Setari Cookie-uri

Buna

Buna. Imi place de un "vecin de cartier , despre care nu prea stiu nimic, fiind nou in zona ... Problema e urmatoare : el o singura data a incercat sa vorbeasca cu mine, dar eu sincer nu puteam atunci. De atunci cand vrea el sa ma abordeze din nou eu ma port indiferenta si neinteresata , lui ii curg ochii dupa mine,daca vreau eu sa-i arat ca vreau sa vorbim pare indiferent si superior.Nu ne cunoastem deloc, nu avem prieteni comuni.Ce sa fac?imi place de el asa la prima vedere .
kudika_7134
Postat pe 11 Mai 2012 11:35
CARPE DIEM.....
rondina
Postat pe 11 Mai 2012 11:44
De la: kudika_7134, la data 2012-05-11 11:35:53Buna. Imi place de un "vecin de cartier , despre care nu prea stiu nimic, fiind nou in zona ... Problema e urmatoare : el o singura data a incercat sa vorbeasca cu mine, dar eu sincer nu puteam atunci. De atunci cand vrea el sa ma abordeze din nou eu ma port indiferenta si neinteresata , lui ii curg ochii dupa mine,daca vreau eu sa-i arat ca vreau sa vorbim pare indiferent si superior.Nu ne cunoastem deloc, nu avem prieteni comuni.Ce sa fac?imi place de el asa la prima vedere .

de ce nu te lasi abordata?sau e un joc la mijloc? suntem inabordabili
Piscolinoo
Postat pe 11 Mai 2012 11:48
De la: kudika_7134, la data 2012-05-11 11:35:53Buna. Imi place de un "vecin de cartier , despre care nu prea stiu nimic, fiind nou in zona ... Problema e urmatoare : el o singura data a incercat sa vorbeasca cu mine, dar eu sincer nu puteam atunci. De atunci cand vrea el sa ma abordeze din nou eu ma port indiferenta si neinteresata , lui ii curg ochii dupa mine,daca vreau eu sa-i arat ca vreau sa vorbim pare indiferent si superior.Nu ne cunoastem deloc, nu avem prieteni comuni.Ce sa fac?imi place de el asa la prima vedere .




Va jucati unul cu celalalt,,ca sa pareti interesanti,,nu este nimic nou in asta!!In consta superioritatea domnului????????Probabil exista o atractie fizica,,,de ce nu incerci ,ca la urmatoarea abordare,sa fii mai putin reticenta in ceea ce-l priveste?Ce varsta ai?
MissRainbow
Postat pe 11 Mai 2012 11:48
De la: kudika_7134, la data 2012-05-11 11:35:53Buna. Imi place de un "vecin de cartier , despre care nu prea stiu nimic, fiind nou in zona ... Problema e urmatoare : el o singura data a incercat sa vorbeasca cu mine, dar eu sincer nu puteam atunci. De atunci cand vrea el sa ma abordeze din nou eu ma port indiferenta si neinteresata , lui ii curg ochii dupa mine,daca vreau eu sa-i arat ca vreau sa vorbim pare indiferent si superior.Nu ne cunoastem deloc, nu avem prieteni comuni.Ce sa fac?imi place de el asa la prima vedere .


Parerea mea este ca ar trebui sa va cunoasteti mai intai ca vecini sau amici. Nu forta lucrurile, lasa ca totul sa decurga normal. Bafta!
kokeshi
Postat pe 11 Mai 2012 12:15
"lui ii curg ochii dupa mine" ce ochi "lichizi" are baiatu asta!!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Mai 2012 12:16
C-am ce varsta are el? Va jucati de-a soarecele si pisica si daca prinde soricelu???
Titanika
Postat pe 11 Mai 2012 12:40
De la: Titanika, la data 2012-05-11 12:40:55C-am ce varsta are el? Va jucati de-a soarecele si pisica si daca prinde soricelu???

Il papa ...
rondina
Postat pe 11 Mai 2012 12:42
De la: kiss_my_ass, la data 2012-05-11 12:16:53"lui ii curg ochii dupa mine" ce ochi "lichizi" are baiatu asta!!



Lichefiati,Kiss-ule!!!!Este starea de agregare, normala in astfel de situatii!! Doamneeee,tineretea aceasta1!!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Mai 2012 12:43
nu stiu, cred ca nu imi mai voi bate capul degeaba.a vrut o amica tot din cartier sa faca cunostinta cu el,si cica reactia lui a fost,citat,"a,si asa ti-a venit sa ,deodata,sa ne cunoastem?hai,pa!".adica foarte nesimtit pot zice si arogant.eu am 22 , si el cred intre 24-27,cam asa pare.
kudika_7134
Postat pe 15 Mai 2012 20:54
De la: kudika_7134, la data 2012-05-15 20:54:40nu stiu, cred ca nu imi mai voi bate capul degeaba.a vrut o amica tot din cartier sa faca cunostinta cu el,si cica reactia lui a fost,citat,"a,si asa ti-a venit sa ,deodata,sa ne cunoastem?hai,pa!".adica foarte nesimtit pot zice si arogant.eu am 22 , si el cred intre 24-27,cam asa pare.


Eu zic sa te faci foarte indiferenta fata de el - de multe ori indiferenta nu doar respinge ci de asemenea poate atrage -o persoana. Arata-i ca esti greu de cucerit - credema ca lucrul acesta ii va starni interes pt tine
kudika_nikole
Postat pe 15 Mai 2012 21:15
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-15 21:15:28
De la: kudika_7134, la data 2012-05-15 20:54:40nu stiu, cred ca nu imi mai voi bate capul degeaba.a vrut o amica tot din cartier sa faca cunostinta cu el,si cica reactia lui a fost,citat,"a,si asa ti-a venit sa ,deodata,sa ne cunoastem?hai,pa!".adica foarte nesimtit pot zice si arogant.eu am 22 , si el cred intre 24-27,cam asa pare.


Eu zic sa te faci foarte indiferenta fata de el - de multe ori indiferenta nu doar respinge ci de asemenea poate atrage -o persoana. Arata-i ca esti greu de cucerit - credema ca lucrul acesta ii va starni interes pt tine



Ai drepatte,Nikole,in ceea ce spui,,,dar "a cuceri" presupune foarte multa rabdare,,ceea ce nu cred ca il caracterizeaza pe tanarul amintit in subiect!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Mai 2012 21:25
De la: MissRainbow, la data 2012-05-15 21:25:27
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-15 21:15:28
De la: kudika_7134, la data 2012-05-15 20:54:40nu stiu, cred ca nu imi mai voi bate capul degeaba.a vrut o amica tot din cartier sa faca cunostinta cu el,si cica reactia lui a fost,citat,"a,si asa ti-a venit sa ,deodata,sa ne cunoastem?hai,pa!".adica foarte nesimtit pot zice si arogant.eu am 22 , si el cred intre 24-27,cam asa pare.


Eu zic sa te faci foarte indiferenta fata de el - de multe ori indiferenta nu doar respinge ci de asemenea poate atrage -o persoana. Arata-i ca esti greu de cucerit - credema ca lucrul acesta ii va starni interes pt tine



Ai drepatte,Nikole,in ceea ce spui,,,dar "a cuceri" presupune foarte multa rabdare,,ceea ce nu cred ca il caracterizeaza pe tanarul amintit in subiect!!!


Daca il intereseaza fata o sa aiba destula rabdare pt ea pana o va avea macar o data - dar asta va depinde de fata si de ce pretentii are de la relatia pe care si-ar dorio cu el. Stiu ca el este tanar si fetele se maturizeaza mai repede dar doar in momentul in care incepi o relatie incepe adevaratul proce de cunoastere si psibil acest baiat ar fi imblanzit sau din contra si-ar dori doar o aventura. Dar de acest lucru isi va da seama fata pe parcurs si in functie de actiunile care se deruleaza intre cei doi.
kudika_nikole
Postat pe 15 Mai 2012 21:37
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-15 21:37:10
De la: MissRainbow, la data 2012-05-15 21:25:27
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-15 21:15:28
De la: kudika_7134, la data 2012-05-15 20:54:40nu stiu, cred ca nu imi mai voi bate capul degeaba.a vrut o amica tot din cartier sa faca cunostinta cu el,si cica reactia lui a fost,citat,"a,si asa ti-a venit sa ,deodata,sa ne cunoastem?hai,pa!".adica foarte nesimtit pot zice si arogant.eu am 22 , si el cred intre 24-27,cam asa pare.


Eu zic sa te faci foarte indiferenta fata de el - de multe ori indiferenta nu doar respinge ci de asemenea poate atrage -o persoana. Arata-i ca esti greu de cucerit - credema ca lucrul acesta ii va starni interes pt tine



Ai drepatte,Nikole,in ceea ce spui,,,dar "a cuceri" presupune foarte multa rabdare,,ceea ce nu cred ca il caracterizeaza pe tanarul amintit in subiect!!!


Daca il intereseaza fata o sa aiba destula rabdare pt ea pana o va avea macar o data - dar asta va depinde de fata si de ce pretentii are de la relatia pe care si-ar dorio cu el. Stiu ca el este tanar si fetele se maturizeaza mai repede dar doar in momentul in care incepi o relatie incepe adevaratul proce de cunoastere si psibil acest baiat ar fi imblanzit sau din contra si-ar dori doar o aventura. Dar de acest lucru isi va da seama fata pe parcurs si in functie de actiunile care se deruleaza intre cei doi.



Sunt de acord cu tine,bine punctat aspectul!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Mai 2012 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 8 De la: felixcat 31 Iulie 2009 15:19
intrebare 8 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 19:01
Confesiune 26 De la: ralu_michael 21 Iunie 2009 18:43
cine spune primul " te iubesc" 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:52
ce 7 De la: Metal_spell 8 Decembrie 2009 12:35