti prieteni iesi si distreazate. am o int el are prieteni?
julyxx
Postat pe 24 Mai 2012 14:05
serpico_
Postat pe 24 Mai 2012 14:29
De la: serpico_, la data 2012-05-24 14:29:38

DA...Am citat pe THAIS...o parere avizata ,incisiva si adevarata.
De ce nu apare ca am citat ?
serpico_
Postat pe 24 Mai 2012 14:31
Pentru kudika6458: faci prea multe sacrificii si compromisuri pentru aceasta relatie, incat ai ajuns sa pui aceasta relatie si acest barbat mai presus de tine si de ceea ce-ti doresti tu, cu adevarat.

Eu zic ca e vremea sa te trezesti si sa te desparti de acest om, oricat de mult l-ai iubi, pentru ca bine nu-ti face, dupa cum ai remarcat chiar tu insati. Spune stop inainte de a deveni o persoana depresiva.

Multa bafta iti doresc!
kokeshi
Postat pe 31 Mai 2012 11:38
multumesc mult pt sfaturi si pareri fetelor :) zicea cineva mai sus sa caut ''sursa de gelozie'' ..pai o stiu, inainte sa fie cu mine a stat cu una care la inselat..dar deja a trecut 3 ani jumate de atunci si 2 de cand este cu mine...m-am saturat sa il tot conving ca eu nu sunt ca si aia...degaba ii bag in cap ca nu vrea sa inteleaga,si pt el toate femeile sunt la fel ca si aia..altcineva spunea ca nu exista barabt perfect,asta stiu..sunt convinsa,nici femeia perfecta nu exista..si nu stau cu el pt bani,no way..ma intretin singura de la 18 ani..nu imi place sa fiu intretinuta,spuneam doar ca are un job bun ca sa va dau detalii despre el nu ca stau cu el pt bani..oricum, cred ca relatia o sa se termine de la sine , acum fac un curs pt un nou job care necesita multe calatorii, si cu siguranta relatia se va termina odata cu noul meu loc de munca...va multumesc pt ca ati avut rabdare sa cititi ''povestioara'' mea
kudika_6458
Postat pe 31 Mai 2012 18:10
hmm...uite eu am trecut prin asa ceva... de 2 ori...ambele reletii de aprox 2 ani... mi-am pierdut de 2 ori prietenele...si prietenii... eu sunt o persoana foarte sociabila...si ei erau gelosi... ...si cum spui tu.. erau ambii genu' de tipi..care doar trebuia sa spun cu voce ce-mi doressc si era lege pt ei.... cant eram cu primul... el lucra in strainatate...facea bani...si imi cumpara tot ce-mi doream.am fost in vacanta la mare in spania o luna...in care m-am simtit oribil! nu puteam sa ridic capul.... apai...frate...asa ceva nu merita....serios... te legi la cap si nu te doare... aduna-te scumpa si du-te la oras....si sa stii ca mai gasesti ca el....dupa orice colt... stii care-i faza... ???? e o vb....: tot la hot ii e frica de furat! e dreapta vb... :| take care
kudika_8864
Postat pe 31 Mai 2012 19:13
lasa-l si fugi mancand pamantul!
kudika467548
Postat pe 4 Iunie 2012 06:17
Se poate schimba sau nu! Aceleasi cuvinte le auzeam si de al meu.."Daca nu-ti convine , lasa-ma , ne despartim!"...au trecut 2 ani pana c am avut puterea sa fac asta..Sunt acele persoane care ne "fac" din vorbe , si pentru ca ii vrem neaparat , din N motive suportam toate geloziile si raul care ni-l fac...Orice s-ar intampla , sa nu uiti...VIATA NU SE OPRESTE AICI!!SI, CINE STIE CE TI-A REZERVAT BUNUL DUMNEZEU , PENTRU TOATE CATE AI INDURAT LANGA UN BARBAT GELOS!!! Ai incredere in tine insuti , si o sa-ti fie mai usor!!!
kudika490054
Postat pe 4 Iunie 2012 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre o relatie intre 2 fete? 343 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
DILEMA 13 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43
iubesc prea mult 63 De la: FAT__FRUMOSSS___ 8 Februarie 2012 10:59
cnoasteti cuplur balanta-varsator?? 19 De la: kudika098645 28 Iunie 2010 06:10
poate mici sfaturi? 13 De la: Calandrinon 17 Decembrie 2009 12:02