Setari Cookie-uri

mai are vreun sens?

Imi permit sa postez mesjul acesta in speranta ca cineva o sa ma ajute cu un sfat Trec printr-o perioada dificila din viata mea , nu stiu cum sa reactionez , ce sa mai fac , ce sa mai simt

*** noi suntem impreuna de aproape 5 ani , locuim impreuna , avea planuri vise , ca orice cuplu normal Abia asteptam sa ne casatorim dupa ce eu terminam scoala.. insa planurile s-au cam schimbat cand a intervenit o a 3ea persoana

Acum 2 luni , mi-a spus ca sa indragostit de altcineva , am plans , am implorat sa se razgandeasca , sa ne mai dea o sansa ,... in zadar

cam de aproximativ o luna s-a despartit de fata respectiva si inca sufera dupa ea, imi spune mereu ca e sufletul lui pereche etc e total indragostit .. si incearca disperat sa se impace cu ea

cat despre relatia noastra tot ceea ce imi spune e ca sa nu imi fac sperante ...
insa noi locuim impreuna s(pt ca inca nu ne-am gasit in alta parte) si incerc sa il inteleg incerc sa imi dau seama unde nu a mers , ce as putea sa schimb sa fie bine Insa pe zi ce trece mai mult imi dau seama ca e in zadar


Nu stiu ce sa fac , ajutati-ma
kudika_5885
Postat pe 9 Mai 2012 02:03
nu ai ce face decat sa-ti gasesti si tu jumatatea
jean_luc_picard
Postat pe 9 Mai 2012 06:33
De la: kudika_5885, la data 2012-05-09 02:03:19Imi permit sa postez mesjul acesta in speranta ca cineva o sa ma ajute cu un sfat Trec printr-o perioada dificila din viata mea , nu stiu cum sa reactionez , ce sa mai fac , ce sa mai simt

*** noi suntem impreuna de aproape 5 ani , locuim impreuna , avea planuri vise , ca orice cuplu normal Abia asteptam sa ne casatorim dupa ce eu terminam scoala.. insa planurile s-au cam schimbat cand a intervenit o a 3ea persoana

Acum 2 luni , mi-a spus ca sa indragostit de altcineva , am plans , am implorat sa se razgandeasca , sa ne mai dea o sansa ,... in zadar

cam de aproximativ o luna s-a despartit de fata respectiva si inca sufera dupa ea, imi spune mereu ca e sufletul lui pereche etc e total indragostit .. si incearca disperat sa se impace cu ea

cat despre relatia noastra tot ceea ce imi spune e ca sa nu imi fac sperante ...
insa noi locuim impreuna s(pt ca inca nu ne-am gasit in alta parte) si incerc sa il inteleg incerc sa imi dau seama unde nu a mers , ce as putea sa schimb sa fie bine Insa pe zi ce trece mai mult imi dau seama ca e in zadar


Nu stiu ce sa fac , ajutati-ma



Simti durere,dezamagire si nimic mai mult!!!! Cinci ani de coabitare,,,suficient de multi ca sa te poti indragosti complet de un barbat,,dar,care se pare,,ca sunt insuficienti pentru a putea avea incredere deplina in partenerul tau,,,care nu a pregetat sa isi decline sentimentele fata de alta femeie!!!Este ceva nou sub soare??????Nu!!

Draga mea,,viata ne palmuieste intruna,ca vrem sau nu!!Singurul sfat ,pe care ti-l pot da in acest moment,este acela de a-ti vedea de viata ta,,fara sa mai regreti ceva,,,nu merita eforul si lacrimile tale!!Ce nu intelegi????Ca nu te mai iubeste,asta daca te-a iubit vreodata?Sentimentele pot disparea foarte usor atunci cand "fundatia" nu este solida!!Incearca sa nu te mai straduiesti atat de mult sa-l intelegi pe domnul in cauza,,,ci fa-o mai degraba vis-a-vis de tine,,vaicareala nu aduce decat nopti nedormite!!!Crezi ca esti singura femeie cu astfel de probleme????Nuuuuuuuu!!!Abunda societatea in asa ceva,,si nu este motiv real de a transforma totul in drama personala!!Esti femeie???Bun,,in acest caz,,ia haturile in maini,cauta-ti o alta locuinta, departe de acel domn ,si traieste-ti viata asa cum consideri de cuviinta!!!Draga mea,,,conflicte de aceasta natura ,intalnim peste tot,dar depinde numai de noi sa nu ne lasam doborate,,,avem capacitatea de a ne regenera,paradoxal,,din lacrimi!!!Capul sus,,esti femeie!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Mai 2012 07:27
Si-a gasit sufletul pereche dupa ce a fost cu una o luna sa fim seriosi! mi se pare cam imatur baiatul... sa vezi ca peste putin timp o sa vina cu coada intre picioare la tine. probabil ca a intervenit monotonia (cum se intampla in orice relatie de n ani) si acu cand a gasit o tipa noua, au inceput sa-i straluceasca iar ochii. eu cred ca nu prea ai cum sa faci casa buna cu el. e prea infantil ca sa inteleaga ca o relatie nu e numai fluturasi si floricele (ca aia dispar in timp) si ca nu e bine sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.
Concluzia: nu te merita! Lasa-l in pace si cauta-ti un barbat, nu un baietel!
Micaell
Postat pe 10 Mai 2012 12:00
El te paraseste dupa 5 ani pt o tipa abia cunoscuta dr o luna tot tu plangi implori si promiti ca te vei schimba pt el???
N ai mandrie deloc?
Trebuia sa i pui bagajele la usa sa se duca invartindu -se unde crede el ca e mai bine.
si cand termini cu vaicareala, pune mana si citeste niste carti despre gestionarea relatiilor, cum sa te comporti in cuplu , care sunt semnele ca te iubeste cu adevarat ( ca sa nu ti mai faci vise degeaba cu persoana nepotrivita )

Si fa-ti viata ta personala plina de activitati si intalniri ca sa nu suferi asa mult cand iesi dintr o relatie ..
kudika052198
Postat pe 13 Mai 2012 14:46
Pfff ,Dc te lasi calcata in picioare de un asemnea nesimtit? Primul pas inteligent e : SA TE MUTI URGENT!!! 2: Sa iti vezi de viata ta! 3: Sa nu il mai bagi in seama niciodata! Fii inteligenta si nu il lasa sa isi bata joc de tine pt ca nu te merita !
dyaaa
Postat pe 13 Mai 2012 15:08
ma mir ca inca mai sta cu tine in casa... nu sunteti casatoriti, nu aveti obligatii unul fata de celalalt ! cea mai sigura metoda de a-l indeparta si mai tare este sa il implori sa nu te lase... dragoste cu forta nu se poate si in final doar tu vei suferi !
kudi10
Postat pe 13 Mai 2012 20:12
De la: MissRainbow, la data 2012-05-09 07:27:51
De la: kudika_5885, la data 2012-05-09 02:03:19Imi permit sa postez mesjul acesta in speranta ca cineva o sa ma ajute cu un sfat Trec printr-o perioada dificila din viata mea , nu stiu cum sa reactionez , ce sa mai fac , ce sa mai simt

*** noi suntem impreuna de aproape 5 ani , locuim impreuna , avea planuri vise , ca orice cuplu normal Abia asteptam sa ne casatorim dupa ce eu terminam scoala.. insa planurile s-au cam schimbat cand a intervenit o a 3ea persoana

Acum 2 luni , mi-a spus ca sa indragostit de altcineva , am plans , am implorat sa se razgandeasca , sa ne mai dea o sansa ,... in zadar

cam de aproximativ o luna s-a despartit de fata respectiva si inca sufera dupa ea, imi spune mereu ca e sufletul lui pereche etc e total indragostit .. si incearca disperat sa se impace cu ea

cat despre relatia noastra tot ceea ce imi spune e ca sa nu imi fac sperante ...
insa noi locuim impreuna s(pt ca inca nu ne-am gasit in alta parte) si incerc sa il inteleg incerc sa imi dau seama unde nu a mers , ce as putea sa schimb sa fie bine Insa pe zi ce trece mai mult imi dau seama ca e in zadar


Nu stiu ce sa fac , ajutati-ma



Simti durere,dezamagire si nimic mai mult!!!! Cinci ani de coabitare,,,suficient de multi ca sa te poti indragosti complet de un barbat,,dar,care se pare,,ca sunt insuficienti pentru a putea avea incredere deplina in partenerul tau,,,care nu a pregetat sa isi decline sentimentele fata de alta femeie!!!Este ceva nou sub soare??????Nu!!

Draga mea,,viata ne palmuieste intruna,ca vrem sau nu!!Singurul sfat ,pe care ti-l pot da in acest moment,este acela de a-ti vedea de viata ta,,fara sa mai regreti ceva,,,nu merita eforul si lacrimile tale!!Ce nu intelegi????Ca nu te mai iubeste,asta daca te-a iubit vreodata?Sentimentele pot disparea foarte usor atunci cand "fundatia" nu este solida!!Incearca sa nu te mai straduiesti atat de mult sa-l intelegi pe domnul in cauza,,,ci fa-o mai degraba vis-a-vis de tine,,vaicareala nu aduce decat nopti nedormite!!!Crezi ca esti singura femeie cu astfel de probleme????Nuuuuuuuu!!!Abunda societatea in asa ceva,,si nu este motiv real de a transforma totul in drama personala!!Esti femeie???Bun,,in acest caz,,ia haturile in maini,cauta-ti o alta locuinta, departe de acel domn ,si traieste-ti viata asa cum consideri de cuviinta!!!Draga mea,,,conflicte de aceasta natura ,intalnim peste tot,dar depinde numai de noi sa nu ne lasam doborate,,,avem capacitatea de a ne regenera,paradoxal,,din lacrimi!!!Capul sus,,esti femeie!!!


o fi ?
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 20:15
Draga mea - stiu ca dragostea daca nu este impartasita doare dar noua ni sa oferit speranta de a trece mai departe peste situatiile dificile. Dumnezeu nu lasa in clea noastre obstacole pe care sa nu le depasim daca ne gandim la el. Sfatul meu este sa te desparti de aceasta persoana pt ca stand langa el iti vei face mai mult rau incercand sa vezi ca tu te stradui sal faci sa te iubeasca iar el nu te iubeste - daca continui asa maii tarziu veii realiza ca ti-aii pierdut vremea deageaba langa un om care poate nu te merita si sigur nu te iubeste. Nu lasa sa treaca vremea pe langa tine- si chiar daca trece macar sa fi fericita. Acua vei zice poate ca fericirea ta este el dar daca stai bine sa te gandesti iti dai seama ca de fapt nu estii fericita cu el pt ca el nu te iubeste..ei bine in cazul acesta va trebui sa te gandesti cum ai putea sa fi fericita - iti dau raspunsul : incheind aceasta poveste de iubire neimpartasita - considerand trecutul o istorie sii incepand o viata noua. A incepe o viata noua presupune atio fixa alte tinte de viitor : daca pana acuma tinta ta a fosty aceea de a face o persoana sa te iubeasca (care este imposibil sa te iubeasca) acuma va trebui sati fixezi tinte mult mai inalte precum cautarea unui om care sa te iubeasca si sa-l iubesti sau pur si simplu incercarea de a-ti crea o lume si de a trai o viata frumoasa. Totul depinde de tine si de alegerile pe care le faci - pt ca alegerile noastre ne influenteaza intreaga viata.Eu aleg sa fiu fericita si pot zice ca sunt fericita in fiecare zi ...desi am trecut prin mult mai multe probleme decat tine. Tu cum vreii sa fi ? Nu-mi raspunde - raspunde-ti tie- sa stii ca totul depinde de noi in viata !!! Successs !!!
kudika_nikole
Postat pe 13 Mai 2012 21:54
buna...si eu am trecut printr-o situatie similara...am stat intr-o rel in care eram constienta k nu aveam sanse...si deci nush dak sunt in masura sa-ti dau sfaturi.Insa, dak e sa fii cu cnva vei fi,fie k isi va da seama el de sentimentele lui si sa va intoarce,fie k vei gasi iubirea in alta parte.Cert este k nu trebuie sa cersesti iubirea nimanui.Fii demna si stapana pe tine,mai mult il vei atrage asa.Slabiciunea nu aduce nik bun.ai grija d tn si mult succes
kudika153264
Postat pe 14 Mai 2012 01:25
De la: kudika_5885, la data 2012-05-09 02:03:19Imi permit sa postez mesjul acesta in speranta ca cineva o sa ma ajute cu un sfat Trec printr-o perioada dificila din viata mea , nu stiu cum sa reactionez , ce sa mai fac , ce sa mai simt

*** noi suntem impreuna de aproape 5 ani , locuim impreuna , avea planuri vise , ca orice cuplu normal Abia asteptam sa ne casatorim dupa ce eu terminam scoala.. insa planurile s-au cam schimbat cand a intervenit o a 3ea persoana

Acum 2 luni , mi-a spus ca sa indragostit de altcineva , am plans , am implorat sa se razgandeasca , sa ne mai dea o sansa ,... in zadar

cam de aproximativ o luna s-a despartit de fata respectiva si inca sufera dupa ea, imi spune mereu ca e sufletul lui pereche etc e total indragostit .. si incearca disperat sa se impace cu ea

cat despre relatia noastra tot ceea ce imi spune e ca sa nu imi fac sperante ...
insa noi locuim impreuna s(pt ca inca nu ne-am gasit in alta parte) si incerc sa il inteleg incerc sa imi dau seama unde nu a mers , ce as putea sa schimb sa fie bine Insa pe zi ce trece mai mult imi dau seama ca e in zadar


Nu stiu ce sa fac , ajutati-ma
Esti determinata sa lupti pt aceasta relatie asa ca parcurge etapele decente de a recastiga barbatul pe care il iubeste. Etapele decente asta nu inseamna sa te injosesti si sa-l lasi sa te calce in picioare. In primul rand du-te la un salon de infrumusetare , te va face sa te simti mult mai bine si sigura pe tine, conteaza enorm. Insa incearca un style diferit. Apoi urmatorul pas ar fi .... nu-i mai acorda atentia cu care l-ai obisnuit , vezi-ti de viata ta de ca si cum el ar fi doar un coleg de apartament. Nu trebuie sa stie nimic de viata ta privata. Fa-l gelos, cumpara-ti ceva haine noi, iesi in oras cu fetele. Vezi daca merge, pur si simplu elimina-l din viata ta. Daca vezi ca nu raspunde provocarii tale si e indiferent pai e clar, nu mai simte nimic pt tine, asa ca lasa-l in pace, asta nu ar duce la nimic bun. Si nu cred ca ti-ar placea sa fii calcata in picioare de el. Esti tanara, sanse sunt, lumea asta e plina de barbati mai buni ca el , asa ca explora posibilitatile.
kudika_7163
Postat pe 19 Mai 2012 21:29
Eu zic ca nu merita sa incerci sa -l recuceresti...Daca ati fi fost casatoriti,cu copii,poate..Dar asa....E si tupeist si magar...
E clar ca nu mai simte nimic pentru tine,si nu merita atentia ta....
marbuf
Postat pe 20 Mai 2012 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O alta poveste... 8 De la: sadora 23 August 2009 17:42
In cat timp se uita o iubire? 41 De la: porumbitza25 30 Septembrie 2009 14:47
ce faci cand iubirea se stinge, iar 35 De la: BEL_AMY1 15 Mai 2011 16:56
Simt ca mor, va rog ajutati-ma!!! 28 De la: kudika363904 8 Februarie 2011 22:22
dezamagire 40 De la: yssa2010 19 Decembrie 2011 08:28