Setari Cookie-uri

Cum pot sa cuceresc un barbat care are prietena de 2 ani chiar cu care a avut in trecut cateva despartiri temporaredar care totusi nu ma vrea pe mine???

Buna...sunt noua aici dar cu toate astea as vrea si eu un raspuns la intrebarea de mai sus...desi imi place tare mult de un tip si am incercat sa ma apropii de el el nu ma vrea...stiu ca o iubeste stiu ca poate nu ma considera cea mai frumoasa eu fiind mai plinuta, el chiar spunandu-mi la un moment dat ca ra trebui sa mai slabesc dar cu toate astea eu il vreau...am inceput sa tin la el si ii simt lipsa
mi-as dori sa pot sa fiu cu el si el sa fie cu mine....nu stiu ce as putea schimba in comportamentu meu pt ca el sa ma vrea...sau ce sa fac?????
La un moment dat noi chiar am schimbat cativa pupici dar din ceea ce intelegeam el vroia mai mult de le mine insa eu nu puteam sa-i ofer asta stiind ca in orice moment imi poate da cu flit
Si inca ceva am incercat sa fiu cu altcineva insa nu pot fiindca gandul meu imi sta numai la el...so pls give me an advise what can i do
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 19:21
De la: rondina, la data 2012-05-07 19:26:38 Iata ce am inteles eu pana acum :
tu esti indeagostita de el, dar 'geaba...el nu te vrea! Am ghicit?

*indragostita
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 19:31
dap exact..eu il vreau si el nu...ce pot sa fac??
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 19:31
Deci ti-a spus ca nu te vrea, dar tu continui ??!! Ce vrei, sa devii presul de sters pe picioare ?? Fa un dus rece si o sa-ti treaca mahmureala..... Mai sunt baieti pe lumea asta. Asteapta cuminte, gaseste-ti un hobby si lasa gandurile. Invata sa te respecti pe tine, daca vrei sa fii respectata de altii.
GHEISA_
Postat pe 7 Mai 2012 19:34
stai putin ca nu e chiar asa...am dreptu sa aleg pe cine vreau...iar pana la urma ce are ea si nu am eu????????
ca daca stau sa ma gandesc nu sunt urata ca muma padurii stiu sa ma aranjez si pe deasupra am si note bunicele la fac...eu totusi il vreau si crede-ma ca am incercat sa nu m mai gandesc la el dar cu cat ,a refuza mai mult cu atat mai mult il vreau eu...deci eu vreau un sfat ce sa fac...iar in ceea ce-l priveste nu mi-a dat de inteles ca nu ma vrea dar nici ca ma vrea...pur su simplu a inceput sa ma ignore
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 19:37
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:31:17dap exact..eu il vreau si el nu...ce pot sa fac??

Probabil ca, pupicilor schimbati intre voi, tu le-ai dat o alta conotatie...mai intima si ti-ai facut sperante desarte !
Scoate-l din minte, dar mai ales din inima, pentru ca tu te-ai indragostit de el...numai ca iubesti o himera, numai in imaginatia ta ati putea exista, ca si cuplu! Nu cred ca esti genul lui, dupa ce ti-a facut observatia ca, ai putea sa mai slabesti...si oricum, el are o prietena pe care o pastreaza, in ciuda despartirilor si impacarilor dintre ei !
Deci, trebuie sa-l privesti doar ca pe un simplu amic si atat! Daca fortezi nota, s-ar putea sa-i pierzi si prietenia!
Bafta!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 19:39
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:45:13ok atunci vad ca treb sa mi-l scot din minte...insa cum sa fac asta ca la mine e exact pe dos cand un baiat ma refuza cu atat mai mult il vreau eu...e un fel de joc al puterii vreau sa imi demonstrez mie ca sunt puternica ca pot avea tot ce imi doresc...deci cum fac sa mi-l scot din minte si sa nu mai actionez impulsiv

Inteleg ca esti o fire orgolioasa, dar incearca reversul medaliei sau altfel spus ...psihologia inversa ! Ignora-l si tu ....si vei vedea ca te va baga el in seama! Functioneaza intotdeauna!!!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 19:52
Invata ca in viata ...se mai si pierde!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 19:53
Am incercat indiferenta nu are succes in cazul meu...dar oricum cred ca imi propun altceva sa nu ii mai bag in seama deloc timp de 2 saptamani iar cum va fi ziua mea in curand nici sa nu-l invit...sau sa-l invit dar sa apar cu un gagiu cv?????
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 19:58
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:58:10Am incercat indiferenta nu are succes in cazul meu...dar oricum cred ca imi propun altceva sa nu ii mai bag in seama deloc timp de 2 saptamani iar cum va fi ziua mea in curand nici sa nu-l invit...sau sa-l invit dar sa apar cu un gagiu cv?????

Super tare ! Asa sa faci, vad ca nu duci lipsa de idei...bravo!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 20:04
cand e vorba de dat sfaturi ma descurc destul de bine...insa cand e vorba de mine nu ma descurc asa bine...cum s-ar spune sunt buna la teorie dar nu si la practica
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 20:07
Cum pot sa cuceresc un barbat care are prietena de 2 ani chiar cu care a avut in trecut cateva despartiri temporaredar care totusi nu ma vrea pe mine???

Simplu! Il lasi in pace !
Daca nu te vrea nu ti-e clar ca nu trebuie sa mai insisti? Chiar n-ai nici un pic de demnitate, te milogesti de un purtator de izmene sa-ti dea atentie?
Thais13
Postat pe 7 Mai 2012 20:15
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:07:47cand e vorba de dat sfaturi ma descurc destul de bine...insa cand e vorba de mine nu ma descurc asa bine...cum s-ar spune sunt buna la teorie dar nu si la practica

Te cred destul de "puternica" pentru a rezista timp de doua saptamani, timp in care sa-l ignori la greu, iar cand va fi ziua ta ...sa nici nu-l inviti! Stii de ce nu ar trebui sa-l inviti?! Pentru ca in momentul in care-l vezi, chiar daca tu ai fi insotita de un tip,iar ai incepe cu "fixatia" ta; apoi, daca nu te va invita la dans toata seara, te-ar mai apuca si alte "damblale"....intelegi ce spun? Lasa sa decida timpul, dar sa ai mereu in minte ca el nu este un barbat liber si ca nici nu te iubeste sau doreste in viata lui!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 20:16
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:45:13ok atunci vad ca treb sa mi-l scot din minte...insa cum sa fac asta ca la mine e exact pe dos cand un baiat ma refuza cu atat mai mult il vreau eu...e un fel de joc al puterii vreau sa imi demonstrez mie ca sunt puternica ca pot avea tot ce imi doresc...deci cum fac sa mi-l scot din minte si sa nu mai actionez impulsiv


O persoana puternica nu face ce faci tu.
O persoana puternica stie sa piarda sau mai bine zis cand sa renunte.
Thais13
Postat pe 7 Mai 2012 20:17
doamne ce dure sunteti cu mine...insa daca eu il vreau ce pot sa fac????? pe undeva eu imi dau seama ca tin la el desi nu trebuie...eu stiu ca el o iubeste pt ca ea a fost prima si el primu...insa ael s-a mai despartit de ea fiindca ea ii facea crize de gelozie pe teme absurde...asa ca eu totusi vreau sa incerc
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 20:19
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:19:04doamne ce dure sunteti cu mine...insa daca eu il vreau ce pot sa fac????? pe undeva eu imi dau seama ca tin la el desi nu trebuie...eu stiu ca el o iubeste pt ca ea a fost prima si el primu...insa ael s-a mai despartit de ea fiindca ea ii facea crize de gelozie pe teme absurde...asa ca eu totusi vreau sa incerc


N-ai decat! Esecul o sa fie cu atat mai rasunator cu cat insisti mai mult.Sti ce se intampla cu mustele care te bazaie insistent si enervant.Iei pliciul si le plesnesti.
Thais13
Postat pe 7 Mai 2012 20:22
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:19:04doamne ce dure sunteti cu mine...insa daca eu il vreau ce pot sa fac????? pe undeva eu imi dau seama ca tin la el desi nu trebuie...eu stiu ca el o iubeste pt ca ea a fost prima si el primu...insa ael s-a mai despartit de ea fiindca ea ii facea crize de gelozie pe teme absurde...asa ca eu totusi vreau sa incerc

Noi nu suntem dure cu tine, este doar efectul adevarului, care doare!
Nu esti obligata sa tii cont de sfaturile noastre, ci cum consideri tu de cuviinta!
O seara buna!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 20:22
ok, incearca!
dar el a fost mai mult decat...categoric
maria-ioana
Postat pe 7 Mai 2012 20:23
ce trebuie sa le placa baietilor cand au fetele la picioarele lor
scuze, da eu nu ma pot abtine sa nu rad.
eu o singura intrebare iti pun, daca tu nu te respecti pe tine, altii de ce ar face-o?
muza_ta
Postat pe 7 Mai 2012 20:24
De la: Thais13, la data 2012-05-07 20:22:47
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:19:04doamne ce dure sunteti cu mine...insa daca eu il vreau ce pot sa fac????? pe undeva eu imi dau seama ca tin la el desi nu trebuie...eu stiu ca el o iubeste pt ca ea a fost prima si el primu...insa ael s-a mai despartit de ea fiindca ea ii facea crize de gelozie pe teme absurde...asa ca eu totusi vreau sa incerc


N-ai decat! Esecul o sa fie cu atat mai rasunator cu cat insisti mai mult.Sti ce se intampla cu mustele care te bazaie insistent si enervant.Iei pliciul si le plesnesti.

subscriu!
muza_ta
Postat pe 7 Mai 2012 20:25
ok atunci il ignor si gata...poate peste catva timp imi va trece...insa va intreb pe voi fetelor nu ati simtit niciodata ciuda ca nu ati fost cu un baiat bun?????? ca e al alteia care poate s-a milogit de le mai bine si mai ales care a stiut sa lupte...eu am pierdut de multe ori pe tema asta asa ca de data asta mai incerc inca o data...daca nici de data asta nu imi iese ma dau batuta...si inca ceva ganditi-va ca pe baiatu asta vrand nevrand eu il vad in fiecare zi pt ca suntem la aceeasi universitate
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 20:29
Ei, fetelor!
Mandra asta obsedata seamana cu o amica de-a mea care a vrut musai sa prinda un cal si sa-l calareasca .De suit s-a suit pe el dar a cazut pe partea cealalta si si-a rupt si mana iar calul a fugit mancand pamantul.
Thais13
Postat pe 7 Mai 2012 20:29
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:29:21ok atunci il ignor si gata...poate peste catva timp imi va trece...insa va intreb pe voi fetelor nu ati simtit niciodata ciuda ca nu ati fost cu un baiat bun?????? ca e al alteia care poate s-a milogit de le mai bine si mai ales care a stiut sa lupte...eu am pierdut de multe ori pe tema asta asa ca de data asta mai incerc inca o data...daca nici de data asta nu imi iese ma dau batuta...si inca ceva ganditi-va ca pe baiatu asta vrand nevrand eu il vad in fiecare zi pt ca suntem la aceeasi universitate


Tot ce e al alteia ti se pare bun , dar nu-l cunosti.Sub poleiala ar putea sa fie viermi .
Thais13
Postat pe 7 Mai 2012 20:31
draga mea thais ce cuvinte folosesti aici...m-ai comparat cu o musca, m-ai facut mandra obsedata..la cuvinte vad ca te pricepi...insa sufelt ai in tine femeie??????? pt ca daca ai avea te-ai pune in locul meu si ti-ai da seama ca nu mi-e asa bine...am vrut un sfat nu sa fiu luata in ras
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 20:32
suflet scz
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 20:33
in fine inchei aici conversatia si ma las pagubasa...deja stau si ma gandesc cred ca totusi o sa urmez sfatul rondinei...macar ea a stiut sa vorbeasca intr-o forma mai amabila fara sa ma ia in ras
kudika_6509
Postat pe 7 Mai 2012 20:35
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 19:21:55Buna...sunt noua aici dar cu toate astea as vrea si eu un raspuns la intrebarea de mai sus...desi imi place tare mult de un tip si am incercat sa ma apropii de el el nu ma vrea...stiu ca o iubeste stiu ca poate nu ma considera cea mai frumoasa eu fiind mai plinuta, el chiar spunandu-mi la un moment dat ca ra trebui sa mai slabesc dar cu toate astea eu il vreau...am inceput sa tin la el si ii simt lipsa
mi-as dori sa pot sa fiu cu el si el sa fie cu mine....nu stiu ce as putea schimba in comportamentu meu pt ca el sa ma vrea...sau ce sa fac?????
La un moment dat noi chiar am schimbat cativa pupici dar din ceea ce intelegeam el vroia mai mult de le mine insa eu nu puteam sa-i ofer asta stiind ca in orice moment imi poate da cu flit
Si inca ceva am incercat sa fiu cu altcineva insa nu pot fiindca gandul meu imi sta numai la el...so pls give me an advise what can i do
sarpe ce esti
criszoe
Postat pe 7 Mai 2012 20:38
De la: kudika_6509, la data 2012-05-07 20:32:41draga mea thais ce cuvinte folosesti aici...m-ai comparat cu o musca, m-ai facut mandra obsedata..la cuvinte vad ca te pricepi...insa sufelt ai in tine femeie??????? pt ca daca ai avea te-ai pune in locul meu si ti-ai da seama ca nu mi-e asa bine...am vrut un sfat nu sa fiu luata in ras


Eu nu te-am luat in nici un ras, fata.Ce am spus e perfect adevarat.Esti obsedata de a-l cuceri, de a-l ingenunchia de fapt pentru ca doar tu crezi ca esti potrivita pentru el dar uiti un lucru esential.El NU CREDE ASTA.Iar comparatia cu musca ma tem ca e adevarata.Cam asta esti tu pentru el.NU te simti penibil cand bazai in jurul lui si cersesti atentie?
Thais13
Postat pe 7 Mai 2012 20:39
suntem femei, si probabil fiecare dintre noi am trait o iubire neimpartasita
dar cu bune si cu rele cei 2 , formeaza un cuplu de ceva vreme
tu, inteleg ca nu ai facut un secret din sentimentele tale (mingea e in terenul lui si nu si-a schimbat hotararea)
nu e vb de ce area ea si tu nu
pt el, ea e speciala
tu esti speciala pt un alt barbat
sincer, nu cred ca poti face ceva
doar sa te umilesti si el sa te respinga .
vrei asta?
iti doresc sa fii iubita si.....speciala pt cine trebuie
maria-ioana
Postat pe 7 Mai 2012 20:40
nu te ia nimeni la misto. parerea mea e ca te iei singura la misto si cel mai grav e ca nu-ti dai seama :)
atat timp cat ceri niste pareri, invata sa fii si de acord cu ele.
muza_ta
Postat pe 7 Mai 2012 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Denatureaza adevarul... 14 De la: Lorena26 4 August 2009 00:07
un scorpion dat naibii 5 De la: popamelia 13 Martie 2009 12:47
diferenta de varsta 33 De la: kudika_35255 18 Octombrie 2013 13:41
cum sa-l fac sa nu sufere? 19 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 20:35
oameni casatoriti care inseala 134 De la: nucuta 1 Iulie 2010 11:40