Setari Cookie-uri

Un sfat....va roggggggg!!!!!!!!!!

Buna fetelor....am si eu o problema si nu stiu cum sa o depasesc.Poate niste sfaturi de la voi ,m-ar putea ajuta sa depasesc situatia.Am avut o relatie de 5 ani,care s-a terminat acum 1 an....iar acum 2 luni am intalnit pe cineva...care imi place si ma place,ne intelegem bine, in 3 saptamani am ajuns in pat cu el, dupa ce s-a consumat actul m-am simtit foarte dezamagita de mine, mi se parea ca s-a intamplat prea repede, si ma simtem foarte usoara.El continua sa ma caute si continuam sa ne vedem,insa dupa ce facem dragoste ,eu mereu am sentimente de dezamagire.....si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste aceste sentimente frustrante.....Eu am avut doar o relatie...insa el a avut multe femei,si ma simt foarte compexata de asta ...si oarecum ma si deranjeaza....este normal asta?De iubit mi-a spus,ca nu a iubit niciodata pe nimeni,ca trecea de la una la alta,mie imi place mult,ma indragostesc de el,si mi-e si frica ca nu cumva sa se plictiseasca si de mine ca de celelalte.Este foarte atent cu mine,delicat amabil...insa pentru mine nu este destul...nu stiu ce sa fac....Ce ma sfatuiti oare ar trebui sa inchei aceasta relatie??Cum as putea sa depasesc sentimentele ce le am dupa ce facem dragoste??????Multumesc daca ati citit............Va pup si astept sfaturile voastre,fetelor.
dalilapink
Postat pe 28 Mai 2012 17:03
Te-ai indragostit de un Casanova.Ce-ai cautat astai gasit.Daca nu vei pune tu punct relatiei o va pune el-sigur cand va achizitiona o alta!
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 17:24
Sfaturile nici uneia dintre noi nu cred ca-ti pot fi de folos.Numai tu stii ce simti pentru el.Trebuie sa-ti placa si alte lucruri sa faceti impreuna nu numai sex.Stati de vorba despre teme care va plac.Cat despre relatiile lui anterioare nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme,poate tu esti aleasa!Cunoaste-i obiceiurile,prietenii ,pot sa te ajute mult sa iei o decizie.In rest poarta-te firesc.E normal sa ai o relatie,e normal sa faci dragoste si e normal sa te simti bine!
kudika_118
Postat pe 28 Mai 2012 17:26
nu cred k e chiar asa de grav ca ai facut sex cu el.de ce trebuie sa fii complexata?faptul ca a avut multe femei e posibil ca tu sa nu fii ultima din viata lui.trebui doar sa consumi relatia si sa mergeti mai departe ata cat se poate.parerea mea e ca trebuie sa dialogati foarte mult.chiar si despre fostele.povestile din viata voastra va face sa va cunoasteti mult mai bine.si vei sti si ce gandeste el despre femei.
krizantema
Postat pe 28 Mai 2012 17:57
De la: dalilapink, la data 2012-05-28 17:03:18Buna fetelor....am si eu o problema si nu stiu cum sa o depasesc.Poate niste sfaturi de la voi ,m-ar putea ajuta sa depasesc situatia.Am avut o relatie de 5 ani,care s-a terminat acum 1 an....iar acum 2 luni am intalnit pe cineva...care imi place si ma place,ne intelegem bine, in 3 saptamani am ajuns in pat cu el, dupa ce s-a consumat actul m-am simtit foarte dezamagita de mine, mi se parea ca s-a intamplat prea repede, si ma simtem foarte usoara.El continua sa ma caute si continuam sa ne vedem,insa dupa ce facem dragoste ,eu mereu am sentimente de dezamagire.....si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste aceste sentimente frustrante.....Eu am avut doar o relatie...insa el a avut multe femei,si ma simt foarte compexata de asta ...si oarecum ma si deranjeaza....este normal asta?De iubit mi-a spus,ca nu a iubit niciodata pe nimeni,ca trecea de la una la alta,mie imi place mult,ma indragostesc de el,si mi-e si frica ca nu cumva sa se plictiseasca si de mine ca de celelalte.Este foarte atent cu mine,delicat amabil...insa pentru mine nu este destul...nu stiu ce sa fac....Ce ma sfatuiti oare ar trebui sa inchei aceasta relatie??Cum as putea sa depasesc sentimentele ce le am dupa ce facem dragoste??????Multumesc daca ati citit............Va pup si astept sfaturile voastre,fetelor.



El este un barbat versat,modern,care pune pret pe numarul femeilor,care i-au trecut prin asternut,fara sa depuna un efort prea mare in acest sens si fara a investi prea multe sentimente fata de protagoniste!Nimic nou pana aici,atunci cand intram in registrul masculin!!!Problema, care a aparut ,este dubla si anume,pe de o parte,aparitia frustrarilor legate de rapiditatea cu care ii cedezi de fiecare data,si,pe de alta parte,teama de a nu te indragosti de un barbat ,pasibil lipsit de manifestari ale iubirii si de o eventuala parasire,ca urmare a plictisului intervenit in relatie,de catre acesta!!!In ambele directii,tu esti cea care hotaraste si sa-ti explic motivul pentru care fac aceasta afirmatie!!

In primul rand,acele regrete, aparute dupa partidele de sex,nu trebuie sa le ai din moment ce i te-ai daruit benevol,nu te-a fortat nimeni sa o faci,deci,in acesata privinta,nu trebuie sa fii suparata,oricum,se ajungea aici,mai devreme sau mai tarziu,asa se deruleaza relatiile amoroase, din ziua de astazi,o intalnire,doua,si fuguta la pat,altfel nu functioneaza!!Daca partenerul tau are un comportamnent tandru,afectuos,ia-o ca atare,asta este,,nu va place sa pierdeti timpul in cunoasteri, inutile pentru voi,cand este modern sa traiti momentul!!!

Referitor la cel de-al doilea aspect al problemei,nu este justificata teama ta de a fi parasita,atata timp cat iubitul tau nu a dat niciun semn in aceasta privinta,el,rezumandu-se la consumarea partidelor de sex,,,,deocamdata!!! Te-ai gandit la posibilitatea ca el sa se indragosteasca de tine?Nu este imposibil sa se intample acest lucru!!!De ce crezi ca te va parasi??De ce nu te simti implinita???Lasa relatia sa curga dupa mersul vostru,nu te ambala in niste presupuneri nefondate!!Vrei totul dintr-odata?Nu se poate!!!Cum sa depasesti sentimentele ,care te domina dupa savarsirea partidelor de sex??????Simplu!!!Incearca sa privesti partea plina a paharului!!Dragostea manifestata si de partidele de amor implinesc femeia si ii aduc savoarea cuvenita!!Ca partenerul tau este iubitul actual sau alt barbat,din punctul meu de vedere este totuna,odata inceput acest drum,,trebuie sa-l urmezi cu constanta in actiuni,chiar pline de sex,daca iubirea nu si-a facut aparitia!!!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 17:58
Toti cei din teapa lui sunt niste gentlemeni desavarsiti...iar el este, cum bine a spus Titanika, un Casanova ! Tu esti una dintre multele lui cuceriri si nu vei fi nici ultima....
In legatura cu temerile tale, de ceea ce ti-e frica...nu vei scapa!
rondina
Postat pe 28 Mai 2012 19:49
De la: kudika_8350, la data 2012-05-28 19:52:28hai lasa ne rondino ia de peticesteti bucile

scarface...stai bland si lasa-mi bucile in pace !
rondina
Postat pe 28 Mai 2012 19:55
Da...da...aici este problema,ca nu vreau sa fiu doar una din cuceririle lui,mi-as dori sa insemn ceva pentru el...sa simta ceva pentru mine....sper sa nu se plictiseasca si sa treaca la alta mai noua....
dalilapink
Postat pe 28 Mai 2012 23:45
Nu are rost sa-ti faci iluzii, ca o sa-l schimbi tu, fiindca n-o sa reusesti. Tipul ti-a zis clar ca n-a iubit niciodata pe nimeni, ce vrei mai mult? Sunt si barbati de genul asta, care-s mai putin sentimentali. Tehnicile de seducere a femeilor prin gesturi tandre, nu pot inlocui iubirea. Practic ti-ai facut-o cu mana ta... Acum carpe diem, bucura-te de sex cat o mai fi, si incearca sa nu-ti mai faci iluzii. Data viitoare sa fii mai atenta cu cine ajungi in pat, ca risti sa sfarsesti prin a fi pasata de la unul la altul ca o minge. Nu strica sa ai o discutie cu "candidatul" de genul: ce-ti doresti de la viata, vrei o relatie serioasa sau doar o aventura, vrei sa-ti faci o familie etc. Mi se par niste intrebari pe care orice om normal trebuie sa le puna inainte de a incepe o relatie. Nu, hop in pat...si ne gandim mai tarziu. Si pe urma stai si plangi, ca respectivul a disparut in ceata. Sa stii ca barbatii sunt destul de sinceri in ceea ce-i priveste, pt ca nu le place sa se complice. Problema e ca femeilor le place foarte mult sa se imbete cu apa rece si sa creada ca pot schimba un Casanova intr-un sfant.
Micaell
Postat pe 29 Mai 2012 10:53
De la: rondina, la data 2012-05-28 19:55:20
De la: kudika_8350, la data 2012-05-28 19:52:28hai lasa ne rondino ia de peticesteti bucile

scarface...stai bland si lasa-mi bucile in pace !

muza_ta
Postat pe 29 Mai 2012 11:01
De la: dalilapink, la data 2012-05-28 23:45:56Da...da...aici este problema,ca nu vreau sa fiu doar una din cuceririle lui,mi-as dori sa insemn ceva pentru el...sa simta ceva pentru mine....sper sa nu se plictiseasca si sa treaca la alta mai noua....



Da,te inteleg,,asa ceva dorim toate femeile,multora dintre noi ne reuseste,dar,vezi tu,daca nu esti stapana pe tine si pe ceea ce reprezinti ca femeie,acest principu,trebuia sa-l aplici la debutul relatiei voastre,nu acum!!Sa-ti spun ceva--barbatii sunt imprevizibili si greu de descifrat,nu ca ar fi persoane complexe si complicate,ci pentru ca le este teama sa se recunoasca in propriile existente si multi dintre ei refuza comunicarea cu "partea adversa"!! Nu ai cum sa simti dragostea lui,caci nu nutreste asa ceva,domnul este de apreciat,doar si-a recunoscut incapacitatea de a iubi femeia,ca dovada stau femeile perindate prin viata lui,,un om ,care iubeste ,nu face un trafic de asemenea anvergura,este,totusi,mai selectiv,dar si constant!!!Ce pot sa-ti spun ,in plus de ceea ce am postat anterior?Daca ai temeri si acestea te domina,nu vad rostul pentru care sa stai atarnata de cineva,doar din punct de vedere al satisfacerii sexuale,,te irosesti in trairi fara consistenta iubirii!!!In eventualitatea in care accepti situatia de fapt,asta este,nu esti singura cu asemenea probleme sufletesti,,,continua "delirul" ,pana cand se vor aseza "apele" si vei putea sa te edifici asupra iubitului tau!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 11:16
De la: Micaell, la data 2012-05-29 10:53:53Nu are rost sa-ti faci iluzii, ca o sa-l schimbi tu, fiindca n-o sa reusesti. Tipul ti-a zis clar ca n-a iubit niciodata pe nimeni, ce vrei mai mult? Sunt si barbati de genul asta, care-s mai putin sentimentali. Tehnicile de seducere a femeilor prin gesturi tandre, nu pot inlocui iubirea. Practic ti-ai facut-o cu mana ta... Acum carpe diem, bucura-te de sex cat o mai fi, si incearca sa nu-ti mai faci iluzii. Data viitoare sa fii mai atenta cu cine ajungi in pat, ca risti sa sfarsesti prin a fi pasata de la unul la altul ca o minge. Nu strica sa ai o discutie cu "candidatul" de genul: ce-ti doresti de la viata, vrei o relatie serioasa sau doar o aventura, vrei sa-ti faci o familie etc. Mi se par niste intrebari pe care orice om normal trebuie sa le puna inainte de a incepe o relatie. Nu, hop in pat...si ne gandim mai tarziu. Si pe urma stai si plangi, ca respectivul a disparut in ceata. Sa stii ca barbatii sunt destul de sinceri in ceea ce-i priveste, pt ca nu le place sa se complice. Problema e ca femeilor le place foarte mult sa se imbete cu apa rece si sa creada ca pot schimba un Casanova intr-un sfant.



Micaell,scuza-mi indiscretia,esti barbat sau femeie?????? Iti urmaresc postarile si remarc existenta remarcelor ,ce apartin ambelor moduri de gandire!!!Sau dispui de o maleabilitate in gandire bivalenta!!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 11:20
De la: dalilapink, la data 2012-05-28 23:45:56Da...da...aici este problema,ca nu vreau sa fiu doar una din cuceririle lui,mi-as dori sa insemn ceva pentru el...sa simta ceva pentru mine....sper sa nu se plictiseasca si sa treaca la alta mai noua....

Da...in mod sigur insemni ceva pentru el...anume SEX si nimic mai mult! Nefiind ancorat cu sentimente in aceasta "relatie"...se va plictisi repede si va trece la urmatoarea cucerire!
rondina
Postat pe 29 Mai 2012 11:59
Sunt androgin
Micaell
Postat pe 29 Mai 2012 14:01
De la: Micaell, la data 2012-05-29 14:01:13Sunt androgin



Ma rog,,pacat ca Platon nu mai este in viata,sigur ar fi reeditat celebra creatie "Banchetul"!!!! Numele tau real este Aristofan?
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 14:11
De la: kudika_8212, la data 2012-05-29 14:24:50ESTE IN VIATA...SI A REDITAT "BANCHETUL"...ACUM E "BAIRAMUL"



Hmm,intruchipat de cine??????
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 14:27
fiecare femeie a fost incantat la un moment dat de un barbat de genul celui pe care l-ai descris.... te face sa te simti speciala stiind ca poate avea ce femeie vrea, dar el te-a ales pe tine... problema e ca speciala va fi doar femeia care va reusi sa-l "imblanzeasca". la asta trebuie sa te gandesti inainte sa te arunci in bratele lui. daca deja te-ai aruncat, nu iti mai ramane decat sa iti controlezi sentimentele, sa nu ii dai de inteles ca simti ceva pentru el....poate asa se va ambitiona el sa te faca sa il iubesti si in felul asta exista sanse sa inceapa el sa simta ceva. conditia e ca tu sa fi tare si sa nu iti faci sperante prea mari in ceea ce il priveste. in rest.....poti sa traiesti fiecare clipa si sa te alegi macar cu niste amintiri frumoase. nu iti fa iluzii. in felul asta vei suferi mai putin daca nu iese nimic
black3kobra
Postat pe 29 Mai 2012 16:21
De la: black3kobra, la data 2012-05-29 16:21:52fiecare femeie a fost incantat la un moment dat de un barbat de genul celui pe care l-ai descris.... te face sa te simti speciala stiind ca poate avea ce femeie vrea, dar el te-a ales pe tine... problema e ca speciala va fi doar femeia care va reusi sa-l "imblanzeasca". la asta trebuie sa te gandesti inainte sa te arunci in bratele lui. daca deja te-ai aruncat, nu iti mai ramane decat sa iti controlezi sentimentele, sa nu ii dai de inteles ca simti ceva pentru el....poate asa se va ambitiona el sa te faca sa il iubesti si in felul asta exista sanse sa inceapa el sa simta ceva. conditia e ca tu sa fi tare si sa nu iti faci sperante prea mari in ceea ce il priveste. in rest.....poti sa traiesti fiecare clipa si sa te alegi macar cu niste amintiri frumoase. nu iti fa iluzii. in felul asta vei suferi mai putin daca nu iese nimic


*incantata
imi cer scuze pt greselile strecurate
black3kobra
Postat pe 29 Mai 2012 16:23
De la: MissRainbow, la data 2012-05-29 11:16:58
De la: dalilapink, la data 2012-05-28 23:45:56Da...da...aici este problema,ca nu vreau sa fiu doar una din cuceririle lui,mi-as dori sa insemn ceva pentru el...sa simta ceva pentru mine....sper sa nu se plictiseasca si sa treaca la alta mai noua....



Da,te inteleg,,asa ceva dorim toate femeile,multora dintre noi ne reuseste,dar,vezi tu,daca nu esti stapana pe tine si pe ceea ce reprezinti ca femeie,acest principu,trebuia sa-l aplici la debutul relatiei voastre,nu acum!!Sa-ti spun ceva--barbatii sunt imprevizibili si greu de descifrat,nu ca ar fi persoane complexe si complicate,ci pentru ca le este teama sa se recunoasca in propriile existente si multi dintre ei refuza comunicarea cu "partea adversa"!! Nu ai cum sa simti dragostea lui,caci nu nutreste asa ceva,domnul este de apreciat,doar si-a recunoscut incapacitatea de a iubi femeia,ca dovada stau femeile perindate prin viata lui,,un om ,care iubeste ,nu face un trafic de asemenea anvergura,este,totusi,mai selectiv,dar si constant!!!Ce pot sa-ti spun ,in plus de ceea ce am postat anterior?Daca ai temeri si acestea te domina,nu vad rostul pentru care sa stai atarnata de cineva,doar din punct de vedere al satisfacerii sexuale,,te irosesti in trairi fara consistenta iubirii!!!In eventualitatea in care accepti situatia de fapt,asta este,nu esti singura cu asemenea probleme sufletesti,,,continua "delircand se vor aseza "apele" si vei putea sa te edifici asupra iubitului tau!!!
.....citind comentariile tale dar si ale celorlalti,privesc din alt punct de vedere situatia....si nu cred ca are rost sa stau cu speranta ca poate cu mine va fi diferit,sau poate ca pe mine ma va iubi.....desi ,imi pare rau,ca eu chiar am inceput sa simt ceva pentru el.....maine voi vorbi si voi incheia relatia cu el....:(((
dalilapink
Postat pe 30 Mai 2012 16:51
De la: black3kobra, la data 2012-05-29 16:23:30
De la: black3kobra, la data 2012-05-29 16:21:52fiecare femeie a fost incantat la un moment dat de un barbat de genul celui pe care l-ai descris.... te face sa te simti speciala stiind ca poate avea ce femeie vrea, dar el te-a ales pe tine... problema e ca speciala va fi doar femeia care va reusi sa-l "imblanzeasca". la asta trebuie sa te gandesti inainte sa te arunci in bratele lui. daca deja te-ai aruncat, nu iti mai ramane decat sa iti controlezi sentimentele, sa nu ii dai de inteles ca simti ceva pentru el....poate asa se va ambitiona el sa te faca sa il iubesti si in felul asta exista sanse sa inceapa el sa simta ceva. conditia e ca tu sa fi tare si sa nu iti faci sperante prea mari in ceea ce il priveste. in rest.....poti sa traiesti fiecare clipa si sa te alegi macar cu niste amintiri frumoase. nu iti fa iluzii. in felul asta vei suferi mai putin daca nu iese nimic


*incantata
imi cer scuze pt greselile strecurate
...multumesc pentru raspunsuri....mai sus am scris ca voi termina cu el...si chiar asa voi face, desi cu mine se poarta foarte afectuos,foarte atent....greseala mea a fost ca am cedat prea repede cui nu trebuia....si chiar am inceput sa simt ceva pentru el...dar cum ai spus si tu....voi ramane cu niste amintiri frumoase..desi as fi dorit mai mult decat niste amintiri...
dalilapink
Postat pe 30 Mai 2012 16:57
[quote name='dalilapink' date='2012-05-30


.....citind comentariile tale dar si ale celorlalti,privesc din alt punct de vedere situatia....si nu cred ca are rost sa stau cu speranta ca poate cu mine va fi diferit,sau poate ca pe mine ma va iubi.....desi ,imi pare rau,ca eu chiar am inceput sa simt ceva pentru el.....maine voi vorbi si voi incheia relatia cu el....:((([/quote]


Draga mea,noi ti-am dat niste sfaturi,ne-am exprimat opiniile personale,toate sub rezerva ,ca tu esti singura in masura sa iei decizia potrivita in ceea ce te priveste!!Ceea ce si trebuie sa faci,in urma unei analize complete a situatiei tale si luand in calcul tot ceea ce simti in aceste momente.Nu te esti complet multumita de tine si nici de iubitul tau!!Te inteleg,atunci cand o femeie nu se regaseste in ceea ce traieste,,reactioneaza ca atare,asta exprima tarie de caracter si negarea superficialului manifestat in relatiile de iubire!!Procedeaza asa cum iti dicteaza sufletul in acest moment!Este de preferat retragerea din fata insatisfactiei ,decat plafonarea in incertitudine!!Sa iubesti este un sentiment minunat,dar sa stii ca iti este impartasita iubirea,este absolut minunat!!Fii femeie!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Mai 2012 17:12
Daca vrei sa nu devii una din cuceririle lui nu trebuia sa -i cedezi asa repede.
el e obisnuit sa primeasca totul pe tava si de aia nu stie sa transpire, sa faca efort, sa puna suflet pt o relatie si sa tina la persoana ta. Oricum persoanele de genul asta sunt sunt foarte orgolioase, asa ca daca o sa va despartiti se va afisa urgent cu 2 noi prietene sexy undeva unde l vezi tu.

Deci ca sa l faci interesat de tine, solutia e sa fii mai indiferenta, sa l mai refuzi cand vrea sa te vada, sa nu spui tot deapre tine ca sa te poata manipula pe urma cu micile tale secrete, etc.

Stiuun astfel de tip care arata f bine care a avut zeci de iubite, casatorit si inebunit dupa o tipa ff neatractiva (urata fizic , cu maxilar f mare) doar ca ea nu i a dat nicio atentie in manevrele lui de mare cuceritor. si el era innebunit sa o aduca in pat, cauta metode sa se aproprie de ea si pana la urma s a indragostit nebuneste de ea si au facut sex dupa nunta.
( no comment)
kudika052198
Postat pe 1 Iunie 2012 15:42
Buna,dragelor..am reusit si am vorbit ieri cu el...si i-am spus ca ne despartim,dar nu a acceptat a spus ca vrea sa continuam,ca vrea o relatie stabila cu mine si ca vrea sa se lase de sportul asta adica de cuceririle lui...asa ca continuam...sper sa nu ajung sa sufar mai incolo...
dalilapink
Postat pe 1 Iunie 2012 18:17
De la: dalilapink, la data 2012-06-01 18:17:00Buna,dragelor..am reusit si am vorbit ieri cu el...si i-am spus ca ne despartim,dar nu a acceptat a spus ca vrea sa continuam,ca vrea o relatie stabila cu mine si ca vrea sa se lase de sportul asta adica de cuceririle lui...asa ca continuam...sper sa nu ajung sa sufar mai incolo...



Tu hotarasti!!! Sper sa nu ajungi sa regreti pasul facut!!!Si m-as bucura foarte mult ,sa stiu ,ca nu esti o femeie usor influentabila!!Succes!!! Controleaza-ti sentimentul dat de nesiguranta si incertitudine,poate fi devastator pentru tine!!
MissRainbow
Postat pe 1 Iunie 2012 18:22
De la: kudika052198, la data 2012-06-01 15:42:20Daca vrei sa nu devii una din cuceririle lui nu trebuia sa -i cedezi asa repede.
el e obisnuit sa primeasca totul pe tava si de aia nu stie sa transpire, sa faca efort, sa puna suflet pt o relatie si sa tina la persoana ta. Oricum persoanele de genul asta sunt sunt foarte orgolioase, asa ca daca o sa va despartiti se va afisa urgent cu 2 noi prietene sexy undeva unde l vezi tu.

Deci ca sa l faci interesat de tine, solutia e sa fii mai indiferenta, sa l mai refuzi cand vrea sa te vada, sa nu spui tot deapre tine ca sa te poata manipula pe urma cu micile tale secrete, etc.

Stiuun astfel de tip care arata f bine care a avut zeci de iubite, casatorit si inebunit dupa o tipa ff neatractiva (urata fizic , cu maxilar f mare) doar ca ea nu i a dat nicio atentie in manevrele lui de mare cuceritor. si el era innebunit sa o aduca in pat, cauta metode sa se aproprie de ea si pana la urma s a indragostit nebuneste de ea si au facut sex dupa nunta.
( no comment)
stiu ca am gresit mult,insa atunci cand am facut nu stiam ca avusese atatea femei...acum imi pare asa de rau ca am cedat asa de repede dar fapta e deja consumata nu mai pot schimba nimic din pacate...insa sper ca el sa fie sincer cu mine si sa nu ma minta ,a zis ca vrea ceva serios cu mine...
dalilapink
Postat pe 1 Iunie 2012 18:24
De la: dalilapink, la data 2012-06-01 18:24:57
De la: kudika052198, la data 2012-06-01 15:42:20Daca vrei sa nu devii una din cuceririle lui nu trebuia sa -i cedezi asa repede.
el e obisnuit sa primeasca totul pe tava si de aia nu stie sa transpire, sa faca efort, sa puna suflet pt o relatie si sa tina la persoana ta. Oricum persoanele de genul asta sunt sunt foarte orgolioase, asa ca daca o sa va despartiti se va afisa urgent cu 2 noi prietene sexy undeva unde l vezi tu.

Deci ca sa l faci interesat de tine, solutia e sa fii mai indiferenta, sa l mai refuzi cand vrea sa te vada, sa nu spui tot deapre tine ca sa te poata manipula pe urma cu micile tale secrete, etc.

Stiuun astfel de tip care arata f bine care a avut zeci de iubite, casatorit si inebunit dupa o tipa ff neatractiva (urata fizic , cu maxilar f mare) doar ca ea nu i a dat nicio atentie in manevrele lui de mare cuceritor. si el era innebunit sa o aduca in pat, cauta metode sa se aproprie de ea si pana la urma s a indragostit nebuneste de ea si au facut sex dupa nunta.
( no comment)
stiu ca am gresit mult,insa atunci cand am facut nu stiam ca avusese atatea femei...acum imi pare asa de rau ca am cedat asa de repede dar fapta e deja consumata nu mai pot schimba nimic din pacate...insa sper ca el sa fie sincer cu mine si sa nu ma minta ,a zis ca vrea ceva serios cu mine...



Poate simte ca-l lasa balamalele si s-a mai maturizat,dar il poti pune la incercari sa afli cat de mult te iubeste si tine la tine!Acum ocazia este de partea ta sa afli cat de mult tine la tine cu adevarat!
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2012 22:09
De la: dalilapink, la data 2012-05-28 17:03:18Buna fetelor....am si eu o problema si nu stiu cum sa o depasesc.Poate niste sfaturi de la voi ,m-ar putea ajuta sa depasesc situatia.Am avut o relatie de 5 ani,care s-a terminat acum 1 an....iar acum 2 luni am intalnit pe cineva...care imi place si ma place,ne intelegem bine, in 3 saptamani am ajuns in pat cu el, dupa ce s-a consumat actul m-am simtit foarte dezamagita de mine, mi se parea ca s-a intamplat prea repede, si ma simtem foarte usoara.El continua sa ma caute si continuam sa ne vedem,insa dupa ce facem dragoste ,eu mereu am sentimente de dezamagire.....si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste aceste sentimente frustrante.....Eu am avut doar o relatie...insa el a avut multe femei,si ma simt foarte compexata de asta ...si oarecum ma si deranjeaza....este normal asta?De iubit mi-a spus,ca nu a iubit niciodata pe nimeni,ca trecea de la una la alta,mie imi place mult,ma indragostesc de el,si mi-e si frica ca nu cumva sa se plictiseasca si de mine ca de celelalte.Este foarte atent cu mine,delicat amabil...insa pentru mine nu este destul...nu stiu ce sa fac....Ce ma sfatuiti oare ar trebui sa inchei aceasta relatie??Cum as putea sa depasesc sentimentele ce le am dupa ce facem dragoste??????Multumesc daca ati citit............Va pup si astept sfaturile voastre,fetelor.


Parerea mea : daca nu te siomti bine sa faci sex cu cineva poi atunci nu face si cu siguranta nu vei avea remuscari - daca te va parasi. Eu as fi procedat altfel l-as fi tinut poate si un an sau o jumate de an fara sa fac nimik - astfel miar fi demonstrat daca intradevar ma place (bineinteles in secret avand libertatea de a face sex cu altcineva - asta in cazul in care nu s-ar descurca singur) nah si nu stiu ce sa zic chestia asta cu placutul vezi tu cum este.... iti cam dai seama de un baiat daca te place sau nu din comportamentul - mintea si personalitatea pe care le manifesta fata de tine. Si inca ceva - niciodata sa nu faci un lucru daca nu esti cel putin 80% sigura pe lucrul respectiv. Atentie maxima!!!
kudika_nikole
Postat pe 6 Iunie 2012 00:03
am fost si eu in situatia ta , insa nu spui un detaiu , este atent cu tine doar cand va intalniti ji urmeaza sa o faceti ? sau ... e frumos ca te indragostesti , dar gandeste-te , daca el spune ca nu a iubit niciodata ...acum cu tine , are de gand sa inceapa ? ca daca nu ...e rau
poti sa-l pui la o incercare , intalneste-te q el dar nu faceti sex , si vei vedea reactia lui ... poate nu o sa-l deranjeze prima oara dar apoi ...? daca te vrea , nu o sa te vrea doar ptr sex . fii tare .. are balta peste ptr oricine !!! fii sincera q u si apoi provoace-l la discutie . in leg cu faptul ca ati facut-o prea devreme ... nu e adevarat .. daca ai simtit atunci ca asta ai vrut , e perfect trebuie sa-ti amintesti si cat de bine te-ai simtit... deciiiii?
fii mai sigura pe tine , nu e un capat de lume ;) ai grija de tine
kudika457433
Postat pe 6 Iunie 2012 04:18
Cum bine spunea cineva mai sus, omul se cunoaste dupa fapte si nu dupa vorbe. Insa sa te lauzi ca esti un Casanova , un mare cuceritor de femei nu e prea frumos, tu ce zici ? Pai gandeste-te ca acum si tu faci parte din lista lui lunga....cuceririle cu , care el se lauda....ceea ce nu este frumos deloc. Sau mai sunt persoane carora le place sa adauge din oficiu ..... Totul depinde de tine, pt ca tu esti cea care-l cunoaste, fii atenta la comportamentul lui ca persoana si la ce are in cap nu la cat de mare cuceritor e.
kudika_7163
Postat pe 7 Iunie 2012 19:37
De la: dalilapink, la data 2012-05-28 17:03:18Buna fetelor....am si eu o problema si nu stiu cum sa o depasesc.Poate niste sfaturi de la voi ,m-ar putea ajuta sa depasesc situatia.Am avut o relatie de 5 ani,care s-a terminat acum 1 an....iar acum 2 luni am intalnit pe cineva...care imi place si ma place,ne intelegem bine, in 3 saptamani am ajuns in pat cu el, dupa ce s-a consumat actul m-am simtit foarte dezamagita de mine, mi se parea ca s-a intamplat prea repede, si ma simtem foarte usoara.El continua sa ma caute si continuam sa ne vedem,insa dupa ce facem dragoste ,eu mereu am sentimente de dezamagire.....si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste aceste sentimente frustrante.....Eu am avut doar o relatie...insa el a avut multe femei,si ma simt foarte compexata de asta ...si oarecum ma si deranjeaza....este normal asta?De iubit mi-a spus,ca nu a iubit niciodata pe nimeni,ca trecea de la una la alta,mie imi place mult,ma indragostesc de el,si mi-e si frica ca nu cumva sa se plictiseasca si de mine ca de celelalte.Este foarte atent cu mine,delicat amabil...insa pentru mine nu este destul...nu stiu ce sa fac....Ce ma sfatuiti oare ar trebui sa inchei aceasta relatie??Cum as putea sa depasesc sentimentele ce le am dupa ce facem dragoste??????Multumesc daca ati citit............Va pup si astept sfaturile voastre,fetelor.


Da, te sfatuiesc sa inchei aceasta relatie, pentru ca este una fara viitor, el fiind atat de fustangiu nu-ti va fi niciodata fidel.

Ceea ce mi se pare mai grav decat faptul ca s-a culcat cu atatea femei este faptul ca ti-a marturisit ca nu a iubit-o pe niciuna dintre fostele iubite, ceea ce ma face sa cred ca este o persoana extrem de egoista si de rece, din punct de vedere emotional. Persoana asta nu se iubeste decat pe sine si ti-ar spune orice ca sa te mentina in patul sau pana se va plicitisi de tine si-si va cauta urmatoarea victima.

Ti-ai taia singura craca de sub picioare acceptand o relatie cu un astfel de individ, pentru ca el nu se poate iubi decat pe sine si pentru ca e inapt de a avea sentimente profunde pentru o alta persoana decat persoana sa.

Grija mare! De asemenea, nu te culca cu el fara ca individul sa foloseasca prezervativ, la cate femei i-au trecut prin pat nu m-ar mira sa aiba vreo boala venerica. Ia pune-l sa-si faca niste analize medicale si o sa vezi cum o sa dea din colt in colt!

Si inca o chestiune si inchei: asa cum le vorbeste de rau pe fostele iubite, asa te va vorbi si pe tine de rau in fata altora. Indivizii de genul asta, care nu respecta femeile sunt indivizi de cea mai joasa speta care nu merita nici macar o farama de atentie din partea nimanuia.

Iar faptul ca se foloseste de femei, spune foarte multe despre josnicia caracterului lui.

Grija mare, draga mea!
kokeshi
Postat pe 7 Iunie 2012 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia perfecta? 135 De la: adintz 23 Iulie 2009 13:14
Buna seara ! 2 De la: Ruxandra1997 15 Aprilie 2015 07:10
De ce pui suflet daca l-ai vrut doar ca amant? 27 De la: kudika004836 17 Octombrie 2009 12:20
ce faci cand ai un iubit dar incepi sa te gandesti la alti barbati? 25 De la: heretic 19 Noiembrie 2009 12:07
....de ce sunt unii nesimtiti? 84 De la: just_laura 20 Mai 2009 12:41