Setari Cookie-uri

De ce mai ma agaseaza?!?

Hei! Am si eu o problema care ma macina...
Am fost cu un baiat 3 ani jumatate si totul ok pana acum vreo 2 saptamani care de la o cearta banala s-a despartit de mine. Mi-a motivat decizia ca el s-a saturat de certuri si de toate cele...ca nu mai merge etc. Nu m-am panicat la inceput ca am mai trecut prin doua episoade de genul asta...dar de fiecare data ma cautat in max o sapt.
De data asta nu a fost asa ba chiar la un mom s-a plans ca vrea sa scape de mine...
Am decis sa nu mai dau nici un semn de viata nici amicilor comuni nici lui... Am zis ca n-am nimic de pierdut, ori imi va simti lispa si ma va cauta ori se va bucura ca il las in pace si gata.
Dar se pare ca cu toate ca a spus ca nu mai vrea sa ma vada, acum din doua in doua zile gaseste motiv sa ma contacteze pe messenger sa ma ia peste picior cand mai imi pun vrun status.
Intrebarea e: de ce face chestia asta??? de ce dupa ce spune ca nu mai vrea sa vb cu mine ma contacteaza el??? o despartire nu ar trebui sa fie relativ simpla???
Va rog frumos sa-mi dati un sfat ceva ca sincer ma deruteaza chestia asta...
Monna_Christina
Postat pe 31 Martie 2010 20:08
pffff fraierica geamantan ....
ce mai cauta in lista ta....?
IGNORE TOTAL!!
blaa
Postat pe 31 Martie 2010 20:20
O despartire e relativ simpla, ii stergi numarul, id-ul, orice dovada a existentei lui in viata ta recenta ...stiu, poate exagerez un pic, dar asta mi se pare cea mai buna cale. Daca nu ati fost amici inainte sa fiti impreuna, nu are sens sa fiti dupa, e o chestie logica.
Si motivul lui ? E frustrat.
anissya
Postat pe 31 Martie 2010 20:56
de ce?
pentru ca se astepta sa il stergi si tu ai tupeu sa intri pe mess ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat!
pune un status de genul ca suferi sa vezi ce o sa se mai bucure!
iar pana una alta seteaza-i pt el ca esti invisible si apoi sterge-l din lista ca sa nu il mai vezi cand este online!
one_size
Postat pe 31 Martie 2010 21:45
hmm tocmai ca am fost amici un an si ceva inainte sa intram in relatia asta si in general eram genul de cupluri stabile friends asa... nu genul care sa arunce cu berea unul dupa celalalt in bar...
Probabil ca eu o sa iau chestiile astea ca pe niste semne de impacare... ehh :((
Monna_Christina
Postat pe 1 Aprilie 2010 01:19
am trecut si eu printr-o faza asemanatoare:ne-am despartit,ne-am impacat,iar ne-am despartit ,iar ne-am impacat(asta din cauza ca iert prea rapid :D) si de fiecare data, chiar daca nu mai eram impreuna, cauta un motiv sa ma sune ,sa-mi dea msj... etc.iti spun cu mana pe inima: NU TE MAI OBOSI CU UN ASA SPECIMEN.de la o cearta la alta,sentimentele se racesc din ce in ce mai mult si pana la urma nu va mai dati nici bonjour pe strada.stai in banca ta si cauta alt tip.din punctul meu de vedere e vai de steaua lui
Daria2801
Postat pe 7 Aprilie 2010 02:33
da`i ignore ca dak nu tot asa va continua..viata merge mai departe cu sau fara el
babydoll_didy
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:31
eeeee de ce te agaseaza?!...si tie nu/ti place deloc!!!
andreea_n_x
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:58
multi fac asa ceva...parerea mea desii e exagerat strege tot ce e cu el:nr,id.
Face asta pt k probabil ar fi vrut sa fi moarta fara el,sa suferi,sa nu interactionezi cu lumea.
Pune-ti un status ceva ce rezulta ca esti indragostita de nush cine,sau ca ai o relatie cu cineva..si vei vedea ca va muri de ciuda..spunei ca acum ai o alta relatie si sa te lase in pace ca altfel va avea probleme..si daca nu inceteaza ignor!
asta daca din pct tau de vedere e finish si daca nu-ti place :D
divyaa
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a nu mai iubi 16 De la: sakura_7777777 12 Iunie 2010 12:28
vreau si eu sa ma ajutati:- 10 De la: DiavolytaTa 13 Aprilie 2009 18:38
heei.. 12 De la: kudika_960579 26 August 2014 01:17
CE SA ALEG INIMA SAU MINTEA? 39 De la: madalina321 18 Aprilie 2013 11:46
Vi sa intamplat vreodata k iubitul sa-si aleaga prietenii? 8 De la: yumalai 21 Mai 2009 08:41