Setari Cookie-uri

Sotul meu e plictisit de vacantele in doi

De la: kudika512351, la data 2012-05-07 14:52:44Mai astept un an si primesc cetatenia, gasesc de lucru..poate devenind independenta isi schimba si el atitudinea. Voi incerca tot ce-mi sta in puteri, pentru ca nu vreau sa ne despartim..ne vine greu pentru ca in orice cuplu intervin probleme, dar noi mai si suntem de nationalitati convingeri religioasae si educatii diferite.


Cu siguranta isi va schimba atitudinea in momentul in care vei deveni independenta si nu vei mai depinde financiar de el. Poate ca el isi doreste o astfel de relatie, una in care tu sa nu faci sau sa spui dupa cum vrea el, asta ca sa simta si el ca acea relatie e vie. La momentul actual, e sigur de tine si de relatia voastra, si, de aceea, totul, inclusiv sa-si petreaca timpul cu tine, i se pare plictisitor.

Incearca sa faci tot ce e posibil, sa obtii un job si sa castigi proprii tai bani. Fii si tu mai tacuta, mai misterioasa fata de el, nu-i spune intotdeauna unde te duci si cu cine te vezi, si iti garantez ca ii vei retrezi interesul in ceea ce te priveste.

Iti doresc mult succes!
kokeshi
Postat pe 11 Mai 2012 13:13
...vacanta in patru ar fi ok doar pentru un sex in grup...! Glumeam! Sau nu ? Daca persoana cu care esti este ok, poti avea cea mai frumoasa vacanta...eu, impreuna cu sotia mea, pot merge oriunde, ne simtim minunat, avem acelasi ritm, ne plac aceleasi lucruri sau intelegem fiecare nevoia celuilalt pentru un lucru sau altul ori ne adaptam si adoptam acel ceva.
In plus, nu rebuie sa ne adaptam programul dupa prieteni, nu trebuie sa bem, mancam, vizitam, culcam/trezim, etc dupa programul altcuiva...De aceea eu sunt pentru vacantele in doi...sau in patru, dupa caz...!
dancombi
Postat pe 11 Mai 2012 15:37
De la: kokeshi, la data 2012-05-11 13:13:12
De la: kudika512351, la data 2012-05-07 14:52:44Mai astept un an si primesc cetatenia, gasesc de lucru..poate devenind independenta isi schimba si el atitudinea. Voi incerca tot ce-mi sta in puteri, pentru ca nu vreau sa ne despartim..ne vine greu pentru ca in orice cuplu intervin probleme, dar noi mai si suntem de nationalitati convingeri religioasae si educatii diferite.


Cu siguranta isi va schimba atitudinea in momentul in care vei deveni independenta si nu vei mai depinde financiar de el. Poate ca el isi doreste o astfel de relatie, una in care tu sa nu faci sau sa spui dupa cum vrea el, asta ca sa simta si el ca acea relatie e vie. La momentul actual, e sigur de tine si de relatia voastra, si, de aceea, totul, inclusiv sa-si petreaca timpul cu tine, i se pare plictisitor.

Incearca sa faci tot ce e posibil, sa obtii un job si sa castigi proprii tai bani. Fii si tu mai tacuta, mai misterioasa fata de el, nu-i spune intotdeauna unde te duci si cu cine te vezi, si iti garantez ca ii vei retrezi interesul in ceea ce te priveste.

Iti doresc mult succes!

Ai perfecta dreptate, merçi mult!
kudika512351
Postat pe 11 Mai 2012 16:02
esti o ipocrita!! te consideri trofeu???? hai ma lasi???? dk erai un trofeu macar iti dadeai silinta sa ii inveti limba si sa ii accepti anturaju si pe el ca persoana! sunt turcoaicele urate?????? du te duduie si impusca te. eu sunt turcoaica si nu sunt urata. noi suntem altfel, daca nu te simti implicata e ca nu faci parte din grupul nostru! atata timp cat ne desconsideri nu vei putea niciodata sa il ai in intregime!!!
kudika021451
Postat pe 11 Mai 2012 16:56
Eu n-am zis ca nu stiu limba, ci doar ca n-o vorbesc fluent, duduie. Turcoaicele sunt urate, scuza-ma ca ti-o spun si se mai si machiaza si imbraca oribil..poate una frumoasa la 1000 locuitori .Chiar sotul meu spune ca femeile lor sunt urate si grase, la 1,50 in inaltime..asa ca sunt trofeu, invidioaso!
kudika512351
Postat pe 11 Mai 2012 17:02
De la: muza_ta, la data 2012-05-06 18:56:38
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!

ei hai eu nu cred ca in 2 e plictisitor, dar e mai distractiv cu cat nr de persoane este mai mare. mai o gluma, mai un banc, mai o piedica


...mai o minciuna, mai un adulter, mai un sex in grup




denis_3d25
Postat pe 12 Mai 2012 02:19
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 02:19:15
De la: muza_ta, la data 2012-05-06 18:56:38
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!

ei hai eu nu cred ca in 2 e plictisitor, dar e mai distractiv cu cat nr de persoane este mai mare. mai o gluma, mai un banc, mai o piedica


...mai o minciuna, mai un adulter, mai un sex in grup






sau intr-un cuvant...socializare
kudika_6312
Postat pe 12 Mai 2012 02:33
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 02:19:15
De la: muza_ta, la data 2012-05-06 18:56:38
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!

ei hai eu nu cred ca in 2 e plictisitor, dar e mai distractiv cu cat nr de persoane este mai mare. mai o gluma, mai un banc, mai o piedica


...mai o minciuna, mai un adulter, mai un sex in grup





kudika512351
Postat pe 12 Mai 2012 21:50
pentru cine nu stie ,romincele si rusoaicele sunt cele mai frumoase femei
kudika_6589
Postat pe 12 Mai 2012 21:53
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 02:19:15
De la: muza_ta, la data 2012-05-06 18:56:38
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!

ei hai eu nu cred ca in 2 e plictisitor, dar e mai distractiv cu cat nr de persoane este mai mare. mai o gluma, mai un banc, mai o piedica


...mai o minciuna, mai un adulter, mai un sex in grup







Deniiiis,nu te recunosc!?
Titanika
Postat pe 12 Mai 2012 22:28
fiecare cu ce-l doare!
muza_ta
Postat pe 12 Mai 2012 22:31
De la: kudika512351, la data 2012-05-11 17:02:54Eu n-am zis ca nu stiu limba, ci doar ca n-o vorbesc fluent, duduie. Turcoaicele sunt urate, scuza-ma ca ti-o spun si se mai si machiaza si imbraca oribil..poate una frumoasa la 1000 locuitori .Chiar sotul meu spune ca femeile lor sunt urate si grase, la 1,50 in inaltime..asa ca sunt trofeu, invidioaso!




N-am nimik cu rasa asta ,dar draga mea,daca ar fi in tara noastra,ar lasa capu aplecat,asa ca el canta si tu dansezi.N-o spun din rautate,credema,dar el se crede pe o treapta mai superioara fata de tine si in tara lui.
Titanika
Postat pe 12 Mai 2012 22:36
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 02:19:15
De la: muza_ta, la data 2012-05-06 18:56:38
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!

ei hai eu nu cred ca in 2 e plictisitor, dar e mai distractiv cu cat nr de persoane este mai mare. mai o gluma, mai un banc, mai o piedica


...mai o minciuna, mai un adulter, mai un sex in grup







Nu bagateliza,Denis,,nu este general valabil ceea ce spui!!Prietenii te reprezinta de cele mai multe ori!!!Un om "bogat" in prieteni este incert,nu numarul lor da nota caracterului unui om ,ci calitatea lor,reprezentate de manifestari,comportamente,optici de viata,trairi comune,,prietenii adevarati sunt o clasa pe cale de disparitie!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Mai 2012 13:18
De la: Titanika, la data 2012-05-12 22:28:54
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 02:19:15
De la: muza_ta, la data 2012-05-06 18:56:38
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!

ei hai eu nu cred ca in 2 e plictisitor, dar e mai distractiv cu cat nr de persoane este mai mare. mai o gluma, mai un banc, mai o piedica


...mai o minciuna, mai un adulter, mai un sex in grup







Deniiiis,nu te recunosc!?









Titanika draga, inainte sa ma recunosti... trebuie mai intai sa ma cunosti



denis_3d25
Postat pe 14 Mai 2012 04:57
alege tu un alt cuplu cu care va intelegeti si mergeti impreuna, e mult mai fain
kudika191288
Postat pe 15 Mai 2012 16:24
Ti-a parut tie ca romanii sunt ''incuiati'' - poate ca asa ii influentai tu :-))).Daca as generaliza as spune ca turcii sunt gelosi si pe cainii din strada,egocentrici si se supara ca copiii pentru fleacuri. Si considera ca doar ei au dreptate. Si nu-mi vorbi te rog de relatiile voastre perfecte, ca sa fii fericita cu un turc trebuie sa te prefaci mai naiva decat esti si mai slaba decat in realitate, pentru ca femeile superioare raman nemaritate, sau sunt nefericite in casnicie.
kudika512351
Postat pe 17 Mai 2012 17:41
N-o sa va mai intreb de ce sotul meu e plictisit de vacantele in doi. Am aflat ca nu ma iubeste si nici nu m-a iubit vreodata. Mi-a spus-o chiar el. Mi-a spus ca s-a casatorit cu mine pentru ca eu vroiam, iar el nu putea spune nu (!). Mi-a destainuit ca s-a insurat crezand ca ma va schimba si se va indragosti de mine, asa ''perfecta'' sunt socata. Credea ca nici eu nu pierd nimic, ca oricum, daca-l iubesc ma voi delecta cu prezenta lui, indiferent de feedback. Eu ma tot chinuiam sa inteleg, de unde lipsa de dragoste si afectiune? Evident, ma acuza pe mine, ca n-am stiut cum sa-l fac sa ma iubeasca. Am plans toata noaptea, el a fost absolut calm. Am scos de pe pereti toate fotografiile de nunta, mi-am scos verigheta. Se simte putin vinovat, a zis ca pot sa raman pana primesc cetatenia (ce gest!)..ma simt de parca l-am inmormantat..oare cum sa ma comport acum? (vreau sa obtin cetatenia, nu sa plec acasa cu aere de victima). Oare cum decurg acest gen de relatii?
kudika512351
Postat pe 18 Mai 2012 06:59
Si ce anume sa faci cu cetatenia ? A mai sta in Turcia este pierdere de vreme, timpul trece, ai de reconstruit un viitor! Fa-ti bagajele si pleaca. Da, ai esuat intr-un mariaj! Asa, si ? Ce daca? Bine ca nu ai ramas insarcinata, sa mai ai probleme cu otomanul si pentru custodia copilului...
Hai, lasa prostiile si pleaca acasa...Acolo nu mai ai nimic de facut! Iar sa ramai de una singura intr-o tara musulmana, chiar si atat de europenizata cum este Turcia, e cam greu pentru o femeie...
dancombi
Postat pe 18 Mai 2012 16:08
De la: kudika512351, la data 2012-05-18 06:59:49N-o sa va mai intreb de ce sotul meu e plictisit de vacantele in doi. Am aflat ca nu ma iubeste si nici nu m-a iubit vreodata. Mi-a spus-o chiar el. Mi-a spus ca s-a casatorit cu mine pentru ca eu vroiam, iar el nu putea spune nu (!). Mi-a destainuit ca s-a insurat crezand ca ma va schimba si se va indragosti de mine, asa ''perfecta'' sunt socata. Credea ca nici eu nu pierd nimic, ca oricum, daca-l iubesc ma voi delecta cu prezenta lui, indiferent de feedback. Eu ma tot chinuiam sa inteleg, de unde lipsa de dragoste si afectiune? Evident, ma acuza pe mine, ca n-am stiut cum sa-l fac sa ma iubeasca. Am plans toata noaptea, el a fost absolut calm. Am scos de pe pereti toate fotografiile de nunta, mi-am scos verigheta. Se simte putin vinovat, a zis ca pot sa raman pana primesc cetatenia (ce gest!)..ma simt de parca l-am inmormantat..oare cum sa ma comport acum? (vreau sa obtin cetatenia, nu sa plec acasa cu aere de victima). Oare cum decurg acest gen de relatii?



Deplorabil!!!Asta este,,,stii ce ai de facut,nu??????UNDE LIPSESTE IUBIREA,,,,ACOLO SE INSTALEAZA PUSTIETATEA!!!!CE ALEGI,,,SA SUFERI SAU SA REINVETI SA ZAMBESTI,,,ESTE MINUNAT SA O POTI FACE DIN NOU??!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Mai 2012 16:29
Bine ca ti -ai dat seama la timp, bagajele si la gara!
Nu mai pierde timp pretios cu oameni mincinosi, prefacuti, ascunsi care acuma iti fac marele favor sa te tina in gazda pana primesti cetatenia. ( sincer, asta cu tinutul in gazda.... E penibila ...cred ca vrea si el sa f ** e ceva in timpul asta, sa nu stea pe uscat pana cauta pe alta frumoasa, ca a zis deja ca nu i plac turcoaicele. )


kudika052198
Postat pe 21 Mai 2012 15:35
De la: kudika512351, la data 2012-05-06 18:14:13Buna! Sunt casatorita de 2 ani. Sotul meu e fidel, grijuliu si ne intelegem bine. Am fost in vacanta in doi doar in luna de miere. In vacanta urmatoare am fost cu familia lui, apoi cu niste prieteni...In vara asta as vrea sa plecam undeva impreuna, iar el prefera sa mai fie cineva cu no, argumentand ca singuri e plictisitor. Nu inteleg sentimentul asta al lui de singuratate in doi la doar 2 ani de viata conjugala. Azi ne-am certat din nou tot discutand acest subiect..Aveti experiente similare? Dati vreun sfat, va rog!


Parerea mea este ca depinde de tipul si locul vacantei. Sunt vacante care se pot face in doi precum o vacanta intr-o tara straina sau undeva intr-un loc mai refugiat in care sa fiti doar doi i de asemenea sunt vacante care se pot face in grup precum la mare, la munte. Sfatul meu este sa incerci sa iesi si cu sotul tau in doi dar si in grup. Daca tieti place mai mult doar cu el vorbeste si spuei si fa si dupa cum doreste el - comunicarea dintre voi doi este cea mai importanta!!! Daca nu eista comunicare - nu exista nimik!!!
kudika_nikole
Postat pe 21 Mai 2012 17:55
Ideea mea este sa ii propui o vacanta/concediu in doi, dar in care sa explorati noi locatii. Sa vizitati, sa aflati mai multe despre cultura altor popoare... stiu si eu... sa fie ceva mai interactiv decat static. Iar in timpul vacantei sa arati ca esti mai interesata de locurile si lucrurile pe care le vezi decat de faptul ca sunteti doar voi doi.
Ce zici? ;)
Geta_Mini
Postat pe 7 Iunie 2012 12:37
De la: Geta_Mini, la data 2012-06-07 12:37:05Ideea mea este sa ii propui o vacanta/concediu in doi, dar in care sa explorati noi locatii. Sa vizitati, sa aflati mai multe despre cultura altor popoare... stiu si eu... sa fie ceva mai interactiv decat static. Iar in timpul vacantei sa arati ca esti mai interesata de locurile si lucrurile pe care le vezi decat de faptul ca sunteti doar voi doi.
Ce zici? ;)



ce sa mai zica?!!!!!s-au despartit
Ame_li
Postat pe 7 Iunie 2012 12:57
...si cred ca si-a "cancelat" si contul pe Kudica...
rondina
Postat pe 7 Iunie 2012 13:16
Nah, imi pare rau. Nu am avut rabadare sa citesc pana la sfarsit.
Geta_Mini
Postat pe 7 Iunie 2012 15:14
De la: kudika512351, la data 2012-05-18 06:59:49N-o sa va mai intreb de ce sotul meu e plictisit de vacantele in doi. Am aflat ca nu ma iubeste si nici nu m-a iubit vreodata. Mi-a spus-o chiar el. Mi-a spus ca s-a casatorit cu mine pentru ca eu vroiam, iar el nu putea spune nu (!). Mi-a destainuit ca s-a insurat crezand ca ma va schimba si se va indragosti de mine, asa ''perfecta'' sunt socata. Credea ca nici eu nu pierd nimic, ca oricum, daca-l iubesc ma voi delecta cu prezenta lui, indiferent de feedback. Eu ma tot chinuiam sa inteleg, de unde lipsa de dragoste si afectiune? Evident, ma acuza pe mine, ca n-am stiut cum sa-l fac sa ma iubeasca. Am plans toata noaptea, el a fost absolut calm. Am scos de pe pereti toate fotografiile de nunta, mi-am scos verigheta. Se simte putin vinovat, a zis ca pot sa raman pana primesc cetatenia (ce gest!)..ma simt de parca l-am inmormantat..oare cum sa ma comport acum? (vreau sa obtin cetatenia, nu sa plec acasa cu aere de victima). Oare cum decurg acest gen de relatii?


Cel mai bine divortezi de el. Nu mi-as putea inchipui o viata, sub acelasi acoperis, cu un barbat care nu m-a iubit si nici nu ma va iubi.

Pleaca de langa el cat mai rapid si intenteaza actiune de divort! Nu mai sta la mila lui!
kokeshi
Postat pe 17 Iunie 2012 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
flirt sau? 59 De la: Albatross 16 Mai 2013 07:14
ce sa fac? 5 De la: Broscaru 9 Februarie 2012 13:28
ce parere aveti despre dependenta de jocurile de noroc si despre persoanele dependente de acest viciu?......credeti ca sunt recuperabili? 72 De la: kudika038762 2 Aprilie 2013 20:30
Dar.... 43 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 20:54
Mare dilema 21 De la: kudika312524 12 Octombrie 2010 16:27